PORT Leiden rest slechts hoop de bluf van Ajax Ab Fafié: 'Goede kans op contract bij Paok Vos van Willem II tweemaal afgevoerd UVS: hoe moet dat nu verder? Beenhakker is vrijwel rond met Real Madrid niNSDAG 1 APRIL 1986 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD DEN BOSCH - Als BS Leiden voor middelijk na afloop, "is ondoen- 15 april geen sponsor heeft gevon- lijk. Ondanks die uitschakeling den zet de Leidse basketbalclub was het in sportief opzicht een definitief een punt achter zijn acti- schitterend jaar. De sfeer was fan- viteiten op het hoogste niveau. De tastisch. Maar een dergelijke ploeg, die gisteravond in de krachttoer vergt teveel van deze Maaspoort door Den Bosch werd jongens die stuk voor stuk overdag uitgeschakeld voor de finale van een drukke baan hebben of stude- de play-offs, zal dan volgend jaar in ren. En dan ook nog eens voor niks het rayon uitkomen. week in week uit tegen twee of meer Amerikanen moeten opbok- Henk Reekers, lid van de spon- sen. Dat hou je hooguit één seizoen sorcommissie van de Leidse eredi- vol." visionist, hoopt in de twee weken Harrewijn, die zelf inmiddels een die hem resten nog zaken te kun- oriënterend gesprek voerde met nen doen. "Er bestaan op dit mo- Den Bosch wacht met het ne- ment contacten met een paar be- men i beslissing tot i drijven die zijn geïnteresseerd. In finale. Die gaat tussen de huidige hoeverre daar een concrete verbin- kampioen en Den Helder. Laatst- tenis uit zal voortvloeien is even- genoemde rekende op verrassende wel moeilijk te zeggen. De geschie- wijze in twee duels af met het favo- denis heeft aangetoond dat zoiets riete Haaksbergen. "Het liefste", zo pas honderd proeent zeker is als er -bekende Harrewijn, "blijf ik bij handtekeningen onder het con- Leiden. Maar dat doe ik alleen als tract staan". er sprake is van een gezonde basis. Reekers, in het verleden ook teammanager en scout van Leiden, tnnn.„ doelt hiermee op de affaire die vo- i rig jaar speelde. Toen was de club 10pen praktisch rond met een computer bedrijf. Het voortijdig uitlekken van die informatie leidde tot het te rugtrekken van deze kandidaat sponsor. Gevolg daarvan was dat de club, die van de huidige tien eredivisio- nisten samen met Den Bosch het langst in de eredivisie uitkomt, noodgedwongen dan maar zonder geldschieter en zonder Amerika nen aan het karwei begon. Slechts met de bescheiden steun van een drietal bedrijven slaagde de mixtu re van routine en talent er toch in om zich bij de beste vier te scha ren. In de eerste ronde van de play offs lukte het vervolgens net niét om landskampioen Den Bosch gis- I TSK Ti teren in de noodzakelijk geworden Wim van Hanegem. tSSSS ROrrSRDAM - Door Ajax met de eigen wapens neer te doorgaan", zo sprak Harrewfin on- kletteren heeft Feyenoord het vrijwel mislukte voetbalsei- zoen nog enigszins goedgemaakt. De onverwacht royale 3-1-winst in de aloude prestigeslag bracht de Rotterdam mers niet alleen een brok van de verspeelde goodwill te rug, maar kwam vooral gelegenheidscoach Van Hanegem ROTTERDAM Ab Fafié acht zijn kansen op een verbintenis met Paok Saloniki „zeer redelijk". Aan het einde van zijn tweedaagse be zoek aan de Griekse club deelde voorzitter Savilis de Rotterdamse trainer mee dat er wat hem betreft nog maar weinig problemen zijn. „Persoonlijk ben ik rond met je", voegde de rijke fruithandelaar de Feyenoord-coach bij diens vertrek toe. Alleen over de hoogte van het door Fafié verlangde salaris wil de praeses nog overleggen met de an dere leden van het bestuur. „Daar krijg ik deze week nog