Brug tussen twee culturen Anouilhs 'Leocadia' alle recht gedaan Commissie onderzoekt schouwburg Amsterdam Matte Matthaus Passion KIJK UIT VRIJDAG 28 MAART 1986 AMSTERDAM (ANP) - H. Lam mers, commissaris van de konin gin in Flevoland, wordt voorzittei van een commissie die gaat onder zoeken in hoeverre de toneelgroe pen Centrum en Publiekstheatei samen een groot nieuw gezelschap kunnen vormen. De commissie werkt in opdracht van ministei Brinkman (cultuur) en het ge meentebestuur van de hoofdstad. De mogelijke vorming van het nieuwe gezelschap houdt verband met de bespeling van de Stads schouwburg na het vertrek - in sep tember - van de opera en het ballet naar het nieuwe muziektheater in Amsterdam. De kwestie houdt ook verband met de benoeming van een nieuwe directeur voor de Stadsschouw burg. De huidige directeur Berend Boude wijn vertrekt over enkele maanden. Er zyn nog een handje vol kandidaten voor diens opvol ging over. Een woordvoerder van de afde ling kunstzaken van de gemeente benadrukte later dat de commis- sie-Lammers in feite niet gaat stu deren op een fusie tussen beide to neelgroepen. "Gekeken wordt wel naar de mogelijkheid van een nieuw gezelschap, waarbij ervan wordt uitgegaan dat het Publiek- stheater en Centrum in hun huidi ge vorm verdwijnen", aldus deze woordvoerder. Freek de Jonge mag kerk niet in WORKUM (GPD/ANP) - Caba retier Freek de Jonge is niet wel kom in de kerk, waarin zijn va der als dominee van Workum ja renlang heeft gepreekt. Vooraf gaand aan de opening van het Jo- pie Huismanmuseum in Wor kum op 11 april had er volgens plan een samenkomst moeten plaatsvinden in het gebouw van de Nederlands Hervormde Kerk in Workum. De kerkvoogdij is echter niet bereid het kerkge bouw beschikbaar te stellen we gens de aanwezigheid vaij, Freek de Jonge. Burgemeester Van der Meer, voorzitter van de stichting die het museum beheert, kreeg als argument te horen dat de kerk beschikbaar moest blijven, voor het geval er onverwacht een uit vaartdienst in gehouden zou moeten worden. Inmiddels is echter gebleken dat de aanwezig heid van de cabaretier Freek de Jonge het kerkbestuur tot de weigering heeft geinspireerd. Notabel Cor Attema vindt de afwijzing een kwestie van zorg vuldigheid tegenover de ge meenteleden. „Wij haden al ge hoord, dat men hier geen vrede mee had en dat het wel eens op schudding zou kunnen geven. Freek de Jonge zal verder wel een beste jongen zijn, maar hij roept hier by het doorsnee ge meentelid nog al wat weerstan den op". De samenkomst zal nu plaats vinden in het gebouw van de Doopsgezinde Kerk. Tentoonstelling 'Leven en werk van Walter Spies', t/m 1 juni. Rijksmu seum voor Volkenkunde, Steen straat 1, Leiden. Geopend di. t/m za. van 10.00 -17.00 uur. Zon- en feestda gen van 13.00 - 17.00 uur. Maandag gesloten. Tweede Paasdag wordt de film 'Schoonheid en rijkdom' over Walter Spies vertoond, aanvang 15.00 uur. LEIDEN - De tentoonstelling gewijd aan het leven en werk van Walter Spies in het Rijksmu seum voor Volkunde is een ex positie over aspecten van een cultuurgebied of een volk, echter in een vry ongewone vorm, na melijk uitgaand van één persoon, Walter Spies. Spies woonde en werkte gedurende 15 jaar van zijn leven op het Indonesische ei land Bali. Op grond van zijn oeu vre als schilder en zijn vele acti viteiten aldaar bestempelde mu seumdirecteur Van Gulik Spies als een van oorsprong Europese kunstenaar, die erin geslaagd was een brug te slaan tussen twee culturen - de oosterse en de westerse. Het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog is voor de persoon lijke en artistieke ontwikkeling van Walter Spies van belang ge weest en de Tweede Wereldoor log betekende in 1942 een voor tijdig einde van een veelzijdig, intrigerend persoon. Bij het be gin van deze