E I D m s 3 1 rnjnvi Superieur Kiev neemt in slotfase afstand Ajacied Bosman zwicht niet voor Anderlecht Alcohol taboe in stadions Koreaanse I V brengt Spelen rechtstreeks Lopes niet naar Schiphol ZATERDAG 3 MEI 1986 SPORT PAGINA 13 Ondeugdlijk (2) 'Die Dobbelaar' maakt c De aanstaande jurist bereidt zich intensief voor op de beroepsza ken waarin hij de voetbalvereni ging LDWS en doelman A.J. Ver meulen van Sleutels 6 juridische bijstand verleent. LDWS pro beert met Ruud Dobbelaar de twee punten terug te krijgen die de zondagvierdeklasser door de tuchtcommissie zijn afgenomen. LDWS werd namelijk schuldig bevonden aan het staken van de op 22 december afgewerkte wed strijd tegen Van Nispen, waar van de resterende elf minuten op Koninginnedag zijn uitgespeeld. A.J. Vermeulen is in beroep ge gaan tegen de schorsing van vier wedstrijden die hem is opgelegd omdat hij op 12 oktober een spe ler van RCL14 zou hebben gesla gen. "En daar is dus helemaal niks van waar", weet Vermeulen ze ker. "En volgens mij is die wed strijd tegen RCL ook helemaal niet gestaakt zoals de bond be weert. De scheidsrechter heeft gewoon afgeloten. Ik ben uitein delijk veroordeeld op grond van hele vage verklaringen". Vermeulen heeft de KNVB in middels schriftelijk laten weten naar de burgerrechter te zullen stappen omdat hij zich onheus bejegend voelt. "Bovendien ben ik aangetast in mijn goede naam en voel ik mij ernstig gedupeerd". Het beroep van Vermeulen zou op 17 april worden behandeld. Op die dag was de Leidse doel man evenwel verhinderd, dus belde hij af. In plaats van een nieuwe oproep ontving Vermeu len het bericht dat zijn straf en die van zijn elftal (twee winst punten in mindering) bleef ge handhaafd. In de krant las Vermeulen ver volgens dat LDWS de juridische hulp van een rechtenstudent had ingeroepen. "Ik heb toen meteen contact ge zocht met die Dobbelaar want ook mijn zaak klopte van geen kant. De commissie van beroep had het namelijk over 'een po ging tot slaan', terwijl ik toch was veroordeeld voor het slaan van een tegenstander". In hun dreigbrief aan de KNVB spreken Dobbelaar en Vermeulen van "een flagrante schending van de grondbeginse len uit het straf- en tuchtrecht". Het tweetal heeft de bond vier weken de tijd gegeven om de uit spraak van de commissie van be roep terug te nemen en 'de zaak Vermeulen' te heropenen. Ge beurt dat niet dan vordert het Sleutelslid bij de burgerrechter "publiekelijk eerherstel en vrij waring tot een totaal van vier wedstrijden van een mogelijk in de toekomst nog op te leggen 2 schorsing". 'Hulpverlener' Dobbelaar be roept zich op artikel 7 van het Burgerlijk Wetboek waarop hij zijn stelling baseert dat de KNVB ten opzichte van A.J. Ver meulen heeft gehandeld in strijd met de maatschappelijke zorg vuldigheid. De studie van Dobbelaar komt niet alleen in het gedrang door zijn actieve rol in 'de zaak Ver meulen', maar ook door de tijd rovende 'kwestie LDWS'. Daarin heeft de tuchtcommissie een "ondeugdlijk gemotiveerde uit spraak" gedaan, zo meent Dob belaar. Nadat hij de wedstrijd LDWS-Van Nispen elf minuten voor tijd bij de stand 1-0 had ge staakt, schreef scheidsrechter Henk Vos uit Leerdam op het wedstrijdformulier dat hij zich door de spelers bedreigd voelde. In de aanklacht wordt evenwel gesproken van bedreiging door het publiek en arbiter Vos heeft inmiddels latén weten dat dat niet het geval was. Bovendien heeft de tuchtcommissie de uit spraak nogal slordig opgesteld. Zo is er niet verwezen naar het artikel uit het tuchtreglement waarop de uitspraak is geba seerd en werd Ger de Roode uit gesloten van deelname aan de 'miniwedstrijd' tegen Van Nis pen, terwijl hij in de voorgaande 79 minuten niet eens was ge boekt, laat staan uit