Nieuwe tragedie voor de autosport 'De geest is uit de fles' Kelly boekt zijn zestiende zege Twee doden in rally van Corsica Ede vreest sterke Spanjaard PPR: positie van PvdA is moeilijk Jos Weerts (Medische Polemologie) over kernramp: HET VERSCHIL TUSSEN VOORWERPEN DIE VEROUDEREN EN DINGEN DIE ALLEEN MAAR FRAAIER WORDEN. PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 3 MEI 1986 AJACCIO (AFP/SID) - De Fin Henri Toivonen en zijn Italiaanse bijrijder Sergio Cresto zijn gistermiddag omgekomen tijdens de autorally van Corsica, de vijfde in de strijd om het wereldkampioenschap. De Lancia van het duo, dat de ranglijst aanvoerde, explodeer de na een manoeuvre bij de achttiende van de 29 klassementsproeven. Vorig jaar veron gelukte de Italiaan Attilio Bettega tijdens de Corsicaanse rally. Het ongeluk gebeurde tijdens de tweede en voorlaatste dag op vijf kilometer van Corte, in het midden van Corsica, op de route tussen Bastia en Calvi. De wagen van Toi vonen en Cresto belandde volgens ooggetuigen op een flank van de Col d'Ominanda - waarschijnlijk na een stuurfout van de Fin - met hoge snelheid buiten de route. Op een 'Macchia-veld', de typisch Cor sicaanse steppegrond, ramde de Lancia een rotsblok. Vervolgens vatte zowel de auto als het gras vlam. Daardoor werden reddings acties ernstig bemoeilijkt. Lancia's sportchef Cesare Fiorio nam na het ongeluk van kopman Toivonen onmiddellijk zijn andere wagens, met respectievelijk Mark- ku Alen en Massimo Biasion aan het stuur, uit de strijd. Op de dag af een jaar geleden was zijn Italiaanse werknemer Attilio Bettega tijdens de Corsicaanse rally om het leven gekomen. Bettega, die in een ravijn belandde, reed toen net als Toivo nen met het startnummer vier. Fio rio noemde het ongeluk een grote tragedie voor de autosport. Hij zei dat zijn firma het sportieve pro gramma onder de huidige rally-re- gels eens ernstig zal heroverwegen. De verhitte discussie tussen de autosportfederatie (FISA) en de vereniging van beroepsrijders, die donderdag werd gehouden, kreeg door het noodlottige incident een extra dimensie. De FISA, onder voorzitterschap van Jean-Marie Balestre, dreigde de rijders, die tij dens de rally van Portugal het na een ernstig ongeluk voor gezien hielden, wegens hun besluit te stoppen met hoge boetes en intrek king van de licentie. Uitgerekend Henri Toivonen had zich in het tweegesprek sterk gemaakt de bij zonder gevaarlijke trajecten uit de WK-rally's te schrappen. Balestre kwam gisteren met de organisato ren tot overeenstemming de klas sementsproeven 18, 19 en 20 te schrappen. De karavaan reed door naar Calvi. Daar werd in de avond uren besloten vandaag opnieuw te (ANP» - De uitslag van de tiende etappe Algemeen kl; van de Ronde van Spanje is: 1 Millar 46.4^ I. Sean Kelly (Ier) 193 km in 4 uur 41 minu ten en 26 seconden: 2. Inmanol Murga (Spa); 3. Stefan Mutter (Zwi): 4. Pascal Ju- ,les (Fra): 5. Gerrie Knetcmann (Ned); 6. Ri- cardo Martinez (Spa); 7. Pello Ruiz-Cabe- stany (Spa); 8. Laurent Fignon (Fra); 9. Pe dro Delgado (Spa); 10. Alvara Pino (Spa); II. Mariono Lejarreta (Spa); 12. Dominique Garde (Fra); 13. Ruben Gorospe (Spa); 14. 