Onbegonnen Verb Links Leiden houdt mogeli jkheid college met WD toch open Leiden heeft extra geld voorlopig nog nodig Meubelzaken en het verschil tussen tonen en Programma belangrijker dan personen Voetbalsucces Noorderkring en Morskring Automobilist bedreigd met vuurwapen Financiële toekomst gemeente bevat talloze onzekerheden Leidse kroniek door John Kroon Herbenoeming (1) Moet mr. C.H. Goekoop op nieuw worden benoemd tot bur gemeester van Leiden? Dat is de vraag. Maar een nog grotere vraag is: heeft het zin dat de ge meenteraad zich daarmee be moeit? De meerderheid van de raad vindt van wel. Herbenoemingen van burge meesters is in het algemeen een geruisloos gebeuren. Je moet het als burgemeester in dit land wel erg bont maken, wil zo'n herbe noeming, die zes jaar na de be noeming volgt, niet automatisch tot stand komen. De commissaris van de koningin doet een aanbe veling, al was het maar om te voorkomen dat zo'n herbenoem ming zou worden vergeten en de Kroon neemt het besluit. Een for maliteit. Dat Goekoop wel eens met een gummiknuppel op een tafel in een restaurant slaat, een helm van de ME achterstevoren op zijn hoofd heeft gezet, met zijn fiets op Ameland is geslipt, met een va rende klomp de Theems onveilig heeft gemaakt, door een autobus is aangereden en de JOVD in het verkeerde café heeft opgezocht (willekeurige oogst van de afge lopen zes jaar), dat alles zal geen reden zijn om hem zijn baan af te pakken. Evenmin zullen de betiteling 'haantje' die vrouwelijke raads leden de burgemeester hebben ge geven en zijn pogingen om aan de omzet van de Leidse horeca een substantiële bijdrage te leve ren - waarnaar menig 'gewone Leidenaar' onlangs op de TROS- televisie verwees - redenen zijn de man weg te promovoren naar de functie van waarnemend ad junct-secretaris-generaal bijzon dere zaken op het consulaat van Timboektoe. Kortom, als hij zelf wil, blijft Cees, zoals hij voor steeds meer Leidenaars is gaan heten (het geen zijn opvatting over het ambt illustreert: liever dan bur gervader een burgervriend). Wat heeft de gemeenteraad te maken met die herbenoeming, was dus de vraag. Niet veel, is het antwoord. Bijna tot helemaal niets, komt nog dichter bij de waarheid. Vermoedelijk heeft VVD-wethouder Kuijers gelijk als hij zegt dat alle energie die raadsleden in deze procedure ste ken, tijdverspilling is. Neem nou bijvoorbeeld de ge meente Blaricum. De burgemees ter daar, A.J. Ie Coultre-Foest. is niet de makkelijkste, wordt be weerd. Ze is nogal geneigd haar eigen gang te gaan en zich wei nig van raadsleden en ambtena ren aan te trekken. Zeggen boze tongen. Boze? In elk geval vond de meerderheid van de Blaricumse raad dat zij geen burgemeester mocht blijven en liet dat in 1984 weten, toen de herbenoeming aan de orde was. Nu ging dat niet zo netjesals in Leiden, waar de uit spraak van de gemeenteraad in elk geval een openbare zal zijn en de discussie daarover ook. In Blaricum schreven negen van de vijftien raadsleden stiekem een niet mogen uitspreken of de bur gemeester nog bevalt? Wat dat betreft had het voor malige PvdA-raadslid Van der Horst gelijk. Toen de herbenoe ming van de vorige burgemees ter, Vis, in 1976 aan de orde was, merkte hij op dat de inspraak bij benoemingen eerst 'bevochten' moest worden, alvorens zij offi cieel werd gegeven. Dat begon met ongevraagde adviezen: te genwoordig is er de verplichting de raad om advies te vragen. Wie weet gaat het met herbenoemin gen dezelfde kant op. Uit welke fundamenten zal het advies van de gemeenteraad over Goekoops herbenoeming worden opgebouwd? De PvdA zal opmerken dat zij voor een ge kozen burgemeester is en dat zij, gegeven het feit dat het nu een maal nog altijd om een benoemde functie gaat, eigenlijk van me ning is dat Leiden een burge- doen. Het uurloon van de burge meester is dus zodanig gestegen dat Links Leiden