Unicum krijgt gevoelige tik 5 D T 'Demonstratie' van Edberg Geen voordeel LMHC Nederland niet in Vredeskoers Millar blijft leider Dirk Jan de Kreek laat kans onbenut Fignon in ziekenhuis DONDERDAG 1 MEI 1986 DO/ST SPORT PAGINA 19 Leidse Hout sterk op dreef LEIDEN - Eindelijk konden de competitietenissers hun wedstrijden voltooien zonder regenonderbrekingen. Voor Unicum was de zon niet voldoende om de belangrijke partij tegen NIP uit Roermond te winnen. In de Overgangsklasse B lijkt Leidse Hout in deze vorm onverslaanbaar en moet volgend jaar een klasse hoger aan kunnen treden. Ook tweedeklasser Hillegom maakt dit jaar een goede kans op promotie. Hoofdklasse De voor Unicum zeer belangrijke wedstrijd tegen het Roermondse NIP is gisteren helaas wat ongun stig verlopen voor de Leidse ploeg. De Roermonders reisden met een 5-3 zege af naar het Zuiden. Vorige week zondag werd alvast een aan vang gemaakt met twee enkelspe len. Margot van Overloop mocht gisteren met een 2-2 stand in de derde set verder spelen. De zeer ge- lijkopgaande strijd werd uiteinde lijk in de tie-break gewonnen door de NI P-speelster, na een 4-1 voor sprong voor Van Overloop. Freek van der Capellen startte eveneens in de derde set. Hij liet er geen gras over groeien en zegevier de met 6-3. Jan Siemerink had meer moeite om zijn partij tegen Koch in winst om te zetten. De NIP-speler, die voornamelijk van uit de achterlijn manouvreerde kwam steeds beter in zijn spel en hoewel Siemerink zijn uiterste best deed, verloor hij met de cijfers 3-6; 6-4; 3-6. De eerste vrouwenen kel van Carole de Bruin leverde eveneens geen winstpunt op, zodat Unicum na vier partijen tegen een 3-1 achterstand aankeek. Davis-team mag verder EDE (GPD) - Het Nederlands ten- nisteam heeft wel heel simpel de tweede ronde van het Davis-Cup- toernooi bereikt. De ploeg van cap tain Tom Okker zou eind volgende week in Valkenswaard eigenlijk moeten aantreden tegen Saoedi- Arabië, maar dinsdagavond laat meldden de Arabieren zich om on bekende redenen af. Nederland plaatste zich derhalve automatisch voor de volgende ron de, die van 14 tot 17 juni staat ge programmeerd. Daarin is het thuis- spelende Nigeria de tegenstander. Een zeer knappe prestatie was de overwinning van het vrouwendub- bel Van Overloop/ Langeveld. Met de uitslag 6-4; 6-2 waren zij uiter aard dolgelukkig. Nu rustte de zware taak om gelijk te komen op de schouders van Tönjann en Van der Capellen. Het geroutineerde koppel moest toch in de derde set het onderspit delven. Tussenstand: 2-4. Dat een gemengddubbel niet al leen door mannen wordt bepaald, bewezen de vrouwen De Bruint Unicum) en Kalkman! NIP). Bei den beschikten over een zeer geva rieerd en doeltreffend speltype. Ondanks aanmoedigingen van het chauvinistische publiek wist het NIP-duo zijn zenuwen te beheer sen en trok de winst naar zich toe. Het tegelijk gestartte eerste ge mengddubbel werd door Unicum in winst omgezet na opgeven van de tegenpartij. De Leidse Hoofdklasser zal nu alle zeilen moeten bijzetten om zich te kunnen handhaven op dit Overgangsklasse B Leidse Hout heeft de Zegereeks tegen St. Pancras overtuigend voortgezet. De 3-1 voorsprong werd zonder enig puntverlies uit gebouwd tot een 7-1 winst. Alleen Metselaars 6 kan nog enig roet in het kampioenseten van Leidse Hout gooien. De Munnik haalde onverwachts toch nog een paar puntjes binnen in de ongelijke strijd tegen Valken- court. Irma van Seeters was in