Brand in India: massale vlucht HK D66 optimistisch gestemd Angst voor radioactiviteit Gedetineerde vrouw toch tot prikpil verplicht Geroyeerd CDA- lid gevraagd voor Senaat Lezers Schrijven Schoonmaakbeurt voor Place de la Concorde Registratie diermedicijnen Van Mierlo: Wie is nog trots op de democratie? DONDERDAG 1 MEI 1986 PAGINA 11 NEW DELHI (AP/Rtr./ANP) - In India heeft gisteren brand gewoed in een fabriek van zwaar water, dat m kernreactoren voor koeling wordt gebruikt. Honderden gezinnen sloegen op de vlucht om uit de buurt te komen van de fabriek die zich bevindt in Talcher m de oostelijke staat Orissa. De gasontploffing en daarop vol- atoomonderzoek in Bombay. 'We gende brand hebben hevige scha- gebruiken geen radioactief mate- de aangericht briek, maar e naris stelde het publiek gerust dat bij de explosie geen radioactiviteit kon zijn vrijgekomen. zwaarwatprfa- riaal in zwaarwaterfabrieken', regeringsfunctio- hij. Zwaarwater, dat een verdichte vorm van waterstof bevat, wordt in kernreactoren gebruikt als koel- Bij het ongeluk zijn twee perso- stof of moderator ter beheersing "j ïen licht gewond geraakt. De fa- van het splijtingsproces, een func- briek in Talchar, die koelwater pro- tie waarvoor in de rampfabrieken zijn capaciteit duceert voor Indiase kerncentra les, werd gesloten. Een regerings woordvoerder zei dat er geen spra i het Russische Tsjërnobil grafiet wordt gebruikt. Deshpande zei dat een regerings- ke was van vrijkomen van radioac- delegatie naar de fabriek onderweg tiviteit, hetgeen werd bevestigd ï'de omvang van de schade door P.G. Deshpande, een deskun- op te meten. De Indiase zwaarwa- dige van het Indiase centrum voor terfabrieken Vallen onder de over- UTRECHT (ANP) - Een 24-jarige die wegens doodslag ter be- heid. Volgens de radio en het pers bureau UNI waren zeven brand weerkorpsen bijna vier uur lang in de weer geweest om de brand on der controle te krijgen. Een woordvoerder van een werk nemersvereniging zei dat de explo sie was gebeurd toen een water- stofpomp 300 tot 350 kilo boven angedreven de produktie te versnellen. Bij de fabriek kon niemand bereikt worden omdat de telefoonlijnen buiten werking waren. Een func tionaris van het bedrijf die door het persbureau UNI werd geciteerd weigerde commentaar te geven voor een onderzoek was afgeslo ten. India heeft vier zwaarwaterfa brieken en vijf kerncentrales. De zwaarwaterfabrieken kunnen niet voldoen aan de behoefte van de vijf centrales, en India importeert mo menteel zwaarwater uit de Sowjet- Unie. De vraag wanneer India in staat zal zijn in de eigen behoefte te voorzien is onlangs in het parle ment aan de orde geweest. Zwaarwater is een nevenprodukt pil ook inderdaad trouw zou slikken, terwijl het voorkómen van schikking van de regering is ge- zwangerschap van het grootste be- bij de aanmaak van kunstmest, steld, heeft vandaag het tweede lang wordt geacht. Daarom wordt het bedrijf in Talchar opereert in de vrouw, als ze de prikpil weigert, combinatie met een staatsfabriek kort geding verloren waarmee probeerde af te komen van de ge- geïsoleerd of zo grondig 'begeleid' r kunstmest. STOCKHOLM (AP) - De Zweedse kroonprinses Victoria slaat de handen voor de ogen van haar zusje prinses Madeleine tijdens het poseren voor de officiële foto ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van koning Carl Gustav. Naast de koning zijn vrouw koningin Silvia en prins Carl Philip. (foto ap) Utrecht. Vorige maand had ze in Den Haag in een geding tegen de staat overplaatsing naar een ander insti tuut gevraagd. De Haagse presi dent wees deze eis af. In een kort geding in Utrecht tegen de Willem Arntszstichting (waartoe de Van der Hoevenkliniek behoort) eiste ze vervolgens meer bewegingsvrij heid binnen de kliniek en* de vrij heid om zelf een anticonceptiemid del te kiezen. Volgens de vrouw heeft