Voortzetting van overleg in metaal DSM vindt privatisering 'prima Heineken sterker in Europa FNV laat 36 uur bij Akzo vallen Onderzoek warendienst naar Italiaanse wijnen NIB vreest toeneming van spanning op arbeidsmarkt Nederlander koopt weer meer kleding Baker: perspectieven arme landen verbeterd DONDERDAG 10 APRIL 1986 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD/ANP) - De onderhandelingen over een nieuwe cao voor de grootme taal worden volgende week woensdag hervat. De Raad van Overleg in de Metaalindustrie (waarin werkgevers en bonden) hebben dat gisteren na informeel overleg besloten. De besprekingen over de cao voor de ongeveer 200.000 werknemers in de grootmetaal wer den 5 maart op verzoek van de werkgevers geschorst. Zij willen niet tegenmoet komen aan de eis van de vakbonden de werkweek terug te brengen naar 36 uur. AMSTERDAM (GPD) - Hoewel in Nederland nog geen vergiftigde Italiaanse wijnen zijn aangetroffen, is het niet helemaal uitgesloten dat wyn met een te hoog percentage methylalcohol zich in ons land be vindt. Gisteren is een onderzoek begonnen naar verdachte Italiaan se wijnen in ons land, ondanks het feit dat de Italianen zeggen dat de vergiftigde wijn nooit is uitge voerd. De wijn, waaraan inmiddels 20 Italianen zyn gestorven, werd echter wel aangetroffen in landen als Denemarken, Duitsland en Frankrijk. Inspecteurs van de zestien Ne derlandse Keuringsdiensten van Waren zijn nu uitgezwermd met de lijst met de 31 verdachte Italiaanse wijnhuizen. Vooralsnog gaat het al leen om wijnen uit 1985. Het hele onderzoek wordt gecoördineerd door de wijnspecialisten van de Amsterdamse Keuringsdienst van Waren. "Via het EG-meldsysteem hebben we uit Italië die lijst van de verdachte wijnen gekregen", zegt dr. A. Mossel, adjunct-directeur van de Amsterdamse Keurings dienst. "Zelfs zonder officiële export is het mogelijk dat we deze wijnen in Nederland aantreffen", zegt Dr. Mossel, "want we hebben ook te maken met Italiaanse restaurant houders die met hun eigen wagen hun eigen wijnen in Italië gaan ha len. En dan is er nog het circuit van de 'zwarte wijnen', die illegaal geexporteerd worden. Als een van onze inspecteurs zo'n verdachte Partij aantreft, wordt één fles ter controle meegenomen. De rest van de partij wordt dan 'op verdenking vastgelegd"'. Dat betekent dat de winkelier die wijn in voorraad houdt, maar hem niet meer mag verkopen. Kijk, als zo'n winkelier de wyn dan tóch zou gaan verkopen, is de beer natuurlijk los. Maar ik ben er van overtuigd dat dat niet gebeurt. Dr. Livio Carosi, de woordvoer der van de Italiaanse Kamer van Koophandel in Amsterdam, bor relt van geruststellend zelfvertrou wen: "Er is niets aan de hand. Bo vendien gaat het in Nederland om de belangen van 200 importeurs, 10.000 slijters en 14.000 horecaza ken. Dat moeten we ook niet verge ten. Het zou het beste zijn als de lijst met verdachte wynen niet ge publiceerd werd. Volgens de keuringsdienst van waren komt methanol in de meeste wijnen voor. Het is een natuurlijk bijprodukt van het vinificatie-pro- ces. Het gaat dan om hoeveelheden van 0,05 procent, dat is 500 milli gram per liter. Bij de verdachte wijnmerken zijn echter concentra ties van zo'n 5 procent aangetrof fen. Het wijnschandaal is veroor zaakt door een aantal bottelbedrij ven. "Dus op de etiketten moeten we op de kleine lettertjes, de code van de bottelier, letten", zeggen de keuringsdiensten Een woordvoerder van de werkge versorganisatie FME zei gisteren dat er een aanleiding is gevonden om de besprekingen weer te hero penen. Hij wilde niet zeggen wat die aanleiding is. De werkgevers zullen geen nieuwe voorstellen op tafel leggen voordat het gesprek woensdag wordt gehouden, aldus de woordvoerder. Het uitblijven van de 36-urige werkweek heeft inmiddels in di verse bedrijven in de metaalsector tot acties geleid. Volgens onder handelaar D. Rijkse