goe de doen en won zowel de vrouwen- dubbel als de mix. Vooral de dub bel met Christel Verwoert was een spannende aangelegenheid. Na twee wedstrijdpunten tegen te hebben gehad, bleven zij met 4-6; 6-4: en 7-6 hun tegenstanders de baas. Het tweede winstpunt be haalde Van Seeters in het gemengd dubbel met Henk Jansen. Roomburg moest alleen nog de beide gemengd dubbelspelen af maken. Jaagpad was ook daaarin te sterk en Roomburg moest met 7-1 zijn meerdere erkennen in de Amsterdamse club. De Merenwijk heeft gisteren, na het gevoelige verbies van afgelopen zondag, sportieve wraak genomen op Teskuile. De 3-2 voorsprong werd door eenvoudige zeges in het vrouwendubbel en de beide ge mengd dubbels omgezet in een 6-2 winst. Tweede klasse Zoeterwoude heeft zijn eigen verwachting ongedaan gemaakt door tegen Laatjeskaai twee partij en te winnen. De vrouwendubbel van Tine van Velzen en Karin Berg was een geplende overwinning. Toch moesten de dames tot het ui terste gaan om de winst naar zich toe te trekken 6-4; 6-7: 7-6. Verras send was de zege van Karin Berg en Harold van Offeren 7-5: 2-6; 6-3. Forescate had tegen Leidse Hout 2 een riante 3-0 voorsprong, die tot de totaalwinst moest leiden. De Leidse Hout gaf zich echter niet zo maar gewonnen en maakte het de Voorschotenaren knap lastig. De mannendubbel moest vanwege een blessure van Leidse Hout spe ler Peter Pauwels worden opgege ven, maar verder konden alleen Li- selotte van der Bijl en Robert-Jan van der Feen de winst naar zich toe trekken. Zee en Duin keek tegen een ho peloze 6-0 achterstand tegen Nieuw Vennep aan. Ook de beide gemengddubbelspelen werden in het voordeel van Nieuw Vennep beslist en de Katwijkers konden weinig anders doen dan toegeven dat deze tegenstanders echt te sterk waren. De Boekhorst 1 leverde gisteren een goede prestatie door alle partij en in winst om te zetten. Uitgangs positie was een 2-2 stand maar de Boekhorstspelers kwamen met het mooie weer beter in hun spel. Vooral Margot van der Haak en Pieter van Meeuw toonden hun in- Wél winst van Forescate Jan Willem Lugthart. 5-7. 4-6; Ook de tennissers van Voorhout hadden het gisteren duidelijk meer naar hun zin. Na met een 3-1 ach terstand uit de enkelspelen te zijn gekomen, was een 4-4 gelijkspel uiteindelijk hun deel. Hillegom was veel te sterk voor CC 2 en bouwde de 6-0 voorsprong uit naar 8-0, en lijkt goede kam pioenskansen te hebben. ILONKA van RIET en JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - Het op zichzelf verdien stelijke gelijke spel (0-0) van de LMHC-hockeyers gistermiddag te gen SCHC in Bilthoven, heeft in de staart van de ranglijst evenwel na delige gevolgen. Hattem en Oranje Zwart wonnen namelijk hun duels respectievelijk met 1-3 van HDM en 2-1 van HGC. De Stichtsche Cricket Hockey Club had in de laatste fase van de eerste helft een overwicht op LMHC dat gepaard ging met vijf strafcorners. Die mogelijkheden, die opliepen naar een totaal van twaalf, waren aan de Bilthovena- ren echter niet besteed. De hoofd oorzaak van het falen op dit onder deel bleek het stoppen van de bal te zijn. Ook Leiden mocht er vier nemen, maar kon ook geen potten breken op dit onderdeel. Verdedi gend zat het met name door de ge broeders Van der Meer uitstekend in elkaar. Wouter Eikenhout had in de tweede helft een van de spaarzame kansen in het verder gelijkopgaan- de duel om uit het veld te scoren. Uit een moeilijke positie miste hij met een