het veld was gestuurd. Dobbelaar: "Vandaar dat het LDWS-be- stuur om uitstel had gevraagd van het vervolg van de wedstrijd tegen Van Nispeii. Uit het feit dat de bond daar geen enkele aanlei ding toe zag, maak ik op dat mijn verweerschrift slecht of hele maal niet is gelezen. Over een be handeling van het beroep hebben we nog niets gehoord. Ik denk dat ze de zaak schriftelijk willen af doen, terwijl wij toch uitdrukke lijk om een mondelinge behande ling hadden gevraagd. Ook deze zaak deugt niet en ik hoop dat ik de gelegenheid krijg om dat aan te tonen". redactie: Rob Onderwater, Fred Seqaar, Jaap Visser 1 Pho dag later. Uit De Ty- Gestuntel "De drie Knollendammers die al zo vroeg naar Texel afreisden sloegen hun bivak voornamelijk op in horeca-etablissementen, met als gevolg dat zij hun overige teamgenoten de volgende dag met de nodige hoofdpijn begroet ten". De hoofdpijn sloeg kort na aanvang van de wedstrijd al snel over naar trainer Co Tjeertes, die het gestuntel met lede ogen aan zag: "Maar ja, wat moet je. Knol lendam is een kleine vereniging en je kunt niet zomaar drie man vervangen". Van Boven, De Boer en Kris- tians waren het gehele duel niet vooruit te branden. Trouwens, het hele elftal leverde een uiterst slechte partij af en verloor tegen de hekkesluiter met 5-2. De trai ner stelde het trio bierdrinkers daarvoor verantwoordelijk. Van Boven daarop tegen de oefen- meester: "Toen de trainer in de rust be gon te klagen over het slechte spel, heb ik hem gezegd dat de an dere spelers gewoon de reis van de ochtend nog in de benen had den". Wat Van Boven en z'n twee snakkers ook in de benen had- Tien, de reis niet. Van Boven: "Wij zijn zaterdag naar men sen van Texelse Boys gegaan om te informeren welk café er het langst open bleef. We hebben in de auto geslapen en de volgende ochtend hebben we ons bij Texel se Boys kunnen wassen. Ze zei den daar al tegen ons dat we de volgende keer best in de kleedka mers mochten slapen; dan zijn we helemaal op tijd voor de wed strijd". Volgend seizoen zal het drietal evenwel op zoek moeten naar an dere stapgelegenheden. Texelse Boys is namelijk gedegradeerd. klasse. KNVB-employé John den Os: "We waren wat laat op de hoogte gesteld door de Afdeling Rotterdam, die de competitie or ganiseert. Ik heb daarna de be trokken partijen op de hoogte ge steld, maar ik ben vergeten om de pers in te lichten. Dat is waar. Volgens mij heb ik Van Duiven- bode wel op de hoogte gesteld, want hij was donderdags nog op het bureau". Van Duivenbode: "Als dat zo was geweest, waar om zou ik dan zo boos zijn gewor den..?" Hogerop Rob van Boven, Peter de Boer en Frans Kristians voetballen bij Knollendam, een afdelingsclubje in de Afdeling Noord-Holland. Afgelopen zondag stond de wed strijd tegen Texelse Boys op het programma. Het drietal spelers besloot op zaterdag reeds naar het eiland te vertrekken. Niet om zich zo goed mogelijk te concen treren op de voetbalwedstrijd Boze Wim De Leidse voorzitter vair de afde ling zaalvoetbal, Wim van Dui venbode, stapte dinsdagmorgen nietsvermoedend het bondsbu reau in Leiderdorp binnen. Van Duivenbode werd onaangenaam verrast door een vraag van admi nistrateur Van Steijn: Remco Boere en Rob Baan hebben een haat/liefde-verhouding. Donderdag schoot de grillige spits FC Den Haag naar de eredivisie en na afloop omarmde hij zijn naar Roda JC vertrekkende trainer op geheel eigen wijze. Zondag zou Boere zijn armklem waarschijnlijk wat strakker heb ben aangezet, want toen, in het treffen met Wageningen, werd de spits tot zijn grote woede tien minuten voor tijd gewisseld... "Zeg Wim, weet jij wat Bax gisteravond heeft gedaan voor de promotiecompetitie" De zaalvoetbalvoorzitter wist van het bestaan van het