Dubbelldapper ploeg Post in weekeinde Gave hattrick Navratiolova KNWU gaat technisch apparaat reorganiseren Waterpoloërs LZ sluiten goed af Romp met Ranville beste Nederlander Eerste en enige zege van Zijl MAANDAG 24 MAART 1986 SPORT PAGINA 19 SINT GENESIUS RODE (ANP) - De nederlaag in Milaan-Sanremo tegen Sean Kelly kwam bij de ster- renploeg van Peter Post zo hard aan, dat sindsdien bijna alles werd gewonnen wat er maar te winnen viel. In de Catalaanse Week wer den vijf van de zeven etappes ver overd (Planckaert vier, Ooster bosch een), Eric Vanderaerden ze gevierde in Dwars door België. In het weekeinde kwamen daar twee voltreffers bij. Zaterdag de E3-prijs te Harelbeke voor Eric Vanderaer den, gisteren de Brabantse Pijl voor Johan van der Velde. Met Johan van der Velde kwam voor de tweede achtereenvolgende keer een Nederlander op het erepo dium. Vorig jaar zegevierde Adri van der Poel in deze wedstrijd van eerste categorie. De ex-kampioen van Nederland maakte op het cir cuit van de Alsemberg in Sint Ge- nesius Rode, die elf keer beklom men moest worden, uitstekend ploegenwerk af. De basis legde hij zelf. Van der Velde was bij het ingaan van de fi nale in het peloton achtergebleven. Vooraan reed een goede kopgroep met onder andere Criquielion, Van der Poel, de winnaar van vorig jaar en Van Vliet. Hij reed er alleen naar toe. De Alsemberg moest toen nog vijf keer beklommen worden. Bijna moest Van der Velde voor zijn inspanningen betalen. Bij de De uitslag is: 1. Vanderaerden (Bel) 225 km in 5 uur 50 minuten; 2. Pirard (Ned) op 5 seconden; 3. Lammertink (Ned) zelfde tyd; 4 Vcrsluys (Bel) op 2 minuten en 35 secon den; 5. Solleveld (Ned); 6. Bomans (Bel) zelfde tijd; 7 Lamotc (Bet) op 3.26; 8. Devos (Bel), 9 Lubberding (Ned); 10. Kuiper (Ned); 15. Manders (Ned); 23. Steevenha gen (Ned); 24. Jan van Houwelingen (Ned); eerstvolgende beklimming van de Alsemberg dreigde hij geslost te worden. Twee ronden verder brak de kopgroep in tweeën. Er bleven vijf renners over: Van der Poel, de Belgen Durant en Criquielion, Van Vliet én Van der Velde. Met twee renners in de kopgroep had de Post-formatie de wedstrijd volkomen in handen. Van der Vel de sprak met de jarige Van Vliet (24) af, dat hij zou proberen alleen weg te komen. Lukte dat niet zou hij de sprint voor Van Vliet aan trekken. Consigne Van der Velde demarreerde kort voor het achtervolgende peloton netje de kopgroep dreigde op te slokken. Dat is een stokoud con signe van Peter Post. Uit de kop groep wegspringen als hergroepe ring dreigt. Van valt het tempo in de achtervolging stil als een paar renners zijn ingelopen. Met tweehonderd meter voor sprong hoefde de Brabander niets te vrezen. Achter hem deden Planckaert, De Rooy, Van Lanc- kaer, Theunisse, Millar en Van Vliet het afstoppingswerk. De su prematie van de Post-ploeg werd benadrukt met de tweede plaatsen voor Planckaert en De Rooy. Voor Van der Velde kwam de eerste grote overwinning dit sei zoen eerder dan verwacht. "Ik werkte naar de Ronde van Italië toe. Dat was mijn eerste doel. De vorm is eerder gekomen, dat ik durfde te hopen. Deze overwin ning komt de gehele ploeg toe. We vormen een ploeg met allemaal goede renners. Als er goed wordt samengewerkt, kunnen we alles De uitslag van de Brabantse Pijl is: 1. Jo han van der Velde (Ned) 179 km in 4.19.00: 2. Eddy Planckaert (Bel) op 12 sec.; 3. Theo de Rooy (Ned) z.t.; 4. Jean-Marie Wampers (Bel) op 14 sec.; 5. Ludwig Wijnants (Bel); 6. Gfert-Jan Theunisse (Ned); 7. Dirk Du rant (Bel); 8. Eric van Lancker (Bel); 9. Claude Criquielion (Bel); 10. Fons de Wolf i der Velde: blij met de (foto ANP) Rudy r (Ned); Vijfde zege Voor Eric Vanderaerden bete kende de overwinning in de E3 prijs zijn vijfde zege in dit seizoen. Drie dagen geleden won hij in Wa- regem 'Dwars door België'. In