actief ia vrije tijd Albert Heijn weg uit Leids centrum Vrouwen mijden in donker fietstunnels Hot House protesteert tegen korting subsidie Levering goederen te moeilijk Bevrijdingsbal op 5 mei LEIDEN DEN HAAG/LEIDEN - De stich ting jazz-zolder Hot House is bij de provincie in beroep gegaan omdat de aangevraagde subsidie van 3667 gulden ten behpeve van concerten niet-klassieke kamermuziek 1985/ 1986 met 699 gulden is gekort. Het door de culturele raad van Zuid- Holland voorgestelde en door het provinciebestuur overgenomen subsidiebedrag noemt de stichting in stryd met de algemene beginse len van behoorlijk bestuur. Ook wordt volgens Hot-House niet dui delijk aangegeven wat de reden voor een dergelijke korting is. Bovendien wordt de zorgvuldig heid waarmee de provincie derge lijke subsidie-aanvragen zou moe ten behandelen volgens de stich ting geweld aangedaan. Want in voorgaande jaren was de pmvang van de concertseries de maatstaf bij de verdeling van de subsidie gelden, aldus de stichting, die' daarvan ook voor het nieuwe sei zoen is uitgegaan. Zij meent te plotseling in januari van dit jaar te zijn geconfronteerd met een be leidswijziging die betekent dat voortaan het begrotingstekort grondslag voor de subsidieverle ning zal zijn. Hot-House noemt dat beschaming van in redelijkheid opgewekt vertrouwen en het tijd stip van de beleidswijziging - hal verwege het seizoen - onbehoor lijk. Hot-House meent bovendien on gelijk te worden behandeld omdat vergelijkbare organisaties een veel groter deel van hun begrotingste kort aan provinciale subsidie ont vangen. Het ramen van een zo hoog mogelijk tekort blijkt lonend tezijn, is dan ook de conclusie van de stichting. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Orlando Petrus Hendnkus zv J.P.J. Vink en A.A.C. Steenbergen; ETorah Tshelang dv L.M. Malete en N.D. Kaartzee; Denise Jillian dv P.A. Roggeveen en A.C.E. Mans; Sin- nan zv M. Güzel en N. Önder; Joyce dv. J.M. van Rijn en L.E. Krijgsman; Nikki Louise dv. W.A.J. Schelvis en L.C. Ver- meul; Hans zv R.J. Werkhoven en G.J. Koppers; Willem Pieter zv W. Bodde en M.J. Soethoudt; Mohammed Karim zv F. Belahmar en W. Alfring; Catherine Jeanne dv. A.W.F. Pera en M.T. van Nieuwkoop; Joris Rogier zv A.H.N. Hopman en A.J.L. Rogier; Adriana dv. J. Nijgh en M. van Duijn; Eveline Jo hanna Cateriena dv. N.P. Molenkamp en I. Zappeij; Nastasja Ilonka dv. C. Roels en S.R. Sinaturi; Menno Ferdi nand zv J. Kloos en M.G. van der Bent; Pieternella Johanna dv J. van der Heij den en H.J. Meijer; Michiel Dirk-Jan zv D.J. ten Haken en M.L.B.M. Manssen; Mariem dv A. Afkir en F. Atkir; Mirte'dv J. van Keulen en E.W. van Ryswijk; Brenda Stefanie dv. H.H.J. Kroeze en J. van Haeften; Maaike dv W. Labots en C.H. van Leeuwen; Gareth William Ri chard zv G.A. Rowlands en S.A. Good; Thomas Matheus Leonardus zv. T.L. van Duijn en B.M.J.M. van Hensbergen; Eva Wilhelmina dv P.L. van der Schrier en W. Salman; Pirn zv A.J. Vermeulen en F.A. Steyn; Anne Marije dv H.B.J. Straathof en A.S.M. van Gènt; David Laurens Jan zv T.H.J. Steeman; Ebert Joost zv J.A. Vlasveld en J.E. Spijkstra; Adaja dv J.I. den Dopper en M. Noppe; Jeroen zv H.J.M. Kaandorp en A.M.W. Warmerdam; Jim zv J.J. Zwetsloot en H.C.M. Kortekaas; Kim dv. W. Smid en T. Koning; Johanna Maria dv A.H. Bo- termans en J. van den Eijkel; Michael Johannes Petrus zv J.A. Hoogeveen en C.G.M. van Roode; Joey Johannes Cor- nelis vz R.F.M. Zandbergen en N.B. Eschler; Antonie Bas zv H.L. Koks hoorn en I.M. van Huis; Catharina Wil helmina Rina dv W. van Rossum en M. Riethoven; Amy Leonie Theodora dv P F van Arkel en T.M.G.M. van Schie; Kee Man dv S.Y. Au en P.L. Yu; Rien zv i der Wilk en M.G. Krapels; Tho- G.F. Kolff en C.H. Boevé; Sebastiaan