I Stompwijk voordelig voor Zoeterwoude 'Oegstgeestenaren denken alleen aan eigen hachje' B en W berekenen herindeling Openbare wc! bij markt Wassenaar ZOETERWOUDE/STOMPWIJK - De samenvoeging van Stompwijk en Zoeterwoude kost Zoeterwoude waarschijnlijk niets. Dit heeft het college van B en W globaal uitgere kend, zo bleek gistermiddag tijdens een persconferentie. De dagelijks bestuurders had den deze belegd om het Zoeterwoudse standpunt nog eens luid en duidelijk over het voetlicht te brengen voordat een statencommissie van de provincie erover vergadert. Op het laatste moment bleek ech ter dat de vergadering een ma; is verschoven naar 15 mei. De jc nalisten waren al uitgenodigd de drie besloten hun advies REGIO LEIDEN WOENSDAG 2 APRIL parallel lopen, in ieder geval niet :n maand tegenstrijdig zijn. De jour- Beschermen Gedeputeerde Staten mondeling In het advies aan GS schnjfl ze wat aan te scheraen Zo bleek dat hct kwetsbare gebied rond CDA wêthouder T^van der H® *"oud* en Stompwijk het den niet erg tevreden over het beste door één gemeente kan wor Leidschendamse groenbeleid. "In den beschermd tegenover stedehj- de Geerpolder loopt een streep, ke invloeden Zoeterwoude is Aan de ene kant iijn landelijke aangewezen hiervoor want die weilanden, aan de andere kant Hn^keb.k staan kassen", sprak hij. ';En bij de d^cussie over de Geeipolder heeft heer staande grondgebied y de gemeente geen vinger uitgeste- ken B en W hebben dit alles onlangs aan GS geschreven, samen met Leidschendams raadsvoorstel uit 1982. Hierin rekenen B en W uit dat het afstoten van Stompwijk ver moedelijk enkele tonnen oplevert, maar dat ze er toch niet voor kan warmlopen. Volgens B en W van Zoeterwoude heeft de minister van binnenlandse zaken daar te weinig naar gekeken. Hy zou voorname lijk de daling van de uitkering van het gemeentefonds in ogenschouw hebben genomen. Toch moesten deze opmerkin gen niet worden gezien als opbie den. Acties in of bezoeken _J Ook op andere terreinen heeft de samenvoeging voordelen. Nu al is de kern Stompwijk deels op Zoe terwoude gericht, wat betreft voor zieningen, accommodaties 2 combinatie Hazerswou de, Koudekerk aan de Rijn er Benthuizen. Stompwijk werden van de hand enigingsleven. De Klaverhal, het gewezen en evenmin zal Stomp- gemeentelijk zwembad en sport wijk worden gebruikt voor de park Haasbroek worden door het wens om als grotere gemeente te- buurtschap bezocht. Daarnaast genwicht te kunnen bieden tegen maken de twee gemeenten deel uit van dezelfde afdeling van de land en tuinbouwbond, Stompwijkse bejaarden betrekken sinds jaar en dag 'Huize Emmaus' en de Rabo- Burgemeester Houdijk bena- bank heeft een afdeling Stomp- drukte nogmaals dat wanneer er wijk/Zoeterwoude. De kerken geen herindeling zou zijn, Zoeter- stichten een dekenaat voor Stomp- woude geen enkele claim zou leg- wijk en Zoeterwoude en er bestaat gen op het buurbuurtschap. Nu de er een uitstekende korte wegver- provincie daar nog steeds op lijkt binding tussen Stompwijk en Zoe aan te sturen - vooral uit bestuur- terwoude-dorp, voor zov lijk oogpunt - loopt de gemeente snelverkeer als langzaam verkeer. Zoeterwoude niet weg. Sterker Ook is er een "frequente busver- nog: ze voert aan dat de belangen binding". Kosten Maar tegenover die tegenvaller staan meevallers als: lagere kosten van gemeentereiniging, onderwijs, subsidies, riolering, sportaccom modaties, gemeenschappelijk re gelingen en vooral het onderhoud van plantsoenen, wegen en water lopen. Hoe hoog deze kosten zijn, is volgens Van der Heijden moei lijk te schatten. De gemeente Leid- schendam heeft geen aparte deel begroting Stompwijk, maar neemt de bedragen op in de algehele be groting. Ook Zoeterwoude kan daardoor moeilijk schatten. Toch is volgens B en W duidelijk dat Stompwijk na zowel