Schat rijke boer verblijdt 227 erfgenamen Voorschotense 'cultuurschakeF boos Notaris houdt twee jaar lange speurtocht na overlijden eenzelvige Wassenaarder Buitenhof: nog eens ruim 100 bezwaren Fietspad bij Knipmolen mag worden aangelegd Lustrum Schaakvereniging Leiderdorp VRIJDAG 11 APRIL 198d VR VOORSCHOTEN - De Voorscho tense sectie cultuur is boos. B en W vragen haar te laat om advies voor belangrijke zaken als het sociaal- cultureel plan en de broodnodige band met raadsleden ontbreekt. De meeste politici zijn "onbekend met het werk en de adviezen van de sectie" waardoor de burgerij haar nooit heeft kunnen zien als onmisbare schakel tussen gemeen tebestuur en verenigingsleven. "Het is werkelijk jammer te con stateren hoe weinig de deskundige burgers ingeschakeld werden En: "De sectie heeft de afgelopen vier jaar enigzins in het luchtledige moeten opereren", aldus het ver slag over het jaar 1985. Zoals de sectie aanstipt zou het wel eens het laatste jaar kunnen zijn. De PvdA PPR-fractie wil de functionele commissies - waarvan de sectie deel uitmaakt - opheffen, VVD wenst een heroverweging en D66 een 'reshuffle'. "De sectie cultuur zou opheffing zien als een klap in gezicht van de 'Deskundige burgers afgelopen jaren te weinig ingeschakeld leden, die veel vrije tijd hebben ge stoken in het werk dat hun werd opgedragen. De sectie is in 1985 echter niet neergevallen bij het kleine pakket dat de sectie werd toegeworpen, maar heeft zelf ini tiatieven genomen en tal van zaken zakelijk uitgewerkt". Ze regelde een kunstuitwisseling met de Belgische partner Schoten, betwijfelde of de kortingen op met name de Streekmuziekschool en Vrije Academie juist waren en "nam genoegen met drie oudheids- vitrines op de zolder van het Am- bachts- en Baljuwhuis". In 1985 werden hier negen exposities ge houden. De Kunstkring organi seerde er vyf en trok 756 mensen, de sectie was vier maal actief en ontving 2.069 bezoekers. Minst be zochte tentoonstelling werd 'Door architecten getekend', met 8 bezoe kers. Het best bezocht werd 'Ju gendstil' (707 bezoekers) Geen antwoord En dan wat kritiek. De sectie schreef B en W dat tegenwoordig kunstenaars-vergoedingen voor exposities via het gemeentebe stuur lopen. Geen antwoord. Er worden beelden besteld en dan blijkt later dat de eerst wel be schikbare plek niet meer voorhan den is. Zo heeft de sectie het voor de wijk Adegeest bedoelde plas tiek van Frans Nieuwenborg nog steeds in voorraad, ook het water plastiek van Dick Müller. bedoeld voor winkelcentrum Noord-Hof land kan nog steeds niet worden geplaatst. Bij het opstellen van de lijst voor monumenten en semi-monumen- ten ging niet alles plezierig. De sec tie cultuur begon er in 1983 mee, maar werd even later buiten spel gezet. Een aparte commissie, on der leiding van de burgemeester, deed van dat moment af het werk. De sectie schreef een ontevreden brief, maar kreeg nooit antwoord. Begin 1986 werd ze pas weer inge schakeld. De gemeentelijke monu mentenverordening 1986 was op gesteld, of de commissie zo vrien delijk wil zyn advies te geven... Ook bij de laatste bezuinigings ronde op sociaal-cultureel gebeur den ongewenste dingen. De com missie mocht zich even snel uit spreken over kortingen op instel lingen, terwijl ze zich tevoren over het functioneren van deze instel lingen (Lindehoeve, Vrije Acade mie en Streekmuziekschool) nog nooit had hoeven uit te laten. Raad Ook de functonele commissie welzijnszaken, waarvan de sectie deel uitmaakt, functioneert niet naar behoren. Van een beoogde confrontatie tussen verschillende belangen is niets terecht gekomen en de sectie ziet geen reden haar te handhaven. Ze voelt veel meer voor een culturele raad. Dit zou de status van functionele commissie moeten hebben en eventueel mede kunnen bestaan uit de sectie so ciaal culturele aangelegenheden. Het orgaan krijgt, net als de func tionele commissie voor sport en re creatie, een dagelijks bestuur, dat voeling houdt met de verantwoor delijke wethouder. Of deze wet houder ook voorzitter wordt, is nog de vraag. Raadsleden kunnen als toehoorder de vergaderingen be