zv. J.C. Booij en G.M. Verduijn; Tim Johan nes zv J.W. van de Velde en M.G. van Rijn; Alberta Katrien dv H.P.M. van Haaster; Christian Peter zv C.M. de Vos I en G.C. Lengkeek; Jos zv P. Blijleve; Caroline Marieke dv. J. Geysman en M. Struijk; Mattijs zv J.B.M. van Róoden en J.W.C. Gijbeis; Robbert zv O.S. de Jong en K.L.A. Klein; Leonie dv B.J. Tijsterman en W. de Leeuw; Sari dv D.H. Kramer en A. Moses; Elizabeth Clazina dv B.G. Koolhaas en JA. van Duyn. Overleden: A. Nieuwenburg (1905) vrl.geh.gew. met N. Teegelaar; W.M. Mijnders (1890) vrl.geh.gew. met G. Ha gen; R. Tregel (1902) vrl. echtgen. van C.D. den Os; A.W.S. van der Lelie (1911) vrl.geh.gew. met A. van der Laan; D. Voorbrood (1897) vrl.geh.gew. met A. Valkenburgh; M.C. van Oerle (1902) vrl.; C. Molenaar (1909) man; C.M. Maaswin kel (1902) vrl.geh.gew. met P. Gons; L.M. Verkoyen (1986) vrl.; C.P. Strijker (1927) man; H.J. Luiten (1932) man; R.J.M. Tieleman (1966) man; W.F. Boe- lee (1887) man; J. Nieboer (1899) man; L. van der Weijden (1899) man; H. Droog- gelman (1897) vrl.; H.A. Schrama (1925) man; M.J. Vreeswijk (1899) vrl.geh.gew. met A.J. van Mil; A. Michel (1923) man; C.C. Brussee (1901) vrl.geh.gew. met W.G. Wiesmeijer; J.M. van der Ham (1914) vrl.; M. Zwanenburg (1906) vrl. echtgen. van I. Florijn; 1. Rijsbergen (1928) man; W.C. de La Rie (1945) man; T.J. Kortekaas (1922) man; G.J. van Kampen (1908) vrl.geh.gew. met P. Buis; C. Groenendijk (1909) man; M. de Boer (1906) vrl.geh.gew. met W.J. van Leeuwen; M.F. Duffy (1954) vrl. geh- .gew. met H. Barnes; J.C. Pieket (1901) vrl.geh.gew. met C.H. Carton; J.M. Ver hoog (1910) vrl. echtgen. van B. Heet- velt; H.B. Eldering (1912) man; C.M. de Groot (1902) vrl.geh.gew. met C. van Kempen; J. van Welsum (1922) man; W.H. Pijnnaken (1920) vrl. echtgen. van J. van der Mark; H.P. Voorham (1983) man; A.M. Anthonissen (1907) man; H.P.M. Struive (1946) man. Gehuwd: F.P.J, van Rooij en Y.C.M. Draaiorgel in brand gestoken LEIDEN - Aan de .Middelstegracht is gisteravond een draaiorgel in de brand gestoken door een nog onbekende man. De brand werd ontdekt door bewoners van de Middelstegracht, die rook zagen opstijgen uit de overdekte stalplaats van het draaiorgel. Een van de bewoners nam een kijkje en zag een man bij de stalplaats staan die een ietwat versufte indruk maakte. De man maakte snel daarna benen. Het brandje is door omstanders geblust. Onder meer de beschil derde bovenkap van het orgel werd door de brand geblakerd. LEIDEN - Het schoolplein van de Pacellischool aan de Damlaan deed gisteren dienst om verkeerssi tuatief na te bootsen. Leraren en ouders waren verkleed en ver momd als politiemensen, bejaar den, gehandicapten enz. om zo de problemen die zij met het verkeer kunnen hebben, uit te beelden. Het verkeersproject is voor de hele ba sisschool en wordt 17 april afgeslo ten met een tentoonstelling. (foto Holvast) De Vooruitgang We worden in Leiden weer een stuk welzijn rijker. Een prachtige vierbaans spoorweg. Alles is gere geld. Huizen worden afgebroken, bruggen gesloopt, viaducten ge kapt, sloten vol gestort, vijvers ge dempt. Geen knelpunten meer, wat de spoorwegen betreft. Honderd bo men en groenvoorziening nog even opruimen en dan in 1992 kunnen we met oorkleppen op en mondje dicht op ons balkonnetje zitten, met uitzicht op een glooiende wand, afgezet met een prachtig hek en bovenop de vijf meter heu vel vliegen dan onze supertreinen met een vaart van 140 kilometer, per 3 minuten aan ons voorbij. Maar daar moet je wel wat voor over hebben. Op 12 meter reeds de voet van de dijk langs je huis, grote waardevermindering van je eigen woning, voor oktober je huis uit, straten opengebroken, ver keerschaos in de wijk. Trillingen, storingen en