'Je zaag, dat was vroeger je heiligdom' College op het nippertje rond Twee 'veteranen' 40 jaar in de bouw Wassenaarse olifant verhuist Garage moet deuren sluiten 'Korten op bejaardenzorg moet stoppen' Drie auto's opengebroken Diefstal uit restaurant PAGINA 2 DINSDAG 29 APRIL 1986 VOORSCHOTEN - Het Voor- schotense college van burge meester en wethouders is op het nippertje gereedgekomen. Terwijl het vanavond moet worden ingewijd, zaten de on derhandelaars gisteravond nog rond de tafel om de laatste wij zigingen in het beleidsplan aan te brengen. Ook de verdeling van de portefeuilles was niet gemakkelijk gegaan, zo bleek uit een persconferentie om half vijf- Ten lange leste moest onderhande laar Marselis een stuk uit de porte feuille van de burgemeester rich ting PvdA/PPR schuiven. Tot dat moment vond de partij dat ze niet voldoende genoegdoening kreeg voor de vierde zetel en de VVD niet genoeg uitruilde. De partij duikel de van 8 naar 6 zetels en werd een zetel kleiner dan het winnende CDA. Er kwam kortom weinig terecht van de afspraak dat de drie partijen door onderlinge ruil er zouden uit komen. Tenminste, zo ziet me vrouw Breunesse het, de lijsttrek ker van de PvdA/PPR. CDA-wet- houder L.L. Marselis benadrukte daarentegen dat de partijen al snel dicht op elkaar zaten. Alleen de laatste stappen waren zwaar. Met de uiteindelijke verdeling is nie mand echt blij. Maar, zoals WD- wethouder J.D. Van Dalen het zei: "we zitten mooi in het midden". In concreto komt het erop neer dat woningbouwbeleid, verkeer en Verdeling portefeuilles en maken beleidsplan struikelblokken in Voorschoten vervoer van WD naar PvdA/PPR gaan en bouw- en woningtoezicht en bedrijven van PvdA/PPR naar WD verhuizen. Van de burge meester krijgt de PvdA/PPR (reor ganisatie van het ambtelijk appa raat en van het CDA nemen de ra dicaal-socialisten het bestuur van het openbaar onderwijs over. De christen-democraten krijgen hier economische zaken en werkgele genheid voor terug. Openbaar onderwijs Bij het geschuif is niet alleen re kening gehouden met persoonlijke voorkeuren en verkiezingsuitsla gen, ook is gekeken naar het ratio neler maken van bestuur. Het on derbrengen van bouw- en woning toezicht bij de WD-portefeuille leek hier goed bij te passen, de komst van werkgelegenheid in de welzijnsportefeuille van Marselis (CDA) eveneens. Twijfel ontstond er over het idee om openbaar onderwijs los te we ken uit de zak van Marselis en in handen te geven van de nieuwe PvdA/PPR-wethouder J. Visser. Zou je niet, door een klein stukje af te breken, de situatie krijgen dat partijen steeds terug moeten naar J. Visser: nieuwe wethouder openbaar onderwijs (archicfToto) twee wethouders? Dat zou leiden tot narigheid en ruzie, werd geop perd. De onderhandelaars bekeken het van alle kanten en informeer den of andere gemeenten ervarin gen hadden met een dergelijke los koppeling. Dit bleek niet het geval. Toch waagden de onderhande laars de gok. Marselis hiervover: "Het idee is helemaal toegespitst op de Voorschotense situatie. De vereniging openbaar onderwijs be pleitte extra aandacht en politiek zocht het naar een eigen identi teit". Het onderwijsveld zou geen problemen hebben met de confes sionele wethouder Marselis, wel was de gemeente als schoolbestuur te weinig herkenbaar: "Moest men nou B en W hebben, de raad of een raadscommissie?" Ook speelde in de onderhande lingen over dit punt mee dat de PvdA/PPR in haar verkiezingspro gramma pleitte voor een aparte J raadscommissie voor openbaar on derwijs. Zij zou als een soort