Europa voert sancties uit Bonn blij met wapenvoorstel Zuidelijk Afrika bijeen in Swaziland Politie Peru loopt in val drugsbende Twaalf Tamils bij actie leger gedood Waar zijn de juwelen van de hertogin van Windsor? Spaanse, Britse en Franse stappen Buitenland kort Westduitse reactie op Gorbatsjov Bloot blijft in Britse dagbladen Warschau: mei manifestatie ontoelaatbaar Waldheim neemt zwarte lijst VS niet serieus Geheime dienst pleegde aanslag ZATERDAG 26 APRIL 1986 BUITENLAND PAGINA 7 MADRID (GPD/AP) - Spanje heeft gisteren een aantal Libiërs uitgewezen als uitvloeisel van het maandag in Luxemburg aanvaarde EG-akkoord. De komende dagen zullen elf Libiërs Spanje moeten verlaten. De lijst met uitgewezen Libiërs omvat drie diplomaten. De rest van de uitgewezen Libiërs zijn vijf leraren van een school in Madrid, voorname lijk bezocht door kinderen van de Libische ambassade, en een drietal studenten. De redenen van het uitwijzingsbe vel zijn, dat de betrokken Libiërs zich schuldig hebben gemaakt aan activiteiten die in strijd zijn met de staatsveiligheid in Spanje. De Spaanse minister van binnenland se zaken, Barrionuevo, had in Den Haag al gezegd, dat de Spaanse in lichtingendiensten over eigen be wijzen beschikten, dat een aantal Libiërs direct medeplichtig was aan het uitvoeren van terroristi sche activiteiten. Het is de tweede keer dit jaar, dat de Spaanse autoriteiten maatrege len nemen tegen Libische functio narissen. In januari werden ook al drie leden van het Volksbureau uitgewezen. Dat gebeurde toen op de beschuldiging, dat zij een plan beraamden om de oprichter van de Libische clandestiene verzetsbe weging, Yusef al Maghariaf, uit de weg te ruimen. De Britse regering heeft gisteren 22 Libische studenten op een vlieg tuig naar huis gezet een aangekon digd dat ongeveer 340 leerling-pilo ten en onderhoudsmonteurs hun opleiding in Groot-Brittannië niet zullen mogen voltooien. De 22 studenten werden onder zware politiebegeleiding naar het Londense vliegveld Heathrow ver voerd. Sommigen van de studen ten staken gebalde vuisten de lucht in en schreeuwden anti-Brit se en -Amerikaanse leuzen, ande ren maakten het V-teken. De 22 studenten werden gearresteerd omdat ze zouden hebben deelgeno men aan 'revolutionaire activitei ten'. De Britse premier Thatcher heeft LIMA (AP) - Vijf politie-agenten en een officier van justitie zijn om het leven gekomen toen hun kon vooi eergisteren door een cocaïne- bende met dynamiet en automati sche geweren onder vuur werd ge nomen. Van de 72 politiemannen in het konvooi raakten er verder vijf gewond. Het konvooi viel^in een hinder laag in de Huallaga-vallei, een se- mi-tropisch gebied, 400 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Lima. De politie hield vier overval lers aan, maar het is niet bekend hoeveel anderen bij de hinderlaag betrokken waren, aldus ondermi nister van binnenlandse zaken Mantilla. Het was het grootste politie-pelo ton dat in de Huallaga werd over vallen. Coca-bladeren en -pasta zijn het voornaamste exportpro- dukt van Peru en zij brengen jaar lijks minstens 500 miljoen dollar in de economie van het land. Ongeveer de helft van de cocaïne die de Verenigde Staten binnen komt, is afkomstig uit Peru. Een groot deel van de pasta wordt voor verdere verwerking naar Colombia gesmokkeld. Onderminister Mantilla verklaar de dat het konvooi van zeven voer tuigen op weg was naar Aucayacu om deel te nemen aan een campag ne tegen coca-telers en -verwer kers. Verborgen in het dichte oerwoud gooiden de overvallers staven dy namiet in het konvooi, waarna zij de auto die voorop reed met kogels doorzeefden. Mantilla zei dat de omgekomen officier van justitie Ruben Montoya de leiding had over het onderzoek naar de drugs- industrie in het gebied. gisteren verklaard dat ongeveer 340 Libische leerling-piloten en mecaniciens om veiligheidsrede nen hun opleiding niet zullen kun nen afmaken. De Britse regering, die de stu denten verbood zich in en om bur gervliegtuigen te begeven, deelde mee, dat