van de Indus triebond FNV zal het heropenen van het overleg geen enkele in vloed hebben op de acties. In de districten Gelderland, Utrecht en Rotterdam zijn deze week al poort en kantine-acties begonnen. Am sterdam zal vanaf maandag het werk onderbreken. Ook de distric ten Eindhoven, Limburg zullen tot acties overgaan. Als de cao-onderhandelingen zonder resultaat blijven, wordt er vanaf 21 april gestaakt in de me taal. Bij het bedrijf Weweler in Apeldoorn brak vanochtend al een spontane staking uit. Akzo Ook bij Akzo zyn de cao-onder handelingen gisteren vastgelopen. De Industriebond FNV liet daarna weten dat de 36-urige werkweek niet langer inzet is bij de cao-on derhandelingen. Voorwaarde daar bij is wel dat alternatieven in de zelfde mate structurele werkgele- Overschot op handelsbalans Japan weer naar record TOKIO (DPA) - Ondanks alle po gingen die Japan onderneemt om het overschot op zijn handelsba lans te verkleinen heeft het in het op 31 maart afgelopen begrotings jaar 1985/86 weer een recordhan delsoverschot geboekt. Gisteren maakte het Japanse ministerie van financiën bekend dat het over schot over 1985 52,58 miljard dollar heeft bedragen, 17,5 miljard dollar meer dan in 1985, toen er ook al sprake was van een recordover schot. De export van Japan kwam vorig jaar uit op een nog nooit bereikte waarde van 182,64 miljard dollar, 7,7 procent meer dan in het jaar er voor. De waarde van de import daalde met 3,3 procent tot 130,06 miljard dollar. De ontwikkeling van de Japanse handel met de Verenigde Staten is erg opvallend. Onder meer door de ontwikkeling van de dollarkoers nam de uitvoer daarheen toe met 12,9 procent tot 68,64 miljard dol lar, terwijl de Japanse import uit de VS afnam met 6,1 procent tot 25,29 miljard dollar. Hieruit vloeit een overschot voort van 43,35 mil jard dollar. Het overschot in de handel met de Europese Gemeenschap kwam uit op het recordbedrag van 12,66 miljard dollar. Kort Zakelijk Bloemisterij Het ministerie van landbouw en visserij draagt de komende drie jaar bijna 3:5 miljoen gulden bij aan kwaliteitsonderzoek in de bloemisterij. Het gaat om een pro ject kwaliteitsverbetering uit gangsmateriaal en een onderzoek naar kwaliteitsbehoud van de pro- dukten in de gehele keten van pro ducent tot consument. Succes Het project voor werkloze jonge ren met een agrarische opleiding (combinatiebanenplan) van het Landbouwschap is een succes. Op dit moment zijn er 300 tot 400 jon geren aan de slag bij de diverse be- dryfsverzorgingsdiensten. De jon geren assisteren op boerenbedrij ven in geval van ziekte of vakantie. Zij worden dan ingeschakeld door de bedrijfsverzorgingsdiensten waarbij zij in dienst zijn. Ruimtevaart Als de overheid het ruimtevaart- budget de komende vijf jaar ver dubbelt, is het bedrijfsleven bereid de benodigde investering te doen om een voldoende draagvlak te creëren voor een gezonde ruimte vaartindustrie. Voorwaarden zijn echter continuïteit van de over heidsinspanningen op dit terrein, het inschakelen van meerdere on dernemingen dan alleen Fokker en het verkrijgen van contracten van 50 tot 100 miljoen gulden voor hoofdaannemers uit het Europese ruimtevaartprogramma. genheid opleveren. J. Schermer van de FNV: "Het gaat ons om de bestrijding van de werkloosheid. Als andere middelen dezelfde re sultaten opleveren, dan zijn wij niet zo eigenwijs om vast te hou den aan onze eigen middelen". De onderhandelingen bij Akzo liepen gisteravond vast omdat de alternatieven voor een collectieve 36-urige werkweek die het concern in zijn eindvoorstel bood, naar de mening van de industriebonden FNV en CNV veraf liggen van de doelstellingen van beide bonden op het gebied van de werkgelegen heid. Unilever Er dreigen ook stakingsacties by de Unilever-bedrijven in ons land. Ook in de derde onderhandelings ronde, gisteren op het hoofdkan toor in Rotterdam, zijn partijen op