'Nooit gedacht dat Sparta me nog wilde Heibel om lid Centrumpartij in raad R'dam Volleybalsters Orion over naar promotieklas Gonzalez gokt op winst bij vroege verkiezingen Hans van Leeuwen: half dozijn goals Hughes blij met tweejarig contract Jacobs naar Groningen Ruding: 150 min. minder voor gescheiden vrouwen Urker vissers krijgen samen 277.000 boete Wilton dreigt met acties DINSDAG 22 APRIL 1986 PAGINA 15 LISSE - Glasbergen en Bax ont moeten elkaar ook dit jaar weer in de finale van de strijd om de Leid- se zaalvoetbalbeker. Bekerhouder Glasbergen schakelde gisteravond in de Ter Speckehal in Lisse kam pioen Zwarte Wolf na het nemen van strafschoppen uit voor de eindstrijd. Bax had het eerder op de avond wat gemakkelijker. SRV Boys kwam klasse tekort om de Voorhoutse hoofdklasse kampioen de pas af te snijden (3-9). uiasbergen - Zwarte Wolf 4-4 De Rijnsburgers zagen vooraf niet veel kansen om de kersverse titelhouder van de interregionale klasse te verslaan. De wisselmoge lijkheden waren voor de door bles sures uitgedunde selectie zeer be perkt en tenslotte was Zwarte Wolf eerder in Leiden duidelijk de sterkste gebleken (4-1). Het liep echter heel anders dan verwacht. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar in evenwicht (2-2), maar na de pauze wist Glasbergen door treffers van Peter en Jan Ho- gewoning een 4-2 voorsprong te nemen. De wolven moesten toen hun afwachtende houding laten varen. Peter Gijsman bracht de Leidenaars weer op gelijke hoogte, waarna beide ploegen in de reste rende drie minuten niet meer tot scoren kwamen. Strafschoppen moesten toen de beslissing bren gen. Jan Hogewoning schoot meteen raak voor de Rijnsburgers. Doel man Gijs Guyt stopte vervolgens de door Piet Sloos genomen penal ty, terwijl Arie van Dijk daarna niet miste: 2-0. Ger Nagtegeller moest de wolven redden, maar zijn inzet ging naast het doel, waardoor Glas bergen weer in de finale staat. De overige doelpunten waren van Jan Hogewoning en Johan de Kroon (G) en van Piet Sloos en Hennie Koet (ZW). SRV Boys - Bax 3-9 Hans van Leeuwen speelde een dominerende rol in de ongelijke strijd tussen SRV en Bax. De zaal voetbal-international demonstreer de vlak voor zijn vertrek met Oran je naar Italië (donderdag) zijn uit stekende vorm. Zes treffers noteer de de UVS'er achter zijn naam, ter wijl ploeggenoot en mede-Oranje klant Mario Faber er nog eens twee voor zijn rekening nam. Het duo speelt eind deze week in gezelschap van Lisse-speler Wim Bouckaert twee duels in het onder de rook van Turijn liggende Bra. Zondagochtend keert de Neder landse ploeg om kwart voor elf weer op Schiphol terug, drie uur later melden de Leidenaars zich weer in de Kikkerpolder voor de wedstrijd UVS - Sliedrecht. „Dat moet makkelijk kunnen", aldus de laconieke Hans van Leeuwen. SRV wist de schade tot aan de rust beperkt te houden (1-3). maar daarna werd de ploeg onder de voet gelopen: 3-9. Overige scores: Stan Uljee (B). Doris van der Voort, Laurens van der Voort en Harry van der Zwet (SRV). LEIDEN De vrouwen van de volleybalvereniging Orion zijn na het gelijke spel tegen RVV verze kerd van een plaats in de promo tieklas. Bij de mannen is LUSV. ondanks een 3-1 nederlaag bij DAC 2, zeker van de derde plek. Onderaan de ranglijst vallen de be slissingen pas op de laatste wed- striiddae. Bij de vrouwen wordt op de laat ste competitiedag ook pas bekend welke teams als tweede en derde ROTTERDAM (GPD) - Barry Hug hes is met ingang van het nieuwe seizoen terug op Spangen. De Brit se oefenmeester heeft gisteravond bij Sparta een contract getekend, dat hem voor twee jaar verbindt aan de Rotterdamse eredivisie club. "Ik had eerlijk niet gedacht dat Sparta weer een beroep op mij zou doen", aldus Hughes. "Inder tijd heb ik er drie goede jaren ge kend, al heb ik toen menig robber tje met het bestuur