de studenten door de maatregel hun studie niet kunnen afmaken. Omdat hun zes maanden geldige visa al voor de helft verlo pen zijn zullen ze binnen een paar maanden moeten vertrekken. Frankrijk Ook de Franse regering heeft gis teren een serie maatregelen afge kondigd om het aantal Libische di plomaten in het land terug te bren gen, de bewegingsvrijheid van de overblijvende diplomaten te be perken en het verstrekken van visa aan Libiërs te vertragen. Het personeel dat verbonden is aan de Libische ambassade in Pa rijs en het Libische consulaat in Marseille mag zich zonder speciale toestemming niet meer buiten de ze steden en hun directe omgeving begeven. De verstrekking van visa aan Libiërs zal vertraging onder vinden, om de visumverzoeken 'met grote nauwlettendheid' te on derzoeken. Verder wil de regering een begin maken met 'het terug brengen van het personeel van de Libische vertegenwoordigingen in Frankrijk'. Een woordvoerder ver klaarde nog niet te weten hoeveel Libische diplomaten moeten ver trekken. De moord op een Britse direc teur van het Amerikaanse bedrijf Black and Decker in Lyon is op geëist. Een met een zwaar Ara bisch accent sprekende man deel de telefonisch mee dat een Arabi sche groep verantwoordelijk was voor de aanslag op Kenneth Mar ston, maar hij wilde geen naam noemen van de groep. „Wij zijn een Arabische bewe ging, die verantwoordelijk is voor deze vergeldingsactie. Wij zullen alle Britse en Amerikaanse kapita listische belangen in de wereld ver nietigen", zei de man. LONDEN - Het stoffelijk over schot van de hertogin van Windsor die donderdag in Parijs overleed zal morgen voor de begrafenis naar Engeland worden overgevlogen. Maar de juwelen van de Windsors, onderwerp van driftige speculatie in de Britse pers, komen niet mee. Zoals de vrouw voor wie een Britse koning afstand deed van de troon betaamt, hangt over de erfenis van door Lia van Bekhoven de hertogin van Windsor een dikke waas van geheimzinnigheid. Het heeft de hertogin, die Ameri kaans en gescheiden was toen de kersverse koning Edward VIII ho peloos verliefd op haar werd, nooit aan iets ontbroken en zeker niet aan juwelen. Nog voordat Edward de troon opgaf om Wallis Simpson te huwen, omhing hij haar met sie raden. Alleen al de juwelen die het paar in de veertiger en vijftiger ja ren in Parijs kocht zijn een fortuin waard. Het belangrijkste onder deel van de erfenis van Miss Simp son, zoals de hertogin in Engeland Heizei De Belgische regering zal bin nenkort om de uitlevering vragen van ruim 20 Britse voetbalsuppor ters, die verantwoordelijk worden gehouden voor het bloedbad in Heizelstadion in Brussel van mei vorig jaar. Daarbij kwamen 39 toe schouwers om het leven. Het Belgische ministerie van jus titie verklaarde dat het gerechtelijk vooronderzoek vrijwel is afgerond en dat tegen zeker 20 mensen een officiële aanklacht zal worden uit gebracht. Gromiko Het 76-jarige staatshoofd van de Sowjet-Unie, Andrei Gromiko, is hersteld van zijn kortstondige ziek te. Naar het persagentschap Tass meedeelde zat hij gisteren een ver gadering voor van het presidium van de Opperste Sowjet. Gromiko was ruim een week ge leden volgens officiële mededelin gen 'met hoge koorts' in het zie kenhuis opgenomen. Dinsdag nog was hij afwezig bij een feestelijke bijeenkomst ter ere van Lenin in het Kremlin en ook had hij partij leider Gorbatsjov niet naar Oost- Berlijn uitgewuifd en weer in Mos kou ingehaald. Arabische top Een topconferentie van de Arabi sche staten wordt „zeer waar schijnlijk" volgende week in Ma rokko gehouden. De Arabische Li ga bevestigde gisteren in Tunis dat de Marokkaanse koning Hassan II gezanten heeft gestuurd naar de Arabische landen om de staats- en regeringsleiders uit te nodigen voor een topconferentie die aan staande maandag zou moeten be ginnen. De vorige topconferentie van de Arabische Liga was de buitenge wone zitting die vorig jaar augus tus werd gehouden in Casablanca. Die werd door de boycot van Syrië, Algerije, Zuid-Jemen, Libië en Li banon