Lindehoeve poetst gedeukt imago op Ronde-tafelgesprek met medewerkers Voorschotens jongerencentrmn Omstreden 'Wilgenpark' snel gebouwd Buitenhof Programma's 4 en 5 mei in Leidse regio Portefeuille verdeling nu officieel rond in Oegstgeest PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 3 MEI 1986 Agenda VOORSCHOTEN - Crises, malaise, stakingen. 1985 was een slecht jaar voor het Voorschotense jongerencentrum 'De Lindehoeve'. Weinig bezoekers, slecht gemotiveerde medewerkers en veel wrijvingen. Een reddingsplan werd opgesteld en aangenomen. Kleinschaligheid was het woord. De helft van de medewerkers liep weg, sommige 'zittenblijvers' vrezen de ondergang, maar jongerenbe stuur en staf roepen dat het heel erg de goede kant op gaat. kers en bestuursleden "totaal geen afspiegeling vormden van het pu bliek", zoals de beroepskracht het formuleert Swing-wavende Linde hoeve-mensen tegenover disco-be zoekers. Medewerkers draaiden maar door, vaak zonder motivatie: "men deed de deur open en zette de muziek aan, meer niet". En: "Sommige medewerkers baalden als ze zaterdagavond achter de bar moesten staan. Ze waren liever naar Noordwijk gegaan". Het aantal wrijvingen in de lege tent nam snel toe. Vernielingen, pesterijen en jatwerk - "als ze de kans kregen". Iedereen voelde dat het niet jofel ging, maar niemand floot het jongerenbestuur terug. Gé: "Je moet door een muur heen. Als je iets hebt dat zekerheid geeft en je weet niet wat je ervoor terug krijgt, is dat angstig". door Paul van der Kooij Veel projecten hebben een wacht lijst, medewerkers zouden gemoti veerd zijn en een promotietoemee met films, dia's, stickers en posters staat in de startblokken. De slechte naam moet weg, want de Linde hoeve is schoon, creatief en hele maal niet (zo) links. Buurtbewo ners klaverjassen er, de Engelse school komt er darten. Een ronde tafelgesprek met de twee stafme dewerkers, Harrie Zweekhorst en Gé Bey, en twee dames van het jongerenzelfbestuur, Anneke de Jong en Berna Krans. Harrie: "De Lindehoeve is 1973, in het hippietijdperk, ontstaan en vanuit die ideeën en verwachtin gen begonnen. Vrijdagavond, za terdagavond en zondagavond wer den er platen gedraaid. Rolling Stones, Rare Earth, soul. Om half acht ging de tent open, om acht uur vulden vijf tot 600 mensen het cen trum en sloten de medewerkers de deur". Het publiek - dat niets an ders had - danste, experimenteerde en rookte een beetje. Stafleden wa ren tevreden, want de baromzetten waren hoog en de Lindehoeve had vrij veel geld. Het centrum haalde dure bands naar Voorschoten, be taalde een derde beroepskracht uit de baromzetten en kocht duur ma teriaal, dat nu nog steeds op de be groting drukt. Magere jaren Na de vette kwamen langzaam aan de magere jaren. Minder pu bliek en een hoop narigheid met niet-Voorschotense bezoekers. In 1978 ging aarzelend het roer om. Een disco-avond maakte plaats voor jazz, theater en klaveijassen. Veel hielp het niet. Bezoekers ont dekten nette en flitsende disco's in de (kust)steden, waar de uitgaans centra dikker gezaaid zijn. En ook het Leidse Vrijetijds centrum tim merde flink aan de weg. Vooral niet-Voorschotenaren bleven weg. De Lindehoeve, die er nog steeds heel ouderwets en hippie-achtig uitzag met roze en lichtblauwe mu ren, moest anders gaan ogen. Voor jaar 1984 volgde een gigantische verbouwing met veel "kleurendin- getjes". Het grote publiek bleef - helaas - voor echte disco's kiezen en ook experimenten met kleine bands kostten het centrum te veel geld: een avond met 50 betalende bezoekers was een drukke avond. "En we hebben echt de meest zotte namen en vreemde dingen hier ge haald", zegt Harrie. Probleem was ook dat medewer- Ommezwaai Ook de interne conflicten stapel den zich op. Stakingen duurden vele weken, een stafmedewerker was een jaar ziek en het financieel vooruitzicht voor 