die koers demonstreerde hij zijn stij gende vorm. Zaterdag toonde hij aan opnieuw een stapje verder te zijn in het aanscherpen van de con ditie voor de komende voor jaarsklassiekers. De 29e E3 prijs had door de ijs koude regen en harde wind het ka rakter van een afvalrace. Na veer tig kilometer ontstond er een kop groep van negentien renners, be staande uit zes Nederlanders (Lammertink, Lubberding, Kui per, Pirard, Pieters, Solleveld en Manders), elf Belgen, een Zweed en een Fransman. De Kimpe was het sterkst vertegenwoordigd met vier coureurs. Post had er drie (Vanderaerden, Lammertink, Lub berding), evenals Swerts (Pieters, Kuiper, Pirard) en Raas twee (Sol leveld, Manders). Die negentien werkten goed sa men. Na 75 kilometer bedroeg de voorsprong op het uitgedunde pe loton, waarin Moser ontbrak door griep, al bijna vier minuten. Op de kasseien van de Oude Kwaremont, de zevende helling in het parkoers na 158 kilometer, werd de beslis sing geforceerd door Jos Lammer tink. De onvermoeibare knecht van Vanderaerden sleepte zijn kopman in rap tempo omhoog en de groep viel uiteen. Zeven renners bleven bijeen: de ploeggenoten Lammertink en Vanderaerden en de eenlingen Pirard, Versluys, Sol leveld, De Wilde en Bomans. Daar achter volgde het kwartet Kuiper, Lubberding, Lamote en Devos, dat er niet in slaagde de achterstand van vijftig seconden goed te ma ken. Op de Kruisberg testte Vande raerden de kracht van zijn mede vluchters. Neo-prof Bomans en Versluys pareerden de ontsnap pingspoging, waarna de groep in tact bleef tot de tiende en laatste helling, de Holstraat. Daar, 40 kilo meter voor het einde, scheidden drie renners zich definitief af. Ui teraard Vanderaerden en zijn onaf scheidelijke metgezel Jos Lam mertink en Frits Pirard. Criterium Het Criterium International in Frankrijk, een etappekoers in drie verschillende onderdelen, heeft, een verrassende overwinning op geleverd voor Urs Zimmermann. De 26-jarige Zwitser legde de ba sis voor de eindtriomf in de bergrit over 84 kilometer van zondagmor gen. Hij onttroonde daarin de Fransman Charly Mottet als klas sementsleider met meer dan een minuut voorsprong, waardoor hem in de afsluitende tijdrit niet veel meer kon gebeuren. De tijdrit over 10 kilometer in Juan-les-Pins werd gewonnen door Sean Kelly. De Ier was zaterdag ook al eerste gewor den in de rit-in-lijn, het eerste on derdeel van het FYanse Lentecrite rium. 35 sec.; 3. Greg LeMond (Vst) o, Charly Mottet (Fra) op 1.04; 5 Charly Be- rard (Fra) op 1.05; 6. Pascal Simon (Fra) op 1.06; 7. Nik» Rüttimann (Zw») op 1.17; 8. Ed dy Schepers (Bel) op 1.20; 9. Anselmo Fuer- te (Spa) op 1.23; 10. Regis Simon (Fra) z.t. NEW YORK (ANP/SID) - Martina jaarklassement. Die zege werd een Navratilova heeft in het Madison Square Garden de hattrick vol tooid. Voor de derde achtereenvol gende keer bracht de 29-jarige ^feelster het Masterstoernooi op haar naam. De finale wikkelde ze feit door de victorie van Mandliko- va op Chris Evert in de halve fina les. In het 23e onderlinge duel be haalde de Tsjechische pupil van Betty Stöve haar vijfde overwin- ning met 6-3,7-5. De Amerikaanse zondag in New York voor 17.000 echtgenote van John Lloyd was zo toeschouwers vlot af. Hana Mand- teleurgesteld over de nederlaag dat likova werd in 115 minuten i sets verslagen: 6-2,6-0,3-6,6-1. zij direct uit New York vertrok en de wedstrijd om de derde plaats te- Navratilova werd in New York gen de 16-jarige Westduitse Steffi 415.000 dollar (ruim 1,2 miljoen Graf liet voor wat het waard gulden) rijker. In dat bedrag Hana Mandlikova en Wendy 250.000 dollar opgenomen als pre- Tumbull veroverden in New York voor haar overwinning in het de dubbelspeltitel bij het Masters- toernooi. De Tsjechoslowaaks/Au- stralische combinatie versloeg in de eindstrijd het duo