het belangrijkste punt, een kortere werkweek, geen stap dichter tot el kaar gekomen. De vakbonden heb ben daarop het overleg afgebro ken. Zij gaan zich volgende week in ledenvergaderingen beraden over stakingen. Volgens Arie Lakerveld, namens de Industriebond FNV de eerste onderhandelaar bij Unilever, is het concern teruggekomen op de vorig jaar gemaakte afspraak over ver dere arbeidstijdverkorting. "Dit jaar is voor het personeel in de dag dienst de 38-urige werkweek inge voerd. In het toen opgestelde pro tocol is vastgelegd dat in het lopen de contract-jaar de arbeidstijd van de in totaal 10.000 werknemers ver der met 5 procent zal worden ver kort. Daar wil de directie nu niets meer van weten. Het enige waartoe ze nu bereid bleek, was één pro cent loonsverbetering per 1 maart jl. en een extra dag zwangerschaps verlof'. AMSTERDAM (ANP/GPD) - De Nationale Investeringsbank (NIB) vreest dat de spanning op de ar beidsmarkt zal toenemen. De oor zaak van de verwachte spanning op de arbeidsmarkt legt de bank in de eerste plaats bij de werkgevers, omdat zij tijdens de afgelopen eco nomische recessie weinig hebben gedaan aan opleiding van hun per soneel, wat zich, aldus de bank, nu wreekt in een gebrekkige doorstro ming binnen de bedrijven. Dat staat in het jaarverslag van de NIB over 1985. Hoewel de uitgangspositie van de Nederlandse economie op het moment gunstig is, zal er toch het een en ander moeten gebeuren om een verbreding en verdieping van VARKENSPEST - De EG-lidsta- ten Griekenland, Italic, Spanje en Portugal hebben hun grenzen weer geopend voor Nederlandse var kens, varkensvlees en varkens- vleesprodukten. Italië heeft dat formeel dinsdag gedaan en volgens een woordvoerder van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees zijn de eerste wagens met Nederlandse varkens daar gisteren al aangeko- De landen sloten hun grenzen vorige week nadat bekend was ge worden dat er in ons land Afri kaanse varkenspest was uitgebro ken. het economische herstel te berei ken. Directeur A. van der Zwan van de NIB wees gisteren opnieuw naar het achterblijven van over- heids-investeringen in bouw en in frastructuur. De gunstige effecten van een dergelijk overheidsbeleid bleven in de jaren zeventig uit, om dat aan een aantal basisvoorwaar den voor groei niet was voldaan. Die basisvoorwaarden zijn volgens Van der Zwan nu wel aanwezig. In de jaarlijkse economische analyse van de NIB meent de di rectie dat de structurele uitgangs positie van de Nederlandse econo mie de laatste jaren sterk is verbe terd. Terwijl de voorwaarden voor een verder herstel van de we reldeconomie ook gunstig ge noemd kunnen worden. Toch waarschuwt de NIB dat de feitelijke economische groei ach tergebleven is bij de potentiële mo gelijkheden en dat die situatie zich de komende jaren voort zou kun nen zetten. Twijfels ook wegens het feit dat de export tekenen van afzwakking vertoont. By een stabi lisatie van de koers van de dollar op 2,50 tot 2,70 gulden zou deze druk op de groei van de export wel eens aan kunnen houden. De Nationale Investerings Bank zélf kan terugkijken op een uitste kend 1985, zo blijkt uit het jaarver slag. Het bedrag aan financierin gen steeg van 896 miljoen in 1984 tot 1113 miljoen gulden vorig jaar. België verlaagt disconto voor tweede keer BRUSSEL (Rtr.DPA) - Voor de tweede maal binnen een week heeft de nationale bank van België besloten het disconto te verlagen. Gisteren werd bekend dat met in gang van vandaag een tarief geldt van 8,75 procent, een half procent lager dan de 9,25 procent die vanaf afgelopen dinsdag gold. Maandag besloot de bank tot een van 9,75 tot 9,25 procent naar aanleiding van de veranderingen die in het weekein de zijn aangebracht binnen het Eu ropese Monetaire Stelsel (EMS). De Lombardrente, die eerder de ze week omlaag ging van 10,25 tot 9,75 procent, wordt nu verlaagd tot negen procent. Het