1986 was slecht. De Lindehoeve zou 217.500 gulden krijgen, terwijl ze 233.500 gulden nodig heeft voor het dekken van de vaste lasten als personeelslasten (125.000 gulden), huur (20.000 gul den), gas, water en elektra (25.000 gulden), belastingen en verzekerin gen (6.000 gulden), onderhoud (7.000 gulden), schoonhouden (2.500 gulden), organisatiekosten (38.500 gulden) en afschrijvingen (10.000 gulden). De gemeente lijkt er bij het ver strekken van de subsidie dus van uit te gaan dat het jongerencen trum door flinke baromzetten en forse entreegelden rond komt, zegt Harrie. In de praktijk bleek dat echter anders uit te pakken en eind 1985 werd een kleine commissie in gesteld, die moest uitdokteren hoe De Lindehoeve weer gezond kan worden. Begin dit jaar kwam ze met omstreden een 'intentieverkla ring' en een 'organisatieopzet'. V.l.n.r. Berna, Gé, Anneke en Wij willen bepalen". De Lindehoeve moest kleinscha lig worden. Vormend, vermakend, ter consumptie en een of twee keer per maand een grootschalige acti viteit. Gedachte hierachter: klein schalige dingen zijn goedkoper en werken veel beter. 'In deze tijd van sportkampen en overlevingstoch ten, bestaat er behoefte aan'. Voor waarde is dan dat 'je beter bent dan anderen en anders dan anderen. De Lindehoeve moet op zoek naar revolutionaire nieuwe dingen en die dingen flitsend en met veel tam-tam brengen', zo staat in de in tentie-verklaring. Het organisatievoorstel pleit voor een strakke samenstelling van het jongerenzelfbestuur, 'spil' genaamd. Een lid is stafmedewer ker ("dat was vroeger ondenk baar"), twee anderen komen van buiten het jongerencentrum en de overige vier zijn afkomstig uit de vier categorieën. Het gaat om de bloedgroepen 'grootschalige en eenmalige activiteiten, licht en ge luid', 'eethuis, moestuin, camping en kinderboerderij', 'zeefdruk, donkere kamer, theater, sport- en surfactiviteiten' en 'jongeren-, lite rair- en muziekcafé, video en mei- densoos'. Het zevental plant, organiseert, creëert ruimte voor nieuwe ideëen, let op financiën en medewerkers bestand en houdt toezicht op de uitvoering van activiteiten en pu bliciteit. Het team kan door mede werkers, stichtingsbestuur en staf alleen tot de orde worden geroepen bij uitingen van seksisme/racisme/ fascisme of een overschrijding van de dekkingsmiddelen. Dit laatste wordt zoveel mogelijk tegenge gaan door alle projectgroepen vooraf aan een strakke begroting te binden. De voorstellen komen er door heen, maar wederom is niet ieder een gelukkig. Van de 60 tot 70 me dewerkers haakt de helft af, ande ren blijven onder protest zitten. Steef Harlaar is een van de mok kende blijvers. Hij zet enthousiast zijn schouders onder nieuwe acti viteiten, maar noemt in het nieuwe Lindehoeve-blad 'Zut Alors' de in tentieverklaring 'dom, dom'. Volgens hem komem de Voor schotense jongeren alleen af op laagdrempelige, consumptieve ac tiviteiten in de stal, zoals de zon dagmiddag-disco en de zaterdag avond-swing-avond. Kleine jonge- In het eerste nummer van 'Zut Alors', een Lindehoeve uitgave met onafhankelijke redactie, schrijft redacteur Steef Harlaar waarom je op zijn Voorschoten se PSP moet stemmen, heet onze vice-premier heet Aarsje van Gijsdenne en is hij samen met premier 'Luudje Rubbers' een stelende snotneus, waar je toch zeker niet op gaat stemmen. Anneke de Jong reageert in het april-nummer fel op deze "negatief gekleurde politieke stukjes". Ze kunnen "het ver trouwen en de manier waarop de gemeente tegenover de Lin dehoeve staat nooit ten goede komen". Anneke vindt dat het jongerencentum "zo min moge lijk naar buiten moet treden alsof het een politiek gekleurde instelling is". En Zut zou in de eerste plaats ruimte moeten vrijmaken voor informatie over De Lindehoeve. De redacteuren Mark en Steef bijten ongemeen fel van zich af. Met Marx in de hand roept Mark