Onderzoek naar paspoortverkoop GROS Bouw 'Woensdrecht' begint *1? L-fTT ÜL 99 Overleg met gouverneur Antillen Vrouwelijke gedetineerde in verzet tegen prikpil Weinig criminelen onder buitenlandse verslaafden Alcohol in trek bij schoolgaande jeugd THEE NOG VOORDELIGER! fik VRIJDAG 11 APRIL 1986 WILLEMSTAD (GPD) - De Nederlandse regering zal aanstaande maandag met de Antilliaanse gouverneur René Römer spreken over berichten in de Canadese pers dat op Sint Maarten 'onvervalste Nederlandse paspoorten te koop zijn voor 100.000 Amerikaanse dollars'. De Antilliaanse of ficier van justitie mr. Nahr stelt een onderzoek in naar de paspoortentransacties. Volgens Nahr is het niet uit gesloten dat er met de uit gifte van paspoorten wordt gerommeld. Volgens het Canadese dagblad The Globe and Mail kunnen buitenlan ders die geen vaste Woon- of ver blijfplaats hebben tegen forse beta ling hun vestigingsvergunning voor het eiland krijgen, en een vreemdelingenpaspoort. Het dag blad meldt dat vooral rijke Chine zen die weg willen uit Honkong geïnteresseerd zijn in het plan. De Britse kroonkolonie wordt name lijk in 1997 overgenomen door Chi na en veel zakenlieden uit Hong kong willen voor die tijd een ande re vestigingsplaats kiezen. Ook mensen uit Iran en Libië hebben belangstelling voor het plan. De gezaghebber (burgemeester van Sint Maarten) Ralf Richard son, die belast is met de uitgifte van paspoorten, verklaarde dat 'er niets van waar is'. Ook een woord voerder van minister De Koning (Antilliaanse zaken) spreekt de be richten van het Canadese blad te gen. Richardson bevestigde wel dat het bestuurscollege van Sint Maarten een principe-verklaring heeft getekend met een maat schappij onder de naam 'Dutch Overseas Development Corpora tion'. Volgens Richardson bestaat al jaren wel de mogelijkheid voor buitenlanders die op de Antillen een verblijfsvergunning hebben om 'een vreemdelingenpaspoort' aan te vragen. "Dat is volkomen le gaal en gouverneur Römer moet dan zijn toestemming daarvoor ge ven", aldus Richardson. Volgens Richardson wordt met de 100.000 Amerikaanse dollars geen vreem delingenpas gekocht. Wel moeten geïnteresseerden, in tegenstelling Heineken-OntvOerderS tot de normale gang van zaken, voor het verkrijgen van een vesti- D,e Antilliaanse procureur-gene- gingsvergunning 10.000 dollar op 5aal. L-Nahr heejl °P ei®en, tafel leggen. Dat is hgt graantje dat tlat,.ef ee" diepgaand onderzoek la- Sint Maarten naast de verplichte 'en instellen investeringen in het eiland hoopt ul'8lluL" mee te pikken. De Dutch Overseas Develop ment Corporation moet per aan vrager 40.000 dollar op Sint Maar ten zelf investeren. Een van de op richters van de maatschappij, de Canadese oud-minister Randall, verklaarde dat het geld wordt geïn vesteerd in huizenbouw en casino activiteiten. Kamerleden: anti-spijbel premie scholen DEN HAAG (GPD) - Scholen die met succes actie onderne men tegen het spijbelen, moe ten worden beloond. Deze sug gestie deden de onderwijsspe- cialisten van PvdA en WD gis teren tijdens overleg met staatssecetaris Ginjaar-Maas (onderwijs). De bewindsvrou we zei het geen gek idee te vin den, maar vraagt zich af waar ze het geld voor die premies van daan moet halen. Tijdens het overleg werd dui delijk dat niemand gelukkig is met het feit dat scholen die ver zwijgen dat ze veel spijbelaars hebben, nu in feite worden be loond. Ze hebben dan immers leerlingen ingeschreven staan die wel meetellen voor de grootte van de school, maar ei genlijk nooit of bijna nooit aan wezig zijn. „Zou het niet beter zijn om scholen die het spijbe len tegengaan te belonen", zo vroegen de kamerleden Leijnse (PvdA) en Franssen (WD) zich af. Het is onwaarschijnlijk dat de premie er ooit zal komen. Maar staatssecretaris Ginjaar wil