i \C\ FC Twente: nu het publiek nog GEOPEND n BASTI H 1 1 0 Georges blijft vier jaar praeses UEFA DD "U H TEL' £t*\ j KNVB'er Kaspers commercieel directeur LFC-UDO Lucratieve misser. Ook Nielsen geblesseerd Gisteren officieel ZATERDAG 19 APRIL 1986 SPORT PAGINA 13 Beroering Haarlem wankelt. De financiële positie van de keurige eredivisie club schijnt zo slecht te zijn dat het bestuur harde bezuinigings maatregelen heeft aangekon digd. Haarlem is nooit een pu bliekstrekker van de eerste orde geweest, maar in deze voetbal jaargang zijn de toeschouwers nog massaler weggebleven dan was gevreesd. Het begrotingste kort van de club nadert dit sei zoen de 100.000 gulden. Een schuld waar de penningmeester van de gemiddelde Italiaanse club dolgelukkig mee zou zijn, maar die Haarlem op de rand van de afgrond brengt. Inmiddels zijn voor Edward Metgod, Joop Böckling, Chris Verkaik en aanvoerder Wim Balm ontslagaanvragen inge diend. Uit de krant van maandag bleek dat John Verschoor wel een nieuwe aanbieding van het Haarlem-bestuur heeft gekregen. Maar de Leidenaar heeft het aan bod naast zich neergelegd en ge dreigd te zullen stoppen. De 30-jarige libero en bloemen handelaar legt uit waarom: "Ik vind dat ik elk jaar iets meer moet verdienen, omdat de druk van de belasting ook jaar lijks groter wordt. Voor volgend seizoen heeft het bestuur me pre cies hetzelfde geboden en daar neem ik geen genoegen mee. Ik ben echt geen geldwolfmaar bij andere clubs had ik het dubbele kunnen verdienen. Haarlem kost me heel veel tijd. zeker nu met al die midweekse wedstrijden. Daar moet wat tegenover staan. Bovendien heb ik een belangrijke plaats in het elftal. Ik weet van mezelf dat ik geen hoogvlieger ben, maar in organisatorisch op zicht vorm ik met Metgold en Balm toch de as van het elftal. Ik vind dat het geld dat ik volgend jaar bij Haarlem kan verdienen in geen verhouding staat tot mijn rol in het elftal en de uren die ik er in moet steken". Dus... "Dusoverweeg ik testoppen. Ik heb me in elk geval op de trans ferlij st laten zetten, maar als nie mand interesse toont, stop ik met betaald voetbal". Waarom zou niemand geïnte resseerd zijn in JöTin Verschoor. Zo slecht speelt hij toch niet? Verschoor: "Integendeel, zoals ik nu loop te voetballen, zou ik nog zeker drie jaar op het hoogste mee kunnen draaien. Het pro bleem is mijn prijs. Ik denk dat ik ongeveer een ton moet kosten en welke Nederlandse club wil zo'n bedrag nog neerleggen voor een 30-jarige libero9 Voor een buitenlandse club is een ton geen probleem. Verschoor: "Dat is waar. misschien dat ik iemand inschakel om de moge lijkheden te onderzoeken voor een transfer naar een Belgische of Franse club". "Daar zou ik wel een oplossing voor weten. Eerlijk gezegd trekt het buitenland me wel. Al was het alleen maar om m'n talen op te halen, hoewel, dat Belgisch schijnt niet zó moeilijk te zijn". Maar wat als er geen transfer komt? Verschoor: "Da gan ik weer bij de ama teurs voetballen. Daarnaast kan ik misschien wat met mijn trai nersdiploma's doen. Ik heb D en E. Bij welke club ik ga spelen, weet ik nog niet. Op grond van de bepalingen móet ik terug naar m'n oude club, LFC dus, maar als het een beetje tegenzit speelt dat volgend jaar vierde klasse. En de overgang van de eredivisie naai de vierde klasse vind ik wel heel erg groot. Ik denk dat ik dan dis pensatie aanvraag om in de top van het amateurvoetbal te kun nen voetballen". "Bijvoorbeeld, of bij een c als Rijnsburgse Boys". Aha, lekker dicht bij de ling. Verschoor: redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser John Verschoor uiterst