Claudia Koh- de (Wdl)/Helena Sukova (Tsj) in drie sets: 6-4, 6-7, 6-3. Unicum schiet tegen Jaagpad, duidelijk tekort Negende maal Voor de negende achtereenvol gende keer heeft Ivan Lendl Jim my Connors verslagen. In de finale van het Grand-Prixtennistoernooi van Fort Meyers (Verenigde Sta- ten) won de nummer één van de Racket Center Casino wereldranglijst zondag erg gemak- kelijk van de Amerikaan: 6-2, 6-0. De overwinning leverde Lendl NOORDWIJK - Tennishoofdklas- ser Jaagpad trok in de gisteren af gewerkte finale van het teamten- niscircuit in Racket Center Casino te Noordwijk aan het langste eind Mede-hoofdklasser Unicum kwam tegen de Amsterdamse formatie 50^00 dollar (125 000 gulden) op. nnenenkelspel De partij, die 58 minuten duurde, geen moment spannend. In de speelde Jan Siemerink tegen Mar- ferst? set brak de Tsjechoslowaak cel Lasonder. Na de eerste set met twee keer door de service van Con- ARNHEM (GPD) - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie gaat in structureel opzicht in de steigers. Tijdens de voorjaarsvergadering op Papendal gaf de Unieraad zater dag zijn goedkeuring aan de plan nen om het technische apparaat van de KNAU ingrijpend te reorga niseren. De slechte praktijkerva ring met de splitsing in een sectie wedstrijdsport en een sectie re creatiesport was aanleiding voor het reorganisatievoorstel. In de nieuwe structuur is er plaats voor drie secties (een sectie kaderopleidingen, een sectie atle- tiekevenementen en een sectie training en begeleiding) en twee commissies (een accommodatie commissie en een medische com missie). Deze vjjf organen krijgen te maken met een coördinatiecom missie, die rechtstreeks onder het Uniebestuur valt. Dit adviesorgaan krijgt ook een arbitragetaak bij eventuele geschil len tussen de verschillende secties en commissies. Van de drie plaat sen in de coördinatiecommissie zal er één worden bezet door Arie Kauffman, de nieuwe technische coördinator van de atletiekbond. De 36-jarige opvolger van Herman Buuts zal met een in mei te benoe men voorzitter en secretaris moe- De op 1 juni in vaste dienst van de atletiekbond tredende beroeps militair vindt het overdreven om te stellen dat hij in een slangenkuil stapt: "Ik ben me er heel goed van bewust dat ik in een organisatie be land waarin de betrokkenen nogal eens van mening verschillen, om het maar eens vriendelijk uit te drukken. Maar ik beschouw het juist als een uitdaging om al die verschillende partijen zo veel mo gelijk op één lijn te krijgen. Daarbij zie ik het als een voordeel dat ik niet word gehinderd door persoon lijke voorkeuren omdat ik geen specifiek atletiekverleden heb' Als overige leden van de coördi natiecommissie zou Kauffman graag twee 'zwaargewichten alge mene categorie' benoemd zien worden: "Ik elk geval personen met een zo breed mogelijke atle- tiekervaring". Unieraadsleden, districtsbestu- ren en verenigingsbesturen heb ben tot 19 april de tijd om kandida ten voor de coördinatiecommissie voor te dragen. Op Indoor Brabant Zola Budd snelt blootsvoets naar de overwinning bij het WK-veldlopen. (toto ANP) Uniebestuur. KANU-organen 6-2 gewonnen te hebben leek Sie- De Amerikaan slaagde er in merink op een duidelijke zege af te de tweede pen enkele maal i stevenen. In de tweede set slopen JJ)n °Pslp behouden. Lendl en er echter te veel onnauwkeurighe- Connors troffen elkaar voor de 27s- den in zijn spel en Lasonder greep »"aaL De Tsjechoslowaak won zijn kans (3-6). Vervolgens werd veertien keer. een beslissende tiebreak gespeeld r^Ays mi** in plaats van een derde set. Sieme- UUi rink had drie wedstrijdpunten in die tiebreak, maar mede dankzij o__. een dubieuze beslissing van de maken Slechts één uur had Mats Wilan- der gisteren nodig om een einde te maken aan de zegereeks van de 25- scheidsrechter moest