Kerkdiensten Hemelvaartsdag PvdA: plan voor 250.000 werklozen 'Succesvol overleg Assad en Hoessein' 'Verzuring werkt nog jaren door' Methodisten: nee tegen kernwapens Promovendus kritiseert wet persoonsregistratie WOENSDAG 7 MEI 1986 PAGINA 11 Een langdurig applaus klonk op toen de 58 dienstdoende bis schoppen van de ruim 9 miljoen leden tellende Methodistenkerk in de Verenigde Staten een on voorwaardelijk nee tegen de kernwapens hadden laten horen. Het 30.000 woorden tellende do cument waarop zij hun besluit grondden heeft als titel: 'Ter ver dediging van de schepping; de nucleaire crisis en een rechtvaar dige vrede'. De komende tijd zal de 'pasto rale brief bij het document van alle kansels in de 40.000 gemeen ten worden voorgelezen. Deze brief staat ook op de agenda van de 75 regionale jaarvergaderin gen van de methodisten. De ge meenten krjjgen een videoband van 30 minuten met fragmenten van de hoorzittingen die aan de opstelling van het document zijn voorafgegaan. De bisschoppen hebben geen vertrouwen in de voorgestelde verdedigingssystemen. De enor me kosten bewijzen, dat de wa penwedloop meer te maken heeft met sociale rechtvaardig heid dan met oorlog en vrede als zodanig. Het document eist een allesomvattend verbod op kern proeven, wederzijdse en contro leerbare bevriezing van alle kernwapens en een absoluut ver bod op alle ruimtewapens. Op een persconferentie bij de presentatie van het document werd opgemerkt, dat de kern ramp in de Sovjet-Unie een extra dimensie geeft aan dit probleem. Overigens gaat het stuk niet in op de vreedzame toepassing van kernenergie, "hoewel beide on derwerpen vergelijkbare proble men oproepen". De pastorale brief belicht ook de geestelijke kant van de zaak. "Het scheppen van vrede is een geestelijke taak, een door Jezus Christus gegeven heilige op dracht", zegt de brief. Bedevaarten. In een brief aan de pastores van de parochies vragen de Nederlandse bis schoppen aandacht voor bede vaarten en bedevaartsplaatsen. "Bedevaartsplaatsen trekken nog steeds veel gelovigen", zeg gen de bisschoppen. "Zelfs moe ten we van sommige vaststellen, dat ze opnieuw aantrekken". Speciale aandacht vragen de bisschoppen voor pelgrimages waarbij gezonde mensen zieken en gehandicapten kunnen hel pen. "Het is onze ervaring, dat een echte bedevaart een groot goed is voor de pelgrims. Voor zieken en gezonden zyn de harte lijke communicatie en de sponta ne hulpvaardigheid een onverge telijke ervaring". Leiden. In de Lodewijkskerk (Steenschuur 19) te Leiden wordt morgenmiddag om half 5 een gregoriaanse vesper gehou den ter gelegenheid van Hemel vaart. De Schola Gregoriana Lugdunensis verzorgt de zang - liturgie en zang zijn aangepast aan de regels van het Tweede Va ticaans Concilie - en pastoor A. Vreeburg verricht de liturgische handelingen. Jodenzending. Het Overleg orgaan van Joden en Christenen voelt niets voor stappen tegen de vrijgemaakt-gereform eerde 'Stichting ter bevordering van de evangelieverkondiging aan het joodse volk', die kortgeleden is opgericht. "Wij leven in een vrij land met een vrije meningsui ting. Hoewel het Ojec volstrekt niet achter de doelstelling van de vrijgemaakte stichting staat, zijn wij van mening dat ook joden- zending is toegestaan". Dat zei voorzitter dr. S. Schoon van het Ojec gisteren op een bij eenkomst in Oosterbeek. "Wij zien niets in processen, maar ge loven in de kracht van onze argu