5 0 T Lugdunum schakelt bekerhouder uit in LD-Cup Strijd in Bundesliga is nog niet beslist Ook SVLV, Oegstgeest, SJC en LDWS stunten Loting derde ronde Strachan doet toch mee tegen Nederland WOENSDAG 23 APRIL 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Bekerhouder Rijnsburgse Boys is in de tweede ronde van de Leidsch Dagblad-Cup uitgeschakeld. Lugdu num fungeerde gisteravond als reuzendoder in sportpark de Kikkerpolder, waar de zaterdageersteklasser met 2-1 ten onder ging. In Voorschoten deed zich surprise num mer twee voor. Vierdeklasser SVLV liet niets heel van de zondagsectie van FC Lisse, dat het in de eerste helft moest stellen zonder Ron Mesman. De middenvelder verkeerde in de veronderstelling dat zijn ploeg moest spelen tegen SVOW en meldde zich dan ook keurig in Oude Wetering, waar hij een verlaten sportpark aantrof. Zijn teamgenoten raakten op het veld van SVLV eveneens het spoor bijster, getuige de 8-0 nederlaag die de derdeklasser opliep. De verliezend finalist van vorig jaar, Noordwijk, had meer moeite met zondagafdelingsclub Meer burg dan verwacht. Na 90 minuten voetbal gaf het scorebord een 2-2 uitslag aan. De Noordwijkers (die zes basisspelers misten) plaatsten zich via strafschoppen in de derde ronde van de bekerstrijd. Ook RCL slaagde er pas na het nemen van penalty's in om de zondagvoetbal lers van ZLC (na anderhalf uur was het ook hier 2-2) terecht te wijzen. Een andere verrassing was de eli minatie van UVS door LDWS (via penalty's), zij het dat de blauwwit- ten met het reserve-elftal naar de Vliet waren gekomen. Een incom pleet Stompwijkse Boys zorgde voor een stuntje door 'buur' SJZ (zond.) uit te schakelen: 5-4. Maar ook de overwinning van SJC op ARC mocht er zijn: 1-2 Ook Oegstgeest deed van zich spreken. De Afdelingsclub klopte De Sleutels, ranglijstaanvoerder in I de vierde klasse: 2-0. Lugdunum-Rijnsburgse Boys 2- 1 De Rijnsburgers, zonder Wim Driebergen (werk) en Huug Aande- wiel (blessure) speelden een onge lukkige wedstrijd in de Kikkerpol der. Paul van der Blom (die zijn rentree maakte) en Martin Toet im mers vielen al snel met blessures uit. Lugdunum peurde daar blijk baar moed uit, want de thuisploeg maakte de indruk ni^t te willen wijken voor de bekerhouder. Des ondanks kwam het elftal van Cle ment Koster na 25 minuten achter. Een voorzet van Marcel van der Blom boog Hans Zwaan om in 0-1. Lugdunum vocht terug en kreeg zeven minuten voor rust loon naar werken. Na een handsbal in het Rijnsburgse strafschopgebied pas te arbiter Molleman goed de voor- deelregel toe. Jeroen Brussee pro fiteerde: 1-1. In de tweede helft golfde het spel over en weer. Aan Rijnsburgse zijde braken Marcel van der Blom en Zwaan nog ge vaarlijk door, terwijl Mohammed Ait el Houssi voor Lugdunum kan sen kreeg. De 1-1 stand bleef even wel gehandhaafd, totdat Cees Schouten een bevlieging kreeg. De Leidse middenvelder passeerde twee Rijnsburgers en lobde de bal van 35 meter in het vijandelijke doel: 2-1 SVLV (zond.)-FC Lisse (zond.) 8- 0 De communicatiestoornis vóór de wedstrijd werkte ook tijdens het duel door. Zonder Ron Mes man werden de Lissenaars in de eerste helft van het kastje naar de muur gestuurd door SVLV, dat dankzij treffers van André Poel man, Piet Douwes (2x), John van Veen en Randy Richards een 5-0 ruststand opbouwde. Wim van Beek trof voor de Lissenaars de lat. Met Mesman in de ploeg veran derde er niets ten goede voor FC Lisse. Perry Berk. John van Veen en Hans Douwes (fraaie solo) stuurden FC Lisse alle kanten op. Behalve de goede dan: 8-0. De tegenstander van SVLV in de derde ronde heet FC Lisse zater dag... Meerburg zo-Noordwijk 2-2 Noordwijk wns De zeekanters toonden zich in Zoeterwoude (uiteraard) de tech nisch beter onderlegde voetballers, maar Meerburg