Stuivertje wisselen bij PvdA en CDA Geen oppositie in Wassenaar In vier jaar 481 woningen 1 Geen schadevergoeding Zoeterwoude trekt 'omgevingskunstenaar' aan Vrijblijvend beleidsprogramma Oegstgeest Lintje en erepenning uitgereikt in Leiderdorp Wethouders van WD, CDA en PvdA/D66 f PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 26 APRIL 1986 ZOETERWOUDE - De Zoeter woudenaren die begin deze maand door de brug op het Mo lenpad zakten, met alle gevolgen van dien, krijgen geen schade vergoeding van de gemeente. Volgens burgemeester Houdijk is de gemeente wel verzekerd voor ongelukken, maar niet voor 'overmacht'. En de reden van het ongeluk was dat vandalen een paar planken van de brug ver nield hadden. Maar liefst drie fietsers beleefden daardoor ang stige momenten. Ze zagen het gat niet, dat door de verwijderde planken was ontstaan en doken bijna de diepte in. Een van hen raakte lichtge wond. Per brief stelden zij de ge meente Zoeterwoude aansprake lijk. Waarop PZ-raadslid A. Kolff deze week tijdens de raadsverga dering om opheldering vroeg. Agenda ZOETERWOUDE - Een 'omge vingskunstenaar' gaat proberen de Zoeterwoude Dorpsstraat en het bijbehorende pleintje een leuker aanzicht te geven. De Zoeterwoud- se gemeenteraad heeft deze week 'ja' gezegd tegen het voorstel om hier 15.000 gulden voor uit te trek ken. Waarschijnlijk zal de provin cie een groot deel van dat bedrag voor haar rekening nemen, maar doet ze dat niet. dan moet er toch Volgens B en W moet deze figuur proberen om van het plein, straat en de winkels meer een geheel te maken. Het moet minder romme lig worden. De verfraaiingswerk zaamheden zouden mooi kunnen aansluiten op de rioleringswerk zaamheden en de herbestrating, waarmee vorige week een begin is gemaakt. De raad ging akkoord. Wel vroe gen de raadsleden De Graaff (Pro gressief Zoeterwoude) en Van der Geest (CDA) zich af wat de conse quenties van het verlenen van de opdracht zouden zijn. De man (cf vrouw) moet wel goed geïn strueerd worden. Weet hij of zij bij voorbeeld dat er nogal wat wensen en uitgangspunten voor de Dorps straat ziin. zo stelde Van der Geest. Volgens burgemeester Houdijk weet de omgevingskunstenaar dat straks wel degelijk. De gemeente is momenteel bezig om de Dorps straat en omgeving op papier te zetten waarbij alle technische ei sen zullen worden aangegeven. Een en ander luistert volgens de burgemeester nauwkeurig: "Per slot van rekening is de Dorpsstraat je visitekaartje". OEGSTGEEST - Het CDA en de PvdA hebben stuivertje gewisseld in de college-onder handelingen in Oegstgeest. CDA-fractievoorzitter Van Veen, de opvolger van de schei dende CDA-wethouder Van Hazel, zal de wethouder financiën zijn van 1986 tot 1990. PvdA-wethouder Kohlbeck, de wethouder van de centen tot dusverre, heeft de porte feuille openbare werken van Van Hazel overgenomen. Voor VVD-wethouder Blom ver andert er niet veel. Zij houdt onderwijs en welzijn in haar portefeuille. Over de "sub-portefeuilles", zoals onderhandelingsleider Rijks (WD) ze noemt, zullen in de dezer dagen te voeren besprekingen tus sen burgemeester Scheenstra en zyn nieuwe wethoudersploeg be slissingen vallen. Omdat er een "zwaarwegend advies" van de frac tievoorzitters ligt om wethouders zo veel mogelijk portefeuilles toe te bedelen die in eikaars verlengde liggen, is er een reële kans dat bur gemeester Scheenstra zijn porte feuille verkeer en vervoer aan PvdA-wethouder Kohlbeck zal moeten afstaan. Zeker nu de frac tievoorzitters ook nadrukkelijk hebben geadviseerd politiek ge voelige portefeuilles aan gekozen leden van het college ten goede te laten komen, zouden de portefeuil les van de eerste burger wel eens kunnen worden uitgekleed. Of en wat er nu naast