In de hoofdrol...Ivy Green Cabaret Van Gils speelt amusante thuiswedstrijd Op de grens tussen landschap en het niets Spanje koopt Goya terug KIJK UIT VRIJDAG 11 APRIL 1986 Tjitte Weber als jurylid pianoconcours naar Brussel LEIDEN - De Leidse K&O-direc- teur Tuitte Weber is uitgenodigd om zitting te nemen in het interna tionale Bösendorfer-pianocon- cours in Brussel. Er hebben zich een kleine tweehonderd pianisten uit alle delen van de wereld voor dit concours aangemeld. De fina listen treden op dinsdag 15 april met het symfonie-orkest van de Belgische radio en televisie in het Centre Culturel d'Auderghem op. Het is vrijwel zeker dat de win naars van de eerste en tweede prijs het komend seizoen door K&O naar Leiden zullen worden gehaald om er een concert te geven. De winnaar van het concours ont vangt een som van zesduizend Amerikaanse dollars. Daarnaast staat hem of haar een Europese concerttournee te wachten. Met Tjitte Weber zullen o.a. in de jury plaatsnemen Badura-Skoda, Tagliaferro, Kontarsky, Hoffmann en Micault, allen deskundig op het gebied van de pianistiek. Carpentier Alting nieuwe directeur schouwburg Utrecht UTRECHT (ANP) - Het bestuur van de Stadsschouwburg NV in Utrecht heeft Menso Carpentier Alting (51) uit Amsterdam met in gang van 1 augustus benoemd tot directeur. Hij volgt Paul Verbist op die onlangs plotseling is overleden. Carpentier Alting is reeds dertig jaar werkzaam in de theaterwereld. Van 1955 tot 1958 was hij directie assistent bij de Rotterdamse schouwburg en van 1958 tot 1962 was hij administrateur en later za kelijk leider van het Rotterdams Toneel. Sinds september 1962 maakt hij deel uit van de leiding van Toneelgroep Centrum. Uniek jubileum in Paradiso Concert ter ere van Ivy Green. Ge zien en gehoord in Paradiso op don derdagavond 10 april. AMSTERDAM - Paradiso was gisteravond helemaal uitver kocht voor het tienjarig jubileum van I'.y Green. De trots van Ha- zerswoude, die tien jaar geleden - zonder het zelf helemaal in de ga ten te hebben - de eerste authen tieke punkband van het land Het had alles bij elkaar veel weg van In de hoofdrol... Ivy Green. Negen geestverwante bands brachten een enthousiast en oorverdovend eerbetoon, door elk één nummer van Ivy Green te spelen. Een initiatief, dat je voor ons land rustig uniek mag noemen. Daarna liet de band horen hoe ze zelf hun num mers laten klinken. Een authen tiek avondje pogo in Paradiso, zoals dat er niet meer elk jaar voorkomt. Fer Abrahams, journalist van het muziekblad Oor, komt de eer toe als eerste te hebben gesigna leerd dat Ivy Green voor Neder land dezelfde betekenis had als de Sex Pistols voor Engeland. Dat was in 1978, bij het verschij nen van hun eerste LP. Als belo ning mocht hij gisteravond de rol van Mies Bouwman vervullen. Hij praatte de optredens aan el kaar. Eerst dus negen bands met ie der één door Tim Mullens, de zanger/songschrijver van Ivy Green, geschreven nummer. Het werd een dynamische parade van Nederlandse gitaarbands. World War Rockers benaderden met hun 'Turning Point' het dichtst het origineel. Blue Mur der viel met een vooral vocale vertolking van The Damage wat uit de toon, vooral omdat dat zelfde nummer eerder een ruige interpretatie van Fatal Flowers had gehad. Verder waren er Eton Crop, Outrageous, L'Attentat, Terras Bangkok, The Div en de Tröckener Kecks, die vanzelf sprekend 'Pak 'em beet', het eni ge Nederlandstalige lied