5 0 T 'Be had nog wel tien jaar willen blijven' 'Eindelük rusl t binnen de bond' 'Laatste kansje voor Noordwijk' UVS in tweede ronde Voorzitter Paul Koopman hoopt op Praagse tafeltennislente IENBURG - AJAX VRIJDAG 4 APRIL 1 LEIDEN - In de periode dat twee belangrijk ontmoetingen niet Noordwijk in het verleden 'de gro- meer dan twee delingen oplever- te slag' sloeg, liet de ploeg het dit d?n. heeft Noordwijk de kam- seizoen juist liggen. Van een desa streus paasweekeinde wenst doel man Dick Dortmundt evenwel niet te spreken. Dat gaat hem net iets te pioenskansen, niet meer in eigen hand. Een overwinning tegen kop loper IJsselmeervogels (morgen) kan de ploeg een duw in de goede ver. "Maar je kunt wel stellen dat richting geven, maar dan nog zul- teleurstellend is verlo- Ie.n de concurrenten sinds jaren (de pen", aldus de 35-jarige routinier, sinds jaar en dag keeper van de eersteklasser. "We hadden eigen lijk drie punten moeten pakken. Dan hadden we nog een kans ge had. Nu is het een kansje gewor den". ploeg uit Spakenburg dus Quick Boys) punten moeten laten liggen. De zaken staan e "We wachten al een tijdje op de grote ommekeer", zegt Dort mundt. "Tot de winterstop had ik het idee dat het de goede kant op het elftal ging met Noordwijk, maar sinds- trainer John Eelman inder- dien zijn de prestaties gestag- daad heel anders voor. Overwin- neerd". De reden daarvan ligt op- ningen tegen WOG (zaterdag) en gesloten in een aantal factoren. Huizen (paasmaandag) hadden Dortmundt noemt als voornaamste Noordwijk teruggebracht aan de "het feit dat een paar jongens on- top van de eerste klasse. Nu die der hun kunnen draaien". Ladbroke maakt het gokkers gemakkelijk Dat laatste heeft weer te maken met het gegeven dat het team van trainer John Eelman minder wed strijden heeft gespeeld dan de an dere kanshebbers. Er moet weke lijks worden gewonnen om de con currenten in het vizier te kunnen houden. "Die druk blijkt te groot", Nunspeet was ergens begin februa- Beenhakker 'blij' met Real weet Dortmundt. "We hebben de laatste jaren al eens vaker positie gezeten. Toen lukte het vervolgens de overwinning in han- steeds niet. Ik had verwacht dat we daar nu minder moeite mee zou den hebben. Maar een paar jon gens blijven onder hun niveau en Noordwijk is in de breedte niet sterk genoeg om dat op te vangen". Dick Dortmundt stompt de bal weg, juist voordat Quick Boys-speler Jonker gevaarlijk kan worden. Katwijker Rienks (réchts) hoopt op een foutje van de doelman. "Het paasweekeinde is voor ons teleurstellend verlopen", aldus Dortmundt. (archciffoto Loek Zuydcrduin) vogels van veel meer importantie geweest. "Al willen we natuurlijk toch graag winnen. Uit hebben we tegen die jongens goed gespeeld. Toen was IJsselmeervogels het meest content met het gelijkspel. We vechten voor het laatste kans je". EINDHOVEN (ANP) - Bonds coach Leo Beenhakker stond gis termorgen om negen uur, met dik ke ogen, op het veld van TEC in Tiel. Tot ieders verwondering, en zeker die van de Betuwse jeugd voetballers, was de nieuwe trainer van Real Madrid de dag tevoren niet naar Milaan afgereisd om voor het Europa-Cupduel Inter-Real ,de internationale pers te woord te staan. Beenhakker, die tot een defi nitief akkoord kwam met de Ma- drileense topclub, had dat verzoek van voorzitter Mendoza naast zich neergelegd. De taken in Nederland waren vooralsnog belangrijker. „Ik heb mijn werk hier. Er lagen afspraken met die amateurclub. Rinus Michels kon al niet komen wegens de besprekingen in Boeda pest. Ik kon dus niet wegblijven uit Tiel. Ik wil dat ook helemaal niet. Ik