ze in toenemende mate last van lichamelijke klachten als ge volg van de prikpil. In de kliniek is men er niet van overtuigd, dat de vrouw de 'gewo- Qatar: 'Bahrein houdt zich niet aan afspraken' MANAMA (AP) - De regering van Qatar heeft Bahrein ervan beschul digd zich niet te houden aan een afspraak om een gebied, c^t door beide staten wordt opgeëist, onge moeid te laten. De regering refereerde in haar verklaring aan de bezetting door Qatarese troepen van het eiland Fasht Al-Dibal in de Perzische Golf van het afgelopen weekeinde. De soldaten zouden het vuur heb ben geopend op een aantal buiten landers, die werkzaam waren bij het Nederlandse bedrijf Ballast Nedam. De 29 buitenlanders wer den allen opgepakt. Volgens westerse diplomatieke bronnen was Ballast Nedam in op dracht van de Bahreinse regering bezig de riffen rond het eiland droog te leggen. Te zijner tijd zou Bahrein* een kustwachtstation op Fasht Al-Dibal willen bouwen. Sindsdien hebben de Qatarese militairen het eiland onder contro le. De werknemers van Ballast Ne dam, onder wie twee Britten en een Nederlander, bevinden zich in Doha, de hoofdstad van Qatar. In haar verklaring betuigt de Qa tarese regering haar spijt over het conflict inzake de grens van de ter ritoriale wateren met het buurland Bahrein. Alle pogingen om het conflict op een vreedzame manier op te lossen zijn op niets uitgelo pen. Qatar beweert dat Bahrein het ei land de laatste tijd tot industriege bied heeft gemaakt, en daarmee de afspraak met Qatar geschonden heeft. Qatar was 'gedwongen een einde te maken aan de bouwwerk zaamheden van Bahrein op Fasht Al-Dibal!. aldus de verklaring. De Utrechtse president, mr C.L. baron van Harinxma thoe Slooten, vond dat de Van der Hoevenkli niek de gewraakte maatregelen, gezien de omstandigheden, 'in re delijkheid kan nemen'. WEERSATELLIET (UPI) - De Verenigde Staten zullen morgen voor het eerst sinds de ramp met het ruimteveer Challenger op 28 ja nuari trachten een niet-militaire kunstmaan in een baan om de aar de te brengen. Hiervoor wordt ge bruik gemaakt van een Delta-ra ket. De kunstmaan is een GEOS-7 weersatclliet, die televisiebeelden zal leveren van de Amerikaanse oostkust en plekken in de Atlanti sche Oceaan waar verwoestende orkanen ontstaan. Proces tegen Passtoors tot 12 mei verdaagd JOHANNESBURG (GPD) - Het proces tegen Hélène Passtoors, die voor het hooggerechtshof van de Witwatersrand in Johannesburg terechtstaat op beschuldiging van hoogverraad en terrorisme, is gis teren verdaagd tot maandag 12 mei. De reden van deze schorsing is dat de openbare aanklager Klaus von Lieres de bof heeft gekregen, waardoor hij zijn pleidooi, dat dinsdag aanving, niet kon voltooi- De onverwachte verdaging heeft een aantal mensen in de proble men gebracht, onder wie de Belgi sche en Nederlandse juridische waarnemers die het proces bijwo nen, alsook de familie van Pas stoors, die naar Zuid-Afrika is ge reisd om met Hélène Passtoors in contact te kunnen blijven zolang zij nog niet veroordeeld is. Zy had den allemaal al voör volgende week voor de terugreis naar Neder land geboekt. De verdaging van het proces viel overigens samen met de komst van Hélène Passtoors' dochter Brigit en haar kleinkind Shona, die tij dens Passtoors' onvrijwillig ver blijf in de cellen van .de Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie van Jo hannesburg werd geboren. Brigit wordt ook in de aanklacht ge noemd, maar de advocate van Pas stoors, Kathe Satchwell, heeft bij de Zuidafrikaanse autoriteiten we ten te bereiken, dat haar niets in de weg zal worden gelegd. AMSTERDAM (GPD) - Er gloort hoop aan de horizon voor D66. De partij die sinds de terugkeer van Hans van Mierlo als politiek leider in een toenemende belang stelling staat, ziet de uitslag van de verkiezingen met meer dan gewoon optimisme tegemoet. Tijdens het