Lintjes voor twee schaatskampioenen BINNENLAND r J.M. Verlare, gemeentesecretaris >an Hazerswoude, ridder. (foto Wint Dijkman) Mevrouw T. Pauwels uit Noord- wijk, Officier. (archieffoto) Ambassadeur Jonkheer mr. J.L.R. Huydecoper van Nigtevecht, commandeur. (foto anp> Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw Drs. E.P. Lander te Voorschoten, plv. secr.-generaal ministerie van justitie. Prof.dr. P.E. de Josselin de Jong te Oegstgeest, hoogleraar aan de Leidse universiteit en lid van de Kon. Ned. Akademie van Weten schappen. Ir. H. Wegner te Voorschoten, hoofdingenieur-directeur Rijkswa terstaat, directie Zuid-Holland. Mr. A.P. van den Berge te Wasse naar, dijkgraaf Hoogheemraad schap Delfland. J.M.H. van Engelshoven te Was senaar, directeur Kon. Ned. Petro leum Maatschappij en managing director Kon. Ned. Shell Groep. Officier in de orde van Oranje Nassau Mr. Ch.D. Henny te Wassenaar, directeur Tiel Utrecht Verzekerin gen. Drs. D. 't Hart te Oegstgeest, di recteur Rijks Opleidingsinstituut ministerie van binnenlandse za ken. Mr. G. Blauw te Voorhout, chef Kabinet v.d. commissaris der ko ningin in Zuid-Holland. C. Groenewegen te Voorschoten, beheerder Sylvius Laboratoria van de Leidse universiteit. Drs. J. Havik te Voorschoten, oud-algemeen secretaris van de Academische Raad in Den Haag. Mr. L. van Leeuwen te Wasse naar, raadadviseur van het ministe rie van onderwijss en wetenschap pen. G. van Strien te Leiderdorp, hoofd van het planbureau nieuw bouw van het Academisch Zieken huis in Leiden. Drs. J.E. van Teijlingen te Sass- senheim, ambtenaar van het minis terie van onderwijs en weten schappen. Commandeur R.C. Veenendaal te Wassenaar (met de zwaarden) Kapitein ter zee W. Yspeert te Oegstgeest (met de zwaarden). Kapitein ter zee J. Roosendaal te Hillegom (met de zwaarden). Kapitein-luitenant ter zee vlieger P.A. Kroon te Noordwijkerhout (met de zwaarden). Kolonel ir. A.W. Koster te Hille gom (met de zwaarden). Kolonel G.J. de Jager te Lisse (met de zwaarden). C.A.G. (Kees) Akerboom, basket baller. (foto anp) Filmproducent Rob Houwer, ridder. (foto anpj H.J. Neuman, directeur Neder lands Instituut voor Internationale Betrekkingen 'Clingendael', offi cier. (foto anp) PAGINA 8 IKON-omroepster Dore Smit, ridder in de Orde vanOranje-Nassau. DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar is een groot aantal Nederlanders onderscheiden ter gelegenheid van Koninginnedag. De volledige lijst van de koninklij ke onderscheidingen is, zoals ieder jaar, gepubli ceerd in een buitengewone editie van de Nederland se Staatscourant, die vandaag is verschenen. Onder de onderscheiden personen bevinden zich twee succesvolle schaatsers: tweevoudig Elfsteden tochtwinnaar Evert van Benthem (1985 en 1986) en de Europees en Wereldkampioen hardrijden op de schaats in de jaren 1985 en 1986 Hein Vergeer werden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De hoogste onderscheiding - het commandeur schap in de Orde van Oranje Nassau - viel dit jaar ten deel aan vijf Nederlanders: drs. D.M. Ringnalda (secretaris-generaal op het departement van algeme ne zaken), jhr. mr. J.L.R. Huijdecoper van Nigte vecht (ambassadeur in Londen), dr. K.W. Reinink (ambassadeur in Bonn), dr. J. Kremers (commissaris der koningin in Limburg) en mr. C.J. van Zeben (lid van de Raad van State). Commandeur in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden (bij bevorde ring) werd de Leidenaar luitenant-generaal G.W. Boerman van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke Luchtmacht. Ridder in de Orde van üe Nederlandse Leeuw wer den onder anderen jhr. mr. J.A. Beelaerts van Blok land (ambassadeur te Vaticaanstad), mr. J.C. van den Berg (ambassadeur