oorlogen was zijn Duitse nationaliteit er de oorzaak van dat hij geïnterneerd werd. De in 1895 geboren Spies groeide op in Moskou, waar zijn vader Duits Honorair Consul was. Na zijn vijftiende jaar bezocht hij het gymnasium in Dresden maar hij verbleef juist in Rusland toen de Eerste Wereldoorlog begon. De tijd in het kamp in de Oeral en met name de omgang met de hier levende nomaden, legden de basis voor zijn latere werk. Spies leerde de taal en de muziek van de Tataren en Bashkiren kennen en kwam onder de indruk van van hun levenswijze en het con tact met de natuur. De na 1918 in Duitsland ontsta ne schilderijen van Spies verto nen sterke Russische invloed. In zijn naïeve voorstellingen trok hij zich weinig aan van de regels van het perspectief; de figuren zweven of zijn omgevallen op het vlak. Gezien deze vereenvoudig de stijl was het werk van de Franse schilder Henri Rousseau >r hem. Bij Bachkoor Holland Walter Spies in museum voor Volkenkunde 11 Na 1923, toen Spies op Java aan kwam, ontplooide hy zich verder als een enorm veelzijdig man; pianist, componist, dirigent, mu sicoloog, schilder, fotograaf, an tropoloog om een aantal van zijn activiteiten te noemen. Spies voelde zich niet thuis in ambte- narenkringen maar stond dichter bij de bevolking van het land. Onverwacht werd hij benoemd tot dirigent van het westerse or kest van de Sultan van Yogya- karta. Tijdens zyn verblijf aan het hof werd Spies ingewijd in de aspecten van de Javaanse cul tuur, waaronder muziek en dans. Na het eerste bezoek aan Bali dat grote indruk maakte, besloot Spies in 1927 zich daar definitief te vestigen. Binnen deze Hindu- cultuur voelde hij zich op zijn plaats. In zijn schilderijen speelt de natuur van Bali een belangrij ke rol maar steeds meer dringt de religie daarin door met de uit beelding van begrippen als goed en kwaad of het tijdelijke en het eeuwige. Dit laatste paar wordt gesymboliseerd door de nietige wezens, mensen en dieren, te midden van een groots en over weldigend landschap. Op de tentoonstelling is ook het schilderij 'Het landschap en haar kinderen' te zien dat wordt beschouwd als het hoogtepunt in Spies' beeldend werk. Hierin ko men typerende Spies-elementen goed naar voren. Spies schept een bovennatuurlijke werkelijk heid door de sterke contrasten tussen licht en donker, de belich ting van de bladeren, de kleine figuren, de opdeling van de ruimte en de herhaling van be paalde delen van het schilderij. Naast het werk van Spies zijn op de tentoonstelling ook voor beelden te zien van Balinese schilders uit zijn tijd en van nu. Bepaalde paralellen en verschil len kunnen aan de hand van een reeks aangegeven kenmerken gevonden worden. Ondanks the matische en formele overeen komsten bezit Spies werk toch een persoonlijke stijl. Het groen dat in de Balinese traditionele kunst ontbrak, wordt door mo derne navolgers van Spies wel gebruikt maar het diepe contrast ontbreekt. Op Bali was Spies uiterst ac tief. Hij was conservator van mu sea, hield zich bezig met muziek en met dans waarover hij samen met Beryl de Zoete een boek schreef dat in 1938 verscheen. Zijn grote kennis van Bali stelde hy anderen ten dienste. Met deze tentoonstelling is in kort bestek een overzicht gege ven van facetten in de oosterse cultuur door deze te verbinden met werk en leven van Walter Spies. Daarvoor diende de kleine ruimte optimaal benut te worden en ondanks de bescheiden opzet verschaft het geheel duidelyke achtergronden. De begeleidende teksten zijn kort maar informa tief. De Stichting Walter Spies Nedeland beijvert zich aandacht te schenken aan de verdiensten van Walter Spies voor de cultuur op Bali en aan dit alles bekend heid te geven; de expositie vormt een goede bijdrage hiertoe. NANCY STOOP. J.S. Bach's Matthèus-Passion. Uitge voerd