mededelingen gemeentebestuur 7 t/m 11 april 1986 De krant wordt in Nederland gemiddeld 44 minuten per dag gelezen. Dat mag wel even in de krant! Gemeenteraad Maandag 7 april a.s. om 20.00 uur Agenda: Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden Instelling commissie herbenoeming Bur gemeester en benoeming leden Uitgifte in erfpacht perceel grond in de Me- renwijk Noodlokalen openbare basisschool De Noorderkring, Willem de Zwijgerlaan 44 Bouwkundige voorzieningen bijzondere basisschool Haanstra, Rapenburg 131 Initiatiefvoorstel Links Leiden en D'66 over verordening Kamerbemiddelingsbureaus Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Wijziging gemeenschappelijke regeling Energiebedrijf Rijnland Uitbreiding huisvesting openbare school voor speciaal onderwijs De Twee Sleutels Verdeling structurele investeringsimpuls; compensatiekosten Brandweerwet; her- bezettingsgelden diverse rijksbijdragere gelingen Verordening regelende het zwanger- schaps-, bevallings- en ouderschapsverlof Restauratie foyer c a. Stadsgehoorzaal Telefooninstallatie Groenoordhallen Aanschaf paternosterkasten c.a. dir. woonruimteverdeling Bijzondere ontheffingen sluitingsuur Vaststelling aantal uren vakonderwijs openbare basisscholen en overschrij dingsquotiënt vakonderwijs bijzondere ba sisscholen 1986-1987 N.B. Voortaan zal een half uur voor» afgaande aan elke raadsvergadering overleg plaatsvinden met fraktie- voorzitters (om 19.30 uur). Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 9 april om 19.30 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Volkshuisvestingsplan 1986-1990 Presentatie bouwplan 23 woningen Oran jeboomstraat/hoek Levendaal Verkoop grond Vondellaan Opheffing Saneringsbedrijf Renovatie van 8 woningen Zijlsingel e.o. Restauratie krediet en uitgifte in erfpacht Ververstraat 12 Bouw 229 huurwoningen vlek 15 Stevens hof wbv. "Eensgezindheid"' Bouw 12 huurwoningen hoek Telderska- de/Hoflaan wbv. "De Goede Woning" Uitgifte in erfpacht in de Merenwijk aan Schakenbos-Dongelmans B.V. Uitgifte in erfpacht onroerend goed Pas teurstraat 1a/3 te Leiden aan de heer Van der Zon Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof t.b.v. 46 premie A-woningen Verkoop perceel grond gelegen achter het onroerend goed Paul Krugerstraat 23 Verkoop van grond gelegen aan de Slik* steeg Verkoop perceel grond achter Uiterste gracht 150 Verkoop grond grenzend aan Rembrandt- straat 24 Schouw-/ en taxatierapporten De punten worden gezamenlijk met de commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer behan deld. Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur. Donderdag 10 april a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: wijziging tarieven Stadsgehoorzaal bevolkingsonderzoek baarmoederhals kanker nota scholing vrouwen in de bijstand herziening algemene bijstandsverorde ning toeslag kamerbewoners overeenkomst gemeente Leiden/RUL in zake de Jelgersmakliniek beheersvorm en bestuurssamenstelling Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vergadering vrijdag 11 april a.s. om 9.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis Agenda: 9.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift tegen voorwaarden ver bonden aan een subsidiebe schikking voor pand Haarlem merstraat 56 9.50 uur: hoorzitting inzake twee bezwaar schriften van de Stichting Het Leidse Volkshuis tegen het pro gramma Specifiek Welzijn 1986 en tegen de arbeidsovereen komst sociaal cultureel werk voor de jaren 1986-1989 met ABVA-KABO en WSCW 10.40 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift tegen een afwijzing op het verzoek om een tegemoetko ming in de verhuis- en herinrich tingskosten 11.00 uur: hoorzitting inzake het bezwaar schrift van mevrouw Servaas te gen de vestiging van een Turks restaurant en café in het pand Nieuwe Rijn 19. Vergadering vrijdag 11 april a.s. om 14.00 uur In de B. en W. kamer van het stad huis. Er zullen achttien bezwaarschriften tegen de afwijzing op het verzoek om een eenmalige uitkering 1985 behandeld worden. Voor nadere informatie kunt u bellen 254168. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Overige vergadering Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 9 april a.s. om 20.00 uur In ka mer 12/13 van het Gulden Vlies Agenda: Advies van buro "Zijaanzicht" over veilig heid van het Polderpark voor gebruikers in het algemeen en voor vrouwen in het bij zonder (in overleg met buro Emancipatie zaken). Voor informatie 254199. Voor informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Diversen Verkeers(veiligheids)- spreekuur De gemeente houdt sinds kort eenmaal per week een "spreekuur verkeersveilig heid". Op dat spreekuur kunnen burgers klachten over verkeers-onveilige situaties voorleggen aan ambtenaren van de Directie Verkeer en Vervoer. Het gaat dan m.n. over onveilige kruispunten, hard rijden in woonwijken, on voldoende uitzicht e.d. Het spreekuur wordt iedere week gehouden op woensdagoch tend van 10.30 tot 12.00 uur op het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. Om onnodig wachten te vermijden dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken met mw. P. van Polanen, tel. 254802. Op dit spreekuur kunt u uw klachten en wensen na der toelichten en zal bekeken worden binnen welke termijn hier iets aan gedaan kan wor den. Voor alle duidelijkheid: het spreekuur is NIET bedoeld voor klachten over een slecht wegdek, gebrekkige straatverlich ting, defecte verkeerslichten, parkeerver- gunnlngen ties. Dat zijn: voor klachten over defecte straatverlich ting: tel. 252884 (Energiebedrijf Rijnland) voor klachten over slecht wegdek, kuilen, omvergereden verkeersborden: 254601/ 254602 defecte verkeerslichten: 254474 verstopte straatkolken: 252091 parkeervergunningen en -ontheffingen: 254501 Bestratingswerkzaamheden Mosselbank en Milanenhorst Maandag 7 april a.s. beginnen herbestra- tingswerkzaamheden in de Mosselbank en Milanenhorst. In beide gevallen wordt er aan de indeling van de straat niets veranderd. Fa. de Bolster uit Leiden zorgt voor de uit voering van het werk en als de weersom standigheden meezitten, zal het resp. 3 en 2 weken duren voordat het karwei is Start Heempark-excursies Zondag 6 april a.s. om 14.00 uur is er weer een rondleiding in het Heempark aan de Oegstgeesterweg. Tussen nu en okt. zal er elke maand zo'n rondleiding zijn op zondag middag. Het is een voortzetting van de jubi leumwandelingen van 1985. De vaste dag wordt de laatste zondag van de maand met als enige uitzondering dus de wandeling van komende zondag. (Een ge volg van het paasweekend). Door regelma tig mee te gaan beleeft u het park van de prille lente tot in de herfst. U hoort ook van alles over het beheer van de specifieke ge biedjes in het park. De wandelingen duren ongeveer 1 Vè uur en staan onder leiding van natuurgidsen van het IVN (Instituut voor Natuurbeschermings educatie). Gemeentelijke sociale dienst Bijstand en ziekenfonds Deze mededeling is van belang voor twee groepen kliënten: Groep I: thuiswonenden jonger dan 65 jaar met een bijstandsuitkering. De bijstandsuitkering die u een dezer dagen ontvangt is lager dan u gewend bent. Wat is er aan de hand? Tot nu toe was u altijd vrijwillig verzekerd voor het ziekenfonds. In verband daarmee ontving u voor de ziekenfondspremie extra bijstand. Op 1 april 1986 is echter de vrijwillige ziekenfondsverzekering opgeheven. Wat betekent dit voor u? Sinds 1 april j.l. bent u dus niet langer vrijwillig, maar verplicht verzekerd voor het ziekenfonds. U hoeft geen premie meer aan het ziekenfonds te betalen. Om die reden vervalt de bijstand voor de ziekenfondspremie. Wel verzekerd!! Uw aanmelding als verplicht verzekerde wordt verzorgd door de Sociale Dienst. Met andere woorden: u blijft gewoon verzekerd, alleen op een andere manier dan tot