Lombardtarief wordt de banken in rekening ge bracht wanneer ze bij de nationale bank geld lenen met waardepapie ren als onderpand. Het besluit om het disconto te verlagen wordt ingegeven door de verwachting dat de rentetarieven omlaag gaan na de herschikking binnen het EMS. De maatregel geeft aan dat België erop rekent dat een sterke positie van zijn eco nomie de koers van de frank beter op een hoog niveau kunnen hou den dan hoge rentetarieven. UTRECHT - In de Utrechtse Jaarbeurs wordt de computer software- beurs 'Europa Software 1986' gehouden, als onderdeel van de beurs Ma nagement '86. Bezoekers kunnen daar meedoen aan de wedstrijd 'wie is de snelste programmeur'. Een clown neemt de tijd op. (foto anp) ZOETERMEER (ANP) - Voor het eerst sinds de jaren zeven tig is in 1985 weer meer kleding verkocht. Was de omzet aan da mes- en herenkleding (exclu sief ondergoed) in 1984 gedaald tot acht miljard gulden, vorig jaar is voor 8,3 miljard aan kle ding de winkels uit gegaan. Dat heeft het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf (EIM) gisteren bekendge maakt. Het instituut verwacht dat de hernieuwde belangstelling voor kleding zich de komende jaren zal blijven uitbreiden, zo wel in geld als in aantallen. Vol gens de onderzoekers is er sprake van wat wel wordt ge noemd een inhaalvraag. Jaren lang hebben veel mensen de aankoop van nieuwe kleding uit bezuinigingsoverwegingen uitgesteld. Dat wordt nu goed gemaakt. Veel wordt er nog niet uitge geven aan kleding. Het EIM heeft berekend dat vrouwen vorig jaar gemiddeld achthon derd gulden uitgaven aan kle ding, terwijl mannen zeshon derd gulden besteedden. Het instituut adviseert eige naren van modezaken zich met hun assortiment niet te richten op de goedkope kleding die de snel opkomende textielsupers in de aanbieding hebben, of op scherp geprijsde „huismerken" zoals zaken met een duur ima go plegen te verkopen. Zij doen er beter aan, aldus het EIM, zich te richten op kwaliteitskle- ding. Het EIM signaleert dat dertiger "en veertigers in toene mende mate belangstelling to nen voor duurdere kleding. Omzet blijft draaien om 'blonde rakker' AMSTERDAM/ZOETERWOUDE (GPD) - Bijna overal ter werelcj, kan men voor een glaasje Heine ken terecht. Maar in het bierland bij uitstek, Duitsland, heeft de Am sterdamse brouwerij nog geen poot aan de grond gekregen. Dat heeft te maken met het zogenaam de zuiverheidsgebod: de verplich ting veel mout in het bier te ver werken, dat vervolgens zwaar wordt belast. Die al eeuwenoude wet wordt door het concern op dit moment aangevochten bij het Eu ropese Hof in Luxemburg. Maar al wint Heineken dit geding, dan nog zal het jaren duren voordat ook on ze oosterburen van het Hollandse nat kunnen genieten. Voorlopig heeft het concern ech ter de handen vol aan de uitbrei dingen in Spanje, Frankrijk en Afrika. Niet zonder succes, want de omzet steeg vorig jaar met 4,4 procent tot 6,4 miljard gulden, zo bleek gisteren bij de presentatie van het jaarverslag. De winst nam zelfs toe met 16 procent tot 265 mil joen gulden. Ondanks dit mooie re sultaat zal het dividend niet wor den verhoogd. Net zoals vorig jaar zal 3,50 gulden per aandeel worden uitgekeerd. In alle sectoren scoorde Heine ken vorig jaar hoog. Bij de fris dranken steeg de omzet met 6,5 procent en de verkoop van gedistil leerd en wijn nam met 6,2 procent toe. Het blijft echter draaien om de 'blonde rakker': meer dan 80 pro cent van de omzet (5,1 miljard) werd behaald in het bier. Over de verwachtingen voor dit jaar wilde Heineken weinig zeggen. "Dat is veel te gewaagd. Door onze wereld wijde omzet zijn de seizoensinvloe den groot. Een slechte zomer kan veel roet in het eten gooien. Boven dien is het resultaat afhankelijk van reorganisaties in onder meer Spanje". De bij andere Nederlandse be drijven zo gevreesde dollarkoers speelt voor Heineken geen rol van betekenis. "Voor