VS willen val van olieprijzen stuiten Acties dreigen bij NS Oorlog' om sojabonen en gierst Bush vreest schade voor banken 'Snel vierde haven voor Scheveningen' WOENSDAG 2 APRIL 1986 ECONOMIE PAGINA 9 WASHINGTON (AP/UPI/Rtr) De Amerikaanse vice-president George Bush heeft dins dag gezegd dat de stabiliteit van de internationale oliemarkt hersteld moet worden en dat voortzetting van de vrije val van de olieprijzen niet in het belang van de Verenigde Staten is. Hij zei dit twee dagen voor zijn vertrek naar het Golfgebied, waar hij een bezoek zal I brengen aan Saoedi-Arabië, Oman, Bahrein en Noord-Jemen. De keldering van de olieprijzen c dermijnen volgens Bush de Ameri- herwinnen. Brent-olie, de toonaangevende kaanse olie-industrie en het bank- oliesoort uit de Noordzee, werd wezen. „In termen van inflatiebe- gistermiddag op de termjjnmarkt strijding en stimulering van de verkocht voor 9,25 dollar per vat economie is een lage olieprijs gun- voor levering in juli, de laagste stig. Maar als het nationale veilig- prijs die ooit voor deze oliesoort heidsbelang gevaar loopt of aanzienlijk aantal financiële instel lingen in beroering dreigt te ko werd genoteerd. Bij het slot van de handel was de prijs enigzins her steld tot 10,40 dollar. West texas In- nog te zwijgen over de termediate, de belangrijkste Ame- mensen in de olie-industrie, dan rikaanse oliesoort, kwam ook tijde- gaat het de verkeerde kant op", al- lijk beneden de tien-dollargrens. In dus Bush. de middag ging een vat West Texas voor 9,75 dollar van de hand, maar Hij vergeleek de val van de olie- tegen het sluiten van de handel tiebeperking. prijzen van de afgelopen maanden met de val van een parachutist die zonder parachute springt en zei dat aan die ontwikkeling een einde moet komen. Ook de minister van energiezaken van de VS, John Her rington, heeft zich in deze zin uit gelaten. Hij vond dat Saoedi-Ara bië gewezen moet worden op de moeilijke positie waarin de Ameri kaanse olie-industrie zich op dit moment bevindt. In reactie op de uitspraken van Bush, die bij Saoedi-Arabië zal aandringen op stabilisering van de olieprijzen, hebben de olieprijzen zich gisteren aan het slot van de handel in New York enigzins her steld, nadat zij eerder beneden de tien dollar per vat (van 159 liter) waren gekomen. Saoedi-Arabië, de grootste olieproducent ter wereld, voerde vorig jaar zijn produktie op om zijn greep op de oliemarkt te kwam de prijs in de buurt van de 10,40 dollar. Volgens deskundigen is het her stel tijdelijk en zullen de prijzen opnieuw beneden de psycholo- De Katwijk 7 wordt in de haven gisch belangrijke grens van tien van Scheveningen gereed gemaakt dollar per vat komen, omdat de voor het vertrek naar de visrijke Opee sterk verdee d is over de een gebleden 0p de Noordzee. Still,gre- eventuele produktiebeperkmg en geling of niet: vrijwel alle vissers vooral over de verdeling daarvan zijn peT aprU ullgevaren voor de per land. De Venezolaanse minis- jaarlijkse 'jacht'. Staatssecretaris ter van olie, Opec-voorzitter Arturo Ploeg (visserij) maakte onlangs be- Hernandez Gnsanti heeft al laten kend dat de kotters dit jaar in to- weten de OPEC niet op zijn land taai weken aan de kant moe- hoeft te rekenen voor een produk- ten blijven om de overbevissing te bestrijden. ROCHESTER (UPI) Het Ame rikaanse fotografieconcern East man Kodak is van plan opnieuw op de markt te komen met appa ratuur voor instant-fotografie. Kodak moest zich begin dit jaar na het verliezen van een jaren lang juridisch gevecht met con current Polaroid volledig uit de ze sector terugtrekken, maar het concern wil haar commerciële en industriële afnemers op korte termijn nieuwe mogelijkheden aanbieden voor het maken van direct-klaar foto's. Dat staat te lezen in het jaarverslag van Kodak. Een fede ral rechter in Boston gelastte het concern begin januari onmiddel lijk te stoppen met haar activitei ten op het gebied van de instant- fotografie nadat was vastgesteld