er voorstander van is het burgemeesterschap tot een deeltijdbaan te verheffen. Liefst twee vrouwen voor ieder acht uur. Het standpunt van D66 ligt tussen dat van PvdA en Links Leiden in. Leiden Weer Gezellig acht de burgemeester geschikt eventueel de volgende keer haar lijsttrek ker te laten zijn, mits hij er in slaagt de sluitingstijden van de cafés te verruimen. En de VVD vindt het allemaal College-vorming (1) Hoe zet de PvdA Links Leiden als mogelijke college-partner bui ten spel om weer heerlijk rustig met de VVD in zee te gaan? PvdA-lijsttrekker Tesselaar brief naar de commissaris van de koningin. Onder hen twee wet houders. De commissaris werd vriendelijk, doch dringend ver zocht—enz. Ondanks een gesprek dat de commissaris Ook nog met de op posanten voerde, werd mevrouw Le Coultre gewoon herbenoemd. Tegen de zin van de meerderheid van de raadsleden dus. Die twee wethouders hebben tegenwoordig een andere baan. Leidse raadsleden die aan Goe koops stoelpoten willen zagen, zijn dus gewaarschuwd. Herbenoeming (2) Onbegrijpelijk is het niet dat een meerderheid van de raad toch wat te zeggen wil hebben over zo'n herbenoeming. Als er van de gemeenteraad vooraf gaande aan een benoeming een profielschets wordt verlangd en hem inspraak wordt beloofd, waarom zou je dan na zes jaar meester van een progressieve partij hoort te hebben, gezien de samenstelling van de raad. Maar dat is geen reden Goekoop niet te herbenoemen. Hij doet zo onge veer wat van hem verlangd wordt, al verdient het aanbeve ling de gemeenteraadsvergade ringen strakker te leiden. De laatste toevoeging speciaal op verzoek van wethouder Tesse laar. Het CDA ziet in Goekoop een representabele figuur, die even wel gezien de specifieke samen stelling van het college van B en W, meer oog zou moeten hebben voor de rechten van de minder heid in de gemeenteraad. Noch tans: hij mag blijven. De PSP verspreidde zes jaar geleden een pamflet waarin stond dat het burgemeesterschap de best betaalde halve baan van Leiden en omstreken is. Inmid dels heeft Hans de la Mar namens Links Leiden en dus ook de PSP laten weten dat Goekoop zijn werk in zestien uur per week kan breekt zich daar al enige tijd het hoofd over. Hijzelf wil helemaal niet met dat lastige, opstandige volk van Links Leiden de stad re geren. Nauwelijks verhuld heeft hij al laten weten daarvoor niet meer de energie te kunnen of te willen opbrengen. Anders ge zegd: het rustig regelen van za ken onder het nuttigen van een goed glas met collega-wethouder en mede-hockeyfan Kuijers van de VVD is heel wat aangenamer dan het drinken van een morsig biertje in de saloon met De la Mar van Links Leiden, een man die het pistool nu eenmaal wat los in de holster heeft zitten en elk moment uit de heup kan vuren. Maar ja, de socialistische ach terban wil de fractie er af en toe aan herinneren dat Links Leiden toch een wat natuurlijker part ner voor de PvdA is dan de VVD en dan zijn er enkele keurige, om trekkende bewegingen nodig al vorens de liberalen weer harte lijk in de armen kunnen worden Wordt burgemeester Goekoop (links) herbenoemd of niet? Als de Kroon zijn voetbalcapaciteiten buiten beschouwing laat, is de kans groot. (foto Holvast) genomen. Zo is het steeds gegaan en groot is de nieuwsgierigheid hoe de upper-ten van de PvdA het dit keer zou aanleggen om zich van Links Leiden te ontdoen. De eerste stap, deze week, leek op nogal grof houthakkerswerk: de PvdA nodigde Links Leiden uit om samen met haar en de VVD te onderzoeken of er een col lege van deze drie partijen kon worden gevormd. De la Mar spoog meteen, gelijk een losbar stende vulkaan, lava. Begrijpe lijk, want wat je ook van die club kunt zeggen, niet dat zij het rich tinggevoel tussen links en rechts kwijt is. Het lag er wel heel dik bovenop dat Tesselaar van harte hoopte dat Links Leiden dit voor stel van de hand