de Amerikaanse markt factureren wij in guldens. Dus van de schommelingen van de dollar hebben we daar geen last. In sommige landen wordt wel gere kend in dollars. Maar daar gaat het om relatief kleine bedragen", aldus topman R. van de Vijver. Ook het feit dat bier op het boy cotlijstje van president Reagan staat in het handelsconflict tussen de EG en de VS, kan het Heineken- concern niet echt in problemen brengen. "Het gaat hier om blikjes en fustbier, ongeveer tien procent van hetgeen we naar de VS expor teren. Maar we vinden die ontwik keling wel zorgelijk. Een outsider dreigt nu geraakt te worden. En dat is ridicuul". Heineken begint de wereld lang zamerhand aardig in zyn greep te krijgen. Door de aankoop van brouwerijeri in Sparye en Frank rijk is de positie op de Europese markt versterkt Wel moet er fors in de fabrieken geinvesteerd wor den en ontkomt men ook niet aan saneringen om de produktie te kunnen verbeteren. Voor dat doel wordt de komende jaren 575 mil joen uitgetrokken. In Afrika stort het concern zich op een aantal landbouwprojecten om het tekort aan grondstoffen op te heffen. Zo gaat het bedryf in Ni geria mais verbouwen. Daarvoor is tienduizend hectare aangekocht. Die projecten probeert Heineken in nauw overleg met de betrokken regeringen op te zetten. Dat leidt nog wel eens tot strubbelingen. Vooral in Ruanda, Burundi en Zai re wordt flink wat druk op de ketel gezet om de zaken rond te krijgen. Ook voor China heeft de brouwe rij grootse plannen. "Maar daar werk je als kathedraalbouwers in de middeleeuwen: pas de klein zoon kan naar de mis. In China gaat alles nu eenmaal ontzettend langzaam, maar er begint schot in te komen". HEERLEN (ANP) - "Een loswe king van het chemieconcern DSM van de staat lijkt op korte termijn niet waarschijnlijk. De huidige si tuatie van volledige staatseigen dom bevalt ons best. Zou de staat echter deze kant uitwillen dan staan wij hier niet negatief tegen over en we zouden geprivatiseerd prima verder kunnen". Dit heeft president-directeur H.B. van Liemt gisteren gezegd bij de pre sentatie van het jaarverslag in Heerlen. Van Liemt zei echter dat even tuele verzelfstandiging wel aan en kele voorwaarden zal moeten vol doen. Zo mag de Limburgse hoofd zetel niet worden aangetast, moet de afdeling research in Limburg blijven en moet het bedrijf in zijn geheel worden verzelfstandigd. Ook zou DSM afstoten van het pakket aandelen door de staat aan een andere eigenaar afwijzen. "Maar nogmaals, het is een kwestie van de staat en een initiatief van onze kant is voorlopig niet te ver wachten", aldus Van Liemt. Het jaar 1986 is voor DSM goed begonnen. Het financiële resultaat over de eerste drie maanden was beter dan dat over dezelfde periode van 1985. Niet alleen werd dit jaar duidelijk minder last ondervonden van de winter, maar ook kon wor den geprofiteerd van de lage dol larkoers en olieprijzen by de aan koop van grondstoffen. Volgens Van Liemt zal de winst dit jaar niet veel afwijken van de 400 miljoen gulden van vorig jaar. Toch is de lage dollarkoers niet alleen maar gunstig voor DSM. Bij de afzet van produkten wordt nu sterkere Amerikaanse concurren tie ontmoet. Ondanks de lage dol lar en vooral de lage olieprijzen, wil het chemieconcern meer voor ei gen rekening en risico deelnemen in de olie- en gaswinning. Op korte termijn is daar niet veel aan te ver dienen, maar DSM gaat ervan uit dat op middellange termijn weer een zekere schaarste aan energie zal ontstaan met daarbij behorend prijsherstel. Door de dalende grondstofpry- verbeterd. "Natuurlijk bestaat niet de illusie dat het Midden-Oosten vanwege de actuele situatie min der zal gaan produceren, maar er kan worden geconstateerd dat er een evenwichtiger gespreide afzet vanuit die streken plaatsvindt, ook naar de VS en Japan. Al met al lijkt de dreiging vanuit het Midden- Oosten nu wat meer te