backhandschot. Maurits Eikenhout in de basis voor Martijn de Kempenaer, en tien minuten voor tijd Jan-Hein Brummelhuis voor Job Kummer, haalde onvol doende uit om uit Bilthoven meer dan een punt mee te nemen. LEIDEN - Bijna slaagde Zuiderkwartier in het duel tegen koplo per De Overkanters erin de spanning in de eerste klasse B van de korfbalcompetitie terug te brengen. Tijdens het laatste fluitsignaal van arbiter Van Cann ging er opnieuw een Rotterdamse verdedi ger in de fout en dientengevolge kreeg Dirk Jan de Kreek vanaf de stip de kans het duel alsnog in Leids voordeel te beslissen. De Kreek miste echter en alles bleef bij het oude: 6-6. Het duel kreeg daarmee een passend slot, want ook de negentig voorafgaande minuten was het scoreverloop bizar. Binnen vier minuten stond de thuisploeg al met 0-2 achter. Een achterstand, die na een tegengoal van Aldo Spadon nog tot 1-4 groeide, ook al omdat Rens Henzen een eerste strafworp miste. Even plotseling als het verschil ontstond, schrompelde het nog voor rust tot een punt ineen (3-4) door goals van Rens Henzen en Tineke Homan. In de beginfase van de tweede helft bepaalde Zuiderkwartier het beeld van de wedstrijd. Martin Verhorik benutte de vijfde strafworp van hét duel, waarna Aldo Spadon (strafworp en schot) Zuiderkwartier naar 6-4 schoot. Alsnog gaven Wim Niesing c.s. de zege in het laatste kwartier uit handen. '"t Blijft rommelen in deze afdeling",voorspelde de ZKW-coach na afloop het slot van het seizoen. "Wie er kampioen zal worden? Wij niet meer, denk ik. We staan nu in feite vier punten achter op Kwiek en drie op De Overkanters. Da's nu toch te veel". De hockeyers van Forescate en Hisalis vierden hun Koninginne dag met overwinningen behaald uit inhaalwedstrijden. Forescate trad op eigen veld aan tegen Dopie dat aanvankelijk thuis had moeten spelen. Dopie scoorde uit de eerste de beste de aanval 0-1. Een Voor- schotense strafcorner was goed* voor de gelijkmaker, waarna Jel- mer Siersema voor Forescate de leiding greep met 2-1 uit een veld- situatie. Slordig verdedigen van de thuisploeg gaf de Dopiespitsen de nodige ruimte om 2-2 op het bord te krijgen. Het laatste woord was, ondanks het matige spel van de nauweliiks gemotiveerde Voor schotenaren, aan Jelmer Siersema die uit een strafcornervariatie de winnende treffer (3-2) van zyn stick liet komen. In de derde klasse C vierde Gert Kloosterboer na zes weken met een skiblessure te hebben getobd zijn rentree in Hisalis met het enige doelpunt in zijn thuiswedstrijd te gen Weesp. Vijftien Lisse^f straf corners waren niet genoeg om het veldoverwicht in de score tot uit drukking te brengen. Het onder- aanstaande Hisalis greep de theo retische mogelijkheid om te over leven in de derde klasse drie minu ten voor tijd. GRONINGEN (GPD) Als de Vredeskoers komende dinsdag volgens plan van start gaat in Kiev, dan zal de Nederlandse amateur- ploeg het laten afweten in deze wielerwedstrijd, die als de belang rijkste etappewedstrijd voor ama teurs geldt. Dat heeft bondscoach André Boskamp in samenspraak met offi cials van de KNWU besloten. Men vindt de toestand in Kiev na de ramp met de naburige kerncentra le in Tsjernobyl te onbetrouwbaar om er met een gerust hart heen te gaan. „Ik ben niet van plan mijn gezondheid daar in de waagschaal te stellen", aldus Boskamp. De Groninger wielrentrainer kan en wil ook niet de verantwoording ne men om zijn renners aan eventuele radioactieve straling