Fokker in harde concurrentieslag Minister blokkeert exportorders Akzo vreest dit jaar fikse lastenverzwaring Optimisme ondanks prijsdaling Taxichauffeurs moeten straks manieren tonen NIEUWE ZEPPELIN FEBÜE REUZE-OMELET Akkoord over cao bij KLM Huizen niet duurder, wel meer vraag DONDERDAG 24 APRIL 1986 ECONOMIE PAGINA 9 AMSTERDAM (GPD/ANP) - De hevige concurrentie zal de toch al lage verkoop prijzen van vliegtuigen verder onder druk zetten. Dat beeld voorziet de Raad van Bestuur van Fokker in 1986 in de internationale luchtvaart. De Nederland se vliegtuigbouwer ver- Opel en Ford verliezen grip op automarkt AMSTERDAM (ANP) - In het eer ste kwartaal van dit jaar zijn 17.340 personenauto's meer verkocht dan in dezelfde periode van 1985 een stijging van ruim tien procent. Op merkelijk daarbij is dat de 'grote' merken Opel en Ford minder au to's verkochten. Ook Nissan. Re nault, Hyunadi en Seat scoorden lager. Grote stijgingen daarentegen waren er voor Fiat, Peugeot-Talbot en Volkswagen-Audi, terwijl ook Citroen, BMW, Mercedes, de Oost- europese en de overige Japanse merken betere verkoopresultaten boekten. Éen en ander blijkt uit cij fers die de RAI in Amsterdam heeft bekendgemaakt op basis van de uitgegeven kentekenbewijzen. In totaal werden er in de afgelopen drie maanden 178.092 nieuwe per sonenauto's verkocht. De stijgers in cijfers: Fiat 9.331 wacht zich echter staande te kunnen houden in die strijd met een hogere en een gelijkblijvende winst. „De tot nu toe behaalde verkoop successen wettigen de verwach ting dat onze onderneming haar huidige positie als leverancier van moderne, efficiènte en geluidsar me vliegtuigen voor de korte en middellange afstanden zal weten te behouden of zelfs te versterken", aldus de directie bij de presentatie van het vandaag verschenen jaarverslag. De behoefte van luchtvaartmaat schappijen om oudere vliegtuigen te vervangen zal volgens Fokker toenemen. Bij de aankoop van nieuwe toestellén wordt daarbij meer dan ooit gelet op economie en optimale grootte. Wel ziet de di rectie ook onberekenbare factoren als sterke dalingen van de dollar koers en brandstofprijzen. Voor de wereldluchtvaart en voor Fokker was 1985 een jaar van verder herstel. De kentering begon in 1984 en zette zich het afgelopen jaar verder door. Luchtvaartmaat schappijen boekten betere resulta ten en die ontwikkeling weerspie gelde zich in het aantal vliegtuig- verkopen? Fokker verkocht ander half maal zoveel vliegtuigen als in 1984. De netto-winst steeg met ruim 40 procent naar 33,1 miljoen gulden. De Fokker 100, opvolger van de F 28 Fellowship^ is een toestel op een markt waarvoor groeiende be langstelling bestaat van grotere 12.451 "Peugeot/Talbot luchtvaartmaatschappijen i 7.971 naar 10.221, Volkswagen/ Audi van 13.944 naar 17.756, Ci- troën van 7.487 naar 9.298, BMW van 4.493 naar 4.721, Daihatsu van 1.208 naar 1.860, Lada van 2.136 naar 3.306, Lancia van 360 naar 801, Mazda van 5.014 naar 7.467. Merce des-Benz van 3.777 naar 4.329, Mit subishi van 4.176 naar 4.470, Skoda bieden met hoge vervoersfrequen ties. Met een bestelling van 20 toe stellen door USAir, een order die in een hevige concurrentiestrijd met Amerikaanse vliegtuigbou wers werd binnengehaald, hoopt Fokker vaste voet aan de grond te krijgen in de VS. Nieuwe orders voor het toestel met ongeveer 100 zitplaatsen worden dit jaar ver wacht, aldus de Raad van Bestuur. Met zes orders voor in totaal 38 Fokker 50's is er ook voor de opvol ger van de succesvolle Friendship (F 27) een solide basis, aldus de Raad van Bestuur. Veel aandacht zal de komende tijd worden be steed aan verbetering van het ont werp van de 50-zitter. Inmiddels signaleert Fokker een groeiende belangstelling voor een uitvoering van de Fokker 50 ten behoeve van grens- en