conten I ^<0 Xf- ARNOLDUS Wonen: Laura Ashley als gids LINKANTO Scherm tegen zijwind 1 870 1870,- KOM KIJKEN: MEUBELS KOPEN WASAUTOMAAT CADEAU! 60JAAR REUMABESTRIJDING, MAAR WE Zp ER NOG LANG NIET E3 uitzendbureau content VRIJDAG 11 APRIL 1986 PAGINA 23 Mini-vaatwasser goedkoop Een vaatwasmachine is een bak beest van een ding in de keuken, verbruikt veel water en elektrici teit, staat een uur of langer hinder lijk luidruchtig zijn wasprogram ma af te rammelen. Voor veel ge zinnen is zo'n machine wat capaci teit betreft te royaal 'bemeten'. Om de kosten op een verant woord niveau te houden moet in een gemiddeld huishouden de vui le vaat worden opgespaard tot een volle lading is vergaard. Dat vergt vaak een uitbreiding van servies goed en bestek. In Griekenland is enige tijd gele den een mini-vaatwasser ontwik keld, de Carad. Hij is maar 46x42- x48 cm groot, weegt slechts 14 kilo, en je kunt hem dus ook probleem loos meenemen naar de caravan of het vakantiehuisje. Er kan een vui le vaat van vier tot vijf complete couverts in: glazen, bestek, bor den, kopjes enz. Die hele lading wordt in 40 minu ten gespoeld en gewassen, waarbij niet meer dan 15 liter water wordt verbruikt... grote afwasbroer jaagt er zo'n 180 liter doorheen! Ook op energie bespaart de mini-afwasser fors: met zijn 1200 Watt stroomver- Een uitpandig balkon is vaak moeilijk aan de zijkanten af te schermen tegen wind en tegen on gewenste inkijk. Ook voor een tuinterrasje is zijafscherming vaak een prettige, privacy-verhogende voorziening. Het CM-zicht-windscherm vol doet daaraan. Het wordt tegen de gevel gemonteerd en kan dan in een kwartcirkelvorm worden neer gelaten, om een kil windje buiten te sluiten en redelijk 'buiten beeld' te zitten voor de buren die ook van hun balkonnetje of terras genieten. Het scherm is gemakkelijk te monteren en te bedienen en is ver krijgbaar in drie maten (100,125 en 150 cm) en zes kleuren. De prijzen variëren van f 275 tot f 385. Leve rancier is Ani te Scherpenzeel, tel. 03497-4488. administratief (para)medisch techniek A.S ZATERDAG zijn wij speciaal voor U geopend voor informatie over de vele banen die wij beschikbaar hebben. U bent van harte welkom van 11.00-15.00 uur. JUNIOR SECRETARESSES Wij hebben regelmatig werk voor schoolverlaters MEAO-secretarieel en HAVO met aanvullend een secretaresseopleiding van Pont of Schoe- vers. Doe je binnenkort examen, kom dan nu bij ons langs om je in te laten schrijven, we vertellen je graag meer over de mogelijkheden van het werken via een uitzendbureau. Wellicht ben jij dan een van de mensen die, door ervaring opge daan in een tijdelijke baan, na de zomer kan star ten in een vaste baan. Tevens bestaat bij Content de mogelijkheid tot het volgen van een gratis op leiding tekstverwerking. Neem een verstandige beslissing en start je carrière bij CONTENT. TELEXISTE Voor één van onze relaties in de omgeving van Leiden. Je komt werken op de telexkamer. Ge zien de vele internationale contacten van dit be drijf moét je de Engelse en Duitse taal goed be heersen. We zoeken iemand die de telexen gaat verzorgen voor de verkoopafdeling. Je moet het leuk vinden om het werk van die afdeling accu raat en snel af te handelen. Je komt werken in een jong team dat met elkaar bereid is hard te werken in een prima sfeer. Er wordt flink wat van je gevraagd uiteraard staat hier een uitstekend salaris tegenover. Reageer snel, je kunt direct aan de slag voor langere tijd. 2 HB0-B-ers voor een jong bedrijf in Leiden. Je gaat hier werken op de afdeling