rechts) viert een feestje met 'huurling' Stanley Menzo en trainer Hans van Doorneveld i een succesvolle inhaalrace tegen Ajax. de werkgever van Menzo, die in Haarlem een 0-3 voorsprong verspeelde (archieffoto AM Knijpen Wil van der Laan reed op 16 maart zijn laatste zijspancross. Voor de sportieve inwoner van Ter Aar was de aardigheid er goed af. Hij beleefde weliswaar genoeg plezier aan zijn sport, maar het feit dat Van der Laan om de haverklap een nieuwe bakkenist moest opleiden, deed hem de handdoek in de ring wer pen. Het blad Motor haalde de naar de trike-sport (zeg maar driewielers) overgestapte Van der Laan voor het voetlicht: "Er zijn zijspancrossers die zes bakkenisten in een jaar verslij ten. Ja, soms denk ik dat ze die in het blik hebben zitten. Kijk. het gaat niet alleen om het crossen, ook de toestanden er omheen tel len mee. Uiteindelijk moetje een aantal dagen per week met el kaar optrekken en als dan de uit slagen niet naar de zin verlopen ontstaan er prikkelingen. Omdat je een bakkenist hebt is het mak kelijk om hem de schuld te geven. Ik moet trouwens stellen dat ik met niemand door ruzie uiteen ben gegaan. De een trouwde, de ander begon een eigen zaak". Zodra een vrouw zich in de na bijheid van z'n bakkenist schaar de, wist Van der Laan al genoeg: "Vrouwen en sport gaan geen enkele tak van sport samt dat is vaak een probleem". Zeker geen korfbalclub in Ter Aar. Niettemin neemt Van der Laan het op voor de crossvrien- delijke vrouwen waar het gaat om de toiletvoorzieningen: "En verder hamer ik al jaren op betere toiletvoorzieningen voor de dames. Kijk. wij schui ven achter een boom. maar de vrouwen staan de hele dag te knijpen. Die slepen de familie bij een volgende gelegenheid naar het strand. Hup, kost weer han denvol toeschouwers". Gaat-ie lekker? In het clubblad Spirit van de Al- phense atletiekvereniging AAV '36 komt Dirk Westerduin terue op de Twintig van Alphen, de openingsklassieker van het weg- seizoen die een maand geleden zo overtuigend werd gewonnen door de Nederlandse troef in de vanmiddag te lopen internatio nale marathon van Rotterdam: "Ik sta verstomd. Voorbij de laatste brug van Ter Aar, langs het kanaal, steekt een verslagge ver vluchter Cor Lambregts een microfoon onder zijn gezicht, on dersteund door een camera van uit een rijdende auo. Waarna de loper een betoog afsteekt over hoe hij zich voelt en het laatste rechte eind dat hij nog te gaan heeft. Ik ben verbaasd over de bereidheid van Lambregts zijn mond open te trekken. De journalist heeft geen respect voor zijn prestatie. Ie mand. die met zware lichamelij ke arbeid bezig is, stel je geen vragen in de trant van: 'Gaat-ie lekker?' Zal de man-met-micro- foon ooit iets bedreven hebben dat lichamelijke inspanning mag heten?" Ter informatie van Wester duin: de man die Lambregts in volle vlucht interviewde was Kees Jansma en die draaft wel eens mee in het negende voetbal elftal van... Alphense Boys. Naar verluidt lijkt dat soms op licha melijke inspanning. Blaaskaak (2) Ton Pattinama heeft ons op onze wenken bediend. Twee weken geleden spraken wij de hoop uit dat de Rotterdamse blaaskaak snel uitgevoetbald zal zijn en daar begint het nu aardig op te lijken. Door niet te komen opda gen voor de uitwedstrijd tegen NEC, heeft Pattinama de voort zetting van zijn voetballoopbaan in gevaar gebracht. Rinus Israël heeft de schopper van FC Den Bosch inmiddels bij het grof vuil gezet. Het wachten is nu op de vuil- i die hem ophaalt. Etterbuil (2) Of de nieuwe buschauffeur IJs- selmeervogels naar de titel in de eerste klasse B van het zaterdag voetbal