Meubelplein Leiderdorp S.&B. Information Systems B.V.: Uw partner in automatisering Krachtige impuls voor financieel economische positie Rijnland r>, van borrelhapje tot complete feestavond Wesseting Transport B.V. 80 jaar I.E.M.C.O.: veelbelovende toekomst BG Catering Partyservice - de elektrotechnische groothandel - de bloemen-exporthandel - de bloembollenhandel - de termijnhandel - de groothandel in het algemeen - ledenadministratie - financiële administratie - technische milieudiensten - kwekerijen - loon- en salarisadministratie Dit zijn een aantal vakgebieden waar S B een hoge mate van specifieke materiedes- kundigheid inbrengt. Daardoor kan met on dernemers uit deze branches op gelijk des kundigheidsniveau overlegd worden. Bij het ontwikkelen van de basisprogrammatuur houdt S B uiteraard rekening met indivi duele wensen van de verschillende onder nemingen. Zo is in elk bedrijf sprake van een oplossing op maat. Door het gebruik van deze eigen basispakketten werkt S B voordeliger dan andere systeemhuizen. "Maatwerk voor de prijs van confectie" is dan ook de slogan die op S B van toepassing is. De door S B ontwikkelde software is toepasbaar op meerdere besturingssystemen Uiteraard staat de ontwikkeling bij S B In formation Systems B.V. niet stil. Voortdu rend worden nieuwe basispakketten ontwor pen. Bovendien houdt dit Alphense sys teemhuis zich nauwkeurig op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen op automatise ringsgebied, zowel wat betreft programma tuur als apparaat. Voor inlichtingen of dokumentatie over een specifiek pakket kan men kontakt opnemen met S B Information Systems B.V. Kalkovenweg 14 2401 LK Alphen aan den Rijn Telefoon 01720-36501 Sinds 1975 is het elektrotechniekbedrijf I.E.M.C.O. gevestigd aan de Energieweg in Zoeterwoude. Voor die tijd zat het bedrijf jarenlang in een pand aan de Nieuwe Rijn in Leiden. I.E.M.C.O. verzorgt installatiewerk op het gebied van elektrotechniek in alle sectoren zoals hoogspanning, bliksembeveiliging, aarding en toneelverlichting. De afgelopen tien jaar heeft het bedrijf zich flink ontwikkeld. De omzet bedroeg in 1975 ongeveer twee miljoen gulden, in 1985 werd een Omzet van zo'n twaalf miljoen gulden De leiding van het bedrijf berust bij de heer A.H. Steenbergen, die in 1980 alle aandelen overnam, de gebouwen in Leiden verkocht en het bedrijf concentreerde in Zoeterwoude. In dat jaar werd de Steenbergen Beheer b.v. opgericht met daaronder I.E.M.C.O. Beheer b.v. elektrotechniek, Lintsen b.v. elektrotechniek en A.E.Z. b.v. aardingsbedrijf elektrode Zoeterwoude. De opdrachten van I.E.M.C.O. voor 1986 zien er veelbelovend uit, met als uitschieters de Flighthal Fokker Amsterdam en een Productiehal bij Fokker Papendrecht. Twee werken die samen al de drie miljoen gulden overschrijden. Belangrijke klanten van I.E.M.C.O. zijn: Fokker b.v. Vliegtuigfabrieken, de gemeente Leiden, de rijksgebouwendienst, de Rijksuniversiteit Leiden en diverse adviesbureaus en banken. Zeer recentelijk heeft I.E.M.C.O. diverse nieuwbouwprojecten in de Stevenshofpolder I.E.M.C.O., Energieweg 2, Zoeterwoude, I 071-890700. naast de bouwkundige karakteristiek, zal het Meubelplein vooral zijn eigen aanzien ontlenen aan de achterliggende bedrijfsfilosofie. Op 25 juni aanstaande opent het Meubelplein Leiderdorp officieel zijn deuren; een gebeurtenis die financieel-economisch gezien tol in de uithoeken van de Rijnlandse regio voelbaar zal zijn. Sassenheim - Anna Paulowna Vanaf 1906 specialisten in het beroepsgoederenvervoer Aan de Molenstraat te Sassenheim is nu nog gevestigd Wesseling Transport B.V. Het familiebedrijf, waarin de derde generatie actief is en de vierde generatie zich aankondigt, bestaat deze zomer BOjaar. 7 Juni a.s. hopen zij deze historische datum te gedenken in hun nieuwe distributie/opslagcentrum, gelegen op het bedrijfsterrein "Jagtlust" te Sassenheim. De geschiedenis van dit Sassenheimse bedrijf begint in 1906, toen via notaris ten Bruggencate op 7 juni in dat jaar de acte passeerde, welke inhield de oprichting van de N.V. Sassenheimsche Motorrederij, eigenaar, de 28-jarige G. Wesseling, de opa van de huidige directeuren. De start was zeker niet eenvoudig, maar opa Gerrit ging door en hij werd ook al gauw bijgestaan door drie zonen, Jan, Dirk en Toon Wesseling, de tweede generatie. Uitbreiding van het watervervoer vond toen al gauw plaats, door beurtvaarldiensten te gaan onderhouden op Rotterdam, Amsterdam/Zaanstreek