Geld gezocht voor Vhetland-brug 'Ouders gehandicapt kind altijd in de problemen' Programma bijna rond, college ook Gemeente Warmond wil Dekker gaan helpen Eerste 46 huizen in Buitenhof midden/west Secretaris regionale belangenvereniging stapt op: accu is leeg REGIO LEIDEN WOENSDAG 23 APRIL 1986 VOORSCHOTEN/ZOETER- WOUDE - Provincie en ge meente Voorschoten gaan be kijken of ze geld kunnen vin den voor een fiets- of autobrug over de Vliet naar recreatiege bied Vlietland. Ze vinden een tweede verbinding, naast de Europaweg, wenselijk. Waar de brug moet komen is ondui delijk, over de eventuele kos ten is niet gesproken in recent overleg. Toch noemt wethouder J.D. Van Dalen het gesprek "niet onwelwil lend. Men heeft meegedacht om een gaatje te vinden. De deur staat op een kier". Volgens hem is totaal niet duidelijk waar het geld van daan zou moeten komen. Een nieu we afspraak is dan ook nog niet ge maakt. Al in 1966 werd serieus gespro ken over een autobrug naar Vliet land en eind 1970, begin jaren '80 lagen enkele varianten op tafel. Een afslag van de rijksweg bij de Kniplaan en een afslag vanaf de rijksweg 11, waarvan niet duidelijk was of hij ooit over de rijksweg Amsterdam/Rotterdam zou ko men. Minstens zo ingrijpend was het idee om vanaf de Veurseweg - evenwijdig aan de Kniplaan - een autoweg met brug aan te leggen. Daarnaast werd gesproken over ontsluitingen Oostvlietweg (langs de Vliet). Stompwijkseweg en Eu- Provincie en gemeente Voorschoten: tweede verbinding wenselijk ropaweg, de weg van Zoeterwou- de-dorp naar het Lammenschans- knooppunt. Begin 1983 kiest de provincie voor de laatste variant. De ver keerskundige voordelen zouden zeer belangrijk zijn. B en W van Voorschoten reageren niet via de officiële kanalen. Ze betreuren het dat de ingezetenen niet zo goed bij het gebied kunnen, maar zeggen: het is nou eenmaal zo. Ook wanneer Statenlid Van der Weiden in november 1984 pleit voor een brug over de Vliet bij Voorschoten, reageren B en W rus tig. En - precies zoals verwacht - benadert gedeputeerde Borgman de gemeente. Hij is geïnteresseerd in de goedkoopste en snelste op lossing en vraagt op 17 november 1984 gemeentesecretaris De Graaff wat de gemeente ervan denkt. "Als de bliksem" worden ambtenaren aan het werk gezet, zodat voor het bezoek van Borgman - op 14 de cember - een eigen rapportje op ta fel ligt. Hobbel loep genomen, te weten Raadhuis- laan, ijsbaan en Allemansgeest. Al ledrie hebben ze zowel voor- als na delen. Zo staan tegenover lagere kosten en een goede bereikbaar heid, overlast voor buurtbewoners. Van begin af aan vinden de dage lijks bestuurders van Voorschoten dat de provincie als "vragende par ty" de overlast voor bewoners moet wegnemen en eventuele maatregelen dient te bekostigen. Wel zou Voorschoten de kosten van voorbereiding en toezicht op zich willen nemen. Dit gaat om een paar ton. Echt onderhandeld is er niet, vindt De Graaff. Borgman wilde weten wat de goedkoopste en snel ste oplossing is en de gemeente stelde zich redelijk afwachtend op: "ons was ook altijd duidelijk dat de bevolking een tamelijk moeilijke hobbel zou kunnen zijn". In juni 1985 verschijnt een pro vinciaal rapportje waarin vrij nauwkeurig is berekend hoe duur het tracé Raadhuislaan/Johan Ver meerplantsoen wordt (4,7 miljoen) en hoeveel het bij de ijsbaan moet gaan kosten (4,8 miljoen). Tegen over de hoge kosten van de oprit bij het Johan Vermeerplantsoen - waar polystereen trillingen moet indammen - staan hoge kosten aan wegen bij de ijsbaan. Daar moet, midden over het grasveld, een nieuwe weg worden aangelegd. Ook aan de overkant van de Vliet moeten extra kosten worden ge maakt omdat daar net een jachtha ven ligt. De derde mogelijkheid, Allemansgeest, doet