'Ik dacht dat hij me wilde flikken' Feyenoord definitief ontmaskerd NTTB wil duo-Kloppenburg scheiden Souness zorgt voor onrust in Italië Haarlem en RBC verder Bontempi profiteert van fout Poels Vriesekoop ondervindt geen hinder van blessure Grim zet Kuipclub terug in werkelijkheid Kist helpt Heerenveen aan zege AZ: Theo Vonk of Han Berger Duitsland wint DONDERDAG 10 APRIL 1986 SPORT PAGINA 13 VELSEN (ANP) - In een onthut send slechte wedstrijd in Telstar er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales van het toer nooi om de KNVB-beker, waarin het streekgenoot Haarlem (win naar bij PEC Zwolle) zou ontmoe ten. Die „eer" valt nu RBC te beurt, dat de strafschoppen, noodzakelijk na 120 minuten bloedeloos voetbal en een 0-0 eindstand, beter nam. Voor de Roosendalers schoten achtereenvolgens Voets, Van der Steene, Bastiaanse, Van der Laan en Pijpers raak. Achmad miste voor Telstar (RBC-doelman Brugel stopte de bal), terwijl Van Oos trum, Schaap, Panhuis en Brouwer wel succesvol waren. In de reglementaire speeltijd scoorde RBC overigens twee keer, maar geen van beide doelpunten kon genade vinden bij arbiter Van der Laar. Bij de treffer van Van der Laan constateerde hij buitenspel en het doelpunt van Brood werd afgekeurd wegens aanvallen van de doelman. Telstar kreeg in de he le wedstrijd zegge en schrijve één kans. Die was voor Schaap in de 5de minuut van de tweede verlen ging. Doelman Brugel was echter paraat. Bekerduels moeten een win naar hebben. Dat is vaak de char me van dat soort wedstrijden. Slechte duels worden op die ma nier in ieder geval spannend en soms aantrekkelijk. PEC en Haar lem hebben in hun bekerduel laten zien dat het ook anders kan. Een bar slechte wedstrijd, die eigenlijk geen winnaar verdiende en geen moment het aanzien waard was. De regels van het spelletje willen echter dat er een team doorgaat. Piet Keur zorgde ervoor, dat het Haarlem werd. De Noordhollande spits kon er echter ook weinig aan doen. Hij had de bal opeens voor het inschie ten. Eén van de schaarse gelukte combinaties bij de gasten bracht Moniz in het strafschopgebied. Hij struikelde over zijn eigen benen in een poging de bal te raken. Het zou de eerste keer zijn geweest, als hij daar ingeslaagd was. Het lukte hem andermaal niet. Gelukkig voor de gasten wist Wilco van Buu- ren ook niet, wat hij met dat ronde ding voor zijn neus moest. Keur wel. Hij schoot een kwartier voor tijd van dichtbij hard in: 1-0. Het getreuzel van Van Buuren en de actie van de Haarlem-spits luid den de leukste vijf minuten van de wedstrijd in. Zolang duurde het of fensief van de thuisclub. Toen er geen direct resultaat volgde, ebden de aanvallen van PEC net zo snel weg als ze opgekomen waren. Wat restte was 'op hoop van zegen' voetbal. Alles hoog en hard in het strafschopgebied en maar zien wat er dan gebeurt. Gelukkig voor de 3500 toeschouwers leverde dat niets op. Een verlenging was veel te veel van het goede geweest. Twan Poels (l) en Ludo Peeters zij-aan-zij. Eerstgenoemde c pen, maar verzuimde het karwei af te maken. r zou tien kilometer i WEVELGEM (GPD) - De wie- lerklassieker Gent-Wevelgem werd gisteren een dure wielerles. Vooral voor de Belg Jean Marie Wampers, die als domste jongetje van de klas een dikke onvoldoende op zijn rap port kreeg. Maar ook voor de jonge Nederlander Twan Poels uit de for matie van Jan Raas. De 22-jarige Brabander had een paar hoofd stukken van zijn opleiding overge slagen en dacht slim genoeg te zijn om dat met wat logisch denkwerk te kunnen compenseren. De enige die zijn hersens gewoon bij elkaar hield was de Italiaan Guido Bon tempi. En gecombineerd met een kennelijke overdosis