nu toe. Wanneer de premie voor de vrijwillige verzekering rechtstreeks door de Sociale Dienst werd overgemaakt, is dit inmiddels beëindigd. Niet vergeten!! Misschien hebt u de bank of giro gemachtigd om de ziekenfondspremie automatisch over te maken. Denkt u er dan aan deze machtiging in te trekken. Groep II dat zijn de thuiswonende bejaarden met een bijstandsuitkering Tot nu toe was u altijd via de bejaardenverzekering verzekerd bij het ziekenfonds. Wat betekent dit voor U? Omdat u sinds 1 april verplicht verzekerd bent, wordt voor de berekening van de bijstand geen rekening meer gehouden met de premie voor de bejaardenverzekering. Binnenkort krijgt u bericht van het ziekenfonds over de hoogte van de verplichte ziekenfondspremie. U moet dan aan uw ambtenaar bij de Sociale Dienst doorgeven hoe hoog de premie is. De Sociale Dienst kan dan bij de berekening van uw uitkering rekening houden met de nieuwe premie. Heeft u nog vragen? Als u nog iets wilt vragen of als er iets niet duidelijk is in bijv. groep 1 of 2, dan kunt u het beste het speciale informatienummer 251211 bellen. Hoe zit het nu met de bijdrage verzorgingskosten en ziekenfonds voor bejaarden in bejaardenoorden. Ook voor die groep is besloten de bejaardenverzekering vanaf 1 april op te heffen. Bij de berekening van de hoogte van de bijdrage die u verschuldigd bent, wordt rekening gehouden met de ziekenfondspremie. Verplichte verzekering Afhankelijk van de hoogte van uw inkomen, komt u met ingang van 1 april in aanmerking voor de verplichte verzekering of moet u zich particulier verzekeren. Het ziekenfonds neemt daarover contact met u op. Wanneer uw inkomen rechtstreeks wordt overgemaakt aan de Sociale Dienst, zijn deze gegevens reeds bij het ziekenfonds bekend en zal het ziekenfonds de nieuwe premie rechtstreeks declareren bij de Sociale Dienst. Als u zelf zorgt voor het betalen van de verschuldigde premie, dan wordt u verzocht de nieuwe premie aan de Sociale Dienst door te geven, zodat hiermee bij de berekening van de bijdrage rekening kan worden gehouden. Indien g reeds verzekerd was bij de Intergemeentelijke Ziektekostenverzekering (IZA) of bij de Politieverzekering, blijft u bij deze instellingen verzekerd. Zonodig wordt, evenals voorheen, deze premie rechtstreeks aan deze instellingen overgemaakt. U wilt meer weten? Mocht u meer willen weten over deze nieuwe regeling of iets niet helemaal begrepen hebben, neemt u dan contact op met het speciale nummer van de Sociale Dienst, tel. 251217. Verkiezingen Inzage kandidatenlijsten leden van de Tweede Kamer Vanaf woensdag 9 april a.s. liggen de kandidatenlijsten voor een leder ter Inza ge In kamer 10 van het stadhuis. Zitting over geldigheid kandidatenlijsten. Het hoofdstemburo zal voor de kiezers op maandag 14 april a.s. om 15.30 uur In ka mer 9 van het stadhuis een beslissing ne men over de geldigheid van de kandida tenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten, alsook de wijze van vermelding. Binnen twee dagen na de dag, waarop het hoofdstemburo de beslissing heeft geno men, kan ieder kiezer van die beslissing I schriftelijk in beroep komen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Stemmen bij volmacht in een ander dan het aangewezen stemburo Als u een stem wil uitbrengen in een wille keurig stemburo in Nederland i.v.m. de ver kiezingen van de leden van de Tweede Ka mer op woensdag 21 mei a.s. dan kunt u alsvolgt handelen: Stemmen in een ander stembureau Wanneer u niet kunt gaan stemmen in het stembureau dat op uw oproepingskaart staat vermeld, dan kunt u op het gemeentehuis een kiezerslegitimatiekaart aanvragen. Daarmee kunt u in ieder willekeurig stembu reau in Nederland uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het gemeentehuis een rose formulier krij gen, dat u moet invullen en ondertekenen. Daarna levert u dit formulier met uw oproe pingskaart in bij de directie Burgerzaken. Dat kan tot uiterlijk 16 mei a.s. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de direc- Inlichtingen Voor inlichtingen over het vorenstaande, of andere zaken de verkiezingen betreffend, kunt u terecht bij de directie Burgerzaken, hiertoe geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 15.00 uur. Telefonische in lichtingen kunt u krijgen onder nummer 254112 en 254111. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het gemeentehuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, zqlfs op het laatste moment. Stemmen bij volmacht Bent u op 21 mei a.s. verhinderd om per soonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand machtigen om dat voor u te doen. Voor dit stemmen bij volmacht bestaan twee mogelijkheden: 1U kunt op het gemeentehuis een groen formulier krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet ondertekend worden door uzelf en degene die voor u gaat stemmen. Na invulling en ondertekening moet dit for mulier uiterlijk op 7 mei a.s. worden inge leverd op het gemeentehuis van uw woon plaats. Opsturen kan ook: uiterlijk 6 mei a.s. Degene die namens u uw stem gaat uitbrengen, krijgt dan een volmachtlegiti- matiekaart. Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembu reau in Nederland. 2. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld moet hét door u en uw gemachtigde worden onder tekend. Met deze ingevulde en onderte kende oproepingskaart kan uw gemach tigde op de dag van de stemming voor u gaan stemmen in het stemdistrict waar u bent ingeschreven. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn twee voorwaarden verbonden, u en uw gemachtigde moeten beiden staan ingeschreven in hetzelfde stemdistrict uw gemachtigde moet uw stem tegelijk uit brengen met zijn/haar eigen stem. Leidse Politie gaat verhuizen Op dinsdag 15 en woensdag 16 april a.s. zal de Leidse Politie gaan verhuizen van het oude politiebureau aan de Zonneveldstraat naar het nieuwe gebouw aan de Lange gracht 11Het nieuwe postadres van de po litie wordt: Postbus 9101, 2300 PC Leiden. Bereikbaarheid In verband met de verhuizing zullen de ad ministratie en het bureau Vreemdelingen van de politie op 14, 15 en 16 april voor het publiek gesloten zijn. De overige bu reau's zullen geopend blijven. Voor bezoek aan de politie tijdens dé verhuizing is het verstandig om tevoren een telefonische af spraak te maken (tel. 149961 of 258888). U hoort dan of u op het oude of het nieuwe adres moet zijn. Ook voor 't overige kan de verhuizing voor het publiek tijdelijk enig on gemak opleveren. Telefoonnummers Het alarmnummer van de politie blijft, ook na de verhuizing ongewijzigd: 144444. Het nieuwe algemene informatienummer van de politie wordt met ingang van dinsdag 15 april: 258888 (tót 15 april: 149961). Parkeerpolitie De parkeerpolitie zal vanaf donderdag 17 april tijdelijk worden ondergebracht in het pand Nieuwsteeg 6 en zal in de loop van september 1986 in het oude politiebureau aan de Zonneveldstraat worden gevestigd. Betaiingen Voor het doen van betalingen per kas (boe tes/bekeuringen) dient men (na de verhui zing) op het nieuwe politiebureau aan de Langegracht te zijn. De kas is op werkdagen geopend tussen 8.00 en 16.15 uur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 7 april Wijk 2 en 8 woensdag 9 april Wijk 5 en 7 donderdag 10 april Wijk 4 en 6 vrijdag 11 april Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Wassenaarseweg 56, verbouwen pand tot kantoorruimte Stationsweg 35, wijzigen voorgevel pand Morsweg 137, verbouwen en uitbreiden woning en berging. Driemasterwal 55, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak woning Driemasterwal 57, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak woning Rijnzichtstraat 12, bouwen berging Rijnsburgerweg 10, verplaatsen kweek kassen naar perceel tussen gebouwen 13 en 17 Meloenstraat naast 41bouw