openbare orde en veiligheid voor Scheenstra resteert, is nog onduidelijk. Te ver delen zijn in elk geval nog de porte feuilles ruimtelijke ordening, voor lichting, personeelszaken, volks huisvesting, sport en recreatie, energiezaken, kunstzaken, monu mentenzorg, milieuzaken, bouw en woningtoezicht en kunstzaken. Wethouder Kohlbeck is tevreden met openbare werken. "Het kwam beter uit in de verdeling", zegt hij. LEIDERDORP - Een koninklijke onderscheiding en een erepenning zijn er gistermiddag in Leiderdorp uitgereikt. Leiderdorper J. (Joop) Tieken, die 25 jaar gemeenteraads lid is geweest voor KVP/CDA, werd gistermiddag Ridtjer in de Orde van Orarye-Nassau. Tieken, die er sprakeloos van was, krijgt de koninklijke onderscheiding omdat hjj 25 jaar raadslid is geweest, aan vankelijk voor de KVP, later voor het CDA. Bovendien is hij altijd ac tief geweest in diverse maatschap- pelijke groeperingen. Gistermid dag nam hij afscheid van de raad. Wethouder I. Gehner, die de raad vaarwel zegt na er vier jaar als WD-raadslid en daarna acht jaar in het college te hebben gezeten, kreeg de erepenning van de ge meente Leiderdorp overhandigd. Wethouder J. Bezemer, de nieu we nestor van de raad - na Tieken zit hij er het langst - vond dat het vertrek van het CDA-raadslid "een groot verlies met zich meebrengt, een verlies dat niet meer goedge maakt kan worden". Want, zo sprak hij tot Tieken: "Je was het gezicht van het oude Leiderdorp. En je was de laatst overgeblevene van een vrijwel vergeten bestuur- straditie. De traditie van: niet pra ten, maar doen. Als een aantal raadsleden omslachtig ieders ge voelens trachtte te spraren dan zei jij gewoon: het Dorpshuis, de Kerklaan, breek af die ouwe troep". Zelf verwoordde Tieken zijn handelwijze als volgt: "Ik stam uit de tijd dat je niet moest zeuren, maar opschieten. Leiderdorp was destijds 8800 inwoners groot (nu ruim 20.000, red.) en behalve het dorp stond alleen de Oranjewijk overeind. We moesten met grote voortvarendheid grond aankopen en daardoor hebben we Leider dorp gered uit handen van Lei den". Charme De 'grote broer' wilde grote stuk ken van Leiderdorp annexeren, kaartte Tieken gistermiddag na. Maar de Leidcrdorpse raad redde hel destijds doordat de benodigde bestemmingsplannen al klaar la gen - terwijl Leiden nog niets had. Nu, bij zijn afscheid, zei Tieken nog één harte wens te hebben: dat het plan om op de hoek van de Hoofdstraat in het oude dorp win keltjes neer te zetten goedkeuring van de raad krijgt. "Geef het een En: "Het heeft niets te maken met 'geen zin meer hebben in finan ciën'. Wij zijn deze onderhandelin gen ook niet ingegaan met een op tie op openbare". Op de vraag of met Kohlbeck als wethouder van het in Oegstgeest zo belangrijk geachte openbare werken, de PvdA, de kleinste collegepartij (drie zetels) niet wat al te zeer in de prijzen is gevallen, reageren PPR- eenling Van Eisen (PPR) en D66- duohelft Poelmans (D66) in koor: "Achter de portefeuille van Kohl beck staan zes zetels". Geen pact Over de samenwerking van de linkse partyen vertellen Van Eisen, Poelmans en PvdA-fractievoorzit- ter Bosman dat ze "het gezamen lijk overleg willen intensiveren". Ze zullen echter "geen pact" vor men. De nieuwe CDA-wethouder Van Veen merkt op dat de nieuwe, op merkelijke portefeuilleverdeling "erg praktisch is". "Kohlbeck en Blom hebben de portefeuilles die gepaard gaan met veel contacten met de burgers. Bij my is dat wat minder en dat is maar goed ook want ik werk in Rotterdam (Van Veen is hoogleraar aan de Erasmu- suniversiteit, red.). Ik doe er ander- J. Tieken: 'Het gezicht van het ou de Leiderdorp', zoals raadsnestor Bezemer hem gistermiddag betitel- kans! Bewijs dat u het echt goed meent met