het samenvoeging jaarlijks niet meer kost of oplevert dan 10.000 gulden. In een armlastige situatie zal de ge meente niet terecht komen en rijk Stompwijk, de gemeente meester. hoeft ze er ook met van worden. Het aantal ambtenaren kan wor den uitgebreid en het voorzienin genniveau blijft op peil. "Hier wordt niemand iets tekort gedaan" en wanneer Stompwijkers willen meebesturen, kunnen ze meer in vloed uitoefenen dan in het grotere Leidschendam. Of Leidschendamse beloftes kunnen worden waargemaakt, is de vraag. Doordat Zoeterwoude zich afzijdig opstelt, weet ze niet precies welke dingen spelen. Wel oppert burgemeester Houdijk ba dinerend dat de laatste vier, vijf jaar - tijdens de steeds sterkere her indelingsdiscussies - misschien wat meer is gedaan voor het buurt schap. Gevraagd naar de diepere gedachten achter de opmerking, Zoeterwoudenaren Belgen worden genoemd. Tenminste, dat meent de burge- wordt hij voorzichtig. "Sommige dingen vergen een lange voorberei dingstijd", zegt hij. "Hoeveel ge meenten zijn nog niet bezig met het realiseren van een woonwagen kampje?" Belgen Ook de discussie rond de herin deling sleept al lange tijd. Aanvan kelijk hadden de wijzigingen in 1986/1987 moeten ingaan, nu woedt het waarschijnlijk 1988. Na een hoorzitting deze herfst, adviseren Gedeputeerde Staten de minister. En deze komt dan met een wets voorstel. Zeker lijkt alvast wel dat Zoeterwoude zelfstandig blijft. In het recente advies wordt over op heffen niet gerept en ook op het centrale niveau zijn veranderingen (foto Holvast) gaande: "de grens van 10.00U inwo ners is alleen nog maar theore tisch". Wanneer Stompwijk inderdaad bij Zoeterwoude komt, wil de bur gemeester een prijsvraag uitschrij ven. Grote vraag is: 'Waarom wor den Zoeterwoudenaren in Stomp wijk Belgen genoemd?'. De twee wethouders reageren verbaasd. Daar wisten zij niets vaiy Van der Heijden had in de winter stevige dingen gehoord bij binnenkomst in een Stompwijkse knijp, maar voor Belg was hy nog nooit uitge maakt. De wethouder: "Er is een stukje gezonde rivaliteit, vooral in de sportwereld. Dat wel'. De tijd dat relaties tussen Stompwijkers en Zoeterwoude tot twisten leid den, is volgens hem voorbij. OEGSTGEEST - "Ik heb hier nog vier maanden te gaan", reageert de in augustus naar de gemeente Ridderkerk ver trekkende Oegstgeester ge meentesecretaris drs. J. van Hulsteijn (38) lachend. Het verzoek was een oordeel uit te spreken over de kwaliteit van de Oegstgeester gemeente raad. door Wim Koevoet "De Oegstgeester raad is een kwa litatief hoge raad. Dat mag je toch wel zeggen met al die titels", waagt hij zich toch aan een antwoord. En: "Maar de raadsleden verliezen zich te vaak in details, vergeten de grote lijnen en gaan nogal eens in de wet- houdersstoel zitten. Ook bestaat er een ongefundeerd wantrouwen richting college B en W. Er wordt op voorhand vanuit gegaan dat het Verhagen namens CDA bij college onderhandelingen OEGSTGEEST - "Een partij die uit de college-onderhandelingen in Oegstgeest stapt? Dat lijkt me zeer onaannemelijk. Dat is bij mijn we ten nog nooit gebeurd en ik weet welhaast zeker dat dat ook deze keer niet zal gebeuren". WD-fractieleider Rijks voorziet weinig problemen bij de college onderhandelingen in Oegstgeest. «Rijks is aangewezen als de contact persoon voor de pers. Voor vragen over de zich in beslotenheid vol trekkende collegebesprekingen is men op hem aangewezen. Veel zal hij niet loslaten, staat al op voor hand vast. Iedereen heeft een zwygverbod opgelegd gekregen. Wel wil de liberaal iets kwijt over de procedure. De VVD zal, als grootste en organiserende partij met voorstellen komen over het beleidsprogramma. Geraken de onderhandelaars eenmaal in het stadium van de portefeuilleverde ling dan schuiven ook de kandi daat-wethouders aan