rond de zomer niet meer serieus mee. Aken en Keulen Naast de kosten worden in het provinciale rapportje ook de voor- en nadelen afgewogen. De conclu sie is dat de Europaweg het meest ideaal is, maar Voorschoten trekt het onderzoek zwaar in twijfel. De Graaff geeft een paar voorbeelden. De Europaweg krijgt bij Zoeter- meer twee plusjes, terwijl die ge meente een eigen plas heeft. Lei den ten zuiden van de Churchil- laan krijgt een plusje, terwijl het neutraal zou moeten zijn. Ook de nulletjes bij Leidschendam en Voorburg bevreemden hem. Voor inwoners van die gemeenten is het echt "naar Aken en Keulen". Ook voor Voorschoten is de Eu ropaweg niet zo positief als aange geven. De tiraati: er staat een nul letje bij, terwijl twee nullen meer op zijn plaats was geweest. Een brug bij Voorschoten ten slotte, zou wat het openbaar vervoer be treft geen gewoon plusje zijn, maar twee plusjes. De NZH stopt vlak bij, terwijl een wandeling vanaf Lammenschans of Zoeterwoude met koelboxen en andere recrea tieve attributen "mijl op zeven is". Inmiddels zet de gemeente Lei den de zaak flink onder druk. Ze dreigt de, volgens haar overbelas te, Oostvlietweg af te sluiten. Deze toegangsweg naar Vlietland zou gevaarlijk zijn en volkstuinders kwamen in de knel. Het waren ang stige momenten. De tweede ont sluiting van Vlietland begint bij de Kniplaan-oost en ligt dus helemaal aan de andere kant. Voor velen be tekent dat een flinke omweg. Hoorzitting Toch heeft De Graaff het idee dat de beslissing nog niet gevallen is en de gecombineerde ambtelijke werkgroep laat het er niet bij zit ten. Voor de hoorzitting op 20 sep tember zijn flink wat zaken verder uitgediept. Breedtes van wegen en fietspaden krijgen een plaatsje tus sen betogen over materiaalkeuzes en de afkoopsom voor het onder houd langs de Raadhuislaan. Om dat de weg drukker gebruikt zou worden, moet de provincie enkele tonnen extra betalen, vindt Voor schoten. Zelf willen B en W de kos ten van voorbereiding en toezicht dragen, enkele honderdduizenden guldens. Want: de brug is een goe de zaak, mits de bezwaren worden weggenomen. De Graaff: "Van veel kanten kwamen adhesiebetuigingen. Scholen in Vlietwyk en het dorp, de ondernemersvereniging. De be zwaren kwamen van direct omwo nenden en waren in te tomen, daar van waren wij overtuigd". De ge meenteraad heeft soortgelijke ge dachten. De leden bewegen zich tussen 'ja, mits' en 'Nee, tenzij'. Een gevaarlijke zaak, blijkt even later. Het ministerie van landbouw en provinciale waterstaat komen over de brug, Leiden past twee ton bij, en opeens blijkt de dure Euro- paweg-variant voor de provincie voordelig. Statencommissies buigen bij en op 5 december bereidt Borgman Voorschoten een surprise. De brug komt er alleen wanneer Voorscho ten een miljoen bijpast: "Veel zei hij niet, maar de boodschap was duidelijk. Voorschoten stond schaakmat". Veel geld kan ze niet op tafel leggen, maar een geprek is toch wel het minste, aldus een brief van 30 januari. Nadien zijn er twee gesprekken geweest, in het laatste werd de deur op een kier ge- WOENSDAG Leiden Waaggebouw - Hallo Acapulco' doe den. Ischa Meijer en Jaap van Beusekon dag, 20.30 uur. dien Kapelzaal K&O - Han Kapaan, hobo e Qoe' strijkkwartet, 20.15 Rijksmuseum van Oudheden - Rapei burg, Musica a Quatro, 20.15 i Studentensoos Lisk schryf- c.. ,uu. lichtingsavond Amnesty Internationa acht 20 uur. Noo Leiderdorp pitt Scheppingskerk - Van Poelgeestlaai m0. thema-avond Leiderdorp voor Vred oeni over kernenergie, kernwapens, centrales, 20 uur. DONDERDAG Leiden Stadsgehoorzaal - Leidse Korendag met samenzangen, volksdansen, caba ret, gymnastiek, toneel en muziek, ope ning 9.45 door burgemeester Goekoop Ekklesia - Rapenburg 