en het wegblijven van de Saoedische koning Fahd, een „meerderheidsconferentie" ge noemd. Zamjatin Leonid z,amjatin, woordvoerder van het Kremlin en voormalig chef van het persbureau Tass, is be noemd tot ambassadeur van de Sowjet-Unie in Groot-Brittannië. Over de aanstaande benoeming van de 64-jarige Zamjatin in Lon den deden al geruime tijd geruch ten de ronde in Moskou, maar zijn aanstelling werd gisteren pas offi cieel bekendgemaakt na de zitting van het presidium van de Opperste Sowjet. BONN - De Westduitse regering neemt de nieuwste wapenvoorstel- len van Sowjet-leider Gorbatsjov zeer ernstig. Minister van buiten landse zaken Genscher verklaarde gisteren in een debat in de Bonds dag dat de uitlatingen van Gorbats jov de inschatting van Bonn beves- door Hans Hoogendijk tigen dat 1986 een jaar is, waarin stappen voorwaarts kunnen wor den gedaan bij de Oost-West-be- trekkingen en de ontwapening. Over het voorstel van de Russi sche leider om ook tot een aanzien lijke vermindering van de conven tionele strijdkrachten tussen 'de Atlantische Oceaan en de Oeral' te komen, zei Genscher onder meer: „Willen wij een verregaande om mekeer ten goede bereiken, dan moeten we evenveel aandacht be steden aan de conventionele stabi liteit als aan de nucleaire". Wijzend op de Russische over macht op het gebied van de 'gewo ne' strijdkrachten, verklaarde Gen scher, dat het doel van de conven tionele onderhandelingen moet zijn het bestaande (Russische) overwicht af te bouwen en een nieuw stabiel evenwicht op een zo laag mogelijk niveau te bewerk stelligen. „Wij zullen de positieve elemen ten oppakken, over onduidelijke punten vragen stellen en voor de punten die de westerse veiligheids belangen niet dienen, eigen voor stellen doen". Bonn wacht nu op concrete stappen van Moskou. De ontwapeningsexpert van de oppositionele SPD, Egon Bahr, stelde: „Wat Gorbatsjov aanbiedt is het einde van de conventionele militaire ontwikkeling in Europa. Het einde van steeds nieuwe strijd krachten, wapensystemen en een zijdige beslissingen". Hij voegde daaraan toe dat het niet de moeite waard is om er over te discussiëren of het propaganda is of niet. „We moeten Gorbatsjov testen. Bonn heeft positiever ge reageerd dan de VS. Ik hoop dat de regering bij deze contructieve hou ding blijft". In West-Duitsland, waar het gros van de NAVO-strijdkrachten is ge stationeerd en de meeste kernwa pens zijn opgeslagen, hebben de nieuwste Russische voorstellen een buitengewoon positieve ont vangst gekregen. De regering-Kohl kan het zich gezien de zorg onder de burgers niet veroorloven de zaak af te doen als propaganda ge richt op losweking van de Bonds republiek van de VS. De Bondsdag nam verder een motie aan waarin de regering werd gevraagd zich in te spannen om een wereldwijd verbod op kern proeven te bewerkstelligen. nog steeds wordt genoemd, is de collectie koninklijke smaragden. In de Britse pers wordt gesugge reerd dat de smaragden die de ex- koning van zijn grootmoeder ko ningin Alexandra erfde, nagelaten zullen worden aan Diana, de prin ses van Wales. Maar in Parijs ont kent de advocate van de Windsors, Suzanne Blum, ten ene male dat er juwelen zijn die in Londen thuis horen omdat ze erfdeel zijn van de Britse koninklijke familie. „Er zijn geen koninklijke smaragden", zegt Blum, „de hertog zei dat er geen waren en hij sprak altijd de waar heid". Toen de hertog voor het eerst pu bliekelijk ontkende de smaragden in zijn bezit te hebben veroorzaak te dat een schandaal. Volgens de roddels van net na de oorlog zou de hertog ze aan zijn echtgenote heb ben gegeven en zouden de nazi's met wie het paar voor de oorlog warme betrekkingen onderhield, ze later gestolen hebben. Volgens kennissen van de hertogin van Windsor zal, afgezien van de al dan niet bestaande smaragden, geen enkel diamantje bij Buckingham Palace worden afgeleverd. De hertog en hertogin van Wind sor, die sinds de troonafstand een uiterst kille verhouding onderhiel den met de familie in Engeland, hebben steeds op