en Anna Paulowna, waar een eigen vestiging werd opgezet, dit door de sterke opkomst van de bloembollenteelt in Noord Holland. Moeilijke jaren volgden, de beruchte dertiger jaren, crisis alom, vijf oorlogsjaren, na oorlogse jaren, jaren van opbouw, maar ook jaren, dat zij als bedrijf gedwongen waren om gebruikt dumpmateriaal van het Amerikaanse leger te kopen, dit om aan de steeds sterkere eisen betreffende het wegvervoer te kunnen voldoen. Het watervervoer, waarmee men was gestart, werd door verschillende oorzaken steeds minder interessant en in het midden der zestiger jaren zijn dan ook de laatste binnenschepen afgevoerd. De huidige directie, geb. Jan en John, kreeg in het begin van de zeventigerjaren te maken met het wegvallen van een groot stuk exportvervoer van bloembollen naar de zeehavens Amsterdam en Rotterdam, door de opkomst van de containerisatie. Naar nieuwe transportmogelijkheden moest worden uitgekeken: Groupagevervoer heel Nederland: Deze start was ook bescheiden, maar nu, na veel inzet, wordt heel Nederland met een cyclus van 5x24 uur bediend, groupagevervoer sloeg en slaat nog enorm aan bij de verladers. Al deze activiteiten worden geschraagd door: 1Een modern wagenpark - wagens met vaste opbouw - huifopbouw - zijladers - 12 meter trailers - 7 meter motorwagens - 7 meter aanhangwagens - wagens met afzetsysteem en dubbele laadvloeren - wagens uitgerust voor het vervoer van gevaarlijke stoffen - alle wagens zijn voorzien van een hydraulische laadklep, 65 eenheden in totaal. 2. Een modern distributie/opslagcentrum, waarin het niet alle prettig is te werken, maar ook efficient kan worden gewerkt. 3. Vakbekwame en goed gemotiveerde medewerkers. 4. "WESAS TRUCKS B.V." - Verkoop van Mitsubishi Bedrijfswagens, met daarin niet alleen reparatie en onderhoud van het eigen materiaal, maar ook reparatie en onderhoud voor derden (A.P.K. Keuringen, doorsmeren, verversen etc.). 5. Vanuit de vestiging Anna Paulowna vinden dagelijks alle bloembollen-transporten plaats in de ruimste zin van het woord, daarnaast onderhoud (plaatwerk en spuiten) van het eigen materiaal, maar ook hier weer onderhoud voor derden, dit alles vindt plaats in een moderne spuitcabine. Onnodig te vermelden, dat alle vervoersgegevens via de computer worden verwerkt. In hun gespecialiseerde winkel tracht Wesseling Transport nooit geen "neen"te verkopen De negen deelnemers van het Meubelplein hebben zeer geede verwachtingen van hun initiatief. Bij een voorlopige schatting rekent men op een gemiddeld aantal bezoekers van 6 7.000 per week. Topdagen als een officiële opening zouden zelfs 20.000 bezoekers over de 22.000 m2 grote vloer moeten brengen. Zijn aantrekkingskracht op de konsument moet het Meubelplein vooral ontlenen aan het uitzonderlijk brede meubelaanbod. Die breedte wordt gerealiseerd doordat de kollekties van de deelnemers elkaar sluitend aanvullen. Overlappingen in het aanbod zijn zeldzaam. Naast de opmerkelijke bouwkundige verdiensten van het plein is het vooral die achterliggende filosofie die het plein zijn karakteristieke aanzien geeft. Behoud van koopkracht Een konkrete verwachting is dat het Meubelplein een halt toeroept aan het wegvloeien van koopkracht uit het Rijnland. Met name builen de regio gelegen meubelcentra trekken veel kopers weg, waarmee een aanzienlijke stroom Rijnlandse konsumentenguldens gemoeid is. Grote vraag blijft wat bestaande meubelzaken in de regio mogen verwachten van de nieuwe meubelkoncentratie aan het Leiderdorpse Meubelplein. Geduchte konkurrentie lijkt op het eerste gezicht het enige antwoord. Toch zit er ook een andere kant aan de zaak. Rijnland kampt met het probleem van een relatief laagwaardig meubelaanbod. Bestaande meubelzaken bleken niet genoeg aantrekkingskracht te hebben om kopers te blijven binden. De gesignaleerde koopkrachtwegvloeiing is daarvan het bewijs. De bestaande meubelzaken zouden echter mee kunnen profiteren wanneer het Meubelplein in staat is om die tendens te keren; als het Meubelplein in staat is om Leiden/Leiderdorp onlosmakelijk met meubelen te verbinden. Net zoals Beverwijk door een groot aantal konsumenten onmiddellijk met Meubelboulevard' geassocieerd wordt. Als meubelzaken in de regio naar een antwoord zoeken, zou dat moeten liggen in het uitnodigen tot een 'kombinatie-bezoek' Ook de middenstand in de dienstverlenende sektor zal zonder twijfel kunnen profiteren van het aantal konsumenten dat naar Leiderdorp