Partij misleidt Leiderdorpers 'Mini-container in heel Oegstgeest' Leegloop dreigt bij Zoeterwoudse 'Meerburg' Asfalt in de strijd tegen geluidoverlast Drie kruispunten in Wassenaar beveiligd REGIO LEIDEN VRIJDAG 4 APRIL 1 Zoeterwoude steunt Derde Wereld-land ZOETERWOUDE - Van de drie ontwikkelingsprojecten die in aanmerking komen voor finan ciële steun uit Zoeterwoude maakt een alfabetiseringspro ject in Ghana de meeste kans. Althans, wat burgemeester en wethouders van Zoeterwoude betreft. Zij kiezen voor dit pro ject, één van de drie die de commissie ontwikkelingspro ject heeft aangedragen. Burge meester Houdijk over het waar om van die keuze: "omdat ont wikkeling één van de dingen is waarmee mensen gedurende hun hele verdere leven hun voordeel kunnen doen. Lezen en schrijven, dat kun je bij alle andere zaken toepassen. En dit project voldoet aan de eis die de raad destijds heeft gesteld: dat zo'n project heel Zoeter woude moet aanspreken. De scholen bijvoorbeeld kunnen hier heel goed bij betrokken worden". Raadslid A. Kolff (Progres sief Zoeterwoude) zette tijdens de bespreking van het onder werp gisteravond in de com missie financiën nog wat vraag tekens bij die keuze. Het pro ject is kerkelijk gebonden, be toogde ze, "terwijl destijds dui delijk is gesteld dat alle gele dingen van de Zoeterwoudse bevolking zich er verbonden mee moeten voelen. Je moet zo'n neutraal mogelijk project kiezen. Dat van Divos in India lijkt me geschikter". Waarmee Kolff doelde op een project om twintig open putten in het zuiden van India uit te diepen met als doel de irrigatiemoge lijkheden van kleine boeren te verbeteren in het door droogte geteisterde gebied. Ze kreeg bijval van WD-raadslid Kre- mer. Raadslid Hogenelst (CDA) vond het maken van een keuze verschrikkelijk moeilijk. Hij koos dan ook niet en verklaar de het standpunt van burge meester en wethouders te res pecteren. Burgemeester Houdijk ver klaarde ten slotte de zaak nog eens met de twee wethouders te bespreken. Het is in elk geval de bedoeling dat Zoeterwoude vijf jaar lang een van de drie projecten gaat steunen. Waar mee jaarlijks een bedrag van 8000 gulden is gemoeid. T. Lubbers erelid turn vereniging ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse mevrouw G.W. ('Truus') Lubbers is erelid van gymnastiek- en turnvereniging Meerburg ge worden. Mevrouw Lubbers kreeg deze, nog niet eerder uitgereikte, titel deze week tijdens de ledenver gadering van Meerburg omdat ze precies 25 jaar secretaris voor de gymnastiek- en turnvereniging is geweest. Na een kwart eeuw vindt ze het welletjes en mevrouw Lubbers is dan ook afgetreden. Wel blijft ze de Zoeterwoudse vereniging nog ver tegenwoordigen in het districtsbe- stuur van de NKGB. Een functie die ze ook al 23 jaar bekleedt, zo stipte districtsbestuurder Van Kleef aan tijdens haar huldiging. Vier andere leden werden gehul digd omdat ze 25 jaar lid zijn. Het gaat hier om Greet Vermeulen, Jo ke de Boer, Rie van der Meer en An Redegeld. Zij kregen een herinne ringstegel. Tennisvereniging vraagt om lening voor lichtmasten en kantine ZOETERWOUDE - Wil de Zoeter woudse tennisvereniging Meer burg niet 'leeglopen', dan moet de kantine worden opgeknapt en dient er een lichtinstallatie te wor den aangelegd. Dat onderstreepte een woord voerder van de tennisvereniging gisteravond nog eens tijdens de vergadering van de raadscommis sie financiën in Zoeterwoude. 