Leiderdorp pikt draad 'Aangenaam' weer op 'Lichten Engelendaal moeten aan' Lezers Schrijven Dorpsstraat Zoeterwoude overhoop Week lang manifestatie voor buitenlanders REGIO LEIDEN VRIJDAG 18 APRIL 198ö LEiDERDORP - Vorig jaar moest Leiderdorp het zonder stellen. Vol gens Emile Snell en Sinan Cengiz van de werkgroep 'Leiderdorp Aangenaam' vanwege het weer. de jubilerende Winkelhof en de feestelijke gebeurtenissen rondom het nieuwe kunstgrasveld van Alecto. Activiteiten met als doel de integratie van buitenlanders in de Leiderdorpse samenleving te be vorderen. zouden in die drukke ok tobermaand zijn ondergesneeuwd, denken Snell en Cengiz. Vanavond wordt de draad weer opgepikt. Met een jongerenavond in de Sjelter zal dan het startsein worden gegeven voor de derde 'Leiderdorp Aange naam'. een over drie avonden en Dodelijk ongeluk in Wassenaar WASSENAAR/KATWIJK - Bij een verkeersongeval op de Wasse- naarse Rijksstraatweg is gister middag de 25-jarige B.A.V. Sonne- veld uit Gorinchem dodelijk ver ongelukt. Een 22-jarige Katwijker raakte daarbij ernstig gewond. Het ongeluk ontstond rond kwart over drie ter hoogte van restaurant Bijhorst. Het slachtof fer wilde vanaf de Zijdeweg en wilde bij Bijhorst keren om rich ting Den Haag te gaan. Dat is op de Rijksstraatweg verboden, om dat het veel te gevaarlijk is. Waarschijnlijk heeft de man vanwege het slechte uitzicht de auto van de Katwijker niet zien aankomen. Terwijl zijn auto dwars op de weg stond, kwam de Katwijker aanrijden. Hij kon de auto niet meer ontwijken en boor de hem in de flank. Sonneveld was op slag dood. De brandweer moest hem uit de auto bevrijden. De Katwijker moest met ernstige verwondingen aan been, arm en gezicht naar het Bro- novo-ziekenhuis worden overge bracht. Het verkeer op de Rijksstraat weg moest een uur lang worden omgeleid. Overigens heeft deze doorgaan de weg dit jaar nu al vier levens gekost. Rijk en provincie zijn in middels druk doende om het punt veiliger te maken. een middag uitgesmeerde manifes tatie. Leiderdorp telt zo'n 750 allochto nen. Onder hen ongeveer 95 Ma rokkanen. 225 Turken, 7 Chilenen, 197 Surinamers en 47 Antillianen. Ruim voldoende voor de instelling van een gemeentelijke stuurgroep begeleiding etnische minderhe den. Die stuurgroep, vertelt Snell, schoolleider van de Springschans, stelt zich ten doel informatie te ver schaffen. Een aantal mensen, on der wie Snell, wilde meer. "Een bredere aanpak, duidelijker op in tegratie gerichte dingen". "Maar dan wel met behoud van de eigen identiteit", zegt Cengiz, student van de sociale academie in Rotter dam en actief bij een Turkse so ciaal-culturele vereniging die ope reert in Leiden en Leiderdorp. Uit de stuurgroep werd de werk groep geboren. De manifestatie, zo wilde en wil de werkgroep, moet uiteenlopende cultuuruitingen (zang, dans, theater, eten en drin ken) bijeenbrengen. Dat gebeurt volgende week zaterdag, tijdens de slotmanifestatie, bijna letterlijk in "De Tent", aldus Snell en Cengiz, in de Houtkamp. Er zal daar mu ziek zijn. En ook dans, hapjes en drankjes. Tussen vijf en zes zal het podium worden bezet door Neder landse, Chileense, Marokkaanse en Turkse muziek- en dansgroepen. Tegelijk. "Een jam-sessie. Wie weet wat voor new wave daar uit kan voortkomen", lacht Cengiz. De vorige twee keren mocht de manifestatie zich in een tevreden stemmende belangstelling verheu gen. Cengiz: "Vorig jaar is ons her haaldelijk gevraagd: waar blijft Leiderdorp Aangenaam. Door de buitenlanders. Maar ook door wet houders ep raadsleden". Krap De manifestatie wordt volledig gesubsidieerd door de gemeente. "Twaalfduizend gulden. Heel krap. We kwamen er deze keer bijna niet mee uit en hebben op bij voorbeeld posters moeten bezuinigen. Ook hebben we een de andere keren succes oogstende Turkse volks dansgroep moeten laten vallen. Maar we willen niet klagen. Terwijl