getrokken gaat worden. Meubels kijken blijkt meer en meer in de uitstapjessfeer te komen liggen. Konsumenten willen zich breed oriënteren en nemen daar op een ontspannen manier de tijd voor. Werkgelegenheid In de werkgelegenheid voor de meubelbranche zal een lichte verschuiving optreden. Gerekend mag worden op toename met enkele tientallen arbeidsplaatsen. Misschien lijkt die aanwas niet helemaal in verhouding tot de toename van het showroom-oppervlak, maar dat is te verklaren uit de hogere arbeidsproduktiviteit bij gekoncentreerde meubelaktiviteiten. De 9 deelnemers (van links naar rechts): De heer Baalbergen - Baalbergen. De heer Van Gooi - Lederland. De heer Zoet Jr - Meubel drive-in Groenewegen. De heer Zoet Sr. - Meubel drive-in Groenewegen. De heer Stoutenbeek - Sloulenbeek wooncentrum. De heer Van der Schilden - Valhal woonideeén. De heer Mijnders - Mijnders Meubelen. De heer Houweling - Rietboetiek Houweling Interieur B.V. De heer Kooreman - Kooreman. De heer Van der Klugt - Slaapkamercentrum. De verzorging van uw personeelsfeest, jubileum, bruiloft of welke feestelijke aangelegenheid dan ook, is bij BG Catering Partyservice in goede handen. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het verzorgen van evenementen, zowel voor grote (of kleine bedrijven) als voor particulieren. Het bedrijf BG Catering partyservice verzorgt niet alleen de hapjes, de drankjes en de maaltijden, maar verzorgt voor haar klanten ook zaken als het decoreren van ruimtes, het kopen van presentjes voor gasten, etc. Wanneer de klant niet kan beschikken over een eigen ruimte biedt BG de mogelijkheid tot het huren van tenten (tot 10.000 m2). Klanten kunnen de verzorging van hun evenement dus volledig aan de BG Catering partyservice uit handen geven. Het bedrijf bestaat sinds 1979. BG staat voor Burggraaf en dat is de achternaam van het echtpaar dat het bedrijf leidt, Renë Burggraaf en Corrie Burggraaf-Verplancke. Het bedrijf dat vanuit Leiderdorp opereert beschikt over een eigen keuken waar de hapjes en maaltijden zeil worden klaargemaakt Naast grote evenementen zoals bijvoorbeeld de opening van de Winkelhof in Leiderdorp, die BG geheel voor haar rekening nam, is het bedrijf ook bereikbaar voor particulieren. Mensen die voor hun eigen verjaardagsfeest wat hapjes willen bestellen kunnen ook bij BG terecht Om evenementen een extra feestelijk tintje te geven kan BG ook zorgen voor muziek, artiesten, klederdrachten en allerlei andere zaken. Over speciale wensen valt natuurlijk ook altijd te praten. Informatie kunt u krijgen bij BG Catering Partyservice, Lokhorst 5 in Leiderdorp,tel. 071-412360. e> R. Burggraaf Het probleem van de toenemende automatisering is, dat velen door de bomen het bos niet meer zien. Bovendien blijken "neutrale" adviezen ten aanzien van programmakeuze, dikwijls de voorbereiding van een hardware-verkoop te zijn. Het is om die reden niet eenvoudig een goede en objectieve keus te maken: noch in hardware noch in software. S B Information Systems B.V. te Alphen aan den Rijn is een organisatie, die in zulke gevallen de helpende hand biedt. Dit bedrijf beschikt over een zeer ruime ervaring op au tomatiseringsgebied. Binnen S B functio neert bovendien een ingespeeld team van deskundigen, dat elke onderneming, groot of klein, terzijde kan staan bij de introduktie van automatiseringsprocessen. Niet alleen wor den automatiseringsplannen ontwikkeld en uitgewerkt, maar ook zoekt dit Alphense sys teemhuis desgewenst uit met welke compu ter een bedrijf het beste kan werken. Verder houdt S&B zich bezig met systeemont werp, systeemanalyse en programmatuur- i veel verder. Na invoering van het automati seringssysteem kan S B bovendien de op leiding van het personeel en de begeleiding binnen de organisatie verzorgen. Immers: voor succesvol automatiseren is een goed systeemgebruik van essentieel belang. Eigen basispakketten In de loop der jaren is door S&B Informa tion Systems B.V. gezocht naar een aantal nieuwe en vooral betaalbare automatise ringsmethoden. In de eerste plaats heeft men eigen basispakketten ontwikkeld, waar mee een enorme tijd- en kostenbesparing kan worden bereikt. Met name in de juridi sche sektor is S B koploper. Behalve pro grammatuur voor deurwaarders-, advoca ten- en incassokantoren, heeft dit Alphense systeemhuis basispakketten voor: S&B levert maatwerk voor de prijs van confectie pjtmW'"

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16