'Meerburg' kampt mei een groot le denverloop van zo'n 100 per sei zoen. Volgens de vereniging komt dat doordat de banen niet verlicht zijn. Zodra het donker wordt, kan er geen bal meer worden geslagen en blijft de kantine leeg, zodat de verenigingskas nauwelijks wordt gespekt door barinkomsten. Veel leden stappen over naar andere tennisclubs, waar ze wel tot avonds laat kunnen spelen. De komst van verlichting het groting kunnen overleggen. Een probleem, omdat 'Meerburg' de laatste jaren met verliezen kampte. opknappen van de kantine moet De begroting is nu net sluitend^ verandering brengen in die spiraal. Dus klampte de tennisvereniging de gemeente aan met het verzoek! in aanmerking te komen voor een renteloze lening van 45.000 gulden. Het ziet er niet naar uit dat de f daarin is nog geen post opge nomen voor de lichtinstallatie en het opknappen van de kantine. Hoe moet dat straks, wilde ge meentelijk chef financiën Van Prooijen van de vereniging weten. Kort en goed kwam het ant- doodzonde dat zo'n mooi clubhuis niet optimaal wordt gebruikt", zo liet de vereniging weten. Overigens wacht Meerburg niet lijdzaam af. De club zegt momen teel zeer actief is in het werven van nieuwe leden. Zo heeft men 1200 brieven in de wijk bezorgd. "Daar krijgen we veel reacties op. Maar men vraagt meteen naar facilitei ten. Het ontbreken van licht is 'Meerburg' wordt inge- woord van het tennisclub-bestuur steeds de bottleneck". willigd, want het is gebruik bij de erop neer dat men straks, als gemeente Zoeterwoude om geen leningen maar alleen gemeente faciliteiten zijn, andersoortige garantie te verstrekken. De com- menten hoopt te organiseren, missieleden zeiden gisteravond Waardoor de club- en de barkas ook aan die regel te willen vasthou- worden gespekt, het exploitatiete- den. En: om voor gemeentegaran- kort van de kantine (20, tie in aanmerking te komen, moet wordt teruggedrongen de vereniging wel een sluitende be- verenigingsleven ontstaat. Daar hadden de commissieleden begrip voor. Niemand stemde dan ook tegen het verlenen van ge meentegarantie bij de af te sluiten lening. Waarop burgemeester Hou dijk de vereniging adviseerde al- kort van de kantine (20.000 gulden) vast "een paar btw-toernooien te meer organiseren: begrotings tekort Handtekeningen voor Centrumdemocraten, niet voor vrouwen LEIDERDORP - Tenminste drie Leiderdorpers hebben de kandidatenlijst voor de omstreden Centrumdemo craten ondertekend, ter wijl ze in de veronderstel ling verkeerden hun hand tekening te zetten voor 'meer vrouwen in de raad'. Alle andere onderteke naars van de lijst, nog 28 andere inwoners van Lei derdorp, krijgen morgen een persoonlijke brief van burgemeester Bruggeman met de vraag of zij hebben geweten voor welke partij zij tekenden. De Centrumdemocraten, een af splitsing van de Centrumpartij, blijken met - blanco - lijsten langs de Schansen en de Wilddreef bijna huis-aan-huis te hebben gescoord. De handtekeningen zijn inmiddels overgedragen aan het hoofdstem bureau in Leiden: ze fungeren nu als bewijs dat de Centrumdemo craten voldoende ondersteuning heeft om in dit district aan de Tweede Kamerverkiezingen mee te doen. Volgens burgemeester Brugge man hebben de ondertekenaars nog wel degelijk de mogelijkheid hun handtekening terug te nemen. Om precies te zijn tot 8 april, de dag waarop de kandidaatstelling plaatsvindt. De burgemeester legt in zijn brief precies uit hoe een en ander in z'n werk gaat: via een schriftelijke mededeling aan de voorzitter van het hoofdstembu reau in Leiden én aan de Centrum democraten zelf. Bruggeman over het hoe en waarom van zijn brief: "Begrijp me goed, het gaat me niet om een poli tieke stellingname of het duidelijk maken Zoeterwoude krijgt speciale storingsdienst voor riolering ZOETERWOUDE - Er komt in Zoeterwoude een speciale sto ringsdienst die problemen met de riolering gaat verhelpen. Zo'n dienst - dag en nacht be reikbaar voor Zoeterwoudena- ren - gaat de gemeente jaarlijks bijna 9000 gulden kosten. Burgemeester Houdijk heeft dat er graag voor over. Geble ken is namelijk dat, nu bijna heel Zoeterwoude op een 'echt' riool is aangesloten, het aantal storingsmeldingen toeneemt. Deels omdat er kinderziekten in het systeem zitten, deels ook omdat "we nu met een riole ringsstelsel zitten dat te verge lijken is met een Zwitsers hor loge. Terwijl we vroeger een koekoeksklok hadden", zo luidde de beeldspraak van de burgemeester toen het onder werp deze week in de commis sie financiën ter sprake kwam. Waarmee hij maar wilde zeg gen dat het nieuwe systeem storingsgevoeliger is dan het vorige. De