menten". In een brief aan de Vrijge- maakt-gereformeerde Kerken schrijft de pas opgerichte stich ting, dat het werk onder joden lange tijd heeft stil gelegen. De stichting betreurt dat, maar wil geen zending of evangelisatie on der joden 'zonder meer'. "Dan zou tekort worden gedaan aan de bijzondere positie van het joodse volk". De nadruk zal worden ge legd op belangstelling wekken voor de evangelieverkondiging aan joden door middel van stu die en voorlichting. Het Ojec heeft begin dit jaar de aangesloten lid-kerken ge vraagd, of in kerkorden en ande re officiële kerkelijke geschriften nog voor jodenzending wordt ge pleit. Hervormde Kerk: beroepen te Geesteren kandidaat A. Wie- benga Niekerk (Gr.); aangeno men naar Velp G. Tigchelaar Dubbeldam, het beroep van de synode tot studentenpredikant in Indonesië A. Verburg, voor heen gereformeerd predikant te Garrelsweer (Gr.); bedankt voor Zierikzee J. Nicolai Nieuwen- dyk. Gereformeerde Kerken: be roepen te Apeldoorn E. Schud- debeurs Papendrecht en E. van 't Riet Winschoten. AMMAN (AP) - De Syrische presi dent Hafez Assad is gisteren na een bezoek van 24 uur aan Jordanië naar Damascus teruggekeerd. Het bezoek was het eerste in negen jaar en kwam tot stand door bemidde ling van Saoedi-Arabië tussen de twee landen die lange tijd met el kaar op gespannen voet stonden. De Jordaanse minister van voor lichting Mohammed Khatib zei dat koning Hoessein en Assad hadden gesproken over een manier om een Arabische topconferentie te laten plaatsvinden die telkens weer wordt verhinderd. Khatib vertelde dat de besprekingen tussen Assad en Hoessein over een beter gecoör dineerd Arabisch standpunt zeer succesvol waren. De ontmoeting was een hoogte punt sinds zich acht maanden gele den een verzoening begon af te te kenen tussen de twee landen, die nog maar een paar jaar geleden op de rand van een oorlog stonden. Niettemin leek men het nog niet eens te zijn geworden over ver schillende kwesties die Jordanië en Syrië verdeeld houden, zoals de oorlog tussen Iran en Irak, de Pale stijnse kwestie en de voorwaarden voor een Arabische top. Pogingen om een Arabisch spoedberaad te beleggen over het Amerikaanse bombardement op Libië, liepen vorige week op niets uit toen Syrië en Libië zich verzet ten tegen de plannen van Jordanië en andere Arabische landen om de agenda niet alleen tot het Ameri kaanse bombardement te beper ken. De meeste Arabische landen wil den dat ook gesproken zou worden over de Syrische en Libische steun voor Iran, hetgeen ertoe heeft ge leid dat de van oorsprong jaarlijkse Arabische top al in geen drie jaar heeft plaatsgevonden. LEIDEN - De wet op de persoons registratie is een rampenplan. Het bedrijfsleven lijkt de strijd om de juridische bescherming van per soonsgegevens te hebben gewon nen. Veel registraties, waaronder personeelsregistrateis, blijven bui ten deze wet en de individuele bur ger staat met lege handen. Aldus de sociale wetenschapper Jan Hol vast in het proefschrift 'Op weg naar een risicoloze maatschappij? De vrijheid van de mens in de in formatiesamenleving', waarop hij vandaag promoveert aan de Leidse universiteit. De belangstelling voor de priva cybescherming ontstond toen in 1971 een volkstelling werd gehou den en plannen tot invoering van een persoonsnummer steeds vaker werden geopperd. De overheid heeft op die ontwikkelingen vol- trales zijn riskante objekten die te gen de