door het Bachkoor Holland, het Noord Hollands Jongenskoor en het Residentie Orkest. Dirigent Charles de Wolff, M.m.v. Kurt Equi- luz, tenor (Evangelist); Hermann Christian Polster, bas (CHristus); Marianne Koopman, sopraan; Hilke Helling, alt; Peter Bartels, tenor en Maax van Egmond, bas. Gehoord in de Pieterskerk op 27 maart. LEIDEN - De geruchtmakende afsplitsing binnen de Nederland se Bachvereniging, inmiddels al weer zo'n driejaar geleden, heeft er toe geleid dat sindsdien in Lei den het Bachkoor Holland is ge vestigd. In tegenstelling tot het Koor van de Nederlandse Bach vereniging (de 'authentieken') houdt het Bachkoor Holland, on der leiding van dirigent Charles de Wolff, zich bezig met de 'tradi tionele' uitvoering van Bach's muziek. Bij dit koor geen musi ceren op 'authentieke' instru menten derhalve en dus ook niet de daarby horende 'muziek-his- torische' interpretatie en uitvoe- ringspractijk. Desalniettemin vinden uitlo pers van deze 'stijlhistorische' elementen hun weg naar Charles de Wolffs opvattingen. De grote contrasten, vroeger zo overvloe dig in de 'romantische' uitvoerin gen aanwezig, worden steeds minder geprononceerd. Wat dan te voorschijn komt is een degelij ke en solide Matthaus, waarin anderzijds muzikaal gezien wei nig echt spannende dingen meer gebeuren. Een interpretatie ech ter, die nog steeds een groot pu bliek aan weet te spreken, dat aan deze wijze van uitvoeren is gehecht. Gisteravond bleven dan ook slechts enkele plaatsen in de Pieterskerk onbezet. Gebeurte nis is uiteraard weinig bevorder lijk voor de concentratie en speelde, zeker in het eerste deel, de uitvoerenden dan ook duide lijk parten. Maar niet alleen in dit opzicht had men pech: Evangelist Kurt Equiluz kampte met een zware keelaandoening, en bereikte dan ook niet de fraaie hoogten (zowel letterlijk als figuurlijk) die we van hem gewend zyn. Beter by stem was de sonore bas Her mann Christian Polster, die zeer nobele en statige Christus neerzette. Dat hy hierby af en toe het tempo wel erg afremde was jammer. Indrukwekkend was de bari ton Max van Egmond. Zoals bij hem gebruikelijk krijgt in de r citatieven de tekstexpressie de volle aandacht, waardoor hij de ze een slechts zelden gehoorde diepgang verleent. Een contras terende aanpak hanteert hy bij de aria's: hier staat alles in dienst van demelodische lijnen, die dan ook op zeer lyrische wijze v den aangebracht. Ontroerend was in het bijzonder zyn aria 'Komm, süsses Kreuz', wa< voorts ook het fraaie viola da gamba-spel van Ben de Ligt op viel. Eveneens fraai was de bydrage van de alt Hilke Helling, die vooral haar aria 'ERbarme dich' zeer expressief en emotionerend bracht. Ditzelfde goldt voor haar bijdrage in het duet 'So ist m Jesus mun gefangen'. samen met de sopraan Marianne Koopman, die over de hele linie zeer be trouwbaar zong. Helaas kon dit alles niet voor komen dat de sfeer mat was. Het karakter van dit werk wordt in hoge mate bepaald door de pres taties van het koor, en hier ont brak toch het een en ander a Het Bachkoor Holland reageerde weliswaar redelijk alert, en had ook zeer mooie momenten, met name in een aantal zeer zacht ge zongen koralen. Maar vooral in de onstuimiger delen, zoals 'Sind Blitze' en 'Lass ihn kreuzigen' slaagde Charles de Wolff er niet in, uit het koor die bezieling te halen die er zo te horen wel inzat. En ditzelfde euvel deed zich hier en daar ook voor by het orkest. Eventueel zou dit nog een ge volg kunnen zyn van het onge lukkige begin, maar misschien herhaalt zich opnieuw de situatie van vorig jaar: toen was de twee de uitvoering aanzienlijk beter. ABRAHAM GOEDHALS 'Leocadia', toneelstuk van Jean Anouilh met o.a. Mary Dresselhuys, Manouk van der Meulen, Henk van Ulsen en Huub Stapel. Gezien in de Leidse Schouwburg op