l lFEfTHOMlgl Problemen marineverkeer blijven bestaan na aanleg weg Sluitingstijden Noordwijkse cafés gehandhaafd Betonblokken om parkeren op Katwijkse sluis tegen te gaan EEN VOL JAAR GARANTIE OP EEN GEBRUIKTE AUTO! Valkenburgse commissie bespreekt plan voor S4 Alphense politie houdt jonge tasjesrovers aan WOENSDAG 7 MEI 1986 PAGINA 23 Door het plaatsen van enkele honderden betonblokken heeft het Hoogheemraadschap i ren op de Katwijkse uitwateringssluis onmogelijk gemaak. KATWIJK - Met het plaatsen van enkele honderden betonblokken heeft het Hoogheemraadschap van Rijnland deze week het parkeren op het talud van de Katwijkse uit wateringssluis onmogelijk ge maakt. De zeewerende functie van het talud werd door het parkeren te veel aangetast, zo verklaart Rijn land deze maatregel. Van de mogelijkheid om op de uitwateringssluis te parkeren werd vooral op mooie zomerdagen druk gebruik gemaakt. Met goed strand weer stonden er naar schatting 200 auto's, zelfs wanneer op het nabij gelegen parkeerterrein De Noord duinen nog volop plaats was. Het parkeren beperkte zich daar- bij niet alleen tot de rijbaan over de sluis. Een groot aantal automobi listen stalde de auto op het talud. "Daarmee ontstond voor ons een onaanvaardbare situatie", aldus een woordvoerder van het hoog heemraadschap, "omdat het asfalt van dit talud niet geschikt is voor autoverkeer. Het is daarvoor te zacht". De beschadiging van het ta lud zou op de lange termijn de zee- werende functie van de sluis kun nen aantasten, aldus Rijnland. In overleg met het Katwijkse col lege van B en W is tot de huidige maatregel besloten. In de afgelo pen jaren gold al een parkeerver bod voor de uitwateringssluis, maar dat werd door de strandbe- zoekers massaal overtreden. LEEUWE KEUR ïBRUIKTE AUTO'S Auto Leithon Peugeot en Talbot dealer voor Leiden e.o. doet u dit unieke aanbod: Tevens - Bij aflevering een grote beurt met VVN-inspektie - ANWB keuring mogelijk - Gratis kontrole na 1000 km - Omruilgarantie: Binnen 15 dagen, voordat de auto 1000 km gereden heeft bestaat de mogelijkheid om de auto in te wisselen tegen een gelijkwaardige auto. Bovenstaand aanbod geldt voor auto's die niet ouder zijn als 4 jaar en waarvan de verkoopprijs hoger is als f 6000, - (zie verder onze garantiebepalingen). Bij auto's die ouder zijn als 4 jaar krijgt u 3 maanden Leeuwekeurgarantie onder dezelfde voorwaarden als Peugeot 305 Crystal 1982 Peugeot 305 Break GL 1983 Peugeot 305 Break SR 1980 Peugeot 305 Break GR 1985 Peugeot 505 GR 1981 Peugeot 505 G R Crystal 1983 Peugeot 505 GL 1983 Peugeot 505 Break GLD 1982 Talbot Samba Sympa 1984 Talbot Samba Rally 1983 Talbot Horizon Sherlock 1984 Talbot Solara GLS 1983 Talbon 51 Oaut. 1980 Talbot Sunbeam 1.3 LS 1981 Off. Peugeot Talbot dealer voor Leiden e.o. Oegstgeesterweg/Maredijk 175 postkantoor Leiden - Tel. 071-212911 Do-avond koopavond bovengenoemd. Een greep uit ons assortiment: Fiat Panda 45 1982 Mitsubishi Colt 1982 Renault 5 TL 1982 Peugeot 104 GR 1981 Peugeot 205 GLD 1984 Peugeot 205 GL 1985 Peugeot 205 GT 1985 Peugeot 205 GR 1985 Peugeot 205 GR 1984 Peugeot 205 GTI 1985 Peugeot 205 GE 1984 Peugeot 305 GLD 1983 Peugeot 305 SR 1983 Peugeot 305 SR 1982 Binnenkort te verwachten: Ford Escort Laser 1984 Ford Escort 1.3 1983 Ford Escort 1.1 L 1983 Ford Fiesta 1100 L 1979 Suzuki GA 310 1984 Mitsubishi Colt 1982 Citroën Visa 11 RE 1985 Jawel, lieve kijkbuiskindertjes, jullie lezen het goed! De fabeltjeskrant komt naar winkelcentrum WinkelhoP Van zaterdag 3 mei t/m zaterdag 10 mei staan het praathuis, de werkplaats van de gebroeders Bever en het postkantoor in Winkelhof! De enige echte Meneer de Uil en Ed en Willem Bever zijn in levende lijve aanwezig om jullie een handje te geven. Er is natuurlijk van alles te beleven in het Grote Dierenbos! Meneer de Uil en Ed en Willem zijn er op zaterdag 3/5 en woensdag 7/5 van 12.00 - 16.00 uur en op zaterdag 10/5 van 12.30 - 16.30 uur. Verder de hele dag video-films, een schilderfestijn op woensdag en diverse andere activiteiten. Dus kom snel langs met je vader en moeder! i) CHANOWSKI PRODUCTIONS VALKENBURG - De nieu we weg tussen Katwijk en Leiden via Valkenburg, de S4, zal vooralsnog geen op lossing bieden voor de drukte die het verkeer van het marinevliegkamp in het Rijndorp veroorzaakt. De schrijven burgemeester en wethouders van Valken burg in een brief aan de le den van de gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening en verkeer. Burgemeester en wethouders van Valkenburg hebben een aantal op en aanmerkingen op het ontwerp plan van gedeputeerde staten (het dagelijks bestuur van de provincie) voor de aanleg van de nieuwe om- leidingsweg. Volgens B en W is er op dit mo ment een onderzoek gaande dat wordt verricht door de marine in samenwerking met de provincie, om de mogelijkheden te onderzoe ken om de vereerssituatie bij de hoofdingang van het vliegveld aan de Wassenaarseweg in Katwijk te verbeteren. "Wanneer de situatie daar niet kan worden verbeterd, lijkt het lo gisch dat het verkeer van het vlieg veld via de Marinus Poststraat zijn weg zal vinden", aldus B en W. "Het probleem van de verkeers overlast zal daarmee niet worden opgelost. De bezwaren van bewo ners van de Marinus Poststraat Het gemeentebestuur van Valkenburg wil een gedeelte van de Achter weg gelijktijdig met de aanleg van de S4 laten verbreden. (archieffoto» worden met het huidige plan van de provincie dan ook niet wegge- Tevreden Wel tevreden zijn burgemeester en wethouders over het opschui ven in de richting van het vliegveld van de ongelijkvloerse kruising in de weg. Ook kan er nu overleg wor den gevoerd over de definitieve plaats van het woonwagenkampje in het dorp. Het provinciebestuur heeft echter nog geen antwoord ge geven op de vraag van het gemeen tebestuur om de Achterweg tussen de Marinus Poststraat en de Toren- vlietlaan gelijktijdig met de aanleg van de S4 te verbreden. In het ontwerp-plan van de pro vincie wordt onder meer gezegd dat de sneldienst van de NZH via weg niet ten koste zal Ruiterpad Ten slotte hebben B en W nog enkele andere 'aandachtpuntjes voor de commissie op een rijtje ge zet. Zo wil het college dat de com missie een uitspraak doet over de gereserveerde plaats voor de vlieg tuigspotters. De vliegtuigenthou siasten willen iets in oostelijke richting opschuiven. Ook wordt er aandacht gevraagd voor de aanleg van een ruiterpad langs de nieuw aan te leggen weg. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft met de aanhou ding van drie knapen van 16, 17 en 18 jaar een einde gemaakt aan een zevental gevallen van tasjesroof. Twee vrouwen raakten daarbij ernstig gewond. Een 70-jarige vrouw is na een verblijf van ruim twee weken gisteren uit het ziekenhuis ontslagen en een andere 70-jarige vrouw is nog steeds onder doktersbehandeling. De knapen zijn vandaag bij de officier van justie voorgeleid, verdacht van zware mishandeling en berovingen. De knapen, die in wisselende combinaties op pad gingen, hadden het voorzien op tasjes van oudere vrouwen, in wie zij een gemakkelijk slacht offer voor hun praktijken zagen. De berovingen hebben in april plaats gehad, zes in Alphen en een in Haarlem, terwijl twee keer een beroving mislukte. Eén keer werd 270 gulden buitgemaakt, maar in de andere gevallen ging het om kleine bedragen. Een 70-jarige vrouw kwam op 22 april in de Fazantstraat bij de beroving te vallen en liep een schouder uit de kom op, alsmede een gebroken arm. Gisteren werd zij uit het Rijnoordziekenhuis ontslagen. Een andere 70-jarige vrouw werd op 9 april op het Stations plein beroofd. Zij liep verwondingen aan het gezicht en kneuzingen aan de arm op. Deze vrouw is nog onder behandeling van een arts. Op aanwijzingen van een getuige kon de politie zaterdag een tasjes rover in de kraag vatten. Uit het verhoor kon nummer twee diezelfde dag nog worden aangehouden en maandag werd de derde gepakt. De knapen waren 'nauwelijks' bij de politie bekend, aldus een woordvoerder. Het geld werd gebruikt voor gok- en speelautomaten en zakjes patat. NOORDWIJK - De slui tingstijden van de cafés en bars in Noordwijk worden niet gewijzigd zolang de overlast van het avondtoe- risme zo groot blijft als deze nu is. Dat schrijven burge meester en wethouders van Noordwijk in hun beleids programma voor de komen de vier jaar. Er zullen maatregelen worden ge troffen om de geluid- en parkeer- hinder als gevolg van het avond- toerisme te verminderen. Als deze maatregelen effect hebben kan er opnieuw worden gepraat over de sluitingstijden. Het college wil het avondtoerisme in de bloemenbad- plaats niet verder stimuleren om verdere vergroting van de proble men met vandalisme en gelui- doverlast te voorkomen. Meer badgasten zijn blijkens het collegeprogramma echter wèl wel