schoolbestuur zeggenschap heb ben en dus meer doen dan alleen besturen. Voor dit idee bleek een politieke meerderheid en in de nieuwe periode komt er een derge lijke commissie, met aan het hoofd de PvdA/PPR-wethouder Visser. De begroting wordt niet in de com missie vastgesteld, dat gebeurt in de raad. Drie wethouders De onderhandelingen begonnen zaterdag na de verkiezingen. Bij die gelegenheid werd een intentie verklaring afgelegd. Belangrijkste Mevrouw Breunesse: weinig van afspraak terechtgekomen... (archieffoto) punt hieruit: Voorschoten houdt drie wethouders. Omdat CDA en' WD zich in hun verkiezingspro gramma uitspraken voor een af spiegelingscollege was volgens Van Dalen het beeld bepaald: D66 kwam met haar twee zetels niet in aanmerking. Toch wilden de drie "in alle eer lijkheid doorpraten met de partij". Dat zou het "democratische princi pe ook met zich meebrengen", al dus Marselis. Er werd wat afgetast, al wilde hy niet zeggen hoe. Maar na de vergadering van witte don derdag haakte Aikens af. Van Da len en Marselis waren daardoor verrast, mevrouw Breunesse kon het zich indenken. Inderdaad had Aikens verzocht de verdeling van de portefeuilles en het opstellen van het beleidsplan parallel te la ten lopen. En inderdaad kwam het daar niet van. Maar: op witte don derdag was al afgesproken dat na tien dagen over de verdeling van de portefeuilles zou worden ge sproken. Waarom kon Aikens niet even wachten? De portefeuilleverdeling is als volgt: De burgemeester doet algemene coör dinatie, representatie, openbare orde en veiligheid, ingemeentelijke samen werking, personeelszaken, voorlich ting en media, burgerlijke stand, be volking, militaire zaken, verkiezingen, culturele activiteiten en manifestaties en monumentenzorg. Van Dalen (VVD) doet financiën, bouw en woningtoe zicht, ruimtelijke ordening en de ver schillende bedrijven. Marselis (CDA) krijgt onderwijs en vorming (uitgezon derd openbaar onderwijs), gezond heidszorg en maatschappelijke dienst verlening, cultuur, jeugd, sport en re creatie, sociale dienstverlening, woon ruimtetoewijzing, accommodatieve voorzieningen, economische zaken en werkgelegenheid. Visser (PvdA/PPR): openbare werken, woningbouw, reno vatie en woningbouwbeleid, verkeer en vervoer, (re)organisatie ambtelijk apparaat, automatisering, energiebe leid, milieuzorg en hinderwet en het technisch beheer van accommodatieve voorzieningen. DINSDAG formatie 'De nieuwe Fransen'", 21.30 Schouwburg - 'Duetten', Alexandra Ra dius en Han Ebbelaar, 19 uur. Stadsgehoorzaal - Concert t.b.v. Natio naal Fonds Sport Gehandicapten, Brassband Leiden, Leidse Politie Mu ziekgezelschap, 20.15 Lakenhal - Oude Singel, Epko Bult spreekt over opgravingen in Valken burg, 20.15 uur. Catena - schrijf- en voorlichtingsavond Amnesty International, 20 uur. K&O - Oude Vest, film 'Max Havelaar' 20.15 uur. Fraktiekamer WD - Breestraat 125 spreekuur, 19.15-20 Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed. 19.30 uur. LVC - Breestraat 66, sportcafé, 20-24 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, avond, 21-1 uur. Leiderdorp Dorpskerk - Hoofdstraat, concert Prae- torius-blokfluitensemble, 20.15 Gemeentehuis - installatie nieuwe raad. 20 i raadsvergadering, 20 WOENSDAG VOORSCHOTEN - Cees Zandbergen: "Veertig jaar in de bouw, ja, 't is best bij zonder hè?" Collega-jubilaris Jan van der Peppel: "Het is niet zo'n unicum dat je veertig jaar bij een baas bent - dat zijn er zoveel. Maar in de bouw zie je de een na de ander weg vallen. Wij zijn bijna nog de enigen. Veteranen