feestje ter gelegen heid van de twintigste verjaar dag van D66, dat gisteren in Am sterdam werd gevierd, hield Van Mierlo zijn gehoor de laatste opi niepeilingen van Maurice de Hond voor: D66 mag rekenen op de steun van 5,7 procent van de kiezers. „Dat betekent dat we op weg zijn naar de negende zetel", riep Van Mierlo opgetogen. Ruim 600 Democraten waren op Koninginnedag naar Krasna- polsky gekomen, waar twintig jaar geleden 13 gezworenen zich hadden verzameld voor een bij eenkomst waarvan de betekenis, volgens Van Mierlo, niet geheel duidelijk was. „Maar die onge twijfeld zou eindigen zoals in die dagen gebruikelijk was: met een groot republikeins gevoel en een glas op de Koningin". De oprich ting van D66 was een feit. Het werd gisteravond een nostalgisich gebeuren, een soort reünie. Natuurlijk waren daar de twee mannen van het eerste uur, Hans van Mierlo („Ik ben de eni ge Nederlander die het dubieuze voorrecht heeft om zijn beeltenis afgedrukt te zien naast een foto van 20 jaar geleden, alleen maar om te laten zien hoe fris ik er toen uitzag") en Hans Gruyters. Maar ook Jan Terlouw, eens be jubeld als de man die D66 naar 17 zetels voerde, later verguisd van wege het catastrofale verlies van 11 zetels. Maar Democraten ver geten blijkbaar snel. Terlouw kreeg een ovationeel applaus, dat hem blij verrastte. „Wat een geweldige ontvangst voor een oude oom die even langs komt", sprak hij beduusd. Klein rechts Behalve alle nostalgische ver halen uit een niet eens zo lang verleden, kwamen - hoe kan het anders - ook actuele zaken aan de orde in de feestrede van de net van het ziekbed herstelde poli tiek leider. Van Mierlo haalde fel uit naar CDA en WD, die om hun coalitie te redden bereid zijn met klein rechts te regeren. Her vormingen waarom de maat schappij dringend vraagt, zullen D66-lijsttrekker Hans van Mierlo gisteren tijdens een toespraak in het Amsterdamse Krasnapolsky hotel (foto anp> dan geen doorgang vinden, aldus Van Mierlo. Op steun van D66 hoeven de regeringspartijen nauwelijks te rekenen. „Als CDA en WD een meerderheid halen, dan kan er geen sprake van zijn dat wij ons daarbij zouden voegen. Als zij die meerderheid niet halen, dan is het evenzeer ondenkbaar dat wij hun beleid, waartegen ons programma zich op een aantal hoofdpunten verzet, aan een meerderheid zouden helpen". Toch gooide Van Mierlo de deur niet helemaal dicht. Hij wil dat de PvdA als grootste partij gaat regeren. „Maar als de socialisten zich door onredelijke eisen bui-. ten spel zetten, kan er een situa tie ontstaan waarin er met CDA en WD gepraat wordt". HAAKSBERGEN (GPD) - Herman Schuiten, leider van de plaatselijke politieke groe pering GGH in Haaksbergen, een afspliting van het CDA, is door het hoofdbestuur van het CDA gevraagd zich beschik baar te stellen als kandidaat plaats in de Eerste Ka- Een wat merkwaardige ont wikkeling, omdat het plaatselij ke CDA, toen duidelijk was dat Schuiten van het CDA was „overgelopen" naar de GGH, hem voor royement uit het CDA voordroeg bij het lande lijk partijbestuur. Een brief waarin hem dat door de plaat selijke CDA-afdeling is aange zegd, heeft Schuiten inderdaad ontvangen. Toen een dezer dagen een brief van het partijbestuur bij Schuiten in de bus viel dacht hij: 'nu krijg ik van het hoofd bestuur bericht, dat ik word ge royeerd'. Niets is echter minder Schuiten over een lidmaat schap van de Eerste Kamer: „In principe voel ik er wel voor, maar zover is het nog niet. Er is alleen nog maar gevraagd of ik beschikbaar ben als kandidaat. En dat ben ik. Maar of er wat van komt? Ik wacht voorlopig af'. PARIJS - De Parijse Place de la Concorde krijgt een grote schoonmaakbeurt, waarbij let terlijk geen steen op de andere gelaten zal worden. Op de druk ste uren van de dag schieten er zo'n 1700 auto's per uur langs de obelisk van Luxor, die precies in het