'Dit succes is een enorme stimulans' Lucratief weekeinde RCL 'In Rijnsburg gaat het spoken' Noordwijk raakt verder achterop Quick Boys paid: periodetitel Schrale oogst voor Katwijk Ter Leede in de problemen Valleen fors achteruit Slechte beurt Voorschoten Leiderdorpers mogen weer hoop koesteren DINSDAG 1 APRIL 1986 SPORT PAGINA HUIZEN - Juichend verliet Quick Boys gisteren de wachtka mer, waarin het na de zege van zaterdag op Huizen (2-3) had plaats genomen. De 'vrienden dienst' die WOG gisteren tegen Valleivogels verrichtte (1-0 winst), leverde de Katwijkse kampioenskandidaat een tussen- succes op in de vorm van de tweede periodetitel in de eerste klasse B. Na de zwaar bevochten over winning op Huizen sloot Quick Boys zaterdag de tweede periode af met een score van 14 punten uit 9 wedstrijden. Rivaal Vallei vogels had op dat moment nog twee wedstrijden voor de boeg, maar kan na de nederlaag in Har derwijk de ploeg van de schei dende oefenmeester Rob Theuns niet meer achterhalen. Van een geweldige vreugde- uitbarsting om de tussentijdse onderscheiding was gisteren in Katwijk evenwel geen sprake. Niet dat de blijde boodschap uit Harderwijk voor kennisgeving werd aangenomen, maar Quick Boys heeft dit seizoen slechts één doel voor ogen en dat is het afdelingskampioenschap. Dat dat doel nog een behoor lijk eind weg is, werd de massaal meegereisde aanhang (bijna de helft van de 1400 toeschouwers kwam uit Katwijk) zaterdagmid- DEN HAAG/KATWIJK - Één punt uit twee wedstrijden viel Katwijk ten deel in het afgelopen Paas weekeinde. In Den Haag tegen JAC werd het gisteren 1-1, zater dag verloor dp ploeg thuis van HVO: 2-3. Katwijk opende gisteren de sco re tegen de Hagenaars via Amerik van Duivenvoorde. In de tweede helft probeerde de thuisploeg van alles om de gelijkmaker te force ren. Pas na een half uur viel het te rechte doelpunt. Een voorzet van de rechterkant werd door Katwijk- verdediger Mart Berkhey in eigen doel geschoten. Dit werd doelman Jaap Haasnoot allemaal iets te veel. Na enig duw- en trekwerk moest hij het veld verlaten. Enkele minuten voor tijd kreeg Amerik van Duyvenvoorde nog een prach tige kans om de overwinning bin nen te halen. Hij miste echter voor leeg doel. Zaterdag werden de Katwijkers de eerste 45 minuten weggespeeld. Het gevolg was een 3-0 achter stand bij de rust. Na de thee trok de thuisclub de wedstrijd naar zich toe. Reeds binnen een kwartier was de stand 2-3 dankzij Cor Haas noot en Jan van Duyn. Hoewel de Katwijkse derdeklasser nog goede kansen kreeg, bleven treffers hier na achterwege. dag overduidelijk. Tegen degra datiekandidaat Huizen acteerde Quick Boys op beneden het ni veau van de laatste weken. Met de harde wind tegen liepen de Katwijkers aanvankelijk achter de feiten aan. In de 16e minuut opende het opportunistisch spe lende Huizen de score toen Ro nald Smid een van de lat terug springende bal achter doelman Theo Guyt kopte. Vijf minuten later werd het evenwicht evenwel hersteld door Mart van der Plas die een voorzet van Kees van Rooyen, gelan ceerd door Teun van der Plas, op de juiste waarde schatte. Met het hoofd scoorde Mart van der Plas de gelijkmaker. Direct daarna VOETBAL - In het jeugdtoemooi van Metz heeft FC Groningen zich goed geweerd. De Groningers speelden gelijk tegen St.Etienne (0-0), Anderlecht (0-0) en wonnen van Algerije (4-0). De ploeg kwam een punt tekort voor de finale en werd tweede in hun poule achter St. Etienne. Groningen werd derde door na de 1-1 tegen Metz de straf schoppen beter te nemen. KUNSTZWEMMEN - De Neder landse jeugdploeg heeft bij het ze- venlandentoernooi kunstzwem- men in Zwitserland de tweede plaats behaald achter Frankrijk. Maijolijn Both veroverde een bronzen medaille als soliste. De Amerikaanse Patty Lynn won vóór de Francaise Ann Capron. Met Mo nique Braaksma eindigde Both ook als derde bij de duetten. De tweetallen van de Verenigde Sta