respecteer mijn contract met de KNVB. Ik loop niet met een kwaaie kop rond. Ik heb alleen ge meld, dat ik per 1 juli niet verder wil. Ik wens myn plichten en ver antwoordelijkheden als bonds coach na te komen. Daartoe be hoort ook het A-elftal", aldus Beenhakker, die zich vervolgens bezighield met het UEFA-jeugdelf- tal, dat in Eindhoven een oefen duel afwerkte. De rossige Papendrechter ver wacht vandaag met bondsmanager Rinus Michels om de tafel te kun nen zitten om de periode tot 30 ju ni, de laatste dag van Beenhakker in KNVB-dienst, door te spreken. „Tot nu toe hebben we daar geen tijd voor gehad. Ik ben maandag teruggekeerd uit Portugal. Michels is dinsdag naar Boedapest gereisd. Ik werk mijn contract graag volle dig af. Dat doet Fafié bij Feye- noord, Korbach bij Twente en dat doet Israel bij Den Bosch. Het zijn de bekende wisselingen in de trai- r volgende r mij klaar i tegen Marken. Toen ging het zéér slecht. Tegen Quick Boys hebben Tot de winterstop had Noord DEN HAAG (GPD) - Ladbroke wijk goede hoop op een positieve Racing International gaat het draf- rensportgebeuren Nederland laatste wedstrijd den gehad. Gezien het loop hadden we daar kunnen win nen, al gaf een gelijkspel de ver houdingen goed weer". Waarna Noordwijk uit tegen Hui zen niet verder kwam dan een ge lijkspel en de ploeg vervolgens in het paasweekeinde opnieuw kost bare punten liet liggen. Vooral het puntverlies van maandag tegen de jaargang 1985/'86. De wederom Huizen deed zeer in het vorig jaar Noordwijk. "We handen de wed- nn urnntsp wii7P aanoakken zo teSen Nunspeet noemt Dick Dort- strijd in handen, totdat we vlak bleek gisteren op lln persconfe- zelfs "één van de besten, voor tijd die strafschop tegen kre- rpntip die het Eneelse bedriif eiste- Maar daarna zijn we gaan kwakke- gen ren hield in Den Haag. Ladbroke Jen We hebben tot de paasdagen Een zege had Noordwijk weer ti- ondertekende eerder od de dae een- heel weinig wedstrijden gespeeld, telkandidaat gemaakt. Dan was het overe^komst met de mfnisteries De eerste na die wedstrijd tegen treffen morgen tegen IJsselmeer- van landbouw en visserij en justi tie, waarin werd vastgelegd dat het concern de komende twintig jaar garant staat voor de inkomsten en uitgaven in het Nederlandse go kwezen bij de paarden. De Stichting Totalisator Neder land (STN), de vorige vergunning houder, wordt overgenomen door de Brit andere Draf en Rensport (STDR). Veel werknemers van de vroegere STN zullen door de nieuwe organisatie VALKENBURG - UVS is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Leidsch Dagblad-cup dankzij een 0-3 overwinning op Valke- n'68. In de vooruit gespeelde wedstrijd toonde UVS zich, uiter aard, de betere ploeg, maar de Kikkerpolderformatie verzuimde de mooiste kansen te benutten. Ook de tegenstander kreeg via Aijan Werkhoven (schot van afstand) en Frank Duindam (kopbal net over) enkele mogelijkheden, maar die stonden niet in verhou ding tot de kansen van UVS. In de eerste helft hadden Hans de Kruys, Mario Faber en Theo van Seggelen het karwei al moeten afmaken, maar het fel verdedi gende Valken hield de zoveel hoger spelende opponent op de '0'. Dit tot ergernis van trainer Raboen, die Cock van Weerlee en Aad Neuteboom (de laatste had werkverplichtingen) aan de kant hield. Met Jeroen Desar en Maarten Blonk in de ploeg ging het beter. Hans van Leeuwen, Maarten Blonk en Hans de Kruys maakten het karwei in het tweede part af. worden overgenomen. Ladbroke AMSTERDAM.