compenseerde dat met een tomeloze inzet. Noordwij- ker Jaap van Kesteren scoorde in de 25ste minuut 0-1, maar Fred Ha genaars zette zijn ploeg uit een strafschop (na hands van Siem van Beveren) naast de eersteklasser. Jos Smits maakte er daarna welis waar 1-2 van, maar Hans Boom be zorgde zijn team vijftien minuten voor het einde een gelijkspel. Dick Dortmundt loodste zijn ploeg hier na in de derde ronde door de straf schoppen van Loek van der Wal en Peter Vlasveld te stoppen. LDWS-UVS 1-1 LDWS wns De eersteklasser, die in strijd om de titel is verwikkeld, vaardigde zijn reserveteam af naar de Vliet. In de eerste helft had LDWS zijn handen vol met de Kikkerpolder- ploeg, die via een van richting ver André Poeh anderd schot van Hans Verkuylen aan de leiding kwamen. In de twee de helft pakte LDWS de zaken energieker aan. De gelijkmaker van voorstopper Chris Brouwer was daarom verdiend. Pal voor het verstrijken van de speeltijd dook Arnold van Dam alleen op voor de vijandelijke goalie, maar het bui tenkansje werd om zeep geholpen. Strafschoppen moesten uiteinde lijk de beslissing brengen. Bart van der Weijden bezorgde LDWS de ze ge vanaf de kalkstip. ZLC zo-RCL 2-2 RCL wns Een verrassing hing in de lucht in de Mors, want zeven minuten voor tijd keek RCL, dat aantrad met een versterkt reserveteam, te gen een 2-1 achterstand aan. Pierre van Gemerden, die eerder zijn ploeg aan een 0-1 (Driekus van der Linden bracht daarop de gelijkma ker op zijn naam) voorspong had geholpen, sleepte zijn elftal naar de strafschoppenserie. Een kwartier daarvoor had Ronald Hendrikse namens ZLC 2-1 laten afroepen. De misser van de Leidenaar vanaf de stip was uiteindelijk beslissend. Van Gemerden schoot de laatste elfmeter binnen. Teylingen-Voorschoten 1-1 V'schoten wns De vierdeklassers hielden elkaar in deze wedstrijd in evenwicht. De thuisploeg kwam via René van der Voort aan de leiding. Na de pauze nam Voorschoten het heft in han den. De gelijkmaker van Huib Platt was daarvan het logische ge volg. Ondanks een ruime hoelveel- heid scoringskansen, kwamen de geelhemden niet meer tot scoren. Teylingen-doelman Wilfred de Zwart stopte drie strafschoppen, maar zijn ploeggenoten zagen kans vier keer naast het doel te mikken. Meerburg (zat.)-FC Lisse (zat) 0- 5 De Lissenaren deden tegen de af- De loting van de derde ronde van de LD-Cup, die gisteravond plaatsvond bij SVLV, had het volgende resultaat: DOSR-MVKV Alphia-Noordwijk Bernardus-Lugdunum SJC-Oegstgeest SVLV zo-Lisse za Katwijk-RCL Voorschoten-LDWS Stompwijkse Boys-Hazerswoud- se Boys De wedstrijden worden op 6 mei gespeeld. Op die dag vindt de lo ting plaats bij SJC in Noordwijk. delingsclub wat zij aan hun stand verplicht waren: winnen. Tot diep in de eerste helft konden de Zoe- terwoudenaren (die Kees Hage naars twee kansen zagen missen) goed stand houden. De 0-1 rust stand gaf FC Lisse evenwel vleu gels en dat moest de thuisclub in het tweede part aan den lijve on dervinden. Leo van Kampen (2x), Rob Vermeulen, Henri van der Weijden en Rob Suttorp brachten het klasseverschil in de score tot uitdrukking: 0-5 Bernardus-GWS 4-0 Bernardus had geen enkele moeite met GWS, dat er in Hazers- woude weinig van bakte. Peter de Groot (2x), Robert de Haas en een eigen doelpunt van een Sassenhei- mer bepaalden de eindstand op 4- 0. Die stand had nog veel hoger kunnen oplopen, maar Toon de Boer, Peter de Groot en Tom Groen verzuimden GWS met een monsternederlaag te confronteren. Stompwijkse Boys-SJZ (zond.) 5-4 Beide ploegen werkten een aan trekkelijk duel af in Stompwijk, waar SJZ onderuit ging tegen de nummer twee in de zondagafde ling. De eerste helft sloot de thuis club dankzij twee doelpunten van Aad van der Hoeven met een 1-2 voorsprong af. Jan Groeneweg scoorde het Stompwijkse