ten en Frankrijk werden respectie velijk eerste en tweede. verzuimde diezelfde Van der Plas de gasten aan de leiding te brengen. Doelman Jan* van der Roest redde. Na een krap half uur kwam Huizen opnieuw aan de leiding. Peter Kos strafte onoplettend heid in de Katwijkse defensie af en liet Guyt van dichtbij kans loos. Quick Boys toonde vervol gens karakter en kwam tien mi nuten later met opnieuw op gelij ke hoogte. Het was wederom Kees van Rooyen, een van de weinige Katwijkers die in Hui zen wel vorm toonde, die op de rechtervleugel doorbrak en cen trumspits Arie van Duyn op maat bediende: 2-2. t SPAKENBURG/LEIDERDORP - RCL kreeg de begroting gisteren sluitend. Uit de twee wedstrijden die tijdens het paasweekeinde dienden te worden afgewerkt, moesten drie punten worden ge pakt, zo was op de Bloemerd bere kend. Alleen in dat geval zou de Leiderdorpse ploeg op een goede afloop van het seizoen mogen ho pen. Naderhand hoefde de de ra ming niet te worden bijgesteld, want RCL speelde zaterdag in en tegen Spakenburg gelijk (0-0) en voegde daar gisteren tegen Scher- penzeel nog eens een belangrijke overwinning aan toe. Op De Bloe merd schminkten de Leiderdor pers de rode lantaarndrager af tot een elftal dat in de 'eredivisie van het zaterdagvoetbal' niets te zoe ken heeft: 4-0. Die constaring had vóór het afge lopen weekeinde ook op RCL van toepassing kunnen zijn. De ploeg stapelde nederlaag op nederlaag en het spel leek niet voor verbetering vatbaar. Totdat de formatie van trainer Laurens Mouter tijdens de paasdagen op stond en zich weer in de race om prolongatie van het eer steklasserschap voetbalde. Zater dag werd daar de aanzet toe gege ven; tegen Scherpenzeel trok de ploeg de lijn door. Nu de tegenstander van gisteren (die zaterdag al met 3-4 van Rijns- burgse Boys verloor) helemaal niets overhield en Huizen evenmin van een lucratief weekeinde mocht Spreken (verlies tegen Quick Boys, één punt tegen Noord wijk), mag RCL weer hopen op betere tijden. Die positieve gegevens zijn nog niet eens zo zeer ontleend aan de wedstrijd van gisteren, al speelde RCL de tweede helft knap en was Luttele minuten later leken de gasten zelfs de leiding te gaan ne men toen Mart van der Plas raak schoot. De arbiter keurde de tref fer tot stomme verbazing van de Katwijkers af omdat Arie van Duyn Van der Roest zou hebben gehinderd. Na de doel wisseling hielp die zelfde Van der Roest Quick Boys echter toch aan de leiding. De doelman wilde zijn defensie te hulp schieten en snelde by een Katwijkse aanval zijn doel uit om ter hoogte van de zestien meter- lijn twee ploeggenoten onderste boven te lopen. Na de onbehol pen actie van de Huizer doelman caramboleerde de bal voor de de ruime overwinning verdiend te noemen. Wie het duel echter heeft aanschouwd, weet dat aan die zege niet te veel waarde moet worden gehecht. Daarvoor toonde het ge zelschap uit Scherpenzeel zich te zwak. Het ploegje is van goede wil, maar daar blijft het ook bij. Zelfvertrouwen De deling van zaterdag tegen de ploeg uit het vissersdorp was feite lijk veel meer waard. Het punt werd immers behaald tegen de landskampioen, die veel hoger moet worden ingeschat dan Scher penzeel. Maar ook in een ander op zicht was die zege belangrijker. Waar de tegenstander van gisteren tegen RB een flinke klap kreeg te verwerken (het team had lange tijd uitzicht op een goed resultaat), daar krikte RCL het zelfvertouwen juist op. Hoewel Spakenburg dit jaar geen schim meer is van de formatie die vorig seizoen algeheel lands kampioen werd, blijft het moeilijk voetballen op het complex De Westmaat, waar het woord nu weer aan buur en grote concurrent IJs- selmeervogels is. RCL ondervond vooral in de eerste helft dat Spa kenburg uit is op eerherstel. Nade lige gevolgen had dit echter niet omdat de Bloemerd-equipe attent verdedigde. En als de defensie eens een steekje liet vallen, dan toonde doelman