(GPD) - Reikhalzend kijkt Paul Koopman heeft zich ten doel gesteld de totali- uit naar zijn eerste buitenlandse trip. De voorzitter van de mlüTen lulden) Jdfastïch°op te Nederlandse tafeltennisbond draaide op de open toernooi- schroeven. Daarvoor investeert het en van Luik en Karlsruhe weliswaar alvast warm maar Britse bedrijf, met een jaaromzet het Europees kampioenschap in Praag van 5 tot 13 april van ruim vijf miljard gulden een toponderneming in Europa, enkele tientallen miljoenen guldens. Het is inmiddels genoegzaam be kend dat de draf- en rensport in Nederland moeilijke tijden door maakt. De totalisatoromzet is in de afgelopen jaren fors teruggelopen. Ook spelen de Nederlanders min der in de lotto en toto, waarvan de opbrengst ook behoorlijk is afge nomen. Het lijkt wel of de mensen betekent voor de Amsterdammer de vuurdoop. door Rob Onderwater ons land niet zo'n zin meer heb ben in het wagen van een gokje. Bij Ladbroke is men mening toegedaan. Neil Goulden, managing-direc tor van het Britse c dat het teruglopen stelling voor het gokken te maken heeft met een verkeerde aanpak, „Het is nu eindelijk rustig binnen de bond", stelt hij, „dat is een goed teken, want er valt nog veel te doen". Onder Koopman werd het duo De klus in Praag heeft zijn privé- «erard Bakker en BeUine Vriese- leven danig in de war gestuurd, koop weer ofricieel herenigd Ster- Het lijkt wel of Koopman zelf als ker d°/:N™R0we nSnfkkehfkl actief speler achter de tafel dient te Qde NWf het nadrukfehjke verschijnen, zoveel tijd moet hij yer?°,^ i zijn tafeltennishobby spende- te steUen^oor v^i vrou- Hpf ;oar inofiie nac Hrip maan wencoach. „Ik heb het geluk dat ik Het jaar 1986 is pas drie maan- nietg met verleden te maken en guivjc. DIJ J- hi- Uooft hii 7iin "*eis mei, xiei veneueii ie nicmeii heel andere werkgev4r Dupharhet grootste ge- deelte van de voorraad snipperda gen reeds opgevraagd. De vrije tijd is voornamelijk i door was het i stuur makkelijk om niet te doen over de terugkeer v ker". Met die actie hoopt de bond v ;rn, gelooft gesproken om orde te scheppen i.. de belang- de bestuurlijke chaos binnen de bond. Paul Koopman heeft nog Vriêsëköop"weer goéde 1 T - geen moment spijt gehad van zijn den voor het beoefenen van top- Hij vertelde gisteren dat Ladbroke vorig jaar op 19 oktober uitgevoer- sport te hebben gecreëerd. Koop- in Belgie (waar het sinds vier jaar de machtsgreep met het doel het man: „Dit bestuur is topsportmin- actief is) een sftuatie aantrof die zittende college uit het zadel te ded. We doen er alles aan om de vergelijkbaar is met de huidige in wjppen. Zowel op bestuurlijk- als spelers met de beschikbare midde- Nederland. Men heeft daar een ke- technisch niveau was er voor de jen zo goed mogelijk voor de eve- ten van wedkantoren van de grond ad-mterim geïnstalleerde bestuurs- „ementen voor te bereiden. Als gebracht met andere faciliteiten pioeg heel wat puin te ruimen. Dat Voor Bettine de aanwezigheid van dan de Belgische gokkers gewend de Nederlandse tafeltennisbond Gerard Bakker belangrijk is, moet waren- - zich onder het vorige bewind soms je zo'n man meenemen. Vriese- kudde kemphanen ge- koop mag niets anders dan het le- -i t.t_ prestaties aan haar kop nerswereld. Maar ik zo kunnen stellen, dat als week een opvolger voo staat, dat deze man de voorberei ding van het Nederlands elftal op de kwalificaties voor het Europees kampioenschap op de bank mee maakt. Tegen Schotland en West- Duitsland. Dat is dan een andere situatie, waarin ik ruimte maak". Oude schoenen Toen woensdag het definitieve bericht naar buiten kwam, dat Beenhakker per 1 juli de technisch verantwoordelijke man bij Real Madrid werd, wist half Nederland