100, schrijfavom Amnesty International, 20 uur. Kapelzaal K&O - documentaires landschappelijke films over Spanje 20.15 uur. Waaggebouw - Leids Studenten Jazi Gezelschap, 20.30 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, avond Hindoeïsme in kader 'Leiderdorp Aan genaam', 20 uur. Muzenhof - klaverjassen en sjoelen bi 'De Buitengewonen', 20 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, disco 20-24 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordl waargenomen van vr 18 tot vr 25 april door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3 Voorschoten, tel. 762877. Burgerlijke Stand WARMOND - Geboren: 5 mrt. David Paul zv. Langosch Hans G.A. en Van Bunt Francis J.C.; 14 mrt. Laura Adria- na Maria dv. Versluys Petrus C.M. en Vrijhoeven Elisabeth P.; 11 mrt. Jim zv. Zwetsloot Jacobus J; en Kortekaas He lena C.M.; 18 mtr. Yvonne Johanna Ma-| na dv. Laman Johannes J. en Van der Eijk Cornelia A.; 17 mtr. Sjoerd zv. Rig- holt Johannes B.J. en Van Ryn Petro- nella. Overleden: 3 mrt. Versteege Adrianus P. 21 mei '02; 2 mrt. Jansen 1 jul. '00 w.v. Harland Johanna C.; 3 mrt. De Bruijn 2 mei '08 e/v Boerefijn Mijntje J.D.; 4 mrt.i De Vries Roelof 17 aug. '91; 4 mrt. Spies Teunis A. 13 nov. '05; 6 mrt. Janggen 231 juli '95 w/v V.d. Kraats Elisa; 6 mrt. Mooijman Cornelia J. 5 apr. '05; 8 mrt. Buntsma Abraham J.A. 6 okt. '99; 9 mrt. Nigten w/v V.d. Meij Hendrika J. 27 febr. '07; 10 mrt. Van Soest Abraham 28 apr. '04; 14 mrt. De Bruyn w/v Otto Hes ter 17 juni '11; 20 mrt. Knaap 12 dec. '02 w/v Verkley Hendrika M.; 19 mrt. Loos 21 dec. '05 w/v Schoo Petronella A.; 22 mrt. Louhanapessy 25 aug. '06 w/v Stof fels Maria; 24 mrt. Schalekamp w/v Lin deboom Cornelia E. 15 febr. '02; 26 mrt.) De Vries Jacob 30 jan. '45; 2 mrt. Van der Drift Hendrikus 2 sept. '95; 5 mrt. Braham Michaël 6 mrt. '14. Gehuwd: 20 mrt. Jetten Johannes W. 9 feb. '55 en Van Winsen Alida J.C. 8 aug. '57; 20 mrt. Gimberg Christiaan J.P. 26 feb. '58 en Van Lutterveldt Elsbeth 2 feb. '61. WARMOND - Het dagelijks be stuur van de gemeente Warmond wil zijn best doen om die wijzigin gen in bestemmingsplan Zuid door te voeren waardoor Dekker zijn ho- reca-exploitatie kan verruimen. B en W besloten gisteren unaniem de gemeenteraad binnenkort een voorstel te doen waardoor die wij ziging van kracht kan worden. In Warmondse horecakringen zal men allerminst gelukkig zijn met deze ontwikkeling. De plaatselijke horeca ondernemers klagen al ge ruime tijd steen en been over de almaar uitdijende horeca-afdeling van Dekker. Ze vinden dat ze zelf op alle mogelijke manieren in hun vrijheid worden beknot. Dekker daarentegen geniet de bescher mende overheidshand boven het hoofd, riepen ze gisteren in koor in deze krant. Voor Dekker betekent de wijzi ging van het bestemmingsplan dat er nu veel meer kan worden ge daan dan voor de uitblazende ten nissers alleen. Bij de tennisgigant uit de Veerpolder kan men, als de gemeenteraad daarmee akkoord gaat, ook terecht voor recepties, bruiloften enzovoorts. Overigens kon men voor dergelijke zaken al terecht bij Dekker. Door de be stemmingsplanwijziging zullen ze straks ook nog volgens de regels zijn. VOORSCHOTEN - Het Voorschotense college van burge meester en wethouders is bijna rond. Alleen de portefeuil le-verdeling tussen de winnende CDA en PvdA/PPR en verliezende WD levert nog enige problemen op. Het col lege-programma voor de komende vier jaar is in grote lij nen klaar. Diepgaande meningsverschillen zijn er niet. Dat - door de hoofdstukken heen - wat witte vlekken lopen komt doordat bepaalde specialisten van de partijen niet altijd tijd hadden bij de onderwerpsgewijze behan deling. Bij de portefeuille-verde ling liggen, zoals gewoonlijk, meer