«TO Gouden jubileum Van Abbemuseum Kleurrijke grafiek bij Galerie Stephan 'Yvonne' soms leuk, maar beklijft niet ff t f Openluchttlieater van Valkenburg weer open KIJK UIT Exposities Concerten «Pi C 1 JU Leiden Alphen Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 18 APRIL 1986 KUNST PAGINA 29 EINDHOVEN (ANP) - Het Stedelijk van Abbemuseum in Eindhoven, dat deze week precies vijftig jaar be staat, maakt zich op voor de grote jubileumtentoonstel ling, die in juni door minis ter Brinkman wordt ge opend. Voor het eerst in de geschiedenis exposeert het museum gedurende twintig weken de totale eigen col lectie, bestaande uit ruim 1.500 Filmforum met Brinkman in de Burcht LEIDEN - Prominenten op filmge bied discussiëren volgende week vrijdag bij Stichting Burcht over 'de toekomst van de Nederlandse film'. Deelnemers aan het gesprek zijn Minister Elco Brinkman van WVC, filmproducent Matthijs van Heijningen, directeur van het Filmfestival van Rotterdam Huub Bals, filmregisseur Huub Bals, filmregisseur en schrijver Leon de Winter en J.P. Wolff, de voorzitter van de Nederlandse Bioscoop bond. Renske Heddema, secretaris van de filmafdeling van de Raad voor de Kunst, leidt de discussie. Gespreksonderwerpen zijn: de in houdelijke kwaliteit van de Neder landse film, de internationale bete kenis, het overheidsbeleid en de werking van de fondsen. De fo rumdiscussie is op touw gezet door het kunstprogramma 'Finale' van de TROS. Dat programma maakt ook opnamen. Aanvang 20.30 uur. Miles Davis weer op North Sea Jazz DEN HAAG - Voor de derde achtereenvolgende maal treedt Mi- les Davis op tijdens het Ngrth Sea Jazz Festival. Hij speelt op 13 juli. Andere aan het programma toege voegde namen zijn Al Jarreau (11 juli), Ray Charles (12 juli), George Shearing en Billy Eckstine, de Da vid Sanborn band, de Stanley Clar ke Band, de band van Gil Evans, het Alto Saxophone Choir met ne gen altsaxofonisten en het Metro- pole Orkest. werken. De tentoonstelling heeft als titel meegekregen .Ooghoogte'. Er worden 75.000 bezoekers ver wacht. De voorbereiding voor de expo sitie en de daarbij behorende cata logus zijn in volle gang. Eind deze maand gaat het museum voor het publiek dicht om grondig te wor den gerenoveerd. Ook het gebouw aan de Keizersgracht in Eindho ven, dat het museum van een siga renfabriek in bruikleen heeft ge kregen om de expositie van de ei gen collectie mogelijk te maken, wordt van binnen ingrijpend ver bouwd om het geschikt te maken als museum. Zonder dat gebouw zou het niet mogelijk zijn geweest om de eigen collectie in zijn geheel tentoon te stellen. De capaciteit van het mu seum wordt er door verdubbeld. De expositie en de daarvoor nood zakelijke verbouwingen worden mogelijk gemaakt dóór bijdragen uit het Eindhovense bedrijfsleven. De tentoonstelling geeft een over zicht van de belangrijkste ontwik kelingen van de moderne kunst in de twintigste eeuw. In de collectie bevinden zich onder meer werken van Picasso, Mondriaan en Leger. De basis voor de collectie is ge legd door mr. E. de Wilde, die in Pulitzer-prijs voor serie over Marcos NEW YORK (AFP) - Een journalist van het Californische dagblad Mer cury News heeft gisteren een Pulit- zer-prijs gekregen voor een reeks artikelen over de manier waarop de Filipijnse ex-president Ferdi nand Marcos en zijn medewerkers hun fortuin in het buitenland heb ben weten te plaatsen. De Pulitzers worden gezien als de meest presti gieuze prijzen voor journalistiek, kunst en letteren in de Verenigde Staten. Volgens de jury „hebben de artikelen in