het oude dorp". De vertrekkend wethouder Geh ner heeft zich volgens raadsnestor Bezemer in die twaalf jaar "ont popt als een van de meest progres sieve liberalen die ik ken". Haar "charme" had Gehner in de in- werkperiode een flink eind op weg geholpen, verklaarde Bezemer. Tijdens de speciale raadsverga dering werd gistermiddag ook af scheid genomen van PvdA-raads- lid A. Wesseling en zijn CDA-colle- ga mevrouw Terlouw. Eerstge noemde zat vijfjaar in de raad. Me vrouw Terlouw maakte een korte carrière in de plaatselijke politiek, want zij belandde er in december van het afgelopen jaar na het plot selinge overlijden van P. van der Kwaak. LEIDERDORP - Abusievelyk is afgelopen donderdag in deze krant vermeld dat drie vrijwilligers van het Rode Kruis Leiderdorp ko mende maandag worden gehul digd. Er had moeten staan dat het hier vrijwilligsters van de Welfare betreft. En de huldiging is niet ko mende maandag, maar vond al af gelopen maandag plaats in de Lei- derdorpse Dillenburg. Onze excu ses. Red. half uur over om naar Oegstgeest te rijden. Verder vormt de porte feuille financiën natuurlijk een ze kere terugvertaling naar mijn werk". Voor de portefeuilleverdeling en het samenstellen van het college programma 1986-1990 zijn vier bij eenkomsten van de college-onder handelaars nodig geweest. Nog voordat er ook maar één woord was gewisseld stond het streven van alle betrokkenen naar een af spiegelingscollege al vast. "Dat zijn we zo gewend in Oegstgeest", verklaart Ryks. Van Eisen (PPR) prijst het concept-programma dat Rijks als fractievoorzitter van de grootste partij in elkaar heeft ge timmerd. "Dat concept deed recht aan alle verkiezingsprogramma's", meent de radicaal. "En met het plan dat er nu is uitgekomen kan ik in alle opzichten leven", aldus Van Eisen die de afgelopen bestuurspe riode de grootste 'opposant' was. Algemeen In het verkiezingsprogramma vallen de volgende zaken het meest op: Er zal weer worden bekeken of er een professionele voorlichter kan komen. Deze functionaris zal le vens verantwoordelijk zijn voor de gang van zaken rond een in te stel len - apart - toestelnummer waar burgers met klachten terecht kun- De Stuurgroep Haaswyk zal in het openbaar gaan vergaderen. De komende periode zal er een gemeentelijk beleidsplan voor be heersing van de kleine criminali teit op tafel komen. De raadscommissie verkeer en vervoer zal worden opgeheven. Verkeersaangelegenheden zullen in ruimer verband worden behan deld, d.w.z. in de raadscommissies openbare werken en ruimtelyke ordening. Met hulp van de bibliotheek zal worden gepoogd een bezorg- en af- haaldienst van bibliotheekboeken voor bejaarden en hulpbehoeven den in te stellen. Onderzoek zal worden gepleegd naar de mogelijkheden voor een gemeentelijk fonds waaruit men sen kunnen putten die een eigen bedrijf willen opzetten. Een Oegstgeester steentje zal zeker na het Sierra Leone-succes - blijvend worden bijgedragen aan ontwikkelingssamenwerking. Voor het overige is het program ma in zeer algemene bewoordin gen gesteld. Hete hangijzers zoals de parkeerproblematiek in en rond de De Kempenaerstraat bij voor beeld, worden in het collegepro gramma als volgt benaderd: "In ge zamenlijke verantwoordelijkheid met belanghebbenden wordt zorg gedragen voor uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen in en om de winkelcentra waar zulks nodig is". Van Eisen (PPR) en Rijks (VVD), theoretisch gezien de grootste poli tieke tegenstanders van de raad, geven toe dat met een dergelijk al gemeen uitgangspunt elke fractie uit de weg kan. Rijks: "De PPR kan straks zonder dat zij met het programma in strijd is, stellen dat zij niet nog meer parkeerplaatsen wil". "En de WD", aldus Van Ei sen, "kan