bonkend geluid zijn natuurverschijnselen. Krant goed lezen, overal kun je terecht, procedures, commissies. AHOB, VROM, artikel zus of zo. Kinderen van de Stevenshof daar is een oplossing voor: eerder van huis en langer fietsen, aldus de Spoorwegen. En dan de goedbe doelende voorlichters. We weten het niet, maar moeten doorgaan. Want de trein mag niet stil blijven staan. En dat allemaal met de smoes: "Het moet van Neeltje Smit- Kroes". Geachte bestuurders en Lezers Schrijven Ibiza-party politici van PvdA, CDA en WD laat u ons naakt in de kamer staan of denkt u en helpt u met de bur gers mee? C.W. Kistemaker, Amethisthof 28, Leiden Bouw Ik denk dat Leiden de kroon spant wat betreft miskleunen in renova tie en nieuwbouw. Zie de Oranje- en Waardgrachtbuurten, de Lange- straat, de Langegracht en nu weer de Zeeheldenbuurt. Ik heb in de bouw gewerkt, maar er was toen wel goed toezicht door vakbekwa me uitvoerders en opzichters. Daar ontbreekt tegenwoordig alles aan. De nieuwbouw of renovatie ver toont na een paar jaar al veel gebre ken. Waarom gebeurt dat nu alleen met woningen en nooit met kanto ren, fabrieken of utiliteitsbouw? Antwoord: daar is altijd streng toezicht. Vooral bij rijksgebouwen. Dat heb ik gemerkt aan het lab aan de Wassenaarseweg. Daar liepen vier opzichters plus een hoofdop zichter. Knoeien was onmogelijk. Je kan met woningbouw meer toe zicht gebruiken. Want wat kost de tweede opknapbeurt dan wel? Vul maar in: twee miljoen. W. Bodrij Langgracht 176 Leiden De organisatoren van de Ibiza-par ty lieten onlangs in deze schrijven, dat de WV schuldig is aan de cha otische toestanden van vorige week zaterdag in de Stadsgehoor zaal. "De VW-kantoren zouden in de voorverkoop te veel toegangs kaarten hebben verkocht". Na mens die VW-kantoren kan ik verzekeren, dat dit volstrekt on juist is. Op de eerste plaats is het natuurlijk zo, dat een organisator zelf in de gaten moet houden hoe veel kaarten hij in omloop heeft. Hij heeft immers als enige een to taal overzicht. Verder heeft de VW van begin af aan organisato ren er voor gewaarschuwd, dat hun wijze van aanpak (modeshow en Ibizaparty op één toegangsbewijs) vragen om moeilijkheden was. Bo vendien, toen bleek, dat zeker 2.000 kaarten in de voorverkoop verkocht waren, zijn de VW-kan toren uit eigen beweging gestopt met kaartverkoop, tegen de zin van organisatoren, die aankondigden zelf aan de zaal opnieuw te zullen gaan verkopen. Dit is ook driftig gebeurd, zelfs nog op een moment, dat mensen al werden terugge stuurd. Het is op zijn zachtst ge zegd dan niet netjes een ander de schuld te geven als de boel uit de hand loopt. De WV's hebben als theaterbespreekbureau een te gro te ervaring en een te goede reputa tie om dit zo maar te slikken. Van daar deze reactie! C.J.J. Hugens,, dir. VVV Leiden, Stationsplein 210. Ex'85 De Stichting Ex'85, gevestigd in een gebouwtje op het Driessen- plein, organiseert vrijdagavond een alcoholvrij feest, dat van acht uur tot half twee duurt. Bingo Majorettenvereniging The Ko per Girls organiseert vrijdag een bingo-avond met loterij in de au la van het scholencomplex aan het Valkenpad in de Merenwijk. Aanvang acht uur; zaal open ze- Computerdag De landelijke SV.328 en MSX computergebruikersclub CUC or ganiseert zaterdag een open com puterdag in Leiden. Belangstel lenden kunnen vanaf elf uur te recht in restaurant In den Ver gulden Turk aan de Steenstraat. Het is mogelijk zelfgemaakte of ingetikte programma's te ruilen, vragen te stellen over basic, spe len met en op de computers, enz. Ook worden er software pakket ten gedemonstreerd. Fancy fair De openbare basisschool De Meerpaal houdt zaterdag een fancy fair. Het echtpaar Kalk man is aanwezig met zijn mini- kermis, tafeltennissers van Scyl- la geven een demonstratie en de clown, poppenkast- en mimespe- ler Niels Cotherink treedt op. Ver der worden er boèken verkocht, zijn er allerlei spelletjes te doen en is er een restaurant geopend. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van cassette recorders. De school aan het Broekplein in de Merenwijk is van elf tot drie uur geopend. Muziek Het sextet Kris-Kris speelt vrij dagavond in Brasserie Le Bam- bou aan de Herenstraat 1. Het speelt stevige funk, jazz, blues en rock roll. Het Leerorkest van Hot House, vijftien man sterk, treedt zaterdagavond op in le Bambou, onder leiding van de altsaxofonist Rolf Delfos. Het or kest speelt stukken van o.a. Woody Herman, Dizzy Gillespie, Herby Hancock en Sonny Rollins. De tweede helft van de zaterdag avond wordt verzorgd door de groep Feeks met jazz en blues. Aanvang beide avonden: negen De Engelse new-v i+vebund Freedom Foundation >'.u zon dagmiddag om vier -j c r op in de Oude Harmonie aan de Bree- straat 16. Fietsen en wandelen Buurthuis Groenoord organi seert zaterdag en zondag de vier de Groenoord wandeltocht en bo vendien een serie fietstochten. Wandelaars kunnen kiezen uit 5, 10,15 en 25 kilometer. Ze kunnen beide dagen tussen half negen en twee uur starten; voor de 5 en 10 kilometer ook tot drie uur. De start is bij het buurthuis aan de Pasteur straat, waar ook een rou tebeschrijving wordt uitgereikt. Fietsers kunnen kiezen uit 15, 30 en 55 kilometer en starten op de zelfde tijd als de wandelaars. Voor inlichtingenbuurthuis Groenoord, tel. 071-217222, tussen twee en vijf uur. Volksdansen De maandelijkse volksdansin- stuif in het LVC, Breestraat 66, staat zondagavond op het pro gramma. Yvonne Knijnenbjirg heeft een programma samenge steld, dat om zeven uur begint. De Kroon Met ingang van 13 april is ge bouw De Kroon van de Leidse Werkgroep Homoseksualiteit/ COC aan de Langegracht 65 ook open op de zondagmiddag, van drie tot zes uur Natuurwandeling Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie, afdeling Leiden, organiseert zondagmid dag een voorjaarswandeling on der leiding van natuurgidsen. De tocht wordt gehouden in Oud Poelgeest aan de Poelgeesterweg in Oegstgeest. De aanvang is twee uur en de duur anderhalf a twee uur. Kinderfilm. In het Kijkhuis op het Vrou wenkerkplein draait zondag middag de kinderfilm 'Dun- derklumpen' van Per Ahlin. Leef tijd: vier tot twaalf jaar. Het is een midzomernachtsprookje over een eenzaam tovermannetje dat de poppen en het schatkistje van een meisje steelt om niet zo een zaam te zijn. Door betovering ko men de poppen tot leven. Aan vang: half drie. Italiaanse kunst Kunsthistorica Friederich- Kuenen houdt op de maandag middagen 14 en 28 april twee le zingen met kleurendia's over middeleeuwse en renaissance kunst uit noord-Italië. Dat ge beurt in het K&O-gebouw, Oude Vest 45. Inlichtingen: tel. 141141. Postzegels De Leidse vereniging De Post zegelvrienden houdt maandag de maandelijkse ruil-, contact- en veilingavond in restaurant De Posthof aan de Wassenaarseweg 1. Om half acht gaat de zaal open, waarna de kavels kunnen worden bezichtigd. Voor inlich tingen: A. Vermond, tel. 071- 765828. Sportmassage MSP sportorganisatiebureau begint in de derde week van au gustus met een cursus sportmas sage NGS, een opleiding voor het officiële diploma sportmasseur. Dinsdag wordt daarover een in formatie-avond gehouden in het Olgacomplex aan de Evertsen- straal. Aanvang acht uur. Voor telefonische informatie: 071- 216955 of 412992. LEIDEN - De winkel van Albert Heijn aan de Haar lemmerstraat gaat waar schijnlijk begin juni dicht. Volgens woordvoerder P. Overdiep van het Ahold- concern gebeurt dit omdat het volgens hem bijzonder moeilijk