donderdag avond 27 november. LEIDEN - Het leven is mooi... om te lezen. Het kent slechts een ongemak: het moet ook nog een keer geleefd worden. Deze ene zin mag als voorbee d dienen van de sombere levensvi sie, die de Franse schrijver Jean Anouilh er op na hield. Dit soort pessimisme klinkt niet alleen door in Anouilhs 'pièces noires- '('Le voyageur sans bagage' en 'Antigo» e' bijvoorbeeld) maar ook in zijn 'pièces roses', waartoe 'Leocadia' behoort. Dit 'sprook jesachtige bly spel' ging gister avond afgestoft en wel als vrije produktic in de Leidse Schouw burg. Mary Dresshuys, Manouk van de Meulen, Henk van Ulsen, Huub Stapel en anderen gaven aan dit wat vergeten stuk nieuwe glans. Terecht, want het is één van de talrijke geslaagde drama tische verbeeldingen van het vol gens de schrijver allesbehalve benijdenswaardige levenslot van de mens, die, zoekend naar zui verheid en geluk en naai werkelijk contact met de mede mens, daarin vaak belemmerd wordt door materiele omstandig heden en door de structuur van het eigen karakter. Anouilh is en blijft een uiter mate knappe toneelschrijver, wiens stukken niet kapot zijn te krijgen wanneer en waar ze ook worden opgevoerd. Ze vergen wel veel van degenen die ze op de planken moeten zetten. Mary Dresselhuys, steun en toeverlaat van een publiek voor welk al dt t geexperimenteer op het toneel niet zo hoeft, heeft er met haar ervaring weinig moeite mee om deze 'Leocadia' alle recht te doen. Bewonderenswaardig vi taal en voldoende genuanceerd, alle toneelmaniertjes ten spijt, speelt ze in deze Anouilh de her togin, die, gevangen in haar ei gen herinneringen, het hoeden- maakstertje Amanda, dat als Leocadia de verloren liefde <*an neef Albert, moet doen opleven. Een verrassing is overigens de verschijning van Manouk van der Meulen, niet alleen een 'plaatje' om te zien maar ook ont wapenend in de vertolking van haar rol, waarin het gevaar var. ce overdrijving, wat betreft het karakteriseren van de arrogante en vooral decadente zangeres Leocadia, voortdurend op de loer ligt. Gevoelig in haar vertol king van eenvoudig en onschul dig meisje en hartveroverend amusant in de gedaante van gee- xalteerde Leocadia neemt deze jonge (film)actrice het publiek meteen voor zich in. Huub Sta pel zet met de nodige distinctie de door melancholie getroffen aristocraat neer en Henk van Ul sen trekt als op de achtergrond figurerende maitre d'hotel alle registers van zijn expressieve kunnen open. Voorts mag zeker ook Fer Conrad worden ge noemd, die met zijn danspasjes een vermakelijke butler neerzet. Een belangryk aandeel in deze plezierige produktie heeft ook het vijfmansoikestje, dat de han delingen op het toneel met mu ziek van FYancis Poulenc bege leidt en ook de 'gaten' die by sommige decorwisselingen even vallen opvult. Kortom, aan dit soort voorstellingen zal de terug lopende belangstelling voor het toneel in het algemeen niet lig gen. PIETER C. ROSIER Exposities Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge- i j_ t/m aug.; van 13-17 Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium', t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur zo van 13-17 uur. (Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, ex positie over de Snellius Il-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur. zo van 14-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Leven en werk van Wal ter Spies', t/m 1/6; 'Katsushika Hoku- sai: de oude tekengek'; 'Borneo: Oer woud in Ondergang, Culturen op Drift', t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel, 'Oud naaigerei' in de reeks 'Verzameld en getoond', t/m 6/4; di V m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Art Tea House Oude Rijn - gemengde technieken, etsen en textiel van San- der Friedhoff, t/m 20/4; ma 12-18 uur, di t/m za 10-21 uur, zo 11-21 uur. Stelling - Lange Mare, 'Zee-zee she- sea' van Frans Somers, t/m 6/4; woe t/m za 13-17 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht, tekeningen, aquarellen, olie verfschilderijen, plastieken e.d. van leden van Ars, t/m 6/4; dag. van 13-16 Galerie Fotomania - Koppen hink- steeg, Aldo Palazzolo, portretten in selenium; tot 19/4; woe t/m za 13-17 Caecüiastraat 18 - werk van Bea Huij- stee, Ria Krieken, Gertrud Mandel- maum en Ingeborg Olderwald, tot 30/ 5; tel. 413452/122651. 