de vergader tafel aan. Voor de besprekingen over het beleidsprogramma komen aan ta fel Rijks zelf namens de WD, Bos man namens de PvdA, Van Eisen en Poelmans namens achtereen volgens PPR en D66 en Verhagen namens het CDA. De laatste mag een kleine verrassing heten. Verha gen is een CDA-nieuwkomer die onlangs door de CDA-fractie tot fractievoorzitter is benoemd. Hij stond derde op de kieslijst van de christen-democraten. Algemeen werd aangenomen dat de nummer twee op de CDA-kieslijst, me vrouw Vroomen, de nummer één Van Veen als fractie-voorzitter zou opvolgen nu deze de CDA-wethou- derskandidaat is. Zoals bekend houdt CDA-wethouder Van Hazel ermee op. De andere twee huidige wethouders, Blom (WD) en Kohl- beck (PvdA) zijn ook voor deze be sprekingen de wethouderskandi daten. In hun fracties blijven Rijks en Bosman de voorzitter. D66 en PPR, sinds de verkiezingen twee en één zetel ryk, zullen net als vori ge keer enerzijds proberen zo veel mogelijk eigen ideeën in het be leidsprogramma kwijt te raken en anderzijds de PvdA, met drie zetels de/.kleinste wethouderleverende partij, te steunen. college bewust informatie achter houdt. En dat is niet het geval. Je moet als raadslid natuurlijk wel wat doen voor informatie, je moet er de tyd voor nemen". En ook daar ontbreekt het vol gens Van Hulsteijn, op wie een paar weken geleden alle 28 aanwe zige Ridderkerkse raadsleden hun stem uitbrachten, nogal eens aan. Een gemeentesecretaris dient het college van B en W, de burgemees ter en de raad behulpzaam te zijn bij de uitoefening van de taak. Wel nu, het is Van Hulsteijns "stellige mening" dat de raadsleden van Oegstgeest, "die my nota bene zelf tot secretaris van de deze gemeen te hebben benoemd" veel te weinig van zijn diensten gebruik maken. "Ik heb veruit de meeste relaties met B en W. Raadsleden zouden veel vaker by my langs kunnen ko men. Wanneer spreek ik nu raads leden? Op de raadsvergadering en 'boven' tijdens de borrel na afloop. Aan het begin van de nog lopende raadsperiode heb ik er bij de raads leden op aangedrongen dat ze meer van mijn diensten gebruik moesten maken. Dat heeft weinig uitgehaald. Er zijn er die hooguit één keer per maand langskomen, er zijn er veel meer die ik nooit Baksteen Van Hulsteijn is geboren en geto gen in Tiel. Daar ging hij op de HBS. De stap naar de Economi sche Hogeschool te Rotterdam zet te hij zonder ook maar een gedach te over "wat daarna". "Wel had ik veel ambtenaren in de familie". Overheid of bedrijfsleven, was de vraag waarop Van Hulsteijn in 1971, toen hij afstudeerde, nog al tijd het antwoord schuldig moest blijven. Na wat sollicitatiebrieven werd het dilemma concreter. Het ging tussen een Arnhemse bak steenindustrie en de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland. Het werd de laatste. "Om twee rede nen: by de overheid heb je wat meer zekerheid en die baan in Arn hem was in eerste aanleg voor drie jaar. In 1971 ging het al slecht met de economie en niet lang daarna hoorde ik over over allerlei sane ringen in de baksteenindustrie. Ik had dus goed gegokt", lacht hij. Later werd Van Hulsteijn chef fi nancien in de in het oosten des lands gelegen gemeente Tubber- gen. Na driejaar Twente, in augus tus 1980, werd hij tot gemeentese cretaris van Oegstgeest benoemd, de hoogste ambtenaar van de ge meente. "De status van een gemeentese cretaris? (Lachend:) Nou by de ou dere zal die er zeker zijn. Maar zon der gekheid, in Oegstgeest is daar nauwelijks sprake van. In de plat telandsgemeenten, zoals Tubber- gen, is die er wel. Daar had ik als chef financiën meer aanzien dan als gemeentesecretaris hier. Maar het laat me verder koud, ja. Voor mijn gezin is het fijn dat van die status niet veel is te merken". Toch zit Van Hulsteijn immer aan dezelfde tafel van het dagelijks bestuur