commissieleden gingen akkoord met het voorstel, al zetten de raadsleden A. Kolff (Progressief Zoeterwoude) en Kremer (WD) er kanttekenin gen bij. "Het gaat hier toch om een behoorlijke jaarlijkse post. Ik vind dat we de kosten en ba ten na een jaar tegen elkaar moeten afwegen", oordeelde Kolff en het WD-raadslid viel haar bij. Volgens burgemeester Hou dijk vervult zo'n storingsdienst een heel nuttige functie. "Het is net als met de brandweer: die is er, maar we hebben niet elke dag een brand. Maar je moet kunnen ingrijpen. Ook in het weekeinde. Al moet die dienst maar één keer per jaar in actie komen... we moeten erover kunnén beschikken". *T, VRIJDAG Leiden Maranathakerk - Dijkstr markt, 19-22 uur. Muziekver. Concordia - Langegracht 60, bingoavond, 20 uur. Aula Dr. Voorthuysenschool - Man straat, ruilavond ruilclub Koningski 19-22 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, vrouw avond met theatergroep Panter, re band Eyeliner en disko, aanvang 21 zaal open om 20.30 uur. Gebouw De Kroon - Langegracht 6 krijg allemaal de RamBam Festival', 3 uur Groenoordhallen - Circus Toni Bolti »qq Schouwburg - pianoconcert Laure van Rooyen, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - familieconcert Re rn dentie-Orkest, 19.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. 'Teo ma'. 21.15 uur. Folkclub Horus - Witte Singel/Hen^™ straat, open podium, 21 u Warmond Trefpunt - Herenweg 80, opvoerifcaï thriller toneelver. St. Matthias, 20. val °ren Leiderdorp Kantine RCL - sportpark De Bloemei klaverjassen, 20 uur. Zoeterwoude Clubhuis De Weipoort - vrije kaa avond, 20 uur. ZATERDAG Leiden Terrein Groenoordhallen - Circus Tc Boltini, 15 en 20 uur. Groenoordhallen - vlooienmarkt, 16.30 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - markt, 10-13 Leonardushuis - Haagweg 14, markt en kledingbeurs, 10-15 i Voorschoten Poppentheater Wellus Nietus - Pr. N do< rijkelaan 4, Mariann is anders?', 14.30 i tel. 01717-8361. Rijpma met 'V De Weipoortseweg. Bewoners hebben liever dat auto's hardfer) rijden dan de herrie waarin ze nu zitten. ZOETERWOUDE - De klagende bewoners van de Zoeterwoudse Weipoortseweg krijgen hun zin: hun weg wordt geasfalteerd. Waarmee de herrie, die langs- denderende auto's op de huidige bestrating produce ren, tot het verleden behoort. Maar, zo werd gisteravond in de vergadering van de raadscommissie financiën aangestipt, er komt waar- voorkeur. Het gaat schijnlijk wel een probleèm voor terug. De ervaring correcte wijze van kan- leert dat automobilisten op een asfaltweg (nog) harder didaatstelling. Ik wil niet dat men- gaan rijden. Dat terwijl er volgens de raadsleden Ho- sen misleid worden. En ik wil, hoe- genelst (CDA) en Ooijendijk (Progressief Zoeterwou- wel dat formeel mijn taak niet is en de) nu al veel te hard wordt gereden, ik heel wat mensen over me heen Dat probleem is bij de bewoners echter bekend, zo zal krijgen, toch alle onderteke- vertelde burgemeester Houdijk. "Maar ze hebben dat nog eens duidelijk maken VW Warmond brengt agenda WARMOND - De VW Warmond geeft een teken van zijn nieuwe le ven. Het gaat om de maandagen- da, wijd en zijn verspreid door het hele dorp, waarop vermeldens waardige activiteiten en gebeur tenissen zijn te vinden. Een extra grote letter is gebruikt om de ge- liever dan de herrie, waarmee ze nu zitten aldus de beurtenis van 19 april aan te kon- Kremer (WD): "We werken nu in feite mee aan n!nrWDdnVo?ma"ecratmmaan snelheidsvel-ruimende maatregelen Laat iedereen de Dorpsstraat 106, in de kantoor- *-"* tevoren goed realiseren Daarmee doel boekhandel aldaar", staat er te le- i te leggen en de wegen zich dat de hij niet alleen op de bijbehorende plan seweg en Ommedijkseweg te reconstrueren. Verzoek van de commissie: laat het bureau, dat eer schetsplan voor de aanleg van het fietspad en de re constructie van de Weipoortseweg gaat maken, met i bekijken of er geen obstakels (hobbels, kuilen) faltering, maar ook op het zen fietspad naast de Weipoort- Woorvoerder