onvoorspelbare en onbe trouwbare mens moeten worden beschermd. De mens is de grootste risicofactor in een samenleving die door de aanwezigheid van dergelij ke objecten steeds kwetsbaarder wordt". Een logisch uitvloeisel daarvan zyn maatregelen tegen die 'zwak ste schakel' in het geheel. De infor matietechnologie maakt dat moge lijk door zoveel informatie over in dividuele mensen te verzamelen dat hun gedrag voorspelbaardei wordt. Holvast wijst er nadrukke lijk op dat het gevaar echter niet by de techniek zelf ligt, maar bij de mens 'die vanuit een onverholen machtswellust bereid is de mede mens met behulp van die techniek te onderwerpen gens Holvast heei onbeholpen ge Antilliaanse paspoorten reageerd en daarmee de anestee- reageerd en daarmee de angstge voelens aangewakkerd voor het Orwelliaanse beeld van 'big bro ther is watching you'. Volgens Hol vast heeft de politiek de privacy problematiek continu WILLEMSTAD/DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van buiten landse zaken in Den Haag "be treurt" dat in de pers de indruk is gewekt als zou het Kabinet derschat in het vertrouwen dat de gouverneur van de Nederlandse technologie ook wel met een oplos- Antillen or\j uist hebben gehandeld sing voor dit 'technische probleem' met de afgifte van vreemdelingen- op de proppen zou komen. paspoorten. Vorige maand on stond de nodige opschudding toen die toenemende bekend werd dat Canadese zaken lieden via een investeringsmaat- schappij op St Maarten (DODO Chinezen uit Hongkong de moge lijkheid boden een Nederlands vreemdelingen paspoort te be machtigen. Inmiddels is gebleken dat onder de vlag van het DODC investeringsprogramma door het gouverneurskabinet geen paspoor ten zijn afgegeven. Maar juist technologie schuilt volgens Hol vast een groot gevaar. Hij besteedt in zijn proefschrift veel aandacht aan de vraag of we op weg zijn naar een 'risicoloze maatschappij', een samenleving die probeert elk risico buiten te sluiten. Volgens hem is er 'zeker een ontwikkeling in die rich ting gaande'. Holvast: "Supersnel le treinen, jumbojets en kerncen- LEIDEN: Herv. Gem. Marekerk 10 dr. Meijers: oecumenische geloofsgemeen schap De Regenboog (Merenwijk) 11.15 pastoor Van Wel!; Bevrijdingsk. (Mont- gomerystr.) 9.30 ds. Jansen; Stevenshof (gebouwtje 'Dijkhof, Rijndijk) 9.30 kand. D. Rodenburg. Zaterdag 10 mei 'Zuydwijck' (Churchill-laan) 10.15 dr. Meijers. Geref. Kerk zie herv. gemeente. Geref. K. Vrijg. (Herengr.) 10 ds. Hout man. Chr. Geref. K. (Steenschuur) 9 ds. Den Hertog. Geref. Gem. (N. Rijn) 10 ds. Boogaard. Geref. Gem. in Ned. (Bethl- .kerk Driftstr.) 11.30. Rooms-Kath. K. Haagweg wo. 7, do. 10.45; Herensingel wo. 7, do. 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden- V.schoten) wo. 7, do. 9.30 en 11.30; Steenschuur wo. 7, do. 8.30, 10, 11.30, 6 en 7; Boshuizerkade wo. 7, do. 10; Lam- menschansweg do. 10.30; Haarl.straat wo. 7. do. 9.30,10.45 en 12.15; Merenwijk zie herv. gem.; H. Rijndijk (zie Zoeter- woude). AARLANDERVEEN: Herv. Gem. 10 ds. v. Driel. Geref. Kerk 9 ds. v. Wijn gaarden. Chr. Geref. Kerk 9 ds. Korving, Veenendaal. Rk Kerk wo. 7.30, do. 10.30.. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Opstandingskerk 9 ds. F. J. Boer, gez. dienst; Maranathakerk 9 hr. Goedhart, Nieuwkoop, gez. dienst; G. Herderkerk 9 ds. Mulder; De Bron 9 ds. Nieuwen- huis; Sionskerk (Meteoorlaan) 9.30 ds. Ouwendijk. Geref. Kerk zie herv. ge meente. Chr. Geref. Kerk 9.30 ds v.d. Meij. Oud-Geref. Gem. (Hooftstr. 