Peter van der Heyden zich onpasseerbaar. De doelman heeft dit seizoen nogal wat kritiek te verwerken gehad, maar zaterdag sleepte hy zijn ploeg door een moeilijke periode heen. RCL stond een lange periode met de rug tegen de muur en gaf ook kansjes weg die door Van Leyen- horst (2x) en Van Dijk echter niet op juiste waarde werden geschat. RCL kwam niet verder dan af standsschoten van Hans Braat en de voetballende voorzitter Hugo Minderhout. Na de pauze toonden de gasten zich gelijkwaardig. Tot treffers kwam het ook toen niet, omdat Spakenburger Van Leyen- horst op Van der Heyden stuitte en aan de andere kant van het veld Siera op hardhandige wijze van de bal werd gezet en Sieto Schalkers voeten van Freek Rienks die geen enkele moeite had om zijn ploeg op voorsprong te zetten: 2- 3. Pal daarop bediende Hans van der Plas vanaf de linkerflank amateurinternational Floor van Duyn, maar de bal verdween via een Huizer voet net over de lat. Aan de andere kant was Dick Honing namens de thuisclub dichtbij een treffer, waarna Mart van der Plas voor de Katwijkers een unieke mogelijkheid miste om de marge te verdubbelen. Al leen voor Van der Roest schoof de Katwijkse spits de bal naast het doel. Even later moest Ro nald Spermon zijn doelman op de doellijn bijstaan. Aan de andere kant zag Theo Guyt tot zijn grote vreugde John van Loon in goede positie naast schieten. De goed spelende Kees van Rooyen deed een paar tellen later hetzelfde, maar met de winst op zak kon Quick Boys daar niet rouwig om zijn. Integendeel, de krappe over winning bleek voldoende te zijn riodetitel. "En dat mag dan niet zo gek veel voorstellen", moest aanvoerder Freek Rienks toege ven. "Maar zo'n succesje bete kent natuurlijk wel een enorme stimulans voor de rest van de competitie". in een kansrijke situatie het over zicht verloor. Stribbelen Dat overkwam de aanvaller gis termiddag tegen Scherpeenzeel nauwelijks. Hij was overigens niet de enige RCL-speler die op een goede wedstrijd kon terug kijken. Doordrongen van de belangrijk heid van het treffen, gooiden de Leiderdorpers 'alles' in de strijd. Althans, aanvankelijk. Ook later kon de ploeg het nog best opbren gen tot het uiterste te gaan, maar het was toen niet meer nodig. Scherpenzeel keek na 71 minuten tegen een 4-0 achterstand aan, stribbelde nog wel wat tegen, maar kon niet voorkomen dat RCL zich in het laatste kwartier heerlijk kon uitleven. De wedstrijd verliep voorspoe dig voor RCL. Al na drie minuten kwam de bal via Kees Ruis terecht bij Sieto Schalkers, die van dicht bij de blunderende Alex Renes passeerde. Zaterdag nog had de keeper vanaf de bank moeten toe kijken hoe zijn collega Wil Weerd tegen Rijnsburgse Boys in de fout ging. Dat was de reden dat reserve- doelman Renes gisteren zijn op wachting mocht maken. Succesvol verliep dat niet, want de keeper zorgde niet voor de broodnodige rust in de omhoog gevallen Scher- penzeelse formatie. Na de openingstreffer van Schal kers slaagde RCL er niet in de zwakte bij de tegenstander bloot te leggen. Te vaak werd het 'recept- Ruis' beproefd. 'Alle ballen op Kees', was in het eerste part het motto en dat ging niet ten goede van het spel. Verder dan een goede vrije schop van Heemskerk (Renes liet de bal los, maar kon in tweede instantie net redding brengen), een afstandsknal van Boendermaker en een kopbal van Ruis (over) kwam RCL niet. "We maakten de fout steeds door het centrum te spelen", was Mou ter opgevallen. "Kees is een goed aanspeelpunt, maar we moeten voorkomen dat alle ballen in zijn richting gaan". Nu de thuisploeg na de pauze overschakelde op een afwissellende speelwijze, vielen de SCHERPENZEEL - Rynsburgse Boys bewees zichzelf èn RCL za terdagmiddag een goede dienst. Via een 3-4 zege by Scherpenzeel verrijkte de eersteklasser het totaal met twee punten. De thuisploeg bleef derhalve op nul en werd daar door wat vaster op de laatste plaats van 