van de gemeente, aan die van B en W. Hy doet daar meer dan zitten, hy oefent invloed uit. "Dat vind ik wel, ja. En de wethouders zullen dat ook vinden. Ik houd mijn mond niet. Niet dat ik de eer ste viool speel. Maar ik ben het lang niet altijd met de adviezen die B en W aan de raad doen eens. B en W blijven natuurlijk verantwoor delijk. Het is goed dat B en W van Oegstgeest veel tijd uittrekken voor hun functie. Zouden ze dat niet doen dan krijg je watje wel in andere gemeenten ziet, dat ambte- De Oegstgees ter gemeentese cretaris Van Hulsteijn, geze ten op een bank je op het pleintje voor het ge meentehuis dat hij in augustus zal verlaten. "Als ambtenaar zit je altijd in het hoekje waar de klappen val len. (foto Holvast) naren op de stoel van de wethou ders gaan zitten". pfffff Een andere tafel waarachter Van Hulsteijn regelmatig plaats neemt is die van de gemeenteraad in de raadszaal. De gemeentesecretaris zit links van de burgemeester. Van Hulstein lacht veel tijdens die maandelijkse bijeenkomsten. Toch denkt hii ook wel eens: "Pffffff'. Andere keren volgt hij de discussie nauwlettend. Bij voorbeeld toen het erom ging of van de 40-urige werkweek van Oegstgeester amb tenaren een 36-urige of een 38-uri- ge moest worden gemaakt. "Waar ik het toen niet mee eens was, was dat door die maatregel zittend per soneel dat promotie maakt toch moet inleveren vanwege die ver schuiving van 40 naar 36 uur. Op die manier haal je de motivatie bij je personeel weg. Je moet je eigen personeel ten opzichte van nieuw komers kans geven promotie te maken, echte promotie". Ook de op het eerste gezicht weinig schok kende discussie over de uitbeste ding van gemeenteraadsnotulerin- gen kreeg Van Hulsteijns aan dacht. "Ik denk dat er wat al te ge makkelijk over de notulering wordt gedacht. Ja, je kunt wel een advertentie in de krant zetten. Er zullen zeker liefhebbers op afko men. Maar dat zijn nog geen des kundigen. En om nou te zeggen: dat kan de afdeling algemene za ken er wel even bij doen, dat vind ik ook te ver gaan". Over het algemeen vindt Van Hulsteijn dat de Oegstgeester ge meenteraadsvergaderingen "voor een gemiddelde toehoorder moei lijk te volgen zyn". De oorzaak daarvan is volgens de eerste amb tenaar dat de zaken in de raad "on navolgbaar worden herkauwd en samengepakt". "En met abracada bra krijg je de publieke tribune niet vol. We kunnen ons afvragen of we op de goede weg zyn. Raads vergaderingen moeten ook voor de leek begrijpelijk zijn". Anderzijds bespeurt Van Hul steijn dat de betrokkenheid van de Oegstgeestenaren bij hun gemeen tebestuur "magertjes" is. Hij zegt: "Iedereen is hier een beetje op zichzelf, met zichzelf bezig. Van een saamhorigheidsgevoel is nau welijks sprake. Ze komen alleen maar als het om hun eigen hachje gaat. Als de dakkapel van de buur man het zonlicht uit de eigen tuin haalt. In dit verband vond ik de op merking van wethouder Kohlbeck (PvdA) aan het adres van de Duin- zichtstraatbewoners, nadat er een hele avond over hun problemen was gesproken, heel treffend. Tot over 25 jaar, zei-ie toen". "Ja, de opkomstcijfers bij de ver kiezingen zijn hier wel altijd hoog. Maar dat komt door het hoge per centage VVD-stemmers, die zijn meer gemotiveerd om te stemmen. In Haaswijk, daar is wel veel be trokkenheid bij het bestuur. Maar dat is logisch. In nieuwbouwwij ken schieten meestal de belangen verenigingen als paddestoelen uit de grond". Vergaderen "Het gevarieerde van de werk zaamheden", heeft Van Hulsteijn geen bedenktijd nodig voor zijn antwoord op de vraag naar de grootste aantrekkelijkheid van zijn beroep. "Ik weet 's ochtends nooit wat me verderop de dag allemaal te wachten staat. Fijn vind ik ook dat je als gemeentesecretaris dicht bij de politiek zit". Op de vraag naar het grootste ongenoegen van