hij de party jarige Australiër Brod Dyke. In de uiteindelijk toch uit handen geven, finale vai De tweede mannenenkel tussen toernooi L. Freek van der Capellen en Ivar de Zweed zijn tegenstander, de r vertoonde :eld. De Jong soortgelijk met zijn sterke service-volley spel overtui- overwinning leverde de gend de eerste set (2-6), maar on- drie van de ATP-ranglij. dervond in de tweede set meer te- dollar (125.000 gulden) op. NEUCHATEL (ANP) - De wereld kampioenschappen veldloop in Neuchatel (Zwitserland) zijn giste ren in een volledige Afrikaanse triomf geëindigd. Weliswaar heeft barrevoets te lopen ondanks het bij de vrouwen, Zola spekgladde parkoers, nam direct de leiding. Zy bouwde een grote voorsprong op en finishte na 4650 HMMÜ—00meter het Afrikaanse continent. Óp°het kampioene Lynn'Jennings moest de ATP-ranglijst 50.000 zware parkoers was de Afrikaanse ruim achttien seconden toegeven als een jaar geleden in Lissabon positie maar in de laatste vyfhon- een klasse apart. De 19-jarige loop- derd meter bleek Ngugi toch ster, die kort voor de start besloten de meeste had, gewoontegetrouw, toch maar Hij had Budd die haar titel prolongeerde, niet meer de Zuidafrikaanse natio naliteit maar zij is wel geboortig uit genstand. Van der Capellen kori het niet helemaal bolwerken winst ging toch naar Jaagpad. Brod Dyke, die in het toernooi van Brussel achtereenvolgens Wimbledon-kampioen Boris Bec- lopers nauwelijks een kans toege- Verrassend was de derde plaats ten te beschikken, de twaalf kilometer 35 minuten en 32,9 seconden nodig. Ngugi werd de opvolger van Carlos Lopes, de Portugese wereldrecord- houder en Olympisch kampioen 14.49,6. De Amerikaanse op de marathon, die na twee we reldtitels veldloop (1984 en 1985) wegens een blessure niet kon star- dicht. De praktijk was geheel i ders. Bij de junioren, die de spits afbeten, slaagde alleen de Span de Francaise Annette Sergent. De Keniaan John Ngugi, die de buteerde in het wereldkampioen- de heren is: De uitslag van de wedstrijd by Margot van Overloop en Xandrs ker, Guy Forget en Miloslav Mecir jaard Alejandro Gomez zich tussen schap, leek net als Zola Budd Weller zorgden er in een zeer ge- uitschakelde, had geen antwoord lijkopgaande strijd voor, dat het op de sterke service van Wilander. toernooi enigszins uitliep. Beiden spelen voornamelijk vanaf de ach terlijn en wachten het juiste mo- De Australiër brak geen enkele maal door de opslag van de Zweed. Bij een stand van 2-2 in de eerste de Afrikanen te wringen. Bij de solo-race te gaan lopen. De Afri- mannen was het beeld nauwelijks anders met drie niet-Afrikanen, de Amerikanen Pat Porter (6e) ment af om een aanvallende actie Set verloor Dyke, een week eerder te beginnen. In de eerste set trok verliezend finalist in Metz, zijn Van Overloop aan het langste eind concentratie door rumoer in het (7-6), maar daarna speelde zij iets publiek. Wilander maakte daarvan minder precies en verloor vervol gens zowel de tweede set als de be slissende tiebreak. Ook de vierde single van Carole de Bruin tegen Titia Willink ging voor Unicum verloren. Het mannendubbel van Unicum, gehandicapt door de blessure van Hans Tönjann, moest ook het John Easker (10e) en de Italiaan Al- echter duidelijk sporen berto Cova (9e) bii de eerste tien. moeidheid te tonen. Hij werd De Engelse Zola Budd, die zich in Zuid-Afrika bij zomerse tempe raturen had voorbereid, was even- kaanse kampioen had lange tijd al- (Eth) 35.34,8; 2. Joseph Kiptur leen de leiding. Na tien van de (Ken) 35.39,8; 4. Bekele Debele twaalf kilometer ging de Keniaan (Eth) 35.42,6; 5. Paul Kipkoech (Ken) 35.47,2; 6. Pat Porter (VSt) 35.48,4; 7. Kipsubai Koske (Ken) derhalve kilometer voor de finish 35.54,8; 8. Some Muge (Ken) ingelopen door de Ethiopische ma- 35.55,7; 9. Alberto Cova (Ita) rathonloper