zou wijzen, waarna kon worden geroepen: we hebben ze de kans gegeven, ze willen niet, dat kan iedereen zien. Vervolgens zouden Tesse laar en Kuijers zich naar de bur gerzaal van het stadhuis reppen om hun huwelijk te verlengen. College-vorming (2) Hoezeer Tesselaar er op belust is om Links Leiden snel de Leidse Hout in te sturen, blijkt ook uit een uiterst vermakelijke ver schrijving in de brief waarmee hij VVD en Links Leiden uitno digt om de mogelijkheden voor zo'n college te onderzoeken. Onder punt 3 schrijft hij: "Deze college-combinatie schept de mo gelijkheid de steun voor zo'n col lege in progressieve zin te verbre ken". Verbréken - voor zijn fatsoen had hij hier behoren te schrijven: verbreden, maar Freud hield even zijn pen vast en liet hem zijn diepste wens neerpen- Al in de oudheid schreef ie mand: "Als men de politiek een woestijn noemt dan beledigt men College-vorming (3) Na er een nachtje over te heb ben geslapen, heeft De la Mar zijn woede maar ingeslikt en meegedeeld wel eens te willen praten. Heel verstandig, want je zelf buiten spel zetten, kan altijd nog. De la Mar vindt dat de PvdA een verkeerde procedure volgt. Er moet eerst gepraat wor den over het ontwerp-collegepro- gram, want het lijkt nu net of de samenstelling van het college be langrijker is dan de inhoud er- Die De la Mar. Hij houdt iets van Peter Pan over zich. Het gaat natuurlijk niet echt om dat ontwerp-program. Al die programma's verschillen nauwe lijks van elkaar. Een parkeer plaats hier en een keutel daar, dan heb je het wel gehad. Hoe zouden PvdA en WD het anders al acht jaar met elkaar uithou den? Het gaat alleen maar om de sa menstelling van het college. De la Mar leert dat vast nog wel eens. De eerste poging om Links Lei den af te schudden is dus niet ge lukt. Hoe moet het nu verder? Links Leiden zal toch uit de weg moeten. Kuijers en De la Mar, dat gaat natuurlijk niet samen. De la Mar kan niet eens cricke ten. Het wachten is nu op de ver dere ontwikkelingen van het sce nario dat Tesselaar en Kuijers ongetwijfeld al op het nachtkast je hebben liggen. Want dat die twee elkaar krijgen, staat zo vast als in een driestuiversroman. Gedoe Er zijn wethouders die zich heel nijver in de nesten kunnen VRIJDAG 4 APRIL 19 werken. Wethouder Fase van e< nomische zaken heeft daar af toe een handje van, zoals uit he conflict met de meubelzaken wee eens blijkt. De Leidse meubelverkopei wilden op tweede paasdag ont heffing van de winkelsluiting wet voor de langzamerhand ge bruikélijke meubelshows op dü dag en vroegen de gemeenU daarvoor toestemming. Die ko niet worden gegeven omdat di gemeente slechts voor vier dage per jaar ontheffing kan verlenei en dat aantal was voor 1986 vastgelegd. De winkeliers stooi den zich er niet aan en werdei prompt bekeurd. Een beetje tries voor die winkeliers denk je dan want er heerst in die branche Leiden en zijn omgeving (waa de winkels de ontheffing wel kre gen) grote concurrentie. Maar de verklaring die Wel houder Fase woensdag over di affaire aflegde, plaatst het gehee wel in een heel zonderling dag licht. Het is die meubelzaken hui eigen schuld, vindt ze, hadden maar niet zoveel 'tam-tam' m< ten maken over de vraag of open mochten zijn. Al jaren wt den op tweede paasdag meubel shows gehouden, daar is geev ontheffing voor nodig, zo lang maar 'tonen' en niet 'verkopen' Het verschil daartussen is heel klein, zo bleek uit haar den, en kan gemakkelijk ontdo ken worden. Maar dat ziet de ge meente door de vingers, liet doorschemeren. En zo had wet houder Fase het ook dit jaar len 'regelen', maar die meubel verkopers wilden een officiëlt ontheffing en ddt ging niet. Een vreemde houding voo gezagsdraagster. Want wat zég ze nu eigenlijk? "Legaal kan he niet, illegaal wel maar dat kan me niet schelen". Los daarvan: er klopt niets vai dit verhaal. De politie laat elk .geval