duel tus sen de Voorhouters en de Goud se kampioen Controlec niets af. Een vreemde zaak, vond ook Van Duivenbode: "Tsja, het is natuurlijk bela chelijk dat ik van niets wist. Ik was dan ook boos omdat ik vind dat je zoiets niet kunt verkopen tegenover de clubs, de toeschou wers en de pers". Net op tijd voor de krant van dinsdag kreeg Van Duivenbode de uitslag van de wedstrijd, 9-1 voor Bax, boven water. Uit het inmiddels op de redactie gedepo neerde programma blijkt dat het bondsbureau op woensdag 23 april op de hoogte was van de promotiecompetitie om twee plaatsen in de inter-regionale In huize Grünhoiz steeg de span ning gistermorgen ten top. Rond het middaguur zou de secretaris van zaalvoetbalvereniging »Silva Boys per expres op de hoogte worden gesteld van de uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB (afdeling Den Haag) naar aanleiding van het molesteren van arbiter Te Pas na de wed strijd Siva Boys-Tower Bridge. De arbiter werd begin april in sporthal Zuidhage in elkaar ge slagen door één of meerdere 'za- lers' (daarover lopen de menin gen uiteen) en liep daarbij enkele gekneusde ribben en een gezwol len oog op. Dat was dus rennen geblazen, toen de dienstdoende postbode gisteren om klokslag één uur voor het raam van de Haagse Frans Halsstraat nummer 70 ver scheen. De straf stelde secretaris Hen na Grünhoiz, die zelf in het eer ste team speelt, hevig teleur. Zijn broer Wim kreeg een schorsing van twee jaar; zus en clubgenote Diena (die als toeschouwer aan wezig was) werd nog een jaar lan ger van de voetbalvelden verban nen. Daarnaast moet de in de in terregionale klasse uitkomende club een boete van 1000 gulden betalen (waarvan 500 voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar). Ook mag Silva Boys vol gend seizoen niet meedoen aan de strijd om de Haagse zaalvoet balbeker. En dat is nog maar het begin, want de strafzaken tegen Frans en Joop Ludwig, John Grünhoiz en de secretaris zelf zijn nog in behandeling op het bondsbureau in Den Haag, waar de getuigen elkaar de afgelopen weken in een hoog tempo aflosten. Komt nog bij dat de ploeg hangende het on derzoek uit de interregionale competitie is geweerd. De ploeg moet nog twee wedstrijden spe len, maar Silva Boys komt dit jaar niet meer in actie omdat alle beslissingen inmiddels zijn ge vallen. Henna Grünhoiz laat het er niet b|j zitten. De Hagenaar heeft een advocaat in de armen geno men die beroep gaat aantekenen tegen de straffen. De secretaris: "De KNVB heeft ons schuldig bevonden aan het verstoren van de openbare orde na die wed strijd tegen Tower Bridge. En we zouden de scheidsrechter niet in bescherming hebben genomen. Maar we hebben als bestuur juist wel ingegrepen. Ze zeggen ook dat er in de kleedkamer gevoch ten is, maar dat is niet zo. Ik had op een boete gerekend, maar dat- ie zo hoog zou uitvallen, had ik niet verwacht. We gaan in hoger beroep". Het slachtoffer, de 27-jarige scheidsrechter Marinus Te Pas, was niet belast met de leiding van de bewuste halve finale wedstrijd in de strijd om de Haagse beker. Hij zou het duel daarna fluiten, maar voelde zich geroepen in te grijpen toen de dienstdoende arbiter Talsma door Silva-speler dreigde te wor den bestormd. Te Pas: "Scheidsrechter Talsma floot goed. Maar nadat Silva Boys was achtergekomen, begonnen ze te schoppen naar alles wat be woog. Ik heb me na afloop met m'n armen wijd opgesteld om zo te voorkomen dat Talsma aange vlogen zou worden. Dat leek te lukken, totdat er plotseling men sen van de tribune kwamen. Ik kon er één tegenhouden, maar daarna kreeg ik ze allemaal over me heen. Ik heb blauwe plekken en een gezwollen oog opgelopen. Gelukkig heb ik er geen blijvend letsel aan overgehouden". "Bij de politie