1B gedrukt. Een gang van za ken die het eveneens in degradatie nood verkerende RCL met instem ming gadesloeg. Rijnsburgse Boys maakte het zichzelf zaterdag onnodig moeilijk. Met Huug Aandewiel weer in de gelederen had de équipe van trai ner Lagendijk de partij al in een vroegtijdig stadium kunnen beslis sen. Omdat de voorwaartsen van RB de mogelijkheden vermorsten en de defensie niet altijd kordaat optrad, bleef het op laag peil staan de duel tot het laatste fluitsignaal van arbiter Timmermans span nend. In de eerste minuut kwam Rijns burgse Boys via een kopbal van doelpunten als rijpe appelen. Na dat Peter Siera (na corners van Schalkers) al dicht bij de tweede treffer was geweest, scoorde Ben Heemskerk (na een hoge voorzet van Minderhout en slecht oprui men van Renes) in de tiende mi nuut van de tweede helft 2-0. Uit een corner van Schalkers maakte Ruis 13 minuten later met het hoofd fraai 3-0. Opnieuw Heems kerk (nadat Kees Ruis de bal panklaar voor zijn voeten had ge kopt) bepaalde de eindstand op 4- Uitleven De voorhoede-spelers in het al gemeen en Schalkers in het bijzon der leefden zich hierna uit. Dat drie spelers van de opponent (Van Vlaanderen, Helms en aanvoerder Van Rootselaar) in het boek gingen van arbiter Van Vliet na overtre dingen tegen de blonde aanvaller, zegt alles over het spel van Schal kers. Kees Ruis beoordeelde het goede werk van zijn collega-aan valler verkeerd en hielp nog drie levensgrote kansen om zeep. Mouter kon er na afloop niet treurig om zijn*. "Scherpeenzel was heel zwak. Zaterdag schynen ze een stuk beter te hebben gespeeld. Die nederlaag tegen Rynsburgse Boys is een klap voor hun geweest. Als RCL zo blyft knokken als het afgelopen weekeinde, moet het be ter gaan. FRED SEGAAR Hans Zwaan op voorsprong. Even later kwam Scherpenzeel weer langszij, al had de ploeg daarby de hulp nodig van Fred Arroyo. De Rijnsburger kreeg de bal binnen de 'zestien' ongelukkig op zijn arm. René van Dam zorgde vanaf de stip voor 1-1. Verkeerd uitverdedigen van libe ro Dick Heemskerk leidde vervol gens tot 2-1 voor Scherpenzeel. Ton Veldhuizen onderschepte het leder en bracht de thuisploeg op voorsprong. Een kwartier na de hervatting waren de rollen omge draaid. Dick Heemskerk maakte zijn fout van de eerste helft goed door 2-2 via een koptreffer te laten afroepen, waarna Huug Aandewiel zyn ploeg weer op voorsprong hielp. Scherpenzeel voelde zich echter nog niet verslagen, hetgeen Ton Velduizen in de 69ste minuut onderstreepte. Hij kopte de bal uit een corner ineens raak: 3-3. Nog in dezelfde minuut tekende de Leidse Rijnsburger Marcel van der Blom voor 3-4. "Dik ver diend", vond Huug Aandewiel. "By Scherpenzeel was van voetbal nauwelijks sprake. Die gasten knalden alles naar voren. Tech nisch waren wij stukken beter, al leen konden we het niet eerder af maken". Alsnog werden de zaken in de slotfase rechtgetrokken. Aande wiel: "Ditmaal lukte het wel, maar eerder in het seizoen hebben we wedstrijden gewoon weggegooid. Dat heeft ons kansloos gemaakt voor de titel, maar dat wil natuur lijk niet zeggen dat we er met de pet naar gaan gooien. In Rijnsburg krijgen we alle toppers nog op be zoek. Reken maar dat het gaat spo ken, want we willen de derde pe riode winnen". SASSENHEIM - Een verdiende 2- 0 nederlaag tegen mede-degrada tiekandidaat Loosduinen heeft Ter Leede nog dieper in de problemen gebracht. De Sassenheimers na men dankzy dit resultaat de voor laatste plaats in de derde klasse over van hun tegenstander. Onder een zwak schijnend paas- zonnetje leek de wedstrijd zater dag een oninteressant verloop te krijgen. De thuisclub was de klap van vorige week (nederlaag tegen Katwijk) duidelijk niet te boven gekomen. Elke vorm van vechtlust en agressie ontbrak. Als makke lammetjes liet de ploeg zich in de hoek drijven. Acht minuten voor rust kwam Ter Leede, door eigen falen, op achterstand. Een misverstand