1/4; dag. 13-16 en 17-21 v Burcht - Burgsteeg, 'De Russen ko men', verbeelding van Russische lite ratuur, t/m 30/3; woe t/m zo van 12-17 Piggelmee - Jan Vossensteeg, Ria Roelofs, schilderijen, t/m 4/4; ma t/m za van 9-18 uur, do van 9-21 uur. Galerie Pourquoi Pas - Nieuwe Bees tenmarkt, etsen en aquarellen van H. Hollebeek, t/m 5/4; di t/m za van 9-22 uur, zo 11-22 uur. Lakgalerie - Josephine Sloet, tekenin gen en schilderijen; Dick Verhult, li no's en films, t/m 5/4; ma t/m vr van 10-17 uur. Holiday Inn - tekeningen, grafieken en textiel van Danielle Orelio, t/m 30/ 3; beschildering op hout van Henny van Enkhuijzen, 31/3 t/m 24/3; dag. 10- Prentenkabinet - Rapenburg, foto's van Truus Haasbroek, t/m 14/4; di. t/m vr. 14-17 uur. Bibliotheek - Nieuwstraat, tentoon stelling over de duinen, t/m 31/3; ma, di en woe 10-17 uur, ma en woe ook 19-21 uur, do van 10-21 uur, vr 10-17 uur, za van 10-13 uur. Leiderdorp Muzenhof - foto's van Cor Slegten- horst en olieverf en aquarellen van Openbare Bibliotheek - Gordijnsin gel, tentoonstelling over Frankrijk, t m 31/3, ma 19-21 uur, di en woe 14- 17.30 uur. do 10-12 uur, vr 14-17.30 uur en 19-21 uur. Gemeentehuis - videokunst van Hen ny van Oosten, t/m 29/4; ma t/m do 8-17 uur, vr van 8-15 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, paas- verrassingen, t/m 2/4; di 19-21 uur, woe, do, za van zo 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, paaseieren, t/m 3/4; woe, do, zo van 14-16 uur, za van 10-16 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek - Jos van Ierschot-Babe- liowsky, beeldhouwwerk, Eri Over- duin en Jeannette Kuiperi, aquarel len, t/m 4/4; ma, woe, vr, van 14-17 en 19-21 uur, do van 10-12 uur. Congrescentrum Leeuwenhorst werk van Carl Palm, tot 17/6; ma t/m za van 9-18 uur. Oegstgeest Kapsalon Ja Kapsalon Jacques van Bellen - Corn Dollies van An Dirkse, Greet Kerk hof, Fokje Maarseveen en Nineke Ze ven, t/m 1/4; ma 13-18 uur, di t/m do 9-18 uur, vr van 9-21 uur. za van 9-17 Wassenaar Galerie Henk de Greef Schoolstraat, Albert Grosfeld, schilderijen, Elly Dunnewold, bronsplastiken, t/m 23/4; di t/m za van 9-17 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voor straat, schilderijen van Johan Zit man, t/m 27/4; dag. 14-17 uur. Concerten Pop De Leidse band Next Crisis geeft van avond haar afscheidsconcert: The Last Crisis. Dat gebeurt in Catena aan de Kolfmakerssteeg in Leiden. Om 21.00 uur begint een videoprogram ma, een uur later zet de band in. De popgroepen Strizzo en Pasadena Dream Band uit Leiden en ITM uit Amsterdam spelen vanavond in De Waag op c In Tent in Wassenaar speelt vanavond het Trio Cor Wipjes, een groep in op komst Aanvang 23.00 uur. Het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat houdt zaterdag een Bel genavond. Naast films van Kuifje, vijftien Belgische bieren en een wie lerkoers op zolder komen er twee Belgische bands. Om 22.30 uur speelt de synthesizerband Flesh and Feil. Daarna LaCosa Nostra, dansbare mu ziek die geen platgetreden paden be wandelt. De Amerikaanse groep Manowar ge niet in kringen van liefhebbers van speedmetal veel aanzien. De band gaat er prat op harder en sneller te spelen dan wie dan ook en het geluid van een landende Concorde te kun nen overstemmen. Manowar