de Mercury Times een directe invloed gehad op de politieke ontwikkelingen in de Fi- lipijnen en de VS". De literatuur-Pulitzer ging naar de schrijver Larry McMurtry voor zijn roman 'Lonesome Dove'. McMurtry is de schrijver van onder andere 'Terms of Endearment', waar later een succesvolle film over is gemaakt. Voor de dertiende keer sinds de prijzen bestaan heeft de jury besloten geen Pulitzer voor het beste toneelstuk uit te reiken. Dit weerspiegelt wat vele critici de crisis in de Amerikaanse toneel kunst noemen. Het depot van het Van Abbemuseum. 1946 wei;d benoemd tot directeur van het Van Abbemuseum. Na zijn vertrek naar het Stedelijk Museum weer werd opgevolgd door drs. R. de Technische Hogeschool een Fuchs, de huidige directeur. In het grote tentoonstelling te zien van kader van het jubileum vinden dit grafiek. Op de TH wordt ook Amsterdam werd hij opgevolgd jaar in Eindhoven nog diverse an- symposium gehouden over museu- door ir. J. Leering, die op zijn beurt dere activiteiten plaats. Zo is er op marchitectuur. VALKENBURG (ANP) - Na een sluiting van ruim vijftien jaar gaat het eertijds vermaarde openlucht theater Valkenburg deze zomer weer een vol seizoen draaien. Met steun van enkele instellingen als de ANWB en het Fonds voor Socia le Instellingen van DSM heeft de gemeente het openluchttheater grotendeels kunnen renoveren. Van de 1.200 zitplaatsen zijn er thans weer 750 beschikbaar. De herstelwerkzaamheden zijn uitge voerd met inschakeling van werk lozen, die als vrijwilliger het pro ject hebben uitgevoerd. Het programma voor het nieuwe seizoen begint op zondag 4 mei en duurt tot en met 31 augustus. Er is gestreefd naar variatie in tweeërlei opzicht. Naast beroepsartiesten ook amateurs en verder verschil lende soorten voorstellingen. Dans, muziek, operette, toneel, musical en speciale uitvoeringen vnr>r kinderen. Tot de toppers behoren een po pulair concert door het Limburgs Symfonie Orkest, optredens van artiesten als Lee Towers. Ria Valk, Saskia en Serge, alsmede opvoe ringen van het Russische toneel stuk 'De Toneeltolk' door een be roepsgroep. Een gala-avond is voorzien op 1 juli. Dan treedt de uit Valkenburg afkomstige zangeres Marjon Lambriks op. die furore maakt in Wenen, samen met Marco Bakker. CAMELIA - Bert Schierbeek en zijn nimmer opgevoerde toneel stuk 'Camelia' staan centraal in de serie van LiteRaar Tooneel op zon dag in het Amsterdamse Frascati. De gedramatiseerde lezing staat onder leiding van Anthony Aker man, verder werken mee de ac teurs Peter Bos, Ton Lutz, Guusje wan Tilborgh, Jack Vecht en Her man Vinck. Aanvang 16.00 uur. Expositie met metaalplastiek van Sophie Gentenaar en schilderijen van Marijke Verhoef, t/m 4 mei. Ga lerie Denise Stephan, Bakkersteeg 18-20, Leiden. Geopend vr., za. en zo. van 13.30-17.30 uur. LEIDEN - De sobere en strekke objecten van Sophie Gentenaar vormen de tegenpool van het kleurrijke, beweeglijk uitziende werk van Marijke Verhoef op de expositie bij galerie Denise Ste phan. Ten tijde van mijn bezoek be stond de bijdrage van Sophie Gentenaar uit zes stukken waar aan inmiddels misschien een ze vende is toegevoegd. Bij deze plastiek is uitgegaan van varia ties op bepaalde vormprincipes. Naast een constructieve metho de gebruikte Gentenaar ook vor- men die ik opgevat heb als ab straheringen van een organische vorm - een boom. De twee in roestvrij staal uitgevoerde stuk ken bestaan uit hoge zuilen op een vierkant grondvlak. Een vierkante zuil maakt op oog hoogte een knik terwijl een smal le, rechthoekig gevormde zuil