dat zeven patenten van Polaroid Kodak werkt aan nieuwe instantcamera werden geschonden. Kodak zag zich gedwongen een aantal fa brieken te sluiten en moest de bezitters van instant-camera's schadeloos stellen omdat zij zon der de bijbehorende films niets meer met hun toestel konden doen. Vooruitlopend op de te ver wachten rechterlijke uitspraak was hiervoor al 494 miljoen dol lar ten laste gebracht van het re sultaat over 1985. Mogelijk wordt de strop nog groter als Polaroid een schadevergoeding moet wor den betaald. De voorzitter van de raad van bestuur van Kodak, Colby Chandler, noemt 1985 in dan ook een „teleurstellend jaar", maar zegt ook dat in de ko mende jaren flinke stijgingen van de winst en de omzet zijn te verwachten. De nettowinst van Eastman Kodak daalde vorig jaar met 64 procent tot 860 miljoen gulden. De omzet bleef vrijwel gelijk met 27,6 miljard gulden. Kodak kon digde op 11 februari aan dat er het aantal werknemers over de hele wereld in de loop van dit jaar met tien procent zal worden verminderd om de resultaten te verbeteren. Dat betekent dat er bijna 13.000 banen zullen ver dwijnen. DEN HAAG (ANP) De vierde Scheveningse haven moet zo spoedig mogelijk worden aangelegd. Dat bepleiten burgemeester en wethouders van de gemeente Den Haag in een gisteren verschenen nota, die nog deze zomer tot een voorstel aan de raad moet leiden. Scheveningen behoort tot de gemeente Den Haag. De vierde haven, die ongeveer 100 miljoen gulden gaat kosten, zou noodzakelijk zijn voor het behoud van de werkgelegenheid in Schevenin gen. Aan de aanleg zouden twee voorwaarden moeten worden verbon den: er moet voldoende zekerheid zijn over de uitgifte van de nieuwe haventerreinen en de hogere overheden (rijk en provincie) moeten bereid zijn een financiële bijdrage te leveren. Garantieafspraken, voor het geval de haven met tekorten kampt, zouden moeten voorkomen dat de ge meente mogelijke verliezen geheel voor haar rekening moet nemen. De gemeenteraad van Den Haag besloot in 1984 tot een „integrale bena dering" van het Scheveningse havengebied. Behalve de mogelijkheid van een vierde haven moest ook het functioneren van het bestaande ha vengebied onder de loep worden genomen. B en W hebben de ideeën voor de vierde haven vrijwel geheel overgenomen van de projectgroep onder leiding van ir. dr. W. Schut, die haar plannen vorig najaar al presen teerde. Voor het bestaande havengebied hebben B en W nu onder meer als uitgangspunten in gedachten stimulering van visserij, handelsvaart en offshore en uitbreiding van recreatie in de tweede haven. Veel Katwijkse vissers hebben Scheveningen als thuishaven. Verder zouden de eerste en derde haven dieper moeten worden ten behoeve van grotere schepen. Slepers weer in oorlog op Westerschelde VLISSINGEN (ANP) - De rijks politie te water in Zeeland stelt een onderzoek in naar schermutselin gen die zich gisteren hebben afge speeld op de Westerschelde tussen de sleepboot Zwitserland van de firma Muller uit Terneuzen en de Fighter van het Belgische bedrijf Union. Daarbij is de sleepboot Zwitserland zwaar beschadigd ge raakt. De twee sleepboten hadden alle bei opdracht gekregen van de kapi tein van een Japanse autocarrier, de Jupiter Diamond, die op drift was geraakt, om assistentie te ver lenen. Tijdens deze werkzaamhe den raakte de Zwitserland bekneld tussen de autoboot en de Fighter. De bemanningen vari beide sleep boten geven elkaar de schuld van het incident. Ze hebben aangifte gedaan bij de politie. Daar kwam later ook nog eens de aangifte bij van de kapitein van de sleepboot Breezand uit Vlissingen. Hij zegt dat ook zijn schip door de Nederlandse sleper is geprovo ceerd. De rijkspolitie te water is be zig om in deze chaotische toestand verklaringen te verzamelen, zodat er proces-verbaal kan worden op gemaakt. De gespannen sfeer tussen de onderlinge sleepvaartbedrijven die elkaar op de Ooster- en Wester schelde beconcurreren is verder verslechterd, nadat