uitgevochten. Kennelijk hebben ze me dat nooit kwalijk genomen. Anders kloppen ze natuurlijk opnieuw bij je aan". Diep in zijn hart is de Brit erg blij dat hij het toneel van de eerste di visie op korte termijn kan verlaten. "Niets ten nadele van Volendam hoor, maar ik zag mezelf niet weer een seizoen aan de slag gaan in de eerste divisie. Ook al omdat Volen dam helemaal geen garanties kon bieden op een snelle terugkeer naar de eredivisie, wilde ik er per se weg. Om het recht voor z'n raap te zeggen: ik voel mezelf een eredi visietrainer. Want de eerste divisie vind ik qua voetbal en ambiance eigenlijk maar niks". In tegenstelling tot wat het Spar- GRONINGEN (ANP) - Voetbaltrainer Rob Jacobs is de komende twee seizoenen in dienst van eredivisieclub FC Groningen. De 42-jarige coach van Excelsior bereikte gisteren overeenstemming met de club van voor zitter Renze de Vries. Jacobs, met contractueel een optie voor een derde jaar, volgt de in onvrede vertrokken trainer Han Berger op. Berger stapte op en tekende bij AZ'67, omdat Groningen de voormalige trainer Theo Verlangen wilde binnenhalen als commercieel manager. Verlangen is nog als coach in dienst van eerste-divisieclub Emmen, dat hem aan de doorlopende ver bintenis wil houden. FC Groningen betaalt Excelsior een afkoopsom voor Jacobs, die feite lijk nog een jaar in Rotterdam had moeten blijven. Het juiste bedrag is niet bekend gemaakt, maar volgens de trainer zelf ligt het ruim onder de vijftigduizend gulden, die Excelsior vorig jaar aan het ook in hem geïnte resseerde MW vroeg. ta-bestuur gewend is heeft Hughes bij de Kasteelclub een tweejarig contract bedongen. "Het is voor ie dere trainer telkens weer een hele opgave om bij een nieuwe club een start te maken. Meestal duurt het een half jaar, voordat je als trainer doorhebt hoe alles reilt en zeilt bin nen de club. Van het elftal bijvoor beeld, dat ik drie jaar geleden in goede staat heb achtergelaten, zijn nog maar vier spelers over. Daar om ook wilde ik voor twee jaar te kenen", aldus de Brit. Wat hem precies bij Sparta te wachten staat, is voor Hughes vooralsnog een open vraag. "Ik moet me eerst goed oriënteren. Ik weet al wel dat het met de discipli ne op Spangen maar matig gesteld is. Daar hou ik helemaal niet van. Dus dat zal snel moeten verande ren", aldus de Brit, die in Rotter dam de naar FC TWente vertrek kende Theo Vonk opvolgt. Sparta was er overigens als de kippen bij, toen bleek dat Hughes bij Volendam niet inging op een nieuw driejarig contract. "Het nieuws dat hij niet verder wilde met Volendam overviel ons", aldus bestuurslid Floor Bouwer. "We hebben hem niettemin meteen be naderd. Omdat Hughes voor ons niet bepaald een onbekende was, waren we het al snel eens". Aan het einde van dit seizoen zet Louis van Gaal, nu nog aanvoerder Barry hughes: 'Er i, van de Rotterdammers, een punt achter zijn actieve carriëre. Hij gaat hij Hughes assisteren. Jan Nijman blijft op het Kasteel werkzaam als assistent van de Brit, met wie de samenwerking nog goed moet wor den doorgesproken. Hughes: "Ik weet op dit moment nog helemaal niet hoe dat ingevuld gaat worden. Maar ik weet wel: er is maar één kapitein op het schip, en dat ben ik". eindigen. LUSV, de nummer twee van het klassement, speelde in Lei den gelijk tegen Novo 2, de num mer vier. In een attractief duel werd tot het uiterste gestreden, wat scores van 15-13, 2-15, 15-7 en 13-15 opleverde. In het tweede speldeel had de Leidse stop geen antwoord op de Noordwijkse ser ve. Opvallend was ook het score- verloop in de derde set. Van 1-7 werd het 15-7. Omdat RVV de laat ste competitiewedstrijd het al ge degradeerde DAC 2 als tegenstan der heeft, heeft Novo 2 de hoop op de derde plaats te eindigen prak tisch opgegeven. Het als derde geklasseerde RVV bestreed in Hazerswoude koploper Orion met verve. Orion was aan vankelijk