Tromp meldt dat de maandagenda ook in de zonar- me maanden zal verschijnen. Het kloppend hart van de agenda vor men de plaatselijke verenigingen, organisaties en instellingen die op het wegdek kunnen worden aangelegd. Burge- fe„eaThun Mtfvfteiten meldeïblj meester Houdijk beloofde dat te zullen vragen. de vvv waarvoor ze hebben getekend". Of hier sprake is van een straf baar feit kon de burgemeester van morgen nog niet vertellen. Hij heeft het Openbaar Ministerie ge vraagd een en ander uit te zoeken. Bruggeman is niet van plan om verdere actie tegen de Centrumde mocraten zelf te ondernemen. Wel heeft hij de afdeling in Leiderdorp m^errrrer copie van de bewuste brief aan UhGi>1 1 Adder onder het gras: reinigingsrechten moeten omhoog Alle de ondertekenaars gestuurd f lk ™ini_i wik strijd met open vizier"). De Centrumdemocraten waren niet voor commentaar bereikbaar. WASSENAAR - Drie onveilige Wassenaarse kruispunten krijgen middendruppels, een beter zicht en verlegde rijbanen en voetpaden. Het gaat om de kruisingen Van Duivenvoordelaan/Hofcampweg, Van Duivenvoordelaan/Groene- veltlaan en Hofcampweg, Johan de Wittstraat/Starrenburglaan. B en W willen de raad zo snel mogelijk vra gen 186.500 gulden opzij te leggen voor de punten, die in het onder zoek naar verkeersongevallen en confrontaties als knelpunt uit de bus kwamen. LEIDSCH -£k DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t 'm vrijdag lussen 18 00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143. en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur. telefoon 071-123143. en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941 Bij de eerste kruising werden de afgelopen drie jaar 40 botsingen geteld, 13 maal liepen mensen let sel op. Bij de tweede kruising ging het om 32 botsingen en 8 gevallen van letsel, bij de derde om 23 en 10. Ook bij de kruisingen Van Zuylen van Nijeveltstraat/Storm van 's Gravesandeweg (bij Duinrell) en Oostdorperweg/Van Zuylen van Nijeveltstraat werden de laatste drie jaar veel botsingen geteld, waarbij zowel voetgangers, fietsers als automobilisten gewond raak ten. De gemeente is het er echter nog niet over eens welke maatrege len hier het best getroffen kunnen worden. Dit geldt ook voor de kruising Lange Kerkdam/Van Oldenbame- veldtweg/Prinsenweg, waar nog meer (ernstige) ongevallen zijn ge teld dan op de vijf bovenstaande kruisingen. De gemeente heeft hier de keus tussen een reconstructie, het instellen van een voorrangsre geling en stoplichten. In hun ver gadering van vorige week hebben B en W besloten een plan te laten uitwerken voor het plaatsen van een verkeersregelinstallatie. Een woordvoerder verwacht niet dat nog dit jaar maatregelen kun nen worden getroffen bij de druk ke kruising, die gebruikt wordt door verkeer richting kust en dorp. De andere drie kruisingen moeten nog wel dit jaar worden aangepakt. extra A»u moeten worden betaald, net zo groot is als het bedrag dat een gemiddeld gezin aan vuilnis zakken besteedt. Met een contai ner hoef je geen vuilniszakken meer te kopen, redeneerden de twee, dus de consument zou van de invoering van de containers finan cieel gezien niets hoeven te mer ken. Ook uit de enquete echter blijkt weer dat de mensen gewoon zijn doorgegaan met de aanschaf van vuilniszakken. "Je loopt nu een maal niet met elk propje papier naar buiten naar je mini-contai ner", voelt Hermes zelf het pro bleem goed aan. Bovendien heeft het stoppen van het vuil in zakken alvorens het in de container te doen als voordeel dat deze schoon blijft. Tegenstanders len ze en zestig procent proefgebruikers willen ze. B en W doen dan ook een voorstel aan de gemeenteraad om de mini-contai ners per 1 januari 1987 definitief en overal in de gemeente in te voeren. Daartoe dient voor dit jaar een kre diet van 310.000 gulden beschik-1 baar te worden gesteld. Er zit echter een adder van boa constrictor-afmetingen onder het gras. Maar 31 procent wil definitief afscheid nemen van de vuilniszak en de mini-container