zoeken, terwijl leden van de com missie (of -raad) bij vergaderingen van de raadscommissie zonodig dingen toelichten. Wanneer de gemeente kiest voor een brede opzet, dan moeten alle initiatieven of verzoeken uit het verenigingsleven eerst door de cul turele raad. Deze krijgt een budget, beheert tentoonstellingen en ge meentelijke manifestaties en be kijkt ook hoeveel geld de hele sec tor zou moeten krijgen. Via de ge meentelijke voorlichtingskanalen vraagt de gemeente om aandacht voor het gebeuren. WASSENAAR/WARMOND - Net een tv-serie. In Wasse naar sterft een rijke, maar eenzelvige boer. Familie heeft hij niet en een notaris moet op zoek naar erfgenamen. De speurtocht is lang en moeizaam en leidt uiteindelijk naar 200 personen, soms buren, die 'opeens familie blijken te zijn. Hun blijdschap is groot. Gerardus Leonardus Heems kerk had een weiland met een oppervlakte van 16.000 vier kante meter en tien kavels bouwgrond langs de Rijks straatweg, met daarop twee woonhuizen. Ook bezat hij een paar ton spaargeld en een aantal roerende goederen, waar onder een verzameling kruisbeelden. Later deze maand, na een openbare verkoping, wordt de schat verdeeld. Twee jaar wachten is dan voorbij. op 12 december 1983, ruim 89 jaar Kriinenhi irn oud. Hij woonde in een wit huisje JOS lUIjnenDUrg aan de drukke Rijksstraatweg, in de buurt van de Rozenweg. Achter zijn huis tond een grote stal annex kwam: Hij liep veel maar meestal hooischuur waarin hij 's winters zag Je hem op de flets. Vaak had ie zijn koeien stalde. Want Heems- dan een klein trekkarretje erachter kerk was agrariër, maar wel een hangen voor de melkbussen waar van de "oude stempel". In de zo- dan naar zijn veestapel mer graasden z'n dieren op wei- reed - Heemskerk was weduwnaar land langs de spoorbaan, midden en had geen kinderen, terwyl zijn tussen de Papelaan en wat nu de enige zuster een aantal jaren terug, woonwijk Stevenshof is. ook kinder oos, was overleden. Veel oud-Wassenaarders herin- Toen hij zelf overleed werd dan neren zich de rijzige gestalte van ook automatisch wettelijk bepaald Heemskerk nog maar al te goed. dat d5 helft van zyn nalatenschap Eén van hen, kapper Anton Schra- ™ar de farm ie van vaderszijde en ma by wie hij altijd in de zaak de andere helft naar de familie Leiden Schouwburg - 'Lulu' door de Salo 20.15 uur. Laktheater - De Mug met de Goudi Tand 'Om Eleanor', 20.30 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, 'Vro wentransport' door Vrouwentheate groep Haarlem, 20.30 uur. Microtheater Imperium - Oude Vei Imperium met Woyczek'. 20.30 t Stadsgehoorzaal - Rotterdams Philha monisch Orkest, 20.15 uur. Aula scholencomplex - Valkenpad, bi) go The Koper Girls, 20 uur. Le Bambou - Herenstraat, Sextet Kri Kris, 21 uur. Gebouw Driessenplein - Stichting Ex' organiseert alcoholvrij feest, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Monti negro', 21.15 uur. ZATERDAG Leiden Gemeentearchief - Vliet 41-45, expositi 'Wandelingen rond Leiden'. 9-16 uui Pieterskerk - elk uur een rondleid 10.30-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - contin vertoning van het diaprogramni 'Maya', 10-17 uur. De Lakenhal - rondleidingen lang: tijdelijk tentoonstelling Leidse Atelie VI, 10-17 uur. Museum Boerhaave - rondleidingen e vanaf 14 uur proeven met een elekti seermachine, 10-17 uur. In den Vergulden Turk - open compi terdag, 11 uur. Buurthuis Groenoord - start Groenoort wandeltocht, 8.30-14 uur. IJshal - Vogeltjesmarkt, 10-17 uur. Groenoordhallen - snuffelmarkt, 10- Het huisje moederszijde zou gaan. Een ogen- twee jaar n schijnlijk eenvoudige klus, die verdelen. werd toebedeeld aan notaris ooit eens op: "We hebben hier in H.C.A. Boom uit Voorschoten. Wassenaar twee plagen: konijnen De "vaderskant" van de familie en Knijnenburgen". Inderdaad bleek betrekkelijk eenvoudig te vermeldt de nieuwste Wassenaarse determineren. Het spoor leidde al telefoongids zo'n 75 Knijnenbur- snel naar de gemeente Warmond, gen, die echter lang niet allemaal Hier overleed de grootvader van' familie van elkaar zijn, zo bleek uit erflater Heemskerkeen zekere het