'Er zullen spelers bij moeten komen' Winst voor PSV in paasweekeinde Brugge blijft op afstand Galjé twijfelt nog Scores in profvoetbal Ajax volgens Cruijff op goede weg, maar: NEC en Heracles op de terugweg Arbiter uitgesloten PAGINA 14 SPORT DINSDAG 1 APRIL 1986 EREDIVISIE Paaszaterdag AZ'67-PSV 0-1(0-1). 20. Tho- resen 0-1. Scheidsrechter: Mul der. Toeschouwers. 9600. Gele kaart: Arntz, Haar. Kleton (al len AZ), McDonald en Van Roo> (PSV). FC Den Bosch-FC Utrecht 1- 1 (0-0). 76. Adelaar 0-1, 81. Go- dee (eigen doel) 1-1. Scheids rechter: Van Swieten. Toe schouwers: 5.000. Gele kaarten voor Adriaanse (FC Den Bosch) en Plomp (FC Utrecht). NEC Haarlem 0-2 (0-1). 13. Liesdek 0-1, 77. Keur 0-2. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 1500. Excelsior - WV 0-0. Scheids rechter De Munnik, toeschou wers: 2100. MW - FC Groningen 0-0. Scheidsrechter: Bannet. Toe schouwers: 2.000. Gele kaarten: Van Marwijk (MW) en Van de Berg (FC Groningen). Ajax - Go Ahead Eagles 5-0 (2-0). 27. Bosman 1-0, 42. Bos man 2-0, 49. Rijkaard 3-0, 52. Rijkaard 4-0, 85. De Wit 5-0. Scheidsrechter Verhoef, toe schouwers: 8500. Gele kaart: Silooy (Ajax), Witteveen en Ey- kelkamp (Go Ahead Eagles). FC Twente - Roda JC 1-1 (0- 0). 15. Van der Ven 0-1, 80. Koopman 1-1. Scheidsrechter Hobé, toeschouwers: 4500. Ge le kaart: Wilson (Twente). Sparta - Heracles 6-1 (4-1). 9 Lengkeek 1-0, 28. Lengkeek 2- 0, 29. Krüzen 2-1, 32. Blind 3-1, 43. Lengkeek 4-1, 64. Ellerman 5-1, 76. Blind 6-1. Scheidsrech ter Van der Niet, toeschouwers: 2000. EERSTE DIVISIE Willem II - NAC 2-0 (0-0). 46. Maddock 1-0. 66. Van Gils 2-0. Scheidsrechter: Van Mierlo, toeschouwers: 4200. Rode kaart: Vos (Willem II), gele kaarten: Van Kraay (NAC), Van der Borgt (NAC) en Van Gils (Willem II). RBC - Telstar 1-5 (0-2). 5. Van Oostrum 0-1, 37. Brouwer 0-2, 53. Van der Laan 1-2, 61. Van Oostrum 1-3,64. Niesten 1-4,88. Van Oostrum 1-5. Scheidsrech ter: Reygwardt, toeschouwers: 1350. Gele kaart: Niesten (Tel star). Eindhoven - Volendam 1-2 (1-2). 13. De Vries 0-1, 21. Van Rysingen 1-1, 28. Bakker 1-2. Scheidsrechter: Lodewijk, toe schouwers: 1.000. Gele kaarten: Lindhout, Rovina en Beenen (allen Eindhoven), Holshuizen (Volendam). FC Den Haag - Heerenveen 4-1 (2-0). 25. De Roode 1-0, 45. Groenendijk 2-0, 56. Boere 3-0, 84. De Roode 4-0, 89. Kist 4-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 8000. Helmond Sport - Wagenin- gen 3-2 (2-2). 5. Morren 0-1, 21. Krommendijk 0-2, 32. Van Til burg 1-2, 37. Landsbergen 2-2, 63. Van Tilburg 3-2. Scheids rechter: Slikkerveer. Toe schouwers: 2000. DS'79 - Vitesse 3-1 (1-1). 6. Le grand 0-1, 41. Van der Met 1-1, 53. en 90. Verschoor 2-1 en 3-1. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 500. Rode kaart: Talan (Vitesse, 2x geel). Emmen - RKC 1-1 (0-0). 54. Vonk 1-0, 69. Van Velzen 1-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 3200. Gele kaart: Van Veen (RKC). PEC Zwolle - De Graafschap 1-0 (1-0). 21. Van Buuren (straf schop) 1-0. Scheidsrechter: Schijf. Toeschouwers: 4321. SC Cambuur - SW 3-2 (2-1). 29. Köneman 0-1, 35. Huitema 1-1, 39. en 63. Van der Linden 2-1 en 3-1, 76. Koevermans 3-2. Scheidsrechter: Smeenk. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Koevermans en Mulder (beiden SW). Paasmaandag ERDIVISIE Feyenoord - Ajax 3-1 (1-0). 40. Molenaar 1-0, 68. Hoekstra 2-0, 76. Hoekstra 3-0, 85. Rijnink 3- 1. Scheidsrechter: Van Swie ten, toeschouwers: 38.257. Gele kaart: Silooy (Ajax) en Rep (Feyenoord). Heracles - Excelsior 1-2 (0-1). 25. Raven 0-1, 65. Schepers 1-1, 66. Beukers 1-2. Scheidsrech ter: De Vrieze. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Degenaar en Richardson (Heracles), Waslan- der (Excelsior). Go Ahead Eagles - FC Twen te 3-3 (1-2). 8. Birkedal 0-1, 10. Dekker 1-1, 12. Roord 1-2, 48. Roord 1-3, 70. Tular 2-3, 78. Dekker 3-3. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4.000. Gele kaart: Back (Go Ahead Eagles). FC Utrecht - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 47. Van der Hooft 1-0. Scheidsrechter: Bannet, toe schouwers: 4000. Gele kaart: Boessen (Fortuna). FC Groningen - AZ *67 1-0 (1- 0). 9. Goble 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 9813. PSV - NEC 2-0 (1-0). 21. Tho- resen 1-0, 79. Lokhoff 2-0. Scheidsrechter: Hobé. Toe schouwers: 19.500. Gele kaar ten: Grim en Mommertz (bei den NEC). Haarlem FC Den Bosch 4-1 (3-1). 4. Verkaik 1-0, 6. Keur 2-0, 14. Keur 3-0, 37. Van Duuren 3- 1, 88. Balm 4-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 2.200. EERSTE DIVISIE Heerenveen - Emmen 2-1 (1- 1). 4. Bosman 1-0, 18. Vonk 1-1, 89. Bosman 2-1. Scheidsrech ter: Bakker; toeschouwers: 3100. Gele kaart: Haak (Em men). Telstar - DS'79 3-1 (2-0). 26. 31. 72. Van Oostrum 1-0, 2-0, 3- 0,90. Lems 3-1. Scheidsrechter: Bulthuis; toeschouwers: 1500. Gele kaart: Verschoor (DS'79). Veendam - Eindhoven 3-0 (1- 0). 26. Gall (strafschop), 49. Nijgh 2-0, 87. Veldmate 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: Schijf. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Vroomans (Eind hoven) en Gall (Veendam). Volendam - Helmond Sport 2-2 (0-2). 19. Van Tilburg 0-1, 38. Landsbergen 0-2, 71. en 78. Böckling 1-2, 2-2. Scheidsrech ter: Houben; toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Bont (Vo lendam) en Van Tilburg (Hel mond Sport). Graafschap - Den Haag 1-1 (0-0). 55. Vreman 1-0, 89. Tols- ma 1-1. Scheidsrechter: Van Mierlo; toeschouwers: 4600. Gele kaarten: Plak en Groenen dijk (Den Haag). RKC - RBC 0-2 (0-2). 15. Voets 0-1, 31. Johan Molenaar 0-2. Scheidsrechter: Van der Niet; toeschouwers: 2000. Gele kaar ten: Bogers en Kraay (RKC), Bastiaanse (RBC). Wageningen - Willem 2 0-0. Scheidsrechter: Egbertsen; toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van Gils (Willem II). ROTTERDAM (ÖPD) - Drie jaar geleden werd Johan Cruijff als spe- Ier door Ajax afgedankt omdat hij te blessuregevoelig was en, zoals voorzitter Ton Harmsen destijds opmerkte, „met hem toch ook niet de topwedstrijden worden gewon nen". Ajax kwam in het seizoen 1982/'83 tegen PSV en Feyenoord tot drie gelijke spelen en verloor in Eindhoven, zonder de toen in de Ziektewet lopende 'nummer 14' kansloos met 4-0. Die score van drie punten is echter nog altijd heel wat beter dan de produktie die Ajax in de huidige voetbaljaar gang met Cruijff als technisch di recteur heeft behaald. Alleen bij PSV werd twee weken geleden met 1-1 gelijk gespeeld. In alle ove- rige 'toppers' werd Ajax verslagen. In de openingsfase van de com petitie gebeurde dat omdat het be- grip gastvrijheid tegen PSV en Feyenoord met hoofdletters werd geschreven. Gistermiddag volgde het derde verlies omdat Ajax zich voor rust niet op zijn gemak voelde in het door de Rotterdamse georga niseerde 'open huis' en in de twee de helft tot een boycot van de kwa- 3 liteit overging. Toch voelen Ajax en Cruyff er niets voor om uit elkaar te gaan. In tegendeel, het bestuur is enthou- siast en Cruijff is in gedachten al aan het nieuwe seizoen begonnen: „Dan zullen er pas echt eisen wor den gesteld. Wie dan niet voldoet gaat er uit. In deze competitie heb- I ben we twee van de drie fasen afge- werkt. De eerste was het signale ren van fouten en tekortkomingen. De