zijn we, Cees!". door Miep de Graaff Henk Zandbergen knikt meteen ja. Hij is het tijdens het interview maar al te vaak helemaal eens met wat zijn gespreksgenoot zegt en andersom geldt dat net zo hard: ze spreken zo ongeveer dezelfde taal. Er zijn ook zoveel overeenkom sten. Ga maar na: allebei zijn ze 56 jaar. Beiden groeiden op als zoon van een spoorwegwachter in een van de huizen naast de treinover- gang bij de Voorschotense Vink. Blokfluit De concertserie van K&O Lei derdorp wordt vanavond afgeslo ten met het optreden van het Blokfluitensemble Praetorius on der leiding van Piet Kunst. Het concert wordt gehouden in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat. Aanvang kwart over acht. Men brengt werken van de Leidse or ganist Cornelis Schuyt, Swee- linck, Strategier, Debussy en Van Oorschot. Brits koor The British Choir geeft komen de donderdag, 1 mei, een concert in de Voorschotense Moeder Godskerk aan de Van der Oye- laan. Het koor brengt werken van Vivaldi en 'A Bestiary of Myths'. Medewerking verlenen Jeanette van Dijck (sopraan), Tiny Koorn- neef (sopraan), Ruth Andrews (alt), Adriaan Wouters (tenor) en René Slot (bas). Aanvang acht Filmlezing De heer H.J.G. Walenkamp, ber ger bij Smit Internationale, praat komende donderdagavond over de sleepvaart en het bergen van schepen, onder meer over de on langs bij Wassenaar vastgelopen Rio Grande. Zijn lezing wordt ge lardeerd door twee films: 'All hands to the pumps' en 'Mont Louis'. Deze filmlezing-avond be gint om kwart over acht in het centrum aan de Lijtweg. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar of bij K&O aan de Geversstraat. Opvallend afval Dat niet alles wat weggegooid wordt waardeloos afval is, geeft de tentoonstelling die de komen de tijd in de Leiderdorpse biblio theek wordt gehouden. De stich ting 'Gered Gereedschap', SCRAP, Unicef, kunstenaar Kees Peltenburg, de kleuters van de Prins Willem Alcxanderschool en de provinciale bibliotheekcentra le verzorgen deze tentoonstelling, die de hele maand mei aan de Cor Gordijnsingel is te bewonderen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Jaar in, jaar uit ondernamen ze de tocht naar de school met de bijbel per pont. De vrije tijd werd zo avontuurlijk mogelijk ingevuld bij de "knap gevaarlijke" spoorbrug Wassenaar. We en de Rijn. Ze werden, kortom, voor het leven vrienden. Maar ook collega's. Overdag en 's r. avonds, als ze gezamenlijk op pad wo j heeft grote delen van een grijpstuiver bij te Voorschoten en omgeving onder er een draadje aan en verkochten ze aan schildersbedrijven, als verfemmertjes. Dan reed je met honderd blikken aan je fiets naar wat af'. Jong blijven gingen vm *sc*i gnjpaiuivci WIJ tc verdienen. En om het plaatje rond nPlt te maken: het veertigjarig jubi leum als timmerman vieren ze van daag beiden, ook nog eens bij de- verrijzen. De Prins Bernhardlaan en omgeving, de Wijngaardenlaan (Van der Pep pel: "Mooi dat ze die nog steeds zeffde"Taas: "h?t"Voorschotense met hebben hoeven^ bouwbedrijf Niersman. i erbij toen de Voorscho- Zandbergen: "Ja, dat ging toen tenae Lanrentioskerk bij mijn vader thuis kwam 's c" ;n oudere timmerman die vroeg: dat vak niks voor jou? Ik vond '49 Jam Vondellaan, Oranjewandel- ARTSEN Leiden Koninginnedag, spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medi sche hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwynenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: R. Lemy, tel. 890952. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: Geen opgave. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur gens, Fogelberg, Muijsenberg: E. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: van 9 tot 13 uur: A. v. Rijn, Paganini- straat 1, tel. 314349. van 13 tot 17 uur: M. v.d. Waart, tel 311414; spreekuur P. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp J. v.d. Leden, Hoofdstraat'8, tel. 894539; spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. Oegstgecst D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten C. Meijer,'J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. grootscheepse opknapbeurt kreeg. Het Zoeterwoudse 'Tranendal' en de Nassau- en Vlietwijk in Voor schoten. Leski en Casba op de Zoe- der Peppel (links) en Cees Zandbergen bij de bouwerij op de Voorschotense Molenlaan: 'Veteranen (foto Wim Dijkman) Wassenaar G. Schaepman, tel. 14561; spreekuura- maand later stondjan SS «kop ^er Godskerk die destyd spraakmakend was omdat er koperen dak op werd gezet. Zandbergen heeft zo zijn eigen reden om de kerk nooit te verge- Pas tijdens het werk bij Niers- ten: hij kwam onder 380 volt sterk- de stoep". Scheiding i scheidden hun wegen - stroom te staan terwijl hij met een dag althans. Want Van der Peppel cirkelzaag bezig was, liet de wereld is meer de man van de verbouwin- even voor wat 'ie was en sloeg pas gen, het warmere binnenwerk, in het ziekenhuis de ogen weer andbergen daarentegen voelt open. De mededeling werpt ons zich veel r opbouwfase: i element i i optrekken, be terug in het heden: werk in de bouw fysiek nog op te ton storten. Maar dat gaf niks, want brengen als je geen twintig werktijd plachten ze elkaar bent? "Tuurlijk", meent Van der weer te vinden voor de 'klussen'. Zandbergen: "Zo ging dat vroe ger. Je werkte 48 uur per week bij je baas en voor onszelf kwam daar nog eens 30 uur bij". "Kijk, de eisen die een werkman nu stelt zijn veel te hoog. Iedereen wil in een auto rijden en een mooi huis hebben. Wij moesten toen roeien met de riemen die we had den, en die waren niet lang...We verdienden dus 's avonds bij met VerSCIiraalCi de meest gekke dingen. Als het bij voorbeeld flink had gevroren, dan gingen wij de woonboten langs i te vragen of we ken. Als je dan klaar je zelf net zo stijf1 boten. Je had dan 25 gulden vor- diend en dat leek een hoop geld, maar omgerekend was het nog geen gulden per uur". Zijn collega: "Je werkte hard, OEGSTGEEST - In de basisschool Peppel. "Temeer daar we een goeie baas hebben. We zijn door Niers man altjjd keurig netjes behandeld en het werk zelf is een en al afwis seling. Je bent nooit aan dezelfde plek gebonden". En Zandbergen erover: "Zeker nu de zomer er weer aankomt. Ik werk met alle maal jonge mensen. Dat houd je jong". "We zijn nu wel wat minder ge motiveerd", zegt Van der Peppel in ^moesterTufthak- alle eerlijkheid. "Hoe komt dat, ja, was dan was de leeftÜd natuurlijk, maar het het ijs als die werk zelf is in de lo°P der jaren ook Inbraak school god nog aan toe. Het avontuur hè. Alles wat een beetje extreem was, dat vonden we leuk". "Wat we 's avonds ook deden: De Kring aan de Rembrandt Rijnsingel in Oegstgeest is gisteren ingebroken. Men wist binnen te komen door een ruit in te slaan. Uit blikjes ophalen bij restaurants. Die een kast werd een videorecorder maakten we dan schoon, we deden met camera ontvreemd. minder leuk geworden. Dat kan niemand ontkennen. Vroeger bouwde je een huis helemaal op - er zat veel meer timmerwerk aan dan tegenwoordig. Dak, dakkapel len, vloeren". Zandbergen: "Ja, dat gaf een fij nere sfeer. Je voelde je veel meer vakman dan