het spijbelprobleem wel se rieus gaan aanpakken, dat bleek in januari al toen ze daar over een notitie deed verschij- de procedures bij paspoorten op Sint Maarten. Eind februari bezocht hij St. Maarten, toen de Heineken-ont- voerders daar verbleven, en werd er toen geconfronteerd met verha len over paspoortenverkoop. Nahr gaat er van uit dat gezaghebber Ri chardson niet zelf bij de zaak is be trokken. Minister De Koning heeft bij zijn bezoek aan het eiland in januari van dit jaar het bestuurscollege na drukkelijk erop gewezen dat 'een dergelijke verkapte manier om in vesteerders aan te trekken illegaal is'. Het onderzoek dat Buitenland se Zaken nu instelt, is mede inge geven door de vrees dat terroristen via St. Maarten aan Nederlandse reisdocumenten kunnen komen. De Tweede-Kamerleden Wieben- ga en Terpstra van de WD hebben schriftelijke vragen over deze kwestie gesteld aan minister De Koning. Zij vinden dat gezagheb ber Richardson van Sint Maarten niet in zijn functie kan worden ge handhaafd als hij betrokken zou zijn bij deze illegale wijze verstrekken poorten via schappij. COMMENTAAR PAKKETVERGELIJKING DEN HAAG (ANP) - Links op de voorgrond luistert CDA-voorzitter an Nederlandse Das- Bukman naar de toespraak van premier Lubbers op het driedaagse con- de Canadese maat- 9res van de Europese Volkspartij in Den Haag. Terwijl Lubbers zijn rede hield, was de premier tegelijkertijd zichtbaar op een groot scherm. (foto ANP) DEN HAAG (GPD) - Vooral de so ciale advocaten zijn de dupe ge worden van de bezuinigingen van de overheid op de rechtshulp voor mensen met een minimum-inko men. Omdat de bureaus voor rechtshulp geen gespecialiseerde advocaten op het gebied van onder meer het vreemdelingenrecht, het arbeidsrecht en het werklozen- recht in dienst hebben, zijn de met de laagste inkomens 'Bezuinigingen treffen sociale advocaten' Soms is bepaalde informatie niet erg welkom. Een studie naar de inko mensverschillen tussen ambtenaren en trendvolgers enerzijds en de werk nemers in het vrije bedrijfsleven an derzijds, rekent af met een paar fa beltjes en vooroordelen. Volgèns de ze pakketvergelijking worden de ambtenaren lang niet allemaal in de watten gelegd, integendeel. Er be staan zelfs grote, nadelige verschil len. De onderzoekers van het particu liere organisatie- en adviesbureau Bakkenist, Spits en Co hebben de grotere rechtszekerheid en de gerin gere kans op ontslag van ambtena ren bewust buiten beschouwing gela ten. Dat vormt dan meteen een mooi aangrijpingspunt om de aloude stok paardjes over de vermeende bevoor deling van ambtenaren te blijven be rijden. Maar de ambtenaren in het on derwijs bijvoorbeeld hebben de afge lopen jaren mogen ervaren hoe onge wis hun positie is. Ook de trendvol gers hebben at heel wat pijn geleden. Het kabinet Lubbers heeft immers sinds zijn aantreden doelbewust en ook fors bezuinigd op de inkomens van het eigen personeel, en in het verlengde daarvan ook bij de trend volgers. In vier jaar tijd werd gesnoeid voor zo'n 10 miljard, eenzelfde be drag zou ruwweg nodig zijn om de aangerichte schade weer te herstel- n. De uitkomst van deze pakketverge lijking komt op dit moment nogal on gelegen, omdat de pleitbezorgers van een dergelijke studie er toch iets anders van verwachtten. Het pleidooi voor een dergelijk onderzoek werd immers gedragen door de gedachte dat nu eindelijk maar eens moest worden uitgezocht hoe bevoorrecht die ambtenaren wel niet waren. De nauwelijks verholen beleidsverwach- ting daarbij was uiteraard, dat met die spijkerharde cijfers eenmaal op tafel het bezuinigen gemakkelijker te rechtvaardigen zou zijn. Wat er nu uit de bus is gekomen, wijst echter in een heel andere richting. Eerder komt de gedachte op. dat een dure hersteloperatie noodzakelijk is. De