tweede was het geven van aan wijzingen zodat die gebreken in de toekomst niet meer zullen voorko men. De derde fase zal zijn het ne- men van maatregelen". Luisteren In de ogen van de 'meester' slaat het dan ook nergens op dat hij in deze voor Ajax zo moeilijke weken constant wordt herinnerd aan zoiets onbenulligs als het behalen van resultaten. „Jullie journalisten kunnen zo slecht luisteren. Ik heb nou al zo vaak gezegd dat de ploeg in een opbouwfase zit. Daarom is het te simpel om één detail, een ne derlaag, zo uiteen te trekken. Jullie moeten eens wat verder kijken. Wat heb je eraan om kampioen te worden, in de Europa Cup te spe- 3 len en dan in de eerste ronde er weer uitgekegeld te worden?" Volgens Cruijff is Ajax wel dege lijk op de goede weg, maar of die terugvoert naar internationale suc cessen, is na het optreden in de Kuip maar zeer de vraag. Het team mist nog altijd leidinggevend per soneel en is in de breedte veel te kwetsbaar. Het wegvallen van de sinds 19 maart (bekerduel tegen RCH) geblesseerde topscorer Mar co van Basten heeft geleid tot een terugval van die spelers, voor wie de Utrechter vaak als eindstation geldt: Rob de Wit, Frank Rijkaard en John van 't Schip. Afvloeiing Zaterdag kwam dat tegen het ui terst nietige Go Ahead Eagles nog niet tot uiting. Zoals tegen alle mi ni's in de eredivisie werd het prijs schieten, ditmaal voor John Bos man (twee goals). Rijkaard (twee) en De Wit. Het gemis van de spitse aanvaller Van Basten was daaren tegen wel volop te merken tegen FC Groningen, waarvan een week geleden moeizaam werd gewon nen, Roda JC, dat dinsdag won en gisteren tegen Feyenoord. Goede vervangers die het werk tijelijk kunnen overnemen zijn er nauwelijks, ook al leek Ajax in het begin van het seizoen nog te zwem men in het talent. Als de bezetting van de reservebank de kracht van het elftal bepaalt dan ziet het er voor Ajax niet zo florissant uit. De Amsterdammers hadden in Rotter dam maar drie wisselspelers (doel man Fred Grim, Rob Rijnink en Desmond Gemert), zodat Cruijff al leen al om die reden uitgebreid za ken wil doen op de transfermarkt: „Er zullen in ieder geval de nodige spelers bij moeten komen". Cruijff liet er zich niet over uit wie op dit moment voor een af vloeiingsregeling in aanmerking komen. In plaats daarvan haastte hij zich om te verklaren dat Gerald Vanenburg, die traditiegetrouw weer voortijdig werd afgelost, „uit stekend had voldaan": „Ik ben erg tevreden over hem. Hij heeft ook geen fouten gemaakt. Ik heb hem echter tegen zichzelf willen be schermen omdat hij door de wed strijd tegen Go Ahead en de eerste helft hier vermoeid was geraakt". Buitenspel Vanenburg maakte evenwel een Fitte indruk: „Ik vermoeid? Hoe komt hij er bij?" In de perskamer bij PSV vond twee weken geleden een tirade plaats aan het adres van Cruijff. Waarop daags daarna een 'verhelderend gesprek' nodig was om de lucht weer te zuiveren. Dit maal hield Vanenburg zijn kritiek voor zich, kennelijk in het besef dat Ajax het al moeilijk genoeg heeft. De ploeg is behoorlijk 'aan geschoten'. Met Arnold Mühren, zaterdag aan enkel en lies gebles seerd geraakt, en Van Basten moet worden afgewacht of zij zondag te gen Utrecht weer arbeidsgeschikt zijn en Edo Ophof en Sonny Silooy wacht een schorsing. Daarnaast valt er voor Ajax, dat inmiddels al bijna evenveel verliespunten heeft als in het vorige seizoen (13 tegen 16) weinig eer meer te behalen, nu PSV definitief 'los' is. Ondanks matig optreden Typerend gebaar van Cruijff in de Kuip, die zich afvraagt waar de vernielzuchtige Ajax-supporters mee bezig zijn. Eerder in het