kustbewaking. Nauwlet tend wordt in de gaten gehouden of er vraag op de markt komt naar een verlengde versie van dit toe stel. Werkgelegenheid De huidige vliegtuigen lagen in 1985 nog goed in de markt. Van de Friendship werden in 1985 nog 22 toestellen verkocht en van de Fel lowship 21 stuks. Beide vliegtui gen worden overigens niet meer verkocht. De laatste F 27 komt in mei van de lopende band en de laatste F 28 begin volgend jaar. Was 1985 een jaar van veel orders, het aantal afleveringen van vlieg tuigen was daarentegen lager dan in het voorgaande jaar. De omzet bleef steken op 1,34 miljard gul den, 14 procent lager dan in 1984. De teruggang was het grootst in het F 28-programma, waarvan ze ven toestellen minder werden afge leverd. De werkgelegenheid nam vorig jaar toe met ongeveer 1000 banen. Er werken nu ruim 10.000 mensen. Volgens de directie is het overigens nog steeds moeilijk om vakmensen te vinden. De bedrijfs- school, met 459 leerlingen, moet dit ei gaan DEN HAAG (ANP) - Taxichauf feurs en zij die dat willen worden zullen in de toekomst eerst een ex amen moeten afleggen om aan te tonen dat zij over voldoende „con tactuele eigenschappen" beschik ken om op een behoorlijke manier met klanten om te gaan. Dat heeft de Koninklijke Neder landse Vereniging van Transport- Ondernemingen (KNVTO) giste ren bekend gemaakt. De werkge vers in het taxibedrijf reageren daarme op een rapport van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Daarin staat dat passagiers ontevreden zijn over het gedrag van sommige taxichauffeurs. Op het ogenblik zijn werkgevers en vakbonden bezig met het op stellen van de eisen waaraan de ta xichauffeur zal moeten voldoen. In een commissie die dat werk doet zitten ook vertegenwoordigers van enkele ministeries en van de ANWB en de KNAC. Naar ver wachting kan het taxidiploma in 1987 landelijk worden ingevoerd. In 1983 adviseerde een andere commissie minister Smit van Ver keer al om een vakopleiding voor taxichauffeurs verplicht te stellen. Die bijzondere commissie Taxiver voer had toen ook vastgesteld dat „passagiers het gedrag van de chauffeur nogal eens onbeschoft vinden". Te duur De KNVTO zegt verder dat de ta xiwerkgevers voorstander zijn van een landelijk tarief. Het Econo misch Instituut stelde vast dat de De Britse minister van luchtvaart, Michael Spicer, opent de champagnefles. Hij stelde het gisteren een nieuwe Zeppelin van Airship Industries in gebruik. Het luchtschip dient voor toeristische vluchten boven Londen. De volgend jaar in die behoefte Zeppelin raakte 49 jaar geleden uit de gratie, toen de Duitse Hindenburgin de Verenigde Staten in brand vloog met verlies van 36 mensenlevens. (foto AP| 641 i SPOORBLOKKADE - Een groep van zo'n 90 boze NS-ers 1.265, Sufcaru van 973 heeft vanochtend het Centraal Sta- 1.341, Suzuki van 3.363 4.034, Toyota van 7.150 naar 8.303 en Volvo van 8.822 naar 9.008. De dalers: Ford van 19.727 naar 19.574, Opel van 31.882 naar 30.957, Hyundai van 553 naar 324, Nissan van 7.552 naar 7.287, Renault van 10.907 naar 9.764, Seat van 1.906 naar 1.620. Bij andere merken wa ren weinig verandering in de ver koop. ADVERTENTIE tion in Rotterdam afgesloten door op de rails te gaan staan. Tussen half negen en kwart over negen lag daarom het treinverkeer in en rond Rotterdam helemaal stil. De actie voerders protesteerden met de blokkade tegen de volgens hen al maar verslechterende werkom standigheden bij het spoorbedrijf. 