zeker waarom de coach vorige week dinsdag afzag van de verlen ging van zijn contract met de voet balbond. Leo Beenhakker had al nieuwe schoenen, heette het fi guurlijk. Sectiebestuurder Harm sen, de man achter het vertrek var Beenhakker, was ervan verzekerd, dat de trainer niet zo maar zijn de schoeisel weggooide. „Dat de mensen nu zeggen, dat ik al rond was met Real, is een rotstreek. Het is niet waar. Er zijn afspraken ge weest met de KNVB, waar ik me steeds aan gehouden heb. Ik wil niet met modder gooien, schuldi gen aanwijzen, maar ik heb er wel behoefte aan de feiten en gebeurte nissen op een rijtje te zetten", zo verdedigde Beenhakker zich tegen de publieke opinie. „In november had ik mijn eerste contact met Real. Op 16 december had ik een gesprek met de top van de KNVB over de verlenging van mijn contract met nog eens twee jaar. Graag heb ik gezegd en ik heb Real vervolgens nee verkocht. De KNVB heeft mijn wensen aange hoord en vervolgens heb ik tot 11 maart, dus bijna drie maanden, niets vernomen over een invulling van de afspraken. Ik heb daar mijn verwondering over uitgesproken. Wie in Zeist had dat moeten doen? Uiteindelijk is er in Oost-Duitsland met de sectiebestuurders Hogewo- ning en De Vries een nieuwe af spraak gemaakt. Op 18 maart zou er, aldus bondsvoorzitter Van Mar ie, in Zeist een uitgewerkt contract klaar liggen voor Michels, Advo caat en mijn persoontje. Ik was die dag op het sportcentrum met de UEFA's. Ik ben vijf keer naar mijn kantoortje gelopen, maar er lag niets op het bureau. Voor het ge sprek van een dag later, over de laatste details, was niet eens een tijd afgesproken. Van Marle liet ook niets van zich horen. Toen was voor mij het uur U al voorbij. Dat was het moment, dat er weer geen concept-contract klaar lag. Ik dacht, Leo je word gepiepelfl. Ik kon me niet langer in de maling la ten En het resultaat is ernaar. De Tièrce Ladbroke-wedkantoren re- droeg, was voor Paul Koopm zen als paddestoelen uit de grond een bron van ergernis. en de Belgische gokkers konden >En niet al)een v00r my» oor. een minuut voor het begin van de deelt hij, „iedereen werd stekelig koers nog hun favoriete paard uit- van die ruzies. Met name de re- zoeken en vanuit het wedkantoor creanten spraken er schande van ^uxoutssc uiei. c op de daar opgestelde monitoren dat de naam van de Bond werd be- misschien niets hebben, want met haar hebben natuurlijk een lokker van jewelste in handen", stelt hij. „Ze is een kanshebster voor de Europese titel. Straks hebben we want ze de strijd volgen. Ladbroke dat een smeUrd. Ik zag als één van mijn heeft een mentaliteit die je bij wei aantal van dergelijke wedkantoren voornaamste taken het scheppen nig sporters in Nederland aantreft. vpr. sfeer, waarin met elkaar Dan moet je natuurlijk wel zuinig met haar omspringen. Ik durf te stellen dat de NTTB zich flexibel ten opzichte van Bettine opstelt. in Nederland gaat openen, wacht dat de Nederlandse gokker kon worden gewerkt", van de nieuwe aanpak gechar meerd zal zijn. Voorts wil de wedgigant het ima- Kanshebster go van de draf- en rensport in ons .Per 1 maart optredendals offl- land verbeteren. Ladbroke streeft "eel voorzitter van de NTTB con- anaers stateert de Amsterdammer dat zijn T Oj™,,orl5oa inzet niet voor niets is geweest. ■L'Uaenveriies Paul Koopman kijkt reikhalzend uit na NTTB stelt zich nu flexibel op ten opzichte Minder leden betekent ook min der inkomsten en financieel boert de NTTB toch al niet best. Nog steeds hangt de bond een faillisse ment boven het hoofd, nadat de fis cus beslag liet leggen op het met de