rijdt, moet nog even wor den afgewacht. Feit is wel dat de werknemer van busmaatschap pij Oskam uit Nieuw-Vennep volgens trainer Tonnie Pronk vo rige week zaterdag een aandeel had in de overwinning van de Spakenburgers tegen Rijnsburg se Boys. Pronk na de 0-2 zege: "Zo'n busreis is een onderdeel van de voorbereiding. Ik ben ver antwoordelijk voor het reilen en zeilen. Niet alleen tijdens en na de wedstrijd, maar ook vóór een duel. Dus stel ik prijs op een goeie chauffeur. Die we nu hebben is sportminded en spontaan. Heel anders dan die man van de NAM. die ons voor de wedstrijd tegen Quick Boys vijf keer Kat wijk heeft laten zien". De reis verliep ook tot tevre denheid van aanvoerder Henk de Graaf, die de NAM-chauffeur vo rige week nog een etterbuil noemde: "Die nieuwe is goed bevallen. Binnen een uur zaten we in Rijnsburg. Het is belangrijk dat je een beetje aardige vent hebt. Dat je je niet zoals bij die andere man constant zit te verbijten". Bij Rijnburgse Boys kan bijna alles. Volgend jaar staat er zelfs een sporthal op Middelmors, maar de chauffeur van de tegen stander bewerken zit er blijkbaar niet in.. Belangrijke wedstrijd zondag lliiWI^TiM Aanvang 14.00 uur mtmmM Boshuizerkade ENSCHEDE (GPD) Met de benoeming van Jan Kaspers tot commercieel directeur heeft FC Twente de even perfecte als pretentieuze organisatie in het stadion Diekman afgerond. Nu het publiek nog. Dit seizoen kwam tot nu toe bij de thuiswedstrijden een kwart minder toeschouwers opdagen dan begroot was, maar het bestuur heeft zoveel vertrouwen in de kwaliteiten van het nieuwbenoemde trio (Kaspers-Rijvers-Vonk) „dat FC Twente via prestaties in het veld weer een brug moet kunnen slaan naar het publiek". Met voorzitter Frans Hartman voorop staart FC Twente zich blind op de gouden jaren zeventig, waar in de Enschedese club zowel in ei gen land als daarbuiten furore maakte. Een groot deel van de aan hang heeft de sub-topper van wel eer inmiddels de rug toegekeerd en het zal tijd vergen om die suppor ters weer voor FC Twente te inte resseren. „Geduld en vertrouwen", oordeelde Hartman gisterrfliddag in omgekeerde richting, „zal een van de slogans zijn waarmee FC Twente het nieuwe seizoen ingaat. Wij hebben het volste vertrouwen dat er iets moois uitkomt, maar dat hoeft niet a la minute. Daar hebben wij driejaar de tijd voor, ook finan cieel". De peperdure staf, waarmee al gauw een bedrag gemoeid zal zijn van tussen de zeven en acht ton, garandeert echter geen successen op het veld maar biedt wel meer perspectief op lange termijn. In dal licht bezien heeft FC Twente de juiste maatregelen genomen. De grote vraag is alleen of een provin cieclub als FC Twente, die niet kan rekenen pp de „eeuwige" steun van een multi national, niet te hoog grijpt met een personeelsstaf zoals in ons land alleen PSV die kent. Met andere woorden: speelt FC Twente niet erg hoog spel? De zakenman Hartman ontkent niet dat er zekere risico's worden genomen „maar naar onze stellige overtuiging is dat risico verant woord. Hel zal echter wel tot iets moeten leiden, tot resultaten in het veld, anders hebben we het met z'n allen verkeerd gedaan". De ambi tie is bekend: een plaats in de sub top van de eredivisie en internatio naal voetbal. Alleen in dat geval is- de missie geslaagd. Zo niet, dan zullen de geldschieters het over driejaar definitief laten afweten en zijn de gevolgen van de rigoureuze ommezwaai voorspelbaar. „Maar hoe meer mensen naar het Diek man komen", ziet Hartman de noodzaak in. „des te sneller zal het proces zich ontwikkelen om van FC Twente weer een topclub te maken". Ook