te Rabat), mr. Ch. Th. F. Thurkow (ambassadeur in Caracas), de deken van de Nederlandse Orde van Advocaten mr. J.R. Glasz, de commissaris der koningin in Gelderland ing. M. de Bruijne, de bekende gereformeerde theoloog dr. H.M. Kuitert, hoogleraar aan de VU in Amsterdam, prof. mr. T.C. van Boven (voormalig directeur van de afdeling voor de rechten van de mens van de VN en tegenwoordig hoogleraar internationaal recht de Rijksuniversiteit Limburg), C.J. (foto anp) K1lIp.f (nr^sidpnt van de Raad van Bestuur lips) en de Utrechtse hoogleraar cardiologie prof. dr. F.L. Meijler. Ook een aantal Kamerleden werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het zijn de Eerste-Kamerleden dr. J.H. Christiaanse (CDA), drs. F.M. Feij (VVD) en N.H.M. Tummers (PvdA) en de Tweede-Kamerleden A.J. Evenhuis (WD), drs. A. van der Hek (PvdA), dr. W. de Kwaad- steniet (CDA), mr. K.G. de Vries (PvdA) en S.C. Weij- ers (CDA). Officier in de Ordê van Oranje Nassau werden on der anderen de Leidse oud-verzetsman Lex Bernard, H.J. Neuman (directeur van het instituut Clingen dael), mr. J. (Jacques) Hogewoning, vice-voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, dr. W.L. (Wim) Mosterd, sportarts, cardioloog en voorzitter van het Nederlands Instituut voor de Sportgezond- heidszorg, en de zenuwarts mw. dr. A.A.A. Terruwe, die in de jaren vijftig door het Vaticaan werd ver volgd wegens haar behandeling van katholieke kloosterlingen en priesters met psychische moeilijk heden. Naast Hein Vergeer en Evert van Benthem kreeg nog een aantal bekenden uit de sportwereld het rid derschap in de Orde van Oranje Nassau: de wereld kampioen wielrennen 1979 Jan Raas, Cees Aker boom (basketbal-international), Jan Lageweg (voor zitter biljartbond) en de biljarter Rini van Bracht (in 1982 wereldkampioen en in 1983 Europees kam pioen driebanden). Ook de filmproducent Rob Hou wer kreeg deze onderscheiding, net als de IKON-om roepster Dore Smit. De correspondent van de NOS in Brussel, Joop van Os van den Abeelen, correspon dent Ewout Janse (Sijthoffpers) in Londen en Douwe Hoekstra, parlementair verslaggever van het ANP werden eveneens bernoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Ook de culinair journaliste Wina Born werd geridderd. Tweevoudig Elfstedentocht-winnaar Evert van Benthem, ridder in de Orde vanOranje-Nassau. (foto anp> Kolonel drs. A.P.M. Hogenboom te Lisse (met de zwaarden). Commodore mr. G.C.G. Borst te Voorhout (met de zwaarden). Kolonel J.F.G.A.M. Maas te Was senaar (met de zwaarden). Ii. P.H. Max te Oegstgeest, voor heen hoofd Fysisch en Elektro nisch Laboratorium TNO. Prof.ir. J.J.P. Geerlings te Voor schoten, hoogleraar aan de Ko ninklijke Militaire Academie. G.S. Kok te Voorhout, coördina tor sectie techniek materieelvoor- zieningsafdeling 2 Kon. Land macht. Drs. W.J. Kakebeeke te Oegst geest, hoofd afdeling Internationa le Milieuzaken bij Directoraat-Ge neraal voor de Milieuhygiëne. Ing. J.B. Proper te Wassenaar, mededirecteur Aannemersbedrijf Proper BV te Oegstgeest. D. den Dekker te Alphen aan den Rijn, oud-hoofd afdeling begro tingszaken v.d. Directie Finan- cieel-Economische Zaken bij het ministerie van verkeer en water staat. L.J. Chr. van Es te Wassenaar, hoofd bureau Veritas in Neder land. Jhr.ir. L.C. de Villeneuve te Was senaar, voorzitter Raad van Direc teuren v.h. Ingenieursbureau NA- CO BV. C.M. de Vries te Wassenaar, ge- Biedsleider Europa en Afrika bij de KLM. H.Chr. Ekker te Oegstgeest, vice- president Akzo Coatings Neder land BV. Mr. J.G. Hoogland te Wassenaar, directeur Public Affairs Shell Ne derland BV. J.W. Huige te Leiderdorp, plv. hoofd personeel en organisatie bij het CBS. Organist N.R. Cervais van de