dat Ivy Green ooit maakte, speelde. Zo konden Tim, Simon, Arter, Bart, Evert-Jan en Ernst een keer swingen op hun eigen muziek. Claw Boys Claw, die duidelijk ook in dit rijtje thuishoort, liet zich excuseren vanwege een op treden in Leuven. De band stuur de een gezongen telegram, dat werd vertolkt door twee in veren gehulde meisjes. Daarna was Ivy Green zelf aan de beurt. In 1978 stonden ze voor het eerst op het podium van Pa radiso. Toen waren ze stomver baasd over de hanekammen, de honderiemen en veiligheidsspel den die ze zagen, maar vergaten overigens niet de hele tent plat te spelen. Dat deden ze gisteravond dunnetjes over. Het publiek was sterker veranderd dan Ivy Green zelf, zeker nu die hun hoofden weer ouderwets kort Ameri kaans geknipt hebben. Ze jak kerden door hun repertoire: 'Hamburger Heaven', 'Too much Pleasure', Rainy Day', All on the beat' en het lijflied 'Sure we gon na make it'. De bierlucht moest het al snel afleggen tegen die van het zweet. Ivy Green heeft in tien jaar niets van zijn vitaliteit verlo ren en gaat nog steeds als de brandweer. Het concert eindigde zoals dat hoort: in een vrolijke puinhoop. Eduard van Bockel, ooit een van de oprichters van de band, kwam het podium op om nog even mee te doen, de zanger van de Tröc kener Kecks nam de plaats van Mullens in, die inmiddels z'n stem helemaal kwijt was, en al lerhande bevriende muzikanten grepen naar gitaren. Een stijlvol ler jubileum kon Ivy Green zich niet wensen. En in Amsterdam weten ze weer dat de band met de grootste inzet nog steeds uit de provincie komt. Het jubileum wordt ook ge vierd met het uitbrengen van de dubbel-LP 'Whatever you hype'. Die bestaat uit een herpersing van de debuutplaat uit 1978, die al een tijd niet meer te krijgen was. Op de andere plaat staan de singles van de groep, waaronder ook de nieuwe single 'Let the good thing happen'. Opnamen van het concert wor den binnenkort uitgezonden in het NOS-programma 'De Boven bouw' op Radio 4, de klassieke zender. Dat ga je natuurlijk krij gen als je het als punkband tien jaar volhoudt. ARIEJAN KORTEWEG 'Cabaret van Gils neemt afscheid'. Cabaretprogramma van Godfried en Radboud Engbersen en Ivo Wilden berg met muzikale ondersteuning van Steef Peters, Lex de Boer en Els Voorhoeve. Gezien op 10 april in het LAK. LEIDEN - "Ik me vervelen? - ik verveel me nooit!" Dat is de kernzin uit een pracht van een absurdistisch nummer in het programma van Cabaret Van Gils. Dat nummer staat als een huis, want de leden van deze groep weten eenvoudig uit erva ring, hoe goed het steeds weer aanslaat. Die kennis kunnen zij baseren op hun optredens tij dens het Leids Cabaretfestival, waaraan Van Gils twee achter eenvolgende jaren heeft meege daan. Vorig jaar resulteerde hun festivaldeelname in een tweede plaats tijdens de finale. Nu heeft men, zoals de LAK- agenda aankondigt, de tijd rijp geacht om een avondvullend programma te brengen. Het is gedeeltelijk een uitbreiding en bewerking van materiaal, zoals ze dat in een eerder stadium tij dens het festival al hebben ge bruikt. Soortgelijke nummers zijn er aan toegevoegd, die toch lang niet altijd hetzelfde verras singseffect sorteren. Wat Van Gils ontegenzeggelijk heeft, is een niet onbelangrijke uitstraling op het toneel. Van een paar effectieve trucs, zoals som mige .gebaartjes, de pruiken voor dc schoolmeisjes en een gek bril letje, wordt met studentikoze bluf handig