doel punt. Diezelfde Groeneweg scoor de na de pauze nog twee treffers. Frans Luiten en Gerard van Rijn produceerden de resterende tref fers. Voor SJZ vond Rob Retél nog twee keer het net, maar dat was niet voldoende om Stompwijkse Boys uit te schakelen. Oegstgeest-De Sleutels 2-0 De thuisclub, lijstaanvoerder in de eerste klasse van de afdeling, behaalde een verdiende overwin ning op De Sleutels. De Leidenaars moesten in het eerste half uur lijd zaam toezien hoe de gemakkelijk combinerende thuisploeg een overwicht opbouwde. Wim den Hollander (kopbal) en Peter Hoge- woning (schot tegen de paal) slaag den er evenwel niet in munt te slaan uit het betere spel. Sleutels kwam tien minuten voor de pauze terug in de wedstrijd, maar Ronald Guldemeester en Leo Compeer faalden voor doelman Cock Bouw- Beide spelers misten de scherp te, die Jan Hogewoning vlak voor de rust wel bezat. Na een fout van Ton Schreuder lobde de Oegst- geestenaar de bal achter Rob Groe nendijk. Na de pauze trok Oegstgeest de lijn door. Willem Jan Pott Hofstede was met een kopbal dicht bij de 2- 0, maar het wachten was op inval ler Coen Colsen (voor Peter Hoge woning), die bij zijp eerste balcon tact raak schoot. Dat gebeurde na een prima actie van Gé Perfors, die aan de zijkant fraai twee Sleutels spelers het bos in stuurde. De gas ten zetten hierna alles op alles, maar verder dan lange halen kwa men de Leidenaars niet meer. Kort voor het einde werd Jan Hogewo ning door scheidsrechter Van Dijk voor vijf minuten uit het veld ge stuurd. De arbiter had niet gezien dat Peter Boot de Oegstgeestenaar had nagetrapt, maar merkte wel de reactie van Hogewoning. SJZ (zat.)-MVKV 0-3 De Katwijkers hadden tegen het één klasse lager spelende SJZ met dubbele cijfers moeten zegevieren, maar de voorhoede faalde op alle fronten. Voor de doelwisseling zorgde aanvoerder Ron van der Kolk met twee treffers (waar onder één gescoord uit een strafschop) voor een 0-2 stand. In de tweede helft bleef MVKV het spel in Zoe terwoude dicteren. Uit de veelheid van kansen bepaalde spits Jan van Leeuwen zijn keus. Kickers (zat.) - Haz. Boys 2-8 Het zaterdagteam van Kickers, dat in de eerste ronde verrassend UDO elimineerde, kon tegen de Hazerswoudse zaterdag vier deklasser niet opnieuw stunten. Even leek het erop toen Cor Rijke- lijkhuizen Kickers op voorsprong bracht. Maar bij rust had HB de za ken al behoorlijk onder controle door doelpunten van Sjaak van Dorp (2), Piet Bakker (2) en Kees van Tol. Na de hervatting liep HB door Alfred Hortensius (2) en Peter van der Niet uit tot 1-8 aleer Rinus ARC - SJC 1-2 De opening van zaterdag twee deklasser ARC was goed. Maar zondag tweedeklasser SJC nam in Alphen de leiding toen Jos Alders in de vijftiende minuut scoorde. De Noordwijkers groeiden na die goal in de wedstrijd en namen het initiatief in handen. Pas na de her vatting slaagde ARC er weer in greep op het gebeuren te krijgen. Dat weerhield SJC er niet van om via opnieuw Jos Alders de voor sprong uit te bouwen. Een kwar tier voor tijd kwam ARC door Paul van Egmond terug tot 2-1. De ge lijkmaker zat er echter niet meer ROAC - DOSR 0-1 DOSR had het niet gemakkelijk in de Rip. De Veense derdeklasser' bleef de vierdeklasser echter wel de baas door een treffer van Dick van der Meer, die uit een scrimma ge doelman Cees Nederstigt wist te verschalken. Na de rust was ROAC zelfs een stuk sterker dan DOSR. De Rippers konden gisteravond echter niet scoren, al moest doel man Edward van der Meer zich bij inzetten van Perry van Es en Ruud Weenink tot het uiterste weren. Alphia - Kickers (zon.) 1-0 Een wedstrijd met twee gezich ten. In de eerste helft bepaalde Al phia het spel. Uit een strafschop van Jan Martens namen de Alphe- naren de leiding. In de tweede helft had Kickers