15. Robert 46.47.36; 2. Pino op 0.08; 3. Delga do op 0.33; 4. Lejarreta op 1.17: 5. Kelly op 3.55; 6. Dietzen op 4.15; 7. Parra op 4.35: 8. Cabestany op 4.40: 9. Fignon op 5.14: 10. Anselmo Fuerte (Spa) op 5.37; 11. Francis co Rodriguez (Col) op 5.43; 12. Mottet 6.25; 13. Hernandez (Col) z.t14. Van Impe op 15. Yvon Madiot op 8.07; 16. Mutter op Jean-Luc Vandenbroucke (Bel): 1 Millar (Sch); 16. Angel Camarillo (Spa); 17. Guy Nulens (Bel) allen zelfde tüd als Kelly; 20. Jos Lammertink (Ned) op 3.50; 21. Eddy Theunisse (Ned): 40. Peter Winnen (Ned); 41. Erwin Nijboer (Ned): 42. Raymund Dietzen (WD1); 48. Lucien van Impe (Bel); 53. Fabio Parra (Col); 69. Charly Mottet (Fra); 71. Henk Boeve (Ned); 74. Peter Ha- rings; 77. Julian Gorospe (Spa) allen zelfde tijd als Lammertink; 94. Gerard Veldschol- ten (Ned) op 6.24; 107. Wim Arras (Bel) z.t.; 108. Hans Langerys (Ned) z.t.; 118. Rene 8.32; 17. Winnen op 8.59:29. Julian Gorospe op 15.16; 31. Arroya op 17.36; 39. Veldschol- ten op 24.34; 42. Nulens op 25.44; 45. Ny- 52: 70. Planckaert op 45.46; 75. I, Ivan Lendl (Tsj- Mike Leach (VSt) 6-3, 6-4. Miloslav Mecir (Tsj) - David Pate (Vst) 6-2 6-2, Stefan Edberg (Zwe) - Jaime Yzaga starten met de derde en laatste etappe van Calvi naar Ajaccio. Het ongeluk van Toivonen is al het derde met dodelijke afloop. In Portugal reed Santos in op het te hoop gelopen publiek, waarbij een vrouw en twee jongetjes het leven verloren. Bij de Safari-rally vond een Keniaan, die werd geschept door de wagen van de Zweed Ken neth Eriksson, de dood. Henri Toivonen, die op 26 augus tus 1956 in Jyvaskyla - de start plaats van de Duizend-Meren-rallly - werd geboren, geldt sinds zijn ze ge in de rally van Monte Carlo be gin dit jaar als een van de grootste talenten in deze tak van de auto sport. Hij begon zijn loopbaan elf jaar geleden in een Simca met wed strijden in eigen land. Als beroeps coureur stond hij onder contract bij Ford en Talbot. De zege in de RAC-rally was zijn eerste belang rijke prestatie in de strijd om de wereldtitel. Toivonen was ge trouwd en laat twee kinderen, Alla en Markus, na. Voor aanvang van de tweede etappe op het Franse ei land werd hij geinterviewd voor de televisie. Daarin vertelde hij dat de race onder waanzinnige omstan digheden moest worden afge werkt. Toivonen noemde de rally veel te lang en vermoeiend. „We hebben nu al vier uur gereden. En dat alleen op de eerste dag. Ik vind dat het maximum zeven of acht uur moet zijn, voor het gehele eve nement". Toivonen zei ook nog dat de wagens veel te snel zijn voor het bochtige Corsicaanse parcours en dat de kans dat de banden overver hit raken enorm groot is. Zijn bijrijder Sergio Cresto, een in New York geboren Amerikaan met een Italiaanse licentie, werd in 1984 als co-piloot met Carlo Capo- ne Europees kampioen. Hij reed met Bettega, Zanussi en Andruet, maar kreeg pas naast Toivonen in ternationale erkenning. Dagprijs in Ronde van Spanje Van de auto van Henri Toivonen en Sergio Cresto bleef weinig over. Rij ders en persvertegenwoordigers nemen een kijkje bij het trieste 'stilleven'. Ondanks het dodelijke ongeluk werd de rally op Corsica vandaag voort gezet. (foto AFP) PALENCIA (ANP) - Sean Kelly heeft gisteren de zestiende over winning van het seizoen geboekt en de eerste in de ronde van Span je. De rappe Ier was de snelste sprinter in een kopgroepje van ze ventien renners, dat na 193 kilome ter in Palencia op de eindstreep af- daverde. Kelly griste de dagprijs voor de neuzen weg van de Span jaard Murga en Mutter, de:in Ne derlandse dienst (Schuiten) rijden de Zwitser. Gerrie Knetemann werd vijfde. De Schot Millar zat ook in het goede spoor. Hij waagde zich niet in het strijdgewoel bij de finish maar nam genoegen met de vijftiende plaats, ruimschoots ge noeg voor een nieuwe rode trui. Kelly was dan wel de prijsrijder bij uitstek, ook Millar kwam als een belangrijke winnaar te voor schijn uit de tiende etappe. De vlakke rit van San Isidro naar Pa lencia werd geteisterd door een harde tegenwind, waardoor de on vermijdelijke waaiervorming op trad. Zoals bekend uit de ronde van Frankrijk hebben met name de Columbianen weinig