OOK LPG RUDEN IS GOEDKOPER GEWORDEN. ZEKER ALS U F1000,-OP DE K00PT0E KRUGT! Cv-ketels kleiner, zuiniger en 'makkelijker' De benzineprijs daalt. De LPG-prijs daalt mee. Het verschil blijft onverminderd rond een gulden. Als u zo'n 15.000 km per jaar rijdt is LPG dan ook ekonomischer. Helemaal als u nu een Mitsubishi Galant kiest Vanaf de Galant 1600 EL (f24.195,-) kunt u een Vialle Vital-Tronic installatie laten inbouwen. Dat kost u all-in slechts f995,-. De normale prijs van deze veelgeprezen installatie is f 1.995,-. Duizend gulden winst dus. Dat is goed voor pakweg 19.000 LPG- kilometers. Kom bij ons langs voor een overtuigende proefrit. Prijzen inklusief BTW, exklu- sief afleveringskosten en anti- korrosie behandeling Wijzigingen voorbehouden. Nieuwe Luxaflex 'streepjesdun' Badzitje Ongestoord lezen in bed Moderne kraan lijkt weer op waterpomp Gestileerde 'krat' als planten- of lectuurbak A MITSUBISHI DE GESTAALDE PERFEKT1E DONDERDAG 24 APRIL 1986 Verdere ontwikkeling in verwarmingstechniek De moderne ketel deze heeft een warmwatervoorziening) kan ook aan de keukenwand hangen Van alle cv-ketels die thans verkocht worden is het groot ste deel bestemd ter vervan ging van een oude installatie. Op deze markt haken talrijke fabrikanten in met nieuwe pro- dukten. Voor de meeste consumenten zijn de omschrijvingen van wat er nu eigenlijk zo vernuftig, opzienba rend of zelfs 'revolutionair' aan is, louter technisch abracadabra. Zon der deugdelijk advies van een in stallateur die zijn zaakjes kent kom je er dan ook niet uit. Atag lanceerde een nieuwe reeks ketels die een gegarandeerd rende ment van 83 procent op de boven waarde hebben. Ze vallen dus in de categorie 'Verbeterd rendement' (VR). De fabrikant heeft aan die aanduiding een eigen gezichtje ge geven door er 'Super VR' van te maken. Een mooie, compacte en lichte ketel, makkelijk te installe ren en bij storingen snel te herstel- len dank zij een modulair systeem voor de elektronische besturing, dat zonder ingewikkelde ingrepen bereikbaar en vervangbaar is. De ketel springt zuinig om met gas. Hij kan met afvoer via gevel, schuin of plat dak enz. gëinstal- leerd worden. Overigens bestaan dergelijke geavanceerde cv-ketels zelfs in HR (hoog rendement, 90 procent (foto gpdi °P de bovenwaarde) al sinds enige tijd. HR- en VR-ketels hebben t.o.v. de oudere types die i maal 76 procent rendement opleve ren, doorslaggevende voordelen Zo nodig kunnen ze zelfs in badka mer. keuken of garage worden ge plaatst, met directe rookgasafvoe via de gevel. Junkers lanceerde een HR-ketel met ingebouwde warmwatervoor ziening. Ook hierin wordt de beno digde verbrandingslucht automa tisch op de hoeveelheid gas afge stemd en wordt uit de rookgassen de condenswarmte teruggewon nen en aan het verwarmingscircuit toegevoerd. Bij de moderne cv-ketels is ook de waakvlam afgeschaft, hetgeen eveneens een besparing oplevert. De ontsteking geschiedt elektro nisch. Douwe Egberts heeft onlangs 'Kleintje Koffie' op de markt gebracht. Het gaat daarbij om vacuum verpakte eenkops koffierondjes. Die koffiefilters worden in een meegeleverd plastic houdertje geplaatst en op het kopje gezet. Heet water erop en een minuut later staat er een geurend bakje koffie klaar. Het idee is niet nieuw, in België is een dergelijke manier van koffie presenteren zelfs de normaalste zaak van de wereld. Een smaakpanel vond de koffie wel lekker, maar tekende erbij aan dat Douwe Egberts best zou mogen vermelden om welke koffiesoort het gaat. Een pak van tien van die rondjes kost rond de f3,30, omgerekend per kop dus 33 cent. Met de nieuwe serie 