dat "de roversbende van Lubbers niets anders doet dan i vernederen". Het Voor schotense gemeentebestuur is net zo: wethouder Marselis ('vadsige Vinus, de kleffe vet vlek') heeft veel weg van onze eerste minister. En samen "pro beren ze al jaren het open jonge renwerk om zeep te helpen". Dit soort schandalen wil redacteur Mark in Zut aan de kaak stellen. Collega Steef waakt voor het hielenlikken van de subsidiege vers en vindt zes pagina's poli tiek niet veel in een krantje met 28 pagina's. Met rechtse stuk ken heeft hij geen problemen, maar hij schrijft ze niet zelf. rencafés trekken niet ("daar zit al leen maar dezelfde kliek van twin tig mensen te zuipen"). En onregel matig georganiseerde grote activi teiten zetten niet genoeg zoden aan de dijk. Ze mogen dan misschien geld opleveren en een goede recla me zijn, nieuwe medewerkers ko men amper af op dit soort eenmali ge en vrijblijvende activiteiten, vindt Steef. Het gevolg is dat jongeren die al zes jaar medewerker zijn, nog twee, drie jaar aanblijven en dan afhaken. De activiteiten zullen nauwelijks op jongeren aansluiten, er komen geen nieuwe bezoekers en de Lindehoeve bloedt langzaam dood, huivert Harlaar. Door drie maal per week grote stalactivitei- ten te organiseren wil hij een nieuw publiek vinden, met een ge middelde leeftijd van zo'n 15, 16 jaar. Het is een zware opgave, be seft hij. Maar: wanneer het niet lukt, kan de Lindehoeve zich afvra gen of ze nog wel bestaansrecht heeft. Gé is het niet met hem eens. "Steef staart zich blind op de zater dagavond en heeft de mentaliteit van de jaren zeventig, zo van 'de muziek is de bakermat van het ge beuren: doe de deur open, zet de muziek aan en alles komt goed'. Maar zijn betoog gaat al gauw mank wanneer hij zegt dat je bij grootschalige dingen op zaterdag avond een grootschalig publiek krijgt en veel geld. Dat publiek komt niet en het geld dus ook niet". Hooguit wil het centrum bin nenkort met een goedgeorgani seerde (twee) wekelijkse disco be ginnen op woensdag- of donder dagavond. Verdelen goed dienen te verdelen. Te veel mensen deden in het verleden te vaak aan te veel dingen mee, aldus de verklaring. 'Niets gebeurde daardoor optimaal' en desillusies waren snel geboren. Door een strak kaartenbaksysteem werken medewerkers nog maar aan een project. Het talent wordt zo gecon centreerd en de betrokkenheid groeit. Als de medewerkers na ver loop van tijd een keer van groep wisselen, worden zij echte all-roun- ders. Ze leren contacten leggen, tappen, video-opnames maken, een optreden regelen, zeekdruk- ken enz, enz. Een medewerker van de Lindehoeve is, kortom, van alle markten thuis. Probleem is alleen: hoe kan het centrum nieuwelingen trekken? Op oproepen in de kranten kwa men heus wel wat nieuwe mensen af, maar dat betrof slechts een klein gedeelte van de Voorschoten se jeugd. Harrie wijt dit aan de rot- naam van De Lindehoeve, die de afgelopen maanden dan ook flink ter discussie stond. Sommigen wil den hem wijzigen en kozen voor een verhuizing naar Leidseweg 33. De meerderheid hield dit tegen met het argument dat dit struisvo gelpolitiek is: "Je moet je niet te veel laten bepalen door je omge ving. Wtf willen bepalen". Anneke en Berna knikken. Zij zitten op het Wassenaarse St. Adel- bertcollege, een van de scholen in de regio waar de Lindehoeve geen reclame mag maken. Voordat ze een oproep in de krant lazen, had den zij nooit een stap in de Linde hoeve gezet. Ze vreesden dat het er niet pluis, vies en heel erg links zou zijn. Gé: "We komen alleen in het nieuws als de tent weer wordt ont ruimd. Dat de politie blij was dat we open waren oudejaarsnacht, hoort men niet". Aan de troep wil men snel wat doen. Want: "Een jongerencentrum hoeft helemaal geen klerezooi te zijn vol drugs, vieze toiletten en beschilderde mu ren". Een Hilton hotel hoeft het niet te worden, maar