eerste reacties in politiek Den Haag wijzen echter bepaald niet in die richting. Voorlopig heeft de groot ste werkgever in ons land, minister De Korte van binnenlandse zaken, nog een bezuiniging voor 1987 in pet to van 1,2 miljard. Om dat voor elkaar te boksen, zal hij de helft van dat be drag moeten uitsparen door de bijdra ge van de overheid aan de ambtena- renpensioenen verder terug te schroeven, en de andere helft moet komen uit het zogenaamde volume beleid. Met die zo neutraal klinkende term wordt gedoeld op het verminde ren van het aantal ambtenaren. Het klinkt wat cru in de richting van al die ambtenaren en trendvolgers die de laatste jaren al zoveel hebben ingele verd, maar te veel varkens maken de spoeling dun. Salarisverhogingen zijn derhalve niet aan de orde, behalve voor enkele hoog gekwalificeerde specialisten. Accountants, belastingdeskundigen en automatiseringsexperts verdienen in het bedrijfsleven, of als 'kleine' zelf standige, kennelijk zo goed, dat de overheid met tekorten kampt, zulks tot schade van het eigen functione ren. Maar voor de rest ontbreekt de financiëele ruimte, zoals minister De Korte zelf al aangaf, om te denken aan salarisverhogingen, tenzij ten koste van, opnieuw, het aantal amb tenaren. De vakbeweging daarentegen zal terecht blijven hameren op het belang van de werkgelegenheid. Het ligt daarom eerder in de rede, dat even tueel beschikbare extra middelen niet meteen worden gebruikt voor salaris verhogingen, maar voor een verder gaande arbeidsduurverkorting met daarbij een compensatie in de vorm van extra arbeidsplaatsen. De werk druk kan dan over meerderen worden gespreid, waardoor de overheid ver geleken met de particuliere werkge vers haar positie zou kunnen behou den en zelfs zou kunnen versterken. hals Altes (justitie) bepleit de Ver- eniging van Rechtshulp, het over- veel gevallen aangewezen op de koepelende orgaan van sociale ad- gevestigd. De WR wil een sprei ding over het hele land. Volgens de WR zal het aantal minima dat een beroep op de gefi nancierde rechtshulp doet, in de komende tijd sterk uitbreiden door onder meer de voorgenomen wijzi ging van het sociaal zekerheids stelsel. De WR wil dat in elk ar rondissement een minimum aantal sociale advocatenkantoren, zoge naamde basiskantoren, wordt op-* den HAAG (GPD) - Kan een tbr-patiënte verplicht worden tot de prik- commerciële advocatuur. De over heidsgelden zijn dan ook hoofdza kelijk bij die raadslieden terecht gekomen. Het aantal commerciële advocaten is mede daardoor in de afgelopen jaren verdubbeld. i nota aan minister Kort- vocaten, een betere verdeling van de overheidsgelden zodat de bu reaus voor rechtshulp de noodza kelijke deskundigheid in huis kun nen halen. Ook zal het aantal bu reaus sterk moeten worden uitge breid. Op het ogenblik zijn de bu reaus voornamelijk in de Randstad AMSTERDAM (GPD) - Amster- andragologie van de Universiteit dam telt ongeveer 1500 buitenland- van Amsterdam is gehouden. Het 2 drugsgebruikers, onder zienlijk minder Duitsers dan tot toe werd aangenomen: ongeveer onderzoek is in de maanden april en juni vorig jaar gehouden onder 200 voornamelijk uit West-Europa Het onderzoek van de pedagoog drs. D. J. Korf heeft zich specifiek gericht op het heroinetoerisme in Amsterdam. In dat onderzoek zijn dan ook gebruikers van Neder landse, Surinaamse, Marokkaanse, Tunesische, Indonesische of Chi nese afkomst buiten beschouwing gelaten. De schatting is dat Am- 475. De Duitsers blijven daarmee afkomstige buitenlanders, overigens wel de grootste groep - buitenlandse gebruikers. Italianen en Engelsen vormen met ieder on geveer 200 gebruikers de twee an dere opvallende groepen. Slechts acht procent van die bui tenlandse druggebruikers maakt zich schuldig aan crimineel ge