stamboomonderzoek. Door hu- Johannes Leonardus Heemskerk, welijken ontstond er in de loop der op 24 augustus 1890. Binnen enke- tijd een vermenging van familie- Ie maanden slaagde notaris Boom namen, hetgeen ook duidelijk erin om contact te krijgen met de blijkt uit de lijst met de 227 wettige nakomelingen teneinde de nodige erfgenamen van Gerard Heems formaliteiten te regelen. Heel wat kerk. oer-Wassenaarse namen als Westgeest, Grundeken in boer Heemskerk aart de Wassenaarse Rijksstraatweg verkeert in bouwvallige staat. Toch blijkt, zijn dood, dat de boer heel wat te verhapstukken had. Ruim 200 erfgenamen moeten de 'buit' (foto Holvast) van Voorschoten en Leiden. De den. De desbetreffende grond grond, die de afgelopen jaren was heeft namelijk in het toekomstige verhuurd aan de Leidse gebroe- bestemmingsplan Hofcamp de be- ders en kaasmakers Van der Hulst, stemming 'eengezinshuizen'. Daar- heeft een totale oppervlakte van bij komt dat bouwgrond in Wasse- ruim 16.000 vierkante meter. Inte- naar zeer schaars, gewild en dus ressanter is echter de grond die duur is. hoort bij de woning van Heems- kerk aan de Rijksstraatweg. Het Geen geld nodig gaat hier om een perceel van 2140 Heemskerk weigerde. Hij prefe- reerde z'n groententuin LEIDERDORP I zijnde nieuwbouw midden/west in Leiderdorp blijft de gemoederen aardig bezighou den. In het gedeelte van Buitenhof dat al is aangelegd (oost) zijn giste ren strooibiljetten verspreid. De biljetten roepen Buitenhof-bewo ners op om toch vooral komende maandag maar naar de commissie vergadering in het gemeentehuis te komen, waar de bezwaarschrif ten tegen het bestemmingsplan 'Buitenhof midden/west' worden behandeld. Behalve tientallen particuliere bewoners blijkt nu ook bewoners- belangenvereniging Buitenhofje een bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan te hebben inge diend. Woordvoerder S. Weeda van de belangenvereniging: "Ons be zwaarschrift staat voor zo'n 125 protesten. We hebben namelijk 140 leden, en uit een enquête blijkt dat ruim 90 procent achter onze be zwaren staat". Bezwaren die voornamelijk zijn gericht tegen het doortrekken c.q. aansluiten van de Hella Haasse- straat ten gerieve van de bus én te gen de komst van een flat in het verlengde van deze straat. Evenals veel particulieren voert het 'Buitenholje' aan dat een aantal lid-gezinnen destijds, bij de aan koop van hun huis, nadrukkelijk hebben gevraagd of de Hella Haas- sestraat in de toekomst onderdeel van een doorgaande route zou wor den. Zowel de Algemene Woning bouw Vereniging als de gemeente zouden dat ontkend hebben. Verontwaardigd is het 'Buiten- hofje' nu echter ook omdat volgens haar de gemeente een 'ruilhandel tje' wil plegen met een aantal be zwaarmakers. Men zou van de bus- route willen afzien mits de bezwa ren tegen de flat worden ingetrok ken. Weeda: "Ik begrijp wel dat de ge meente die flat koste wat het kost wil neerzetten. Het gaat hier om een terrasflat van 120 meter lengte, een flat die de volledige breedte van de plas beslaat. Bewoners krij gen een prima uitzicht op het water en zullen dus forse prijzen voor zo'n flat moeten neertellen. Waar schijnlijk heeft de gemeente die hoge grondprijzen nodig om het plan financieel rond te maken. Maar ja, om daar nu handjeklap voor te doen, dat is toch wel beden kelijk. Het riekt een beetje naar chantage". De verantwoordelijk wethouder Meerburg was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. gecompliceerder lag de zaak "moederskant" van de familie van handen Gerard Heemskerk. Z'n moeder, uitenhof Alida Maria Knijnenburg (1853— 1936) was een dochter van Gerar dus "Gerrit" Knijnenburg (1807— 1880) en diens vrouw Alida Zuiderduin en Koot. Ondertussen werd er ook steeds meer bekend over de feitelijke om vang van de erfenis van Heems- hZ' 7imn8V^rWf^fa»cMn^ kerk Het weiland lan8s de spoor- Ham (1808-1880). Het echtpaar baan Upt rip t Knijnenburg-Van der Ham Tad baan W °P gemeente-grens erbij konden^at er veel twee kinderen, zo veronderstelde vierkante meter, ingeklemd tussen de Rijksstraatweg.de Deülerweg b"ómgaardje%övën'het'Wrd'da't en het