praktijkruim- Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver- gunnihgen voltjens de normale procedure te verlenen: Rijnsburgerweg 21. verbouwen tehuis en vergroten aanbouw Boshuizerkade e.o, wijzigen gevelkozijnen van.238 woningen Nieuwe Rijn 95, verbouwen/restaureren pand Molenstraat 5-5a en Bronkhorststraat 43 en 45a, renoveren woningen volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwenweg: bouwen tuinhuisje op de tuinen A21A26, B24, D9, G7, H11, H 19, K1; uitbreiden tuinhuisje op tuin B6; bouwen schuurtje op tuin L7 Waardstraat 55, verbouwen en uitbreiden woning Garenmarkt 26, verbouwen woning Uiterstegracht 24, 26, 28 en 30. verbou wen woningen Uiterstegracht 58, verbouwen woning Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 7 april 1986 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 7 april a.s. om 20.30 uur In ka mer 12 van het "Gulden Vlies' Behandeling Ingekomen brieven Gandhistraat 83, verbouwen woonhuis Stevenshofjespolder vlek 14), keuze kleuren en materialen (bouw 46 woningen) achter Langebrug 99, bouw van 10 wonin gen cosynstraat 25, aanbrengen dakopbouw (achtergevel) V.d. Waalstraat 46, verbouwen woning en aanbrengen dakkapel (zijgevel) Jan Lievenstraat 17, bouw prefabschuur in achtertuin Waardstraat 63, aanbrengen dakkapel in voorgevel dakvlak Overrijn 19, restaureren woning Floresstraat 34, verbouwen woning en aan brengen dakkapel in voor- en achtergevel- dakvlak Topaaslaan 20, wijzigen indeling voorgevel pui Steenstraat 45-47, verbouw, uitbreiden en wijzigen indeling onderpui voorgevel Stevenshofjespolder (vlekken 18, 20, 23). bouwen verkeersbrug over de dobbewete- ring Mozartstraat 16, wijzigen indeling voorgevel Parelstraat 8, wijzigen pui-indeling voorge vel Heemskerkstraat 98, verbouwing Willem de Zwijgerlaan, nabij Groenoord- straat, bouw transformatorstation Buitenruststraat 6a, aanbrengen dakkapel in achtergeveldakvlak Hadwijchlaan, bouw bedrijfsruimte Mahlerstraat 19, wijzigen voor- en achterge velindeling Gloxiniadal 18, aanbrengen dakkapel in ach tergeveldakvlak Akkerhoornbloem 22, wijzigen indeling achergevel Herenstraat 120, bouw stenen schuurtje in achtertuin Herengracht 19, verbouwing wijzigen ach tergevel Jan Vossensteeg 17, verbouwen woning Rijnsburgersingel 72. verbouwen woning Sfevenhofsjespolder (vlek 14), vergroten berging met garage t.b.v. bouwnummer 34 De Ruyterstraat en omgeving, renovatie 118 woningen in plan 1 "De Waard" (wijzigen achtergevel) Ter Haarkade 6, wijzigen indeling voorgevel kozijnen Paulus Buysstraat, bouw 5 woningen (wijzi gingstekeningen) Diepenbrocklaan 1verbouwen Mavoschool Ztjlsingel t/o 95, bouw bergruimte Vossebos 6, bouw verdieping op woning Vrouwensteeg 12, verbouw woning/winkel pand tot woonhuis Rijnsburgerweg 10, verbouwen en uitbrei den gebouw 25 en 26 terrein AZL Heidezegge 20, aanbrengen dakraam in achtergeveldakvlak Heidezegge 22, aanbrengen dakraam in "achtergeveldakvlak Niels Bohrweg, bouw bio-technisch bedrijf (wijzigingstekeningen) Fien de La Marstraat 25. aanbrengen voor ziening openhaard Oude Vest 43, aanbrengen opschrift (in los se letters) "Leidse Schouwburg" Vondellaan 27, bouwstenen berging in ach tertuin Stevensbloem (nabij de Stevenshofdreef), vestiging RABO-bank in winkelcentrum Pieterskerkhof 42, restauratie v.d. Spekhofje Nieuwsteeg 6-8, restauratie voormalige Bank van Lening Kanaalweg 46, verbouwen woning Const. Huijgenslaan 25, bouw stenen schuur in achtertuin De Wetstraat 21verbouwing (wijzigen ach tergevel) Jan Paetsplein 11aanbrengen dakkapellen in voor- en achtergeveldakvlak Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter Inzage bij de secretaris van de wel standscommissie, kamer 116A van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voor te lefonische inlichtingen en aanmelding voor het spreekrecht kunt u bellen met telefoonnummer 254543, b.g.g. 254559. M0

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10