Abebe Mekonnen. Het 35.58,8; 10. John Easker (VSt) tweetal wisselde nogal eens van 35.59,9. derspit delven en het vrouwendub- competitiewedstrijd af in Haarlem, bel werd wegens tijdgebrek afge- De Leidenaren speelden een prima broken. De totaalwinst ging dus wedstrijd naar Jaagpad. Voor Unicum het spreekwoord opgaat, dat een slechte generale een goed zoen volgt. JETSKE GOUDSMIT WIK met 12-5 van Wiekslag Haarlem-LZ'86 werkte de laatste speelde DKD met 7-7 gelijk tegen GZC. De vrouwen van LZ'86 won nen in de eerste klasse met 13-5 met 4-8. Vi- verïoor in Oegstgeest van Bre- het te hopen dat da met 5-6. In de derde klasse bleef Katwijk op de goede weg naar pro motie door met 3-8 van DONK te In de zelfde klasse won Stadskanaal en De Zijl/LGB verloor nipt van De Ham met 3-4. LZ'86 speelde de laatste wed strijd van het seizoen in Haarlem. De mannen van coach Hans Parrel, die overigens ook volgend seizoen bij de Leidenaren op de kant zal i de Zyl/LGB zit omgekeerd. Onder aanvoering van de* met scherp i kon- schietende Stan van Belkum werd HZC/de Robben LEIDEN - Voor de waterpoloërs het er op. In de laatste wedstrijd v; den de Leidenaars toch nog een overwinning noteren, teruggedrongen. De verdediging sloot een stuk beter In een verder teleurstellend verlopen play off serie en aanvallend kon de Zijl/LGB ineens veel. Ondanks werd HZC/de Robben met 14-12 verslagen. Voor beide het missen van twee strafworpen in deze derde perio- ploegen stond er niets meer op het spel zodat men vrij de troffen de Leidse voorwaartsen liefst zes maal het uit kon spelen. Bij beide ploegen zat ook een vertrek- net achter de Hilversumse goalie. Plotseling stond er kende coach op de bank. HZC/de Robben werd voor dan ook een 10-9 voorsprong op het scorebord. De het laatst gecoached door Harry Vriend, zijn opvolger Leidenaren gingen in de laatste periode niet over tot zat al naast hem om al vast sfeer te proeven. het consolideren van deze benauwde voorsprong, Tom Aalmoes is volgend jaar trainer. Wie Jan Evert maar bleven de Hilversumse defensie bestoken met Veer bij de Zyl/LGB zal opvolgen is nog niet bekend, snel en nauwkeurig uitgevoerde aanvallen. De eerste De wedstrijd zelf werd gekenmerkt door twee .totaal en enige overwinning in de play offs kwam dan ook verschillende helften. In de eerste twee perioden was niet meer in gevaar. HZC/de Robben oppermachtig en leken de Hilver- een gemakkelijke zege af te stevenen. De De periodestanden: 3-5,4-8,10-9 en 14-12. De Leidse Harry Vriend combineerden vlot en had- produktie werd zaterdagavond verzorgd door: Stan den ook weinig problemen met het benutten van de van Belkum 8 maal, Mark van Belkum 2 maal, Ruud ontstane mogelijkheden. Via 3-5 na één periode stond Plouvier 2 maal, Alex van Belkum 1 maal en Hans er halverwege een duidelijke 4-8 tussenstand op het Nieuwenburg lx. scorebord. In de derde periode echter waren de rollen staan, speelden één wedstrijden van het het beginsignaal had men de wed strijd in handen en alleen in de der de periode toen Rapido van 1-5 te rug kwam tot 4-5 had men het moeilijk. In de laatste periode liep men weer weg naar 4-8. Topscorer: Frans v.d. Brink 4x. Vivax verloor door een slecht ge speelde eerste periode met 5-6 van Breda. In de aanvangsfase werden nogal wat kansen door de Oegst- geestenaren om zeep geholpen. Breda profiteerde dankbaar en stond na 1 periode op 0-3. De in haalrace die Vivax hierna inzette stokte bij 5-6. Goals: E. Popot 2, M. rompes, Max de Mooy en D. Lan- gerhorst. Katwijk bleef in de strijd om promotie naar de eerste klasse. Was in de eerste wedstryd DONK de betere Voor zowel WIK als DKD staat er Vanaf niets meer op het spel. Beide teams leverden een goede wedstryd af. De Wassenaarders bleken veel te sterk voor Wiekslag. Onder aan voering van de weer trefzekere