iedereen heeft moeten bezuinigen, bleven wij op hetzelfde niveau. En de gemeente werkt ook op andere manieren mee, door de Muzenhof beschikbaar te stellen. Ook is ons een ambtenaar toegevoegd". "Aanvankelijk was het erg moei lijk om buitenlanders bij de organi satie te betrekken", vertelt Snell. Cengiz: "Nederlanders die activi teiten voor buitenlanders organise ren, dat kan niet goed zijn, zou ik bijna zeggen". Snell: "Doelgroep en organisatie, die moeten samen vallen. Ik heb van de eerste keer ook geleerd dat alles wat naar poli tiek ruikt er maar heel zijdelings bij moet worden betrokken. De eerste keer zaten er tijdens de dis cussie-avond alleen maar raadsle den in het forum. Daar zaten best aardige mensen bij, daar niet van. Maar er is toen de hele avond over de samenstelling van het forum ge discussieerd. Waarom er geen bui tenlanders bij zaten. Terecht na tuurlijk. Vanavond zal het veel be ter gaan. Buitenlandse jongeren zullen met Nederlandse jongeren in discussiegroepjes worden ver deeld. Tijdens de plenaire vergade ring kunnen er concrete actiepun ten op tafel komen. Die moeten dan naar de politieke partijen wor den doorgeschoven". Onaangenaam "Ieder mens, bewust of onbewust, integreert", zegt Snell. Cengiz: "Het is lang niet altijd zo gemakke lijk om te zien dat dat gebeurt, want integratie gebeurt in je geest en niet in de dingen die je draagt. Ja, wij denken dat we met deze ma nifestatie het proces een beetje kunnen versnellen". Ook in Leiderdorp is het soms onaangenaam voor buitenlanders. Ik ken een Turks gezin waarvan de een fabriek. Die Ejtiile Snell (links) en Sinan Cengiz: "Ook in Leiderdorp is het soms onaangenaam voor buitenlanders'. zag dat een Turkse collega bij een gevaarlijke machine werd gezet. Het was extra gevaarlijk omdat die man bepaalde medicijnen gebruik te met een zekere drogerende wer king. De voorman liep naar 'een hogere', een Nederlander en zei hem die man niet bij die machine te zetten. Waarom niet, weer een Turk minder, des te beter toch, luidde het antwoord". Cengiz: "Buitenlanders die met klachten over discriminatie bij de politie ko men. Het enige dat ze te horen krij gen, is: dat schrijven wel ergens op. Voor mij was verder ook de op komst van de Centrumpartij hier aanleiding in de werkgroep te gaan zitten". "En: "Ik vind ook dat er een Lei den Aangenaam moet komen, net als in Leiderdorp volledig gesubsi dieerd door de gemeente. Leider dorp is wat dit betreft veel actiever. Van een socialistische gemeente als Leiden zou je veel meer ver- Zwarte Piet Snell: "Ik kom zelf uit Indonesië. Op de Springschans lopen al jaren buitenlandse kinderen rond. Mo menteel zo'n veertig. Ik zit ook in de Chili Werkgroep. Ik heb ook daar kennissen en vrienden opge daan, zo ben ik erin gerold. Neder landers kunnen voor zo'n vijf pro cent voelen wat Turken en Marok kanen voelen. Ik, omdat ik hier en daar actief ben, zo'n tien procent. Met Chilenen ligt het toch een beetje anders, die zijn hier als vluchteling. Maar de Turken, die komen uit dorre gebieden, waren schaapherder en zijn minder weer baar, minder mondig". "Probleem is, dat merk ik ook op mijn school, dat Nederlanders als ze oordelen over buitenlanders hun eigen normen als criteria ge bruiken. Ik weet dat Surinamers zich wezenloos ergeren aan Zwarte Piet. Nederlanders zeggen: joh, stel je niet aan, buitenlanders hoe ven zich toch niets aan te trekken van Nederlandse feesten, die vie ren ze toch niet. Van buitenlandse kinderen op Nederlandse scholen wordt anderzijds gewoon verwacht dat ze meedoen met Sinterklaas, Kerstmis en Pasen. Ik moet nog zien wat er gebeurt als ik op mijn school een Islamitisch feest ga vie- Het programma van de manifestatie 'Leiderdorp Aangenaam' steekt als volgt in elkaar. Vanavond, 20.00 uur in de Sjelter is er jongerenavond. Dins dag 22 april is er om 20.00 uur in de Muzehof een