problemen. "Het gaat om de vaste basis voor vier jaar", zegt WD- wethouder J.D. van Dalen, die het loco-burgemeesterschap zal moe ten afstaan aan CDA-collega L. Marselis. "De partijen nemen machtsposities in". Overdreven moet daar niet over worden gedaan: "partijen willen nu eenmaal scoren". En de WD moet inleveren? "De problemen liggen niet alleen bij mij", is het antwoord. Loert J. Visser, door CDA en WD geaccepteerd als. PvdA/PPR-wethouderskandidaat, op een deel van de welzijnsporte- feuille van Marselis? Het blijft nog even onzeker, zoals zoveel onzeker blijft in deze onder handelingen. Direct na de verkie zingen, voordat hij met de andere partijen afspraken had gemaakt, zei Marselis (CDA) ai dat "geen me dedelingen naar de pers worden gedaan". Zijn wens werd door de anderen overgenomen en er kwam alleen wat naar buiten doordat D66 na twee korte bijeenkomsten de onderhandelingstafel verliet. Farce Volgens de partij wilden de christen-democraten het gemeen7 teiijke beleid doorspitten en met een een soort beleidsplan opstel len. Dingen waarmee Marselis moeite had, zouden hierin worden rechtgetrokken, vreesde D66-lijst- trekker J. Aikens. Hij denkt hierbij aan het onmogelijk .maken van minderheidsstandpunten van wet houders. De onbetwiste CDA-voor- man krijgt het daardoor als mach tigste politicus makkelijk, terwijl de gemeenteraad een "farce wordt". Aikens wilde hooguit over hoofdpunten praten en eiste bo vendien dat tegelijkertijd duidelijk moest worden welke portefeuilles de verschillende wethouders krij gen. In de eerste vergadering zou dit zijn toegezegd, maar tijdens de bijeenkomst op witte donderdag "werd het niet gestand gedaan. Er werd in ieder geval geen hard ver zet geboden toen Marselis voorstel de het niet te doen". Wanneer Aikens toch zou zijn ge bleven, was hij de komende vier jaar monddood gemaakt. Hem zou worden nagedragen dat hy met za ken had ingestemd en hij vertrok. Insiders vonden dat voorbarig. Er zou nog niets zijn besloten: Libera len en radicaal-socialisten leken het opstappen te betreuren. Nu, echter zegt wethouder Van Dalen dat zijn partij als uitgangspunt heeft genomen dat de drie grootste partijen in het college moeten zit ten. Dit zyn: CDA met 7 zetels (was 7), de WD met 6 zetels (was 8) en de PvdA/PPR met 4 zetels (was 3). D66, van 1 naar 2 zetels gegroeid, zou te klein zyn om een bijdrage te leveren. Troefkaart Aikens verbaast zich over de WD-opstelling. Volgens hem lag de troefkaart bij de liberalen. De party kon, door met PvdA/PPR en D66 in zee te gaan, een doorbraak forceren. Terwijl ze in dat geval als grootste college-partij flink wat in de melk te brokkelen heeft. Zijn verklaring? De WD is enorm naar het CDA toegegroeid. Of de twee echt aan elkaar vast zitten, durft hij niet te zeggen. Zelf ziet Aikens een links/libera le samenwerking wel zitten. "Er is goed zaken te doen met de WD". zegt hy"Terwijl je het bij het CDA nooit weet. Als Marselis eenmaal uit zijn zetel komt...". Dit geluid is niet onbekend in de Voorschoten se politiek. Bij een goed glas werd - zeker voor de verkiezingen - wel eens geanimeerd gepraat over een CDA-loos college. Omdat zowel de fracties als de achterbannen kon den gaan steigeren, was voorzich tigheid geboden. Veel zou ook af hangen van de vraag welke WD'ers terugkeren in de raad. De mooie dromen lijken nu ver wëg. Een kleine week voordat het nieuwe college moet worden beë digd, zijn de partijen er immers bij na uit. Toch zegt Visser (PvdA/ PPR): "Als je de hond hebt gehad, hoef je de staart niet te nemen". Ook hy wil niet meer zeggen, maar dat is - benadrukt hij - geen ge heimzinnigheid om de geheimzin nigheid. Stel dat hy de staart niet neemt: behoort een samenwerking met