uitsluitsel over. En komt dat er niet door, dan doet hij een tegenvoorstel", aldus de oefenmeester, die daarop zijn optimisme baseert, „want als het zo ligt moet het geen probleem zijn". Vertraging Zo somber als zijn toekomst er Het beslissende moment van Den Bosch-Leiden, op tweede paasdag. Van vorige week nog uitzag na de afzeg- Helfteren(15) en Kragtwijk (1) hebben gemist en Knight gaat voor Den ging van FC Zurich, zo zonnig ziet (foto and die er nu uit. Door vertraging op de vlucht Saloniki-Athene moest hij weliswaar het duel Feyenoord- Ajax missen („Ik ben met de volle dige instemming van het bestuur gegaan, dat ik niet bij die wedstrijd Aanzien kon zijn, was pure overmacht"), hij achteraf graag bregts met Aris Saloniki en Sjeng Gerards met OFI Crete boeken op vallende resultaten. voor lief. „Ik heb echt goede papieren", meent hij zelf, „want anders laten ze me niet op stel en sprong over komen. Woensdag kreeg ik een te lefoontje, donderdag waren de tic kets al opgestuurd en zaterdagoch tend ben ik vertrokken", aldus Fa fié, die denkt dat de belangstelling voor zijn persoon is gevoed door het succes van de twee Nederland se trainers die momenteel in Grie kenland werkzaam zijn. Thijs Li- „En daardoor hebben de Hol landse trainers aanzien gekregen", zegt Fafié, die zelf graag het avon tuur zou aangaan. „Want Paok was vorig jaar wèl kampioen en beker winnaar. Nu gaat het weliswaar veel minder met die club, maar bij het duel tegen Olympiakos zaten zondag wel 40.000 toeschouwers. Dat is toch iets waar je als trainer alleen maar van kan dromen. Ik zou er dan ook heel graag aan de slag gaan en volgens mij is de kans daarop redelijk groot". Linford wekt Timorl c* vt o en een Paar van <*e profs die uit de Kuip moeten of mogen woeae r oruina vertrekken, zeer goed uit. UTRECHT (GPD) - John Linford kwam niet voor in de basisopstel ling van Fortuna in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Bert Jacobs had zijn spits naar de reservebank ver bannen omdat de Brit zich gister morgen niet had gemeld bij de spe lersbus en op eigen gelegenheid van Sittard naar Galgenwaard was gekomen. Jacobs: „Zoiets kan ik natuurlijk niet tolereren. Hij is gecontrac teerd om onrust in het strafschop gebied van de tegenstander te ver oorzaken, maar niet in de eigen spelersgroep. Ondanks het feit dat ik Mario Eleveld en Wim Koever mans ook al te elfder ure moest niet fraaie, missen, heb ik ér geen seconde de treffen over gepiekerd om Linford in de val basis te zetten. Dat kan je niet mis", ontkrachtte hij bij voorbai het voor de hand liggende excuu De Kromme, die nog altijd geen club heeft voor volgend seizoen, plaatste zich het nadrukkelijkst in de etalage. Zelf wilde hij er niet Eigen kracht weten, „want de voetballers Het werd niet gebruikt hebben me in de kijker gespeeld", maar zijn spelers gunden hem alle Zijn „directe aanpak" vormde eigenlijk maar goed ook. Want ons maakte het maar weinig uit of Van Basten nou wel of niet ?undSrdX?ded"»"tl!: W« gingen uit van onze t T^ r _T- i:. eiêen kracht", keek Van Hanegem krachtige Kuipformafie die en later terug 0mdat hoofdcoach Ab passant aantoonde dat de tegen- paf,A nn i stander eerder aan een verleer- dan S!llP,„i0iUc^™ez??k leerproces bezig i Griekenland, moest de tweede man de voorbereiding op de altijd aparte klassieker op zich nemen. Zo schrijnend als dat tijdens het Zelfs nu er niets wezenlijks meer r wel onderhouden- op het spel stond („Maar dat is lul- aangetoond in aan- koek, in deze wedstrijden staat al tijd iets op het spel") slaagde hij er in de groep zodanig te motiveren dat tijdens de ook door hem bege leidde uitvoering het zelfvertrou- gelijking met de uitwedstrijd in het wen groot was. ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft na afloop van Feyenoord-Ajax 23 aanhoudingen verricht wegens openlijke geweldpleging. Alle verdachten werden gisteravond voor de offi cier van justitie geleid, acht van hen werden vastgehouden. De politie, die greep niet in toen vlak voor het einde van de wedstrijd vernielingen in het stadion werden aangericht door Ajax-'fans', (foto boven) maar wel toen Feyenoord-fans na afloop stenen gooiden op het Stadionplein. Bij de char ges raakten in totaal 17 agenten en 20 supporters. Bij AZ-PSV in Alkmaar raakten zaterdagavond vyf per sonen gewond, van wie één ernstig. Een PSV-supporter werd met een mes in de rug ge stoken en moest een spoedope ratie ondergaan. Hij zou nu bui ten levensgevaar zijn. De poli tie arresteerde vijf personen. Bij het eerste divisieduel Wil lem II-NAC werden zaterdag avond twintig arrestaties ver richt. Alle verdachten werden na verhoor weer vrijgelaten. (foto ANP) ken ten opzichte van de jongens kaak gesteld. „Ajax is twee, drie die wèl beseffen welke belangen er sprongen achteruit gegaan op het spel staan". Volgens Jacobs kan Linford zich Olympisch Stadion", vond Keje niet vergist hebben in de overgang Molenaar, die daarbij onder meer lcuclc„, van winter- naar de zomertijd. „We kon wijzen op de rits kansen die de aamde Molenaari die 2elf had aoI1. hebben zondagmorgen nog ge- Amsterdammers hadden gemist get0ond hoezeer de'Kromme-prik- traind en toen was-ie wel op tijd. b« afwezigheid ""<■=- - - Nee, hier is het laatste woord nog seerde Marco Hoekstra beslist de prestigeslag definitief. Hij schuift 3-0 i „De wil on bij iedereen aanwezig", be- Basteng Als al kei' had gewerkt. Zaterdag lag de niet'over gesproken", aldus de For° les bij een topclub staat of valt met he'^maaidtgochtenThafhy 39 tuna-trainer. een jongen van 23 is er iets goed koorts maar ik heb een paar pU_ len genomen om dat te onderdruk ken, want deze wedstrijd wilde ik hoe dan ook spelen". Van Hanegem dokterde dé bru tale manier uit waarop het duel met de aartsvijand taktisch het best kon worden aangegaan. „We hebben Ajax met zijn eigen wa pens bestreden en dat is goed uit gepakt", kon hij naderhand triom feren. Weliswaar had het evengoed fout kunnen aflopen als de partner in het begin de kansen had benut, maar dan nog had hem nooit angst verweten kunnen worden met dit systeem. TILBURG (GPD) Willem Il-speler Henk Vos, die zaterdag te gen NAC een rode kaart kreeg na een grove overtreding op Hans van den Dungen, heeft vóór het begin van de Brabantse derby ruim drie kwartier vastgezeten op het politiebureau in Tilburg. De 17-jarige linkerspits is nog nietin het bezit van een rijbewijs en reist derhalve met de trein op en neer van zijn woonplaats Wouw naar Tilburg. Zaterdag kwam Vos tijdens zijn treinreis tus sen de NAC-supporters terecht. De Bredase fans richtten onder weg de nodige vernielingen aan en werden op het station in Til burg opgewacht door de ME. Een groot deel van de NAC-aanhang werd in ME-busjes meegenomen naar het politiebureau. Tot die groep behoorde ook Henk Vos, die de ME'ers er in eerste instantie niet van kon overtuigen dat hij voetballer was. „In mijn tas zaten alleen mijn voetbalschoenen en een hand doek. Dat was niet voldoende. Ik probeerde ze tevergeefs duide lijk te maken dat de rest van mijn kleding in het stadion klaar lag. Ik kreeg als antwoord: „Met dat smoesje kunnen ze allemaal