aan kracht won hij voor de tweede maal in zijn PRAAG (GPD) - Het duo-KLoppenburg wordt binnenkort door de Ne derlandse Tafel Tennis Bond gescheiden. Op de Europese Kampioen schappen in Praag mag vader Jan dochter Miijam nog van aanwijzingen voorzien, daarna accepteert de NTTB alleen Gerard Bakker als coach van de Nederlandse vrouwenploeg. Dat Jan Kloppenburg in de Tsjechische hoofdstad als assistent fun geert van Gerard Bakker is met name een bron van ergernis voor chef d'equipe Piet Römgens. „Mirjam is er volgens mij niet wijzer van gewor den", vindt de Culemborger, „erger nog, in de landenwedstrijden heeft ze gewoon slecht gespeeld. Op een gegeven moment zaten er twee man aan de kant aanwijzingen te geven. Dat is natuurlijk nooit goed. Ze wist niet meer naar wie ze moest luisteren". Vader Jan werd op initiatief van Gerard Bakker bij Oranje gehaald. Dat gebeurde na het top-12-toemooi in het Zweedse Södertalje, waar Jan Kloppenburg zich in vreemde bochten wrong om zijn dochter de souffle ren. De Lichtenvoorder nam zelfs plaats achter een stel in de sporthal opgestelde plantebakken. „Als Mirjam zich met haar vader beter voelt, dan moet Jan maar naast me komen zitten", verklaarde Bakker destijds. Piet Römgens is evenwel vast van plan een einde te maken aan het 'bijbaantje' van Jan Kloppenburg. „We kunnen het gewoon niet maken ten opzichte van de buitenwacht", motiveert Römgens zijn besluit. „Straks zitten we met acht vaders langs de kant als dit zo doorgaat. De vader van Patricia de Groot komt de laatste tijd ook al angstig dicht in de buurt van zijn dochter. Als de families het daarmee niet eens zijn, komen ze niet meer in aanmerking voor Oranje". Gerard Bakker zelf maakt het niet uit of hij wel of niet wordt geassisteerd door Jan Kloppenburg. „Ik kan die man wel begrijpen. Ik heb zelf ook spelende kinderen". Miijam Kloppenburg, die nog niet van het besluit op de hoogte was gebracht, toonde zich verbaasd over de actie van Römgens. „Raar, dat ik er nog niets van weet. Daarom kan ik er moeilijk iets van zeggen. In elk geval wil ik verder met m'n vader. Met hem erbij voel ik mij op m'n gemak. Waarom kan er binnen de NTTB geen constructie worden ge zocht als bij de Hongaren? Die spelers nemen toch ook hun eigen coach Bettine Vriesekoop heeft andere problemen aan haar hoofd, hoewel de rustdag leerde dat de ontwrichte schouder minder problemen oplevert dan verwacht. De bezoeken aan de Tsjechische 'kraakster' en de behan delingen van fysiotherapeute Ineke Botden hebben de schouders van de Hazerswoudse goed gedaan. Gisteren trainde de als vierde geplaatste Vriesekoop intensief met haar dubbelspelpartner Marie Hrachova en constateerde 'geen problemen'. Ellen Bakker begint het individuele toernooi eveneens opgewekt. In het met 3-0 verloren duel tegen Roemenië raakte Bakker, die suikerpa tiënte is, onwel. „Maar de duizelingen gingen weer even snel weg als ze waren gekomen", aldus de Leidse. ROB ONDERWATER loopbaan deze Vlaamse klassieker. Tien kilometer voor de finish in Wevelgem waren Wampers en Poels vertrokken uit een veertien man sterke kopgroep, waarin hun respectieve ploegen het best verte genwoordigd waren. Hun vlucht werd dus beschermd en het zag er dan ook naar uit dat ze samen om de triomf zouden sprinten. Tot lut tele kilometers voor het eind de sa menwerking van het duo stokte. De ijzersterke Wampers vroeg Poels het'commando over te ne men, maar de jonge Nederlander was er zeker van dat die inspan ning hem de zege zou kosten. Poels: „Hij nam een keer niet over en kwam toen met het verhaal aanzetten dat Bontempi in de ach tervolging was. Ik heb nog omge keken, maar ik zag niemand. Al