kwaliteitscontrole of in de produktie. Enige ervaring in de bio-technologie is gewenst maar niet vereist. De baan is voor lange re tijd, hele dagen. Uitstekende salariëring. Kom even langs op ons kantoor, we geven je graag meer informatie. ZIEKENVERZORGENDE Voor huizen in Leiden en Den Haag. We hebben banen voor zowel korte als langere periodes. Wil je direct aan de slag en je collega's de helpende hand bieden kom dan meteen langs met je diplo ma en speld. Salaris volgens NZR-normen. ELECTR0M0NTEURS Voor een relatie in Leiden. Het gaat om een nieuwbouwproject. Opleiding LTS-electro en eventuele relevante cursussen. Enige ervaring in de woningbouw vereist. Prima salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring. MAGAZIJNMEDEWERKERS Voor bedrijven in Leiden en omgeving. We zoe ken mensen tussen 18 en 22 jaar die bereid zijn flink aan te pakken. Wil je maandag aan de slag kom dan zaterdag nog inschrijven. Zorg dat je er snel bij bent je kunt dan nog kiezen uit de banen. Je ziet het een keur van banen en dit is slechts een greep uit het aanbod. Dus kom a.s. ZATER DAG (in de loop van de week mag natuurlijk ook) en PAK AAN DIE V00RJAARSBAAN Aquastop Een wasmachine die op een verdieping of op zolder staat kan, als hij gaat lekken, een wa re overstromingsramp veroor zaken. Een manier om dit te voorkomen is de Aquastop, een van kunststof gemaakte 'bak waarin de machine wordt ge plaatst. Mocht de slang losschieten of een deurmanchet geeft de geest, dan spuit het water niet over de vloer, maar wordt opge vangen in de bak, die een eigen afvoer heeft. Op zolder kan de Aquastop direct naar de goot worden afgevoerd, in andere gevallen kan rechstreeks op be staande afvoer worden aange sloten. De Aquastop is verkrijgbaar in afmetingen van 65x65 en 60- x95 cm. Uitvinder en leveran cier is E. v.d. Brug, Leusden. Tel. 033-942029. De Laura Ashley-catalogi zijn een bron van inspiratie voor degenen die hun huis (opnieuw) gaan in richten. niet alleen stijlen en trends zijn er in te vinden, maar ook hele praktische tips. Het boek „The Laura Ashley book of home decoration", dat ge heel in kleur is uitgevoerd, bevat een groot aantal ideeën en prakti sche tips voor het inrichten van uw huis met de Laura Ashley-produk- ten. De motieven en de gebruikte kleurstellingen roepen een ouder- j wetse sfeer op, die goed te combi neren is met bijvoorbeeld antieke, klassieke maar eveneens met gre nen meubels. In het eerste gedeelte van het boek wordt aangegeven hoe men het een en ander moet voorberei den, compleet met kleurenfoto's. Vervolgens wordt in het tweede gedeelte, in een praktische hand leiding verteld hoe te werk te gaan, om het gewenste resultaat te berei ken. Stap voor stap wordt om schreven hoe u bijvoorbeeld vloer bedekking moet leggen, een rol gordijn moet maken of hoe u de muren met stof kunt bekleden; dit alles wordt toegelicht aan de hand van tekeningen. De prijs van het boek is f 39,50. Verder is er nog een vrij kostbaar werk uitgegeven „Fabric of Socie ty", dat een eeuw Engelse mode beschrijft van de prachtige zijden borduursels, gedragen aan het hof, tot de bedrukte katoentjes toe. Wie het er voor over heeft, het kost f 95,- Daarnaast zijn er ook voordeliger boeken zoals „A House in the Cots- wolds" en de jaarlijkse Laura Ash ley interieur-catalogus. Beiden kosten f 6,95. In de catalogi, die in het Nederlands zijn verschenen, staan allerlei tips betreffende de di verse stijlen, bijvoorbeeld wat bij wat hoort, zodat men niet een alle gaartje van romantiek en classicis me gaat