heb ik een klacht ingediend, maar volgens de re cherche zou ik er niets meer van horen. Bij de KNVB heb ik rap porten ingeleverd, maar ze heb ben me niet mondeling gehoord. Dat vond de tuchtcommissie niet nodig. Ze waren bang dat mijn aanwezigheid bij de behandeling van de strafzaak agressie zou op wekken. Ik wil er ook zelf niets meer mee te maken hebben". Henna Grunhölz: "Die scheidsrechter is inder daad geraakt. Maar die Te Pas lokte dat uit door een dreigende houding aan te nemen tegenover mijn zus, die oververhit was. Toen is het' mis gegaan. Daar hebben we spijt van. Maar om ons nou zo'n zware straf op te leg gen. Die twee zijn immers de eni gen die wat hebben gedaan. Voor de rest heb ik geen enkel lid van Silva Boys gezien. Ik laat het er dan ook niet bij zitten. We zoeken het hogerop". DEN HAAG (GPD) In alle sta dions waar betaald voetbal wordt gespeeld, zal het gebruik van alco hol met ingang van het komend seizoen worden verboden. Op die manier hoopt men het geweld rond de voetbalvelden drastisch in te dammen. De ministerraad heeft dat vrijdag besloten bij de behan deling van de voorlopige resulta ten van het plan 'Samenleving en criminaliteit', dat vorig jaar door de Tweede Kamer is aanvaard. Het was eerst de bedoeling om alleen een alcoholverbod af te kon digen bij wedstrijden met een zo genaamd verhoogd risico. Het Lan delijk Overleg Voetbalvandalisme (LOV) had daartoe ook geadvi seerd. Volgens het kabinet is het- echter ondoenlijk om vooraf te be palen bij welke wedstrijden van een verhoogd risico sprake is. Daarom zal het alcoholverbod voor alle wedstrijden in het betaald voetbal gelden. Het amateurvoet bal blijft vooralsnog buitèn be schouwing. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) krijgt nog een keer de gelegenheid om een al coholverbod vrijwillig in te voeren. Gebeurt dat niet, dan zal het ver bod bij wet worden geregeld. Van af augustus zullen alcoholische consumpties niet meer in de sta dions verkrijgbaar zijn. LYON (AFP/SID) Voor de tweede maal sedert 1975 heeft Dynamo Kiev gisteravond in Lyon de Europese beker voor bekerwinnaars veroverd. De Russen versloegen in de finale Atletico Madrid met 3-0. Juan Carlos Arteche probeert de maker van het eerste Russische doelpunt, Alexander Zavarov, af te stoppen. Over de schouder van Roberto Simon Marina kijkt Oleg Blochin, de maker van het tweede doelpunt, mee. (toto ap> 'Ik had er in mijn eentje heen gemoeten' Geen genade voor De Jong DEN BOSCH (ANP) - De KNVB heeft Theo de Jong geen dispensatie verleend om ondanks het missen van het vereiste diploma als hoofdtrai ner van FC Den Bosch op te treden. De Jong was door Den Bosch aangesteld om met in- het naar Feyenoord vertrekkende Rinus Israel op te volgen. Theo de Jong, die als assis tent onder Israel werkte, heeft zich inmiddels wel aangemeld voor de cursus van het hoogste trainers-diploma, maar zijn aanvraag is nog niet gehono reerd. Eventueel zou De Jong in het nieuwe seizoen kunnen werken onder manager Zon derland, die wel over de vereis te diplomas beschikt. Zonder land, die zijn contract bij de Brabantse eredivisie club on langs voor onbepaalde tijd heeft verlengd, wil onder geen voorwaarde echter meer op het veld staan. AMSTERDAM (GPD) John Bosman heeft gisteravond voor twee jaar bijgetekend bij Ajax. De 21-jarige aanvaller nam de beslis sing om in Amsterdam te blijven en niet te kiezen voor Anderlecht één dag eerder dan hij donderdag van plan was. Toen liet hij via zijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk we ten dat hij tot zaterdag bedenktijd zou nemen. Gisteren werd Bosman door Ajax echter plotseling op nieuw voor een gesprek uitgeno digd, dat ten slotte leidde tot de handtekening van de Amstelvener