kaas gegeten van deze rij techniek. De Zuidame- EDEGPD) - Twee belanghebben den tijdens het invitatie-tennis toernooi in Ede kunnen al niet meer verliezen: allereerst favoriet Ivan Lendl, die bij voorbaat 90.000 dollar startgeld kreeg toegestopt, maar zeker ook het management bureau Advantage International. De Amerikaanse onderneming heeft vijftien van de 24 deelnemers onder contract (van wie sommigen volgens geruchten liefst 25 procent van hun verdiende prijzengeld moeten afdragen) en tekende gis terochtend een principe-overeen komst met de Edese toernooibaas Gies Pluim voor volgend jaar. Het exhibitie-evenement op het Tesqua-park wordt dus geprolon geerd, hoewel de publieke belang stelling ondanks het zomerse weer veel te mager blijft. Pluim („er zijn tot nu toe zo'n negenduizend kaar ten verkocht") en diens compag non Peter Langendijk Van de Dutch World Tennis BV verwach ten er nog steeds „net of net niet uit te springen", maar zullen onge twijfeld flink in de eigen beurs moeten tasten. Wat niet wegneemt dat ze samen met Advantage-verte- genwoordigers tijdens de open Franse kampioenschappen, die eind deze maand beginnen, de de tails voor komend seizoen op pa pier gaan zetten. Daarbij staat vast dat de Edese organisatie streeft naar een nog sterkere toernooibezetting - zowel de naam van Boris Becker als Yan- nick Noah wordt in dat opzicht veelvuldig genoemd - hetgeen au tomatisch betekent dat de hoge prijzen- en startgelden (nu in totaal 350.000 dollar) op zijn minst ge handhaafd blijven. Bovendien wil Pluim door bepaalde clausules in de contracten met vooral de aange-, trokken toppers meer zekerheid inbouwen. „Ik heb begrejpen dat het moge lijk is om de vedetten, die in de eer ste ronde worden uitgeschakeld, te verbieden de dag erop ergens an ders te spelen. Dat wil ik straks ook op papier hebben. En mis schien kun je dergelijke jongens dan meteen verplichten een x-aan- tal interviews te geven", aldus Pluim, die kennelijk een beetje in de maag zat met de vele aanvragen voor een exclusief gesprekje met Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak liet via een in Ede aanwezige woordvoerder van dienS manage mentbureau ProServ echter weten buiten de normale persconferen ties niemand te woord te willen staan. Lendl sluit in de finale op de als tweede geplaatste Stefan Edberg, die afrekende met de kleine Peru viaan Jaime Yzaga, of Emilio San chez. Die laatste mogelijkheid moet niet worden onderschat, want de twintigjarige Spanjaard liet gisteren opnieuw een sterke in druk achter. Na Jan Gunnarsson en Johan Kriek werd ook Scott Da- vis volslagen kansloos (6-1, 6-2) ge laten door de gravelspecialist uit Barcelona, die onlangs het toer nooi van Nice won. Voor de organisatie in Ede is het echter te hopen dat de geplande eindstrijd tussen Lendl en Edberg er ook daadwerkelijk komt. An ders blijft het merendeel van de toegangsbewijzen, die 85 gulden moeten kosten, zeker onverkocht. rikanen waren dan ook de grote verliezers, maar ook andere con currenten van Millar misten de slag. In de kopgroep ontbraken bij voorbeeld naast Parra, Rodriguez en Hernandez ook de Spanjaard Fuerte, de Westduitser Dietzen, en de Fransman Mottet. Vooral de laatste twee, die een goede tijdrit in de benen hebben, kwamen giste ren op een achterstand van bijna vier minuten binnen. In de Vuelta, waar de eindzege traditioneel eer der een kwestie van seconden is dan van minuten, is dat verschil opmerkelijk groot. Een apdere winnaar in de tiende etappe mag ook routinier Gerrie Knetemann worden genoemd. De oud-wereldkampioen maakte met Peter Harings deel uit van een groepje van elf renners, dat als het