wei aankomen", aldus Henk Vos, die ruim drie kwartier op het bureau werd vastgehouden. „Ik was te laat in het stadion, maar nog wel op tijd voor de wedstrijd. Ik weet nu nog niet hoe de politie er achter gekomen is dat ik niet tot de supporters behoorde". In het stadion bleef het optreden van de jeugdige voetballer, die onlangs werd overgenomen van PSV, beperkt tot tien minuten. Na rust viel Vos in voor Ton van de Ven, maar in zijn eerste duel met Hans van den Dungen kreeg hij het aan de stok met de NAC- verdediger. Vos sloeg Van den Dungen tegen de grond. De NAC'er hield er een gebroken neus aan over en moet vandaag in Breda worden geopereerd. Vos: „Ik was wat geïrriteerd omdat hij me eerst tegen mijn kuit tikte. Daarop volgde mijn reactie. Achteraf is dat dom natuurlijk, maar op het moment zelf besef je dat niet. Hoewel het de eerste keer in mijn carrière was dat ik uit het veld ben gestuurd, zal me dit ongetwijfeld op een aantal wedstrijden schorsing komen te staan". Afgebluft Het hield in dat Feyenoord de opponent op Amsterdamse wijze probeerde af te bluffen. Achterin werd één op één gespeeld, wat kon bij de gratie van de ijzersterke Nielsen, en voorstopper Duut schoof door naar Vanenburg waar door Tahamata zich als vierde aan valler kon bemoeien met het op vangen van Koeman. In feite met de vier aanvallers, die Ajax bij thuiswedstrijden het veld instuurt, ADVERTENTIE ZEGMAAR QM) TEGEN tT-S KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions .kies* ook^voojtk^steegzêkèrheid! sneed de Kuip-formatie op die ma nier de belangrijkste aanvoerlijnen bij de tegenstander af. Van Hanegem, die zijn ploeg had opgedragen het veld nu eens klein te houden: „De gevaarlijkste man nen üin vaak Koeman en Silooy. Die moesten we opvangen. Ajax zelf schakelde Silooy al uit door hem tegen Hoekstra te zetten en Koeman werd goed opgevangen door Tahamata. Daardoor kwam Ajax nooit in zijn eigen spel. Die jongens wisten ook niet wat ze met ons systeem aanmoesten". Aangezien dat laatste aanvanke lijk ook voor Feyenoord zelf gold, kreeg de rivaal in de beginfase niettemin heel wat mogelijkheden. „Maar die kansen creëerden wij voor hun, voetballend kwamen ze er niet doorheen", vond Van Hane gem. Hij had ook een apart excuus voor het gerommel in de eerste pe riode. „Je moetje tegenstander aan het denken zetten en dat is het moeilijkste wat er is voor een voet baller". Kwetsbaar Dat lukte Feyenoord pas echt na dat Molenaar de openingsgoal had gevonden, die nog eens de kwets baarheid van Ajax blootlegde. Bij de enige echte Rotterdamse kans van de eerste helft was het al raak omdat Troost ongehinderd (De Wit..) op avontuur mocht gaan en Molenaar zijn tegenstander Rij kaard ver achter zich wist. Toen Cruijff in de pauze ook nog eens besloot met Vanenburg de enige echt goed spelende Ajacied in de kleedkamer achter te laten ten gunste van Rijnink („Daar begreep ik niks van", verbaasde de gebles seerde Wijnstekers zich), was vrij wel alle intelligentie uit het Am sterdamse elftal verdwenen. tweede helft nog tweemaal kon scoren en dat verschillende Ajacie- den onderling bakkeleiden, voor dat Rijnink toekwam aan het red den van de eer, die maar heel wei nig eervols had. Met één punt uit de 'topwedstrijden' lijkt de Cruijff- brigade er dit seizoen maar weinig bijgeleerd te hebben, maar of het bij Feyenoord nu ineens zoveel be ter gesteld is, blijft ook zeer de vraag. Nielsen, „die zo verschrik kelijk sterk was in de één tegen één-situatie dat ik steeds vaker door durfde te schuiven", aldus Molenaar, vertrekt vrijwel