mmi-villawijkje Dahliahof. hjj 20 bleek na z,„ dood ook hele. maal niet nodig had. Want Heems- Bij de bouw van de Dahliahof, kerk was wel goed, maar bepaald enkele jaren geleden, wierpen ver- niet gek. Zijn geld had hij namelijk schillende makelaars een visje op zo'n tien verschillende bank- en richting Heemskerk uit. Immers, girorekeningen en op diverse er waren 25 dure vrije-sectorwo- spaarbankboekjes vastgezet, waar- ningen aan de Dahliahof gepland bij sommige met tegoeden van vijf doch met de grond van Heemskerk cijfers voor de komma. Bovendien notaris Boom in mei 1984 brief aan de tot dan bekende erfge namen van Gerard Heemskerk. Voor de zekerheid deed de notaris echter een verzoek aan de erfgena men of deze misschien nog iets Swingen wisten van andere familieleden. Een juiste veronderstelling bleek korte tijd later, want op 26 juli 1984 kregen alle erfgenamen Rock- en bluesgroep 'Yellow Stone Return' verzorgt vanavond verwachting swingend brief van de notaris. Het echtpaar optreden in het Voorschotense gens de organisatie tot Kntjnenburg-Van der Ham had niet twee, maar acht kinderen van wie er twee ongehuwd en kinder loos waren overleden. Dit stond ir de vier A4-tjes tellende brief. En het vinden van de erfgena iongerencentrum de Lindehoeve, let optreden begint rond elf uur. Toegang gratis. Frits Landesbergen Jazzclub Voorschoten verzorgt aanstaande zaterdag het tweede concert van dit seizoen. Dit keer is de Big Band van Frits Landes- bergen te gast in 'Het Wapen van Voorschoten', gelegen aan de Voorstraat. Deze band mag vol gens de organisatie tot één van de beste van ons land worden gere kend. Op het repertoire zaterdag staan hoofdzakelijk klassiekers. Aanvang negen uur. consulteerde hij zeer regelmatig z'n notaris en accountant over de financiële stand van zaken. Inmiddels zijn alle Wassenaarse bankrekeningen opgeheven en de gelden geconcentreerd in één de posito en op een aparte boedelre kening. De fiscus heeft, vooruitlo pende op de opbrengst van de vei ling ene te verdelen gelden, alvast een paar ton aan successierechten Een deel van de woning van Heemskerk, die volgens notariële opgave in "een bouwvallige staat" verkeert, is nog steeds verhuurd aan een jong gezin dat de voor Was senaarse begrippen onwaarschijn lijk lage huurprijs van 90 gulden per maand betaalt. Het pand is in middels getooid met een groot wit affiche met de aanduiding "Open bare Verkoping". Onaangeroerd Het huis van Gerard Heemskerk zelf staat er deels bij alsof-ie er nog steeds woont. In de achterkamer staan nog steeds een kop en scho tel op tafel, compleet met suiker pot ernaast en een lepeltje. De offi ciële inboedellij st vermeld onder meer: 1 wijwaterbakje, 1 spiegel, 6 eierdopjes, 1 kruisbeeld, 1 kapstok rtiet toebehoren en 2 vazen. Totale getaxeerde waarde: 430 gulden. Eén Heilig Hartbeeld zal "wegens gebleken belangstelling van één der erfgenamen" afzonderlijk wor den geveild. In de brievenbus ligt de nieuwste Wassenaarder broe derlijk naast een welbekende blau we enveloppe. Achter het huis staat een enorme groene schuur, deels de vroegere stal en voor een deel hooizolder. Het geheel, waar geen raam meer inzit, biedt tevens onderdak aan een trekkar voor een paard want een auto heeft Heemskerk nooit gehad. De tuin bevat verder nog een krakkemikkig kippenhok en 7 appelbomen waaronde de lieve jeugd regelmatig pleegt te ravot ten. Omwonenden gebruiken de inrit momenteel als parkeerterrein voor een paar stokoude cross-au to's waarbij er inmiddels zoveel mos en onkruid tussen de wielen staat dat de bestrating nog nauwe lijks valt te onderscheiden. De nalatenschap van Gerard Heemskerk wordt op 16 en 23 april aanstaande verkocht tijdens een openbare veiling in het Wassenaar se dorpscentrum, telkens om 11.00 uur. Eerst wordt er verkocht bij op bod, een week later wordt er ge mijnd by afslag. Aangezien, op de verhuurde woning na, alles vrij toegankelijk is, zijn er geen aparte kijkdagen georganiseerd. Eén ding staat vast: Wassenaar zal er na 23 april geen nieuwe miljonairs bij- krijgen maar als alle 227 erfgena men, waarvan er inmiddels negen