'Raffinette' heeft Luxaflex een ragdun raamja- loezie geintroduceerd. De lamellen zijn maar 16 mm breed. Neergela ten, maar met de lamellen in hori zontale stand, wordt het uitzicht naar buiten nauwelijks sterker be lemmerd dan door een normale vi trage. Die streepjesdunne luxaflex geeft ook een heel elegante aanblik en zal dus waarschijnlijk minder snel worden opgetrokken. Het de coratieve karakter werkt als een modern gordijn, waarbij de klas sieke vitrage eigenlijk best achter wege zou kunnen blijven. Ook als de zon niet schijnt is er royaal vol doende lichtinval. De superdunne uitvoering doet nauwelijks een aanval op de meest al smalle vensterbankruimte, zodat plantjes niet in het gedrang ko men. Raffinette is in meer dan vijf tig kleuren verkrijgbaar. Voor wie het moeilijk is om in het bad 'in het diepe' te zitten, is een speciaal badzitbankje een handige oplossing. Het be staat uit een frame van epoxy- gemoffeld aluminium en een zitting van kunststof. Het is in de breedte verstelbaar van 56 tot 75 cm en past dus op vrijwel elke badkuip. Niet alleen voor lichamelijk gehandicapten, ook voor wie in de badkuip wil douchen, voor een snelle (en water besparen de) wasbeurt van kleuters enz. kan het Siësta badzitbankje een handig accessoire in de badkamer zijn. Het kost overi gens wel een kleine tweehon derd gulden. Importeur is Wijnbeek Sani tair in Uitgeest, tel. 02513- 13841. Veel mensen lezen graag nog wat in bed, maar zelfs het bescheidenste leeslampje stoort dan de bedgenoot die slapen wil. De nieuwe Plexilight leeslamp voorkomt tweespalt. De leeslamp (een plexiglas paginarooster) verlicht alleen de pagina van het boek en straalt verder geen licht uit. Hij werkt, via een transformator, op zwakstroom voor één cent per 24 uur De lamp wordt niet warm, dus brandgevaar (bij in slaap vallen) is er niet bij. In zieken- en bejaardentehuizen, maar ook in echtelijke of kin derslaapkamers een uitkomst voor 'late lezers' die anderen niet willen storen. De Plexilight bedleeslamp kost 69. Leverancier is Plexilight Holland International in Amersfoort, tel. 033-630544, die de Plexilight via verlich- tings- en boekhandel distribueert (foto gpd» Het binnenwerk van één der nieuwe ketels, met keramisch brandersysteem <f0to gpdi Hij heeft wel iets van de antieke waterpomp, deze nieuwe wastafel- mengkraan die op de vakbeurs In stallatie is geintroduceerd. Een fraai stukje moderne vormgeving in armaturen, in zogeheten Man- hattan-grijs uitgevoerd. In dezelfde stijl worden diverse andere arma turen voor keuken, badkamer enz. geleverd. Hoewel de vergelijking met de waterpomp uit de tijd toen water leiding nog nauwelijks bestond zich opdringt: je hoeft aan deze kraan niet te 'zwengelen'. Importeur is Damixa Nederland in Nijverdal, telefoon 05486-11555. De populaire uniboxen die m keu ken, bergplaats, dhz-werkruimte enz. gebruikt worden hebben een fraai gestileerde uitvoering gekre gen die zonder bezwaar ook in het interieur toegepast kan worden. Behalve als 'rommelbak' voor groenten, flessen, speelgoed enz. kan die nieuwe versie (op de Voor- jaarsbeurs gelanceerd) ook heel goed als sierlijke plantenbak of lec tuurbak in de woonkamer toege past worden. Hij heeft niet dat krat-achtige karakter van de oude Curverboxen. De afmetingen zijn 43x35x24,5 cm, in diverse kleuren verkrijgbaar voor 16,95. KATWIJK AAN ZEE DIJKSMAN, Stuisweg 29-31, tel. 01718-72344. LEIDEN OUDSHOORN, levendaal 136-138, tel. 071 -14 93 41 LEIDERDORP OUDSHOORN, Touwbaan 5, tel. 071 -410141. LISSE BRAM POLDERMAN, Heereweg 50, tel. 02521 -15947.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11