bloot te stel- len. „De Vredeskoers is voor ons wel een heel belangrijke wedstrijd, maar weegt uiteraard niet op tegen onze gezondheid". De KNWU heeft woensdag de hele dag geprobeerd contact met de Sovjet-wielerofficials te krijgen. Dat lukte echter nauwelijks. Het enige wat men te weten kwam, was dat de Vredeskoers normaal in Kiev zal beginnen. In dat geval dus zonder Oranje-n Succes Leidse wielerploeg EDE - De Leidse Van Duuren- ploeg was gisteren in Ede bijzon der succesvol. In de plaatselijke ronde van zestig kilometer legde Sandy Lutke Schipholt beslag op de eerste plaats en zij kon op het erepodium nog twee ploegmaten verwelkomen. Conny van Koert eindigde namelijk als tweede en Corry Timmermans als derde. Leidenaar Richard Ippel be haalde bij een amateurcriterium in het Amsterdamse Vondelpark een derde plaats. Winnaar werd Rob Rabe uit Oostzaan. Als tweede kwam Jos Mooy uit Amsterdam over de meet. EDE (GPD) - Het centre-court behoorde op koninginne dag vooral toe aan een van de kroonprinsen aan het mon diale tennishof. Stefan Edberg, die samen met Boris Bec ker als de belangrijkste kandidaat wordt beschouwd om ooit de hoogste troon te bestijgen, gaf het „lentefeest", zo als Gies Pluim zijn invitatie-toernooi in Ede pleegt te noe men, gisteren in elk geval wat meer cachet. Zijn degelijke overwinning (6-4, 6-2) op de Tsjechoslowaak Libor Pimek paste precies in de sfeer, waarvoor het zonnige weer en de redelijke publieke belangstelling al hadden gezorgd. Organisator Pluim, met zijn onaf scheidelijke fototoestel op de buik, kon onbezorgd en tevreden plaatjes schieten voor zijn familie album. Stefan Edberg mag met zijn sloffende tred en stoicijnse ge zicht dan niet bepaald het toon beeld van uitbundigheid zijn, de twintigjarige Zweed voldeed wel keurig aan zijn „verplichtingen". Ondanks dat hij voor het eerst met een nieuw racket speelde, „op proef'. Demonstreren hoe tennis moet worden gespeeld behoort de ze dagen ook tot Edbergs voor naamste doelstellingen. Dinsdagavond vertoefde hij nog in het Belgische Waregem voor een exhibitiepartij tegen zijn landge noot Mats Wilander, waarna hij door Tom George, vice-voorzitter van het managementbureau Ad vantage, razendsnel per auto naar Ede werd gereden. De komende week bevindt de nummer zes van de wereld zich in Japan, waar hij opnieuw een invitatie-toernooi af werkt met onder meer Borg Curren, Lundgren, Davis en Kriek. Laatstgenoemde moet overigens een nare tijd tegemoet gaan. De „import-Amerikaan", die slechts op snelle banen uit de voeten komt. liet gisteren tegen de Span jaard Sanchez weer eens zien waar om de Europese graveltoernooien absoluut niet aan hem besteed zijn. Kriek is weliswaar van plan om eind deze maand voor het eerst sinds jaren deel te nemen aan de open Franse kampioenschappen in Parijs, maar de in Ede als vierde geplaatste tennisprof zal zich na zijn pijnlijke nederlaag nog wel eens bedenken. Voor Stefan Edberg ligt dat dui delijk anders. De in Londen woonachtige Scandinaviër mag met zijn serve en volley-spel dan ook liever een snelle piste onder de voeten hebben, hij wil Roland Gar ros geenszins als een „tussendoor tje" beschouwen. Samen met zijn Engelse coach Tony Pickard gaat Edberg zich serieus voorbereiden op „Parijs", hetgeen betekent: drie a vier uur per dag trainen. Van de gouden medaille-winnaar tijdens de Olvmpische Spelen, waar tennis een demonstratiesport was en dat waarschijnlijk ook