zijn overleden, naar de veiling ko men, dan wordt het vast en zeker erg gezellig. Aan gespreksstof is daar in ieder geval geen gebrek. Basisschool De Meerpaal - Broekplei fancy fair, 11-15 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur Leiderdorp I Park Houtkamp - vogel-excursie, 7.3Q n 9.30 uur, aanmelden 893006. I Apotheek Boehmer - Florijn, open c 10-16 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, poppenkai voor kinderen vanaf 8 jaar, 14.30 uur. Bernhardstraat 3, open dag stichting D Werkwijzer voor werklozen/beginnend! ondernemers en andere belangstelleri den, 14-17 uur. Voorschoten Hofland Apotheek - Thorbeckew open dag, 10-16 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, mei- en verzamelmarkt, hele dag. Poppenspel - De Rotterdamse poppenspeler Rommelmarkt iiicii van de heer Heemskerk heb Jacobus Wieman komt komende Iedereen die oude snulletiemvii lk mij gewend tot de afdeling Be- 7»tprd»fr met ii\n nnnnonthpator °le °.Vae spulletjes WH volkine van de eemeentes War zalc™S ZIjn poppentheater verkopen of ruilen kan zaterdag voiKing van ae gemeentes war- naar de Leiderdorpse Muzenhof. «en tafeltie reserveren i„ w mond en Wassenaar. Het is na ver Hij speelt 'Het elfje en de kermis- Voorschotels ioneerencentrnm loop van tijd gebleken dat de ge- baas', bedoeld voorkinderen van- i°Undehoëve d meente Wassenaar ondanks de be- af 10 jaar. De voorstelling begint lanharteWelkoXfn het reidwilligheid daartoe, met in staat om ha,f drie in het cuUuree| een- ?rum aan het Van deT Haarnlri omtrekken wegert pCTSoneedsge- de «-"ijnsinge. 4. Koffieconcert zijn kantoor "enige dagen ten ge- Oud-leerlingen van de streek- 5<*57' vra&en "aar Jaap of Mare. meentehuize van Wassenaar" sta- muziekschool 'Rijnakkoord' ver- tioneerde om de stamboom van zorgen komende zondag het kof- Poppentheater Gerrit Knijnenburg uit de archie- fieconcert in de Leiderdorpse Mu- ven van de Paauw bijeen te garen, zenhof (Gordijnsingel 4). Het gaat om Mike Williams (gitaar), Carl Plagen Brainich (gitaar) en Gijsbert Bog- tw ,a S»a (dwarsfluit). De oud-leerlin- Dat had al snel resultaat. Gezin- geil| dje inmiddels hun conserva- nen met 6, 7 8 en zelfs 11 kinderen toriumstudie voltooiden, brengen kwamen uit de kaartenbakken te werk van Vinei, Carlevaro, Bozza voorschijn. Niet voor niets merkte en Piazolla. Aanvang half een, een Wassenaarse duinopzichter toegang 3,50. DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Het fietspad tussen de Voorscho tense Veurseweg en de Vliet, ter hoogte van de Knipmolen, mag er komen. Het bestuur van de provin cie Zuid-Holland heeft bezwaren tegen het fietspad, ingediend door de Werkgroep Milieubeheer Lei den, Vogel werkgroep Vlietland en de Stichting Duivenvoorde, ver worpen. De bezwaarmakers waren bang dat de natuur van de Knippolder t fenaaPeb2erde.rlJ Jer door de komst van het pad zou Weer komt aanstaande zaterdag worden aangetast. Een rijk weide- het poppentheater van Patricia VOgelgebied zou erdoor verstoord Suer op bezoek met een voorste - dreigen te worden, stelden ze. En getiteld Stuk Belangstel- daarbij wezen ze op de beSchrij- lenden kunnen zich zaterdag- ving van het gebied in het streek- kwart over negen mei- pian: 'cultuurgrond met grote na- de t_uur_iancjscbappejjjice waarden'. naast een bestaande sloot te avond b den in de boerderij, die Deijlerweg 153 is gelegen. Het fietspad moet bovendien een rol vervullen in de recreatieve oost- westroute en als fietsverbinding voor woon-werkverkeer tussen Stompwijk en Leidschendam, zo luidt de argumentatie. De Kniplaan is niet geschikt als fietsroute, aldus de provincie. De aanleg van een fietspad op die plek zou de komst van een veerpont noodzakelijk maken. En die pont is om financiële redenen afgewezen. Verder is de Kniplaan volgens de provincie te smal. Al met al hebben Gedeputeerde Staten, het provinciebestuur, in middels de eerste stappen genoen om de benodigde grond voor het fietspad te onteigenen. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag c uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwanenburg, Meijer, Rl v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Dd Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuut Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. Lëmy, tel. 890952 Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent] Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Wasstraal 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter,-J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern-I straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jürgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gra venlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d, Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse. Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Huybers, tel. 897577. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince. Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres; zo, L. Middendorp, Peppelschans K14, tel. 895525; spreek uur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor.de praktyk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond L. Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. LEIDERDORP 'Schaakvereniging Leiderdorp' len meedoen, dienen zich voor 1 mei op te geven bij maakt zich op voor de viering van het 65-jarig bestaan, voorzitter Westerhout, telefoon 896560. Zaterdag 31 mei wordt ook een belangrijke dag in de De lustrumactiviteiten beginnen op zaterdag 3 mei reeks lustrumafetiviteiten. Die dag fungeert het Dorps met een Rapid-schaaktoernooi in het clubhuis, het huis als plaats voor een schaakinstuif. 's Ochtends Dorpshuis. Tientallen jeugdleden van de schaakver- geeft Jaap van den Herik uit Delft een lezing over eniging binden daar de strijd aan met een jeugdselee- computerschaak. In de namiddag neemt een kwartet tie van de Leidse club 'Op eigen wieken'. van vier sterke clubspelers het op tegen een compu terkwartet. Daarnaast wordt er 's middags een aantal Op 13 mei, zeven uur 's avonds, organiseert de ver- mini-snelschaaktoernooitjes gehouden en is er een ex- eniging een grote simultaanwedstrijd. Daarbij zal oud- positie van schaakfilaterie te bezichtigen, clublid Jeroen Piket, inmiddels uitgegroeid tot een De jubileumviering wordt in september in het van de topschakers in ons land. het opnemen tegen 40 Dorpshuis besloten met een massa-schaakwedstrijd tegenstanders. tussen clubleden en leden van een bevriende schaak- Schaakliefhebbers die aan deze simultaanstrijd wil- vereniging uit de omgeving. staat daar te lezen. De Knippol der verdient bescherming, omdat deze een onderdeel vormt van de open ruimte tussen Leidschendam en Voorschoten. Aldus de milieu groepen, die ervoor pleitten dat de bestaande Kniplaan als fietsroute zou gaan dienen. Daarnaast maakte de Stichting Duivenvoorde bezwaar tegen de komst van een fietspad op haar grond. In een reactie wijst de provincie Zuid-Holland erop dat zowel zijzelf als de gemeenten Voorschoten en Leidschendam een uitgebreid on derzoek aan de fietspadplannen lieten voorafgaan. De plek bij de Knipmolen is ervoor aangewezen omdat daar het best een oeverver binding over de Vliet kan komen. Om de natuur zo min mogelijk te verstoren is besloten om het pad LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t 'm vrijdag lussen 18.00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16,30 -18.00 uur, telefoon 071 -123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. A za, M. v.d. Feen, tel. 18309; spreekuura dres Hofcampweg 65; zo, M. v. Tolingen sr.. tel. 78303; spreekuuradres Wetering laan 4. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst v door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktyk van Vesfiens, v.d. Wouw en voor Voorschoten: R. Koster/G. Koster-Stoker, Narcis- straat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktyk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, TANDARTSEN De weekenddienst' voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: M.H. van Nieuwland, Uilenhorst 10. Lei den. tel. 212959. Voorschoten, Wassenaar: B. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, tel. 15535.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2