zeker en geld voor dure aankopen is er niet. Wel grepen Brard, die een vrije transfer krijgt, Molenaar (hij is in een vergevorderd stadium met een Franse club en wil daar graag heen hoewel hij nog een contract voor een jaar heeft in de Kuip) en Ling de gelegenheid aan om zich wat meer dan anders in de kijker te spelen. Ling, voor wie Belgische interesse zou bestaan, deed dat overigens pas nadat hij definitief had beslist dat hij by Feyenoord meespeelde. Klasse beter „Want soms maakte hij Ajax ge vaarlijk", aldus Van Hanegem die de krachtsverhoudingen tussen de vroegere Grote Twee sterk relati veerde. „Ik vond Ajax in het Olym pisch stadion een klasse beter dan nu, maar dat zegt niks. Volgende keer kunnen ze wel weer de sterren van de hemel spelen, terwijl wij dan weer onderuit gaan tegen weet ik veel wie". De winst van gisteren kwam hem niettemin goed uit, bij de tweede keer (na de uitbeurt bij Utrecht) dat hij dit seizoen als hoofdcoach fungeerde. Van Hane gem zag dat anders. „Ik heb nog niets, maar ik kom toch wel onder dak. Daar heeft dit weinig mee te maken, want de spelers moeten het toch doen. En of je nou mij op de bank zet, of een etalagepop, dat maakt echt niets uit". PAUL DE TOMBE ROTTERDAM - Voor de Spaanse radio heeft Leo Beenhakker toege geven dat hij in onderhandeling is met Real Madrid. De vertrekkende bondscoach van Orarye zou voor 90 procent rond zyn met de Spaan se voetbaltopper voor een contract van één of twee jaar, maar het defi nitieve akkoord moet nog worden bereikt. Beenhakker was gisteren aanwe- Het wekte dan ook nauwelyks zig in de Kuip. Hy keerde eerder de terug uit Portugal, waar het Neder- LEIDEN - UVS en hoe moet het nu verder... Twee maanden voor de sluiting van de voetbalvelden (1 ju ni) heeft de Leidse zondageer steklasser pas de helft plus één van het aantal competitiewedstrijden afgewerkt. Gisteren werd de top per tegen Nieuwenhoorn afgelast en voor aanstaande zondag heeft de competitieleider Peter Vroon van het district West II een rustdag ingelast voor de kampioenskandi daat in IB, die nog elf duels voor de boeg heeft. Zaterdag kwam UVS, dat ook nog bekerverplichtingen heeft en meedoet aan de strijd om de Leidsch Dagblad-cup, voor het eerst sinds acht weken weer in ac tie. In Den Haag werd met 0-0 ge lijkgespeeld tegen ADO. De laatste competitiewedstrijd van UVS da teerde van 2 februari toen HOV op eigen veld met 1-2 werd verslagen. Daarvoor had de ploeg van trainer Melbi Raboen al een gedwongen rustpauze van zeven weken gehad. Hoe UVS, dat tot overmaat van ramp kampt met drainageproble men op het hoofdveld. de competi tie '85-'86 dient af te maken, is zelfs voor competitieleider Peter Vroon een raadsel. Vroon kon gister avond niets meer meedelen dat er pas op donderdag 10 april wordt begonnen met doordeweekse in haalwedstrijden. "Dus zal er in die laatste maan den nog maar weinig worden ge- hij teruggeroepen zijn door de traind en bijna uitsluitend worden KNVB werden met klem tegenge- gespeeld", verzucht secretaris sproken. Beenhakker wilde alleen Fred Beerenfenger, die vreest dat graag de oude klassieker Feye- de lawine aan inhaalwedstrijden noord-Ajax bijwonen, Voor de opvolging de club geld gaat kosten. "Want ik ben bang dat we door de week niet verwondering dat Hoekstra i ker als bondscoach circuleert de zoveel publiek zullen trekken als het weekeinde. In elk geval kun- en we niemand iets verwijten. Er Aris Saloniki, die naar Nederland is hier doodgewoon sprake van wil terugkeren. overmacht".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13