zal blijven, wordt natuurlijk het een en ander verwacht. Niet voor niets beschouwen insi ders hem over een aantal jaren als de mogelijke plaatsvervanger van Ivan Lendl, die voorlopig echter zo ongenaakbaar lijkt te worden als John McEnroe in zijn beste dagen. Edberg geeft toe dat er „een kans bestaat" dat hij zich ooit de beste ter wereld mag noemen, maar voegt daar wel meteen aan toe: „Er zijn meer veelbelovende spelers, de onderlinge concurrentie is groot. Wie? Kijk maar naar de top tien". Niettemin lijkt Boris Becker de enige, die Edbergs eventuele greep naar de macht in de toekomst se rieus kan gaan dwarsbomen. Dat blijkt nu al uit hun „strijd" op de Elfde plaats voor Winnen OVIEDO (ANP) - Kobert Millar heeft ook in de achtste etappe van de Ronde van Spanje de leiderstrui behouden. De Schotse kopman van de ploeg van Peter Post door stond de individuele klimtijdrit van 9700 meter op de Alto de Na- ranco voortreffelijk. Hij werd vier de, negen seconden achter de - Mario Lejarreta. Stefan Edberg in actie tegen Pimek. De Zweed wereldranglijst, waarbij het con stant stuivertje wisselen is tussen plaats vijf en zes. Dat de belang stelling zich vooral op de jeugdige Westduitser richt, vindt Edberg al leen maar gunstig. „Ik ben blij dat hij er is. Nu de meeste ogen op Bo ris zijn gericht, kan ik rustig mijn gang gaan" De toernooibalans over vorig jaar spreekt wat dat betreft duide lijke taal. Baarde Becker de meeste opzien, Edberg boekte eigenlijk de beste resultaten. De Zweed won in '85 vier Grand-Prixevenementen en was twee keer verliezend fina list. Bovendien verloor hij bij de in totaal negentien afgewerkte toer nooien slechts twee keer in de eer ste ronde. Becker schreef drie eve- foto ANP» nementen op zijn naam en was eenmaal de mindere in een eind strijd. Maar hij kende meer af zwaaiers door drie keer in een tweede en vijf keer in een derde ronde onderuit te gaan. De stunt, waarvoor het achttien jarige servicekanon op Wimbledon zorgde, haalde Edberg even uit het licht van de schijnwerpers, maar eind vorig jaar was hij weer hele maal terug. Door zeges op onder meer Michiel Schapers, Ivan Lendl en Mats Wilander won de Zweed in het Australische Melbourne het eerste Grand-Slamtoernooi in zijn loopbaan. Als de voortekenen niet bedriegen en waarom zouden ze ook, dan is het zeker niet Edbergs laatste grote succes. Het verlies van Millar op de con currenten was nihil. Op Sean Kelly moest hij slechts zes seconden in leveren, op de lokale favoriet Alva- ro Pino vijf. Tegenover het geringe verlies stond vele seconden winst. De kopman van Roy Schuiten, de Spanjaard Pedro Delgado, stelde teleur met de tiende plaats en 33 seconden achterstand. Hij werd ge volgd door Peter Winnen, die met de elfde plaats de beste Nederlan der werd. Ook Laurent Fignon liep grote achterstand op. De Parijze- naar klaagde over ademhalings moeilijkheden en werd slechts veertiende, op 35 seconden. Millar had de klim met enige vrees tegemoet gezien. Na een vlakke aanloop van vier kilometer kreeg het parkoers een hellend ge deelte van twee kilometer, waarna de laatste 3700 meter bergopwaarts gingen met een stijgingspercenta ge van twaalf procent in de laatste duizend meter. In de karavaan werd algemeen verwacht dat de krachtmensen in het voordeel zou den ziin. Vooral de Ierse boeren- OVIEDO (ANP) - Laurent Fig non liet zich gisteravond in het ziekenhuis van Oviedo uitge breid onderzoeken. De Frans