nu. Tegenwoordig zet je geen raam meer, je hangt geen deur meer in! En dan al die nieuwe materialen. Het is allemaal beton en kunststof. Vroeger deed je alles met hout. Wat dat betreft is ons vak wel verschraald." Van der Peppel: "Maar je hebt wel steeds meer gereedschap ge- .kregen. Toen wij begonnen had je je boor en je zaag. Je zaag, dat was je heiligdom. Daar moest je per slot van rekening je eten mee verdie nen. Die zaag versleet je tot het heft aan toe. Terwijl je nu met weg- gooi-zagen werkt: het slijpen kost je een uur werk en een uurloon is tegenwoordig 45 gulden. Een zaag kost 20 gulden - dus dan weetje het wel". Zandbergen: "Je was toch veel zuiniger vroeger met materiaal ook, Cees. Geloof maar niet dat wij stukken hout weggooiden. Het was vooral vlak na de oorlog heel an ders allemaal. Het hout was op de bon! En een auto was er natuurlijk helemaal niet bij. Je sjouwde wat af met zo'n volgestouwde handwa gen. Dan liep je door Leiden, kwam je ineens weer tussen de tramrails terecht met dat zware ding". "Welnee, dat gaf niks. Er was al tijd wel weer iemand in de buurt die hielp, of de conducteur kwam zelf even meeduwen. Ja, kom daar tegenwoordig maar eens om. Als je nu vijf minuten ergens staat kun je een klap op je kop krijgen". WASSENAAR/AMSTERDAM Artis maakt zich op voor de komst van Baba, de vijftienjarige Wassenaarse olifantstier. In de olifantenstallen moet een ruim twee meter hoge deuropening met 16 milimeter staalplaat wor den afgesloten om de naburige neushoorn Sai Taro tegen een doorbraak te beschermen. Daarnaast dient er een metalen container te komen met een hoogte van 3.40 meter. Artis brengt hier een versterkte reu- zenschuif op aan, bedoeld als in- en uitgang. Vier vrachtwagenla dingen zand zorgen voor een fris se ondergrond van Baba's bui- tenperk. Wanneer alles naar wens ver loopt, verhuist het zeven ton zware beest op 12 mei per diepla- der van het Wassenaarse Dieren park naar de Amsterdamse dier gaarde. Daar staat een hijskraan klaar die de stalen kist over het dak van het olifantengebouw heentilt en precies in zijn nieuwe privé-perk tilt. Eenmaal bekomen van de reis mag Baba voorzichtig kennisma ken met de vrouwtjes Barbara, Suseela en Jumbo. Ook de stoere bul Murugan is aanwezig. Me neer is achttien jaar ouder dan Baba, maar denkt niet aan het verwekken van nakomelingen. Vandaar dat de directeur van Ar tis op zoek ging naar vader. dres V. Z. v. Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, teL 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar- APOTHEKEN De dienst op Koninginnedag van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: woensdagochtend en middag: F. Muur ling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057; woensdagavond: A.W. Helder, Herme- lijnvlinder 36, Leiden, tel. 220513. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN WASSENAAR - Garage Versteeg Mocht hy aan de Wassenaarse Katwijkseweg. vergunning Eerste paal ouderenwoningen in Voorschoten VOORSCHOTEN - De provincie wil het ministerie van WVC vragen op te houden met het korten van bejaardenzorg. Als het even kan dient ze zelfs iets meer te geven. Dit zei gedeputeerde J.H. Boone gistermiddag in de Voorschotense Oude Herbergh. Kort voor zijn toe spraak had hij de eerste paal gesla gen voor 56 woningen voor oude ren op de hoek Koninklijke Mari nelaan/Molenlaan. 