enkele malen verspringt wat doet denken aan een gestileerde tak. De overige objecten zijn meer constructief van aard. Het gaat hier om twee paren, waar van het ene paar een versie is van 'Kruis Wit' en 'Kruis Zwart'. Kortgeleden nam Marijke Ver hoef deel aan de manifestatie 'Vrouw en Kunst', waar zij op de expositie in de Hooglandse Kerk opviel met haar kleurrijke werk. In de bij Denise Stephan getoon de schilderijen in gemengde techniek en grafiek gaan abstrac te composities samen met werken waarin aan de natuur ontleende motieven en rol spe len. Gevarieerde elementen in 'Landschap op tafel' roepen het beeld op van een bergachtig landschap. Evenals in andere stukken gebruikte Marijke Ver hoef hier uitgesneden vormen uit modieus beschilderd papier. In een aantal composities keren decoratief gestileerde tulpmotie ven terug. Planten en bloemen zijn geliefde onderwerpen, die zijn gebruikt in de serie litho's over het voorjaar. Hier wordt evenals in twee andere litho's het uitzicht door een raam op de tuin weergegeven. Mensen figureren in andere voorbeelden van grafiek die ti tels meekregen als 'Gigant' en 'Walkman'. Het eigentijdse walk man-motief herhaalt Marijke Verhoef in schilderingen van lig gende figuren. Zij beweegt zich voortdurend tussen figuratie en abstractie, waarbij zij vaak patro nen verwerkt die een decoratief effect teweeg brengen. Ondanks het ontbreken van spanning in enkele composities ontstaat door de beweeglijke toetsen en stre ken aardig werk dat misschien teveel gebonden is aan een be paalde trend. Het is moeilijk om voorspellingen te doen - de tijd zal uitwijzen of dit blijvend zal aanspreken. NANCY STOOP 'Yvonne' van Gombrowicz, door De Zaak. Regie: Mark Timmer, vormge ving: Peter Claassen. Spelers: Lyde- ke Harschnitz, Sofie Hoederecht, Roos Blaauboer, George van Houls, Rick Launspach, Leonoor Pauw, Leopold Witte, Jip Wijngaarden. Ge zien op 17 april in de Schouwburg, Leiden. LEIDEN In een onbekend land, in een onbekende tijd, aan een onbekend hof ontmoet de troonopvolger, prins Philips, een meisje genaamd Yvonne. Ze is lelijk als de nacht, de schaarse keren dat ze spreekt stoot ze klanken uit en ze beweegt zich voort met de gratie van een nijl paard. Ze belichaamt de uiterste onaantrekkelijkheid, ze is de le- lijkerd pur sang. De prins ver looft zich met haar, juist vanwe ge de weerzin die zij hem inboe zemt, en komt zo in opstand te gen de natuurwet die jongeman nen gebiedt alleen verleidelijke meisjes te beminnen. De komst van het lelijke eendje aan het hof wekt onbegrip en beroering. Het begint te gisten, geheimen drei gen de doofpot te verlaten en ook de prins krijgt al snel spijt van zijn grillige daad. De moordplan nen van ieder afzonderlijk wor den omgesmeed tot één geza menlijke actie: Yvonne wordt omgebracht door haar een grati ge baars te laten eten. De mogelijkheden van dit prachtige gegeven (de aan- en onaantrekkelijkheden zijn im mers, zoals ieder weet, in deze wereld nogal ongelijk verdeeld) werden door De Zaak onvol doende benut. Wat tragikomedie had moeten zijn werd teveel ko medie. Voor een belangrijk deel kwam dit doordat een aantal ac teurs onvoldoende scoorde, ze bleven teveel stripfiguren met al hun gebaartjes, grimassen en druktemakers-praatjes. Yvonne en de koningin-moeder Margare- ta ("eenzaam en alleen") kwa men nog het beste uit de verf. De mooiste scène is als de min naar van Yvonne naar het hof komt en er een confrontatie plaatsvind tussen hemzelf, prins Philip en Yvonne. Hij is Yvon ne's evenknie in lelijkheid en richt zich