een leuk ter rasje, goed geverfde plinten en een eigen rioolaansluiting veranderen al heel wat. Vooral wanneer bezoe kers en medewerkers zuinig zijn op de oude boerderij. Het linkse imago lijkt moeilijker aan te pakken. Het jongerencen trum heeft er nu eenmaal niets op tegen dat mensen links zijn (of rechts). Ook de Lindehoeve-uitga ve 'Zut Alors' mag best linkse ge luiden laten horen. Maar daar moet dan wel wat tegenover staan. In het eerste nummer, eind maand ver schenen, ontbreekt het evenwicht en de beroepskrachten hebben al gesproken over bijsturen". De re denering daarachter is dat de jon geren - zeker in dit moeilijke sta dium - voorzichtig moeten zijn. Want: "er wordt geluld over onz. Politici vragen zich af of we nog wel bestaansrecht hebben". Zelf twijfelen ze niet (meer). Harrie: "Open jongerenwerk is overal le vensvatbaar. En als iets niet loopt moet je gewoon veranderen". LEIDERDORP - De bouw van het omstreden Wilgenpark in Leider dorp begint nu snel. Bouwer Erica Beheer meldt dat de belangstelling voor de luxe huizen die op de plaats van voormalig tuincentrum Bloemendaal komen te staan (zie tekening) "enorm" is. Er zijn al vier kavels, in grootte variërend van 500 tot 700 vierkante meter, ver kocht. Binnenkort wordt de eerste paal geslagen voor de eerste fase, be staande uit zestien landhuizen. Het toekomstige villaparkje is een ont werp van architect Hans van Eg- mond. Plan Wilgenpark stuitte onlangs op verzet van de bewoners van het omliggende Munnikk enpark en Essenpark. Ze protesteren - tever geefs - tegen het verlies van hun vrije uitzicht. Destijds, toen hun huizen werden gebouwd, werd hen verzekerd dat de grond waarop nu Wilgenpark verrijst agrarisch zou blijven. Lezers Schrijven ZOETERWOUDE Zondag 4 mei 19.00 - Korte plechtigheid in her vormde kerk. 19.40 - Vertrek vanaf hervormde kerk naar raadhuis voor stille tocht. 20.00 - Kranslegging bij de gedenk steen. Vrijdag 9 mei 09.00 - Voetbaltoernooi op sport park Haasbroek voor basis scholen. Finale rond 14 uur. Woensdag 14 mei 13.30 - Handbaltoernooi voor basis scholen op terrein Swetterha- LEIDERDORP 1 19.00 - Herdenkingsbijeenkomst in Dorpskerk, Hoofdstraat. 1 19.40 - Stille tocht vanaf Hoofdstraat naar aula begraafplaats op de Hoogmadeseweg 19.50 - Vlaggewacht door leden van de 'Van der Does Liethorp- groep'. 20.02 - Twee minuten stilte en krans legging bij aula begraaf plaats. 13.30 - Fietstocht voor jong en oud vanaf gebouw Trefpunt, Ei kenlaan. Starten tot 14.30 uur. Inschrijven: Boekchuys, Hoogmadeseweg 13, sigaren magazijn Hoofdstraat 16 en Uithol. Steenbakkerslaan 16. 19.00 Muzikale rondgang 'Con Bra vura', 'Tamarco' en 'Matevi- leo' door het dorp. 19.30 - Grote rampoefening mmv brandweer, politie, EHBO en 'Lotusgroep bij winkelcen trum Santhorst. Tot plm. 20.30 uur. WASSENAAR ment aan Schouwweg. Stoet vertrekt vanaf 19.30 uur op Schouwweg, ter hoogte van Nachtegaallaan. Maandag 5 mei 13.00 - Sportgebeuren voor jonge ren: penalty schieten op ter rein Hofcampweg. 14.00 - Bevrijdingsfeestmiddag voor ouderen in Huize Willibrord, Poortlaan. 20.00 - Bevrijdingsconcert in Mes- siaskerk, Verlengde Zijllaan. Zaterdag 10 mei 07.00 - Paauwen-wandeltocht vanaf Van Heeckerenhuis. Starttijd VOORSCHOTEN Zondag 4 mei 19.50 - Vertrek van gemeentehuis naar monument aan Kon. Julianalaan. 20.00 - Twee minuten stilte en krans legging bij monument. Maandag 5 mei 19.00 - Ruilbeurs van alle verzamel objecten in De Werf, School straat 4. Oranje staat centraal. WARMOND Zondag 4 mei 19.15 - Dienst van gezamenlijke ker ken in Hervormde kerk. 20.00 - Dodenherdenking bij monu ment, tegenover gemeente huis. Voor en na de kransleg ging: muziek van St. Mat thias. Maandag 5 mei 13.00 - Filmvoorstelling in 'Ut Sloe- pie', Meerpunt voor kinderen vanaf 6 jaar. Ook om 15 uur. 19.30 Concert op het pleintje bij de pomp door de Brassband. 