'Vete' met Wilton-Fijenoord schaadt defensie-industrie ROTTERDAM (GPD) - Het minis terie van buitenlandse zaken heeft vier Nederlandse bedrijven verhin derd een zeer omvangrijke defen sie-order uit Algerije binnen te ha len. Een van deze vier, de scheeps werf Wilton-Fijenoord, is boven dien een mogelijke opdracht uit Pakistan misgelopen door tegen- Gasverbruik Het wereld-aardgasverbruik neemt weer toe, na een periode van verminderd aardgasverbruik in de jaren '80. Volgens de nieuwste sta tistieken over 1984 lijken de groei cijfers voor de wereldgasconsump- tie weer het niveau te hebben be reikt van voor de recessie. Dat zei in Groningen J. Kean, voorzitter van de International Gas Union (IGU), waarbij ook de Nederlandse Gasunie is aangesloten. Volgens Kean is de consumptie van aardgas in de hele wereld in 1984 met 6,4 procent toegenomen in vergelij king tot 1983. Zelfstandige Het plan van de regering de las ten van het bedrijfsleven in 1987 met 1,8 miljard gulden te verho gen, kan de zelfstandige onderne mer twee procent van zijn netto-in komen kosten. Dat heeft het Eco nomisch Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf (EIM) bere kend. Het instituut heeft berekend dat een vermindering van de aftrek van vier naar één procent de zelf standige ondernemer gemiddeld 865 gulden per jaar kost. Het netto inkomen van zelfstandige onder nemer was in 1985 gemiddeld on geveer 3.600 gulden. werking van Buitenlandse zaken, dat kennelijk handelt op instigna- tie van minister Van Aardenne van Economische zaken. De andere drie bedrijven (Phi- lips-dochter Hollandse Signaal, Van der Giessen-de Noord en Fok ker) zijn ongewild het slachtoffer geworden van de hoog opgelaaide ruzie tussen minister Van Aarden ne van Economische zaken en Wil ton-Fijenoord. De minister wil niet dat de Schiedamse werf in het bui- voor Wilton. De Schiedamse werf heeft teza men met de drie eerder genoemde bedrijven geprobeerd in Algerije aan opdrachten te komen. Het ging hierbij niet alleen om de bouw van een serie fregatten voor Wilton, maar ook om de levering van elek tronica door Hollandse Signaal, mijnenvegers door Van der Gies sen-de Noord en vliegtuigen door Fokker. De tijdelijk zaakgelastigde drs. H. Regeur in Algiers had hier- tenland opdrachten verwerft voor voor de weg geëffend. de bouw van marineschepen. Hij wil dat die in eerste instantie te recht komen bij de twee staatswer- ven De Schelde in Vlissingen en de RDM in Rotterdam. Conflict De ruzie over deze kwestie heeft inmiddels ook tot een conflict ge leid tussen Van Aardenne en een van zijn hogere topambtenaren. Die heeft enige tijd geleden gewei gerd om een rapport te schrijven over de drie marinewerven. Hij zou Van Aardenne hebben toegevoegd 'geen poot te hebben om op te staan'. Als gevolg van dit interne conflict is Van Aardenne uitgewe ken naar dr. J. M. Goudswaard. Die heeft uiteindelijk het rapport ge schreven dat zeer ongunstig uitvalt Vanwege de vete tussen Van Aardenne en Wilton kreeg de am bassade in Algiers plotseling op dracht geen medewerking meer te verlenen, omdat de Schiedamse werf bij het project was betrokken. De minister had liever gezien dat dat De Schelde of RDM was ge weest. De directie van Wilton heeft vori ge week achter gesloten deuren de leden van de vaste kamercommis sie voor economische zaken inge licht. Op verzoek van voorzitter Van der Hek heeft de leiding van Wilton de toen gedane uitspraken op schrift gesteld en vandaag toe gestuurd naar de vaste kamercom missie. In de brief komt ook nog een an dere voor Wilton nadelige kwestie aan de orde. Die gaat om een moge lijke Pakistaanse order voor een serie fregatten. Drs. F. Baron van Geen. de ambassadeur in Islama bad, tipte Buitenlandse zaken hier over. Hij gaf door dat Britse wer ven, waar de Pakistani de schepen aanvankelijk wilden bouwen, daar toe niet in staat zijn. Volgens Van Geen was het de moeite waard de Nederlandse werven in te seinen over de kansen die er nu liggen in Pakistan. Dat bericht is alleen doorgegeven aan De Schelde en niet aan concurrent Wilton. VOORTHUIZEN - Leerlingen van de middelbare hotelschool