tot het publiek. De leukste en middelmatigste meis jes zijn voor hem niet weggelegd en hij zegt "weg met al dat over troeven "en vertrouwt ons toe dat hij met Yvonne" op voet van gelijkheid omgaat". Yvonne is wel erg weerzinwekkend maar ja, beter kan hij niet krijgen. Ge desillusioneerd verlaat hij het hof als hij hoort dat Yvonne ver liefd is op de prins. Er waren wel pakkende mo menten, maar te weinig. De regie van Mark Timmer was misschien net te losjes en gaf de spelers te gemakkelijk de kans af te glijden naar lolbroekerij. De voorstelling boette daardoor in aan kracht en te vaak ook aan tempo. Het was leuk, soms zelfs erg leuk, maar beklijven, nee, dat deed het niet. RADBOUD ENGBERSEN i met 9 mei in de Leidse Schouw burg aan de Oude Vest tentoonge steld. Iskandar verblijft momenteel in ons land om onderwijs te geven en onderzoek te doen. De getoonde werken zijn tijdens zijn verblijf hier gemaakt. Iskandar maakt half-ab- stracte schilderijen in felle kleuren en met een sterke dynamiek. Katten i donesische regering de 'Nationale prijs voor de schilderkunst'. Op de begane grond van de schouw burg hangen aquarellen en olieverf schilderijen van zijn echtgenote Dju- riah Iskandar. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 12.30 tot 16.30 uur. Frans Baake exposeert van 19 april tot 11 mei bij galerie Stelling aan de Lange Mare in Leiden. Baake stu deerde aan de Kunstakademie in En schede. Daarna bekwaamde hij zich in het maken en drukken van boeken. 'Luxe Editie' geeft in 25 linoleumsne den een visie op de schoonheid en vergankelijkheid van onze maat schappij. Ook het 'Vademecum voor Zoutjesvrinden' en een uitgebreide verzameling kunstenaarsboekjes worden tentoongesteld. Openingstij den: woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m aug.; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium', t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht. ex positie over de Snellius Il-expeditie, Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Leven en werk van Wal ter Spies', t/m 1/6; 'Katsushika Hoku- sai: de oude tekengek'; 'Borneo: Oer woud in Ondergang. Culturen op Drift', t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel, 'Leidse Ateliers IV', moderne kunst van Trees Klijn, Thon Geraedts en Jac queline Ravelli, t/m 8/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur Laktheater - Marlyn, schilderijen, te keningen en pastels, t/m 17/5: ma t/m vr van 10-17 uur Art tea house De Oude Rijn - gemeng de technieken, etsen en textiel van Sander Vliethoff, tot 21/4; di t/m za van 10-21 uur, ma van 12-18 uur, zo van 11-21 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest, 'Honderd aanwinsten', voorjaarstentoonstelling van aanwinsten van het afgelopen jaar, t/m 8/6; zo 13-17 uur. Burcht - Brugsteeg, tekeningen van Gerard Vestdijk, t/m 26/4; woe t/m zo 14-17 uur Ars Aemula Naturae - Pieterskerk gracht, Frida Holleman en Ronald Lindgreen, aquarellen, t/m 29/4; di, woe, do van 9.30-12 uur, ma, di, woe, do van 19.30-21.30 uur, za en zo van 13-16 uur. Caeciliastraat 18 - werk van Bea Huij- stee, Ria Krieken, Gertrud Mandel- maum en Ingeborg Olderwald, tot 30/ 5; tel. 413452/122651 tie van abstracte kleurpotloodteke ningen door Anet Hinze, t/m 3/5; ma t/m za van 9-18 uur. Jan Bentveld - Nieuwe Rijn, expositie van kunstwerken in bezit van de kunstuitleen. Galerie Denise Stephan - Marijke Verhoef, schilderijen, grafiek; Sophie Gentenaar, metaalplastiek, t/m 4/5; vr. za en zo van 13.30-17.30 uur Oegstgeest Kapsalon Jacques van Bellen - paar- dentekeningen