erg nerveus (12-15 en 7- 15), maar legde vervolgens alle schroom van zich af. 15-5 en 15-11. Ook in deze ontmoeting viel van aantrekkelijk volleybal te genie ten. Orion verzekerde zich door dit gelijke spel van één van de twee directe promotieplaatsen. In de vierde spelpcriode was bij 11-11 overigens nog van alles mogelijk. Ook onderaan de ranglijst is het spannend. Naast DAC komen de ploegen van Liusna en Leython 4 voor degradatie in aanmerking. Beide teams hebben zestien pun ten. Leython is uitgespeeld, maar Liusna heeft nog een wedstrijd te gen S '70 voor de boeg. Datzelfde S'70 fungeerde in de laatste wedstrijd van Leython 4 als tegenstander. De Leidse équipe, met invalster Ingrid Bijker als meest opvallende speelster, won met 1-3 (15-8, 8-15, 14-16 en 10- 15). DAC 2 kon in de strijd met Watford-Nottingham Forest 1-1. Stand aan kop: 1 Evcrton 38-79. 2. Liv. pool 39-79, 3. West Ham Un. 37-72, Lotto 16. Eerste naar. Derde prijs 71 winnaars, iedei f. 6026.30. Vierde prijs: 3831 w naars, ieder f. 840,60. Derde p naars, ieder f. 161,00. Toto-gelijk 16. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: twee winnaars, ieder f. 232,90. Derde prijs: 15 winnaars, ieder f. 155.30. Vierde prijs: 354 keer f. 10,50. BUITENL. VOETBAL 10 pnt; 2. Zweden 7; 3. Fin land 6; 4. West-Duitsland 4: 5 Polen 2 6. Tsjechoslowakije 1 Arturo Barrios (Mex) 2.14,09; 6. Bob Hodge (Vst) 2.14.50; 7. Do mingo Tibaduiza (Col) 2.15.22; 8. Paul .mmings (Vst) 2.16,05; 9. Dean Schlcsin- r (Vst) 2.16,29; 10. Kunimitsu Ito (Jap) 2.17,02; 11. Pertti Tiainen (Fin) 2.17,04; 12. Greg Meyer (Vst) 2.17,29; 13. Hiroshi Na- gashima (Jap) 2.17,38; 14. Gonzalo Huggins (Ven) 2.18,1115. Bobby Doyle (Vst) 2.19,03. Vrouwen: 1. Ingrid Kristiansen (Noo) 2.24,55; 2. Carla Beurskcns (Ned) 2.27,35; 3. Lizanne Bussieres (Can) 2.32,16; 4. Evy Palm (Zwc) 2.32,47; 5. Sinikka Keskitalo (Fin) 2.33.18 Dsjamolidin Abdoctsjaparov (Sov) op 5 conden; 3. Andrzcj Jaskula (Pol) op 0.10; 4. Rudy Ponsaert (Bel) op 0.15; 5. Manfred Bntz (WD1) Eindstand is 1. Sergei Oeslamm (Sov) 34.52.04; 2. Mario Hernig (OD1) op 2.52: 3. Frank Kohn (ODD op 3.16; 4 Abdoctsjapa rov (Sov) op 3.51; 5. Igor Soemnikov fSov) 4 45: 6. Thijs de Vries (Ned) op 4.55; 7 Ku- lesza op 6.16: 8. Dick Dekker (Ned) op 7.25; 11. Frans Maassen (Ned) op 7.59 Liusna alleen de derde set (15-3) winnen. De overige speldden wa ren voor het met meer lengte geze gende Lisser gezelschap. Leython 3 verloor met 1-3 van Novo 3. Set standen hier waren 15-17, 10-15, 15-6 en 12-15. Gemini/Kangeroes 3 tenslotte bracht zich in veiligheid door het reeds zorgeloze Blok '77 met 1-3 te kloppen. In Katwijk kwamen scores van 14-16, 10-15, 15-10 en 7-15 in de boeken. Mannen Bij de mannen maakten du kop lopers geen fout. Gemini/Kange roes 3 overtroefde RVV met 1-3 en DAC 2 won met dezelfde cijfers van LUSV, dat door het gelijke spel van Ridderveld niettemin de finitief op de derde plaats beslag legde. Bij RW was spelverdeler Jan Dingemanse ondanks een vin gerblessure weer present. Ook hij kon niet voorkomen dat het sterke Gemini de winst pakte: 3-15, 5-15, 15-9 en 8-15. In het derde speldeel hadden de Rijnsburgers eindelijk een antwoord gevonden op de snelle aanval door het midden van de opponent. Een 0-6 achterstand in de volgende set nekte evenwel het Rijnsburgse optimisme. DAC 2 verloor de eerste set van het enthousiast spelende LUSV. met 13-15. Daarna ging de Alphen- se pass er wat beter uitzien, waar door de aanvallers beter in stelling werden gebracht. Toen ook was het snel gepiept met LUSV. dat ten opzichte van z'n tegenstander leng te tekort kwam. Voor het mannen- team van Orion zijn de zorgen voorlopig voorbij. Dank zij een 3-1 zege op een weinig geïnspireerd VCvS weten de Hazerswoudenaren dat zij ook het volgende seizoen in de eerste klasse van het rayon Lei den uitkomen. De