voorgoed ver welkomen zo lang er geen extra reinigingsrechten hoeven te wor den betaald. En B en W verhogen in het raadsvoorstel de reinigings rechten met 20,25 gulden per jaar. Kortom: het voorstel van B en W wordt door slechts 31 procent van de gebruikers gesteund. Aan de ge meenteraad het laatste woord. De bewoners van de proefgebie den, Haas wijk en de wijk waar voorheen donderdags de vuilnis auto kwam, hebben hun zegje nu gedaan in een enquête met een om vang van 2.000 formulieren (net zo j veel als dat er mini-containers zijn uitgezet). De uitslag van de enquê te na de proefperiode oktober 1985- april 1986 werd gistermiddag ge-| presenteerd door de ambtenaren ing. J. Hermes en G. Nijhof van ge meentewerken. immers, zo reaeneerae nu, neen ae Zestig~proc£nt "van de ondervraag- De twee vertelden gisteren de gemeente duidelijk kenbaar ge- den geeft dit als reden op. Veel van discussie in de gemeenteraad, maakt dat met-respondenten by de hen zijn flatbewoners. De gemeen- waar tot op heden vooral de WD voorstanders zouden worden opge- te wil nu bekijken in hoeverre in zich als tegenstander van de groe- teld. Vraag blijft alleen: bij welke nats verzamelcontainers dienen te ne, rijdende vuilnisbakken heeft voorstanders? Bq de voorstanders worden jngeVoerd. Andere bezwa- gemanifesteerd, "met spanning te- die er wel, of bq de voorstanders ren zlJn dat een mjnj.container gemoet te zien". Volgende week al die er niet extra voor willen beta- moeUyk schoon ,e houden is, dat kan men zich opwarmen aan dit len.' eerste hete hangijzer van na de ver- In de omvangrijke en kiezingen, als de diverse raads- voorlichtingscampagne commissies zich over de invoering de gemeente de invoering van de van de containers buigen. containers vergezeld doet gaan, is Hermes goochelde gisteren lang- er keer op keer nadrukkelijk op ge- m dat invoering van de contai- gepaard zou moeten gaan met verhoging van de tarieven. De Het percentage absolute tegen standers valt erg mee en bedraagt 15 procent, schrijven de twee amb tenaren in het evaluatierapport dat wemelt van de cijfertjes waarmee de reinigingsdienst volop zijn voordeel kan doen. Er is naar veel meer gevraagd dan naar de popula riteit van de containers alleen. Het grootste probleem met de mini-containers waarmee de tegen standers worstelen is dat ze geen 'K .up up stallingsmogeljjkheid hebben, redeneerde hq, heeft de 7„ti H. ren niet hebben ingevuld. Volgens Hermes is die optelling niet meer dan redelijk. Op de formulieren durig met cijfers. Hij telde bij die 31 procent die alleen een container wil zonder er extra voor te hoeven betalen 26 procent op. Dat is name lijk het percentage van de onder vraagden die de enquéte-formulie- ..x-v JSHR de wijk (met al die groene karretjes op straat) afneemt somrnjgen moejte hebben met het hanteren van de mini-con tainer. Een probleem waarmee van te voren al rekening was gehouden, namelijk dat door de invoering van ambtenaren Hermes en Nijhof de mini-containers het streven vuil troostten in een vorig rapport met bij de bron te scheiden zou worden hun gedachte dat het bedrag dat bemoeilijkt, blijkt niet of nauwe lijks te bestaan. De proefgebrui kers blijven glas naar de glasbak brengen en papiér naar de papier bak. Wel is er hier iets heel merkwaar digs aan de hand met het grofvuil. Bijna de helft van de ondervraag den stopt vuil in zijn mini-contai ner dat voorheen als grofvuil werd aangeboden. De grofvuilophaal- dienst heeft dus aanzienlijk min der werk. Wie nu verwacht dat dan het aantal tonnages huisvuil erg moet zijn toegenomen, komt totaal bedrogen uit. Dat aantal is name lijk hetzelfde gebleven. Op het ge meentehuis heeft men hier nog geen afdoende verklaring voor kunnen bedenken. Vrije kaartavond De Zoeterwoudse buurtvereni ging 'De Weipoort' organiseert vanavond een vrije kaartavond, vanaf acht uur in het clubhuis. Daar zullen ook de prijzen van het competitiekaarten van afgelopen seizoen worden uitgereikt. Ieder een is welkom. Jazzconcert De Leiderdorpse jazzclub De Wagenschuur geeft morgenavond -dus niet meer op zondag- een jazzconcert in de Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24. Dit keer treedt de Limehouse Jazzband op, een orkest dat al zo'n twintig jaar speelt. Aanvang negen uur. Collecte De collecte voor het werk van de Nederlandse Brandwonden Stichting, onlangs gehouden in Zoeterwoude, heeft 1624 gulden opgebracht. Het geld wordt naar het brandwondencentrum in Be verwijk gestuurd. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag on uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alle voor spoedeisen medische hulp). h' Voor de patiënten van de artsen: ci Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, al v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, I jy Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwe Fagelstraat 3, Leiderdorp, tel. 21866 spreekuur Rosmolen 2. n zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage. Pluii zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 21866 S1 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Ger|\ Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Ri a Kruis, De Lange: n za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zw v nenzijde 27, tel. 213546. C zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis, Klaproi d 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroei z gracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Sm W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju| gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot^o 8 uur: W. de Bruyne, Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstrai r, 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. R Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, i Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Heln|e laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagw zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zoel straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, ij m Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, d Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jasperse, Witt Singel 72, tel. 124961. Leiderdorp J. v.d. Beek, J. v.d. Leden, tel. 894539; z en zo spreekuur van 12.30-13 j Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 17060 Voor de praktyk Haaswyk: J.J. Voo zaat/G.A. van der Steenhoven, Queridi laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereil baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2521 zo, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, ti 01711-10030. Wassenaar a, G. Schaepman, tel. 14561; spreekui radres: V. Z. v. Nyeveltstraat 42; Spelt, tel. 11844; spreekuuradres Vai Groeneveltlaan 17. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een va de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01711 1219 of 1614, verneemt u eventueel we ke huisarts de weekenddienst waa APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, w( waargenomen van vr 4 tot vr 11 apri door: Zuider Apotheek, Lammenschanswe 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leidei dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Heidei Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktyk van Vestjens, Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26 Leiden, tel. 764058. Voor de praktyk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt Homanstraat 1. Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest. Leidseweg 560, tel 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: R. v.d. Welle, Piet Heinlaan 30, Oegst geest, tel. 175394. Voorschoten, Wassenaar: J. Spee, Het Wedde 99, Voorschoten, teli 071-761961. WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en weekend te bereiken via dokterstele foon: 122222. Oegstgeest Kruisvereniging, Lijtweg 7, tel. 177444, spreekuur en uitleentijden op werkda gen van 13-14 uur, za van 12-13 uur, bu ten kantoortijden en in het weekend t bereiken via dokterstelefoon: 071 122222.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2