Agathakerk in Lisse, gouden eremedaille. F. Nauta, directeur dak pannen- en kleiwarenfabriek Van Oordt en Co in Alphen aan den Rijn, ridder. (foto Wim Dijkman) P.A. Koenis te Wassenaar, hoofd hoofdafdeling onderwijs bij het ministerie van economische zaken. Dr.ir. P.K. Schenk te Sassen- heim, directeur landbouwonder wijs bij het ministerie van land bouw en visserij. P.J. Verhoef te Ter Aar, alge meen voorzitter Katholieke Land en Tuinbouw Bond en burgemees ter van Ter Aar. Dr. L. van der Hammen te Was senaar, wetenschappelijk hoofd ambtenaar Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie in Leiden. - T. van der Hoek te Voorschoten, hoofd centrale directie organisatie en informatie van het ministerie van WVC. Dr. L.B. Holthuis te Leiden, we tenschappelijk hoofdambtenaar Rijksmuseum van Natuurlijke His torie in Leiden. Mevrouw T. Pouwels te Noord wijk, medisch directeur Dr.Mr. Willem van den Bergh Stichting in Noordwijk. Dr. G.D. van Wengen te Oegst geest, hoofd educatieve dienst Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden. Ridder in de orde van Oranje Nassau J.M. Verlare, gemeentesecretaris van Hazerswoude. K. van der Meij, gemeenteraads lid te Katwijk. S.P. Broersen, gemeentesecreta ris van Lisse. C.J. Bakker, oud-consulent bij de Stichting Beroepsopleiding VAM te Voorschoten. Drs. A.J.F. Gogelein te Leiden, directeur Museum Boerhaave in Leiden. Mevrouw M. J. Schiltmain te Was senaar, administratief hoofdamb tenaar Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. A. Schouten te Leiden, ambte naar bij het ministerie van onder wijs en wetenschappen. Mevrouw H.M. Snieder-Ter Beek te Oegstgeest, oud-docent/studie leider aan de MO-opleiding peda gogiek v.d. Stichting Nutssemina- rium in Amsterdam. W. Stavleu te Leiden, hoofd fa culteitsbureau Rechtsgeleerdheid van de Leidse universiteit. Luitenant ter zee van vakdien sten der tweede klasse oudste cate gorie J.G. Steenkamp te Leiden (met de zwaarden). Eerste luitenant L. Schellinger hout te Alphen aan den Rijn (met de zwaarden). Mgjoor ing. A. A. van Andel te Al phen aan den Rijn (met de zwaar den). H.J. Dregmans te Noordwijker hout, voorheen hoofd afdeling fi nanciën bij het Krijgsmacht Tele- communicatiebureau. L.P.M. van Kersbergen te Noord- wijk, hoofd afdeling Traffic bij de Prof. dr. J.M. Greep, hoogleraar algemene heelkunde in Limburg, ridder. (foto anp» Defensie Pijpleiding Organisatie. L.C.H. Mekel te Leiden, hoofd optische werkplaatsen bij het Ma rine Elektronisch en Optisch Be drijf. J.W.M. van der Kleij te Wasse naar, oud-hoofdwerktuigkundige bij de Kon. Nedlloyd Groep NV. H. van Buuren te Voorschoten. (foto Holvast) F.H. Nauta te Alphen aan den Rijn, directeur Dakpannen- en Kleiwarenfabriek Van Oordt Co BV en de Woerdensche Dakpan nen- en Steenfabriek NV. C. van Rijn te Katwijk aan Zee, oprichter/voorzitter Raad van Toe zicht van Garant Schuh E.G. in Nieuwegein. Mr. K. Klasen te Nieuwkoop, tot voor kort juridisch supervisor v.d. 'afdeling onderzoek en ontwikke ling van de Gemeenschappelijke Medische Dienst in Amsterdam. J.F. Beekman te Leiderdorp. Mevrouw H.S.Hellinga te Lei den, vml. hoofd afdeling Kruis werk v.d. Geneeskundige Hoofdin spectie Volksgezondheid v.h. mi nisterie van WVC. D.J. Hoekstra te Oegstgeest, journalist ANP. G.J.E. van der Spek te Leiden, röntgentechnisch adviseur Ge neeskundige Hoofdinspectie Volksgezondheid v.h. ministerie van WVC. Eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau N.R. Gervais, organist van de R.K. Agathakerk in Lisse. A. IJtsma te Nieuwkoop. W. Zevenbergen te Rijnsburg, adjundant der Rijkspolitie. C.N. van der Geest te Alkemade. J. Westbroek te Leiden, tech nisch ambtenaar bij de gemeente politie. D. van