het initiatief. Kansen kreeg de Leimuidense ploeg niet. Cees van Raamsdonk en Leen Baay lieten mogelijkheden voor Alphia onbenut. MMO - Katwijk 0-4 Katwijk had in Hoogmade een eenvoudige tegenstander, die de derdeklasser in de eerste helft nog enigszins partij kon bieden. Op het kleine veld kon Katwijk toen moei lijk uit de voeten. Wim Guyt 2 nam de openingstreffer voor zijn reke ning. Na rust liep Katwijk op regel matige wijze naar een ruime over winning door toedoen van Jan van Dijk (2) en Peter van der Boon. Werder mist strafschop BREMEN (SID/DPA) - De beslissing over het Westduitse voetbalkampioenschap zal zaterdag pas op de laatste competitiedag van de Bundesliga vallen. Werder Bremen zou gisteravond bij winst op eigen veld tegen de enige concurrent Bayern München zeker zijn geweest van de titel, maar het kwam niet verder dan 0-0. Werder speelt zijn laatste wed strijd uit tegen Vfb Stuttgart, Bayern München ontvangt Borussia Mönchengladbach. In een uitverkocht huis (40.200 toeschouwers) miste Kutzop van Werder in de laatste minuut een vrijgevig door arbiter Roth uitgedeelde strafschop. Kutzop schoot tegen de paal. Werder heeft twee punten voorsprong behouden op Bayern en is zaterdag bij tenminste een gelijkspel zeker van de landstitel. Vooral dank zij het formidabele nog tot zaterdag, de laatste compe- werk van Jean-Marie Pfaff is het titiedag van de Bundesliga, onze- ZEIST (ANP) - De Schotse mana ger Alex Ferguson kan voor de vriendschappelijke interlandwed strijd tegen Nederland, op 29 april in Eindhoven, toch beschikken over Arthur Albiston en Gordan Strachan van Manchester United. Aanvankelijk zou Schotland met een veredelde B-selectie moeten aantreden, omdat de in Engeland spelende internationals clubver plichtingen hebben. In de 21 man tellende selectie, waarin drie nog niet eerder gekozenen, voor Eind hoven. ontbreken onder meer nog de namen van Kenny Dalglish, die ondanks voor de honderdste keer het nationale tricot droeg, Graeme Sharp, Charly Nicholas, Steve Ni- coll en David Speedie. Zij zullen ongetwijfeld deel uitmaken van de Schotse ploeg bij de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap in Mexico. De Schotse selectie voor het duel tegen Oranje: Doel: Alan Rough (Hibernian), Andy Goram (Oldham Athletic), Campbell Money (St. Mirren). Verdediging: Richard Gough (Dundee United), Maurice Malpas (Dundee United), Alex McLeish (Aberdeen), Willie Miller (Aber deen), David Narey (Dundee Uni ted), Craig Levein (Haerts) en Ar thur Albiston (Man. United). Middenveld: Roy Aitken (Celtic), Paul McStay (Celtic), Graeme Sou- ness (Sampdoria), Jim Bett (Aber deen), Eamonn Bannon (Dundee United), Murdo Macleod (Celtic) en Gordon Strachan (Man. United). Aanval: Ally McCoist (Rangers), John Robertson (Hearts), Paul Sturrock (Dundee United) en Da vie Cooper (Rangers). ker wie zich in West-Duitsland voetbalkampioen van het seizoen 1985-'86 mag noemen. De Belgi sche doelman van Bayern Mün chen pareerde alle inzetten van de spelers van Werder Bremen, die dinsdag voor een uitverkocht sta dion (40.200 toeschouwers) alles op alles zetten om met nog één wed strijd te spelen de felbegeerde titel al binnen te halen. Maar wat Wer der ook probeerde, het was en het bleef 0-0. Zelfs toen scheidsrechter Roth in de laatste minuut een handje wilde helpen en Werder grootmoedig een strafschop aan bood lukte het nog niet Pfaff te verschalken. Ditmaal kreeg de Belg de hulp van de paal bij de in zet van oud-Offenbach speler Mi chael Kutzop, tot ontzetting van al les wat Werder was en vreugde van de Bayern-aanhang. Ook het inzetten van internatio nal Rudi Vóller, die zijn rentree maakte na een blessureperiode van precies 150 dagen, kon Werder niet aan de t'tel helpen. Norbert Maier van Werder schermt de