240) 9.30. Rk Kerk: Bonifaciusk. wo. 7, do. 9.45 en 11.30; Piusk. wo. 7, do. 9 en 10.30; De Bron wo. 7, do. 10. BENTHUIZEN: Herv. Gem. 9.30 ds. J. Boer. Geref. Gem. 11 ds. Rietdijk, Moer- kapelle. BODEGRAVEN: Herv. Gem. Dorps kerk 9.30 ds. v.d. Hoef; Salv.kerk 9.30 ds. Quak, Vianen; Bethl.kerk 9.30 ds. Wieman. Geref. Kerk 9 ds. v.d. Berg. Ge ref. K. Vrijg. (Ichthusk.) 9.30 ds. Mouis- sie. Geref. Gem. (Stationsweg 17) 10 ds. Bac. BOSKOOP: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk 9 ds. v.d. Pol. Chr. Geref. Kerk 9.30 ds. Ribbers. Geref. Gem. 9 drs. P. van Ruitenburg. ds. Huisman en ds. De Graaf. Rk Kerk: Oude Vest met Marekerk dorp wo. 7, do. 10; Anker do. 8.45 en 11.15; Rijndijk do. 10. HILLEGOM: Herv. Gem. 10 ds. Kris pijn. Geref. Kerk zie herv. gemeente. Chr. Geref. Kerk 9.30 ds. v. Smeden, Rijswijk. Rk Kerk: Mart. wo. 7, do. 10; Jozefk. wo. 7, do. 10 en 11.30. Predikanten tegen groepsindeling Een groep van ongeveer veertig hervormde predikanten, ge naamd 'Dienen en Verdienen', vraagt in een brief aan alle collega's instemming met haar streven om af te komen van de groepsinde ling voor hun inkomen. Op het ogenblik bestaan er vier groepen, afhankelijk van de grootte van de gemeente. De kleinste telt nog geen 2500 zielen, de grootste meer dan 10.000. Daarnaast krijgt een predikant een periodieke verhoging op grond van het aantal dienstjaren. De groep van 40 vindt het werk bij 100 procent inzet overal even zwaar. Alle gemeenten hebben evenveel recht op een predikant, waarbij salarisverschillen geen rol mogen spelen. Ook wil de groep wat doen tegen de 'onrechtvaardige' verschillen in pen- De grootte van het inkomen moet de kerk zelf bepalen. Zij zal zelf moeten uitmaken "wat voor haar dienaren rechtvaardig is". Een vergelijking met andere beroepen is, volgens de groep van 40, niet ter zake. KATWIJK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Dorpsk. 9.30 ds. v. Breevoort, gez. dienst; Ontm.kerk 10 ds. De Jong, Lei den. Geref. Kerk zie herv. gemeente. Rk Kerk do. 10. KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. Hovius; Pniëlk. 9.30 ds Schuurman. Geref. Kerk Vr.kerk 9.30 ds. Kersten. Geref. K. Vrijg. 1U.3U as. Heida. Chr. Geref. K. 9.30 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal) 10 ds. v.d. Belt. Geref. Gem. (Remisestr.) 7 nam. ds. Honkoop. Onafh. baptisten- gem. (Ambachtsweg 2) 10 br. Wesselius, Aalsmeer. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk 9 ds. Lapré, gez. dienst. LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref. Kerk Dorpsk. 9 ds. Knorth. Elis.zieken- huis 10 rector Vijftigschild. Rk Kerk wo. 7.15, do. 10. LEIMUIDEN: Herv. Gem. 9.30 hr. Drij ver, Voorschoten. Geref. Kerk 9.30 ds. v.d. Kooi. Rk Kerk wo. 7, do. 9.30 en 11.15. LISSE: Herv. Gem. Pauluskerk 9 ds. De Gelder. Geref. Kerk 10 ds. Boswijk. Ge ref. K. Vrijg. 9.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 ds. v. Dijken. Geref. Gem. 10 ds. Den Boer. Evangeliegemeente (Ooie- vaarstr. 27a) 9.45 hr. M. A. Brands. Rk Kerk: Agathakerk wo. 7, do. 10; Poelpol- NIEUWKOOP: Herv. Gem. 9.30 ds. Wegerif. Geref. Kerk 9.30 ds. Noote- boom. Chr. Geref. Kerk 7 nam. ds. Slag boom, Katwijk aan Zee. Rk Kerk wo. 7, do. 9 en 10.45. NIEUWVEEN: Herv. Gem. 9.30 ds. De Graaff. Geref. Kerk 9.30 hr. J. Blom, Ou de Wetering. Rk Kerk wo. 7, do. 9 en 11. NOORDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Geuze. NOORDWIJK: Herv. Gem. Hoofdstr. (Zee) 9.30 ds. Kuiper; De Rank (Golf baan) 10 ds. H. A. van Slooten. Zie ook Geref. Kerk. Geref. Kerk Vinkenl. (Bin nen) 9.30 ds. Keuning. Zie ook herv. ge meente. Rk Kerk Zee do. 10.30; Binnen do. 10 en 11.30. NOORDWIJKERHOUT: Dorpsk. 