de ge meentesecretaris, reageert hij: "De toenemende mate van vergaderen. Er is - om maar wat te noemen - zo veel tijd gaan zitten in vergaderin gen over functiewaarderingen en de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Ik ben wel eens jaloers op de mensen uit het bedrijfsleven. In tegenstelling tot hen kun je als ambtenaar nooit slagvaardig optre den. Bij alles watje doet, moet je je afvragen: wat zal het dagelijks be stuur ervan zeggen. En de raad? En als klap op de vuurpijl moeten dan ook Gedeputeerde Staten nog eens hun zegje doen, toestemming ge ven. Ook bij zaken waar toch enige mate van snel handelen geboden is, bij grondaankopen bij voor beeld, moet je een slag om de arm houden". "Wij zitten ook altijd in het hoek je waar de klappen vallen. Mensen uit het bedrijfsleven die zaken doen met ambtenaren zyn maar al te goed op de hoogte van de verve lende positie van ambtenaren. Pla gen ons ermee. Die weten dat, ook al weten wij nog zo zeker van iets dat het fout is, wij ons te allen tijde achter het dagelijks bestuur moe ten opstellen". Ook het beleid van de rijksover heid "die de gemeenten opzadelt met haar eigen bezuinigingen" en taken delegeert maar vergeet "de middelen om die taken uit te oefe nen erbij te doen", ervaart de ge meentesecretaris als een minder plezierige kant van zyn baan. Ook zijn personeel raakt nogal eens gef rustreerd door het rijksbeleid. Per soonlijk ergert de wet geluidhinder Van Hulsteijn het meest. In die wet, die gemeenten verplicht een zoneverdeling te maken en erbij te vertellen welke bedrijven wat moe ten doen om zich in die zones te vestigen, vermag de eerste ambte naar niet meer te zien dan "een be zigheidstherapie voor ambtena ren". "Ik begrijp best dat er wat ge regeld moet worden maar om nu allerlei zones te leggen op gebie den die al jaren bestaan...". Baard Zijn in Oegstgeest de WD, het CDA en de PvdA achtereenvol gens 6, 5 en 3 zetels rijk, bij Van Hulsteijns nieuwe werkgever, de gemeente Ridderkerk, een duide lijke PvdA-gemeente, liggen de verhoudingen heel anders. De cij fers daar zijn achtereenvolgens 4, 7 en 12. Hoe verhoudt Van Hul steijns politieke signatuur zich tot het Ridderkerse krachtenveld? De eerste ambtenaar wil zijn lidmaat schap van een bepaalde politieke partij wel aan de verslaggever kwijt maar niet in duizendvoud op krantepapier. "Ik heb in mijn solli citatiebrief evenmin vermeld dat ik passief lid ben van die partij. Veel mensen denken dat ik een PvdA'er ben maar dat zal wel aan myn baard liggen". "Er wordt anders over gedacht inderdaad, maar ik vind de politie ke signatuur niet belangrijk voor de functie van gemeentesecretaris. Ik ga met opzet nooit naar leden vergaderingen. De fractie van de partij waarvan ik lid ben zou dan direct de neiging krijgen mij een van de hunnen te laten zijn. En ik ben en wil geen vierde wethouder zijn in Oegstgeèst, nee. Ik ben het heel wisselend eens met dan weer eens wethouder Blom (WD), Kohlbeck (PvdA) of Van Hazel (CDA). Soms met geen van allen. Een goede secretaris is een secreta ris van wie je op dit punt niets merkt". LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18 00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941 maandag Vm vrijdag van 08.00- 18.00 uur. WOENSDAG ueic Laktheater - Anorld Goores met 'kn enkele reis naar de zee', 20.30 uur. Ldet Filmhuis LVC - Breestraat. 'MamaP' 7i ma". 20 en 22.15 uur. Openbare Bibliotheek - NieuwstraatP®11; formatie over werken in de gezalfs*2 heidszorg, tot 17 uur, 19-21 uur. .m-rr Warmond ,nt Gemeentehuis - vergadering raadscme economische en financiële,L di Sblio èr h< eide Lelden jjn i Rijksmuseum voor Volkenkundéliott Steenstraat, paasvakantieprogramfo da voor kinderen van 8-14 jaar, 10-17 uwy, 0 Buurthuis Op Eigen Wieken - Valk..