en dankbaar gebruik gemaakt. De broers Godfried en Radboud Engbersen hebben in verschillende LAK-produkties podiumervaring opgedaan en Ivo Wildenberg heeft een Drs. P- achtige onhandigheid, waarmee hij de lachers gemakkelijk op zijn hand weet te krijgen. Als dan ook de zaal nog eens vol met fa milieleden, vrienden en kennis sen zit, kan de avond eigenlijk al niet meer stuk. Buiten de ons-kent-ons-sfeer van de thuiswedstrijd za het pro gramma aanmerkelijk minder gemakkelijk overeind blijven. "Ik kijk de laatste tijd zo zuinig, dat mijn toupetje niet meer past". Door een passende pre sentatie kan dit soort uitspraken leuke flauwekul opleveren - maar ze blijven door hun pure willekeurigheid beperkt leuk Per slot van rekening is het echt inhoudloos. Met name deze ab surd verpakte, maar eigenlijk in houdloze oppervlakkigheid krijgt namelijk op den duur iets voorspelbaars. Daarom ook is een nummer als 'eenmaal eenei ig, altijd eeneiig' plotseling weer veel beter. De broers maken dan gebruik van hun treffende gelij kenis en suggereren ondanks al le grappenmakerij, dat zij daarin iets van hun persoonlijke erva ring als tweeling hebben ver werkt. Wel of niet meer inhoud in het programma - in eigen kring heeft Van Gils gisteravond suc cesvol gescoord. WIJNAND ZEILSTRA. Expositie met schilderijen van Al- bert Grosfeld en bronsplastieken n Elly Dunnewold, t/m 23 april. i 9.00-17.0 WASSENAAR - De zeer be proefde combinatie van plastiek en twee dimensionaal werk ver enigt dit maal op de expositie bij galerie Henk de Greef vertellin gen in brons van Elly Dunne wold en atmosferische natuu ruitbeeldingen van Albert Gros feld. De uit Venlo afkomstige schil der Albert Grosfeld lijkt met het hier getoonde recente werk in een nieuwe fase aangeland te zijn. Zijn ontwikkeling in de loop der jaren laat zien dat hij steeds andere richtingen is ingeslagen zowel in thematisch als in schil derkunstig opzicht. Grosfeld heeft onder meer religieus geïn spireerd werk gemaakt, waarna hij later overging op het schilde ren van de natuur. In het werk dat dit jaar ontstaan is, neemt het landschappelijk element nog steeds een belangrijke plaats in maar het nadrukkelijke kleurge bruik is vervangen door zachte pasteltinten. Daarnaast heeft het landschap een bijna immateriële uitdrukking gekregen. De trans parant lijkende verflagen doen een ijle sfeer ontstaan die de sug gestie van een landschap geeft. Op verschillende manieren weet Grosfeld aan de gecreëerde ruimte betekenis te verlenen. Be halve duidelijke verwijzingen naar de natuur bevatten enkele doeken een als abstractie opge vat beeld van een landschap, zo als in 'Bjjna voorjaar' en 'Rus tend tussen groen'. Andere titels dragen een meer symbolische betekenis, die Grosfeld uit wil drukken. De hier bedoelde stuk ken zinspelen op gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog. In 'Niet een minuut stilte, maar ja ren' heeft Grosfeld formeel de te genstelling tussen het ene mo ment en de langere tijdsduur wil len benadrukken door de geslo ten vierkante vorm over te laten gaan in een doorlopende hori zontale baan. Grosfeld laat de verstilde sfeer in de landschappen niet altijd overheersen maar doorbreekt de subtiel gekleurde vlakken door een heftig accent aan te brengen in de vorm van impulsieve verfstreken, zoals bijvoorbeeld in 'Ruimtelijke explosie'. Derge lijke toevoegingen verlenen een schilderij meer karakter want