aan de organisatoren had gelegen niet eens aan de start was versche nen in San Isidro. Het elftal had zich bij de laatste beklimming de vorige dag laten slepen door een volgauto en werd bedreigd met diskwalificatie, net zoals de Au straliër Alan Peiper. De Nederlan der Wim Roozenburg maakte ech ter als lid van de internationale ju ry heftig bezwaar. De met uitslui ting bedreigde coureurs waren zonder uitzondering buitenlanders en iedereen had kunnen waarne men dat ook Spanjaarden zich aan het vergrijp schuldig hadden ge maakt. Roozenburg was de mening toegedaan dat een voormalig we reldkampioen niet zo maar eenzij dig aan de kant kon worden ge schoven. Hij maakte zich met re den kwaad, want het elftal kreeg alsnog een startbewijs. Peiper niet omdat die tweemaal was betrapt. Knetemann profiteerde, na veel inspanningen te hebben geleverd, in de finale optimaal van zijn eer herstel. Hij reed met zijn ploeg en die van Kelly het gat dicht tussen een kopgroep van elf renners, die al na 66 kilometer aan de haal was gegaan. BILJARTEN - De Nederlandse biljarters bij het Europees kam pioenschap libre in Lyon hebben zich ook in de tweede ronde van hun beste zijde laten zien. Zowel Raymond Burgman als Harrie van de Ven wonnen en maakten boven dien de vereiste 400 caramboles in een beurt. Door dit resultaat heeft het Nederlandse tweetal een rede lijk uitzicht op een plaats in de kwartfinales. LEIDEN - Als na de verkiezin gen de PvdA groter wordt dan het CDA, zal het beleid niet we zenlijk veranderen. Bij de for matie-onderhandelingen zullen de socialisten noodgedwongen concessies moeten doen op ge bied van euthanasiewetgeving, wijziging van het sociale zeker heidsstelsel en de plaatsing van kruisraketten. Als ze tenminste met het CDA willen regeren. Dit zei PPR-lijsttrekker en Tweede-Kamerlid Ria Beckers- De Bruyn gisteren tijdens een PPR-werkbezoek aari Leiden. Volgens mevrouw Beckers wordt de positie van de PvdA als grootste progressieve partij meer en meer onhoudbaar. Wie de vredesbeweging en de anti- kernenergiebeweging recht in de ogen wil kijken heeft niet het CDA, maar de andere pro gressieve partijen nodig, aldus Beckers. De zes man sterke PPR-dele- gatie waarvan lijsttrekker Bec kers en Tweede-Kamerlid Pe ter Lankhorst deel uitmaakten had gisteren een hele dag uitge trokken voor haar bezoek aan Leiden. Er werd gesproken met de stichting Transferpunt over de bemiddeling tussen weten schap en bedrijfsleven. Een zaak die met name mevrouw Beckers aansprak. Ook hadden gesprekken plaats met verschillende orga nisaties over crisisopvang in Leiden. Een aantal woonwa genkampbewoners van de Leidse Trekvaart mocht nog maals hun ongenoegen uitspre ken over de gedwongen verhui zing naar kleinere kampen. De Stichting Duinbehoud vroeg de PPR-delegatie iets te doen aan de tegenwerking die men ondervindt bij het aanwij zen van een nationaal park bij De Zilk. Het Tweede-Kamerlid Lank horst toonde zich zeer ontvan kelijk voor de klacht van de in stelling Ouders op Herhaling. Deze organisatie draait mo menteel met 80 vrijwilligers. Er bestaan plannen om deze vrij willigers voortaan te betalen voor hun werk. "Een mooi stre ven. maar het geld ontbreekt, zodat er straks cursisten naai huis gestuurd worden", aldus Lankhorst. Het PPR-kamerlid zal deze zaak opnieuw in de Ka mer aan de orde stellen. Groene politiek Beckers zei vanmiddag op een bijeenkomst van de PPR- jongeren dat de PPR de ko mende jaren „groene politiek" wil bedrijven. Daarbij tekende zij aan dat groene politiek en machtspolitiek elkaar uitslui ten. In dat verband haalde zij uit naar de PvdA, die volgens haar de macht van het getal