speelt woensdag 2 april in Scum in Katwijk. In het Antonius Clubhuis in Leiden wordt donderdag 3 april een blues sessie gehouden, met Harry Muskee en Eelco Gelling van Cuby Bliz zards, Freddy Cavalli van Wild Ro mance, Ad van den Berg van Vanden- berg en Hans Waterman uit de band van Jan Akkerman. De meidengroep Silk Stockings uit Amsterdam en het H Het Joop van Enkhuizen Quartet speelt zaterdag bij Hot House. Tenor saxofonist Van Enkhuizen maakte vorig jaar zijn come-back na vele ja ren afwezigheid van de podia. Hy wordt begeleid door Cees Slinger (piano), Jacques Schols (bas) en John Engels (drums). Aanvang 21.00 uur. Het Hans Knegtmans Combo speelt zondagmiddag bij Stichting Burcht aan de Burgsteeg in Leiden 'jazz met een gentle touch'. Diana van den Driesschen zingt Aanvang 15.00 uur. Anne Wil Blanken als Titania in Shakespeares 'Midzomernachts- droom' van 29 maart t/m 1 april in de Kon. Schouwburg. (foto ANP) Den Haag Leiden Schouwburg woe 2, 20.15 uur. one-man-sho Elsink. do 3, 20.15 uur, Martine Byl r programma 'Bijl'. Krisztina de Chatel: Typhoon', woe 2, 20.30 uur, Anrold Goores: 'Een enkele reis naar zee'; Angela Linssen: 'Charming Didi'. do 3, 20.30 uur. Vice Versa: 'Embodi ment'. vr 4, 20.30 uur, Truus Bronkhorst in concert. Koninklijke Schouwburg vr 28. woe 2, 20.15 uur, Haagse Come- die met 'Andromaque' van Racine, za 29. zo 30. ma 31. di 1, 20.15 uur. Haagse Comedie speelt 'Midzomer- nachtsdroom' van Shakespeare, do 3, vr 4, 20.15 uur, 'Kinderen van een mindere God' van Medoff. Circustheater ma 31. 20 uur. De Nederlandse Ope rastichting The Civil Wars', m.m.v. Het Nederlands Philharmonisch Or kest o.l.v. Lucas Vis en het Neder lands Kamerkoor di 1, 20.15 uur. Zuidelijk Toneel Glo be en 'De man die de zon in zijn zak had' van Jean Louvet woe 2, 20.15 uur, Drukwerk speelt 'Sonneveld-Souvernirs'. theatercon- do 3 t/m zo 6, 20.15 uur, Jasperina de Jong in 'De gekkin van de gracht' Nederlands Congresgebouw woe 2, 20.15 uur, Hongaarse Staats- opera met 'Carmen*. Diligentia ma 31, di 1. woe 2. do 3.14.30 uur. kin dervoorstellingen 'De Amsterdam Carré t/m zo 30, 20.15 uur. Nooy's Volks theater met 'In Holland staat een huis'. di 1, 20.15 uur, concert Matt Bianco do 3 t/m zo 6, 20.15 uur, zo alleen 13 uur, Hongaars Nationaal Theater Sze ged met 'Carmen' van Bizet. Concertgebouw vr 28, 19.30 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Toonkunstkoor Amsterdam o.l.v. Jan Eelkema. do 3,20.15 uur. Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly. m.m.v. Jard van Nes, mezzosopraan vr 4, zo 6. di 8. 20.15 uur. Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken- Ichiro Kobayashi, mm v Augustin Dumay, viool. Cultureel Centrum Amstelveen di 1, 20.15 uur. one-man-show Henk Elsink. woe 2, do 3, 'Leocadia'. blijspel va; Jean Anouilh. vr 4, za 5, 20.15 uur. Seth Gaaikema ii 'Jou kies ik'. Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 6. 20.15 uur. zo alleen 14 uui Cabaret Purper in 'Purper 4' Stadsschouwburg za 29. di 1.20.15 uur. zo 30. ma 31. wo 2. 14 uur, Het Nationale Ballet met 'Midzomernachtsdroom vr 4. 20.15 uur. Het Publiekstheatcr speelt 'Wat u wilt' van Shakespeare Rotterdam De Doelen vr 28. gr. zaal, 19.30 uur, 'Matthéus Passion' uitgevoerd door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Eel kema. ma 31, gr. zaal. 11 uur. Louis van Dyk en Pim Jacobs. do 3, gr. zaal, 20.15 uur. concert Matt Bianco. Luxortheater vr 28 t/m ma 31.20.15 uur. Theater van de Lach met 'Een trouwring mag niet knellen'. woe 2 t/m zo 6, 20.15 uur. zo alleen. 14 uur, 'Mimicnmi', musical van Guus Vleugel en Ruud Bos Grote of SL-Laurenskerk ma 31, 20.15 uur. Orgelconcert door Klaas-Jan Mulder 'Het landschap en haar kinderen' van Walter Spies.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25