de rechter en kele weken geleden twee sleep bootkapiteins heeft veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenis straffen. Deze vonnissen werden opgelegd naar aanleiding van vechtpartijen en gevaarlijke inci denten tussen de elkaar beconcur rerende sleepbootbemanningen. Die voorwaardelijke gevangenis straffen hangen als het zwaard van Damocles boven de hoofden van de betreffende kapiteins. Volgens de vechtende partijen vormen deze voorwaardelijke vonnissen aanlei ding tot sterk provocerend gedrag van de tegenpartij. Oliecrisis treft Oostblok zwaar in export-inkomen GENEVE (Rtr) - De forse daling van de olieprijzen heeft ongunstige gevolgen voor de Oostbloklanden en daarmee voor de handel tussen Oost en West. Dit zegt de Europese Commissie voor Europa van de Verenigde Naties (ECE) in haar gisteren gepubliceerde jaarlijkse rapport. De export van de Sowjet-Unie naar het Westen verminderde vorig jaar al met acht procent, vooral door afnemende olieleveranties, terwijl de uitvoer van westerse lan den naar de Sowjet-Unie met slechts een procent toenam. Deze trend zal zich dit jaar versterkt voortzetten, omdat de communisti sche landen volgens de ECE niet in staat zullen zijn het verlies aan de- viezeninkomsten uit de export van energie te compenseren. Daardoor zullen zij minder geld hebben voor het importeren van westerse pro- dukten. De ECE, waarbij alle Europese landen plus Canada en de Verenig de Staten zijn aangesloten, stelt vast dat de uitbreiding van de Oost-Westhandel sinds 1970 voor een belangrijk deel te danken was een toeneming van de export van olie, gas en steenkool uit het Oost blok en een gelijktijdige stijging van de prijzen van deze produkten. De communistische landen kregen hierdoor aanzienlijk meer harde valuta's binnen, waardoor zij meer uit het Westen konden importeren. Vooral de Sowjet-Unie heeft daar van geprofiteerd. De deviezenin- komsten van dit land kwamen voor tachtig procent uit de export van energie. Looneis van duizend gulden ineens *e, ultramoderne terminal op Heathrow. Kort Zakelijk Illegaal De Chinese regering heeft in de afgelopen maanden 96.000 bedrij- i gesloten die in strijd met de KLM krijgt de ruimte bij nieuwe terminal Heathrow Ladbroke's neemt paardentoto over DEN HAAG (ANP) - Het Britse be- drijf Ladbroke's neemt het afslui- dense vliegveld Heathrow, die gis- weddenschappen op de teren officieel is geopend door LONDEN (GPD) - De KLM en de NLM behoren tot de weinige bui tenlandse vliegmaatschappijen die gebruik zullen kunnen maken van terminal 4 van het Lon- paardenkoersen over van de Sport- totalisator. Het Britse bedrijf wil in Nederland een paar honderd kan- voorschriften werden opgezet door toren openen waar de wedden- staats- en heeft de bijna 100.000 m2 groot is. De bouw kosten hebben 800 miljoen gulden gevergd. Het nieuwe gebouw is dankzij een ook nieuw aangelegd station aangesloten op het Londen- se metronet. Er is in de planning uitgegaan van acht miljoen passagiers die jaarlijks van de nieuwe terminal Terminal 4 is vooral bedoeld gebruik zullen maken. Dat maakt UTRECHT (ANP) - By de Neder landse Spoorwegen dreigen acties tegen de volgens de Vervoersbond FNV sterk verslechterde werkom standigheden. Bovendien stelt de bond dit jaar een looneis van dui zend gulden bruto in de vorm van een eenmalige uitkering voor alle NS'ers. De bond zal zijn leden bij de NS de komende weken infor meren, zodat nog voor het eind van de maand met acties kan worden begonnen. Dat heeft een woord voerder van de Vervoersbond FNV gisteren bekend gemaakt. Zaterdag zal het bondskader zich op een vergadering in Amsterdam buigen over de vorm van de te voe ren acties. "Stakingen sluiten we zeker niet uit", aldus de bonds- woordvoerder met nadruk. In de twee weken daarna volgen actie- vergaderingen in het land. Volgens de Vervoersbond FNV, die bij de lopende NS-cao geen partij is, zit het probleem hem niet zo zeer in die cao, maar in de ma nier