naar mijn idee levert het oproe pen van een louter lege ruimte een beeld op dat grenst aan het niets. Dergelijke extreme voorbeel den vormen samen met enkele toneelachtig opgebouwde schil derijen, waarin de elders aanwe zige helderheid ontbreekt, een minder sterke kant van Gros- felds werk. Daarnaast zijn er de aquarellen die in geen enkel op zicht aansluiten bij de schilderij en. Door de globale tekening en de summiere, ruw opgezette vor men en de warreling van kleur, waarin de figuren bijna opgelost zijn, vond ik dit werk een one venwichtig en storend element in het geheel. Albert Grosveld, 'Paalwering'. Grosveld in Wassenaarse galerie De vrij langgerekte en losjes gemodelleerde figuren van Elly Dunnewold drukken vaak in brons gestolde beweging uit. De houdingen van de figuren varië ren sterk; sommige springen of buigen, andere schrijden of stap pen stevig voort. Gezamenlijk vormen zij een vreemde wereld van sprookjes- of fantasiefigu ren. Het vertellende karakter van de beelden wordt bevestigd door de titels ('Vader gaat op stap', 'Kom maar op als je durft') waar in soms een belerende toon door klinkt ('De mens is soms een wolf in schaapskleren' of 'We willen allemaal een graantje meepikken'). Een opvallend element in het werk van Elly Dunnewold is het gebruik van organisch materiaal in de opbouw van de stukken. Zo herkent men in brons gegoten bladeren, bloemen of zaaddozen. Dit soort vormen laten zich uit stekend in de figuren verwerken maar een al te nadrukkelijke toe passing van deze op zich aardige vondst zou vermeden moeten worden; een stengel van eén (verdorde) roos als steun voor een beeld lijkt een beetje teveel van het goede. NANCY STOOP LONDEN (AFP/RTR) - Francisco de Goya's portretschilderij van een hertogin van Santa Cruz dat vandaag door Christie's in Londen zou wor den geveild, keert terug naar Spanje, dat had gezegd dat het illegaal was uitgevoerd naar het buitenland. Donderdag bereikten de Spaanse autoriteiten en de huidige eigenaar van de Goya, Lord Wimborne, bereikten gisteren overeenstemming over de voorwaarden van overdracht. Spanje zal voor het portret 15 miljoen gulden betalen. Christie's had voor de openbare verkoop een recordbe drag verwacht. De Spaanse autoriteiten noemen de transactie met Lord Wimborne geen aankoop, maar een schadevergoeding voor een door hem te goeder trouw verkregen schilderij dat illegaal in de handel was gekomen. Het schilderij van de 20-jarige dochter van de Markies van Benavente uit 1805 werd in 1983 voor ruim 40 miljoen gulden aangeboden aan het Gettymuseum in Malibu in Californië, maar dit wilde het niet hebben wegens de onduidelijkheid van de exportpapieren die eraan gehecht wa- Christie's, die gewoonlijk 18 procent van een verkoopprijs krijgt, is met een onbekend bedrag schadeloos gesteld. Lord Wimborne liet via het veilinghuis weten dat hij met de getroffen regeling zeer was ingenomen. Het Spaanse ministerie van cultuur in Madrid bevestigde de overeen komst. WORKSHOP - Acteur en regisseur Keith Michael, die in ons land onder meer heeft gewerkt bij de groep Kiss, gaat een workshop in Leiden ge ven, die uiteindelijk moet uitmonden in een voorstelling. In de workshop zal de nadruk liggen op de eenheid van lichaam en stem. De voorstelling heeft als werktitel 'The Move'. Niet de tekst zal het uitgangspunt zijn. maar de beelden, ideeën en gevoelens van de spelers. Het project van Michael wordt