leen auto's. Misschien kwam dat wel omdat ik te nerveus was, want het was de eerste keer dat ik in een finale van een klassieker van voren reed. Ik vertrouwde hem dus niet. Ik dacht dat hij me wilde flikken". Een miskleun die ploegleider Raas hem onmiddellijk na de wedstrijd vergaf, al besefte hij dat de tweede plaats van de Brabander wat te weinig was voor de invloed die zijn equipe op deze klassieker had uit geoefend. De renner uit Oeffeit (bij Box meer) - vorig jaar april beroepsren ner geworden - was vooral onzeker nadat hij tijdens de Ronde van de Achterhoek in een eindsprint was verslagen door de Belg Ludo de Keulenaer. Hij wilde zich ditmaal extra sparen, maar trof in Wampers een dwarsligger. Die had aan Gent- Wevelgem van vorig jaar een slech te herinnering overgehouden (het jagende peloton pakte de soleren de Wampers toen in de laatste bocht terug) en voelde er weinig voor ditmaal weer een maximale DEN HAAG (ANP) - Eindhoven heeft zijn eerste overwinning in de strijd om de derde periodetitel be haald: 2-0. Na zes nederlagen boek te de laaggeplaatste Brabanders ten koste van provinciegenoot NAC de eerste punten. Bogaars en Lindhout scoorden. In Leeuwarden voetbalden Cam- buur en Heerenveen om het kam pioenschap van Friesland. Beide teams komen nauwelijks boven het niveau van Eindhoven uit. Kist besliste het treffen dertien minu ten voor tijd ten gunste van Hee renveen: 1-2. Payne en Van der Ark van Cambüur werden door scheidsrechter Mulder op de bon geslingerd. Diens collega Vrieze bestrafte de Volendammer Böck- ling in het duel met Veendam, waarin verder niets gebeurde. Door de puntendeling (0-0) blijft Volendam kans houden op de pe riodetitel. (ANP) - Han Berger heeft gisteren 'onderhandeld met het interim-be stuur van AZ'67. De Alkmaarse eredivisieclub zoekt sinds dinsdag een opvolger voor trainer Frits Soetekouw, die van de KNVB geen dispensatie meer krijgt om met het C-diploma te fungeren als hoofd trainer. Berger heeft in zijn sollici tatie in Alkmaar concurrentie van oud-AZ-speler Theo Vonk, die de ze zomer Sparta verlaat. NIJMEGEN (GPD) - Feyenoord heeft zich gisteravond definitief la ten afschminken als topper. Het onthullende 3-1-verlies bij de vrij wel zekere degradant NEC legde alle tekortkomingen weer eens bloot van het Rotterdamse team, dat gewoon te weinig klasse heeft om zich op de competitietournee langs de Nederlandse velden con stant te manifesteren. „We hebben weer eens achter de feiten aangelo pen. Er werd te veel ruimte gege ven in de dekking en te weinig druk uitgeoefend", legde trainer Ab Fafié zich gelaten neer bij de nederlaag in de kille Goffert, die hij als 'geheel verdiend' moest kwalificeren. De vertrekkende oefenmeester, die nog altijd wacht op nader be richt van het Griekse PAOK („Van daag moet ik daarvan meer ho ren"), wond zich niet eens al te zeer op over het verlies, dat toch defini tief een einde maakte aan Feye- noords allang doorgeprikte status van eliteteam. Wie in een seizoen verliest van AZ'67, FC VW en NEC, ofte wel Henk Grim, verdient die benaming gewoon niet, ook al win je dan tweemaal van Ajax. Door niet op de kleintjes te let ten, hebben de Rotterdamse profs dit seizoen niet alleen de titelkan- sen verspeeld, maar hebben ze de slotfase van de competitie ook tot een verplicht nummer verklaard. De beschamende nederlaag van gisteravond zou dan ook wel eens grote gevolgen kunnen hebben voor de dure huishouding van de Kuipclub, die zoals het er nu naar uitziet aankoerst op een verlies van zo'n zeven a acht ton. Vandaar dat bestuurslid Aad van der Laan zich gisteravond wèl kwaad maakte na de blamage van Nijmegen. Daar deed Feyenoord