ijshockey bond opgezette Prins Willem Alexander-centrum in Zoe- termeer. Ex-voorzitter Jaap Roe ten ontwierp destijds een BV-con- structie, waarin de Bond optrad als huurder. De fiscus evenwel is van plan de NTTB en NIJB aansprake lijk te stellen voor de schulden. „Daarover bestaat nog grote ondui delijkheid", aldus Koopman, „er is nu overleg gaande en ik hoop dat wij als sportbond buiten schot blij- j r zijn eerste buitenlandse trip in dienst van de tafeltennisbond: "De in Bettine, dat was onder het vorige bestuur wel anders". (foto gpd> voorzitter van de topsportcommis sie, voor zorgen. Als er een paar ru zie hebben, springt hij er meteen in, neem dat maar van mij aan. Rot zooi kunnen we nie' meer gebrui ken" I baanfaciliteiten wedmogelijkheden. In ie der geval heeft de Britse firma al toegezegd dat er een half miljoen gulden zal worden vrijgemaakt voor extra raicedagen en een half miljoen voor sponsoring. Men verwacht al voor 1986 een toe name van het prijzengeld is van tien procent. Als tenminste de ver wachting - en de gok - van Ladbro ke uitkomen. Zege Wojtinek DENAIN (AFP) - Bruno Wojtinek heeft gisteren in Noord-Frankrijk de Grote Prijs van Denain gewon nen. De Fransman van Poolse af komst was de snelste sprinter van een omvangrijke kopgroep. Zijn ploeg controleerde van de start de 170 kilometer lange wed strijd. Eerst reed de Tsjech Jan Ko- ba 45 kilometer vooruit in het ge zelschap van de Belg Patrick Ver- schueren. Zij werden 60 kilometer voor de eindstreep ingelopen. ADVERTENTIE Zaterdag 5 april voetbalwedstrijd V.V. NOORDWIJK - IJSSELMEERVOGELS Aanvang 15.00 uur Sportpark "Duinwetering" Aangeboden door Café-restaurant "Blauwe Gans", Koningin Wilhelminaboulevard Noordwijk Nu de lucht weer geheel is opge klaard, hoopt de NTTB stilletjes dat in Praag de lente aanbreekt. „Een vloeiende samenwerking werkt goed voor beide partijen. Als iedereen het naar z'n zin heeft, ko men de prestaties vanzelf. Die leve ren ons weer positieve publiciteit op. Na die periode van ruzies mag ik wel stellen dat de bond een suc cesje nodig heeft. Al is het alleen maar om het imago te verbeteren. Een medaille zou ons zeer goed van pas komen". Een prijs in Praag zou ook in een ander opzicht een positieve uitwer king kunnen hebben. Net als de KNVB heeft de tafeltennisbond te kampen met ledenverlies. „Dat moet hoe dan ook tot staan worden gebracht. Een paar jaar geleden hadden we nog 50.000 leden, we hebben er inmiddels 5.000 minder. Het verloop bedraagt ongeveer 5 procent per jaar. Onder de weglo pers zitten nogal wat jeugdleden. Dat kunnen we natuurlijk niet heb ben". Rotzooi Dat de naar het Oostblok afgevaar digde equipe de reis per trein'en auto heeft ondernomen, illustreert nog eens de penibele financiële si tuatie bij de bond. „Het is niet zo dat we acuut geld nodig hebben", verklaart Koopman, „maar op deze ADVERTENTIE Landelijke Jeugdcompetitie Morgenmiddag 14.00 uur Deze advertentie wordt u aangeboden door Jan Vossensteeg 60 Leiden Katwijk, Rijnsburg, Alphen kunnen we een flink be drag uitsparen. We kunnen dat weer voor andere dingen gebrui ken". Voor het aantrekken van trainers bijvoorbeeld. Na het Europees kampioenschap belegt de NTTB een conferentie met Gerard Bak ker (vrouwen) en. Jan Vlieg (man nen) met verlenging van de con tracten als gespreksthema. De bond wil best met beiden verder, maar of dat wederzijds is, is nog de vraag. Groninger Vlieg bijvoor beeld ergert zich in hoge mate aan de gebrekkige trainingsfaciliteiten. „Ik wil best full-time in dienst", zegt Vlieg, „maar wat heb ik daar aan als ik niet met