weinig heel van gaat niet om het verschil tussei tonen en verkopen. Dat maak wethouder Fase er nu maar even van. De winkeldeur mocht oj tweede paasdag helemaal open, zoals de gemeente eerdei ook nadrukkelijk in een adver tentie had verklaard. Daarov ook kon de politie direct verbal seren, anders had dat pas ge kund als zij een meubelzaa daadwerkelijk op 'verkoop' haé betrapt. De wethouder maakt er wel ee\ heel raar rommeltje van. LEIDEN - Links Leiden heeft de deur nog niet helemaal dichtgegooid voor een college met PvdA, WD en Links Leiden. De PvdA heeft deze week laten weten naar een derge lijk college te streven. Links Leiden twijfelt er sterk aan of zo'n college ooit van de grond kan komen. Maar ze is, zij het met tegenzin, bereid erover te praten. De fractie van de WD was van- en CPN zegt te blijven streven naar VVD-wethouders in het huidige morgen nog niet in staat om een een goed. progressief college. Of college sommige passages in het dat met de VVD mogelijk is, is haar collegeprogram wel hebben onder- onduidelijk. Zelf wacht Links Lei- tekend, maar hebben geweigerd den nog steeds op een gesprek met het uit te voeren. Verder geeft hij de PvdA over de punten die zij de VVD een 'steek onder water' heeft ingebracht. En wat de VVD door te stelleji dat hij het prima LEIDEN - De Noorderkring (jon wil, is Links Leiden niet bekend. VVD-onderhandelaar Kuijers wei gerde te praten over zijn inbreng. Dat was volgens Kuijers 'een zaak tussen VVD en PvdA', schrijft Links Leiden. Zij trekt daaruit de conclusie dat Kuijers de brief van de PvdA kennelijk niet goed heeft de PvdA gelezen. reactie te geven. Volgens WD- woordvoerder Fred Kuijers was zijn partij 'er nog niet uit'. Aan hel eind van de ochtend is nog een laatste bespreking gehouden. Kuij ers verwachtte wel voor vier uur vanmiddag een reactie te kunnen geven, zoals de PvdA heeft ge vraagd. De fractie van de PvdA vergadert vanavond over de stand punten van VVD en Links Leiden. In een brief aan de fractie van de PvdA schrijft Links Leideh dat dè socialisten een verkeerde procedu re voeren. Volgens Links Leiden moet eerst worden gepraat over zijn gemaakt", aldus De la Mar. D66, dat op dit moment eigenlijk afgevallen als kandidaat, heeft Het jongensteam van de Noorderkring, dat schoolvoetbalkampioen van Leiden de Morskring (meisjes) hebben gistermiddag de titels ge- i gesprek gevraagd hel Bijna had de Morskring een dub- 5 kunnen boeken. Want t Links Leiden meent dat het 'toch ontwerp-collegeprogramma wat problematisch wordt om van de PvdA en de punten die de houdelijke overeenstemming te andere partijen hebben inge bereiken als zij de inhoud zelf met bracht. Daar zou dan wel de mees- mag weten. Ze laat weten dat zij de te gewenste college-samenstelling voorkeur van de PvdA niet deelt, uit voortvloeien, waarna er kan Lmks Leiden verwacht program- over het ontwerp-collegeprogram. Dat gesprek zou maandag plaats moeten hebben. PvdA-onderhan- delaar Dick Tesselaar v gen niet bereikbaar voi taar. moesten penalty's aan te pas ko men om de uiteindelijke beslissing bij de jongens te brengen. De Noor derkring bleek in het strafschoppen nemen beter dan de Morskring. In punten waren beide scholen in de finalepoule gelijk geëindigd. Derde werd de Heilig Hartschool. Bij de jongens deden 24 scholen mee, die geworden. (foto Holvast) in vijf poules waren verdeeld. De Morskring was bij de meisjes de beste van twaalf scholen, die over vier poules waren verdeeld. 