hoogtij laat vieren. „De inhoudt wordt daaraan opgeofferd", al dus Beckers. Wat betreft het streven naar ontwapening wil de PPR zich niet beperken tot de kruisra ketten en de moderne conven tionele bewapening zijn gang laten gaan. De PPR wil „de af schrikkingsstrategie en het vij,- anddenken zelf' ter discussie stellen. UTRECHT - Emotie vertoont me dicus drs. Jos Weerts pas aan het eind van het gesprek. Alle mogelij ke gevolgen van de ramp in Tsjer- nobil heeft hij dan al op uiterst af standelijke wijze belicht. Op zich zelf brengen die hem - als lid van de besturen van de Nederlandse Vereniging voor Medische Pole mologie én de internationale fede ratie van 'Artsen tegen kernwa pens' - niet in beroering. door Peter van der Maat „Maar waar ik soms hoofdpijn van krijg, wakker van lig en wat me nachtmerries bezorgt, is het feit dat zelfs bij de meest hoogwaardi ge technologieën door een heel ba naal menselijk foutje gigantische catastrofes kunnen ontstaan. Het maakt me enigszins wanhopig dat uit hoogmoed de ogen worden ge sloten voor de risico's van kern energie. Geen enkele techniek is zo perfect als het lijkt, de mens is niet almachtig. Ondanks mijn bewon dering voor de technologie heb ik het gevoel dat de geest uit de fles is. Ik ben ervan overtuigd dat alles wat fout kan gaan, ook vroeg of laat een keer fout gaat". In de kernreactor bij Tsjernobil is het fout gegaan. „De Russen be talen een enorm leergeld". De Rus sische kaart zal, volgens Weerts, waarschijnlijk minimaal de ko mende eeuw een zwarte plek met een straal van vele tientallen kilo meters vertonen. Leven is daar on mogelijk. - Wat zijn de consequenties voor de rest van de wereld? „Die zijn niet onrustbarend. De kans datje hier in het Westen over lijdt aan kanker is normaal gespro ken 25 procent. Als je een kleine dosis straling oploopt - en dat zou na deze ramp het geval kunnen zijn - verhoogt die kans met 0,00001 procent. Persoonlijk raak ik daar niet meer of minder ongerust door". Jos Weerts ontleent zijn deskun digheid onder andere aan zijn be stuurslidmaatschap van genoemde internationale organisatie, die zich bezig houdt met de medische as pecten van oorlog en vrede. Daar bij zijn 180^)00 medici uit vijftig landen aangesloten, onder wie de artsen die als eersten Hirosjima be traden na de val van de atoombom. - Mag het ongeluk met de kern centrale in de gevolgen worden ver geleken met de Hirosjima-bom: 150.000 doden en nog sterven ei- mensen aan kanker ten gevolge van de radioactiviteit? De reactor is zo'n vijfenzeventig keer krachti ger dan die bom - is het aantal uit eindelijke slachtoffers daaraan evenredig? Weerts: „Op Hirosjima vielen de meeste doden ten gevolge van de explosie en de daarbij behorende hitteflits. Die zijn er in Rusland niet geweest. We hebben nu puur met stralingsgevaar te maken. Door de brand is een radioactieve stoflcolom tot grote hoogte geste gen. Die deeltjes zijn onder een koude luchtlaag over een enorm oppervlak verspreid en verdund. Het 'besmette' gebied is weliswaar zeer uitgestrekt, maar de concen tratie radioactiviteit is laag. De ge volgen zullen, daardoor beperkt blijven". „Hoe de situatie exact is kunnen we niet beoordelen, dat blijft spe culeren. Het kan zijn dat die twee doden waarover officieel wordt ge sproken, bijvoorbeeld zijn omge komen onder neervallend puin. In dat geval kan het meevallen. Als er doden direct door straling zijn ge vallen, is het zeer ernstig. Dan zul len er de komende dagen nog vele dodelijke slachtoffers volgen". - In Scandinavië en Polen zijn concentraties radioactiviteit aan ADVERTENTIE Sommige voorwerpen blijven voor eeuwig in trek. Ze zijn