overzien. Er staan bovendien ginds geen nieu we plannen op stapel", aldus Van Liemt. DSM zal zich verder steeds meer gaan bewegen in de richting van specialiteiten en fynchemicaliën. Het gaat daarbij om een proces dat vele jaren zal vergen en waarin tal van ldeine stappen moeten worden gezet. Begonnen is met de uitvoe ring van een omvangrijk ontwikke lingsprogramma dat onder meer is gericht op de ontwikkeling van een nieuwe generatie hoogwaardige produkten en materialen. In Geleen wordt op dit gebied binnen enkele dagen begonnen met de bouw van een fabriek voor de zoetstof aspartaam, samen met het Japanse bedrijf Toyo Soda Ma nufacturing. De samenwerking met de Japanse Toyobo by de ver dere ontwikkeling van de super sterke vezel dyneema verloopt voorspoedig. Dit najaar zal in Ja pan een proeffabriek voor deze ve zel in bedryf komen. WASHINGTON (ANP/AP) - Vol gens de Amerikaanse minister van financiën, James Baker, zijn de vooruitzichten van de arme landen beter dan zij sinds het begin van de jaren zeventig zijn geweest. De la ge inflatie in de rijke landen, de da ling van de dollarkoers, de rente en de olieprijzen leggen een solide ba sis voor economische groei, aldus Baker in een toespraak op de ver gadering van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) in Was hington. Baker ging uitvoerig in op de perspectieven voor uitvoering van zijn vorig jaar oktober gelanceerde schuldenplan. Dit voorziet voor de komende drie jaar in 29 miljard dollar aan nieuwe leningen voor de vijftien grootste schuldenlanden. Daarvan moet 20 miljard komen van commerciële banken en 9 mil jard van de Wereldbank. Voor waarde is dat de schuldenlanden, via door het IMF gedicteerde be zuinigingen, investeringen en meer export, bewerkstelligen dat hun inkomsten sneller toenemen dan de schuldenlast. Baker erkende dat de olie-expor terende landen extra problemen krijgen door de sterke daling van de olieprijs, maar meende dat die via het schuldenplan kunnen wor den opgelost. De Ethiopische mi nister van financiën Dinka, die de groep van 24 ontwikkelingslanden vertegenwoordigt in Washington, heeft gevraagd om een fonds waar uit de armere olie-exporterende landen moeten kunnen putten. De rijke industrielanden zouden dat fonds moeten vullen uit de voorde len die zij hebben van de lagere olieprijs. Bekend is dat de president van de Wereldbank, Tom Clausen, van oordeel is dat een kapitaalvergro ting absoluut noodzakelijk is om de behoeften van de ontwikke lingslanden te dekken. Jaarlijks wijst er op dat deze rentebetalin gen nieuwe investeringen blokke ren. De toename van de produktie en de inkomsten in bijvoorbeeld Latijns-Amerika wordt geschat op 1,6 procent - en dat is minder dan de bevolkingsaanwas - en 3,7 pro cent in 1987. AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak heeft Heineken vanochtend een fors verlies te incasseren gekregen. Heine ken heeft laten weten, dat grote inves teringsprogramma's tot een (linke druk op de winstgroei bij het dranken concern lullen leiden. De koers was te gen het middaguur bijna tien gulden gezakt tot f222.50. Verder ging het in Amsterdam vrij rustig toe. Het merendeel van de koersen bleef dicht bij huis. Van de in ternationale waarden verloor akio een gulden op f 179,50 en unilever eenzelf de bedrag op f 423,50. Ook KLM en Phi lips moesten licht terrein prijs geven, waartegenover Koninklijke Olie en Hoogovens iets beter waren. In de financiële sector deed zich de grootste verschuiving vóór bij ABN, die zes gulden moest prijs geven op f577. VNU zakte f1,50 naar f291, Wes- sanen een gulden naar f 268 en gist bro cades f2,70 naar f295,80. Ook Oce van der Grinten en Fokker moesten wat inleveren. De obligatiemarkt gaf slechts lichte koersverschillen te zien. Claims Amro- bank kwamen in de handel op f 0,95 en zakten later naar f 0,85.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9