man klaagde voor de klimtijd rit over ademhalingsmoeilijk heden en pijn in de borststreek. Fignon kwam in de derde etappe van de Ronde van Span je ten val. Sedertdien kan hij slechts op de rug slapen en niet zoals hij gewend is. op de zij. Fieibeu gaat nog wel, maar tem poverhogingen doen hem al vlot naar adem happen. Tijdens het verkennen van het par koers van de klim over 9700 meter stapte hy af. Fignon, winnaar van de Waal se Pijl, eindigde in de etappe als veertiende en vertrok daar na naar het ziekenhuis. Hij vreest een griep of een kneu zing in de borststreek opgelo pen te hebben. Zondag EERSTE KLASSE B: Nieuwenhoorn-UVS 2-0. DFC-HOV 2-2. Nieuwenh. 20-26 Hermes Xerxes uvs Papendr. 0-25 Blauw Zw 18-25 Sliedrecht 19-23 ADO 19-20 Oud Beyerl. 19-18 20-16 18- 5 19-15 19-15 19-15 BUtTENL. VOETBAL Leicester-Liverpool 0-2, Oxford-Everton 1- 0, West Ham-Ipswich 2-1. Frankrijk BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE RBC-SC Cambuur 1-0 (0-0) 54. Johan Mole naar 1-0. Scheidsrechter: Schijf, toeschou wers. 1000. Gele kaart: Schouwenaar (SC Cambuur). - Schaerwetjde 4-1, SCHC - Lelden 0-0, Klein Zwitserland - Tilburg 2-4, HDM - Hattem 1-3, Oranje Zwart - HGC 2-1. Bloemendaal 15 10 2 3 22 37-26 Kampong 15 10 1 4 21 47-25 Tilburg 15 9 1 5 19 28-18 Amsterdam 15 9 1 5 19 39-21 HGC 15 7 3 5 17 35-26 KI. Zwitserl. 15 8 1 6 17 33-26 SCHC 15 6 4 5 16 23-23 Hattem 15 5 3 7 13 28-36 HDM 15 6 1 8 13 21-30 Or. Zwart 15 5 1 9 11 23-30 Leiden 15 3 4 8 10 21-43 Schaerweyde 15 0 3 12 3 16-47 KNVB-AMATEURS EERSTE KLASSE B: Ronde van Spanje De uitslag van de achtste etappe is: 1. Le jarreta (Spa) 9700 meter in 18.28: 2. Kelly zaterdag STE L WOG-Spakenburg 0-1. Noordwijk-Rijns- jarreta (Spa) 9VUU meter in lö.zo; i. iteuy burgse Boys 2-2, GVW-Scherpenzeel 3-1. (Ier) op 0.03; 3. Pino (Spa) op 0.04; 4. Millar op 0.30; 10. Delgado (Spa) op 0.33; nen (Ned) op 0.34; 12. Ivanov (Sov) op 0.35; 13. Fuerte (Spa) op 0.35; 14. Fignon (Fra) op 0.35; 15. Gaston (Spa) op 0.41; 18. Van Impe (Bel) op 0.46; 22. Knetcmann (Ned) op 0.53; 29. Mottet (Fra) op 1.05; 30. Mutter (Zwi) op 1.05; 35. Nyboer (Ned) op 1.12: 38. Nulens (Bel) op 1.20; 59. Veldscholten (Ned) op 1.54; 68. Harings (Ned) op 2.08; 79. Beuker (Ned) op 2.13; 88. Boeve (Ned) op 2.18; 97. Lammertink (Ned) op 2.32; 98. Theunisse (Ned) op 2.33; 105. Langerijs (Ned) op 2.36; 109. Hoondert (Ned) op 2.47; 111. Van Wijk (Ned) op 2.49; 115. Planckaert(Bel) op 2.56; 118. Peiper (Aus) op 2.58; 119. Arras (Bel) op 3.03; 126. De Rooy (Ned) op 3.17 Het algemeen klassement na de achtste 1 MiuL 37.12.43; 2. Pino op 0.08; 3 Diefcen op 0.25; 4. Delgado op 0.33; 5. Madiot op 0.39; 6. Parra op 0.45; 7. KeUy op 1.03; 8. Lejarreta op 1.17; 9 Fuerte op 1.47; 10. Ro driguez (Col) op 1.53; 11. Gorospe op 2.09; 12. Laguia (Spa) op 2.19; 13. Hernandez (Col) op 2.35; 14. Arroyo (Spa) op 2.40; 15. Mottet op 2.59; 16. Fignon op 3.13; 19. Mut ter op 3.56; 20. Van Impe op 3.58; 26. Win nen op 5.09; 36. Nulens op 5.49; 39. Van Wijk op 9.07; 45. Nyboer op 11.36; 48. Veld scholten op 15.18; 57. Planckaert op 22.51; 61. Knetemann op 25.36; 82. Boeve op 36.46; 90. De Rooy op 38.53; 104. Theunisse op 47.14; 107. Lammertink op 48.29; 108. Hoondert op 48.31; 109. Langerijs op 48.46; 110. Harings op 50.02; 112. Beuker op 50.53; 123. Arras op 1.02-.42; 125. Peiper op 1.03.45 EERSTE KOERS: 2000 meter, 1. Atinka- transs R (J.C.Bot) 2.43.3, 1.21.7. 