duel met Feyenoord maakte hij een zelfde gebaar naar zijn spelers. (foto anp» EINDHOVEN (GPD) - Heel an ders dan vorig jaar bracht dit paas weekeinde PSV louter winst. Tot een overtuigende prestatie kwam de gedoodverfde kampioen tegen AZ'67 (0-1) en NEC (2-0) weliswaar niet, „maar in deze fase tellen voor ons alleen de punten". Met af schuw moet Jan Reker, de schei dende trainer, zich de Paasdagen van 1985 voor de geest hebben ge haald, toen PSV door een neder laag bij Fortuna en een gelijkspel tegen FC Den Bosch de laatste kansen op de landstitel verspeelde. In plaats daarvan gaan de Bra banders nu freewheelend op de eindstreep af en is het eerste lands kampioenschap sinds 1978 nog slechts een kwestie van tijd. Nog eens geholpen door de uitglijders van Ajax bij Roda JC en gistermid dag bij Feyenoord heeft PSV nu zeven verliespunten minder dan Feyenoord en beloopt het verschil met Aiax inmiddels al negen pun ten. Van enige spanning is derhalve geen sprake meer en het vader- DEN HAAG (ANP) - Omdat de staartploegen in de eredivisie, NEC en Heracles, in het paas weekeinde geen punt rijker wer den, lykt degradatie onontkoom baar. Zeker omdat Excelsior drie punten verdiende, Twente twee en Limburgs eerste gegadigde voor een plaats in de eerste divi sie, MW, één. Heracles trof in zijn eerste duel een op volle toeren draaiend Sparta, dat bovendien gretig scoorde. Tegenover het halve do zijn (Lengkeek 3, Blind 2, Eller man) stond slechts één treffer van Krüzen. Tegen Excelsior, dat zaterdag tegen WV doelpunt loos gelijk had gespeeld, hebben de Almeloërs zelf hun kansen op behoud geminimaliseerd. Verde- diginsfouten waren de inleiding tot de doelpunten van Raven en Beukers. Alleen Schepers scoor de tegen. Na de ruime nederlaag tegen Ajax dreigde het gisteren voor Go Ahead in eigen huis opnieuw mist te gaan tegen FC Twente. Dank zij Birkedal en Roord en een wat gelukkig succesje voor Dekker leidde Twente, dat zater dag tegen Roda JC met 1-1 had gelijkgespeeld, in goed tien mi nuten met 2-1. Door Roord werd het kort na rust zelfs 3-1. In de laatste fase vlogen de Adelaars, van wie Peter Brouwer (gebro ken kaak en zware hersenschud ding) en Hans Witteveen (drie ge broken ribben en een zware her senschudding) zaterdag nacht bij een auto-ongeluk gewond waren graakt, echter nog een keer in het offensief. Tular en weer Dekker haalden een winstpunt terug. Doordat Den Bosch slechts een puntje oppikte werden Gro ningen en Utrecht, met elk drie, weer serieuze kandidaten voor de eventueel aantrekkelijke vier de plaats. Den Bosch (dat giste ren in Haarlem met 4-1 onderuit ging) en Utrecht (dat op eigen veld Fortuna met 1-0 de baas bleefbegonnen met de gedach te aan een voorzichtig gelijkspel dat Utrecht meer leek te zullen bieden door Adelaars eerste competitiedoelpunt. Het zou een te rijke beloning zijn geweest. Doordat Godee zijn eigen doel man Galjé passeerde werden de punten toch in redelijkheid ver deeld. Eerste divisie Ook De Graafschap is er niet in geslaagd FC Den Haag de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. De koploper, die zater dag Heerenveen met 4-1 opzij had gezet, ontsnapte opnieuw op het nippertje. Marcel Tolsma schoot in de voorlaatste minuut de gelijkmaker binnen, nadat Doetinchemer Vreman zijn club tien minuten na rust op voor sprong had gezet. Den Haag liep daardoor zelfs nog een punt uit op PEC Zwolle, dat het duel te gen SW zag afgelast. Willem II verspeelde in het paasprogramma een punt aan Wageningen. Op de Berg werd niet gescoord. Productief daar entegen toonde Telstar zich. Na de overwinning van 5-1 op RBC in