drag. Althans, wanneer het door verkopen van drugs en de heroine- sterdam in totaal zo'n7000 tot 8000 prostitutie buiten beschouwing verslaafden telt. Aanzienlijk min- wordt gelaten. Dat blykt uit een der dan enkele jaren geleden, onderzoek dat door de subfaculteit Een van de opvallende conclu sies die verantwoordelijk wethou der Tineke van den Klinkenberg uit het onderzoek meent te kunnen trekken is dat de aantrekkings kracht van Amsterdam als mekka voor de drugsgebruiker minder UTRECHT (ANP) - Zes politieke g? is' dan wel wordt veronder- Zes christelijke partijen te veel partijen in ons land die opereren vanuit de christelijke invalshoek is te veel van het goede. Daarover zijn de fractieleiders De Vries (CDA), Schutte (GPV) (EVP), SGP-lijsttrekker Van der Vlies en RPF-senator Schuurman het roerend eens. Dit bleek gisteren tijdens een fo rum over christelijke politiek in Utrecht, georganiseerd door drie christelijke studentenverenigin gen in de Domstad. CD A-fractieleider De Vries hield de studenten voor dat vijf kleine christelijke partijen rond één grote (CDA) uit oogpunt van effectiviteit "zeer te betreuren is". Hij meent dat een dergelijke versplintering afbreuk doet aan de geloofwaar digheid van de christelijke poli tiek, zeker aan de werfkracht die er volgens hem van uit zou moeten gaan. steld. Het onderzoek rekent voorzich tig af met het imago van de buiten landse heroïnegebruiker die door TT. crimineel gedrag zijn verslaving verdient. Slechts acht procent blijkt zich van illegale praktijken te bedienen. Per dag geeft de heroi- netoerist gemiddeld 85 gulden aan drugs uit, geld dat vooral verdiend wordt door de (door)verkoop drugs en bij zeker de helft gericht. Deze kantoren zouden zich in hoofdzaak moeten bezighouden met de gefinancierde rechtshulp. De overheidsgelden moeten alleen voor die kantoren worden ge bruikt. Het inkomen dat basiskan toren uit andere zaken verkrijgen, wordt verrekend met de subsidie gelden. DEN HAAG (ANP) - De 51 Vietna mese bootvluchtelingen die giste ren door het marineschip De Ruy- ter ergens op de Zuidchinese Zee werden opgepikt, krijgen in Neder land politiek asiel. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie meegedeeld. Wel moet Nederland volgens een standaard procedure een bereidverklaring voor de opvang aan de Hoge Com missaris voor de vluchtelingen af geven en ook zal er nog een op vangcentrum geregeld moeten worden. pil, als ze zelf liever de gewone pil wil gebruiken. Die vraag stond centraal in het kort geding van mevrouw H. R. tegen de Nederlandse Staat dat gisteren diende voor de president van de rechtbank in Den Haag, mr. M. R. Wijnholt. De vrouw werd tot voor kort behandeld in de Van der Hoeven kliniek. Omdat dat een gemengde inrichting is waar seksuele contacten niet ver boden zijn en zij bovendien een vaste vriend heeft, was anti-conceptie nodig. Dat wilde ze ook wel, maar ze was het niet eens met de verplichte prikpil die de kliniek haar opdrong. Volgens haar had ze last van bijver schijnselen. Bovendien wilde ze niet als een onmondig kind worden be handeld. Ze vond zichzelf in staat ervoor te zorgen dat ze de pil regelma tig slikte. De kliniek dacht daar anders over. Omdat dé vrouw de prikpil bleef weigeren, werd zij geisoleerd. Toen ze daarover een kort geding wilde aanspannen, werd ze naar het zogenaamde Selectiecentrum gestuurd, een instelling die tbr-patiënten beoordeelt en doorverwijst. Volgens de advocaat van mevrouw R., mr. C. Korvinus, wil haar cliënte zolang ze onder behandeling is beslist geen kind. Ze wil alleen over zich zelf kunnen beslissen: „Ze voelt zich klein gehouden, vooral omdat alle vrouwen om haar heen wel de gewone pil mogen gebruiken". De vrouw wil inmiddels niet meer terug naar de Van der Hoe venkliniek en