D66 dan tot de mogelijkheden? Op de verkiezingsavond had lijstrek ker mevrouw Breunesse het no over een D66/PvdA/PPR-blok. Dat is ter beoordeling aan D66, vindt de kandidaat-wethouder. Aikens reageert hard. "Ik zie dat niet zit ten. Zy binden zich aan CDA en WD, zy kunnen niet van twee wal letjes in. Als een voorstel goed is, valt te praten. Maar een natuurlijk bondgenootschap zit er niet in". LEIDERDORP - Niet lang meer zal het weiland, omsloten door de Engelendaal en provinciale weg in Leiderdorp, groen zijn. De bouw- kranen zullen er binnen afzienbare tijd beslag op leggen: Leiderdorps nieuwbouwwijk Buitenhof mid den/west verrij st er de komende ja ren. Over tien jaar staan er 1600 tot 2000 woningen. Voor de eerste fase zijn 300 wo ningen gepland, die ten westen en ten noorden van de geplande Bui tenhof-vijver komen te staan. Men sen die in aanmerking willen ko men voor een van de eerste wonin gen kunnen zich vanaf heden laten inschrijven. Het gaat vooralsnog om de bouw van 46 premie A-een gezinswoningen, in prijs variërend van 143.000 tot 146.000 gulden. Nog dit jaar begint de Aannemings Combinatie Leiderdorp met de bouw. De Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp gaat deze eer ste huizen toewijzen. Gegadigden dienen zich zo snel mogelijk, schriftelijk, bij de AWL een in schrijfformulier aanvragen. Dat moet ingevuld en wel voor 16 mei terug zyn. Het merendeel van de woningen is bestemd voor Leiderdorpers die een huurwoning van de AWL vrij maken. Daarna komen andere huurders, economisch gebonde- nen en mensen die op de woning- zoekendenlijst staan king. REGIO/LEIDERDORP - Het op zetten van een nieuwe woonvorm voor gehandicapten in Leiderdorp en de daaraan verbonden enquête vormden zo ongeveer zijn laatste daden. Er rest nog genoeg ander werk, maar Alphenaar H.G. Em- melot, die dertien jaar het 'gezicht' was van de Bond Ouders Moto risch Gehandicapten regio Leiden (BOSK), geeft het secretariaat er nu echt aan. "Ik kan de accu niet meer opladen", zegt Emmelot, zelf vader van een 20-jarige, gehandi capte, dochter. Emmelot: "Je groeit met je kind mee. Er was een periode waarin ik zoveel mogelijk wilde en moest weten voor en over mijn eigen kind. Anderen profiteerden via de BOSK van die vergaarde kennis mee. Maar nu myn dochter haar ei gen plekje heeft gevonden, is mijn motivatie teruggelopen. Laten dus nu ouders van jongere kinderen het maar overnemen", aldus de se cretaris, die zijn functie dezer da gen heeft overgedragen aan de Zoeterwoudse Emmy Bosman. Zelf was Emmelot een van de mensen die de de Leidse regio van een belangenvereniging voor ou ders van gehandicapte kinderen voorzag. "Het was nodig", zegt hij er nu over. "Er lag een groot gebied braak. En met de aanwezigheid van een Academisch Ziekenhuis, een Zeehospitium plus twee my- thylscholen waren er best veel mo gelijkheden.". 'Geronseld' heeft Emmelot als BOSK-pionier nooit. "Ik ben niet zo'n type dat mensen op straat aan schiet om te vragen of ze lid van de BOSK zijn. Maar heb je ze eenmaal gevonden en vertel je die ouders dat je niet de zoveelste hulpverle ner bent, n.aar zelf ook een gehan dicapt kind thuis hebt, dan is het ys meteen gebroken. Dat worden De vertrekkende BOSK-secretaris Emmelot. in Leiderdorp een van de laatste 'daden'.... hele late avondjes, gelooft u dat al maar. Je praat gelijkgericht hè". Legio problemen De taak van de regionale BOSK is in die jaren in zoverre verandert dat er vandaag de dag veel meer informatie voorhanden is dan in de beginjaren zeventig. Destijds kwam Emmelot, mede dank zij het officiële briefpapier van de stich ting, heel wat aan de weet. "Dat be tekende wel dat je als secretaris in de begintijd een soort halve maat schappelijk