die gasten kan trainen. Niets toch. De jongens wil len professioneel bezig zijn, maar daarvoor ontbreekt het geld. Dat is frustrerend en roept weerstander op". Na het aantrekken van een spon sor is de bond weliswaar wat rui mer in de slappe was komen te zit ten, „maar niet in die mate", aldus Koopman, „dat we een full-time trainer aan kunnen trekken. Dat is veel te duur. We zullen het in de toekomst moeten blijven doen met part-timers". Of er moeten zich meer geld schieters voor Oranje melden. Me de daarom is Paul Koopman ge brand op goede prestaties in Tsje- choslowakije. Hij zal er persoonlijk op toezien dat de NTTB-afvaardi- ging daarbij de fatsoensnormen niet overschrijdt. Het gedrag van de Nederlandse tafeltennissers liet op mondiale evenementen in het verleden immers nog al eens wat te wensen over. Vorig jaar nog bij het WK in Gothenburg werden twee spelers op het vliegtuig gezet. Koopman is ervan overtuigd dat er in Praag niets van dien aard zal gebeuren. „Dat weet ik zeker. Daar zal chef d'equipe Piet Römgens, de Vlieg hoopt op promotie De eerste dagen van het EK-ta- feltennis in Praag zijn gereser veerd voor landenwedstrijden. De vrouwenploeg is ingedeeld in de hoogste categorie en heeft met Bettine Vriesekoop en Mir jam Kloppenburg kansen op een medaille. Patricia de Groot en Ellen Bakker completeren de ploeg van coach Gerard Bakker. De mannenploeg van Jan Vlieg hoopt op promotie naar de A-poule. De verwachting is dat Engeland te sterk is voor het viertal Henk en Ron van Spanje, Frank Boute en Rob Turk, maar Oranje moet in staat worden geacht de tweede plaats te bereiken, die ook recht geeft op promotie. Geloofwaardigheid Op vrijdag 21 maart werd door de KNVB een nieuwe afspraak ge maakt met Beenhakker. In die bij eenkomst van 25 maart liet de bondscoach aan Michels en Van Marle weten niet verder te willen. Een dag later, toen Beenhakker naar Portugal was gereisd voor een toernooi van de UEFA-jeugd, werd het nieuws wereldkundig ge maakt. Beenhakker:„Mijn geloof waardigheid had door de negatieve uitlatingen van Harmsen al een knauw gehad. Mijn positie was zeer beschadigd. Dat had ik alle maal nog kunnen verwerken, maar dan had de KNVB bijvoorbeeld na het gesprek van 28 januari over de publicaties in Vrij Nederland da den moeten stellen. Het bestuur was toen nog steeds unaniem om mijn contract te verlengen. Als steun in de rug, hadden ze toen en kele dagen later met dat concept contract moeten komen. Dat ge beurde niet. En ik begrijp niet waarom, wat daar achter kan zit ten. De KNVB wilde tenslotte zelf in een vroeg stadium onderhande len. Waarom worden afspraken niet correct afgehandeld? Dat was na de eerdere problemen het mo ment om de consequenties te aan vaarden. Vervelend, want ik had nog wel tien jaar in Nederland wil len blijven. Het technische team bij de KNVB, met Michels, Advo caat, dokter Kessel, dat werkte uit stekend" Beenhakker heeft geen enkel leedvermaak richting Harmsen en de KNVB, dat hij nu trainer wordt van een van topclubs van de we reld, iets wat met name door de Ajax-voorzitter voor onmogelijk werd gehouden. „Van dat soort vermaak houd ik niet. Ik vind mijn vertrek bij de KNVB nog steeds enigzins jammer. Aan deandere kant is Real Madrid natuurlijk een club, waar je best mee voor de dag kunt komen. Ik ben er eerlijk ge zegd heel blij mee. Het is niet niks. ADVERTENTIE a.s. zaterdag 14.30 uur 1e KLAS LVB SPORTPARK DE MORS SMARAGDLAAN V.V. LEIDEN - ALPHIA GEBR. OPDAM B.V. AUTOSLOPERIJ Voorschoterweg 41, Valkenburg, tel. 315101

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13