9 ds. v.d. Mey. Rk Kerk Victork. wo. 7, do. 10.30; Jozefk. wo. 7, do. 9 en 11; De Zilk wo. 7, do. 10. OEGSTGEEST: Herv. Gem. zie Geref. Kerk. Geref. Kerk 9.30 ds. Da Costa. Ge ref, Kerk Vrijg. (aula Dr. Schilder school) 9 ds. Smelik, Capelle a.d. IJssel. Rk Kerk Will.kerk do. 10.30 dienst. RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. Wagter. Geref. Kerk Imm- .kerk 8.30 en 10 ds. Ribberink. Geref. Kerk Vrijg. 10 leesdienst. Chr. Geref. K. 9 ds. v. Sorge. Rk Kerk do. 10.30. RIJPWETERING: Rk Kerk wo. 7, do. 9 en 10.30. SASSENHEIM: Herv. Gem. 9 ds. Baas. Geref. Kerk zie herv. gemeente. Chr. Geref. K. 9 ds. Aarnoudse. Rk Kerk 9.30 TER AAR: Herv. Gem. 9.30 ds. Stam. Geref. Kerk 9.30 ds. Broer. Rk Kerk Aar- dam do. 9 en 12; kerk Langeraar wo. 7, do. 9.30 en 11.30. VALKENBURG: 9 ds. Vermeulen, gez. dienst in geref. kerk; 10.30 herdenkings dienst in herv. kerk voor gevallenen 4- RI, ds. D. Veldkamp, Den Haag, en aal moezenier F. C. van Kempen, mmv 'Ad- vendo'. Geref. K. Vrijg. 9 ds. Heida. VOORSCHOTEN: Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Blanken; De Ontmoeting (Noordhofland) 9.30 ds. De Zeeuw. Hulp en Heil (Schakenbosch) 10 ds. Honig. Herv. evang. op geref. grondslag (Lucas- college, Beeth.laan) 9.30 ds. Arkeraats, Giessendam. Geref. Kerk zie herv. ge meente. Geref. K. Vrijg. (Bachlaan) 8.30 ds. Houtman. Rk Kerk Laur.kerk do. 11; M. Godskerk. do. 9.30. WADDINXVEEN: Herv. Gem. Brugk. 9 ds. Roetman; Bethelk. 9 ds. Goossen; Imm.kerk zie geref. kerk. Geref. Kerk Kruisk. 9.30 ds. Hulst, gez. dienst. WASSENAAR: Herv. Gem. Dorpsk. 10 kand. v. Dis; Kievietk.CSamen op weg') 10 dr. v. Bruggen; Messiask. 10 in Zijl- laankerk. Geref. Kerk Zijllaan 10 ds. v.d. Woude. WOUBRUGGE: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk 9.30 ds. Aalders, gez. dienst. Rk Kerk do. 10. ZOETERWOUDE: Herv. Gem. 9 ds. Wolthaus. Rk Kerk St. Jan wo. 7.30, do. 9.30; Chr. Dienaark. wo. 7, do. 10; Meer- burgkerk H. Rijndijk wo. 7, do. 9.30 en HOOGEVEEN (ANP) - De PvdA zal over een week een plan lanceren om binnen vier jaar de helft van de 230.000 mensen die momenteel langer dan twee jaar werkloos zijn defini tief aan werk te helpen. Dat heeft fractievoorzitter Den Uyl van de PvdA gisteren in Hoogeveen bekendgemaakt. Volgens Den Uyl, die nog geen details wilde geven, komt het plan er in grote lijnen op neer dat gemeenten die langdurig werklozen een baan aanbieden daarvoor een financiële bijdrage van het rijk zullen ontvangen. Het gaat volgens Den Uyl daarbij uitdrukkelijk niet om. het werken met behoud van uitkering maar om werk op basis van een normaal arbeidscontract. met 100.000 kan verminderen door arbeidstijdverkorting en herverde- scholing in de informatica. De ling maatschappij heeft grote behoefte Omdat onder de langdurig werklo zen veel mensen afkomstig zijn uit etnische minderheden zouden juist die met dit plan extra gebaat zijn, aldus Den Uyl. Met het plan zijn volgens de PvdA-leider „vele tienduizenden" guldens gemoeid. Een deel daarvan wordt betaald door het wegvallen van de uitke ringen van de betrokken