midden van deze 7.5 hectare grote verkeershel staat opge steld. Toeristen die te voet dit wereldwonder uit de 13e eeuw voor Christus willen bereiken, lopen op weg er naar toe een niet geringe kans te pletter te worden gereden. door Rudolph Bakker Ieder jaar vallen er meer dan honderd verkeerslachtoffers op het beroemdste plein van Frank rijk. De gemeente is nu begon nen aan de uitvoering van een plan om de Place de la Concorde niet alleen mooier te maken, maar ook aantrekkelijker voor voetgangers. Het werk zal tot 1989 duren. Gedurende die pe riode wordt het er natuurlijk al leen nog maar onoverzichtelijker en dus gevaarlijker door. Het verkeersplan van de ge meente is er op gericht om de au tomobilisten naar de buitenkan ten van het plein te drukken en rond de obelisk de ruimte voor het voetvolk meer dan te verdub belen. Dit gebied zal voortaan via oversteekplaatsen en stoplichten kunnen worden bereikt. Daar mee komt een eind aan het effect van de loeiend aanrollende bran- dingsgolven, als de Parijse chauffeurs hun Renaults, Ci- troëns en Peugeots in brede sla gorde over de kleine steentjes ja gen, daarbij rekening houdend met God noch Gebod. De bouw van de Place de la Concorde werd begonnen in 1757 en was in 1772 klaar. Hij heette toen Place Louis XV en werd later nog vernoemd naar al le koningen die de macht wisten te heroveren, nadat Louis XVI op het plein in 1793 onder de guillotine werd onthoofd, even als zijn echtgenote Marie-Antoi nette en nog eens 1119 van de 2498 Fransen wier hoofd tijdens de revolutie door de guillotine van de romp gescheiden werd. Het plein was in die dagen door een "brede gracht omgeven, waarover een zestal bruggen de verbinding met de buitenwereld in stand hielden. In 1852 werden door Napoleon III deze grachten gesloten (alleen de balustrades zijn nog te zien) en nu is de ge meente van zins deze gracht weer in ere te herstellen. Juist daar waar tot voor kort Parijse automobilisten nog een parkeer plaats vonden, als alle onder grondse parkeergarages vol wa ren, dat wil zeggen aan de kant van de Tuilerieën-tuinen. Esthe tische ondernemingen als deze op de Place la Concorde gaan bij na altijd ten koste van de autorij der. die dan ook de hoofden van deze hooggestemde plannema- kers het liefst onder de guillotine zou willen leggen. Het kwaad dat de uitlaatgassen hebben aangericht aan de beeld houwwerken, die in de loop van de eeuwen op het plein werden opgesteld, laat zich echter met geen pen beschrijven. En het ef fect van de automobiel is aan zienlijker ernstiger dan vroeger van het paard, waarvan de de uit werpselen, voorzover ze in het voorbijgaan over de Place de la Concorde rolden, werden aange wend als mest voor de groente bedden, die in de scheidings gracht met de Tuilerieën-tuinen waren aangelegd. dernemen kreeg nu geen schijn van kans, als men weet dat de stenen paarden van Coysevox en Coustou, die de ingangen naar de Champs Elysées en de Tuilerieën sierden, al uit het verkeer moes ten worden genomen met steen- pest, die ook wel 'lepra' wordt genoemd. Ze zijn vervangen dóór kunststof-imitaties, die het voornamelijk bij avondlicht goed doen. Het meeste geld gaat de stad Parijs - die sinds 1828 voor het meubilair van het plein verant woordelijk is - al die gezette da mes kosten, die in steen gehou wen de acht grootste steden van het land symboliseren op een voor de moderne mens niet meer aanvoelbare manier. Met name Madame Lille is er zo ernstig aan toe, dat ze geheel nieuw uit verse steen zal moeten worden gehou- De kosten van deze schoon heidsbehandeling bedragen om gerekend zo'n 3,5 miljoen gul den. En dan zyn er de 200 gigan tische lantarens van brons en ko per. waarvan een derde al hele maal nieuw moest worden gego ten en aan de kosten waarvan het regionale bestuur van het 'Ile de France' bijdraagt. Wanneer het plein klaar is