krijgen. Romantiek hul digt de uitzondering, classicisme de regel. De laatste jaren wordt er bij Lau ra Ashley ook veel aandacht be- Een romatisch Laura Ashley-interieur. steed aan lampekappen en lamp voeten. Vanzelfsprekend kan kunstverlichting nooit het zachte licht van kaarsen vervangen, maar bij gebruik van lampen met weinig watt die worden afgeschermd door lampekappen in zachte kleuren, kunnen subtiele effecten worden verkregen. De lampvoeten in ver schillende modellen en formaten zijn afzonderlijk verkrijgbaar. Aangezien het grondbeginsel van de interieurcollectie van Laura Ashley hetzelfde blijft, zijn deze ca talogi jarenlang bruikbaar om toch steeds nieuwe ideeën op te doen. Sedert 1972 heeft de onderne ming zich vooral toegespitst op in- terieurstoffen en wel gecombi neerd met behang. De meest mo derne rotatie-behangdrukmachine werd gekocht en de eerste behan getjes werden goed ontvangen. De combinatie van behang, meubel- stoffering en gordijnen is nu goed ingeburgerd. Intussen zijn er ook nog handgeweven vloerkleedjes, sofa's verf en keramische tegels van 15 x 15 cm bijgekomen. Niet alleen gebloemde, maar ook ge streepte, geruite en effen combina ties worden de laatste jaren toege past. Mode De mode-catalogus kost f 3,95. Hierin staan een soort „old-fashion ladies" afgebeeld die de nieuwste modellen tonen in moderne tinten. Dit gebeurt op een bepaalde foto grafische methode, waardoor de romantische illusie compleet wordt. Ook hierin bemerkt meh dat de geweven lieflijkheid, die nu al dertig jaar het handelsmerk is, een succes is en dit ook wel zal blij- Lange tijd deden hoofdzakelijk de traditionele eenvoudige katoe nen stoffen in Engelse landelijke stijl het uitstekend. Nu echter de Laura Ashley-produkten over heel de wereld worden verkocht, is de situatie gewijzigd. Iedereen wa$ heel tevreden met de rustige en vaak gewoontegetrouwe stijl van kleding, maar er kwam toch steeds meer vraag naar modellen, ge maakt van fijnere stoffen, die te vens geschikt zijn voor trouwfees ten, galabals en tuinpartijen. Zo doende is de kledingcollectie uit« gebreid met veel natuurlijke ert vooral fijnere kwaliteit stoffen, zo als fluweel, taftzijde, kamgaren; serge, fijne rib, tweed, voile en velé soorten kant. Daarnaast blijven dé oorspronkelijke katoenen stoffen een geheel eigen plaats innemen. Ten slotte zijn er nog de diverse accessoires en toiletspullen, opge-: sierd met het liefelijke dessin, alle maal verkrijgbaar in de Laura Ash- ley-speciaalzaken. FOODPROCESSOR - De serie foodprocessors (keukenmachines) van Moulinex is uitgebreid met een grote, 2,5 liter keukenmachine die naast de bekende karweitjes als schaven, snijden, raspen, snippe ren, kloppen, mengen, kneden en hakken, ook nog in een extra mengbeker kan fijnsnijden en mengen. Daartoe kent de Master- chef 65 electronic een extra aan- drijfpunt op het motorblok. Deze uitbreiding van de bestaande serie heeft een bruto adviesprijs van 289 gulden. Structuurpleister prachtig schoon Sierpleister op de wand is mooi, maar wordt na verloop van tijd vuil. Schoon maken is meestal niet zo makkelijk, vooral wanneer de structuur nogal ruw is. Het werken met een harde borstel en water met een reinigingsmiddel is trou wens een vermoeiend en langdurig karwei, waarbij een groot deel van de viezigheid vaak nog blijft zitten. Er is nu een speciale 'spuit' beschikbaar, te huur in dhz- winkels, verf- en behangzaken e.d., waarmee zo'n karwei snel en grondig wordt uitgevoerd. Het benodigde reini gingsmiddel koop je erbij en de handleiding