mensen. Ook wil de PvdA volgens haar verkiezingsprogramma meer geld aan gemeenten geven om deze kos ten te kunnen betalen. Overigens zal volgens dit plan ook het be drijfsleven financieel beloond wor den voor het in dienst nemen van langdurig werklozen. D66 heeft gisteren een werkgele genheidsplan gepresenteerd om vooral de werkloosheid onder jon geren en vrouwen te bestrijden. Het plan komt er op neer dat het aantal werklozen in vier jaar tijd werk een wezenlijke bij- de bestrijding van de infor- werkloosheid. Bovendien betekent matica en die behoefte zal de ko mende jaren sterk groeien. Dege- die een dergelijke opleiding het Nederlands bedrijfsleven, dat volgen, zullen dan ook zeker baan vinden. Voor deze scholing wil D66 1,3 Japan, miljard gulden uittrekken. Het be drag moet voor 75 procent (1 mil jard) van de overheid en voor 25 procent (300 miljoen) van het be drijfsleven komen. Volgens de po litieke voormannen van D66, Hans van Mierlo en Maarten Engwirda, kan de opleiding worden bekos tigd uit onder meer de afschaffing van de wir. Volgend jaar moeten de eerste 10.000 leerlingen met de op leiding beginnen en tot 1990 neem dat aantal jaarlijks met 10.000 toe. op het gebied van de informatica achter loopt bij landen als de VS en Bouterse bood partijen posten in regering aan AMSTERDAM (ANP) - Ondanks e PARAMARIBO/DEN HAAG - (ANP) - De Surinaamse legerleider tot 1990 neemt Bouterse heeft de oude politieke T. - - net 10.000 toe. partijen in zijn land vorige week Van Mierlp noemt het plan naast gevraagd deel te nemen aan de re gering. De partijen VHP, NPS en KTPI hebben echter geweigerd in de huidige situatie regeringsve rantwoordelijkheid te dragen. Dit is in zeer goed ingelichte politieke kringen in Paramaribo vernomen. Bouterse zou met steun van de ex-politici Lachmon (VHP), Arron (NPS) en Soemita (KTPI) willen proberen de opgeschorte ontwik- nderine van de zure neerslu* J^Ungshulp uit Nederland los te de natuur aanzfenhikWaar knJSen en leningen te sluiten bij ■nlinternationale financiële instellin gen. Volgens de zegslieden willen Soemita niet inet omdat zij hun achterban niet kunnen raad- i vermindering op een aantal plaatsen, blijft de schade aan de natu schijnlijk zijn er meer factoren die meespelen in de processen dïe zorgen voor het sterven van de meren en bossen. Het is evenmin uitgesloten dat b^ven°doorwericenn jarenlang Verzuurde neerslag nog tientallen jaren Lachmon! Arron De deskundigen uit een dertigtal landen in Oost en West, die deze week KiSaSI1??1 deelnemen aan de internationale verzuringsconferentie in Amsterdam, „teLS 7h kfiïnpn n£t vattitSw zijn het met elkaar nog lang niet eens over het mechanisme dat verzuring E heet. De Canadese onderzoekers Martin en Brydges meldden gisteren dat j£nHraS°0-r Z0U" de wateren in hun land minder zwaveldioxyde bevatten dan voorheen. gaa" met het dragen Dit is volgens hen een gevolg van de vermindering van de uitstoot van deze stof in de Verenigde Staten (van 28 miljoen ton in 1973 tot 21 miljoen ton in 1984) en in hun eigen land (van 6,6 tot 3,8 miljoen ton in tien jaar). Nader onderzoek toont echter aan dat de biologische kwaliteit 14.000 inmiddels verzuurde ringsverantwoordelijkheid zonder dat er verkiezingen zijn gehouden. DODE - Ëen onbekende vrouv i Canada nog steeds verdérachteïuib gistermorgen in een Utrechts kenhuis overleden aan de Er komen steeds meer aanwijzingen dat deze