Roosendaal werd maandag voor eigen publiek DS'79 met 3-1 opzij gezet. Alle Velsense doel punten kwamen op naam van de van Ajax geleende aanvaller Van Oostrum, die zijn paas-totaal daarmee op zes bracht. Sleutelduel tegen Anderlecht eindigt in 3-3 John Byrne van QPR passeert voor de vijfde keer Chelsea-doelman Steve Francis die in het paasweekeinde maar liefst tien keer werd gepasseerd. (foto AP) BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft de prolongatie van de 'titel in België in eigen hand. Het sleutel duel in het Olympia-stadion van Brugge tegen Club eindigde zater dagavond onbeslist: 3-3. Daardoor behield Anderlecht twee punten voorsprong. In de resterende drie wedstrijden wacht de ploeg van Arie Haan nog een lastige uitbeurt bij Beerschot, dat met 2-1 van Wa- regem won en dat nu aast op Euro pees voetbal. In Brugge werden de 30.000 toe schouwers de grote winnaar bij het spectaculaire treffen. Daarin ver zuimde Anderlecht, zonder de ge schorste Scifo, de titel veilig te stel len door een voorsprong van 1-3 (Andersen, Vandenberg en na de tregentreffer van Papin, nog Fri- mann) te verspelen. Club Brugge dat in de verdediging libero Van- derelst danig miste, kwam na rust via invaller Beijens en Ceulemans terug tot 3-3. In de onderste regionen deed Lierse de laatste plaats over aan Waterschei door het onderlinge duel met 2-1 te winnen. Bij Lierse werd Van Mechelen een minuut voor tijd uit het veld gestuurd. Engeland tief staat West Ham er het beste voor. De club staat weliswaar vijf de met tien punten achterstand, maar heeft vijf wedstrijden minder gespeeld dan Liverpool. In de onderste regionen deed Ipswich goede zaken. De club van Romeo Zondervan verwijderde zich enigszins uit de degradatiezo ne door een gelijk spel bij Watford (0-0) en de zege op Coventry (1-0). De drie staartclubs komen alle uit Birmingham: Aston Villa, Bir mingham en West Bromwich Al bion. West-Duitsland Werder Bremen bleef op tweede paasdag in de Bundesliga voor de dertiende keer ongeslagen. In Dortmund stelde de koploper zich tegen Borussia tevreden met 1-1. De concurrenten van Werder -en dat zijn er nog maar twee- lieten za terdag al steken vallen. Bayern München speelde gelijk bij Ein- tracht Frankfurt, Borussia Mön- chengladbach verspeelde een winstpunt bij Kaiserslautern. Met HSV ging het andermaal slecht. De formatie van Ernst Hap- pel staat voor een moeilijke slotfa se van de competie, waarin UEFA Cupvoetbal moet worden veilig ge steld. Zaterdag kon HSV niet win nen van het Köln van Georg Kess- ler. Het duel van de ex-Oranje- bondscoaches eindigde onbeslist: 1-1. De drie topsclubs in de Spaanse competitie leden in het paasweek einde alle een nederlaag. Real Ma drid ging met 4-3 ten onder op de Canarische Eilanden tegen Las Palmas. De kampioen van Spanje stond acht minuten voor tijd nog met 3-1 voor, maar liet zich in de slotfase verrassen. Geen beste ge nerale voor de UEFA Cupstrijd bij Internazionale, die woensdag in Milaan een toprecette van 2,9 mil joen zal opleveren. Ondanks fikse prijsverhogingen zijn alle 83.000 kaarten voor dat halve finale duel nu al verkocht. Terug naar de Spaanse competi tie. FC Barcelona, de afgetreden kampioen en kanshebber op de Europa Cup 1, verloor de thuis wedstrijd tegen Real Sociedad met 2-3. Het was de derde nederlaag in 'Nou Camp' dit seizoen. 