setstanden wa ren 4-15, 15-12.15-8 en 15-11. SKC en Aarlanderveen gaan uitvechten wie Orion 2 naar de tweede klasse volgt. In een rommelig duel speelde Aarlanderveen in Warmond gelijk tegen WVC (10-15,15-9, 15-9 en 8- 15). Opvallend feit was dat Aarlan derveen meestal maar met zes man present, met niet minder dan acht spelers in de sportzaal verscheen. Ridderveld - Leython 3 eindigde na een plichtmatige vertoning in 2- 2 (15-11, 14-16, 15-6 en 17-19). Bei de teams snakken naar het eind van het seizoen. Ook SKC - Orion 2 kende een 2-2 score. Orion 2 be wees hiermee het eerste team een goede dienst. De pass was bij de Leidenaren in eerste instantie ver beneden de maat (11-15, 6-15). La ter lukte bij CTrion niets meer: 15-5, 15-1. ROTTERDAM (GPD) - De komen de installatie van het Centrumpar tijlid T,h. Termijn in de Rotterdam se gemeenteraad heeft geleid tot een botsing tussen de WD en de andere raadsfracties. Het geschil punt is de manier waarop Termijn vanaf volgende week dinsdag moet worden benaderd door de rest van de raadsleden. Burgemeester Peper en de frac tievoorzitters besloten dat de CP'er geen zitting mag hebben in de raadscommissies voor advies en bijstand. De Rotterdamse WD- fractie vindt echter dat een legaal gekozen raadslid niet per definitie van commissiewerk moet worden uitgesloten. De WD in Rotterdam, wijkt daarmee af van de lijn zoals de partij die in Amsterdam en Utrecht volgt. Daar zal de WD, evenals de andere partijen, het commissiewerk van de CP wel dwarsbomen. De raadsfracties (PvdA, CDA, WD, D66, Links Rotterdam en SGP) verklaarden dat Termijn niet hoeft te rekenen op steun aan door hem ingediende moties of aanvra gen van interpellaties. Volgens Pe per is het weren uit commissies mogelijk op grond van de gemeen tewet als raadsleden uitspreken dat zij in een ander raadslid geen vertrouwen hebben. Mr. Ankie Verbeek van de Rot terdamse WD: „De minimale de mocratische rechten, ook die voor de Centrumpartij, mogen niet uit het oog worden verloren. Wij me nen als liberalen dat voor het dage lijks werk in de gemeenteraad de commissievergaderingen essen tieel zijn. Wij vinden dan ook dat de Centrumpartij de gelegenheid moet hebben om deel te nemen aan het werk in een aantal daar van". Zij liet in het midden of de WD haar steun zal geven als het CP-lid zich verkiesbaar zou stellen voor zo'n plaats. Voor de installatie van de nieuwe leden van de Rotterdamse gemeen teraad zijn inmiddels de nodige maatregelen getroffen om die zo ongehinderd mogelijk te laten ver lopen. Burgemeester Peper deed gisteren een oproep om de installa tie van het CP-lid niet te verstoren. „Het moet de dag van de democra tie worden", aldus Peper, die de Rotterdammers wel opriep mas saal en 'op een waardige manier' hun afkeer van de CP te tonen op die dag. DEN HAAG (ANP) - Minister Ru- ding (financiën) denkt 150 miljoen te bezuinigen op bijstandkosten voor gescheiden vrouwen. Dat kan als een deel van die kosten wordt verhaald op de ex-echtgenoten. Daarvoor zou de wet moeten wor den veranderd en dat is nog niet gebeurd. Dit antwoordt Ruding op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid, Kraaijeveld-Wouters (CDA). Een deel van de betreffende wet is al gewijzigd door het buiten wer king stellen van het zogenoemde nihilbeding. Dit hield in dat het scheidende echtpaar onderling be paalde financiëel onafhankelijk van elkaar verder te willen leven. Onder anderen bijstandsvrouwen hebben krachtig geprotesteerd te gen het buiten werking stellen van dit beding. Hun zelfstandigheid wordt daarmee ondermijnd, stel len zij. De laatste vijfjaar is, zo stelt Ru- ding, het aantal gescheiden en ver laten vrouwen aan wie bijstand wordt verleend met 9.500 gestegen. Gezien de jaarlijks uitgesproken echtscheidingsvonnissen houdt de minister rekening met een jaarlijk se stijging van 