Leidse Modedag: dringen geblazen actief in vrije tijd Chaos bij Stadsgehoorzaal Deelnemers geven Bedrijven Contactdagen een goed cijfer Ruim 2500 bezoekers MAANDAG 24 MAART 1986 LEIDEN I door Henriëtte v/d Hoeven LEIDEN - Het leek een beetje op de chaos bij de Parijse shows, gisteren op de Leidse Modedag in de schouwburg. Het was dringen geblazen om een plaatsje bij de modeshow te veroveren. Ruim 2500 mensen wilden wel eens zien wat de Leidse mode-middenstand had te bieden en waren bereid zelfs met een staanplaatje genoe gen te nemen. grote maten. En niet alleen de jongeren kwamen aan bod. Ook voor veertig en vijftigers viel er wat op te zien. Zoals bij Prestige de prachtig gesneden donker blauwe robemanteau, die echt leeftijdloos was. Of het gebloem de pakje met plissé-rok en zwar te blazer van De Wit. Het sportieve gedeelte, met daarin een speciaal plaatsje voor de oude strakke spijkerbroek, kwam voor rekening van Wood stock, Wout Bergers, Van Ooy en Benetton. Benetton is een nieu we zaak voor Leiden, maar zeker geen onbekende naam voor lief hebbers van fraai gedessineerde shirts en truien. Voor een feestelijk slot met fraai bedrukte glanzende pyama- pakken en broekpakken met een oosters tintje zorgde Fiorella. En zoals de traditie nog altijd wil, besloten vier witte bruiden (bruidshuis Sloos) de show. Modefestival Op zón groot aantal hadden de organisatoren niet gerekend. Omdat niemand een toegangs kaart voor een bepaalde tijd had, kon zeker niet iedereen op de door hem of haar gedachte mo ment de show zien. En daardoor was het niet alleen in de zaal vol, ook in de gangen, langs de stands was er rond twee uur geen doorkomen meer aan. Zowaar was het toch gelukt ook een flink aantal mannen over de trempel te trekken, al waren de bezoek sters toch in de meerderheid. Ve len van hen lieten zich de kans niet ontnemen om een keer als een model te worden gefotogra feerd. Anderen keken grimeur Hopppezak de kunst af bij het opmaken of lieten zich uitvoerig informeren over zonnebank en fitness. Maar toch, was het dui delijk de modeshow waarvoor ie dereen was gekomen. Een aantrekkelijke modeshow organiseren is, sinds het niet ge noeg meer is de mannequins en dressmen gewoon over een plan kier te laten lopen, een hele klus geworden. Achttien deelnemers goed uit de verf te laten komen, is extra moeilijk. Want hoe be langrijk in mode het totaalbeeld ook is, de kleding blijft toch de belangrijkste blikvanger. De mooie sieraden (Lucas van Ley- den), de schoenen (Reinessa) en de brillen (Van der Wiel) spelen een ondergeschikte rol. Toch slaagde Caroline van Anrooy (Bemer Hoenson Produkties) er in een goed beeld te schetsen van wat modieus Leiden te bieden heeft. Alleen het nachtkleding- lingerie-blokje was wat mager en jammer genoeg kreeg het pu bliek, zelfs bij de sportkleding, geen badpak te zien. De show was opgedeeld in vier themós. Na het ontwaken toog iedereen aan het werk. Dat kon in een hele strakke zwarte ski broek met daarover een zwart wit geborduurde mini-shiftjurk (Evita), een grof-geblokte blazer met daaronder een fijner geblok te rechte rok (Jacques de la Mo de). Wie dat te netjes vond: in het hele wijde pak met een fruitdes- sin (Moda Lisa) kon je meteen door daarna naar een gezellige barbecue in gezelschap van een man, die in een golfbroek en ten- nisvest (Proveste) heel aantrek kelijk oogde. Onder het span doek 'Dik tevreden' presenteer de De Joffers kleding voor echt Voor het ontbreken van badkleding op de Leidse Mode dag was natuurlijk een reden. Lady Service, waar topbadmode te koop is, was zaterdagavond medeorganisator van het tweede Modefestival Leiden in de Stads gehoorzaal. Een happening die dit jaar 'professioneel' aangepakt Ook aanbod. was. Dat bleek geen verbetering. Vorig jaar was de ongewongen 'ons kent ons' presentatie een van de charmes. Dat ontbrak nu geheel. Door de ongelofelijk har de