'Barca' bleef wel tweede op de ranglijst. Atletico Madrid verloor met 0-2 van Real Zaragoza, dat in Senor een tweevoudige schutter had. OOST-BERLIJN (SID) De Oost duitse voetbalbond heeft met on middellijke ingang scheidsrechter Bernd Stumpf uitgesloten van het leiden van wedstrijden in de hoog ste klasse. De scheidsrechter uit Jena, die een plaats had op de in ternationale lijst, zou een wanpres tatie hebben geleverd bij de wed strijd van vorige week tussen Lok Leipzig en Dynamo Berlin. Het duel eindigde in een gelijk spel, 1-1, nadat de scheidsrechter eerst een speler van Leipzig uit het veld had gestuurd en in de blessu retijd Dynamo een strafschop met een uterst twijfelachtige achter grond had toegekend. De Oostduitse voetbalbond maakte zaterdag bekend dal talrij ke sportvrienden zich hadden be klaagd over hel ontbreken van sportiviteit en gebrekkige arbitra ge bij wedstrijden op de achttiende speeldag van de Oberliga. Kritiek op scheidsrechters in de DDR is niet ongebruikelijk, reeds vaker is geklaagd dat de arbiters er bijna een gewoonte van hebben gemaakt in twijfelgevallen te fluiten in het voordeel van de Berlijnse kam- pioensploeg. Schuster Bernd Schuster zal voor Mexico niet terugkeren in het Westduitse elftal. Coach Beckenbauer had de oud-speler van FC Köln tot paas zondag de tijd gegeven zijn stand punt te bepalen. Uit een telefoon gesprek leerde Beckenbauer dat de middenvelder van Barcelona niet wil terugkeren. Schuster wil wel weer naar de Bondsrepubliek, maar de onderhandelingen met Hamburger SV hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. West Ham United heeft de dub belslag in het paasweekeinde in de Engelse League uitstekend door staan. De Londense club was de enige van de kanshebbers op de ti tel die geen puntverlies leed. In de duels tegen de plaatsgenoten Chel sea (4-0) en Tottenham Hotspur (2- 1) bleef West Ham moeiteloos over eind. Everton en Liverpool wonnen en speelden gelijk, Manchester Uni ted kwam twee keer tot een deling en Chelsea en Arsenal beleefden een zwart weekeinde met twee ne derlagen. Bij Arsenal namen mana ger Howe en zijn assistent Cartw- right hun ontslag. Liverpool en Everton staan aan kop met zeventig punten, waarbij Everton, dat doelman Pat Jenn- nings aantrok van Tottenham Hot spur omdat de vaste doelman Sou- thall zwaar geblesseerd is, een duel minder speelde. Manchester Uni ted volgt op vijf punten, maar rela- UTRECHT (GPD) - FC Utrecht komt binnen enkele weken voor een moeilijke beslissing te staan. Dan zal namelijk de positie van Hans Galjé, de plaatsvervanger van Jan Willem van Ede, ter sprake komen. De voormalige Ajax-doel- man heeft de toezegging dat hy in april te horen zal krijgen of er ook komend seizoen (Financiële) ruim te is voor hem. Galjé - komende zondag in actie tegen z'n vroegere club Ajax - heeft aanbiedingen op zak van de Griekse club Panonios (die eerder Jean-Marie Pfaff polste) en Beer schot. „België lijkt me wel aantrek kelijk, ook qua leefklimaat. Maar ik ga me toch ook oriënteren in Griekenland, eerst maar eens af wachten wat die in petto hebben. En wat FC Utrecht betreft: ik begrijp dat de club eerst wil afwachten hoe het verder met Van Ede gaat", aldus Galjé, die het afgelopen paasweek einde tegen FC Den Bosch en For tuna weer een uitstekende indruk maakte. Toernooiwinst Het Nederlands elftal voor spe lers onder 17 jaar heeft het vierde toernooi van Oporto op zijn naam gebracht. In de laatste wedstrijd versloeg Oranje, dat onder leiding stond van de bondscoaches Been hakker en Advocaat, gastheer Por tugal met 2-1. landse voetbalpubliek moet zich in de komende twee maanden behel pen met het gevecht om de vierde plaats en de degradatiestrijd tus sen MW en Excelsior. Toch zou PSV het eenmansgevecht om de landstitel nog een extra cachet kunnen geven wanneer de Eindho- vense voetbalgigant er ten minste een eer