20.15 - Klaveijassen en sjoelen in ho tel De Zon. OEGSTGEEST Zondag 4 mei 19.45 - Herdenkingssamenkomst bij monument in Bos van Wfjc- kerslooth. met kranslegging. Als reactie op het ingezonden stuk je in LEZERS SCHRIJVEN van 18-04-86 van M. Riool, moet het mij van het hart, dat over het bezwaar schrift tegen een deel van de plan nen voor Buitenhof-Midden-West een bewonersbelangenvereniging Het Buitenhofje wel degelijk zeer goed is nagedacht. Riool stelt, dat zo'n protest kan resulteren in aanmerkelijk hogere huren voor de toekomstige bewo ners, indien de bouw daardoor zou worden vertraagd. Ook daarover behoeft Het Buitenhofje niet nog eens diep na te denken, want zelfs een kind zou kunnen vatten, wat Riool hier stelt. Wat Riool kenne lijk verzuimd heeft, is zelf het be stemmingsplan aandachtig te be studeren én de daarop ingediende bezwaarschriften. Dan had Riool geweten, dat de gemeente Leider dorp volslagen ongeloofwaardig bezig is als het, zoals zij zelf stelt, gaat om o.a. "er zal een geleidelijke overgang zijn van laag- naar hoog bouw" en "grote aandacht zal wor den gegeven aan de ruimtelijke vormgeving, zodat een leefomge ving ontstaat met een rijke bele vingswaarde; een leefomgeving waarin ieder zich thuis kan voe len". Het is Riool kennelijk ontgaan, dat de gemeente hier de huidige bewoners van Buitenhof-Oost hoogstwaarschijnlijk niet mee be doelt. Riool weet dus kennelijk ook niet, dat Het Buitenhofje in principe niet de gestapelde bouw wil tegengaan, doch de gekozen plaats hiervan aanvecht. Van een geleidelijke overgang van laag- naar hoogbouw is totaal geen spra ke meer, indien dé gemeente bin nen luttele meters naast de huidige bebouwing de gestapelde bouw laat neerzetten. Riool heeft mijns inziens geen enkele moeite gedaan om de aangedragen alternatieven van zowel Het Buitenhofje als van andere bezwaarschrift-indieners te bestuderen. Maar ja, u staat hierin niet alleen. Het lijkt er immers op dat ook de gemeente de bezwaar schriften niet of nauwelijks leest, want de Commissie VROM zag ook alleen maar de zo fraai in elkaar stekende maquette van het eerste te bouwen nieuwe wijkdeel. En het zou toch jammer zijn als er op nieuw gefröbeld moet worden aan een gewijzigde maquette. De ge meente heeft immers wel wat an ders te doen, niet waar!? In ieder geval, M. Riool, geeft Het Buitenhofje, waar ik en velen met mij volledig achter staan, ze ker niet zonder slag of stoot toe aan de grillen van onze gemeente, hoe mooi en lief deze ook worden ge presenteerd. Wél zou het bijzonder vervelend zijn als ook hier de hu ren met 100,- of meer hoger uit vallen, dan was voorzien. Maar dat moet u dan niet wijten aan protes terenden, doch aan het kortzichti ge gemeentebeleid. Helaas, ver moed ik, zal de gemeente ook hier voor de oren dichtproppen en de ogen arrogant sluiten. M. den Hartog, Muzenlaan 55, Leiderdorp. Dijkdoorbraak LEIDEN - Een deel van de lande rijen in de Stevenshofpolder in Leiden is gisteren door een dijk doorbraak onder water komen te staan. Het Hoogheemraadschap van Rijnland weet nog niet wat de oorzaak van de dijkdoorbraak is. Door bemaling worden de landerij en weer drooggelegd. Aanhouding na achtervolging LEIDEN - Een 22-jarige automobi list uit Leiderdorp is gisteren na een achtervolging in Alphen aan den Rijn aangehouden. De man ne geerde op de Lage Rijndijk in Lei den een stopteken van de politie en zette met grote snelheid koers rich ting Alphen aan den Rijn. De poli tie achtervolgde de automobilist met enkele politieauto's en wist hem in Alphen tot stoppen te dwingen. De man bleek onder invloed van alcohol te zijn. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en het voertuig is in beslag genomen. Een van de poli tiewagens raakte tijdens de achter volging in Alphen betrokken bij een aanrijding waarbij geen ge wonden vielen. ZATERDAG Leiden NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, feest t.g.v. verbouwing, 21 uur. Breehuys - Breestraat 19, swingavond, 20 uur. LAK-theater - Cleveringaplaats, 'Monta na*. 