optreden van de Turks/ Marokkaanse/Nederlandse theater groep Ali Baba. Donderdag 24 april, eveneens in de Muzenhof, is er vanaf 20.00 uur een hindoeisme-avond. Za terdag 24 april kan men van 12.00 tot 18.00 uur terecht bij De Tent in de Houtkamp voor de grote slotmanifes tatie. Voetgangers Vereniging: situatie voor voetgangers veel te gevaarlijk LEIDERDORP - De verkeers- meeste stoplichten sinds dim lichten op de Leiderdorpse En- kwart jaar constant op knip- gelendaal moeten weer in wer- perstand staan. De meeste lich- king worden gesteld. Alleen ten zijn uitgezet om automobi- dan kan worden voorkomen listen te bewegen voor de route dat overstekende fietsers voetgangers door de lange wachttijden onnodige risico's Mini-container Wij waren zeer content over de wij ze waarop u de proef met de mini- containers in Oegstgeest heeft ge plaatst in de krant. Alleen had ik nog enige toevoegingen. Er wordt beweerd, dat Haaswijk en de Bloemenbuurt aan de proef hebben meegewerkt. Dat eerste klopt wel, maar het laatste niet. Ook de uitslag waarop de meerder heid is gebaseerd is niet juist. Als je een meerderheid denkt te beha len met mensen die niet meedoen, vind ik dat niet reëel. Stel je voor, dat bij de laatste ge meenteraadsverkiezingen de niet- stemmers toch maar bij de WD of de PvdA werden opgeteld, dat is onmogelijk. Ik heb de moeite eens genomen om vanuit het postcodeboek eens op te tellen hoeveel gezinnen er in de Bloemenbuurt wonen. Het to taal is 1330, inclusief een stukje Kennedylaan en Dorpsstraat. Dit vergeleken met het aantal formulieren dat is uitgegeven aan de bewoners van Haaswijk (2000) en dan het aantal dat maar gerea geerd heeft, moet men (de nieuwe gemeenteraad) zich maar eens goed bedenken, voor men verder gaat en er de gehele gemeente Oegstgeest mee confronteert, wel ke financiële en lichamelijke onge makken dit plan met zich mee brengt. Want buiten Haaswijk wonen ook gemeenteleden, die qua leef tijd en inkomen deze container een overbodige en belastende wijzi ging vinden. P. Overvliet Korenbloemlaan 45 Oegstgeest Buitenhof 'Het Buitenhofje' heeft bezwaar te gen een deel van de nieuwbouw- plannen van de gemeente Leider dorp in Buitenhof midden/oost. Een busbaan zou teveel verkeer opleveren in de Hella Haassestraat en de toekomstige bewoners in de flat zouden teveel kunnen genieten van de vijver. Een bezwaar dat zo'n honderdveertig gezinnen zouden delen. Maar, beste mensen van het Bui- tenhof(je), heeft u wel eens nage dacht wat een bezwaarschrift bete kent voor de mensen^lie graag een huis zouden willen in deze nieuwe wijk? Jaren wachten is een belang rijk punt. Straks moeten we nog hogere huren gaan betalen dan nu is berekend. Onlangs is de 'Leeuwenhoek' klaargekomen. Door een bezwaarschrift indienden "om dat hun huis minder waard werd en teveel overlast werd verwacht" is de bouw ongeveer 3Vfe jaar opge houden. Resultaat: 100,- meer huur dan voor de bezwaarschrif tenprocedure was voorzien. Denk naar aanleiding van deze brief nog eens na. Ook de mensen van de AWL-wachtlijst willen graag, net als u, een fijn huis' heb ben. Heeft u tenslotte ook niet ge wacht, en, wie weet, ook te lang? M. Riool Molenaarstraat 19 Leiderdorp Buurtwinkel De z.g. 'vrije markteconomie' zou volgens de gemeentesecretaris van Warmond in strijd zijn met het wei geren van een standplaatsvergun ning aan een exploitant van een groente- en fruitkraam, die op de zaterdagen net dat beetje omzet wegsnoept dat Van Dam hard no dig heeft om te overleven. Dat moge zo zijn, maar parkeer en verkeerstechnische problemen spelen blijkens het stuk in het L.D. van woensdag 9 april een even gro te rol. Hoe hierbij de kraam op steen worp afstand van de winkel van de broer van Van Dam in de Dorps straat wel een bedreiging zou vor men, maar de 'speerworp' afstand van de winkel aan de Herenweg in eens niet, gaat mijn