vertelt precies hoe je het klusje moet aanpakken. Na zo'n behandeling is de sierpleisterwand weer even fris en kleurecht als toen hij aan gebracht was. Informatie over verhuuradressen bij Frencken Fabrieken in Weert, tel. 04950-36850. Anti-slipkleedjes Kleine kleedjes op een parketvloer hebben de neiging weg te glijden als een speelse hond of rennende kleuter er een run overheen ma ken. Niet alle kleedjes of matjes hebben een anti-sliprug. Dit kan eenvoudig zelf aangebracht wor den. De achterkant dun instrijken met tixotrope contactlijm of (op een jute ruglaag) textiellijm, be kend als Jutex. De lijm helemaal droog laten worden voordat het kleedje weer op zijn plaats gelegd wordt. Het glijdt dan niet meer weg op parket, linoleum, vinyl of gladde plavui- HEEFT HET WEER GOEDKOPE PROJECTIE KEUKENS. Speciaal voor de kleine beurs maar met veel mogelijkheden. Een programma, haast gelijk aan de luxe keukens. Voorbeeld no. 1: grijswitte kunststof totaal 240 cm. metalen scharnieren metalen lade geleiders. 1 servieskast 60 cm 1 onderblok 180 cm 4 deuren 2 laden 1 wandkast 45x59 cm 1 wandkast 90x37 cm 1 wandkast 45x59 cm 1 wit kunststofblad van 180 cm met waterkering 1 witte spoelbak ARNOLDUS BOUWPRIJS niet te geloven incl. BTW Voorbeeld no. 2: kunststof in linnen motief. 1 onderkast 60 cm 1 hoekonderkast 1 onderkast 60 cm 1 wandkast 60x69 cm 1 wandkast 120x69 cm 1 hoekblad in houtmotief 170x60 en 120x60 cm langs de muur gemeten 1 bruine ronde spoelbak OOK: en duizend en één voorbeelden Admiraal Banckertweg 4o zie borden pijlen: waardindustrieterrein woensdagmiddag van 14.00-17.00 uur en de gehele zaterdag van 10.00-16.00 uur Maandag: van 10.00-16.00 uur. Doe het logisch, doe het verstandig. Precies de meubelen van uw keuze kunt u inkopen met 10 - 15 korting Goedkope aanbiedingen of dure merkmeubelen. Alles is leverbaar. Op een inrichting spaart u zeker 2000,-. Anders gezegd: Bi] de meubelaankopen hebt U de De meubelhandel geeft millioenen aan reclame uit om klanten te lokken. Wij geven per klant vaak 2000,- tot 3000,- aan korting, zodat U hiervoor de wasautomaat, koelkast en het gasfornuis kunt kopen. GEZINSKAART Met de Linkanto gezinskaart geniet U korting in 50 aangesloten winkels. Tevens kopen wij voor U in bij 500 meubelfabrieken en toonzalen van grossiers en importeurs. 27 Jaar Linkanto voorlich ting en ervaring staan borg voor Uw belangen. Sluit U aan bij onze club en help mee met het werving van nieuwe leden. Vraag onze folder of bel voor inlichtingen. CONSUMENTEN ORGANISATIE Antwoordnummer 10323, 2300 WB LEIDEN (portvrij) Hooigracht 67, telefoon 071-133914 b.g.g. 140266 Het Nationaal Reumafonds, Statenlaan 128,2582 GW Den Haag. Bankrek.nr.: 70.70.70.848. Giro: 324. HtT NATIONAAL REUMAFONDS 0 De mini-vaatwasser kan probleemloos mee naar caravan of vakantie huisje. (fotGPD) bruik kost hij per wasbeurt onge veer 6 cent. Dat is royaal minder dan de helft van wat grote vaatwas sers aan elektriciteit nodig hebben, met hun vermogen van 3000 Watt of meer. De familie Doorsnee, alleen staanden, studenten en kamerbe woners, de klein-horeca, klein schalige ondernemers, dokters en tandartsen en ambulante vakantie gangers kunnen er veel gemak van hebben. De prijs is ook niet te gek: nog geen 800 gulden. De Mini Ca rad heeft het KEMA-keur, is veilig en is tevreden met een heel be scheiden plekje. Importeur voor Nederland is Deltimex in Werkendam, tel. 01836-3477. I EIDEN BREESTRAAT 1. 071-125745 NOORDWIJK, 01719-19174 -watt».

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23