bal af in duel met Bayern-speler Nachtweih. balbond dinsdag meegedeeld. De tweede confrontatie was aanvan kelijk door beide clubs vastgesteld op 8 mei. De Spaanse voetbalbond maakte daar echter bezwaar tegen, omdat er dezelfde dag in Spanje bekerwedstrijden op het program ma staan. In eigen land heerst ech ter de mening dat het de Spanjaar den slechts te doen was om de se- UEFA-beker De return tussen FC Koln en Real Madrid in de eindstrijd van het toernooi om de UEFA-beker zal op dinsdag 6 mei worden afge werkt. Dat heeft de Europese voet- lectie voor het wereldkampioen schap in Mexico zo snel mogelijk bij elkaar te hebben De clubs die nog om de beker strijden treden namelijk aan zonder hun interna tionals. Waar het duel wordt gehouden, is nog onzeker. De UEFA gebood de Westduitsers een stadion te zoe ken op ten minste 350 kilometer vliegen van de thuisbasis als straf voor de wanordelijkheden bij de wedstrijd in de halve finale tegen Waregem. FC Köln heeft protest aangetekend tegen de straf. De commissie van beroep, die onder voorzitterschap staat van de Zwit ser Sergio Zorzi, buigt zich maan dag 28 april in Zurich over de affai- Franse beker Bordeaux en Olympique Mar seille hebben zich geplaatst vooi de finale van het toernooi om di Franse voetbalbeker. Bordeaux ze gevierde dinsdag met 2-1 over Pa ris Saint Germain Olympique deelde in een uitwedstrijd de pun ten met Rennes (1-1), maar had de leiding thuis al afstand genomen. De eind strijd wordt op 30 april in het Prin senpark te Parijs gespeeld 1 Thierry Marie (Fra-Guimard) 5.7 km in 6 minuten 43,68 seconden (gemiddeld 50.918 km), 2. Allan Peiper (Aus-Post) op zes se conden, 3. Migueal Indurain iSpa-Echevar- ri) op zeven seconden. 4. Alain Bondue (Fra-Guimard) op tien seconden. 5 Lau rent Fignon (Fra-Guimard) op 11, 6 Jesus Blanco-Villar (Spa-Gonzales-Linares) op 11, 7. Kelly op 12 sec., 8. Jose Recio (Spa- Carrasco) op 14,9. Charles Mottet (Fra-Gui- mard) op 14,10. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel-De Gribaldy) op 14, 16. Gerrie Knete- mann (Ned-Swerts) op 17.19. Jos Lammer- tink (Ned-Post) op 19, 28. Julian Gorospe (Spa-Echevarri) op 21, 30. Pedro Delgado (Spa-Schuiten) op 25. 32. Robert Millar (Sch-Post) op 26, 34 Angel Arroyo (Spa- Echevarri) op 25, 37. Erwin Nijbocr (Ned- Juan Carlos Alonso) op 26,44. Gerard Veld- scholten (Ned-Schuiten) op 29. 49 Stefan Mutter (Zwi-Schuiten) op 30, 53 Theo dc Rooy (Ned-Post) op 31. 56 Henk Bocw (Ned-Schuiten) op 32. 64. Jan van Wyk (Ned-Schuiten) op 34. 66 Lucien van Impe (Bel-MaximoPerez) op 34. 67. Guy Nulens (Bei-Post) op 35, 68. Peter Winnen (Ned Post) op 325. 77. Wim Arras (Bei-Schuiten) op 38,90. Eddy Planckaert (Bel-Post) op 40. 96. Gert-Jan Theunisse (Ned-Post) op 40. conden Voor de Ronde van Sparye verschenen 170 renners aan de start Fikse nederlaag voor Woubrugge LEIDEN - In de zaterdagklasse van het vrouwenvoetbal speelde Lugdunum gisteren tegen Wou brugge. De Kikkerpolderploeg won met 5-0 en had duidelijk het betere van het spel. De doelpunten werden gemaakt door Monique Bodijn (twee maal). Marga van Kins (twee maal) en Jacqueline de Kier Lugdunum gaat met 33 punten uit 18 wedstrijden nog steeds aan het klassement, voor van Hazerswoudse Boys die uit 14 duels 23 punten be haalden. Roodenburg ronde verder LEIDEN - Roodenburg is door gedrongen tot de derde ronde van de KNVB-beker. De twee deklasser zegevierde by Zeven hoven met 0-2. De Leidse ploeg kwam in de strijd tegen de zater dagvierdeklasser nauwelijks in moeiliikheden. In de eerste helft opende Hans Koree de score. Na de pauze drong Roodenburg sterk aan, maar alleen Ronald Jansen kon vanaf de starfschopstip (nadat hyzelf was neergelegd) zijn keus bepalen: 0-2.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15