discomuziek werd het kijken er ook niet aangenamer op en had je soms de indruk dat het pu bliek het maar opgaf om tegen het geweld van de muziek in te applaudiseren voor leuke model len. En toch bracht Leather Fas hion prachtige modieuze pakken met rechte rokken, grote blazers en sportieve ruime blousons en jacks voor mannen, die best een applausje waard waren. Voor de sportieve kleding zorgde Hennys Rits. Leuk, jong en betaalbaar bleken de grote denimjassen, geel-zwartgeruite pakjes met de wijde rok en ruime blouse. Maar voor de meest modieuze aspecten zorgden Lady Service an Pretty Girl met bijvoorbeeld het badpak met de brede ge kruiste banden op de rug of de grote' bikini die op mondaine stranden dit jaar het neusje van ie zalm is. Maar toch, veel wees er op dat voor een groot deel van het pu bliek de mode een aardig 'voor programma' was. Dat de Ibiza- party met een lasershow, steel- oand, limbodansers, glasdansers an vuurvreters het belangrijkste was. En dat was een beetje jam mer voor de mode. tijdens de Leidse Modedag Mensen met kaartje mochten gebouw niet in Ook grote maten kunnen jong gekleed gaan. Dat bewezen De Joffers tijdens de modedag gisteren. LEIDEN - "Aan een dergelijk gebeuren zullen een volgende keer duidelijke voorwaarden worden ge steld", aldus de politie over het Modefestival/Ibiza Party in de Stadsgehoorzaal. Het Leidse korps heeft zaterdagavond en -nacht veel werk gehad aan het in goede banen leiden van de drukte in en om de Stadsgehoorzaal. "Het is niet aan de organisatie van de Ibiza Party is te danken dat het geheel in goede orde is verlopen", aldus politievoorlichter Dick Graveland. De politie heeft zaterdagavond enkele honder den mensen in bedwang moeten houden, toen zij geen toegang kregen tot het feest, omdat de Stads gehoorzaal te vol was. Het merendeel van deze mensen was echter wel in het bezit van een geldig en vooraf betaald toegangsbewijs. Op dat moment bevonden zich naar schatting tussen de 3500 en 4000 bezoekers in het gebouw. Door de enorme drukte in de Stadsgehoorzaal is een aantal deuren van het gebouw ontzet geraakt. Tot vijf uur 's nachts is de politie bezig geweest met het handhaven van de orde, zowel binnen als buiten. Op de Breestraat ontstond een parkeercha- os, die tot gevolg had dat de doorgang voor lijn dienstbussen nog nauwelijks mogelijk was. Meer dan honderd parkeerbonnen werden uitgeschre- Zowel de Leidse politie als de brandweer werd zaterdagavond eigenlijk verrast, omdat het feest bij geen van beide instanties was gemeld. Niet correct volgens de politie, omdat in de zaal een aantal au to's aanwezig was en tevens met gasbranders hap jes werden opgewarmd. Evenmin had de organisa tie eraan gedacht een EHBO-post in te richten. De eerste-hulpdienst moest omstreeks half vijf 's nachts in actie komen omdat een 22-jarig meisje onwel was geworden tijdens het feest. De organisatie van de party, G-Way Showpro- ductions, was vanochtend niet voor commentaar bereikbaar. Jongetje valt van steiger LEIDEN - Een jongen van zes jaar heeft gistermiddag ernstig hersen letsel opgelopen, nadat hu uit een steiger van het winkelcentrum in aanbouw in de Stevenshof was ge vallen. Volgens de politie is het jongetje, dat in de buurt van het bouwwerk woont, van de tweede verdieping zeven tot tien meter naar beneden gevallen. Hu is in het Academisch Ziekenhuis opgeno men met ernstig hersenletsel. Twee inbraken in kledingzaak LEIDEN - In een kledingwinkel aan de Maarsmansteeg is dit week einde twee keer ingebroken. Eén van hen, een veertienjarige Leide- naar, werd vannacht omstreeks half een aangehouden, toen hü met twee kornuiten over de Hooigracht liep, bepakt met drie vuilniszak ken met kleren. De andere twee jongens wisten de benen te nemen. Het drietal is de winkel binnen gekomen door een ruitje te vernie len. Datzelfde ruitje sneuvelde vrij dagnacht, toen onbekenden het eveneens