van, vaak functionele, gebruiksvoorwerpen tot verzamelobjecten geworden. Omdat er een onbetaalbaar element aan toegevoegd is: tijd! Dat geldt in hoge mate voor de klas sieke collecties van de zes meest gerenom meerde meubelzaken van de Randstad. Meubelen die in de loop der tijd alleen maar fraaier worden. Bezichtig de collecties en verwerf om uzelf te verrijken. VANDENBERG INTERIEUR Elandstraat 9/Piet Heinstraat 28, Den Haag. Tel.: 070-459443 BULTHUIS INTERIEUR Schoolstraat 32, Voorschoten. Tel.: 01717-3609 HOME-STYLE Winkelcentrum Leidschenhage, Leidschendam. Tel.: 070-274323 HEIDA INTERIEUR Lindelaan 291-293, Rijswijk. Tel.: 070-904434 MAISON DROUOT Kneuterdijk 4, Den Haag. Tel.: 070-467214 SANDERS INTERIEUR Fred. Hendriklaan 229-256-262, Den Hoog. Tel.: 070-544678 ZES VERSCHILLENDE MEUBELZAKEN DIE EEN DING GEMEEN HEBBEN: AANDACHT VOOR KLASSIEK. getroffen die tien keer hoger zijn dan normaal. Voor de volksgezond heid hoeven we echter niet te vre zenzeggen de deskundigen. Wan neer moet dat dan, wat moet er ge beuren voor het wèl gevaarlijk wordt? „Vooropgesteld dit: straling is nóóit niét gevaarlijk. Maar er is nu geen reden voor bijzondere onge rustheid, vyel voor waakzaamheid. In de lucht is altijd straling aanwe zig, waardoor elk mens op jaarba sis 0,0005 rad (de maat waarin stra- lingsdoses wordt uitgedrukt) op neemt. Tien keer zo veel straling betekent 0,005 rad. Radioactiviteit gaat echter pas afwijkingen veroor zaken vanaf zo'n 50 rad". „Stel nu dat in Nederland het stralingsniveau 0,1 zou zijn. Op grond van de statistiek geeft dat de komende dertig jaar op de hele be volking ongeveer tien gevallen van kanker. Dus zo'n verhoging waar over nu wordt gesproken heeft nauwelijks gevolgen. Toch is elke toename, hoe klein ook, moeilijk te accepteren omdat zij het resultaat is van technisch en menselijk fa len. Daar word je boos van". Jos Weerts acht de kans dat Ne derland ook zal worden geconfron teerd met radioactiviteit uit Tsjer nobil uiterst gering. Indien het toch zo zal zijn, kan dat op kleine schaal wel consequenties hebben. Besmette deeltjes belanden op een weiland, worden door een koe ge geten, komen in melk en vlees te recht, en hopen zich bij de consu ment op in het bot of in tanden, waar zij uiteindelijk afwijkingen kunnen veroorzaken. Het slikken van jodium vindt hij nu niet ver standig, omdat het niet noodzake lijk is en er bovendien bijverschijn selen optreden. „Neem pas maatre gelen als er werkelijk een verhoog de straling wordt waargenomen", is zijn advies. Straling is beslist dodelijk bij on geveer 1000 rad. Zulke 'harde' be smetting tast de hersencellen aan, de patiënt raakt in coma en binnen veertien dagen is het leven voorbij. Boven 500 rad is de kans op overle ving miniem, maar tot dat niveau bestaat de mogelijkheid tot gene zing. Daarvoor moeten kwaadaar dige darmbacteriën, die normaal gesproken geen schade kunnen aanrichten maar de celaanmaak nu stil leggen, met antibiotica worden bestreden. Het 'darmsyndroom' treedt op tussen twee en zes weken na de infectering. Radioactieve straling is ook in staat om het beenmerg aan te tas ten. De aanmaak van witte bloed cellen (die onderdeel uitmaken van het menselyk afweersysteem) en bloedplaatjes (die voor de stolling zorgen) wordt stilgelegd. Medicus Weerts: „Als er been merg in tact is gebleven, is de kans op herstel aanwezig. Een been mergtransplantatie is dan een mo gelijkheid, maar dat vereist zeer veel van het medisch personeel en er is specifieke apparatuur voor nodig. Zo'n ingreep kan bij enkele mensen worden uitgevoerd, zeker niet bij tientallen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14