^; ïrd-fng De ken, 20 t DONDERDAG axr"- ï.C pad, bezoek aan de kinderboerderi Buurthuis Morschwijk kinderactiviteiten, 10-11.30 v Openbare Bibliotheek - Nieuwstraatj formatie over werken in de gezof™ heidszorg, 10-21 uur. y Museum van Geologie en Mineraio# -j Hooglandse Kerkgracht, films over J J» logische onderwerpen, 14.30 u Voorschoten Poppentheater Wellus-Nietus - Pr. L rijkelaan 4, Wim Noordergraaf met tijd wat en nooit je dat', 14.30 u veren 01717-8361. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, paasvaW tie-aktiviteiten kinderen, 10-12 en 13 15.30 uur. Warmond Gemeentehuis - vergadering raadscd missie openbare werken, 20 uur. L Sloop bruggetje geen aprilmop WASSENAAR - Binnen één dé w gisteren de houten brug achter Y Wassenaarse raadhuis de Paaul gesloopt, in stukken gezaagd <j met behulp van een grote conta ner afgevoerd. In de loop van (LE middag werden zelfs de eersUr draagbalken van een nieuwe brik» geplaatst. r De brug, die vlak achter de bufel gemeesterskamer ligt, vormt hé^n beginpunt van de zogeheten Land goederen-fietsroute en verkeerd de laatste tijd in een dermate slecF te staat dat een vernieuwing noo(ffr zakelijk bleek. Pei Door de werkzaamheden is df.a verbinding tussen het raadhuis e#1 de Paauwlaan tijdelijk verbrokerr3 hetgeen betekent dat fietsers df;ei keuze hebben tussen twee omwePP gen: via de Rijksstraatweg of via dp Prinsenweg. Ju" Enkele verbaasde fietsers moesr; ten gisteren constateren dat het ge?9 meentelyke persberichtje over dj~ nieuwe brug geen 1 aprilmop war" want al vroeg werd het fietspaqsp gistermorgen afgesloten. Tijden! de werkzaamheden, welke tot ei?c. met 8 april zullen duren, wordei)" nietsvermoedende fietsers en wan!" delaars in het park 's avondi^ slechts door middel van een flinlF] terdun plastic lijntje en een oranjj£ bordje gewaarschuwd pak- ië HOOFDDORP - De poliüe vaiJh Haarlemmermeer gaat het zoge- Z( naamde recreatieverkeer de koJw mende weken gericht controleren.u De controle houdt een uitgebreid onderzoek in van de technische staat van auto en vakantievoertui gen als caravans, vouwwagens en bagagewagentjes. Ook de eventu-U eel aanwezige gasinstallaties zullen n worden onderzocht r De politie zal daarnaast controle- ren of het kentekenbewijs en het registratiebewijs aanwezig zijn. c WASSENAAR - Het marktterrein! aan de Berkheistraat in Wassenaar wordt, als het aan burgemeester en wethouders ligt, binnenkort ver rijkt met een mobiel openbaar toi let. Sinds de markt twee jaar geleden werd verplaatst schieten veel De oorzaak hiervan ligt bij de be- j staande toiletgelegenheid in cafél '"t Hoekje", dat sinds de verplaat sing van de markt op grote afstand van het terrein is komen te liggen. Daarnaast gaan de toiletten daarl pas om 9 uur open voor het publiek terwijl de marktlui dan al uren in I de weer zyn. Omdat bovendien de verhouding tussen de exploitante i van het café en de kooplieden "ronduit slecht is te noemen", pre fereren veel handelaren het groen boven het toilet. "U zult begrijpen dat uit zowel esthetisch als hygiënisch oogpunt een dergelijke handelwijze ontoe laatbaar is", zo schrijven B en W van de "groene oase in de rand stad" in een voorstel aan de raads- Het plan zal ongetwijfeld door met name de PvdA met gejuich worden ontvangen, want "het is toch te gek dat winkelende Wasse- naarders een restaurant moeten zoeken om een plas te doen", zo schreef de partij begin maart op de cover van haar verkiezingskrant. Het toilet komt in een wagen, sa men met een nieuw onderkomen voor de marktmeester. Deze huist momenteel in een "inadequaat hokje", ver buiten het marktter- De nieuwe toilet annex kantoor wagen wordt langs de Berkhei straat aan de kop van het marktter rein gestationeerd en zal 19.000 gulden gaan kosten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2