10.000. Bij die ver wachte groei, berekent Ruding de jaarlijkse kostenstijging voor de bijstandskassen op 200 miljoen gulden. In 1983 bedroeg het aantal ge scheiden vrouwen onder de be roepsbevolking 94.000. Van hen was toen een kwart zonder werk. Ruding verwacht dat in 1990 180.000 gescheiden vrouwen tot de beroepsbevolking behoren. MADRID - Na weken mediteren heeft premier Felipe Gonzalez de knoop doorgehakt: de algemene verkiezingen, die in beginsel ge pland waren voor oktober, zullen vervroegd worden tot 22 juni aan staande. Na een bijzondere verga dering van de ministerraad teken de koning Juan Carlos gisteren voor zijn vertrek naar Londen het decreet, waarbij het parlement ont bonden wordt en vervroegde ver kiezingen worden uitgeschreven. De vierde algemene verkiezingen sinds het herstel van de democra tie zullen samenvallen met de re gionale verkiezingen in Andalusië. door Gerrit-Jan Hoek Tot gisteren had de Spaanse pre mier bij hoog en bij laag volgehou den, de algemene verkiezingen niet te zullen vervroegen. In poli tieke kringen werd aangenomen, dat Gonzalez geschiedenis wilde schrijven door een kabinet voor het eerst in vele decennia de volle dige vier jaar uit te laten zitten. An dere argumenten, die door sommi ge socialisten werden aangevoerd om vast te houden aan de oor spronkelijke datum in oktober, hielden verband met het recente NAVO-referendum. Zo kort na het referendum zou het onverstandig zijn de partij in een nieuw verkie- zingsavontuur te storten. De won den, die het referendum in de sterk verdeelde socialistische gelederen had veroorzaakt, zouden op zo'n korte termijn nog niet geheeld zijn. Bovendien wordt in juni het we reldkampioenschap voetbal in Me xico georganiseerd, waardoor het hoofd van de meeste Spanjaarden nu niet direct naar politieke cam pagnes zou staan. Volgens de woordvoerder van de Spaanse regering, Javier Solana, is de ommezwaai in het standpunt van Gonzalez veroorzaakt door drie overwegingen. In de eerste plaats is op dit moment al het vol ledige programma van de socialis ten in wetten omgezet. Over het enige hangende onderwerp, de wettelijke regeling van commer ciële televisie, zou op korte termijn toch geen parlementair akkoord met de conservatieve oppositie be- UTRECHT - In het Jaarbeurscongrescentrum in Utrecht is gisteren de FNV-studtieconferentie "Vrouwen heb ben voorrang gehouden" over de positie van vrouwen op de arbeidsmarkt. Sprekers waren onder meer mevr. Grewel (vice-voorzitter van de Emancipatieraad), mevr. Christochowitz (namens staatssecretaris Kappeyne), hoofdcommissaris Brand (Utrechtse politieen mevr. De Jong (sociologe aan de Leidse ujiiversiteit). (foto anpi JOHANNESBURG (ANP) - De of ficier van justitie in het proces te gen de Belgisch-Nederlandse Hélè- ne Passtoors zal waarschijnlijk de doodstraf of levenslang eisen. Dat is de mening van vele waarnemers die het proces in Johannesburg bij- De achtergrond van deze opvat ting is dat het Openbaar Ministerie kennelijk voldoende bewijsmate riaal heeft en het feit dat andere po litieke gevangenen die lange vrij heidsstraffen uitzitten ,veel min- Eis tot doodstraf of levenslang in proces-Passtoors verwacht der' ernstige vergrijpen hebben ge pleegd dat het bewijsmateriaal dat tegen Passtoors en Klaas de Jonge is ingebracht, aangeeft. De waarnemer van de Internatio nale Commissie van Juristen bij het proces, Willem van Manen, heeft zondag na toestemming van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken een bezoek van vele uren aan Klaas de Jonge gebracht. Hij zei te hopen dat hij De Jonge, die nog steeds bivak keert in een bijgebouw van de Ne derlandse ambassade, opnieuw kan bezoeken. Deze weck zal even eens een Belgische jurist de rechts zaak als waarnemer bijwonen. reikt worden. Het handhaven van de verkiezingen in oktober zou bo vendien het nadeel