waarop NS dat contract uit voert. De bond heeft een groot aan tal grieven: de flexibele werk- en rusttijden; het "wegmasseren" van de arbeidstijdverkorting (atv), wat volgens de bond bijvoorbeeld ge beurt door rustdagen tussen de verschillende diensten tot atv-dag te bestempelen; het wegvallen van overwerkvergoedingen; grote ver lofachterstanden, waardoor vrije dagen steeds moeilijker op te ne men zijn en de verschraling van het werk door de "procesvereen voudiging" die NS aan het door- zodanige vooruitgang geboekt dat directie en bonden overeenkwa men het "broze gesprek" voort te zetten. Dan moet duidelijk worden of er een soort 'herenakkoord' kan worden gesloten waarbij Akzo zich in principe bindt om naar een ge middelde 36-urige week te gaan De werkgevers in de grafische bedrijfstak blijken moeite te heb ben met de afgesproken 36-urige werweek, die per 1 oktober van dit Volgens de Vervoersbond FNV jaar zou ingaan. Het argument dat en partij-instellingen, China Daily gisteren l meld. Het sluiten van de bedrijven past in de beleid dat is gericht te gen corruptie en fraude. Vooral i de nationale Britse lucht- de afgelopen maanden zijn wat dit De paardentotalisator verkeert al schappen kunnen worden afgeslo- vaartmaatschappij British Air- ten. De overname is in principe ways, die al zijn vluchten van en naar Londen in het nieuwe ge bouw zal concentreren. Naast KLM en NLM mag verder alleen nog Air Malta van terminal 4 ge- voor een langere termijn. Ladbro ke's heeft echter bedongen dat zij zich na driejaar kan terugtrekken. BOERENFRAUDE - Een 29-jari- ge veehouder uit het Friese Brit- op verdenking van fraude i China weer enkele jaren in moeilijkheden. Het bruik maken ministerie van landbouw rij staat tot nu toe garant en zal vandaag de overname officieel angetrokken Schoolverlaters De deze week begonnen school- moetenbekrachtigèn verlaterscampagne van het minis terie van sociale zaken en werkge legenheid, om jongeren te bewe gen tijdig op zoek te gaan naar werk, heeft als motto "Ga vóór je laatste schoolvakantie werk zoe ken. De kans op een baan is groter dan je denkt". Sociale Zaken heeft geconstateerd dat schoolverlaters het afgelopen jaar sneller doorge stroomd zijn dan in vorig jaren. Dit jaar komen er 275.000 280.000 jon geren op de arbeidsmarkt terecht. Dollar De koers van de Amerikaanse dollar is enkele centen gestegen. Ontwerp en aanleg van de nieu we terminal hebben 13 jaar in be slag genomen. Wat nu klaar is, is de modernste terminal ter wereld die Heathrow, nu al het drukste vlieg veld ter wereld met z'n 30 miljoen passagiers, alleen maar nog druk- ker. Terminal 4 zal, ondanks de of- gearresteerd. De boer wordt ervan ficiële opening van gisteren, pas op verdacht een bedrag van 200.000 12 april volledig operationeel zijn. gulden dat hij bij de bank had ge- Voor Nederlanders betekent die leend te hebben verduisterd. Naar opening, dat alle vluchten met eigen zeggen is de veehouder KLM, NLM en British Airways slachtoffer geworden naar Londen vanaf Schiphol er Zestienhoven in de nieuwe termi nal zullen eindigen. de super heffing. Hij zou in een jaar tijd sterk in zijn melkquotum zijn ge kort. rechtvaardigt het bedrijfsresultaat dat NS vorig jaar behaalde, een uit kering van duizend gulden ineens aan het personeel. "NS heeft im mers met minder mensen meer werk gedaan", aldus de woord voerder. In totaal zouden de FNV- eisen, inclusief het herstel van de overwerkvergoeding, De Federa tieve Spoorwegvakvereniging FSV, met 4.750 leden de tweede vakbond bij de spoorwegen, is het in grote lijnen eens met de grieven van de FNV-bond. "Ook bij de FSV zijn er plannen om NS onder druk te zetten", aldus FSV-voorzit- ter J. Kruse gisteren. Zijn organisa tie denkt aan speerpuntacties op bepaalde plaatsen, een 24-uurssta- king of het "brandweermodel": massaal ziek melden. Kaderleden van de FSV zullen hierover volgen de week vergaderen. Akzo Het cao-overleg bij Akzo zal vol gende week