2. Aafke Buitenzorg, 3. Adrienne. Niet gestart: Amor Boshoeve. Toto winnend f. 3,-, plaats f. 1,10, f. 1,10, f. 1,30, koppel f. 5,50, trio f. 31,20. TWEEDE KOERS: 1609 meter: 1. Amor O (H.J.W. Grift) 2.10.9,1.21.4. 2. Alberdina, 3. Aditi Guapa. Niet gestart: Zombro Sha dow. Toto winnend f. 4,60, plaats f. 1.20. f. 1... f. 1,10, koppel f. 3,60. trio f. 28.70. 2. Zodiac Victory, 3. Yersin. Toto winnend f 1,70, plaats f. 1,70, f. 3,90. f. 6,00, koppel f. 13,20, trio f. 335.60. VIERDE KOERS: 2000 meter: 1 Zenith Nora(H.J.W. Grift) 2.37.5,1.18.8,2. Ythana 3. Wilco Staaweide. Niet gestart: Wilma Fortur.a. Toto winnend f. 3,20, plaats f. 1,80, f. 1,40, f. 2,30, koppel f. 6,90, trio f. 69.50. 64.60. trio f. 607,70. ZEVENDE KOERS: 2000 meter. 1. Zvetla- na Hanover (A.J. Mollema) 2 26.1. 1 18.1. 2. Winston Jac, 3. Udeo. Toto winnend f. 7,30, plaats f. 5.30, f. 2,20, f. 2.90. koppel f. 33.10, 18,00, trio f. 152,60. NEGENDE KOERS: 2000 meter: 1. Yogi Bear (C.Kamminga) 2.37.2, 1.18.6. 2. Yobo- ko du Bois, 3. Ysvink K. Toto winnend f. 2,30, plaats f. 1,60 f. 2,80 f. 1,50, koppel f. 10,40, trio f.51,30. TIENDE KOERS: 2000 meter: 1. Yonina (H Langeweg) 2 42.6, 1.21,3, 2. Zignal Fri- sia, 3. Yzella K. Toto winnend f. 2.90. plaats f. 1.50 f. 8,10 f. 4,30, koppel f 61.00. trio f 1152,40. ELFDE KOERS: 2000 meter 1. Star of Goldstar (C.de Leeuw) 2.34.6. 1.17,3, 2 Wanda Pluto, 3. The Import Laren. Toto winnend f. 6,20, plaats f. 3.40. f. 2,00, f. 5.00, koppel f. 13,60, trio f. 255,10. zoon Kelly was bij de volgers favo riet. Na zes kilometer had de kop man van De Gribaldy de beste tus sentijd. Lejarreta, een typische klimmer die in 1982 de Ronde van Spapje op zijn naam bracht na dis kwalificatie van de op doping be trapte Arroyo, was daar tweede op 9 seconden, Pino derde op 14 se conden en Millar vierde op 19 se conden. In de laatste drie kilometer ver anderde het beeld. Kelly moest ter rein prijsgeven en de echte klim mers dichtten de kloof. Vooral Le jarreta en Millar deden in de slotfa se goede zaken. De Spanjaard won de etappe en de Schot kwam totaal uitgeput en naar adem snakkend met negen seconden achterstand over de streep. „Ik had tegen deze rit opgezien", verklaarde hij na af loop. „Zes seconden verlies op Kel ly is veel minder dan ik vooraf had ingeschat". De Ier bracht zijn ach terstand terug tot *1.03 minuten. Niet al teveel met nog twee lange tijdritten, over 40 kilometer in Val- ladolid cn 22 kilometer in de slot rit, op het programma. „Maar daar tegenover staan nog twee aankom sten op een col en daar moet ik mijn slag slaan", aldus de strijdvaardige Millar. Van de Nederlanders reed Peter Winnen een goede tijdrit. Hij werd elfde op 34 seconden. Knetemann volgde op de 22e plaats en de jonge Erwin Nyboer werd verdienstelijk 35e. TWAALFDE KOERS: 2000 m 1 ZoefT Neyenrode (M.Bouwhuis) 2.39,6, 1.19.8. 2. Ysidoor Odilia, 3. Yoki Fortuna. Toto win nend f. 1,90, plaats f. 1,70, f. 1.80 f.2,30. kop- pe^f. 5,80, trio f. 26,00. Niet gestart Wiek Totalisator-omzet: f 501.324,00. HOOFDKLASSE Deetos-DOS'46 15-8, Samos-SCO 6-11 (Sa- mot degradeert), Fortuna-Allen Weerbaar 13-8. Fortuna 14-25 O.-Amhem 14-14 PKC 14-22 O Weerbaar 13 13 Deetos 14-16 DOS'46 13- 9 SCO 14 15 Blauw Wit 13- 8 Rohda 13- 4 Samos 14- 0 Achllles-OSCR 7-3. Overkanters 13-17 OSCR 12-12 Kwiek (Hg) 12-16 Achilles 12-10 Danaïden 12-14 Ten Donck 12- 9 Zuiderkw. 13-14 Olympiaan 12- 6 Reaydy 12-12

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19