het standpunt gestaan dat geen enkele ring de Britse monarchie toebehoort. In zijn testament schreef de hertog, die in 1972 overleed, dat de juwe len alleen door zijn echtgenote ge dragen mochten worden. Schenking Nu de hertogin overleden is wil len de geruchten dat de juwelen aan het Franse Museé des Arts De- coratifs zullen worden geschonken uit erkentelijkheid voor de riante huisvesting die het paar in Neuilly ontving, waar ze het grootste deel van hun leven doorbracht in vrij willige ballingschap. Volgens weer andere berichten zou een deel van de Windsor-siera- den in de zestiger jaren in Londen verkocht zijn en heeft de huidige koningin Elizabeth ze opgekocht om te voorkomen dat ze op de open markt verschenen. De con troverse en speculaties over de ju welen van de Windsors is hoe dan ook een passend einde voor wat Winston Churchill 'de grootste lief desgeschiedenis van deze eeuw' noemde. Het past de mystiek en romantiek waarmee vijftig Jaar ge leden Edward VIII de eerste ko ning werd die uit eigen wil uit de monarchie stapte. Destijds werd gevreesd dat Ed ward hiermee het Verenigd Ko ninkrijk tot een republiek zou doen vervallen. Het tegendeel is waar en een halve eeuw later zit het Britse koningshuis steviger in het zadel dan ooit tevoren. ,,De groot ste schok die het schandaal van 1936 had was waarschijnlijk voor de postzegelverzamelaars", schreef The Guardian, „omdat de enkele afdrukken die van koning Edward VIII in omloop waren uiterst zeld zaam en waardevol werden". LISSABON - President Mario Soares nam gisteren staande in een jeep een militaire parade af, die werd gehouden ter gelegenheid van de twaalfde verjaardag van de Portugese Anjerrevolutie, die een einde maakte aan de dictatuur in het land. ,foto ANPI LONDEN (AP) - Een poging van de feministische Labour- afgevaardigde in het Britse La gerhuis, Claire Short, om de traditionele pikante foto's op pagina drie van de populaire dagbladen te verbieden is door het Britse parlement verijdeld. De voorzitter van het Lager huis, Bernard Weatherill, wei gerde het oppositielid spreek tijd. Zij wilde het verbod op de plaatsing van de pin-up koppe len aan een Wet op de Porno grafie. Woedende vrouwen op de publieke tribune gooiden daar op pamfletten naar beneden met de tekst: 'Pagina drie bete kent geweld tegen vrouwen'. De blote vrouw op pagina drie werd gelanceerd door de Sun, uitgegeven door Rupert Murdoch. Later volgden de Star en de Mirror. De Wet op de Pornografie, in gediend door het Conservatie ve Lagerhuislid Winston Chur chill, zou van toepassing zijn op televisie- en videomateriaal. Pagina drie van de krant valt er niet onder. Zijn wetsvoorstel werd eveneens verworpen. De campagne tegen porno grafie leed gisteren op een an der front nog een nederlaag toen het Hooggerechtshof be paalde dat 490 door de douane in beslag genomen 'opblaas poppen' legaal geïmporteerd mogen worden. COLOMBO (AP) - Het leger van Sri Lanka heeft gisteren in het oos ten van het land twaalf Tamils tij dens een razzia gedood. Dit heeft een woordvoerder van het Srilan kaanse ministerie van defensie meegedeeld. Woensdag werden in hetzelfde gebied ook al negen opstandelin gen gedood bij een actie van rege ringssoldaten. Volgens het minis terie van nationale veiligheid kwa men zeven van hen om het leven WARSCHAU (AFP) - Het stadsbe stuur van Warschau heeft de Pool se oppositie verboden op 1 mei een eigen manifestatie te houden en met strenge maatregelen gedreigd als de oppositie het verbod over treedt. Dit is vernomen uit onaf hankelijke bronnen in Warschau. Een comité van oppositionelen had de autoriteiten voor het eerst formeel toestemming gevraagd om op de eerste mei een manifestatie te beleggen. De groep kreeg van het stadsbestuur te horen dat de slogans voor de manifestatie, waar in onder meer steun betuigd werd aan het verboden vakverbond Soli dariteit, „een gevaar voor de open bare orde" vormen. door schoten, terwijl de twee ande ren zelfmoord pleegden door cyaankali-tabletten in te slikken. In