zul len ook het hotel'Crillon en het ministerie van marine, die de Rue Royale naar de Madeleine flankeren, gezandstraald zijn. Als dan ook de parlementariërs zo goed zijn hun pikzwart beroe te 'Palais Bourbon' aan de over kant van de Seine te laten afsop- pen, is het plein klaar voor de herdenking van de Franse revo lutie in 1989. Tegen dat het zo ver is valt te hopen dat de Fransen ten aan zien van hun beroete ideeën over de revolutie een even noodzake lijke en grondige schoonmaak beurt zullen hebben ondergaan. DEN HAAG (ANP) - Vanaf vandaag moet op enkele uitzonderingen na elk diergeneesmiddel worden geregistreerd. Voor die registratie moeten deze geneesmiddelen worden getoetst op hun werking en schadelijke bijwerking alvorens zij in de handel mogen worden gebracht. De registratie van diergeneesmiddelen is onderdeel van de Diergenees middelenwet. Tot dusver was de handel in deze geneesmiddelen slechts aan een beperkt aantal regels gebonden. Daarom is een overgangsperiode van een jaar ingevoerd. Na dat jaar moeten alle diergeneesmiddelen zyn geregistreerd. Als een aanvraag tot registratie niet in dat jaar kan worden afgehandeld wordt die aanvraag gelijkgesteld met registratie tot er over is beslist. Een aantal categorieën geneesmiddelen is van de registratieplicht uit gezonderd. Daarbij zitten diergeneesmiddelen op basis van radioactieve isotopen, middelen die uitsluitend zijn bestemd voor aquarium- en terra- riumdieren, voor post- en sierduiven, voor kooi- en volièrevogels, voor thuis gehouden kleine knaagdieren, auto-vaccins, veevoedertoevoegin gen. Voor homeopathische middelen geldt een afzonderlijke eenvoudige regeling, aldus het ministerie van landbouw. ADVERTENTIE Deze week in HN-magazine: De publieke moraal zakt naar een bedenkelijk peil, vindt de D66- lijsttrekker. Niemand stelt de vraag wat het beste is voor de burger: Ter kennismaking: twee maanden HN voor f 7. Bel: 070-51.21.11 Weekblad HN (Hervormd Nederland). In de losse vérkoop 2,75. burgers. H Euthanasie In een uitzending van EO-Tijdsein kwam het volgende aan de orde. Er was daar een gesprek met de heer Geertsema. Daar werden door een reporter een aantal vragen gesteld aan de heer Geertsema. Of de heer Geertsema een coalitie in de toe komst zag van de PvdA en de WD. Waarop de heer Geertsema zei dat er voor de PvdA straks een grote hinderpaal weg zou zijn (kruisraketten). Ze zijn er dan, dus je behoeft er dan niet meer tegenin te gaan. Dat maakt de zaak een stuk eenvoudiger, politiek gezien. De heer Geertsema zag wel de mogelijkheid van zaken doen. Als voorbeeld noemde hij de wet gelij ke behandeling of het euthanasie vraagstuk. Dat is dan een fluitje van een cent, aldus de heer Geert sema (bijvoorbeeld wat euthanasie - betreft). Zulke zaken zijn voor PvdA en VVD geen probleem. Het CDA doet altijd moeilijk met deze kwesties. Ik zou willen zeggen, dit is geen fluitje van een cent. Als de mens het recht in eigen handen neemt en zijn Schepper niet meer de eer geeft die Hem toekomt, niet meer Zijn geboden in acht neemt, niet meer luistert naar wat Hij ons te zeggen heeft, dan zijn wij wel over de fatale grens heen. Maar ook dié genen die niet geloven in de Schepper, zullen vaak geschokt reageren. Mens, waar ben je mee bezig? Ik wil er verder niet op ingaan, maar laat een ieder zich realiseren dat er veel op het spel staat. J. Wassenaar St. Antoniushof 5 Noord wijkerhout Proza - 'Joodse sprookjes' in een bundel verza meld door Howard Schwartz. Niet al leen bedoeld voor sprookjesliefhebbers, maar ook voor hen. die belangstelling hebben voor joodse literatuur. Sirius en Siderius, prijs 24,50. - 'Noorderzon', roman van Renate Dor- restein. 