worden voortgezet. Nadat het overleg twee weken ge leden was vastgelopen op een ver dere verkorting van de werkweek naar gemiddeld 36 uur, is gisteren Uitbreiding EG drijft conflict met VS op de spits De boze woorden vliegen de laatste schade lijden. In 1986 alleen al zou weken weer met de regelmaat van die schade oplopen tot ruim drie de klok over de Atlantische Oce- miljard gulden, en dus dreigde de aan. De Verenigde Staten zijn boos Amerikaanse regering de EG vori- uulldl °P de Europese Gemeenschap, en ge week met handelsmaatregelen iE?:irisrcr boos toteen dergeiiik bedragais handelsregels heeft geschonden, den bereid heeft verklaard om (in door niet met de handelspartners GATT-verband) met de handels te onderhandelen over de gevolgen partners te praten over de gevol- koersveriies onder invloed over zoveel boosheid en onbegrip, tegemoet gekomen worden. De verdere dallr^ van de oheDriizen Er wordt zelfs al openl,jk van 'oor- Amerikanen willen op zeer korte - "g a e oliePr,Jzen. log, gerept Geen strijd met de wa_ termyn overleg plegen met de EG. pens echter, want het gaat hier niet Komt er dan geen overeenstem- - ming over een vergoeding, dan Op de wisselmarkt in Amsterdam werd gisteren voor de dollar een of ficiële middenkoers vastgesteld 2,63 gulden, bijna twee cent dOOr meer dan de 2,61 gulden van vorige l_|anc rio Rri liin week donderdag. Vanochtend HanS de bfUIjn Vliegreizen ANWB Vanwege het onlangs geleden kolven en gierst. om de kernbewapening in de we reld of de gevechten in de Golf van Sirte, maar om sojabonen, mais- Voordeliger de uitbreiding schap met Spanje had moeten gebeuren GATT, de internationale komst inzake handel en tarieven. Volgens Europées commissaris voor buitenlandse betrekkingen, de Belg Willy de Clercq, zullen de Amerikanen juist profiteren van de uitbreiding van de EG en niet al leen op handelsgbied. "Ook poli tiek, omdat de uitbreiding het de Gemeen- gen van de uitbreiding van de Ge- Portugal. Dat meenschap. De Amerikanen lijken het de landbouwproblemen als gevolg van die uitbreiding nu te willen isoleren van de andere discussies. Dat is voor de EG onaanvaardbaar, maar uit Amerikaans oogpunt wel begrijpelijk. Er is momenteel bijna geen land- bouwprodukt of er is wel sprake van een overschot op de wereld markt. Dat geldt ook voor de ge- de werknemers hebben ingeleverd voor de invoering van atv is niet meer houdbaar, zo laten ze weten. "Het verdwijnen van de inflatie als gevolg van olieprijs- en dollarda lingen geeft meer koopkrachtver betering voor de werknemers". Inmiddels was eind 1985 op ruim driekwart van de Nederlandse werknemers een regeling voor ar beidsduurverkorting van toepas sing, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Bij de overheid ligt het percenta ge op 90,7 procent van de werkne mers, bij de door de overheid ge subsidieerde instellingen op 92 en bij het particuliere bedrijfsleven op 71,2. ONDERWERELD - De georga niseerde misdaad in de Verenigde Staten heeft zich tot een 'industrie' ontwikkeld met een jaarlijkse om zet van circa 106,2 miljard dollar. De voornaamste bronnen van in komsten zijn de drugshandel, ille gale gokspelen, prostitutie en woe- kerpraktijken. Er bestaat echter nagenoeg geen 'legale' industrie meer waarin de onderwereld geen wortel heeft geschoten. Tot deze conclusie komt een door president Reagan in het leven geroepen com missie. De enige industrietakken die nog niet door de 'Mob' (de maf fia) zijn geïnfiltreerd, zouden de verwerkingsindustrie en de mijn bouw zijn. verlies van 20 miljoen gulden wil de ANWB (een miljoen leden) al Door de toetreding van Spanje en Portugal raken de Amerikanen een deel van hun export van mais, gierst en sojabonen naar die lan den kwijt. Omdat binnen de EG geen handelsbelemmeringen be- terse bondgenootschap zal verster- noemde i ken", z i hij in reactie op de a de Amerikanen niet soja en gierst. Wat De zoveelste handelsoorlog tus- ;n de EG en de VS staat immers haar