straks zeggen: wij willen daar en daar zo en zo veel parkeer plaatsen". Rijks: "In de uitvoering van het voorgenomen beleid be houdt men alle gelegenheid om zich te profileren". En: "De sfeer zal niet veranderen". PvdA-voor- vrouw Bosman: "Ik weet heus wel dat met dit programma Oegstgeest niet opnieuw zal worden gescha pen, maar daar hebben we het ook niet voor gemaakt". PvdA-wethou der Kohlbeck: "In 1990 moetje ook nog wat te wensen hebben". Projectmanagement Ook over de toekomst van de Kamsteeggarage wordt men in het collegeprogramma niet veel wijzer. "Er is geen plaats voor nieuwe con centratiepunten van winkelvoor zieningen", staat er geschreven. Volgens Rijks betekent dit toch niet dat er bij Kamsteeg nooit spra ke zal kunnen zijn van vestiging van nieuwe winkels. "Als er vanuit de De Kempenaerstraat een aan eengesloten bewinkeling zou ont staan dan is er geen sprake van een nieuwe concentratie maar van een dóórgaande bewinkeling van dat gebied". OEGSTGEEST - Vol goede moed en met mascotte en al togen de zesdeklassers van de Oegstgeester r.k. Willibror- dus-basisschool aan de Rhijngeesterstraatweg gistermiddag naar Hilversum. Zij moesten in het KRO-televisie- programma 'Klassewerk'een spel- en quizprogramma met scholieren en hun leraren als deelnemers, de strijd aanbinden tegen de r.k. basisschool Cobbeek uit Eindhoven waarin scholieren het tegen elkaar opnemen. 'Klassewerk' wordt uitgezonden komende zondagmiddag 27 april, 16.00 uur. Aan het eind van het seizoen is de school met de meeste punten winnaar. Die school mag met de KRO een vakantie in het buitenland doorbrengen. (Foto Holvast» ZATERDAG Leiden De Waag, Aalmarkt - Concertstreekmu. ziekschool Leiden e.o., 20.15 Breehuys, Breestraat 19 - Optreden hea. vy metalband Massattack.21.00 uur. Microtheater Imperium, Oude Vest Voorstelling "Woyczek', 20.30 uur. Schouwburg, Oude Vest 45 - Voorstel- ling 'Kleine Alice' van Litteris Sacrum, 20.15 uur. Lak-theater, Cleveringaplaats - Voor- stelling 'Futurisme', 20.30 uur. Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat J Wandel, orgelconcert Mare Schap Connie de Jongh, 15-15-30 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat - Tropica feest met miss-verkiezing, 20 uur. Zaal tafeltennisvereniging Docos, Hoge Morsweg 201 - Rommelmarkt en sport- demonstraties t.g.v. 35-jarig lustrum, tot 16 uur. Leiderdorp Parkeerplaats zwembad, Hoogmadese- weg - Kermis, 14-23 uur. Park De Houtkamp - Slotmanifestatie 'Leiderdorp Aangenaam', 12-18 Muzenhof, Gordijnsingel 4 - Kinder- theater Maccus brengt 'Eerder dan Mo- zart', 19 uur. Gemeentewerf, Simon Smitweg gionale brandweerwedstrijden in klasse technische hulpverlening, 08.30-17.15 Warmond Panagro/Padox terrein, Veerpolder Watersportbeurs, 10-17 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum, Schenkelweg - Toneel vereniging Utopia brengt toneelstuk, 20.30 uur, zaal open 20 ZONDAG Leiden Museum voor Volkenkunde, Steen straat 1 - Uitvoering op twee piano'! schilder/musicus Walter Spies, 15 i Kapelzaal K&O, Oude Vest 43 - Blijspel 'De Knecht van twee meesters', 14.30 Schouwburg, Oude Vest 45 Voorstel ling 'Early Winter Collection", 20.15 Lak-theater, Cleveringaplaats Kinder voorstelling, 15 uur. Theater Imperium, Oude Vest - Voor stelling 'Hedda Gabler', 20.30 De Regenboog, Watermolen 1 - Radio Blazersensemble speelt, 16 Clubhuis Swifttoer, Roombu: Start 'Oranjefietstocht', Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 Kinderfilm 'De Witte van Sichem', 14.30 Leiderdorp Dorpskerk, Hoofdstraat - Concert leer lingen streekmuziekschool 'Rijnak WASSENAAR - Alle Wassenaarse partijen zitten in het nieuwe col lege van burgemeester en wethou ders. De WD levert twee wethou ders, het CDA een