naar het oordeel van Rijvers heeft FC Twente de enig juiste weg bewandeld. De nieuwe technisch directeur houdt daarbij vanzelf- GOTHENBURG DPA- Een gemiste strafschop in het Europa Cup-duel tussen Barcelona en IFK Göleborg (3-0) heeft gisteren in Gothenburg geleid tot een fikse daling van de benzineprijs. Een Noorse oliemaatschappij, die een netwerk van pompstations bezit in en rond Gothenburg, maakte een liter brandstof bijna een kwar tje goedkoper om daarmee de Zweden te troosten voor de uiteinde lijke nederlaag in Barcelona. IFK Göteborg miste de finale van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen door na de verlenging de strafschoppen slechter te nemen dan de Spanjaarden. De laatste IFK-speler, die vanaf elf meter faalde, was de jeugdige Noor Mordt. Een woord voerder van het stuntende bedrijf noemde de prijsdaling voor ben zine, die tot en met zondag geldt, een zelf opgelegde boete. Andere maatschappijen reageerden prompt op het bijzondere initiatief en verlaagden de prijzen aan de pomp e sprekend slechts op afstand reke ning met het gepeperde prijskaar tje dat aan de organisatie hangt. Dat is tenslotte zijn zaak niet. „Overal in Europa", steekt de tech nisch directeur het bestuur een hart onder de riem. „zie je clubs spectaculaire aankopen doen om het publiek te paaien Maar even zo vaak deugt de organisatie niet en dan ben je op de verkeerde manier bezig". Het zal geen verbazing wekken dat Rijvers indirect invloed heeft gehad in de benoeming van Kas pers, ofschoon het hoofd opleidin gen van de KNVB nou niet direct de „monderne top-manager met ondernemerskwaliteiten" is die FC Twente voor ogen stond. „Maar ik heb hem in Zeist wel leren kennen als een man", reageert Rijvers, „die van wanten weet en om wie je moeilijk heen kunt". Maar zowel fï- nancieel-technisch als commer cieel voldoet Kaspers maar ten de le aan het beeld van de „commer ciële spits" die FC Twente voor ogen stond, zoals hij de harde we reld van het profvoetbal ook slechts van afstand kent. In de voetballerij is het echter een abso lute noodzaak om snel en alert te kunnen handelen. Maar daarvoor moetje wel de weg kennen. En hoe moeilijk dat soms is heeft het verleden (Eric Mulder en Gu.v De faix) geleerd. „Ik denk niet", is de optimisti sche visie van Kaspers, „dat de voetbalwereld zo ongelooflijk com plex in elkaar steekt dal ik het niet snel op kan pakken. Maar het is juist, dal ik de komende tijd in een aantal zaken op de wandelstok van het dagelijks bestuur moet leu nen". Het spreekt in elk geval in zijn voordeel dat Kaspers „een goudomrande toekomst" bij het le ger liet lopen en dal de inhoud van de advertentie hem een prikkeling bezorgde om te solliciteren. ROTTERDAM (GPD) De spe lers van Feyenoord worden dit sei zoen achtervolgd door hardnekki ge blessures. Terwijl Mario Been nog herstellende is van een menis cusoperatie en Ben Wijnstekers nog altijd tobt met zijn enkel, is nu ook Ivan Nielsen voor twee duels uitgeschakeld. De Deense libero liet zijn rechterenkel gisteren in het gips zetten „omdat ik daar al sinds de winterstop last van heb. Die enkel blijft maar dik", aldus Nielsen, die minstens tien dagen rust voorgeschreven heeft gekre gen. De laatste man moet daardoor de duels tegen FC Utrecht (zondag) en Excelsior missen, maar heelt ■dat er graag voor over, omdat hij „per se het WK niet wil missen", zo blikt hij alvast vooruit. Dat doet ook het bestuur van Feyenoord. Het opende afgelopen week de besprekingen met René Hofman, een van de spelers die op het verlanglijstje van de nieuwe trainer Rinus Israel staat. „Hij wil graag naar