op deze kledingzaak had den gemunt. De buit was toen ech ter veel kleiner: een paar kleding stukken. Bij een sportzaak aan de Bree straat is zaterdagnacht weer inge broken. De dieven vernielden deze keer de glazen toegangsdeur ge heel en gingen er vandoor met 25 trainingspakken, met een waarde van 5000 gulden. Man in eigen huis beroofd LEIDEN - Een 54-jarige bewoner van de Borneostraat is zaterdag avond in zijn woning beroofd. De man heeft de politie gemeld dat twee mannen en twee vrouwen omstreeks 23.15 uur hebben aange beld en toen hij de deur opendeed zijn woning binnendrongen. Onder bedreiging van een vuurwapen werd de bewoner daarna gedwon gen zijn portemonnee, met onge veer vierhonderd gulden, af te ge ven. De man heeft overigens nog geen aangifte gedaan van deze overval. Een 47-jarige Leidenaar heeft bij de Leidse politie gemeld dat hij zaterdag omstreeks middernacht is overvallen. Twee jongens zouden de man op de Korte Mare hebben beroofd van zijn portefeuille, met als inhoud geld en papieren. Hoe wel de politie de omgeving heeft afgezocht, werd van de jongens geen spoor gevonden. Jongen maakt brokken met auto LEIDEN - Een zestienjarige Lei denaar heeft vrijdagnacht twee au to's beschadigd toen hij, met een slok op en uiteraard zonder rijbe wijs, achter het stuur ging zitten. De jongen wilde uit een parkeerha ven aan de Vollersgracht wegrij den maar ging vol gas vooruit in plaats van achteruit. Een voor hem staande auto werd daardoor ge ramd en, nadat de jongen de rij baan dwars was overgestoken, ook een voertuig aan de andere zijde van de straat. De schade aan de drie auto's was vrij groot, de jon gen bleef ongedeerd. Rommelmarkt p minder druk ™'J LEIDEN - De 'Rommelmarkt Sport-Inn' in de ijshal, die in het afgelopen weekeinde voor de tien de keer werd gehouden is dit jaar beduidend minder bezocht dan in '85. Telde men vorig jaar 13.000 be zoekers, dit jaar waren dat er onge veer 6500. De ruim 75 standhou ders hebben volgens de organisa toren niet veel gemerkt van deze teruggang: "Zij hebben gemiddeld 1200 a 1500 gulden omgezet en dat is geen vermindering ten opzichte van het vorig jaar". De organisatie wijt de teruggang aan het feit dat er zo veel rommel markten worden gehouden tegen woordig: "Het barst tegenwoordig van dit soort evenementen en daar door wordt de markt verpest". Voor de organisatie van de 'Rom melmarkt Sport-Inn' is de lol er overigens nu niet af: "We gaan ge woon door; waarom zou je ook stoppen als de omzet goed blijft". De rommelmarkt begon op vrij dagavond en duurde tot en met zondagmiddag. Evenals in de an dere jaren werd het gebeuren ook nu drie dagen lang muzikaal om lijst door verschillende artiesten en orkesten. Indeling voor verbetering vatbaar De Rommelmarkt Sport-Inn, zondagmiddag in de ijshal. Ondanks het tegenvallende bezoekersaantal zijn er volgens de organisatoren door de verenigingen goede zaken gedaan. (foto Fred Rohde» LEIDEN - De Bedrijven Contact dagen, vorige week gehouden in de Groenoordhallen, zijn goed aange slagen. De 2844 deelnemers, die in totaal 2269 bedrijven vertegen woordigden, hebben de manifesta tie gemiddeld met een 7 beoor deeld. Vijfentachtig procent van hen zal de Contactdagen volgend jaar wederom bezoeken. Een en ander blijkt uit een enquête die or ganisatie- en adviesburo Drs. J.H.F. Meijer onder de bezoekers heeft gehouden. Een groot aantal van de bezoe kers, 44,3 procent, is werkzaam in de dienstverlenende sector. De handelssector was met 29,5 pro cent ook goed vertegenwoordigd. Voorts veel representanten uit de automobielindustrie (9 procent), drukkerij/uitgeverij- (7,4) en de me taalsector (6,8). Het midden- en kleinbedrijf was op de Contactda gen oververtegenwoordigd; 67 pro cent van de bezoekende bedrijven heeft minder dan vijftig werkne mers. Van die 67 procent heeft 44 procent weer minder dan 5 werk nemers. De grote bedrijven