van Margreet Duin, t' Leiderdorp Muzenhof - Laurien Koek, knipsels, Dora v.d. Meer, olieverf, waterverf, tl m 7/5; di t/m vr 14-18 uur, za 9.30-12.30 Noordwijkerhout Congrescentrum Leeuwenhorst werk van Carl Palm e.a., tot 15/6; dag. Dan wordt het eigen jaren dertig re pertoire gespeeld. Daarnaast gastop tredens, waaronder een blaaspartij op de grootste saxofoon ter wereld. Aan vang 20.30 uur Galerie Henk de Greef - Schoolstraat. Albert Grosfeld, schilderijen, Elly Dunnewold, bronsplastiken. t/m 23/4; Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voor straat, schilderijen van Johan Zit man. t/m 27/4; dag. 14-17 uur Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kleur- thema 'Blauw', t/m 31/5; schilderijen, landschappen en schetsen van Kees Landheer en keramiek van Bart Groen, t/m 27/4; di 19-21 uur, woe, do, za en zo van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, aquarellen en tekeningen van Marian ne Geertsma, t/m 1/5; woe. do, zo van 14-16 uur. za van 10-16 uur Galerie Alba - Lucia Steinbach. schil derijen en pastels. Joop van Kralin gen, enkele plastieken, t/m 25/5; vr. za. zo van 10-20 uur Klassiek Het Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble geeft dinsdag 22 april zijn jaarlijks concert in de Moeder Gods- kerk in Voorschoten. Uitgevoerd worden Hercules' Choice van G.F. Handel en Missa Sancti Nicolai, een jeugdwerk van J. Haydn. Sopraan Ca roline de Jongh, mezzo-sopraan Rita Dams, countertenor Simon Schou ten, tenor Ad van Baasbank en bari ton Peter Dijkstra verlenen hun me dewerking. Het Utrechts Begelei dingsorkest en organist Bert Mooi- man verzorgen de begeleiding. De al gehele leiding is in handen van Mi chel Havenith. Aanvang 20.00 uur. Hoboïst Han Kapaan treedt woens dag 23 april in de Kapelzaal van K O in Leiden op samen met een strijk kwartet. Er worden werken uitge- Black roots, zaterdagavond in het LVC. voerd van twee tijdgenoten van Beet hoven: Reicha en Crusell. Voorts werken van Mozart en J.C. de Arria- ga. Aanvang 20.15 uur. Het Residentieorkest geeft zaterdag zijn laatste optreden van dit seizoen in de Leidse Stadsgehoorzaal. Op het programma staan werken van Ber lioz, Ravel en de Sacre du Printemps van Stravinsky. Dirigent is Alain Lombard. Pop Twee rockabillybands uit Berlijn van avond in het Leids Vrijetijds Cen trum. The Waltons deden enige be kendheid op door hun nummer op de verzamelplaat Psycho Attack Over Europe. The Roughnecks delen in hun muziek vette knipogen uit naar Ghost Riders, Bonanza en Marty Rob- bins. Aanvang 22.30 uur. Black Roots is een Britse reggae- band die het sinds hun eerste optre den in het Leids Vrijetijds Centrum - november 1983 - voor de wind is ge gaan. Ze hebben getourd met Linton Kwesi Johnson, Steel Pulse en UB 40. alias The Mad Professor. Za terdag 19 april keren ze terug in het LVC. 'Klassieke' reggae van niveau. Aanvang 23.00 uur. Country De Canadese countryzanger Peter Chipman treedt zaterdag 19 april op in Zaal Centraal aan de Hoofdstraat in Alphen aan den Rijn. Hij brengt een gevarieerd programma met middle- of-the-road repertoire en ballades. In het voorprogramma Union Express uit Boskoop. Het is de laatste Country Westernshow in Centraal, dat bin nenkort wordt afgebroken. Aanvang 20.30 uur. Het Leidsch Studenten Jazz Gezel schap bestaat amper een jaar, maar is in die korte tijd zeer 'sucesvol ge weest. De studenten brachten zowel de groeps- als de solistenprijs mee te rug van het Oude Stijl Festival van vorig jaar in Breda. LSJG speelt don derdag 24 april in De Waag in Leiden. Het Leidsch Studenten Gezelschap, volgende week donderdag in De Waag. pino Ballet za 19, 20.15 uur, Brigitte Kaandorp: 'Laat mij maar'. woe 23, 14.30 uur, kindervoorstelling: Mevrouw Smit 'Verdronken land van Milo'. Laktheater vr 18, 20.30 uur, Studio Hinderik. 