de afgelopen twee jaar zijn op Sri Lanka naar schatting 3.000 mensen om het leven gekomen als gevolg van het etnische conflict tussen Tamils en Singalezen. De Indiase premier Rajiv Gandhi heeft besloten twee speciale afge zanten naar Sri Lanka te sturen voor overleg met president Jaye- wardene over het jongste voorstel van de Srilankaanse regering om een einde te maken aan de etnische problemen in dat land. India belegde vorig jaar twee eer dere besprekingsronden over de problemen rond de Tamil-minder- heid in Sri Lanka. Beide gesprek ken liepen vast. Het besluit om twee afgezanten te sturen is het eerste Indiase initiatief inzake Sri Lanka van dit jaar. Gandhi had eer der verklaard dat India zijn bemid delende rol alleen zou hervatten, als er een einde kwam aan de ge welddaden van het Srilankaanse leger tegen Tamil-burgers. Het nieuwe voorstel van de Sri lankaanse regering herhaalt het aanbod om provinciale parlemen ten in te stellen in die gebieden, waar de Tamils in de meerderheid zijn. Het voorstel gaat meer dan vo rige plannen in op de bevoegdhe den van deze parlementen. Een van de belangrijkste eisen van de Tamil-minderheid, namelijk de sa menvoeging van de Noordelijke en de Oostelijke provincies, wordt echter niet ingewilligd in het rege ringsvoorstel. BONN (GPD) - Een poging tot beinvloeding van de presidents verkiezingen. Dat was de onofficië le reactie van Kurt Waldheims voorlichter op het bericht dat in de VS wordt overwogen de Oosten rijkse presidentskandidaat wegens zijn oorlogsverleden op een zwarte lijst te zetten. Opname op deze lijst betekent niet automatisch een in- reisverbod voor de VS, maar houdt wel in dat een speciaal onderzoek naar het verleden van Waldheim moet worden ingesteld De woordvoerder wilde niet in gaan op de vraag of men er zich al op had beraden op de mogelijk heid dat een Oostenrijkse presi dent de VS niet in komt. Hij zei wel, dat er van Waldheim geen commentaar te verwachten is voor dat geheel duidelijk is hoe serieus het Amerikaanse bericht moet worden genomen. „Wij richten ons volledig op de presidentsverkiezin gen van 4 mei en gaan niet in op elke nieuwe aantijging. Waldheim was geen oorlogsmisdadiger en geen nationaal-socialist. Dat moet nu toch voor iedereen duidelijk zijn". Hij voegde eraan toe dat in Oostenrijk ook iemand wel kan verklaren dat Reagan en Gorbats jov het land niet meer in mogen, „maar daarom gebeurt dat nog niet". De Oostenrijkse Volkspartij, waarvoor Kurt Waldheim kandi daat is, wilde geen reactie geven. Het enige wat men kwijt wilde, was dat de minister van binnen landse zaken heeft toegezegd te zullen informeren hoe ernstig het Amerikaanse voornemen is. BONN (GPD) - De Westduitse in lichtingendienst heeft in 1978 een bomaanslag gepleegd op de straf gevangenis van Celle, waar op dat moment een veroordeeld lid van de Rote Armee Fraktion gevangen zat Dat heeft de Westduitse rege ring gisteren bevestigd. De aan slag, die werd uitgevoerd door een lid van de anti-terreurgroep van de Bundesgrenzschutz, GSG 9, had ten doel een veiligheidsagent bin nen te sluizen in de links-extremis tische beweging. De man weigerde op het laatste moment zijn infiltra tie-opdracht te vervullen. Volgens de regering-Kohl wisten de hoogste kringen in Bonn van deze zaak. In 1978 was de liberaal/ sociaal-democratische regering van Helmut Schmidt aan de macht. De toenmalige politieke lei ders hebben intussen bestreden op de hoogte te zijn geweest van de actie. Ex-kanselier Schmidt en zijn minister WiSchnewski zeiden van niets te weten. Ook de verantwoor delijke minister van binnenlandse zaken, de liberaal Baum, zei zich niets te kunnen herinneren. De CDU-minister-president van Ne- dersaksen, onder wiens verant woordelijkheid Celle valt, houdt vol dat de regering in Bonn op de hoogte was gesteld. SWAZILAND - In een geheime ce remonie is gisterochtend de 19-jari- ge Makhosetive tot de zesde ko ning van Swaziland gekroond. Hij zal verder door het leven gaan on der de naam Mswati III. Na afloop maakte