in Apel doorn presenteerden gisteren 's werelds langste omelet: lengte 42 meter. Het oude record stond op 36 meter. De omelet bevat ruim 1500 eieren. (foto anp) naar een werkweek SCHIPHOL (ANP) - De KLM en de zeven bonden van personeel van de luchtvaartmaatschappij hebben een principe-overeenkomst bereikt over een cao voor de jaren 1986 en 1987. Het grondpersoneel, ruim 11.000 man, krijgt daarin de komende twee jaar in totaal vier extra vrije dagen, naast de twee extra dagen die voor 1985 al waren overeengekomen. Voor de mannelijke medewerkers behorend tot het grondpersoneel wordt de pensioenleeftijd in fasen verlaagd van 65 naar 62 jaar. Hieraan gekoppeld wordt de mogelijkheid geschapen om het bedrijf vrijwillig met 60 jaar te verlaten. De pensioenleeftijd van vrouwelijke medewerkers van de gronddiensten gaat van 60 naar 62 jaar. Wel krijgen ook zij de mogelijkheid al met 60 jaar vrijwillig met pensioen te gaan. Het vliegend personeel, ruim 3.500 man, krijgt een loonsverhoging van één procent per 1 januari 1986, gevolgd door een loonsverhoging van een half procent per 1 januari 1987. Deze verhogingen zijn eventueel in over leg te gebruiken voor verbeteringen van de overige arbeidsvoorwaarden, zo zei de KLM-woordvoerder. Onderhandelaar Ter Wisscha van de Vervoersbond FNV, waarbij de meerderheid van het grondpersoneel van de KLM bij is aangesloten, zei de overeenkomst er geen te vinden waarbij de Vervoersbond staat de applaudisseren. „Zeker gezien het termijnbeleid van de FNV is het slechts een kleine stap vooruit", zo zei hij. De FNV streeft zoals bekend i 36 i ALKMAAR (ANP) - In de pe riode april 1985 tot april 1986 hebben de makelaars in Neder land twintig procent meer wo ningen doen verkopen dan in die periode een jaar eerder. De gemiddelde prijs per verkochte woning is echter niet of nauwe lijks gestegen. Zij schommelt rond de 140.000 gulden. Dit heeft voorzitter P.G. Ja ger vandaag op het jaarcongres van de Nederlandse Vereniging van Makelaars gezegd. Hij zei dat iemand die een huis wil ko pen de keus heeft uit gemid deld tien woningen. De prijzen van flats en etagewoningen zijn gemiddeld verder gedaald met een procent. Gezinswoningen in de lagere prijsklassen zijn het meest gevraagd; de gemid delde verkoopprijs steeg met drie procent. Jager signaleerde dat de con sument vorig jaar vooral be langstelling aan de dag legde voor grotere woningen van goe de kwaliteit in de steden. Het aantal woningen dat gedwon gen wordt verkocht op de vei lingen, neemt flink af. Vorig jaar gingen er 3.200 op die ma nier onder de hamer. In 1982 waren dat er nog 5.500. ARNHEM (GPD) - „De maatrege len die het kabinet-Lubbers heeft voorgesteld ip het kader van de te genvallende aardgasinkomsten, betekenen een belangrijke lasten verzwaring voor het bedrijfsleven. Zij zullen als gevolg daarvan een negatieve uitwerking hebben op de concurrentiepositie en werkge legenheid". Dat zei Akzo-topman jhr. mr. A. A. Loudon gisteren tij dens de vergadering van aandeel houders van Akzo NV in Arnhem. voorstellen in het PvdA-rappórt Prijzen De invoerprijzen zijn over de eer ste twee maanden van dit jaar ge daald met 11 en de uitvoerprijzen met 7 procent ten opzichte van de zelfde maanden vorig jaar. De waardevermindering van de inge voerde goederen in deze periode, Loudon zei te constateren dat 'Werk Maken' evenmin een bijdra uitvoer daalde de waarde met 6 procent, zodat een stijging van het volume met 1 procent het resultaat was. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. ondanks de bedoeling van het ka binet-Lubbers om tot een grotere deregulering te komen er allerwe gen door autoriteiten, zowel op fis caal, administratief en milieutech nisch gebied, uitgebreidere infor matieverplichtingen worderf opge- Uegd. „In veel gevallen brengt dit De vraag rijst dan ook of wel steeds een evenwichtige afweging plaats heeft tussen die kosten en het nut dat de autoriteiten mogen ver wachten van de verkregen infor matie". Volgens Loudon leveren de d kt R dalende prijzen veroorzaakt. Bij de de verbetering van het on dernemersklimaat. Akzo is door de opstellers van het rapport niet ge raadpleegd. „Wij zouden het in ie der geval ongelukkig vinden als de overheid weer een meer sturende rol zou gaan spelen". Loudon noemde de gang van za ken bij het chemieconcern in de eerste drie maanden van 1986 goed, hoewel de omzet in die perio de afnam met dertien procent tot 4,1 miljard gulden en de winst eveneens daalde met acht procent tot 32,6 miljoen. Dat is echter voor een belangrijk deel te wijten aan la gere wisselkoersen. Bovendien viel de winst een jaar geleden door 'incidentele' meevallers zo hoog uit. r staat nu tegenover dat de winst marge in het eerste kwartaal verbe terde van 8,6 procent tot 9,1 pro cent. De lagere aardolieprijzen blij ken per saldo weinig invloed te hebben gehad op het bedrijfsresul taat. Voor heel 1986 verwacht Lou don dan ook dat het resultaat zul uitkomen op ongeveer een zelfde niveau als in 1985. Over de cao-onderhandelingen zei Loudon van oordeel te zijn dat Akzo in zijn voorstellen heeft ge toond op een verantwoorde wijze een bijdrage te willen leveren aan de werkgelegenheid. „Onze voor stellen zijn serieus en geven aan dat wij voor de werkgelegenheid een grote inspanning willen leve ren. Een gezonde en dynamische onderneming zoals Akzo thans is, is uiteindelijk de beste basis voor de werkgelegenheid". Hoogovens Hoogovens verwacht dat de con- cernomzet in 1986, evenals het af gelopen jaar, op ongeveer 7,5 mil jard gulden zal uitkomen. Behou dens tegenvallers gaat dé directie er van uit dat voor het derde achtereenvolgende jaar een 'rede lijke winst' zal worden geboekt. Dit blijkt uit het jaarverslag dat vanochtend in Amsterdam door de leiding van KNHS werd gepresen teerd. Het bedrijf rekent erop dat de economische groei dit jaar even hoog zal zijn als in 1986, de sterke daling van de dollarkoers en de val van de olieprijs in de afgelopen maanden ten spijt. Tegenover te genvallende resultaten op het ge bied van olie- en gaswinning staat onder meer het wegvallen van ver liesgevende activiteiten als die bij het Amerikaanse bedrijf Capitol Metals. KNHS gaat er van uit dat bij het staalbedrijf in IJmuiden ongeveer 400 arbeidsplaatsen zullen worden geschapen als gevolg van verder gaande atv waarover- al een jaar ge leden een akkoord met de bonden is bereikt. Zoals gemeld heeft Hoogovens vorig jaar een winst- sprong gemaakt naar 278 miljoen gulden. Bij het concern werken in totaal ruim 27.000 mensen van wie ruim 17.000 in IJmuiden. eerste aanslag - het bedrag op de meter aan het begin van de rit - va- riëert van 1,80 gulden tot zeven gulden. De op stapel staande wet Personenvervoer gaat uit van pro vinciale taxitarieven. De KNVTO vindt dit een verbetering ten op zichte van de huidige situatie, maar nog niet ideaal. De werkgeversvereniging wijst erop dat negen taxibedrijven bij wijze van proef al twee jaar met een geautomatiseerde rittenadmi- nistratie en boekhouding werken. Volgens het rapport van het Eco nomisch Instituut moet de bran che automatiseren om de tarieven te kunnen verlagen. Veel mensen vinden de taxi te duur en nemen liever bus of tram. Forse stroppen voor HBG in het buitenland RIJSWIJK (ANP) De Holland sche Beton Groep heeft vorig jaar diverse stroppen geleden in het buitenland. Vooral voor Edmund Nuttall verliep het jaar zeer teleur stellend. Op enkele werken wer den verliezen geleden, in het bij zonder op een bruggenproject. Dit staat in het jaarverslag. Voor de organisatie van Nuttall had een en