in niets denken aan het team dat pas Ajax nog versloeg. De Rotterdam mers hobbelden maar wat aan en boden de nietige tegenstander alle ruimte om de avond voor Henk Grim tot een sprookje te maken. De gedrongen spits, wiens laatste competitiegoal dateerde van 9 no vember van het vorig jaar in het duel met FC VW (dat tevens de laatste zege voor NEC opleverde), snapte er ook niks van dat hij nu opeens driemaal kon scoren. Hij begreep wel dat het eigenlijk niet kon „dat een zo goed voetballend NEC, zo laag staat". „In wezen is dat een schande", sprak de punt- speler, die in de 12e, 34e en 62e mi nuut de drie Nijmeegse treffers uit alle standen had verzorgd. Zijn trainer Sandor Popovics liet zich hier wat genuanceerder uit. „NEC is te wisselvallig, dat is één keertje goed en tien keer slecht", mopperde hij. „In wezen verdient de groep dan ook geen compli ment, maar een straftraining na de ze overwinning. Want het kan na tuurlijk niet dat je maar zo weinig punten hebt, terwijl je zo goed kan voetballen". „Dit komt dan ook te laat", be greep de ex-Hongaar, die zich al heeft neergelegd bij de klasseverla ging van zijn elftal. „Voor het mooie had dit vijf wedstrijden ge leden moéten gebeuren en niet zo als nu voor 3100 betalende bezoe kers. Nu is de situatie bijna uit zichtsloos, daar verandert dit niks Bij Feyenoord verandert er na dit seizoen heel veel. Met Nielsen, die bij 1-0 de enige tegentreffer scoorde, verdwijnt heel waar schijnlijk een van de weinige klas sespelers aan het einde van deze competitie; Rep, Ling, Sörensen en Brard worden van de hand ge daan, als er tenminste kopers zijn, en het trainersduo Van Hanegem- Fafié heeft de wacht allang aange zegd gekregen. Of die twee laatsten elders on derdak komen is echter ook nog maar de vraag, al wordt Van Hane- gem genoemd als de nieuwe veld- trainer van FC Groningen. Wat daar van waar is, moet maar wor den afgewacht (beide besturen ont kennen het). Met name in het geval Fafié kan een extra lastenverzwa ring optreden voor de Kuipclub. Nu de directeur van het geweste lijk arbeidsbureau zijn ontslag heeft geweigerd, blijft die trainer gewoon op de loonlijst staan wan neer hij geen andere club vindt en volgens zijn ook naar Griekenland uitgeweken vroegere baas Thijs Li- bregts is de kans dat Fafié bij PA OK aan de slag kan niet groot. „Want die club laat zo ongeveer el ke week een andere trainer over La Ling komt honden en voeten te kort om NEC-speler Ron de Groot van de bal te houden. komen". De belangrijkste geldschieter van Feyenoord, General Motors, heeft zich bovendien onlangs aan gemeld als subsponsor van PSV (voor een miljoen gulden in de vol gende driejaar) en hoewel dat geen consequenties heeft voor het con tract met Feyenoord, is wel duide lijk dat dat autobedrijf de toe komst in de Kuip ook niet zo scherp ziet zitten. Zeker niet nu Feyenoord gisteravond definitief werd ontmaskerd als topper. PAUL DE TOMBE ROME (Rtr) - De aankondiging van Graeme Souness' naderende ver trek naar zijn geboorteland Schot land heeft de durende onrust op de Italiaanse voetbalmarkt alleen nog maar groter gemaakt. Na de zomer van 1984, met de Europese titel strijd in Frankrijk, zijn de grenzen van Italië voor buitenlandse voet ballers gesloten. Al twee seizoenen kunnen de clubs geen verse krach ten van buiten Italië aantrekken. Na het seizoen 1985/86 zou dat ver bod worden opgeheven, maar de laatste mededelingen van de bond hebben de clubs in paniek ge- Verlies Denen tegen Bulgarije SOFIA (SID/Rtr) - Het Deense na tionale elftal heeft met 3 - 0 verlo ren van Bulgarije. De wedstrijd was een oefenwedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioen schap te Mexico, dat op 31 mei be gint. In de tweede helft sloegen de Bulgaren toe. In de 63e minuut opende Nasko Sikarov de score. Veertien minuten later gevolgd door een tweede doelpunt van zijn voet. Twee minuten voor het einde maakte Boicho Velichkov 3 - 0. bracht. Het ooit genomen besluit heet niet meer automatisch te zijn en zal na de eindronde om het we reldkampioenschap in Mexico op nieuw worden gewogen. „Er is nog niets beslist. De grenzen zijn nog steeds gesloten. Niemand weet of dat verandert", weet een woord - voerdster van de bond. De clubs concentreren zich voor lopig op het verhandelen van de al in Italië aanwezige buitenlanders. Tien van hen komen deze zomer vrij. De aanvoerder van het Schot se elftal, Souness, kreeg de leiding van Sampdoria in Genua echter zo ver, dat hij zelfs een jaar eerder van zijn verplichtingen werd ontslagen om in Glasgow bij de Rangers te gaan werken als speler-manager. Souness heeft de carrousel in wer king gesteld. Zijn opvolger bij Sampdoria wordt normaal gespro ken de Braziliaan Toninho Cerezo, nu nog in dienst bij AS Roma. Ce rezo vraagt één miljoen dollar (2,6 miljoen gulden) voor twee iaar en denkt snel tot een vergelijk te ko men. Roma op zijn beurt heeft interes se getoond voor Klaus Berggreen, bij Pisa teamgenoot van de Neder lander Wim Kieft. Kieft is één van de twee nieuwe buitenlanders, die Fiorentina wil aantrekken. De Ar gentijn Daniel Passarella vertrekt van Florence naar Milan, naar In- ternazionale. Toninho Cerezo was voor Fiorentina te duur, waarna Kieft in beeld kwam, gevolgd door de Britse jeugdinternational Paul Rideout van Bari. Rideout wil zijn contract met de Zuiditaliaanse club voortijdig beëindigen, nu de gradatie in zicht is. Dat geldt ook zijn landgenoot Gordon Cowans, die nog geen aanbieding heeft. De Ier Liam Brady vertrekt bij Inter Milan, waar hij zijn vijfde en zesde Italiaanse jaar volmaakte. Brady denkt naar Arsenal terug te keren. Juventus, de topclub van Italië, houdt zich rustig nu Michel Platini heeft bijgetekend en de verrassend succesvolle Deen Laudrup nog een van zijn twee contractjaren moet uitdienen. Diego Maradona biijft voor nog een derde jaar bij Napoli. De transfers van Italiaanse topspe- lers zijn naar de wens van bonds coach Bearzot voorlopig opge schort. BAZEL (SID/DPA) - Het nationale voetbalelftal van West-Duitsland heeft in de voorbereiding op de eindronde om het wereldkam pioenschap in Mexico een over winning geboekt. In Bazel wonnen de Westduitsers met 1-0 van Zwit serland. In de 35e minuut maakte Dieter Hoeness het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd. De wedstrijd had een vrij ruw karak ter. Een harde manoeuvre van Ja- kobs liep voor de Zwitser Perret minder gelukkig af: hij moest wor den afgevoerd met een gebroken rechterbeen. Enkele minuten voor het begin is het in het stadion van Bazel tot vechtpartijen gekomen tussen fans van beide teams. Er werd met knuppels en vlaggestokken gesla gen. Gaspistolen werden afge vuurd en vuurwerk afgeschoten. inspanning voor een minimale uit slag te leveren. Zijn terughoudendheid nu had echter hetzelfde resultaat en gelet op het krachtsverschil in de finale was dat niet nodig geweest. Dom ook omdat Wampers, op de hoogte van het gevaar dat achter hem op doemde, hoe dan ook beter de gas kraan had kunnen opendraaien omdat met alleen Poels in zijn ge zelschap een kans op de zege zeker groter was. Bontempi, met de Zwitsers Heinz Imboden in zijn wiel, werd de lachende derde. Hoewel hij in het koude, winderige Vlaamse land een uitermate sterke indruk maakte mag dat toch een beetje verwonderlijk heten. Want vooral de ploegen van Jan Raas