de nieuwe koning zijn op wachting in de immense hoofd- kraal, waar duizenden traditioneel geklede krijgers hem een eresa luut, 'bayethe', brachten, een groet door Ruud de Wit die 'u bent de grootste' betekent. In een spectaculaire en zeer kleur rijke entourage danste Mswati III ook kort met zijn krijgers. Talrijke internationale gasten, diplomaten en andere hoogwaar digheidsbekleders waren hiervan getuige, onder wie de Zuidafri- kaanse president P. W Botha en zijn vrouw. Uit protest tegen de komst van Botha hadden eerder twee andere uitgenodigde delega ties hun komst naar Swaziland af gezegd, namelijk die van Kenia en die van het in Zuid-Afrika verbo den ANC. Op een persconferentie, vooraf gaande aan de middagplechtighe den, verklaarde de Zambiase presi dent, Kenneth Kaunda, dat hij een ontmoeting met Botha niet uit de weg zal gaan. maar hij voegde er aan toe, dat hij daartoe geen initia tief zal nemen. De huidige situatie in zuidelijk Afrika noemde Kaun da 'explosief: „Wij leven op een vulkaan die op het punt staat uit te barsten en alle mensen in zuidelijke Afrika zullen in de lavastroom worden meege sleurd. De enige persoon die dat kan voorkomen is president Botha. Hij is een Afrikaan en ik ben dat. Want ondanks alles wil ik hem toch mijn broeder noemen". Kaunda noemde de recente ver anderingen in de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek opnieuw 'kos- metisch'. „Botha moet eerst het ANC legaliseren, Nelson Mandela en de andere politieke gevangenen vrijlaten en de apartheid volledig afschaffen, anders zullen er op kor te termijn grote rampen in dit deel van het continent gebeuren", aldus Kaunda, die eraan toevoegde nog Mswati 111: koning. altijd open te staan voor een dia loog. „Ik heb al eerder Zuidafrikaanse presidenten ontmoet en zal hen ook in de toekomst niet proberen te ontlopen. Want net als Swazi land zijn wij allemaal economisch met handen en voeten aan Zuid- Afrika gebonden". De geheime kroningsplechtighe- den in de koninklijke kraal Lusase- ni begonnen reeds vroeg in de mor gen. Tot opluchting van het proto col was het een stralende dag aan gezien bij regen de hele kroning uitgesteld had moeten worden. Re gen betekent namelijk onheil en een korte heerschappij voor/ de nieuwe vorst. Vanuit heel Swazi land stroomden mannen én vrou wen in traditionele kleding naar de koninklijke kraal op ongeveer 15 kilometer van de hoofdstad Mba bane. Doch ook aan hen gingen de feitelijke kroningplechtigheden, die terug gaan tot in de 17e eeuw, voorbij. Dat gold trouwens ook voor de buitenlandse delegaties en de ruim 500 journalisten die van heel de wereld naar het kleine bergkoninkrijk waren gekomen. De Zuidafrikaanse delegatie arri veerde pas in de loop van de och tend. Behalve president Botha en zijn vrouw waren ook de minister van buitenlandse zaken Roelof Bo tha en de onder-minister van de fensie en wet en orde, Adriaan Vlok aanwezig. President Botha zat samen met de presidenten van Zambia en Mo zambique, Kaunda en Machcl, als mede de koningen van Lesotho en Zulu-land, Moshoeshoe II en Goodwill Zwelathini op het kleine hoofdpodium. Andere vooraan staande gasten waren de dochter van de Amerikaanse president, Maureen Reagan en de vertegen woordigers van de Britse vorstin, prins Michael van Kent en zijn Gesprekken Vanwege de opmerkingen van Kaunda eerder op de dag wordt er van vele kanten in Mbabane gespe culeerd dat er mogelijk gesprek ken zullen plaatsvinden tussen president Botha en de andere rege ringsleiders uit zuidelijk Afrika, die voor de kroning van Mswati III naar Swaziland zijn gekomen. Met name een ontmoeting tussen Botha en de president van Mozam bique, Samora Machel wordt niet uitgesloten. In ieder geval zullen zij nog een dag in Swaziland blij ven voor de openbare plechtighe den die vandaag plaatsvinden. Daar komt nog bij, dat alle belang rijke delegaties in hetzelfde hotel gehuisvest zijn, zodat informele besprekingen tot de mogelijkhe den behoren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7