ander ingrijpende ge volgen. De leiding van het bedrijf is gewijzigd en er is een reorganisa tieplan in uitvoering genomen. Voor 1986 wordt een gelijke tot iets lagere omzet verwacht. Het verlies zal aanmerkelijk lager uitkomen. Twee andere buitenlandse groepsmaatschappijen werden ge confronteerd met onverwachte in terpretaties van administratieve bepalingen betreffende de invoer van materieel. Voor alle onderde len van de groep blijft de Neder landse markt onverminderd van groot belang. De buitenlandse om zet nam iets af tot f 622 miljoen. In West-Duitsland nam de omzet mar kant toe. Eind vorig jaar werd besloten voor verbetering van de efficiëntie een projectgroep in het leven te roepen, die wordt geassisteerd door een organisatiebureau. Ver wacht wordt dat de omzet dit jaar nagenoeg gelijk zal blijven Ditzelf de geldt voor de winst (f57 mil joen). Datex Het informaticabedrijf Datex holding neemt Alpha Computer diensten van de Nederlandsche Middenstandsbank over in de vorm van een aandelenruil, zo blijkt uit een gezamenlijke be kendmaking. Datex zal Alpha overnemen met uitzondering van de deelnemingen in Microland en Datavorm en van de activiteiten op het gebied van 'point-of-sale' en 'point-of-payment' (automatisch betalen). Naar de Datex-groep gaan circa 160 Alpha-medewerkers over. In samenhang met de overne ming zal Datex onderhands 410.000 nieuwe aandelen plaatsen bij de NMB tegen inbreng van alle aandelen Alpha Computerdiensten in Datex. Door de groei van be staande activiteiten, de overne ming van Alpha en nieuwe initia tieven zal de geconsolideerde net to-omzet van Datex toenemen van f 60,4 in 1985 tot ongeveer f 175 mil joen in 1986. De nettowinst zal. naar Datex verwacht, stijgen met f 2.36 per ge woon aandeel over het door de on derhandse emissie vergrote kapi taal. Het volledige positieve effect van de overneming zal echter pas na 1986 in volle omvang tot uit drukking komen in de resultaten van Datex. De omzetgroei zal dit jaar naar verwachting weinig afwij ken van vorig jaar toen deze 43 pro cent steeg tot f60 miljoen. De net towinst zal aanzienlijk hoger uitko men dan in 1985, toen f 5.5 miljoen werd verdiend, zo meldt in het jaarverslag. DAF Daf Trucks in Eindhoven denkt dat de nettowinst over 1986 op nieuw ruim 20 miljoen gulden zal bedragen of zelfs wat meer, zo blijkt uit het vandaag verschenen jaarverslag 1985. Vorig jaar behaal de Daf een winst van 20,4 miljoen gulden bij een omzet v^n 2.2 mil jard gulden. In 1983 leed de Neder landse vrachtwagenfabriek nog een verlies van 27 miljoen gulden. Daf verwacht dat de Westeuropese bedrijfswagenmarkt voor vracht wagens zwaarder dan 9 ton dit jaar opnieuw iets zal toenemen. Het personeelsbestand zal ongeveer gelijk blijven aan het huidige ni veau van ongeveer 8.700 werkne mers. Beursoverzicht AMSTERDAM (ANP) De Amsterdam se effectenbeurs lag er donderdag niet onvriendelijk bij. De hoofdfondsen wa ren in meerderheid hoger, hoewel er vanuit Wall Street, waar weinig veran derde, en van het dollarfront vrijwel geen stimulansen uitgingen. De notering in Hoogovens die don derdag het jaarverslag presenteert was tot in de middag opgeschort. Note ringen van begin van de ochtend wer den doorgehaald, kennelijk omdat de indruk bestond dat het jaarverslag dat op diverse plaatsen onder embargo cir culeerde was uitgelekt. In het begin van de ochtend was de koers van het staalfonds opgelopen tot f 114 na een slotkoers de vorige dag van f 112,50. Akzo was, rekening houdend met het dividend, f 3.60 beter op f 168,50. l'nile- ver lag aan het eind van de ochtend op f 430,50 een rijksdaalder hoger en voor Koninklijke Olie werd f 1,30 meer be taald op f 198,4a Ook Philips en KLM behaalden bescheiden winsten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9