en Berten de Kimpe gaven vorm aan deze midweekse klassieke wegwed strijd. Met name de Raas-brigade rammelde aan de kust, waar de wind hen enthousiast in de rug blies, het peloton uit elkaar. Tot verbijstering van de Post- ploeg, die in een eerste vlucht al leen Johan van der Velde en Eddy Planckaert mee had. Toen Planc- 1 .aert door een lekke band was te ruggeslagen, hield de miljoenen ploeg slechts één vertegenwoordi ger over. Dat was Van der Velde, die voor heel wat van zijn ploeg maats en met name voor Eric Van- deraerden geen goed woord over had. „Je moet toch weten dat het aan de kust altijd waait, dus moet je zorgen datje daar van voren zit. Anders zul je toch de slag missen", zei de Rijsbergenaar. Superdag In het badhuis van Wevelgem, waar de warme waterstralen de kou enigszins uit de botten van de renners verjoeg, zat Vanderaerden bedremmeld voor zich uit te kij ken. „Ik ben op dit moment best wel goed, maar om een klassieker te winnen moet je een superdag hebben", lispelde hij. Van der Vel de weer: „Als ik goed ben zit ik in elk geval mee met de eersten". Het is onzeker of Hennie Kuiper zondag van start zal gaan in de Franse voor jaarsklassieker Parijs-Roubaix. De kop man van de ploeg van Roger Swerts liet gisteren vanwege een knieblessure ver stek gaan in Gent-Wevelgem. Een me disch onderzoek zal morgen moeten uit wijzen of Kuiper fit genoeg is om te ver trekken in de Hel van het Noorden, waar hij in 1983 de overwinning pakte. Twijfels zijn er ook over de deelname van de win naar van vorig jaar, Mare Madiot. Hij wordt eveneens geplaagd door een spier- ontsteking aan de knie. Ploegleider Peter Post, die zon dag tijdens Parijs-Roubaix, de tocht door de Hel van het Noorden, door de matige stand in de strijd om de wereldbeker een ongunstige plaats heeft met zijn ploegleiders wagen, noemde de aanwezigheid van slechts twee man bij de ont snapping „slecht. Maar het zijn mensen. Je kunt ze niet zomaar even opdraaien", weerde hij de kri tiek op zijn goudhaantje Vande raerden af. Het twijfelachtige optreden van de blonde Belg is er wel de reden van dat Johan van der Velde zon dag niet zonder meer als knecht de Hel in zal duiken. Vanderaerden zal verduiveld goed moeten rijden op de kasseien van Noord-Frank rijk om het vertrouwen en de on voorwaardelijke steun van de Ne derlander terug te winnen. „Ik maak wel dat ik in de finale van voren zit en daar zien we wel ver der", aldus Van der Velde. Een mildere stemming heerste er in de ploeg van Raas, al kreeg Poels het wel op zijn boterham dat hij het voorbereidende werk niet had kunnen afronden. „Hij had twee keer meer moeten overnemen van Wampers", vond Ludo Pee ters, „dan waren ze weggebleven en had hij voor de winst kunnen sprinten. Maar hij is te onervaren. Als Adrie van der Poel of ik erbij waren geweest, zou het zo niet zijn gelopen. Aan de andere kant was het weer onze fout dat we Bontem pi achter hem aan hebben laten ontglippen", stak de Belg de hand in eigen boezem. Het toonde in ieder geval aan dat de ploeg van Raas na de winst van zondag in de Ronde van Vlaande ren een stootje kan verdragen. En dat maakt een team minder kwets baar. De Ier Sean Kelly heeft giste ren de ingekorte derde etappe van de Ronde van het Baskenland ge wonnen. Kelly zegevierde in een massasprint na een rit, die slechts 96 kilometer telde. De massasprint, waarin Mathieu Hermans als tweede eindigde en Steven Rooks als achtste, bracht geen wijziginigen in het algemeen klassement teweeg. De Italiaan Maurizio Rossi bhjft aanvoerder van de rangschikking. Peter Ste- venhaagen, achtste, is beste Neder lander.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13