eist overplaatsing, omdat ze elk vertrouwen in de behandeling kwijt is. De kliniek wil haar bijvoorbeeld geen proefverlof toestaan, terwijl ze daar volgens het Selectiecentrum wel toe in staat zou zijn. De uitspraak volgt over een week. Ministerie houdt namen bedrijven geheim AMSTERDAM (ANP) - In de Amsterdamse haven werd gisteren op ,.w_ de spectaculaire wijze een nieuw type reddingsboot gedemonstreerd. De ge- vrouwelijke gebruikers door pros- heel van aluminium vervaardigde boot werd vanaf een hoogte van 40 titutie. Ook bij hen is een groot meter in vrije val loodrecht naar beneden gelanceerd. Met drie inzitten- aantal (44 procent) dat leeft van de den plofte het vaartuig in het water. De passagiers ondervonden van de drugsverkoop. val nauwelijks hinder. (foto anpj DEN HAAG (GPD) - Er zal nog dit vooijaar worden begonnen met de bouw van het 'operationele' deel van de kruisraketbasis in Woens drecht. Dit deelde minister De Rui ter (defensie) gisteren mee in een brief aan de Tweede Kamer. In de brief wordt niet vermeld aan welk bedrijf of bedrijven reeds opdrach ten zijn verstrekt. Het ministerie van defensie wilde dat niet be kendmaken en ook de grote bouw bedrijven in Nederland zeggen van niets te weten. Het totale bouwprogramma voor de basis omvat ongeveer 70 gebou wen en andere installaties. Dit pro gramma is verdeeld over zo'n 20 aanbestedingen,, waarvoor de eer ste opdrachten reeds zijn verstrekt. De kosten die gemoeid zijn met de bouw, zijn geschat op ongeveer 300 miljoen gulden, waarvan ongeveer 200 miljoen door de Verenigde Sta ten wordt betaald en de rest uit het gezamenlijke NAVO-infrastruc- tuurfonds, aldus De Ruiter. Er wordt begonnen met het bouwklaar maken van het terrein, waarna de opslagplaatsen voor munitie en brandstof en de depots FRAUDE CENTRUMDEMOCRA TEN (ANP) - De Centrumdemocra ten hebben op grote schaal fraude gepleegd bij de registratie voor de (SWOAD) Tweede-Kamerverkiezingen. De Anne Frank Stichting in Amster dam en het Landelijk Bureau Ra- jongeren :ismebestrijding in Utrecht heb- AMSTERDAM (ANP) - Relatief veel schoolgaande jongeren (10 tot 18 jaar) drinken wel eens alcohol. Roken is minder in trek, maar wordt toch steeds meer gedaan. Slechts weinig jongeren gebruiken cannabisprodukten (hasj en ma rihuana). Dit is de conclusie uit een onder zoek van de Stichting Onderzoek Alcohol- en Drugsgebruik opdracht van het mi nisterie van welzijn, volksgezond heid en cultuur onder bijna 25.000 heidszorg in ons land werkten In totaal één op de Vooral van het roken door beide ouders gaat een stimulerende scholieren werden zodoende geën- king uit, blijkt uit het onderzoek. ben gisteren deze beschuldiging worden geuit naar aanleiding van meldin gen die daarover bij hen zijn bin nengekomen. Daaruit is volgens een woordvoerder van de Anne Frankstichting gebleken dat bij voorbeeld in Assen handtekenin gen zijn vervalst. In tot nu toe zes andere kieskringen zijn klachten over geknoei door de Centrumde mocraten by beide organisaties ge- Alcohol, sigaretten en soft-drugs gebruikt naarmate meld. de jongeren ouder worden. Twee derde van de jongens en ruim de helft van de meisjes drinkt wel eens een alcohol. Ongeveer 21 pro cent van de ondervraagde jongeren rookt regelmatig, ruim vier pro cent van de jeugd heeft wel eens marihuana en/of hasj gebruikt. Het onderzoek werd verricht aan meer dan 300 scholen. Dertig van de 103 diensten voor jeugdgezond- quêteerd. Het onderzoek werd door het hele land, in allerlei soor ten woonomgeving, gehouden. De houding van de ouders va rieert per 'genotmiddel', maar is het algemeen niet streng. Al- By hasj en marihuana ligt het weer anders: de ouders weten er in twee van de drie gevallen niet eens van af. Maar vijf procent van de ou ders verbiedt het