onder een nieuwe verbintenis. Ajax was er dan ook alles aan gelegen om in ieder geval Bosman te behouden. Eerder deze week werd immers bekend dat het Ge rald Vanenburg en Ronald Koe man aan het eind van het seizoen kwijtraakt aan PSV. Bovendien bleek het niet mogelijk om ^dri van Tiggelen te strikken. De verde diger van FC Groningen, die bij Ajax bovenaan de verlanglijst stond, gaf de voorkeur aan Ander lecht. Om te voorkomen dat het de slag met PSV en Anderlecht volle dig zou missen, werd daarom zeer zware druk uitgeoefend, op Bos- In zekere zin kwam dat Bosman overigens best wel gelegen: „Ik had inderdaad zelf nog een dag wil len wachten, maar nu ik vandaag al heb gekozen voel ik me eerlijk ge zegd bijzonder opgelucht. Je leeft toch in spanning. De telefoon stond bij ons thuis geen moment stil. Daarom is het wel goed dat nu alles achter de rug is". Dat Bosman Ajax heeft laten prevaleren boven Anderlecht, waar hij „meer geld had kunnen verdienen", komt omdat hij zich „nog te jong voelt om nu al naar het buitenland te gaan": „Ik voel me nog niet klaar voor het grote avontuur. Het is toch een hele stap om naar Anderlecht te gaan. Ik had er helemaal in mijn eentje heen ge moeten. Niet dat ik er echt tegenop zag, maar het speelde wel mee. Ik moest de plaats van Vandenbergh innemen. Dat is niet niks. Zeker als je weet hoe verhit het er in België kan toegaan. Daarom heb ik be wust niet voor het geld gekozen". Op de nadelen van een interna tionaal vervolg van zijn carrière werd Bosman overigens ook don derdag uitgebreid gewezen door Johan Cruijff. De technisch-direc- teur van Ajax hield zijn spits, die afgelopen dinsdag zijn interland debuut maakte tegen Schotland, voor dat hij nog maar weinig erva ring heeft. Bosman heeft tot nu toe sleents acht volledige competitie-wedstrijden in Ajax-1 gespeeld en maakt pas sinds kort, vooral door de tijdelijke afwezig heid van Marco van Basten, deel uit van het basisteam. „Cruijff', aldus Bosman, „heeft më daarom ten zeerste afgeraden om nu al naar Anderlecht over te stappen. Volgens hem ben ik nog niet toe aan de grote stap. Hij zei dat ik het beste nog een paar jaar kan wachten. Hij sprak uit eigen ervaring. Natuurlijk weet ik ook wel dat het in ook in zijn belang is dat ik blijf, maar hij heeft wel ge lijk. Het is voor mij allemaal erg snel gegaan. Laat ik me eerst maar verder ontwikkelen. Over twee jaar zie ik wel vérder. Het toeval wil dat ik vandaag ook uit militaire dienst ben gekomen. Vanaf nu ben ik ge lukkig weer full-prof, zodat ik me alleen op voetbal kan concentre- Bosman, die ondanks het feit dat hij betrekkelijk weinig wed strijden heeft gespeeld, toch al zes tien maal heeft gescoord, gaat er vanuit dat hij de komende jaren veel vaker zal worden ingezet. De garantie dat Ajax in het vervolg met twee centrumspitsen zal gaan spelen, heeft Cruijff echter niet ge geven. Het zag er lange tijd naar uit dat de ploeg uit de hoofdstad van de Oe- kraine, die de laatste dagen wereld nieuws is door de atoomcatastrofe in Tsjernobyl de wedstrijd met een winst van 1-0 zou afsluiten. In de vijfde minuut had Zavarov met een kopbal Dynamo al aan de leiding gebracht. In de slotfase drukten de Russen hun superiori teit nog nadrukkelijker uit door twee fraaie doelpunten van Blo chin, die in de 85e minuut doelman Fillol met een lob passeerde, inval ler Jevtoesjenko. Bij die laatste goal protesteerden de Madrilenen voor buitenspel. De Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer liet de Rus echter doorgaan. Hij omspeelde Fillol en schoof de bal in het verla ten doel. Op de overwinning van Dynamo Kiev, dat op weg naar de finale 26 doelpunten maakte en in de eerste ronde FC Utrecht een ge lijkspel (2-2) moest toestaan