tus sen Nico Kuyt en de jeugdige doel man Blankenspoor, de jongere broer van de naar Rijnsburgse Boys uitgeweken Jan, werd door de Loosduinse spits Knoester sim pel afgestraft. Binnen vijf minuten kreeg Loosduinen nog twee goede kansen om op ruimere voorsprong te komen, maar gelukkig voor de thuisploeg faalden Knoester en zijn collega-spits Nieuwenhuizen in de afwerking. Wie na rust een fel spelend Ter Leede had verwacht, kwam bedro gen uit. Het team van trainer Henk Spaan maakte de indruk zich al bij de nederlaag te hebben neerge legd. Loosduinen profiteerde er handig van en controleerde de wedstrijd. De thuisclub kroop na vijf minu ten in de tweede helft door het oog van de naald, toen een overtreding tegen Knoester niet met een straf schop werd bestraft. Het beteken de slechts uitstel van executie. Rechterspits Molenkamp bracht Loosduinen een kwartier voor tijd op een veilige 2-0 voorsprong. RENÉ VAN DER HARST SQUASH - Door een overwin ning met 10-8, 9-0 en 9-1 op de Au straliër Steve Bowditch is de Nieuwzeelander Ross Norman winnaar geworden van het interna tionale squash-toernooi in Monaco. PAARDESPORT. NEUWIED (SID) - Franke Sloothaak heeft zondag in Neuwied een internatio naal springconcours gewonnen. De springruiter bleef op Anchor de Westduitser Wilhelm Bettinger (Puma) voor. VOETBAL - Op de derde dag van het toernooi voor spelers on der vyflien jaar heeft Nederland met 2-0 gewonnen van Polen. De finale van het toernooi gaat tussen Engeland en Kameroen. SCHOONSPRINGEN - - De Eu ropese bekers schoonspringen zijn bij de heren en dames gewonnen door de Sovjetunie voor de DDR en de Bondsrepubliek. Ook in de individuele klassementen werden Russische deelnemers winnaar. LEIDEN - Valken'68 beleefde een desastreus paasweekeinde. De ploeg van Wil Henskens verloor gisteren in de vierde klasse met 9-1 van Flo- reant. In de eerste helft namen de Boskopers door toedoen van Gerrit van der Berg (twee goals), Kees Fransen en Sjaak Hoppenzak een 4-0 voor sprong, alvorens Valken wat terug kon doen (Aijan Werkhoven). De Val kenburgers zetten in de tweede helft alles op alles, maar vergaten daarby te verdedigen. De thuisploeg sloeg nog vijf keer toe. REEUWIJK - Voorschoten is niet in staat gebleken de goede vorm te behouden. Werd verleden week Berkel nog met 6-0 afgedroogd, op paaszaterdag moest het team zijn meerdere erkennen in CVC Reeu- wijk, dat met een verdiende 3-1 overwinning aan de haal ging. De vierdeklasser kwam in de eerste helft aan de leiding door een doel punt van Jan Bogerd. De thuis ploeg knokte zich prima terug en kwam voor rust nog langszij via Arno Hanswijk. In de tweede helft drukte Reeu- wijk definitief door naar de over winning middels twee doelpunten van centrumspits Martin Ooster- wijk. Eerst benutte hij een straf schop, nadat Jan Edelman onder uit was gehaald. Enkele minuten later was het weer raak toen hy een voorzet van Wilco van Wensveen afrondde. Voorschoten liep hierna nog tegen twee boekingen op. HARDERWIJK/NOORDWIJK - Vorige week na een te leurstellende uitbeurt tegen Huizen, waarbij Noordwijk een punt moest inleveren, stelde de Noordwijkse oefen- meester ^John Eelman dat de volgende drie wedstrijden gewonnen moesten worden, wilde zijn ploeg nog enige aanspraak maken op de titel. Maar afgelopen zaterdag wer den de rood witten door WOG al de voet dwars gezet (0-0) en gistermiddag herhaalde Huizen de stunt van een week geleden. Ook nu bleven de Noordwijkers op 1-1 steken. Door deze resultaten zagen de Noordwijkers de hoop op een kam pioenschap wel heel ver in de dras sige bodem zakken. Zaterdag toon de WOG zeker in het eerste half uur een blinkende rij tanden, waar Noordwijk in eerste instantie geen raad mee wist. De storm in Harder wijk luwde daarna vrij snel en Noordwijk kon de teugels aantrek ken. Dat lukte maar ten dele, want de gasten vermorsten de meest se rieuze mogelijkheden met» speels