werker was: je speelde zwengelen woonvorm (foto Will Dijkman) ?r door naar de ouders en trok bij gemeenten en instanties aan de bel. Maar die functie heb je gelukkig niet meer". "We zijn nu veel meer een belan genorganisatie. Wat blijft, dat zijn de problemen die je met de ouders helpt oplossen. Die problemen zijn er legio. Elke keer kom je als ouder weer wat tegen. Als je het ene pro bleem hebt opgelost, staat het vol gende weer te wachten. Dat begint al vlak na de geboorte van je kind. Dan kom je er achter dat het een handicap heeft. In ons geval een niet-zichtbare. Het duurde dik een jaar voordat we begrepen dat onze dochter spastisch was". "Daarna krijg je de verwerkings periode. En dan de twijfel: wat kan myn kind straks, hoe ver is het achtergeraakt? Als de school een maal achter de rug is komt het vol gende probleem: waar vindt ze een plekje? Want die plekjes zijn erg dun gezaaid. Zo tob je door. De BOSK kan steeds een praatpaal zyn". Eigen plaats De bond heeft zich in die dertien jaar een heel eigen plaatsje in het 'wereldje' weten te veroveren, denkt Emmelot. Niet alleen groei de het ledental van 50 naar zo'n 250, ook allerhande instellingen, waarmee ouders van een gehandi capt kind te maken (kunnen) krij gen, weten de BOSK te vinden. "En dat is belangrijk, omdat je van die instellingen afhankelijk bent. Om een voorbeeld te noemen: we hebben er mede voor gezorgd dat er wordt gewerkt aan opvang van gehandicapte schoolverlaters. En: we hebben wel degelijk een in breng in de artsenteams die ont wikkelingsstoornissen vroegtijdig moeten onderkennen. Ouders ho ren ook in die teams thuis. Niet om de medicus in kennis te overtref fen, maar wel om vanuit hun eigen ervaring een inbreng te hebben naar artsen toe. Nog teveel geldt dat medici ouders maar lastig vin den. Maar mag je lastig zyn, als het om je eigen kind gaat? Wat wij dus proberen is de ouders mondiger te maken". "Verder geldt dat ouders soms jaren moeten wachten op aanpas sing van hun huis. Daar kun je als BOSK dan bij helpen dankzij je goede contacten met de Gemeen schappelijke Medische Dienst of met het GAK". Dezelfde werkwijze hanteerde Emmelot bij het aanzwengelen van een nieuwe woonvorm voor gehan dicapten in Leiderdorp. Twee jaar geleden werd in de Hans Vonk- straat (Buitenhof) een flat neerge zet waarin gehandicapten zelfstan dig zouden kunnen wonen: in hun eigen 'stek', maar wel met een ge meenschappelijk dagverblijf en centrale keuken. Met overdonde rend succes. Binnen no time ston den er namen van vijftien gegadig den op een wachtlijst en vervol gens werden er geen nieuwe na men meer geregistreerd. Waarop Emmelot en de zijnen de zaak aan zwengelden. Emmelot: "We proberen er nu via een enquête achter te komen hoe groot de belangstelling voor een tweede woonvorm is. Er moe ten gewoon meer van dat soort hui zen komen zoals de flat in Leider dorp. Want de Hans Vonkstraat draait goed. Zo goed dat er geen enkele doorstroming is.." Aandacht Is Emmelot al met al tevreden over zijn jarenlange arbeid? Hoe is het momenteel gesteld met bij voorbeeld de bereikbaarheid van gebouwen en wegen voor gehandi capten? Emmelot: "Kijk: er is een flink aantal gemeenten in de regio die de nodige aandacht besteden aan de gangbaarheid van wegen voor rolstoelgebruikers. Zo wor den er momenteel heel wat op- en afritten aangepast. Maar of het alle maal voldoende is, is vers twee. Het zou wat ons betreft sneller moeten, maar vaak kan dat niet omdat het geld ervoor ontbreekt. En wat de bereikbaarheid van ge bouwen betreft: daarmee is het in het algemeen nog niet best gesteld. Dus blijft er werk genoeg voor ons". Alleen problemen portefeuilleverdeling

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2