20.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. LWH - Langegracht 65, disco. 22-2 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan 4, jubi leumuitvoering Alouettes en Len- teklokjes, 19.30 uur. ZONDAG Leiden Kantine VTL - Voorschoterweg, start wandeltocht, 9 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht 9, open huis, 11-16 uur. Waag - Aalmarkt, tentoonstelling 'Oor log en Bezetting in Ned. Indië, 14-17 15 i Marekerk, Lange Mare - dodenherden king, 19 uur; aansluitend stille tocht, 19.45 uur; kranslegging bij monument bij De Valk, 20 uur. Zoeterwoude Gedenksteen bij raadhuis kransleg ging en dodenherdenking Tweede We reldoorlog, 20 uur. Leiderdorp Dorpskerk - herdenkingsbijeenkomst, 19 uur. Begraafplaats Hoogmadeseweg - do denherdenking, 20 uur. Wassenaar Oorlogsmonument - Kon. Julianalaan, dodenherdenking, 20 uur. Warmond Monument t.o. gemeentehuis - Heren weg, dodenherdenking, 20 uur. Oegstgeest Monument - Bos van Wijckerslooth, herdenkingssamenkomst, 19.45 uur. MAANDAG Leiden Waag - Aalmarkt, tentoonstelling 'Oor log en Bezetting in Ned. Indië, 10-17.30 tebrood, capten sportvereniging Sleutels, 13 u Stadsgehoorzaal - bevrijdingstentoon stelling, 14-18 uur. Oegstgeest Lange Voort - tentoonstelling voertui gen Tweede Wereldoorlog, 14 uur. Kempenaerstraat - jaarmarkt, 10-19 uur met talentenjacht 15.30 uur, optreden Gerard Joling, 18 uur. Warmond Ut Sloepie - Meerpunt, filmvoorstelling kinderen, 13 en 15 uur. Leiderdorp Trefpunt - Eikenlaan, fietstocht jong en oud, 13.30 uur. Wassenaar Terrein Hofcampweg - sport voor jonge ren, 13 uur. Huize Willibrord Poortlaan, bevrij dingsfeest ouderen. 14 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2 tot vr 9 mei: Apotheek Centraal. Breestraat 74, Lei den. tel. 120552. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel 890000. OEGSTGEEST - Burgemeester en wethouders van Oegstgeest zijn het gisteren eens geworden over de portefeuilleverdeling voor de ko mende vier jaar. Burgemeester 'verkeersveiligheid Een 'klein stukje' verkeerszaken dus, mede door het advies van de fractievoorzitters om wethouders zoveel mogelijk politiek gevoelige portefeuilles toe te bedelen. Burgemeester en wethouders zelf hebben gisteren, tijdens een urenlange vergadering, anders be sloten. Scheenstra gaat, behalve de wettelijke burgemeesterstaken als politie, brandweer en representatie de posten bestuurlijke, algemene en juridische zaken voor zijn reke ning nemen. Als zijn vervanger treedt wethouder Blom (VVD) op. Mevrouw Blom houdt, zoals al officieus was besloten, onderwijs en welzijn. Verder gaat zij de be langen van sociale zaken, volksge zondheid, kunst en cultuur, volks huisvesting en economische zaken behartigen. De nieuwe CDA-wethouder Van Veen gaat, zoals al werd aangekon digd, financiën doen. Ook tekent hij voor sport en recreatie en als 'sub-portefeuilles' krijgt hij het grondbedrijf, de automatisering en ontwikkelingssamenwerking. Wethouder Kohlbeck (PvdA) ten slotte, die de afgelopen vier jaar fi nanciën deed, heeft openbare werken van de vertrokken be stuurder Van Hazel overgenomen. Ook heeft hij verkeer van de burge meester overgenomen. Kohlbeck krijgt verder ruimtelijke ordening, milieu energie, bouw- en wo ningtoezicht, personeelszaken, monumentenzorg, voorlichting en mediabeleid. De burgemeester zal Kohlbeck bij diens afwezigheid vervangen. LEIDSCH -£h DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur,telefoon 071-123143, en de kranl wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lalden; 071-144941, maandag t/m vrl|dag van .08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2