waren met 15 procent aanwezig. Informatief Van de bezoekende bedrijven is 44 procent in Leiden gevestigd, de rest in de omliggende gemeenten. Het merendeel van de bedrijven, 68 procent, liet zich door middel van een directielid vertegenwoor digen. Voor 79,5 procent van de mensen was dit de eerste keer dat zij de Contactdagen bezochten. Als hoofdmotieven kwamen naar vo ren algemene oriëntatie (70 pro cent) en het leggen van nieuwe za kelijke contacten (40). Voor 45 pro cent van de bezoekers zijn de da gen wat dit laatste betreft positief uitgepakt. Voorts verklaarde 90 procent van de ondervraagden de contactdagen als informatief te hebben ervaren. Kritiek was er ook en wel op de gekozen data, 19 en 20 maart. Veel bezoekers vonden het tamelijk on gelukkig dat de manifestatie sa menviel met de gemeenteraadsver kiezingen alsmede met een op de televisie uitgezonden voetbalwed strijd. Voor verbetering vatbaar is voorts de indeling van de manifes tatie, zo blijkt uit de enquête. Er dienen volgens veel ondervraag den grotere stands te komen, die .overzichtelijker dan dit jaar zijn opgesteld. Verder moet het aantal deelnemers en ook de variatie in de vertegenwoordigde soorten bedrij ven worden vergroot Academisch Café De tweede aflevering van het Academisch Café vanavond heeft als titel 'Armoedegrens, streep door de rekening?'. Mede werking wordt verleend door de directeur van de Leidse sociale dienst, drs. J. Kleijne en door dr. A. Kapteyn, hoogleraar econome trie aan de Katholieke Hoge school in Tilburg. De vraag is of het huidige sociale minimum toe reikend is, dan wel of het nog om laag kan. Het debat is in Socië teit Burcht aan de Burgtsteeg en begint om half negen. Spiritisme Het Spiritisch Genootschap Leiden houdt vanavond een bij eenkomst waarov C. wan Bre.e- men uit Nieuwegein over de paaswijding spreekt. Om acht uur, in de zaal aan de Lage Mors- weg 14a. Postzegels (1) Hel comité TuinstadwijkJ Staalwijk organiseert in samen werking met de Leidse vereni ging De Postzegelvrienden van avond een ruilbeurs. Verzame laars van postzegels, munten e.d. kunnen om zeven uur terecht in gebouw De Linde aan de Heren straat 64. Er is een speciaal hoek je voor jonge verzamelaars. Om acht uur begint een dia-lezing mey als titel 'Knoeien met postze gels' Postzegels (2) De Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars houdt dinsdagavond haar maandelijk se bijeenkomst in restaurant Posthof aan de Wassenaareseweg 1De zaal gaat om half acht open voor een verenigingsveiling; om kwart over acht is er een verga dering. Erasmus De serie colleges over 'Erasmus en zijn tijd' die de subfaculteit geschiedenis van de Leidse uni versiteit organiseert, wordt dins dagavond voortgezel. Antoine Bodar van de vakgroep kunstge schiedenis van de Leidse univer siteit houdt een college over 'Er asmus en het geleerdenvortret. Het college ivordt gegeven i n het Centraal Faciliteitengebouw aan de Cleveringaplaats, van kwart voor zeven tot kwart over acht. Leids zilver Prof. dr. C.W. Fock houdt dins dagavond een lezing in museum De Lakenhal (Oude Singel 28-32 over het onderwerp 'Leids zilver' Zij doet dit op uitnodiging van de Vereniging van Belangstellen den in De Lakenhal; aanvang kwart over acht. Kinderfestival Alle buurthuizen in Leiden or ganiseren 2 april voor de derde keer het kinderfestival. Dat wordt gehouden in de Cornelis Ziverisschaaol aan de Vondel laan 35, van elf tot vier uur. Er zijn vier categorién: play back, live, dans en toneel. Elk buurt huis mag per categorie één groepje of één kind laten deelne- Collecte De Nederlandse Brandwonden Stichting houdt deze week een huis-aan-huis collecte in Leiden. Deze organisatie die een voor lichtende laak heeft bij het voor komen van brandwonden, wordt niet gesubsidieerd door de over heid en is dus van particuliere giften afhankelijk.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3