in stelt om het bijna onaan tastbare record van Ajax te over treffen. In het seizoen 1971-'72 werd Johan Cruijff c.s. kampioen met 63 punten en verloor Ajax in dat seizoen alleen van Go Ahead Eagles. Bescherming PSV incasseerde zijn tot dusver enige nederlaag op de tweede wed strijddag tegen FC Den Bosch en speelde nadien alleen nog twee keer gelijk. „Maar dat record", ver moedt Hallvar Thoresen, in Alk maar de maker van het winnende doelpunt en tegen NEC halverwe ge het eerste part opnieuw produk- tief, „zal niet haalbaar zijn. Het pro bleem voor PSV is dat het elke wedstrijd moet winnen en het liefst met 5-0. Wij kunnen het ons niet eens permitteren om het een beetje rustig aan te doen, want dan begint het publiek ons onmiddel lijk uit te fluiten". Die fluitconcerten waren gister middag echter terecht. In de grau we ontmoeting met een zekere de gradant spaarde PSV zichzelf, maar pijnigde het'de bijna 20.000 toeschouwers. Kon de ploeg zater dagavond in Alkmaar nog als ex cuus aanvoeren dat AZ er louter op uit was om de koploper van doel punten af te houden, anderhalf et maal later moest PSV de oorzaak op de eerste plaats bij zichzelf zoe ken. Ruud Gullit zocht de verklaring voor de zielloze en tempo-arme vertoning op de eerste plaats op het middenveld („waar wij -te veel voetballers en te weinig kracht be zitten") en in de aanval ,",in welke linie wij te weinig scoren". Het is voor de aanvoerder van PSV daar om, ook geen punt van discussie dat de bedrijfsleiding de boer op moet om zich in deze linies te ver sterken. „PSV heeft de ambitie uit gesproken", zo weet Gullit, „om weer aansluiting te krijgen met de Europese top. Nou, dan is het sim pel wat er moet gebeuren". Versterking In de punt van de aanval bewees McDonald andermaal dat hij te licht is voor het grote werk en lij ken zijn dagen in Eindhoven daar om geteld. „Maar vertel mij maar eens", overdacht Thoresen, „wie PSV moet halen. In Nederland is alleen Van Basten een versterking, de rest is allemaal minder dan wc nu hebben. En het heeft geen zin om een middelmatige spits te ko- pen". Thoresen deelt eveneens de opvatting van Gullit dat PSV op het middenveld behoefte heeft aan een „ballwinner", zoals de Noor het uitdrukt. „In de tackle", vult Gullit aan, „zijn we op het midden veld niet sterk genoeg en verliezen we daardoor te veel duels". Na afloop van de ontmoeting te gen NEC verwees Reker naar het vlotte vertrek van Arnesen en de absentie van Valke, die beiden door een spierscheuring enkele weken uit de roulatie zijn. „Deson danks hebben wij zowel tegen AZ als NEC weinig kansen weggege ven en dat beschouw ik als een po sitief punt". „Maar elke kans", re fereerde Gullit aan de kort na de rust door de lat gekeerde kopbal van Vievermans, „is er in feite een te veel. Zo'n kans heeft AZ zater dag niet gehad. Die ploeg was er niet op uit om te scoren en dus te winnen, maar speelde puur op do counter". Dat verwijt kon de libero NEC in elk geval niet maken. Dat de lui matie van Sandor Popovics deson danks amper in de buurt vei scheen van doelman Van Breuke len, was eerder een gevolg van do zwakte op het middenveld en in de aanval dan van destructief denken. Doordat de aanvallers nimmer in staat waren de bal in de ploeg te houden, was er snel en veelvuldig balverlies en speelde de wedstrijd zich daardoor voornamelijk af op de helft van NEC. Maar pas m de slotfase kon Lokhoff. nadat Van der Gijp en Thoresen prima kan sen hadden verprutst, niet een schot van afstand de uitstekende doelman Brookhuis voor de twee de keer passeren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14