en de PvdA'er J.C.M. Greep wordt de vierde be stuurder, mede namens D66. Dit bleek gistermiddag tijdens een persconferentie in het gemeente huis. Wat de taakverdeling betreft valt vooral op dat Greep verkeersbeleid en personeel- en organisatie heeft ingeleverd. V.J.W. Wensveen, van de teruggekeerde CDA, heeft bijna de hele welzijnsportefeuille over genomen van de vertrekkende WD-wethouder mevrouw Van der Wiel. In de portefeuille van het chris ten-democratische schoolhoofd zitten: sociale zaken, bejaardenbe leid, jeugd- en jongerenwerk, sport- en recreatie, volwassen edu catie, kinderopvang, welzijnsplan ning en sociaal-cultureel accom- modatiebeleid. Greep krygt onder wijs, cultuur, volksgezondheid, streekmuziekschool en woonza- ken: woningverdeling en -conti- gentering en -categoriën. Tijdens de persconferentie zei de PvdA'er dat de vorige raad in maart 1985 al had besloten dat de burgemeester de niet-politieke ta ken verkeer en personeel en orga nisatie zou krijgen. Greep: "Hij was ingehuurd om hard te werken. Zijn voorganger deed alleen poli tie, brandweer en voorlichting. En wanneer je burgemeesters niets anders geeft, gaan ze dingen doen waarvoor ze niet zyn aangeno- Grabbelton Hij verbloemde echter niet dat het inleveren hem pijn deed. Maar er was nou eenmaal weinig keus, of zoals WD wethouder C.P.M. Bar- ning het zei: "Het was geen grab belton". De WD, met 10 zetels ver uit de grootste partij in Wassenaar en slechts een zetel verwijderd van de absolute meerderheid, regis seerde het toneelstuk dat snel na de verkiezingen begon. Uitgangspunt was dat het nieu we college een zo breed mogelijke basis moet hebben. Alle partijen wilden praten en al snel gingen ze akkoord met de later definitief ge worden verdeling: WD 2, CDA 1 en PvdA/D66 1. Vervolgens werd de definitieve tekst van het colle geprogramma vastgesteld en ver deelden de gesprekspartners por tefeuilles. Gespreksleider Barning houdt fi nanciën en economische zaken. Hieronder vallen: energie- en wa terbedrijf, bedrijfsleven, aan- en verkoop onroerend goed, kabelex ploitatie, automatisering en ac- commodatiebeheer. De tweede WD- wethouder, A.F. Cocheret de la Moriniére, blijft ruimtelyke or dening en openbare werken doen, met daarbij milieubeheer, monu mentenzorg en bouw- en woning toezicht. Eerst loco-burgemeester is Barning, tweede is Greep. Wens veen is drie, Cocheret vier. Volgens Greep wordt de komen de periode veel boeiender dan de voorbye, met een PvdA/WD-col lege. Een aantal zaken is nog niet in het programma geregeld, zoasls het Derde Wereldbeleid. Daar kun nen de partijen dan mooi over be ginnen. A.J.F.-de Vries (D66) on derschreef dit. Partijen hoeven hun wethouders ook niet meer zc te steunen; vulde hy aan. De coali tie staat immers toch niet zo zo op het spel. Daarnaast merkte hij op dat sommige punten zo algemeen gesteld zijn dat de partyen dat zelf kunnen invullen. Barning leek het ontbreken van een oppositie niet te missen: "We hebben daadkracht in bestuur", benadrukte hij. WASSENAAR - B en W van Wasse naar willen de komende vier jaar 481 woningen bouwen in de sociale sector: 315 in het Weteringpark, 36 in het Sophiekehuis en 85 op loka- ties als Molenweg en Hyacinth- straat. De laatste 65 zouden op snipperlokaties moeten komen. Wanneer deze plekken er niet zijn, kunnen de dagelijks bestuurders in het voorjaar van 1989 besluiten de reservegebieden aan te spreken. Ze kunnen dan meteen bekijken of Streekmuziekschool deze gebieden nodig zijn voor de woningbouw van na 1990. Dit compromis is het belangrijk ste onderdeel uit het nieuwe be leidsplan, dat volgens wethouder Barning een voortzetting is van het bestaande beleid, met er en daar een aanscherping. Andere punten: overwogen wordt of aangepaste openingstijden van het gemeente kantoor mogelijk zijn; Geen gedwongen ontslagen en geen verhoging van de onroerend goed-belasting; Raadhuis De Paauw wordt voor al gebruikt als representatief be stuurscentrum. Van de overblij vende ruimte wordt een deel ver huurd en er komt een ruimte voor exposities; Het fietsverkeer moet zoveel mo gelijk worden gescheiden van snel- Bij het provinciebestuur zal wor den aangedrongen op prioriteit voor opruiming van de Wassenaar- se gevallen van bodemverontreini ging. De gemeente zal voldoende geldmiddelen reserveren voor het gemeentelijk aandeel in die oprui ming; De permanente controle in het kader van hinderwetsbepalingen en milieuwetgeving moet worden verscherpt. FIETSENDIEFSTAL - Naar pas gisteren is gebleken, zijn onlang: zeven nieuwe fietsen gestolen var de Alphense rijwielhandel Beze mer. De fietsen zijn weggehaald uit de opslagplaats van de winkel ir een kelderbox aan de Blijenberg straat. TRUIEN WEG - Uit een rek op de stoep voor het Modehuis Tissing aan de Van Mandersloostraat zijn eergistermiddag acht truien mee genomen. De waarde van de gesto len kleding bedraagt dertienhon derd gulden. De winkelier heeft pas gisteren aangifte gedaan by de politie. Leerlingen van de streekmu- komcmTe°Mnda^eenconcerffnd" verk-, vooraf ,angs de Kokshom Leiderdorpse Dorpskerk, gelegen aan de Hoofdstraat. Een strijk laan; Aangedrongen wordt op aanleg van een fietspad Kerkehout/Maria- hoeve: accordeonensemble brengen werken van verschillende compo nisten. Aanvang zondagochtend half twaalf, na de kerkdienst. Toe gang gratis. Cantatedienst De cantate -Es ist euch gut dass '"speelzalen wordt teruggebracht ich hingehe' van Bach wordt ko- J?' Peuterspeelzalen Het aantal gesubsidieerde peu- de gemeente is vereist. De combi natie peuterspeelzaal en basis school wordt afgewezen; De gemeente stelt een twee-jaar lijkse cultuurprijs in op nader te formuleren voorwaarden; In het kader van bestrijding van G^dTarLTsnr'eied'rie"».^ mende zondag uitgevoerd tijdens de hervormde kerkdienst in het Oegstgeester Groene Kerkje. De dienst begint om tien uur. Mede werking verlenen de Willibrord- cantorij en een instrumentaal en semble onder leiding van Theo van het conservatorium. Poppentheater Voor de eerste keer een voor stelling van het Voorschotens poppentheater 'Wellus-Nietus' op een (brom)fietscrossbaan on derzocht en de beoefening van bij voorbeeld kracht- en bokssport (in samenwerking met jeugdorganisa ties) mogelijk gemaakt; Het aantal vrouwelijke perso neelsleden moet worden verhoogd, zondag. Morgenmiddag om half vooral in leidinggevende posities drie is het zo ver in het theater en de overleggroep 'Emancipatie' de Prinses Marijkelaan 4. De presenteert een emancipatiebeleid. voorstelling, 'De tentkarromo- biel', is bedoeld voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Graag van tevo ren reserveren via telefoonnum mer 01717-8361. Er komt een pakket maatregelen om extra aandacht te geven aan on derhoud en schoonmaken van stra ten en bestrijding van vervuiling door honden; LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE 0 AG BLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, per'post (binnenland) A. Kluppel, tel. 071 -763088. F. Terwijn, tel 02522-14192. D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8 00-19 30 uur (071) 143545 67.45 f 92.55 134.90 256,90 357.20 1.10 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.MJ. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J Veldhuizen Bin /Buitenl /Eoon.: W.F.J. Wiitz Sport: P.J. de Tombe Feature: W C H Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo- hannesöurg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2