49 hiervan hebben twee kamers, 7 woningen tellen drie kamers. De huurprijs blijft onder de 500 gul den. De provinciaal bestuurder is zeer enthousiast over het project en hoopte dat de stichting gecoör dineerd bejaardenwerk veel goeds zal doen met de toegevoegde ruim te plus. Dit is een zaal bij het com plex, waar verschillende activitei ten kunnen worden ontplooid. Schuifwanden kunnen zorgen vpor afscheiding. In zijn toespraak wees Boone op cijfers van het CBS, waaruit blijkt dat het aantal 75-plussers tot 2000 met 20 procent stijgt. Daarentegen zou het aantal jeugdigen dalen. Boone: "Als we zien hoezeer er wordt bezuinigd op bejaarden en VOORSCHOTEN - In Voorscho ten zijn de afgelopen nacht drie we bedenken dat wij straks de ver antwoordelijkheid krijgen, dan zeg ik: er moet eerst duidelijkheid ko men over de financiering". Ook wethouder L.L. Marselis was "niet zonder zorgen over het rijks- en provinciale overheidsbe leid". Op de dag dat B en W beslo ten akkoord te gaan met de ruimte plus heeft de gedachte aan de grote vergrijzing de doorslag gegeven, vertelde hij. Nu is Marselis geluk kig dat die beslissing is genomen. Architect Polgar was blij met de aandacht van de politiek voor ou derenhuisvesting. Al zou dat best ter hoogte van de villawijk Rijks dorp, moet dicht. B en W van Was senaar hebben aan eigenaar BVer- plaats bouwen, steeg te kennen gegeven dat hij zijn bedrijf vóór 17 mei aanstaande dient te sluiten omdat hij niet be schikt over de vereiste hinderwet vergunning. Versteeg begon z'n eenmansga- ragebedrijfje zo'n vijf-jaar geleden in een houten schuur naast zijn wo ning zonder een vergunning aan te vragen. Volgens de gemeente Wassenaar voldoet de schuur niet als be drijfsruimte. De werkvloer, welke vloeistofdicht dient te zijn om ver vuiling tegen te gaan, is van bak steen en er wordt bovendien ge bruik gemaakt van een ondeugde lijke smeerput. Versteeg is het niet met het slui tingsbevel eens en heeft al aange kondigd alles in het werk te zullen stellen om het B en W-besluit onge daan te maken. Hij erkent ruiter lijk dat de schuur geen ideale be drijfsruimte vormt "maar ik had wel gehoopt nog enige tijd door te kunnen gaan. Niemand heeft last van mij", aldus de garage-houder. i de toekomst wel een i de benodigde finan- op tafel krijgen dan wil hij echte garage" op dezelfde Voorschoten, Wassenaar: J. Spee, Het Wedde 99, Voorschoten, tel. 071-761961. VOORSCHOTEN - Het Chinees- Indisch restaurant Hong Kong aan iets te maken kunnen hebben met de Leidseweg in Voorschoten het feit dat ouderen over 20 jaar heeft gisteren bezoek gehad van het belangrijkste kiezerskorps ongenode gasten. Waarschijnlijk heeft men zich door middel van die niet lan- een valse sleutel toegang tot de het arbeidspro- zaak verschaft. Uit de kassa werd het achterportier ces niet vereenzamen, maar zich geld ontvreemd en een fruitauto- uiten, activiteiten gestalte geven. maat werd opengebroken. personenauto's opengebroken. Uit Gedachte achter het Molenlaan- twee werden radio-cassetterecor- project is dat n ders ontvreemd, van de derde auto ger deelnemen werd de ruit vernield. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Jutfermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt. iel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 67,45 92,55 134.90 256,90 357,20 NABEZORGING ma-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag v 16.30-18.00 uur (Nabezorging ne REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per hal» jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t'.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs, J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo- hannesBurg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2