achteruitgang wordt ver- dingen die zij bij een ongeluk de oorzaakt door een ingewikkeld samenspel van schade door insekten, het avond tevoren had opgelopen. Vol- weer en de druk van de verzuring, zo menen de Canadese milieudeskun- gens de politie hebben getuigen digen. Andere deelnemers aan de conferentie, onder wie de Zweed Dick- Bezlen hoe de vrouw op het son, de Pool en de Noor Hagvar, benadrukten dat men in wetenschappe- Utrechtse Vreeburg met haar fiets lijke kringen in feite nog zeer weinig weet van de gevolgen van de zure 1 -- neerslag, het verzuringsproces in de grond en het water en de invloed van andere mechanismen die zich daar afspelen. Ook de Amerikaanse milieu deskundige Waring acht het niet onmogelijk dat de zure neerslag in de bossen een gunstige conditie schept voor insekten en plantenziekten, die het afstervingsproces verder in gang zetten en versnellen. door een rood stoplicht reed vervolgens werd aangereden door een stadsbus. De vrouw had geen gegevens bij zich, waardoor de po litie over haar indentiteit in het duister tast. ROTTERDAM - Enigszins aangeslagen doet een dakbedekker zijn re laas aan een tweetal belangstellende brandweerlieden. Het ketelhuis van het Rotterdame bejaardentehuis Rubroek vatte door nog onbekende oor zaak vlam. Een aantal op het dak werkzame dakbedekkers bracht na ontdekking van het vuur de op de bovenverdieping van het tehuis wonen de bejaarden in veiligheid. Een paar van hen, onder wie de dakbedekker op de foto, raakten licht gewond. (foto anp> Melkunie: melkprijs daalt door crisis op wereldmarkt WOERDEN (GPD) - De crisis op de internationale zuivelmarkt en de stijgende loonkosten zullen de melkprijs voor de boeren dit jaar naar alle waarschijnlijkheid druk ken. Begin dit jaar gingen de note ringen op de kaasmarkten al om laag. Dat schrijft Melkunie Hol land, een zuivelcoöperatie van ze venduizend boeren in Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland in haar vandaag verschenen jaarver slag over 1985. Het bestuur van Melkunie toon de zich gisteren bij de presentatie van het verslag redelijk tevreden over de resultaten van vorig jaar. Voor dit jaar is Melkunie niet opti mistisch. Het resultaat van het eer ste kwartaal bleef achter bij dat van vorig jaar, de uitbetaalde melk prijs eveneens. De concurrentie in de kaas is he vig als gevolg van overproduktie. De afzet van melkpoeder en boter naar de olielanden is belangrjk ge daald als gevolg van de gedaalde koopkracht daar. Het proces van sluiting van klei ne bedrijven en schaalvergroting gaat bij de Melkunie gestaag door. Voorzitter drs. C. Timmer van de hoofddirectie zei gisteren dat de Melkunie studeert op de mogelijke sluiting van de vorig jaar zomer ge kochte kaasfabriek 'De Stichting' in de Buren. Veel wilde Timmer er nog niet over kwijt, wel zei hij dat het ernaar uitziet dat het bedrijf niet open kan blijven. In de - sterk verouderde - fabriek in Buren werken rond de vijftig mensen. Eerder garandeerde de Melkunie dat in geval van sluiting geen ont slagen hoeven vallen. Melkunie kocht De Stichting vo rig jaar niet omdat zij de kaaspo- duktie daar zo interessant vond, maar omdat zij graag de afzet en de melk van de Burense coöperatie binnen het bedrijf wilde halen. Om dezelfde redenen kocht Melkunie eerder een kaasfabriek in Peursum (Alblasserwaard) die dit jaar dicht gaat.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11