'Een ware geschiedenis, die zich afspeelt tussen wat we geloven en wat er werkelijk is', zo staat op de flap. Con tact, prijs 24.90. - 'De ortolaan' door Maarten 't Hart. op nieuw verschenen. De Arbeiderspers, prijs 24.50. - 'De verboden tuin', romandebuut van Wessel te Gussinklo. Meulenhoff, prijs 29,50. - 'Vrede over het land', roman van Marie Gevers. Het verhaal speelt zich vlak na de Tweede Wereldoorlog af in de Belgi sche Kempen. Vol dramatiek. In de Knipscheer, prijs 29,50. - 'In de hand van de engel' door Domini que Fernandez. Het is de vertaling van de Prix Goncourt 1982 met als oor spronkelijke titel 'Dans la main de l'an- ge'. Arena, prijs 49.-. - 'Waarom er geen hemel op aarde is', een novelle - soms grappig, soms ont roerend - van Ephraim Sevela. De Vries-Brouwers, prijs 24,50 - 'De pelgrims uit Uteria'. de nieuwste roman van de Poolse auteur Marian Pankowski. Het verhaal biedt de lezer een kijk op de Poolse cultuur. In de Knipscheer, prijs 32,50. - 'Het gouden paviljoen', roman van de in 1970 door zelfmoord omgekomen Ja panse auteur Yukio Mishima. Het ware verhaal van een lelijke, stotterende, gef rustreerde priester-student Meulen hoff, prijs 14,90. - 'Zelfportret' van Willem Kloos. sa mengesteld en van aantekeningen voor zien door Harry G.M. Prick. De Arbei derspers, prijs 59,50. - 'Jongensboek', romandebuut van Mar cel Bullinga. Sua, prijs 15,-. Poëzie ,- 'Op weg naar het onbekende', samen gesteld door Elly de Waard, verschijnt ter gelegenheid van het tweede poezie- festival 'De dichteressen', georgani seerd o.m. door de Stichting Amazone. Religie Misdaad - 'De macht van het niets' door Alexand ra David-Neel en Lama Yongden, is een Tibetaanse detectiveroman, die werd herontdekt en vertaald door Janwillem van de Wetering. Sirius en Siderius. prijs 17,50. Science fiction - 'Guldenvuur' door Stephen Donaldson hoort thuis in de Kronieken van Tho mas Covenant, voor de liefhebbers wel bekend. Sirius en Siderius. prijs 9,50. Reizen - 'Reisgidsen'. In de bekende reeks van Kosmos zijn weer twee nieuwe delen verschenen. Een gids voor Berlijn 9,95) en éen voor Mexico 24,90). - 'Een vrouw trekt door Tibet' is een uit voerige en levendige beschrijving van een reis, die Alexandra David-Neel door dat land maakte. Sirius en Siderius. prijs 24,50 - 'In gesprek met het Vaticaan' onder redactie van dr. C P. van Andel en drs. R. van den Beid is de neerslag van het tegenbezoek, dat drie reformatorische kerken in Nederland aan de paus brach ten. Kok. prijs 14,50. - 'De Doleantie van 1886 en haar ge schiedenis'. Zeven bijdragen ter gele genheid van de honderdjarige herden king van de Doleantie. Kok. prijs ƒ47,50. Koken - 'De Indonesische keuken bij u thuis' door Beb Vuyk, bedoeld als eerste ken nismaking. Herdruk van 'Eet een beetje heet'. Kosmos, prijs 14,90. - 'Heerlijke salades en rauwkost'. In de culinaire boekerij van Zomer en Keu- ning, prijs 19,90. Jeugdboeken van Jan Ormerod, De Vries-Brouwers, prijs 13,90 per stuk. - 'De stopwatch' door David Lloyd en Penny Dale, "Beer en hond' door Sara Hayes en Helen Craig, 'De kat van Tom' door Charlotte Voake en 'Ben en de beer' door Chris Riddell zijn vier wat grotere prentenboeken. De Vries-Brou wers, prijs 14,90 per stuk. - 'Het partgtje' door Franz Brandenberg met tekeningen van Aliki is aardig om voor te lezen aan de kleintjes. De Vries- Brouwers, prijs 22,90. - 'De giraffe, de peli en ik' door Roald Dahl met tekeningen van Quentin Bla ke. Fontein, prijs 19,90. Diversen - "De wereld de baas' door William Glas- ser, die in tweehonderd bladzijden klei ne lettertjes vertelt over wilskracht en hoe men de touwtjes zelf in de hand kan houden. Kosmos, prijs 27,50. - 'Helen of delen' door de psychothera peut Hans Korteweg en organisatie-ad viseur Jaap Voigt gaat over transforma tie van mens en organisatie. Contact, prijs 28.50. - 'World Press Photo', een selectie van de ingezonden en bekroonde foto's van dit jaar. Elsevier, prijs 17.50.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11