begeleid door Plot en Toch Theater. De uit Rusland afkomstige pianovir tuoos Dmitri Paperno geeft woens dagavond een recital in de Kapelzaal van K&O. Op het programma staan Beethovens Andante favori in f en diens Sonate opus 10 nr.3. Van Scria- bin zullen worden uitgevoerd 2 Poëms opus 32 en de Wals opus 38. Rachmaninov staat met 2 Preludes opus 32 genoteerd en van Liszt wor den Sposalizio en een Tarantella wor den uitgevoerd. De Chaconne in d van Bach, bewerkt door Busoni. ont breekt evenmin op het programma. Papemo. die zich in 1977 in de Ver enigde Staten vestigde, werd opge leid aan het conservatorium van Mos kou en studeerde af met het behalen van de hoogste onderscheidingen. Hij maakt op dit ogenblik een tournee door ons land en treedt o.m. in Den Haag, Amsterdam en Leiden op. Aan vang 20.15 uur. Pop Swing vanavond m het LVC. Daar spelen John The Gellers, een Leid se band. die sinds kort is uitgebreid met twee achtergrondzangeressen. 'The Jarretellz'. Aanvang 23.30 uur. De Rotterdamse formatie 'I've got the bullets' treedt zaterdagavond in het LVC aan. De band speelt eigen, voor al op rhythm blues gebaseerd ma teriaal in modern getinte arrange menten. Meest opvallende verscho ning in de groep is de zangeres Fréde- rique. De groep behaalde tijdens de Grote Prijs van Nederland de derde prijs. Aanvang 23.00 uur. Conversatie Jaap Goedegebuure en Ivan Wolffers zullen dinsdagavond bij Stichting Burcht met elkaar converseren over kritiek en criteria. Is er een weten schappelijke grond voor literatuur, zo luidt de vraagstelling. Aanvang 20.30 Leiden Schouwburg za 12. 20.15 uur, Folkloristisch Dan sensemble Achalay. di 15, woe 16,-19 uur, Leidsch Studen ten Toneel: 'De echte inspecteur Hound' en 'Naar Margritte' do 17. 20.15 uur, De Zaak: Yvonne", vr 18. 19 uur. Scapino Ballet brengt familievoorstelling. LAK-theater vr 11. za 12, 20.30 uur. De Mug met de Gouden Tand; 'Om Eleanor', zo 13.15 uur. Sirkel: 'Blok', voor kin deren van 4-7 jaar. woe 16, do 17. vr 18.20.30 uur. Studio Hinderik: 'Glas'. Microtheater Imperium vr 11. za 12, 20.30 uur, Imperium met 'Woyzeck' van Büchner. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 11. 20.15 uur. RO-Theater met 'Van Achalay. zaterdagavond in de Leidse Schouwburg. de brug af gezien' van Miller za 12, 20.15 uur. Haagse Comedie speelt 'Midzomernachtsdroom' van Shakespeare. zo 13.14 uur, zo 13, do 17. vr 18, 20.15 uur, Haagse Comedie en 'Androma- que' van Racine. ma 14, 20.15 uur, Zuidelijk Toneel Globe en 'De Man die de Zon in zijn Zak had' van Louvet. di 15, woe 16. 20.15 uur. Toneelgroep rettekoor Bel Canto do 17. vr 18. za 19. 20.15 uur. Neder lands Dans Theater met 'Silent Cries' 'L'Enfant et les sortiléges' 'Over grown Path' Nederlands Congresgebouw vr 18. 20.15 uur. Residentie Orkest. Diligentia vr 11. za 12, 20.15 uur. Peter Faber 'Wilde Vaart'. ma 14, di 15. 20.15 uur. Toneelvoor stelling i.s.m. Het Gebeuren Het Werkteater 'Verre Vrienden'. woe 16. 20.15 uur. Residentie Orkest speelt kamermuziek. do 17, 20.15 uur. concert Flairck. Appeltheater di 15 t/m za 19. 20.15 uur. Mug met de gouden Tand 'Om Eleanor' Amsterdam Carré t/m za J9. beh. zo/ma, 20.15 uur, Jaspe- rina de Jong met 'De gekkin van de gracht'. Concertgebouw vr 11, 20.15 uur. zo 13. 14.15 uur, Ne derlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi, m.m v. Christian Zacharias, piano, za 12. 20.15 uur. Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v Antoni Ros- Marba, m.m.v. Misha Dichter, piano ma 14. di 15. za 19. 20.15 uur. Neder lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, m.m.v. Charlotte Mar- giono, sopraan. Cultureel Centrum Amstelveen vr 11. za 12, 20.15 uur. 'Madame Ar- thur', musical van Jos Brink en Frank Sanders. di 15, 20.15 uur. 'Stepping Out' van Richard Harris, met o.a. Hans van Willigenburg. woe 16. 20.15 uur. Publiekstheater 'Gertrud' van Hjalmar Sóderberg. Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 13. 20.15 uur. Pleuni Touw e a in Top Girls'. di 15 V. za 3 mei, beh. ma. De Willem Nijholt Show. Stadsschouwburg vr 11. za 12. 20.15 uur. Het Publiek stheater met 'As you like it' van Sha kespeare Rotterdam De Doelen vr 11. kl. zaal, 20.15 uur. Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros- Marbè zo 13. gr. zaal. 11 uur. Deep River Quartet en Greetje Kauffeld met haar kwartet. do 17. vr 18. gr. zaal. 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon. Theater Zuidplein di 15. woe 16. do 17, 'Leocadia' van Jean Anouilh. Luxor Theater za 12. 20.15 uur. zo 13. 14 uur. Het Zwarte Theater uit Praag speelt 'De T(jd'. di 15 t/m za 26. 20.15 uur. beh zo ma. Seth Gaaikema met 'En jou kies ik' gracht, Frida Holleman en Ronald Lindgreen, aquarellen, t/m 29/4; di, woe, do van 9.30-12 uur, ma, di, woe, do van 19.30-21.30 uur, za en zo van 13-16 uur. Zaaiing - Hooigracht, Ineke Jedeloo. pastel, potlood en kleurpotlood. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, Aldo Palazzolo, portretten in selenium; tot 19/4; woe t/m za 13-17 Caeciliastraat 18 - werk van Bea Hujj- stee, Ria Krieken, Gertrud Mandel- maum en Ingeborg Olderwald, tot 30/ 5; tel. 413452/122651. Piggelmee - Jan Vossensteeg, exposi tie van abstracte kleurpotloodteke ningen door Anet Hinze, t/m 3/5; ma t/m za vag 9-18 uur. Jan Bentveld - Nieuwe Rijn, expositie van kunstwerken in bezit van de kunstuitleen. Prentenkabinet - Rapenburg, foto's van Truus Haasbroek, t/m 14/4; di. t/m vr. 14-17 uur. Galerie Denise Stephan - Marijke Verhoef, schilderijen, grafiek; Sophie Gentenaar, metaalplastiek, t/m 4/5; vr. za en zo van 13.30-17.30 uur. Oegstgeest Kapsalon Jacques van Bellen - paar- dentekeningen van Margreet Duin, tl m 15/5; ma 13-18 uur, di t/m do van 9-18 uur, vr van 9-21 uur, za van 9-17 Leiderdorp Muzenhof - Laurien Koek, knipsels, Dora v.d. Meer. olieverf, waterverf, tl m 7/5; di t/m vr 14-18 uur, za 9.30-12.30 Gemeentehuis - videokunst van Hen- ny van Oosten, t/m 29/4; ma t/m do 8-17 uur, vr van 8-15 uur. Noordwijkerhout Congrescentrum Leeuwenhorst werk van Carl Palm e.a., tot 15/6; dag. 8-23 uur. Wassenaar Galerie Henk de Greef - Schoolstraat, Albert Grosfeld, schilderijen, Elly Dunnewold, bronsplastiken, t/m 23/4; di t/m za van 9-17 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voor straat, schilderijen van Johan Zit man, t/m 27/4; dag. 14-17 uur Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kleur- thema 'Blauw', t/m 31/5; schilderijen, landschappen en schetsen van Kees Landheer en keramiek van Bart Groen, t/m 27/4; di 19-21 uur, woe. do. za en zo van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, aquarellen en tekeningen van Marian ne Geertsma, t/m 1/5; woe, do, zo van 14-16 uur, za van 10-16 uur. Alphen Galerie Alba - Lucia Steinbach, schil derijen en pastels. Joop van Kralin gen, enkele plastieken, t/m 25/5; vr, za. zo van 