maar op eigen terrein de zaak afmaakte, viel niets af te dingen. De ploeg was op alle delen van het spel su perieur aan zijn tegenstander en toonde dat vooral in de eerste helft, die niet een dik verdiende voor sprong werd afgesloten. Voor het doel van Fillol speelden zich turbu lente taferelen af. Na zeventien mi nuten had Blochin zijn ploeg al in veiligheid kunnen brengen. Zijn schot werd echter met een bèen door Fillol gestopt. Atletico Madrid, een van de drie Spaanse vertegenwoordigers in de finales van de Europese bekertoer nooien naast Barcelona (landskam pioenen) en Real Madrid (UEFA- beker), kon maar weinig terug ADVERTENTIE ZONDAGMIDDAG 2.00 UUR De belangrijke wedstrijd UVS - XERXES doen. De individuele acties van de Spanjaarden strandden alle op de sterke Russische defensie. Aan de andere kant deden zich aan de lopende paniek situaties voor, waarbij de Spanjaarden be paald niet over gebrek aan geluk hadden te klagen. Na de rust zorg de de jacht op een haan, die door een van de 40.000 toeschouwers was los gelaten voor grote hilariteit in het stadion. Atletico Madrid drong in de tweede helft veel meer aan. Vooral op initiatief van de ij verige middenvelder Landaburu. De Russische doelman Tsjanov moest enkele malen al zijn klasse tonen om de voorsprong vast te houden. Routinier Blochin en Za varov zorgden echter voortdurend voor onrust in de Spaanse defen sie. Vijf minuten voor tijd capitu leerde Atletico Madrid. Blochin zorgde in de 85e minuut met een lob over Fillol voor 2-0. Drie minu ten later ging Jevtoesjenko door op een dieptepass. Hij ontweek de naar hem grijpende Fillol en schoof de bal in het verlaten doel. SEOEL (SID) - Tijdens de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel zal de Koreaanse televisie (KBS) de meeste takken van sport recht streeks op het scherm brengen. Al leen voor schieten, zeilen en boog schieten worden uitzonderingen gemaakt. Dat is het resultaat van besprekingen tussen leden van de televisiecommissie van het Inter nationale Olympische Comité en vertegenwoordigers van KBS. "De onderhandelingen namen drie da gen in beslag. De 73-jarige Nieuwzeelander Lance Cross, die al jaren de televi siezaken van het IOC „beheert sprak van een overweldigend suc ces,. „Het is nog nooit zo goed gelo pen als dit keer in Seoel", zei Cross enthousiast. „KBS heeft fantas tisch werk geleverd. En er is niets van waar, dat by alle onderhande lingen eerst rekening met de Ame rikanen is gehouden". Cross doel de daarbij op de overeenkomst met de Amerikaans firma NBC, die 300 miljoen dollar voor overneming van de uitzendingen betaalt. Over één ding verkeert Cross nog in het onzekere. „We hebben er nog maar niet aan gedacht wat er met de televisie-uitzendingen gaat gebeuren als een deel van dé wedstrijden, zoals voetbal en tafel tennis, naar Noord-Korea wordt overgeheveld". DEN HAAG (ANP) Carlos Lopes zal zondag niet deelnemen aan de Schipholloop. De Portugees, officieus wereldrecordhouder op de mara thon (2.07.12), heeft dat via zijn manager aan de organisatoren van deze wedstrijd laten weten. Lopes ondervindt nog steeds hinder van een been blessure. Zijn arts heeft hem verboden aan de wedstrijd over tien kilome ter mee te doen. Ook Charlie Spedding, die op de marathonlijst aller tijden de achtste plaats bezet (2.08.33), doet niet mee. De Engelsman liep tijdens de mara thon in Boston, vorige week maandag, een achillespeesblessure op. Voornaamste buitenlandse deelnemer is nu de Schot John Graham Hij krijgt concurrentie van de voltallige Nederlandse top van lange-afstands- lopers. Cor Lambregts, Gerard Nijboer, Marti ten Kate, en Rob de Brou i hebben hun deelneming toegezegd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13