Biezen te Sassenheim. J. Keijser te Leiden, oud-con structeur aan de Leidse universi teit. Mevrouw J.L.T. Schoemaker te Leiden, oud-verpleegkundig hoofd v.d. afdeling reumatologie van het Academisch Ziekenhuis Leiden. D. van Staden te Oegstgeest, constructeur by de faculteit Ge neeskunde van de Leidse universi teit. M.S.M. Vermolen te Lisse, direc teur van de AMRO-bank. G. van der Vlist, beheerder van het agentschap van de Nederland- Schaatser Hein Vergeer, ridder. (foto anp) A.E. Veerman te Zoeterwoude, codeur-telexist/sergeant-majoor bijzondere diensten (met de zwaar den). J.J.M. Simons te Alphen aan den Rijn, opperwachtmeester Konink lijke marechaussee (met de zwaar den). F. Hettich te Wassenaar, mede werker optisch bedrijf marine. C.J. van Dalen te Hillegom, ad ministratief medewerker kantine- dienst Koninklijke lucht- en land macht. G. van Egmond te Rijnsburg, ad judant Marinebewakingskorps. Mevrouw H. de Jonge te Leiden, secretaresse Provinciaal Militair Commandant. Eremedaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje-Na- C. Verduyn te Rijnsburg. W. Stikkelorum te Leiden, oud- rijksambtenaar 4 der PTT. J.D. Morien te Wassenaar, hoofdemployé PTT. Mevrouw C. van der Stok-van Haasteren te Leiden, oud- hoofdemployé PTT. J.Ph Oudshoorn te Leiderdorp, employé 2e klasse PTT. J. Harland te Leiden, oud- hoofdemployé 1ste klasse PTT. W. van der Plas te Katwijk, rijks ambtenaar 3 der PTT. P.L. Loos te Roelofarendsveen, rijksambtenaar 3 der PTT. E.Th. van Ruiten te Roelofa rendsveen, mede-eigenaar chry- santenstekbedrijf. J. van de Peppel te Voorschoten, werkzaam bij bouwbedrijf Niers- C. Zandbergen te Leiden, werk zaam bij bouwbedrijf Niersman. H. Bosman te Alphen aan den Rijn, penningmeester muziekver eniging Crescendo. M.C. Bijlemeer te Noordwijker hout, bestuurslid muziekvereni ging St.Jeanne d'Arc. A. van Tol te Oude Wetering, oud-bestuurslid muziekvereniging DGV. sche Middenstands Spaarbank in Zwammerdam. Adjudant-onderofficier G. den Haring te Sassenheim (met de zwaarden, bij bevordering). Adj udant-onderofficier-kan- toormachinemonteur H. van Dijk te Leiderdorp (met de zwaarden). Adjudant-onderofficier-tank- monteur A. Davelaar te Noordwijk (met de zwaarden). Adjudant-onderofficier-apothe kersassistent C. Tofield te Bode graven (met de zwaarden). Adjudant-onderofficier H. Ju te Leiden (met de zwaarden). P.H. Alkemade te Oegstgeest, plv. chef arbeidsvoorwaarden en rechtspositie van de PTT. Th.A. Lamboo te Leiden, hoofdemployé voor bijzondere diensten van de PTT. F.J. Lardee te Leiden, hoofdemployé 1ste klasse van de PTT. A. Overbeeke te Lisse, oud- hoofdemployé voor bijzondere diensten van de PTT. J. Hoogenboom te Roelofarends veen, bloemenkweker. Mr. R. Hazelhoff, voorzitter van de Raad van Bestuur van de ABN, ridder. (foto anp) J. J.F. Snepvangers, supermarkt- bedrijfsleider van Ahold NV in Al phen aan den Rijn. W.J. Seinstra te Lisse, inspecteur gasflessen in het 2e district v.d. Dienst voor het Stoomwezen in Dorecht van het ministerie van so ciale zaken en werkgelegenheid. F. Havelaar, o.m. lid en oud-voor zitter van de Zeil- en Roeivereni ging 'Hollandia' in Alphen aan den Rijn. .Eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau Mevropw H.A. van Pijlen te Ha zerswoude, leidster Nederlands hervormde zondagsschool. D. van Teijlingen te Leiderdorp, hulpkoster van de Dorpskerk. A. Ruis te Voorschoten, chauf- .eur provincie Zuid-Holland. A.N. de Jong te Noordwijk, oud- penningmeester Oranjevereniging. P. Hartevelt te Leiderdorp, zaal assistent bij de Leidse universiteit. H.J. van Beek te Katwijk aan Zee, sergeant dienst goederenbe- heer (met de zwaarden).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 8