10-20 uur. Concerten Klassiek Andrew Davis leidt vanavond het Rotterdams Philharmonisch Orkest tijdens een concert in de Stadsge hoorzaal, waarmee K&O's meesterse rie van dit seizoen wordt besloten. De Nèderlandse fluitist Jo Hagen ver leent solistische medewerking aan dit concert. Op het programma staan de Symfonie nr. 104 van Joseph Haydn, het zevende fluitconcert van Francois Devienne en de Symfonie nr. 2 van Robert Schumann. Andrew Davis is sinds elf jaar artis tiek leider en eerste dirigent van het Toronto Symphony Orchestra. Hij heeft gastdirecties vervuld bij alle grote Amerikaanse en Europese orkesten. Dit jaar concerteert het Rot terdams Philharmonisch Orkest voor het eerst onder zijn leiding. Aanvang 20.15 uur. De sopraan Roseline Schulte Nord- holt treedt zondagmiddag in het ka der van de serie muzikale stromingen op bij Stichting Burcht. Ze zal liede ren vertolken van Schubert, Puccini. Gerschwin en Mozart. De toegang is vrij. Aanvang 15.00 uur. De sopraan Monique Krüs geeft zon dagmiddag samen met de gitarist Tom Kerstens een concert in de Pauwhof in Wassenaar. Het program ma vermeldt de namen van Benjamin Britten, Granados, Villa-Lobos, De Falla, Bellini en Donizetti. Aanvang 12.00 uur. Fluitiste Jo Hagen vanavond met het Rot. Ph. Orkest in de Leidse Stadsgehoorzaal. (foto pri Exposities De Leidse kunstenares Lucia Stein bach exposeert de komende weken in de Alphense galerie Alba. Ze toont er een serie acrylschilderijen met als on derwerp gegevens uit de natuur. Ook is er een groot aantal pastels, waarvan sommige ingehouden van kleur en andere, zoals de Spaanse landschap pen, uitbundig van kleur zijn. Op de expositie, die zondagmiddag wordt geopend, zijn ook enkele plas tieken te zien van Joop van Kralin gen. Men kan er tot en met 25 mei te recht, elke vrijdag, zaterdag en zon dag van 10.00 tot 20.00 uur. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat. 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m aug.; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium'. t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, ex positie over de Snellius U-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur, zo van 14-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Leven en werk van Wal ter Spies', t/m 1/6; 'Katsushika Hoku- sai: de oude tekengek'; 'Borneo: Oer woud in Ondergang, Culturen op Drift', t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur. LAK-theater - Marlyn, schilderijen, tekeningen en pastels, t/m 17/5; ma tl m vr van 10-17 uur. Art tea house De Oude Rijn - gemeng de technieken, etsen en textiel van Sander Vliethoff, tot 21/4; di t/m za van 10-18 uur, ma van 12-18 uur. do tot 21 uur, zo van 11-18 uur. Demmenie - expositie pentekeningen Dick Bakhuizen, t/m 30/4. Kaasmarktschool Koppenhink- steeg, Bernie Autsema, schilderijen, tot 4/5; vr. za en zo van 14-17 uur. Burcht - Brugsteeg, 'Meesterzetten in tekenen en grafiek'. Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel, tentoonstellng Thom Ge- raedts. Trees Klijn. Jacqueline Ravel- li, tot 9/6; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur. Art Tea House Oude Rijn - gemengde technieken, etsen en textiel van San- der Friedhoff, t/m 20/4; ma 12-18 uur, di t/m za 10-21 uur, zo 11-21 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk i Lucia Steinbach, tc zien bij de Alphense t

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 31