kom. B en W willen samen met het bedrijfsleven en de bewoners van Noordwijk een stichting in het le ven roepen die een plan maakt voor de promotie van Noordwijk. Hoe de investeringen ten behoeve van het toerisme moeten worden betaald, valt volgens B en W nog te bezien. Bij het opstellen van de be groting voor volgend jaar zal de knoop over het wel of niet invoe ren van toeristenbelasting moeten worden doorgehakt. In het beleidsprogramma somt het college een aantal maatregelen op om het woongenot van de inwo ners te vergroten. Zo moeten de Koningin Wilhelmina Boulevard, het Vuurtorenplein, het Wantveld en het Palaceplein worden opge knapt. Daarnaast zullen de open plekken aan de KW boulevard moeten worden bebouwd. Ook de parkeerproblemen wil het college aanpakken. "Fout par keren moet op effectieve wijze worden bestreden. Er moeten vol doende parkeervoorzieningen ko men in de twee dorpscentra mits deze de leefbaarheid niet te sterk aantasten", aldus B en W in hun programma. Het dagelijks bestuur van de ge meente pleit in zijn programma voor de vestiging van een bedrijfs verzamelgebouw voor startende Noordwijkse ondernemers. Bedrij ven die niet milieuhinderlijk zijn moeten de gelegenheid krijgen zich in het dorp te vestigen of uit te breiden. Onverwachte meevallers op de begroting van de gemeentelijke nutsbedrijven (gas en licht) moe ten worden uitgekeerd aan de Noordwijkse burgers. Monumenten B en W willen bekijken of het mogelijk is een gemeentelijke mo numentenverordening in het leven NOORDWIJKERHOUT - Naar de politie nu eerst bekend heeft ge maakt zijn het afgelopen weekein de twee inwoners van Zoetermeer (17 en 19 jaar) op een camping aan de Westeinde in Noord wij kerhout door vier jongeren afkomstig uit Voorhout en Noordwijk mishan deld. Een van Zoetermeerders liep een hoofdwond op, de ander werd in de maag en rug geschopt. Volgens de rijkspolitie van Noordwijkerhout hadden de jon geren voor de mishandeling op de camping al ruzie met elkaar gehad in een discotheek in Noordwijk. De jongeren uit Voorhout en Noordwijk, alle vier 19 jaar oud, moeten, zo vermoedt de politie, als de ruziezoekers worden gezien. te roepen. Monumentale panden die in slechte staat verkeren kun nen dan met gemeente-subsidie worden opgeknapt. Voordat een dergelijk monumentenfonds wordt ingesteld willen B en W la ten uitrekenen of de gemeente hiervoor wel voldoende geld op de begroting kan vrijmaken. In het dorp mogen volgens het beleidsprogramma alleen huizen voor Noordwijkse woningzoeken den worden gebouwd. Bewoners van andere gemeenten moeten uit de bloemenbadplaats worden ge weerd. Om ervoor te zorgen dat de woningen die worden gebouwd ook werkelijk aan de wensen van de Noordwijkers voldoen, zullen hiernaar geregeld onderzoeken worden gehouden. Het college is van plan in de ko mende vier jaar een nieuwe bouw locatie aanwijzen omdat in 1990 het Vinkeveld volgebouwd zal zijn. Wat de sociale voorzieningen be treft spreken B en W zich uit voor een verbetering van de kinderop vang. Er komt een gemeentelijk onderzoek naar de mogelijkheden van materiële hulpverlening (on der meer kwijtschelding) aan mini ma. Voor ontwikkelingssamenwer king blijft de komende jaren mini maal 50.000 gulden per jaar op de gemeentelijke begroting gereser veerd. De voorlichting over gemeente lijke zaken moet volgens het nieu we college eveneens worden ver beterd. B en W denken hierbij aan een informatiebalie in het ge meentehuis en het aanstellen van een voorlichtingsambtenaar. gaan van de huidige lijndienst in Valkenburg. De gemeente is even wel toch bang dat de NZH op de een of de andere manier zal probe ren de frequentie van de huidige busdienst te verlagen. Als de NZH er daadwerkelijk toe overgaat om de lijndienst door het dorp in te krimpen, zal de gemeen te daartegen bezwaar aantekenen, zo heeft burgemeester C. Sinke in middels al laten weten. B en W willen te züner tijd bij het provinciebestuur een verzoek in dienen om de nodige verkeers maatregelen te nemen zodat het aan te leggen fietspad ook als re creatief fietspad dienst kan doen. Bromfietsers dienen dan van dat fietspad te worden geweerd. "In dit verband pleiten we ook voor picknick-plaatsen en picknick-ta fels langs het fietspad", aldus B en W. Het college ziet bovendien graag dat het fietspad versneld wordt aangelegd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23