'Glas'. za 19, 20.30 uur, Werkteater: 'Epifa- zo 20, 15 uur, kindervoorstelling: 'Weg van waan' do 24, vr 25, 20.30 uur. Lak Produktie: 'Futurisme'. Microtheater Imperium vr 18, za 19, 20.30 uur. Imperium speelt 'Woyzeck' van Büchner Waaggebouw woe 23. 20.30 uur. 'Hallo Acapulco'. programma van Ischa Meijer en Jaap van Beusekom. do 24, 20.30 uur. concert door het Leids Studenten Jazz Gezelschap. Hooftstraatheater za 19, 20.30 uur, Litteris Sacrum r 'Kleine Alice' van Albee. Koninklijke Schouwburg vr 18. do 24, 20.15 uur, Haagse Come- die met 'Andromaque' van Racine. za 19. 20 15 uur, zo 20. 13 uur, Haagse Comedie speelt 'Midzomernachts- droom' van Shakespeare. woe 23. 20.15 uur. De Salon met Lu lu' Circustheater vr 18. za 19. 20 15 uur. Nederlands Dans Theater, m.m.v. Het Nederlands Balletorkest o.l.v David Porcelijn. di 22, 14 uur. woe 23. 20 uur. Hofstad Operette met 'Ein Walzertraum' van Strauss. do 24, 20.15 uur, Benny Neyman 'Sa men zijn we rijk' Nederlands Congresgebouw vr 18, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Alain Lombard, za 19, 20.15 uur. Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink. di 22, 20.15 uur, Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. David Zinman. Diligentia vr 18, 20.15 uur, Kees van Kooten speelt voor uit eigen werk. za 19, 20.15 uur. Ramses Shaffy solo Theaterprogramma zo 20, 14.30 uur, Dmitry Paperno, pia norecital. zo 20. ma 21. di 22. 20.15 uur. Cabaret groep Purper in 'Purper Vierkant', woe 23. 20.15 uur, Paul Haenen als Margreet Dolman. theaterprogram- Appeltheater vr 18. za 19. 20.15 uur. Mug i gouden Tand 'Om Eleanor', i.s. Gebeuren. Carré vr 18, za 19, 20.15 uur, Jasperina de Jong in 'De gekkin van de gracht' di 22 t/m zo 27. 20 15 uur. De Appel en 'Mizomernachtsdroom' van Shakes- Concertgebouw vr 18, woe 23. do 24. 20.15 uur, Con certgebouworkest o.l.v Bernard Hai tink za 19, 20.15 uur, Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, di 22, 20.15 uur, Koninklijke Christe- Cultureel Centrum Amstelveen vr 18, za 19, 20.15 uur. Adèle Bloemen- daal in 'In korte broek di 22, 20.15 uur, Conny Stuart 'De Stuart Story', m.m.v. Louis van Dijk. piano. do 24, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Midzomernachtsdroom' van Shakes peare. woe/vr. 20.15 uur. Studio Ensemble van de Nederlandse Operastichting 'Le nozze di Cherubino' van Swayne Nieuwe De La Mar Theater t/m 3 mei. beh. ma, De Willem Nyholt Show. Stadsschouwburg vr 18, ma 21. woe 23, 20 uur, De Ne derlandse Operastichting CIVIL WarS' za 19, do 24, 20 15 uur. zo 20. 14 uur Het Publiekstheater speelt 'Wat u wilt' van Shakespeare Philharmonisch Orkest e I v James Conlon. zo 20. gr. zaal, 20.15 uur, Duo Louis van Dijk en Pim Jacobs. Rita Reys en het Trio Pim Jacobs ma 21, kl. zaal, 20.15 uur. Klassieke Tango: 'Osvaldo Piro Ensemble' di 22. gr. zaal. 19.30 uur, Familiecon- cert: The Ulster Orchestra, Emmy Verhey, viool. do 24, gr zaal, 20.15 uur, Rian de Waal, piano. ter. za 19. zo 20. gr. zaal, 20.15 uur, RO Theater 'Van de brug af gezien' di 22. woe 23. gr zaal. 20 15 uur. Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen 'Jesus Christ Superstar'. do 24. gr. zaal. 20.15 uur. Dansers Col lectief met 'Macbeth'.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 29