1 n de finalepoule greep de Telders- school de tweede en de Pacelli- school de derde plaats. De wedstrij den werden gespeeld op de velden van RCL. Omdat de gemeentelijke schoolsportcommissie en de directie sport en recreatie van de gemeente het niet eens waren geworden over de tarieven, was voor het Leidse schoolvoetbalkampioenschap uit geweken naar Leiderdorp. LEIDEN - Op de Europaweg een Leidse automobilist» met zoon gisteren met een vuurwape bedreigd. De 43-jarige man hee daar aangifte van gedaan bij de litie. De man reed achter een aut< waarin twee Hagenaars zaten, zoon zat iets op te schrijven. Ken nelijk vond het Haagse duo verdacht. Toen de auto's bij kruising stilstonden, stapte de rijder uit, liep naar de achterste gen en richtte een vuurwapen de inzittenden, onder het uiten L bedreigingen. Vervolgens reden Hagenaars weer weg. Omdat Leidse automobilist het kentekei van de voor hem rijdende wage wist, was de aanhouding politie in Den Haag niet moeilijk Het tweetal is overgebracht Leiden, wkar het vastgehoude wordt in een politiecel. Ook op het Lammenschanspleii deed zich gistermiddag een dent tussen automobilisten De ene bestuurder werd door d andere gesneden. Hij nam wraé door met zijn koplampen te knij peren. De voorste auto dwong c andere vervolgens te stoppen, d bestuurder stapte uit, rukte he portier van de tweede wagen open gaf de inzittende een stomp in h« gezicht en sloeg een deuk in h« dak. Aldus de lezing die het slach' offer aan de politie gaf. worden gesproken over de perso nen die de verschillende wethou- dersposten moeten bezetten. De PvdA heeft voor een andere strategie gekozen. Zij heeft matische tegenstellingen tussen haar en de VVD. Maar schrijft Links Leiden-on- derhandelaar Hans de la Mar: "Wij waren èn zijn bereid om te onder handelen over een collegepro- voorkeur uitgesproken gramma. Als de PvdA tegen beter r een college met PvdA. VVD weten in wil proberen Links Lei- Links Leiden. Tegelijkertijd den en de VVD op één lijn te krij gen, dan moet dat maar. Wij gaan er daarbij vanuit dat het college programma geen ondergeschoven i kindje wordt". hebben de socialisten wel hun ont werp-collegeprogramma rondge stuurd, maar niet de punten die an dere partijen hebben ingebracht. "We krijgen zo de indruk dat de sa menstelling van het college be langrijker wordt dan de inhoud er van. Dat vinden wij een ongewen ste ontwikkeling. De allereerste in zet blijft volgens ons een program matische overeenstemming", al dus Links Leiden. Deze combinatie Sinterklazen Folk Folkclub Horus organiseert vanavond weer een open po dium voor iedereen die folkmu ziek maakt en wil komen optre den en/of luisteren. Wie wil op treden kan dat ter plekke opge ven in Le Bambou, Herenstraat 1, waar de folkavond wordt ge houden. Aanvang: 21.00 uur. In de brief van De la Mar aan de fractie van de PvdA, staan overi gens de nodige punten van kritiek aan het adres van de VVD. Vorige week woensdag is Links Leiden PSP, PPR door de PvdA gevraagd of zij sa men met de VVD in een college wil zitten. De la Mar heeft die vraag toen ontkennend beantwoord. Het verkiezingsprogramma van de li beralen bevat volgens hem te wei nig aanknopingspunten voor een progressief collegeprogramma. Gezien de opmerkingen die de VVD de afgelopen jaren naar het hoofd van Links Leiden heeft ge slingerd (dogmatische hobyisten, sinterklazen, dromers) en de enor- stap terug die de VVD moet LEIDEN - De aanvullende uitke ring die Leiden als 'armlastige' ge meente van het rijk krijgt, onge veer 7,3 miljoen gulden per jaar be draagt, is minstens tot 1990 nodig voor het finahciële welzijn van.de gemeente. Anders kunnen de te-1 korten bij de gemeente, in het erg ste geval, oplopen tot 8V2 miljoen gulden in 1990 en is bezuinigen on vermijdelijk. In het meest gunstige geval, zo blijkt verder uit het voorlopige fi nanciële meerjarenbeeld, komt Leiden in 1990 uit op een tekor«je> öp dellgemene'uitkering ran hét kei-12 uitkering) ook na 1987 wil hebben. Volgend jaar loopt name lijk de huidige regeling af. Het ex tra geld is uiteraard mooi meege nomen, maar de gemeente staat dan wel onder een vorm van cura tele en moet een strenge controle van de rijksoverheid op het finan ciële reilen en zeilen dulden. neenhalf miljoen