hebben, dat de begroting voor het komende jaar pas in november opgesteld zou kunnen worden. Daardoor zou de kans gemist worden om op de gun stige economische ontwikkeling in te spelen bij het opstellen van het nationale budget. Tenslotte zou Spanje volgens de woordvoerder niet gebaat zijn bij een officieuze verkiezingscampagne van enkele maanden. De werkelijke redenen zijn vol gens welingelichte bronnen an ders. Met het vervroegen van de verkiezingen zouden de socialisten de conservatieve oppositie een slag vóór willen zijn. Gisteren zou de top van de conservatieve Volks coalitie in Madrid bijeen komen met als belangrijkste agendapunt het indienen van een motie van wantrouwen tegen de socialisti sche regering. Bovendien zou uit een recente enquête gebleken zijn, dut de so cialisten een uitstekende kans maakten om opnieuw de meerder heid te halen, indien de verkiezin gen voor de zomer zouden worden gehouden. Uit het onderzoek kwam bovendien naar voren, dat de socialisten een geringe tol zou den hoeven te betalen voor hun po litieke capriolen rond het NAVO- referendum. Ten slotte zouden de socialisten kunnen profiteren van grote verdeeldheid, zowel in het kamp van de conservatieven als van de communisten, waardoor de politieke alternatieven zowel ter linker als ter rechterzijde van de socialisten gering zijn. ZWOLLE (ANP) - De economi sche politierechter in Zwolle mr. J.O.A.M. van Aerde heeft gisteren 32 van in totaal 41 Urker vissers veroordeeld tot boetes met een to taalbedrag van 277.000 gulden waarvan 66.000 gulden voorwaar delijk. De vissers stonden terecht voor onjuiste opgaven van hoe veelheden tong en schol in 1984. In afwachting van de behande ling door het hof in Arnhem van vijf eerdere veroordelingen, wer den deze zaken vorig jaar juni aan gehouden. Het ministerie van landbouw en visserij heeft kort voor het kort ge ding van het visserijbedrijfsleven tegen de stilligregeling van staats secretaris Ploeg (visserij) het ont heffingenbeleid waardoor vissers minder dan tien weken mogen stil liggen, veranderd. President mr. Bakker van de rechtbank in Den Haag, voor wie het kort geding diende, noemde het optreden van het ministerie 'niet het meest ge lukkige, als er twee dagen voor een kort geding in een weekeinde iets verandert' Op voorstel van Bakker gaat het georganiseerde visserijbedrijfsle ven opnieuw met de Directie Vis serij van het ministerie praten over het ontheffingenbeleid. Een ont- heffingsmogelijk bestond volgens de raadsman van het bedrijfsleven, mr. Bronkhorst, tot voor kort al leen theoretisch. Over de prakti sche invulling was niets duidelijk. De wijziging van het ministerie was aanleiding om een van de kort- SCHIEDAM (ANP) - De onderne mingsraad van Wilton-Fijenoord wil als uiterst middel de werkne mers oproepen actie te voeren als minister Van Aardenne (economi sche zaken) vasthoudt aan een ach tergestelde positie van de werf bij het verwerven en uitvoeren van marine-orders. „Het is het allerlaatste middel waaraan we denken, maar we gaan liever strijdend ten onder", zei OR- voorzitter A. Etman gisteren op een persconferentie. In eerste in stantie wil de raad de mogelijkhe den van juridische stappen tegen de minister onderzoeken. Van Aardenne moet binnenkort beslissen over het advies dat oud- Unilevertopman Goudswaard over de drie marinewerven Wilton-Fij- enoord, RDM en De Schelde heeft uitgebracht. Dit advies komt er op neer dat buitenlandse marine-or ders in eerste instantie bij de staatswerven RDM en De Schelde moeten worden uitgevoerd. Pas als de capaciteit van deze werven vol- zit, mag Wilton-Fijenoord orders uitvoeren. Evenals de directie ver wijst ook de OR dit advies naar de prullebak, omdat het volgens hem in de praktijk betekent dal de werf de nieuwbouwafdeling wel kan sluiten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15