begrip te bo- Wethouder Van Schagen bracht eerder in het geding dat burge meester en wethouders ook reke ning moeten houden met de belan gen van de consumenten. Als dat zijn zorg is, zou de gemeente alles in het werk moeten stellen om het voortbestaan van Van Dam aan de Herenweg te bevorderen. Immers, deze kleine zelfstandige verkoopt niet alleen groente en fruit, maar zowat alles wat een huishouden da gelijks nodig heeft. Voor de bewoners van dit ge deelte van Warmond zou het slui ten van Van Dam een groot onge mak betekenen. Zeker voor diege nen die niet even per auto naar het dorp-centrum of naar Oegstgeest kunnen rijden voor hun inkopen. Al teveel kleine (ook sociaal be langrijke) winkels hebben het loodje moeten leggen. Zeer ten na dele van de betreffende buurt- en zelfs vaak bejaarde bewoners. A.C. Haarsma Veerpolder 57 Warmond Dat schrjjft Voetgangers Ver eniging VBV over de Engelen- daal, de belangrijke verkeersa der van Leiderdorp waar de Opening veld 'Scorpions' uitgesteld Engelendaal te kiezen in plaats van, bijvoorbeeld, de overbe laste Van der Valk Bouman- weg. In haar advies concludeert de Voetgangers Vereniging dat de En gelendaal "door zijn grootschalige vormgeving, hoge intensiteiten en hoge snelheden" een gevaarlijke barrière vormt tussen een groot deel van Leiderdorp en de voorzie ningen in Winkelhof, alsmede de scholen in Binnenhof/Voorhof. De vereniging heeft zitten reke nen en is tot de conclusie gekomen dat een voetganger gemiddeld minstens 18 seconden nodig heeft om de Engelendaal over de steken. De gemiddelde wachttijd bedraagt 14V2 seconden - en bij die bereke ning is nog geen rekening gehou- met LEIDERDORP - De opening van het nieuwe veld van honk- en soft- balvereniging 'Scorpions' in het Leiderdorpse sportpark 'De Bloe- merd' komende zondag gaat niet den met het feit dat door. Reden: het veld ligt er door kinderen en bejaarden veel het regenachtige weer van de laat- tijd nodig hebben om over te ste- ste tijd zo slecht bij dat de 'Scor pions' het niet aandurven om wet- houder Gehner de opening te laten zijn dat voetgangers onnodige BlnBaesVVerenlHrngd^GOTolgVkIn Een wachtende voetganger op de Engelendaal. De stoplichten staan uit. SvISSoSe ris,- Een gevaarlijke süuatie, vindt de Verenig,vg Voetgangers. verrichten. IJs en weder dienende wordt het veld nu volgende week zondag ge opend. Zelfde tijd, zelfde plaats: half twaalf in de Bloemerd. Vooraf gaand aan de opening zijn er wed strijden voor adspiranten (tien uur) en daarna voor pupillen (twaalf uur), senioren (één uur) en junio ren (drie uur). sneller te kun- "Bij 70 kilometer per uur is een aanrijding dodelijk", stelt de ver eniging. Weliswaar mag op de En gelendaal maar 50 kilometer wor den gereden, maar doordat de genkomt, zijn snelheden lompter heel gewoon. Kortom: "Het erking Desgevraagd zegt wethouder Meerburg (verkeerszaken) dat de Engelendaal "onze voortdurende de Engelendaal is pure noodzaak. Het ernstige ongeval van afgelopen maart (waarbij een vrouw bij Win- tomobilist op het traject twee kilo- keihof ernstig gewond raakte, red.) meter lang geen enkel obstakel te- moge dit benadrukken". zetten van de verkeerslichten op aandacht" heeft. Meerburg vindt het te ver gaan om op voorhand al le installaties weer in werking te stellen. Temeer daar de weg dan meteen volloopt en automobilis ten, als ze niemand zien overste ken, niet begrijpen waarvoor ze nu eigenlijk wachten. De situatie gevaarlijk voor voet gangers? Meerburg: "Er zijn gelui den dat er nu weer harder wordt gereden, maar concrete gegevens hebben we daar niet over. Maar we zijn druk bezig om de plannen voor een beperkte groene golf en het maken van uitvoegstroken uit te werken. In dat kader willen we de ze zaak wel meenemen". Ook is de politie gevraagd de situatie nog eens nauwkeurig te willen bekij ken. KATWIJK - De Katwijkse brand weer is vanmorgen met groot ma terieel uitgerukt na een melding dat er brand zou zijn in een schei kundelokaal van de Juliana-mavo aan de Koningin Julianalaan. "Het bleek echter loos alarm te zijn", al dus een woordvoerder van de plaatselijke brandweer. "Kennelijk een misselijke grap van een leer ling". ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse Dorpsstraat ligt al een paar dagen 'overhoop' en dat zal nog tot eind mei zo blijven. Automobilisten kunnen er duidelijk helemaal niet terecht: voetgangers moeten schuifelen langs de kant nu er. na jarenlang praten, eindelijk riolering in de Dorpsstraat wordt aangelegd. Tegelijkertijd worden straat én het naastgelegen plein opnieuw 'ingericht'. (foto wim Dijkmarn LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? •Bel van maandag I 'm vrijdag lussen 18.00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143,endekrant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. VRIJDAG Leiden Microtheater Imperium - 'Woyczek' Büchner, 20.30 uur. Schouwburg - familievoorstelling Sca- pino Ballet, 19 uur. Waaggebouw - 8e Leids Cabaretfestival, 20.30 uur. Le Bambou - Herenstraat, optreden folkgroep Sugén, 21 uur. Van Voorthuisenschool - Marnixstraat ruilclub Koningskerk, 19-22 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat, bingo avond, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Is tanbul', 21.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel. cc Henk Briér, Henny Ravestein en Hans Stoop, 20.15 uur. Sjelter - Heemraadlaan, openingsavond 'Leiderdorp aangenaam', discussie avond jongeren over problemen buiten landers, 20 uur. RCL-kantine - De Bloemerd. klaverjas sen, 20 uur. ZATERDAG Leiden Bowlingrestaurant Menken - Boshuizen laan, darts- en bowlingtoernooi cafés, 11 Plein Hartebrugkerk - tentoonstelling over zure regen. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. De Waag - fiets-infomarkt over fiets vakanties, 10-17 uur. Groenoordhallen - vlooienmarkt, 10 16.30 uur. Warmond WV-informatiecentrum - Dorpsstraat 106, opening VW, 17 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwanenburg, Meij v. Leeuwen, Verhage, Groenevel Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Tan, tel. 210890; spreekuur Schoenerwal 13. zo 8 uur tót 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661; spreekuur Ros- Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeyer. tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus. Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Rijn. Pagani- nistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Wingerden, tel. 310047; spreekuur Boshuizerkade 31. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders. G. Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp S P. Ouwerkerk, .Loevestein 40, tel. 891037; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. «352. Warmond J. Hoomweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, R. van Niekerk, tel. 19014; spreekuu radres Van Polanenpark 92; zo, M. v. To lingen jr., tel. 15939; spreekuuradres Van Polanenpark 94. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 18 tot vr 25 april door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. i7an Vestjens, v.d. Schiekade 23, Lei- Voor de praktijk Wouw: H. Vestjens, Rijn er den, tel. 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn,.Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: G.W.A. Kleinveld, Zoeterwoudsesingel 56, Leiden, tel. 134433. Voorschoten, Wassenaar: F. Nales, Schouwweg 34, Wassenaar, tel. 15515. WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstele- foon: 122222. Oegstgeest Kruisvereniging, Lijtweg 7, tel. 177444, spreekuur en uitleentijden op werkda gen van 13-14 uur, za van 12-13 uur. bui ten kantoortijden en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 071- 122222.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2