vliegreizen afstoten. Eerder al op uitbreken. Het afgelopen jaar staan is het voor hen sinds 1 janua- de reisorganisatie al gestopt met hebben we die al gehad over staal, ri voordeliger die produkten in Eu- zuidvruchten en over schoe- - ropa te kopen dan in de VS. Boven in daar komt nu een veldslagje dien verlaagde Spanje per 1 maart graanprodukten bij. Aanlei- zijn importheffingen voor EG-lan kondiging van president Reagan Spaixje en Portugal kwijt kunnen, handelsmaatregelen tegen de moeten ze ergens anders zien af te zetten. De VS klagen al jaren over het Europese landbouwbeleid dat met fikse subsidies de inkomens de boeren (en daarmee indirect het proefprogramma met de vlieg reizen naar de populaire zonbe- stemmingen. Nu zal ook het overi- ge pakket, de exclusievere reizen ding is de toetreding van Spanje en den en reserveert Portugal 15 pro- naar onder meer Indonesië, uit Portugal tot de EG per 1 januari cent van zijn markt voor graanpro- handen worden gegeven. Een defi- jongstleden, die de Gemeenschap dukten uit de Gemeenschap. Dit nitief besluit over het beëindigen op twaalf lidstaten met 320 miljoen alles gebeurt met toestemming van van het reispakket moet nog val- burgers bracht. de overige EG-partners. len. De ANWB zal alle voor dit jaar De Amerikanen beweren dat zij De regering in Washington be- geboekte reizen nog zelf verzorgen, door die uitbreiding van de EG weert dat de EG de internationale EG te nemen. Douanetarieven Als de Amerikanen niet willen inbinden, dan is ook de EG best °°k _P.f?^ukt'e,.V<gL?-V^C.h^ bereid tot harde tegenmaatregelen, bijvoorbeeld in de vorm van in voerbeperkingen en hogere doua netarieven. In Brussel zegt men echter dat dit alles onnodig is. als de Amerikanen maar naar redelij ke argumenten willen luisteren. Daarbij wordt erop gewezen dat de EG zich al twee maanden gele ten) in stand houdt, waardoor die met veel lagere prijzen op de we reldmarkt scherp kunnen concur reren met hun Amerikaanse colle ga's. De regering in Washington heeft de aandrang tot protectionisme van de eigen landbouw tot nog toe weten te weerstaan, maar een (han dels)oorlogszuchtige houding naar Europa toe was daarvan wel de consequentie. Dat heefl de voor bije jaren al tot talloze conflicten geleid, die vrijwel altijd na moeiza me onderhandelingen in het voor deel van de Europese Gemeen schap zijn beslecht. Dat lijkt ook nu weer te gebeu ren, want volgens de GATT-regel- tjes heeft de EG het gelijk aan haar zijde. De strijdlust van de Ameri kanen ten spijt De tijd is in elk ge val voorbij dat, zoals 25 jaar gele den, vanuit het Congres het ver zoek kwam om een Amerikaanse vloot naar Europa te sturen, omdat de EG de invoer van Amerikaanse kippen aan banden legde. AMSTERDAM (ANPl De hoofdfond sen op de Amsterdamse effectenbeur«. hebben woensdagmorgen overwegend lagere noteringen te lien gegeven. Te gen de achtergrond van de flinke da ling in Wall Street viel de schade ech ter veelal nogal mee. Een hogere dollar zorgde in Amsterdam voor een steun tje in de rug. Evenals dinsdag viel Koninklijke Olie bij de internationals weer uit de toon. Terwijl de andere waarden in de sector terrein moesten prijsgeven gin gen Olies tachtig cent omhhoog naar f 190.20. Andere winnaars waren FGH. HBG, Volker Stevin, Gist-brocades en Pakhoed, met als grootste verschui ving de winst van f 1,30 bij Volker Ste vin op f 33,80. Akzo moest zestig cent prijsgeven op f 173,20 en Hoogovens negentig cent op f 101,40. Unilever was tegen het midda guur f 1,50 gezakt naar f 419,50. ABN moest f 5 achteruit naar f589. Midden- standsbank, die voorbeurs met de aan kondiging van een claimemissie van 1 op 10 tegen de koers van f 185 kwam, verloor f 3,50 en kwam op f 210,50. VNU zakte een rijksdaalder naar f 290 en Heineken f 1,80 naar f 238,70. Verder bleven de verliezen beperkt tol hooguit een gulden. De obligatiemarkt was redelijk prijshoudend gestemd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9