is om er goederen aan te leveren. Steekpartij vijftienjarigen LEIDEN - Een 15-jarige jongen uit Leiden is gistermiddag op de par keerplaats bij het Schutterveld neergestoken door een eveneens 15-jarig plaatsgenootje. De beide jongens hadden ruzie gekregen. Nadat het slachtoffer de dader voor 'klootzak' had uitgemaakt, trok deze een mes en stak het slachtoffer in de wang. De jongen werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De dader nam de benen. Later werd hij door zijn vader naar het politiebureau gebracht. Bovendien is het pand te klein waardoor het Ahola-concem de winkel niet kan inrichten zoals het wenst. Mogelijkheden tot uitbrei ding zijn er niet. Albert Heijn is meer dan 20 jaar aan de Haarlem merstraat gevestigd geweest. Vol gens Overdiep verhuist de winkel niet naar een andere plaats in het centrum. Er zijn vooralsnog geen geschikte plaatsen gevonden. De woordvoerder van Ahold, de eigenaresse van de Albert Heijn- winkel, erkent dat de toeleverings problemen in de Haarlemmer straat niet van vandaag of gisteren zijn. "We hebben lange tijd gezocht naar een oplossing. Die hebben we niet kunnen vinden". Overdiep legt uit dat een grote vrachtwagen van het concern min stens drie keer per week de straat moet inrijden om de winkel te be voorraden. Daarnaast moeten leve ranciers van brood, zuivel en groente minimaal eenmaal per dag de winkel zien te bereiken. Gezien de inrichting van de Haarlemmer straat is dat geen eenvoudige zaak. "De kosten zouden de pan uitrijzen als we op deze manier doorgaan". Ongezellig Een bijkomend probleem is dat LEIDEN - Op maandag 5 mei zal in de Stadsgehoorzaal weer het zoge naamde 'bevrijdingsbal' worden georganiseerd. De werkgroep 'bevrij- dingsbal' en de Stichting Vijf Mei Comité zullen zorgen dat de zaal geheel in de styl van het jaar 1945 zal zijn uitgedost. Aan het komende bevrijdingsbal wordt onder anderen medewerking gegeven door de Frits Landesbergen Big Band, de DSB-Orchestra, de Kastelein Jive Dancers, de Wall Street Crash Playback Groep en vele anderen. In de foyer wordt een unieke expositie ingericht, bestaande uit foto's en documenten over de bevrijding. Het bal, dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden, zal mogelijk uit groeien tot een jaarlijks evenement, zo hopen de organisatoren. Het be gint om half negen, maar de zaal is al om half acht open. de winkel aan de Haarlemmer straat eigenlijk te klein is. "In ad vertenties beloven we de consu ment een bepaald aanbod. Boven dien hebben de Albert Heijn-win kels een zekere forumule. Doordat de winkel aan de Haarlemmer straat zo klein is, kan niet het volle dige gewenste aanbod worden ge boden en komt ook de formule niet tot zijn recht", stelt Overdiep, die er aan toevoegt dat door gebrek aan ruimte voortdurend dozen en pallets in de winkel staan. "De klanten ervaren het daardoor als een ongezellige winkel. Hij sluit niet uit dat Albert Heijn in de toekomst terugkeert in het centrum. Maar dan moet wel een plaats worden gevonden die aan de eisen van het concern voldoet. Het pand van Albert Heijn is inmiddels verkocht aan een belegger. Over diep kan geen namen noemen. De sluiting van de winkel heeft geen ontslagen tot gevolg. Steunfraude Leids paar 125.000,- LEIDEN - De man en de vrouw die maandag zijn aangehouden op verdenking van steunfraude, zou den de sociale dienst voor onge veer 125.000 gulden hebben bena deeld. Volgens de politie wordt de vrouw ervan verdacht gedurende tien jaar ten onrechte een uitkering te hebben genoten omdat zij door haar man verlaten zou zijn. Dat was overigens niet gebeurd. De man heeft bij de sociale dienst niet opgegeven dat hij weer werk had. Daardoor werd zijn uit kering ten onrechte voortgezet. De