gebruik er van. Het gebruik van alcohol, sigaret- coholgebruik door jongeren is bij ten en Wt drugs neemt toe met de de ouders over het algemeen be- leeftijd. Tot het veertiende jaar kend. De ouderlijke reactie al 'toegeeflijk'. Roken wordt vaak door ouders afgeraden, maar niet echt verbo den. Het rookgedrag van ouders is sterk bepalend voor de jongeren. veel- drinken negen van de tien jonge ren hooguit een keer per maand, maar vanaf het zeventiende jaar drinkt de helft van de jongens en een derde van de meisjes al een keer per week. Het dagelijks gebruik van alco hol is zeldzaam: 2,4 procent van de jongens vah 18 jaar en 0,2 procent van de meisjes op deze leeftijd. De gebruikelijke consumptie (hoeveel drink je bij een gelegenheid) is 3,5 glas voor de jongens en 2,1 glas voor de meisjes. Bier is de popu lairste drank onder jongeren. Mati ge drinkers drinken eerder wyn. De havo- en vwo-scholen tellen de grootste aantallen alcoholgebrui kers. Wordt er door jongens meer ge dronken dan door meisjes, bij het roken ligt dat anders: er roken meer meisjes dan jongens. Het ro ken neemt ook met de leeftijd toe: van zes procent by de 10-11-jarigen tot ruim 33 procent bij de oudsten. Bij het cannabis-gebruik eenzelf de beeld: een procent tot 14 jaar en dan een geleidelijke stijging van het gebruik tot negen procent bij 18-jarigen. Een op de duizend scholieren gebruikt dagelijks ma rihuana of hasj. waar de kruisraketten worden op geslagen zullen worden gebouwd. Na dit 'operationele deel' volgen de voorzieningen voor de Amerikaan se militairen, zoals legeringsgebou wen, kantoorgebouwen, sportac commodatie, medische verzorging, parkeervoorzieningen, eetzaal en recreatiefaciliteiten. In een tweede bouwfase worden ten slotte voor zieningen gebouwd voor de gezin nen die eventueel meekomen. 1300 militairen De Amerikaanse eenheid zal uit eindelijk bestaan uit ongeveer 1300 militairen en 20 civiele functiona rissen en zal de naam 'The 486th Tactical Missile Wing' meekrijgen. Daarnaast zullen er nog enige Ne derlandse militairen bij het onder deel worden toegevoegd, evenals 130 Nederlandse burgerambtena ren. Het ministerie van defensie verwacht dat de Amerikanen onge veer 2800 gezinsleden meebren gen. Voor de huisvesting van de Ame rikanen zijn 740 woningen nodig, die voor een deel in de vrije sector gehuurd zullen worden en voor een deel moeten worden gebouwd. Bergen op Zoom en Roosendaal zijn de gemeenten in de omgeving waarvan nog uitbreiding van parti culiere huisvesting mogelijk is, al dus de brief van het ministerie. Aanvankelijk zullen ongeveer 30 Amerikanen in Woensdrecht aan wezig zijn om de bouw te begelei den en reeds voorbereidingen te treffen voor de komst van hun landgenoten. De minister ver wacht dat er eind 1987 al 1000 Ame rikaanse militairen op de basis zul len zyn. Woordvoerders van grote bouw ondernemingen als Hollandse Be ton Groep, Volker Stevin, Bos Ka lis en Bredero weigerden commen taar te geven op de vraag of zy bij de bouw zijn betrokken, of zeiden van niets te weten. De HBG heeft zich eerder geïnteresseerd ge toond, maar een functionaris van het bedrijf zei dat het aan de op drachtgever is bekend te maken wie het werk uitvoert. Ook Volker Stevin kaatste de bal terug naar de fensie. Een woordvoerder van dat ministerie bleef er echter by dat een geheime aanbestedingsproce dure tevens inhoudt dat niet wordt bekendgemaakt wie het werk uit voert. Hij gaf toe. dat het niet al leen de militaire geheimhouding is die hier een rol speelt, maar ook het risico van mogelijke acties te gen deelnemende bedrijven. ADVERTENTIE NU DE KOFFIE ZO DUUR IS... VANNEUE THEEBUILTJES 20 stuks t3d NÉMÉ THEEBUILTJES 40stuks 2.19 GALA THEEBUILTJES 20 stuks 129

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5