gemak. "Als het gretig gaat, dan is het overleg over", stipte Eelman de moeilijkheidsfactor aan by Noord wijk, dat ook gisteren weer in de fout ging. Bij balbezit werd getracht zo snel mogelijk de spitsen te bereiken en werd de opbouw verwaarloosd. Vooral laatste man Sjaak Sluys maakte zich hier schuldig aan. Het leek erop alsof Sluys de benen slechts op de lange trap had inge steld. Toch had de besnorde verdedi ger met name in linkerspits Klaas Vink een dankbaar aanspeelpunt. De Noordwijker toonde opponent Bertus van Effrink regelmatig zyn hielen, maar de voortzetting ont brak. Huizen domineerde zeker de eerste vijftien minuten en de Noordwijkers konden in die perio de niet veel meer doen dan wat aanmodderen. Toch was de beste kans voor de gastheer, maar Geert Jan Bakker kon de lage voorzet van Klaas Vink niet in het doel werken. Even later ontsnapte Noordwijk aan een achterstand toen een kop bal van Piet Honing maar net langs de uiterste punt van de kruising verdween én Leo Ruiters van dichtbij op de paal mikte. Meer kansen waren er in deze helft niet te melden. Slechts Andries viel nog op, zij het in negatief opzicht, want hij verdween in het boekje van arbiter Storm na een overtre ding tegen John van Loon. Ook in de tweede rondgang toon de Huizen zich geenszins de min dere van het hoger geklasseerde Noordwyk. De bezoeker maakte er geen geheim van dat het respect voor de roodwitte brigade ver te zoeken was en dat alleen de winst telde. Reeds drie minuten na de hervatting werd een doorkopbal van Ruiters langs Noordwijker Dick Dortmundt gekopt, maar de tevergeefs graaiende doelman kreeg op de lijn assistentie van ver dediger Siem van Beveren. Het leek het sein voor Noordwijk-aan- valler Ivan Hermans om zich aan het verstoppertje spelen te onttrek ken en de collega van Dortmundt, Jan van der Roest, op zijn degelijk heid te beproeven. Van der Roest bleek wel degelijk stootvast en ver werkte de inzet van Hermans met zijn been tot hoekschop. Even later mocht de Huizer doelwachter van geluk spreken toen Klaas Vink weer eens aan Effrink ontsnapte en buiten zijn bereik de paal trof. Deze wapenfeiten weerhielden Huizen er niet van om toch het bes te van het spel te houden, maar in de 61ste minuut kwam het keer punt. Huizen-aanvoerder Ronald Smid ontsnapte aan de verdedi ging van Noordwijk en zijn lob maakte van Dortmundt een volle dig kansloze doelman. Het leek een zuiver doelpunt, maar mocht geen genade vinden in de ogen van arbi ter Storm, die aangaf dat Smid in buitenspelpositie was vertrokken. Verbazing alom, in die mate zelfs dat de ploeg van trainer Rob Bian- chi vergat te protesteren, wat in dit geval meer dan terecht zou zijn ge weest. Het leek in de lucht te han gen en de 'echte voetbalkenner' rook dat dit voorval wel eens ver keerd voor de Bianchi-brigade kon uitpakken. In de 82ste minuut werd dat voorgevoel bewaarheid toen Noordwijk op links plotseling vleugels kreeg en een supersnelle aanval opzette. Dankzij een fraai hakje van Hermans kwam de bal bij Klaas Vink, die op zijn beurt Jos Smits aanspeelde: 1-0. De ploeg leek alsnog te gaan win nen, maar het pakte anders uit. In de 89ste besliste het lot anders. Wim Vink bracht in de gevarenzo ne de lastige Van Loon ten val en Storm wees naar de stip. Smid schoot de strafschop koeltjes ach ter Dortmundt (1-1), waarmee hij zijn ploeg de meer dan verdiende gelijkmaker schonk en Noordwijk een domper bezorgde. Eelman hoeft de komende weken niet meer naar de top van de ranglijst te kij ken. RUUD PATTIAPON Stijlvolle actie van Kees Ruis, die de bal, ondanks de aanwezigheid van Van Wagensveld, in de richting van het Scherpenzeelse doel stuurt. Deze kopbal leverde geen doelpunt op. Later zou de de lange spits wel succes hebben. Evenals Bennie Heemskerk, die het luchtgevecht belangstellend volgt. (foto Loeit Zoyderduin)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17