sociale dienst probeert de 125.000 gulden van de man en de vrouw te rug te krygen. DONDERDAG 10 APRIL 1986 NAMAAK-VERKEER OP SCHOOLPLEIN g( Onzorgvuldig beleid provincie LEIDEN - Veel vrouwen durven 's avonds niet alleen door een fiets en voetgangerstunnel te gaan. Dat blijkt uit een enqüete die de afde ling Leiden van de fietsersbond ENFB heeft gehouden onder vijf tig mannen en vijftig vrouwen. Op de vraag of zij de tunnels 's avonds onveilig vinden, antwoord de 90 procent van de vrouwen be vestigend. Daarentegen had 98 procent van de mannen er geen probleem mee 's avonds door een tunnel te fietsen. Het gevoel van onveiligheid kwam bij de vrouwen voort uit 'horen zeggen': ze hadden met andere mensen gesproken of iets in de krant gelezen. Slechts drie procent van alle ondervraag den had wel eens een minder pret tige ervaring in een tunnel gehad. Niemand van de geënqueteerden zei ooit het slachtoffer van ver krachting of aanranding te zijn ge weest. Medewerkers van de bond heb ben in maart en april mensen on dervraagd bij de Damtunnel, de tunnels bij de kruising Churchill- laan/Haagweg, onder de hoek Voorschoterweg/Churchilllaan, op het Lammenschansplein, de Mati- lotunnel, de Kiekendief, De Valk. ENFB doet aanbevelingen de Molengroep, de Kooitunnel, de Ridderspoortunnel en de tunnel onder de Willem de Zwijgerlaan/ Engelendaal. In haar aanbevelingen naar aan leiding van het onderzoek gaat de ENFB overigens meer in op de ver- keersaspecten van de tunnels dan op de 'sociale veiligheid'. Vooral omdat de gemeente zelf al onlangs een nota over 'veiligheid op straat' heeft uitgebracht en maatregelen in het vooruitzicht heeft gesteld. De bond doet aanbevelingen voor alle tunnels die bij het onder zoek waren betrokken. In alle ge vallen bepleit de ENFB een betere verlichting. Verder pleit de bond voor een goede bewegwijzering, het voorkomen van onnodige kronkels en steile op- en afritten. een lage beplanting bij op- en afrit ten, een regelmatige controle van de waterafvoer en een goede glad- heidsbestrijding. Op al deze punten is van het pu bliek veel kritiek gekomen, blijkt uit de enqüete. Zo werd bij de Damtunnel geconstateerd dat er aan beide zijden geen bewegwijze ring is, bij de Matilotunnel werd het bochtenwerk als uitermate hin derlijk ervaren; verder waren er bijvoorbeeld klachten over zand en vuil in de waterafvoer van de Kie kendief en over modder en zand dat van de taluds de tunnels bij de Churchilllaan/Haagweg instroomt. Zaken waarvoor volgens de ENFB in veel 'gevallen oplossingen voor handen zijn. Ook zijn er klachten van het publiek over het slechte De fietstunnels op het kruispunt HaagwegIChurchilllaan. Klachten daarover: er is geen bewegwijze ring, de verlichting is niet sterk ge noeg bij de op- en afritten en er stroomt soms modder en zand naarbinnen, waardoor de afwate ring te wensen overlaat. (foto Wim Dijkman) overzicht dat de fietser bij het op rijden heeft, over het gevaar var botsingen in de tunnels en de wijze waarop de bouwwerken zijn ont worpen. Veel positieve reactie: kwamen er op de vraag of de fiet sers het niet prettiger zouden den als zij via een viaduct of brug een weg zouden kunnen overste ken, in plaats van door een tunnel De ENFB zelf constateert dat een tunnel die uit oogpunt van keer veiliger is gemaakt ook grotere 'sociale' veiligheid biedt; goede verlichting en lage beplan ting zijn daar voorbeelden van. Zij waarschuwt er echter voor dad maatregelen om de sociale veilig heid te bevorderen ook te ver kun nen gaan. "Wie wil er nog in een kale, kille en 's avonds fel verlichte omgeving wonen die doet denken aan zwaar bewaakte kampen e.d.' J vraagt de fietsersbond zich af.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4