gulden in 1990. Om te voorkomen dat de gemeente in de rode cijfers raakt, zou dan de komende vier jaar jaarlijks een kwart van het verwachte tekort moeten worden bezuinigd. Bevolkingsgroei De onzekere financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten brengt met zich mee dat rekening Jaar moet worden gehouden met een mogelijke en zelfs jaarlijke korting op de begroting van 25.000 gulden. Maar bij die berekening wordt wel uitgegaan van ongewijzigd beleid en rijksuitkeringen op hetzelfde ni veau als nu. Vooral wat dat laatste betreft worden alle gemeenten, ook Leiden dus, geteisterd door grote onzekerheid. Het meeijarenbeeld wordt de ko j doen. geloofl De la Mar niet dat de mende tijd steeds belangrijker, liberalen serieus geïnteresseerd omdat voor een belangrijk deel op zijn in een PvdA/VVD/Links Lei- den-college. basis daarvan zal worden beslist of Leiden de extra's voor armlastige De la Mar merkt ook op dat gemeenten (de zogenaamde arti- rijk aan alle gemeenten. Verder i een kans aanwezig dat Leiden na volgend jaar geen extra geld meer krijgt, of dat die uitkering wordt af gebouwd. Al met al resulteert dit in progno ses die uitkomen op een tekort van 25.000 gulden in 1990, als de om standigheden niet veranderen. Blijkt het tij minder gunstig dan moet rekening worden gehouden met een begrotingstekort, varië rend van twee miljoen tot achte- Belangrijke en de komende vier aantikkende uitgaven voor de gemeente omvatten de kosten voor de sociale dienst en de stadsuitbreiding. Voor de nabije toekomst wordt een geleidelijke toename voorzien van het aantal uitkeringsgerechtigden (van 7640 nu tot 7900 in 1990). De stadsuit breiding levert hoge kosten op in verband met bestrating, de aanleg van groen en de kosten van werken ten behoeve van het verkeer. Daar tegenover staart echter meevallers. Zo groeide het aantal inwoners van de stad aanzienlijk sneller dan verwacht. Dat is een voordeel omdat de rijksuitkering deels op basis van het aantal inwo ners wordt berekend. Voor een an der deel gaat de becijfering uit van het aantal woningen en (sinds vo rig jaar) wooneenheden. Leiden telt veel wooneenheden, maar al lerminst is zeker of die het komend jaar weer meetellen bij de vaststel ling van de rijksuitkering. Al met al wemelt het van dé on zekere factoren in deze meerjaren planning. Als een paal boven water staat wel, zo meent ook financiële ambtenaar Van der Eijk, dat Lei den veel minder, snel in last komt als de artikel-12 bijdrage ook na 1987 binnekomt. Of de gemeente daarvoor een belangrijk deel van haar eigen vrijheid wil inleveren is een politieke afweging, die in de gemeenteraad moet worden ge maakt. Bij een korte bespreking in de raadscommissie voor financien bleek gisteravond dat de meeste partijen er wel van zijn overtuigd, dat Leiden opnieuw een aanvraag voor extra geld moet indienen. De beleidsvrijheid die daardoor verlo ren gaat wil men op de koop to nemen. "Het wordt erg moeilijf om geen artikel-12 aanvraag in t dienen", verwoordde de WD'ei Van der Nat dit. "We gaan in de problemen ko men als we geen aanvullende uit kering krijgen", verwachtte ook PvdA'er De Vreeze. Overigens heeft deze partij in een ontwerp van het collegeprogramma 1986- 1990 ook deze aanvraag al opgeno men. PvdA-wethouder Bordewijk kon desgevraagd geen uitspraken doen over de kansen die Leiden maakt om opnieuw extra geld te krijgen. "De provincie heeft nog nooit bezwaar gemaakt tegen de het meeijarenbeeld waarin de ex-I tra uitkering is verwerkt", had hij wel een kleine positieve indicatie. 1 Of Leiden daadwerkelijk voor de jaren na 1987 opnieuw een artikel- 12 aanvraag indient, wordt in een later stadium beslist, als de nieuwe gemeenteraad er zit en de Tweede Kamerverkiezingen achter de rug zijn. Wanneer er dus ook een nieuw kabinet zit.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4