Feyenoord komen", al dus bestuurslid Van der Laan van de Kuip-club, „maar verder zijn we nog niet gekomen. We gaan ons eerst verdiepen in den". Vierkamp af gelast HILVERSUM (GPD) - De Euwe- herdenkingsvierkamp, die van 5 tot en met 12 mei in Amsterdam zou worden gehouden, is afgelast De organisatoren van dit schaak toernooi, waarvoor Karpov, Kortsj- noj, Van der Wiel en Timman wa ren uitgenodigd, hebben van het evenement afgezien, omdat het niet mogelijk bleek op korte ter mijn een perfect toernooi uit de grond te stampen. Hans Böhm, een van de organi satoren, legt uit: „We moesten de totale organisatie binnen een maand rond hebben. Die tijd is te kort gebleken. De geinviteerde spelers hadden toegezegd; daar lag het probleem niet". BERN (ANP) - De Fransman Jac ques Georges zal de komende vier jaar voorzitter van de UEFA blij ven. Georges heeft zich bij het con gres van de Europese voetbalunie beschikbaar gesteld voor een nieu we termijn. Er zijn geen tegenkan didaten. Van de vijf andere leden van het dagelijks bestuur zijn er vier. onder wie Jo van Marle, her kiesbaar. Alleen voor de Ier Schram zal een opvolger komen. Het congres van de UEFA wordt op 24 april in de Portugese bad plaats Cascais gehouden. Nieuwe kandidaten voor een plaats in het algemeen bestuur zijn de Cyprioot Kyprianou en de Fin Pöyhönen. De tweede wedstrijd voor de fi nale van het toernooi om de UEFA beker tussen Real Madrid en 1 FC Köln wordt donderdag 8 mei (He melvaartsdag) in Keulen gespeeld. Real Madrid heeft zich akkoord verklaard met deze datum. Eerder werd ook 6 mei als datum ge noemd. De eerste wedstrijd wordt woensdag 30 april in het Bernabeu- stadion in Madrid gespeeld. De scheidsrechterscommissie van de UEFA heeft vrijdag de scheidsrechters voor de finales van de Europese bekertoernooien be kendgemaakt. De finale van het toernooi voor landskampioenen. FC Barcelona - Steaua Boekarest op 7 mei in Sevilla, wordt geleid door de Fransman Michel Vautrot. De Oostenrijker Franz Wóhrer ar- bitreert de eindstrijd van het be- kerwinnaarstoernooi tussen Dina mo Kiev en Atletico Madrid op 2 mei in Lyon. Het duel om de UE- FA-beker tussen Real Madrid en 1 FC Köln (30 april), wordt geleid door de Brit Keith Hackett. De re turnwedstrijd (6 of 8 mei) is in han den van de Schot Robert Valenti ne. De beroemdste Peruaanse voet baller. Teofilo Cubillas. heeft af scheid genomen van zijn actieve voetballoopbaan. Cubillas, de re cordinternational, deed dit in een vriendschappelijke wedstrijd in de Peruaanse hoofdstad Lima De 36-jarige Cubillas kwam zijn carrière in 117 interland wed strijden uit. Al op 17-jarige leeftijd was hij een gewaardeerd speler. een begaafde dribbelaar, die be kend stond om zijn gevoelige ka rakter. De in het Amerikaanse Co- ral Springs woonachtige Cubillas (gehuwd en vader van drie zonen) kwam drie keer in de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal: in 1970, '78 en '82. ..El Nene" speelde in zijn carriere niet alleen voor het nationale elftal van Peru, maar kwam ook uit in de kleuren van het Zwitserse FC Ba sel, hel Portugese FC Porto en het Amerikaanse Fort Lauderdale. Ondanks zijn afscheid zal Cubil las toch nog bij de eindronde van het wereldkampioenschap in Me xico aanwezig zijn. Hij is commen tator voor een Spaanstalig Ameri kaans televisiestation. Waar de rest van de toekomst van de vermaarde voetballer ligt. zal hij pas na het toernooi om het wereldkampioen schap beslissen. BASTI N H TEL LEIDEN Voorschoterweg 8 2324 NE Leiden Telefoon 071-768800 Telex 30657 (bastl nl)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13