Al- bert Spijker werd het 12-5. DKD onderbrak een lange reeks nederla gen. Na een aanvankelijke 0-3 ach terstand werd het uiteindelijk 7-7. Topscorer: Frank Dreef 3x. De vrouwen van LZ'86 zetten een belangrijke stap op weg naar behoud van het eerste klasseschap. In het duel met mededegradatie kandidaat Stadskanaal lieten de vrouwen er geen twjjfel over be staan wie er het sterkst was. Na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd (4-4) was LZ in de tweede wed strijdhelft veel trefzekerder dan hun Groningse opponenten. Eind- nog verrassend te sterk, dit keer uitslag: 13-5. Door deze zege staat hadden de Katwijkers geen moeite met de Goudse ploeg. De pressing die de Katwijkers hanteerden leg de de aanval van DONK volledig •aan banden. Daar men zelf de weg verloren nipt naar het doel gemakkelijk wist te voor de ploeg vinden is de 3-8 zege snel ver- LZ'86 weer boven de gevaarlijke plaatsen. Topscoorster: J. de Jong DEN BOSCH (GPD) - Het echte verhaal van hoe het tegenwoordig reilt en zeilt in de Nederlandse hip pische wereld, viel na de prijsuit reiking van Indoor Brabant op te tekenen ip het sfeervol ingerichte restaurant van de springhallen. Daar zat Cees van Opstal, eigenaar van het enige paard dat de eer van de vaderlandse springsport in de afsluitende wereldbekerwedstrijd echt hoog had gehouden, de situa tie nog eens te overpeinzen. "Of ik me zou moeten inspannen om Ran ville voor het aanstaande wereld kampioenschap te behouden?", zei de man, die er jaren geleden vooral verantwoordelijk voor was dat Henk Nooren internationaal naam maakte, "ach, waarom zou ik?". Terwijl de Nederlandse hippi sche sportbond en het Nederland se Olympiadepaard (NOP) zich in spannen weer een fatsoenlijke équipe in de lage landen op de been te brengen, heerste er bij de belangrijkste paardeneigenaren nog steeds veel onvrede. "Ik heb in het verleden al zoveel gedaan", zei Van Opstal, "en wat krijg je er voor terug? Zelfs een kaartje voor deze wedstryd heb ik nog zelf moeten kopen. Het is inderdaad een vreemde situatie dat iedereen aller lei initiatief ontplooit om toppaar den hier te houden, maar dat nie mand eens de moeite neemt om naar onze mening te vragen. Ran ville, waar Bert Romp hier vanmid dag zo goed mee reed, zal de ko mende drie maanden dienst doen als dekhengst en dus niet in aan merking komen voor het wereld kampioenschap in Aken. Sportief betreur ik dat inderdaad, maar als dit verhinderd moet worden zal het initiatief toch echt van anderen uit moeten gaan". Niemand had aanvankelijk in de gaten dat er een addertje onder het gras zat, toen Bert Romp zich in het spoor van winnaar Paul Schoc- kemöhle als beste Nederlander naar een vijfde plaats reed. "Het is voor mij niet zo direct een verras sing", zei de 25-jarige ruiter uit Moergestel, die dus voor de stal van Van Opstal rijdt, na afloop van zijn succesvolle optreden in de Brabanthallen. "Ik was met Ranville al Benelux- kampioen geworden en de eerste dagen in Den Bosch gingen ook heel goed. Het is alleen jammer", zo moest hij de paardesportliefheb- bers vervolgens teleurstellen, "dat ik de komende drie maanden niet met hem op internationale wed strijden kan ryden. Ik had me graag gericht op het wereldkam pioenschap in Aken, maar ja, Ran ville moet dienst doen als dek hengst. Van het buitenseizoen zal dus niet zoveel terechtkomén". Domper De vrouwen van De Zijl/LGB De Ham. Er had coach Theo Uit- tenhout zeker meer ingezeten als klaard. Voor Katwijk zal de ont- de zeker aanwezige kansen in tref fers waren omgezet. Nu bleef er niets anders over dan een 3-4 ne derlaag. Doelpunten: E. Redegeld, D. Beukering en P. Tegelaar. knoping van het seizoen plaatsvin den in het volgende duel. Dan is koploper DSZ de tegenstander. Doelpunten Katwijk: Paul v.d. Putte 4x, Cees Boonstoppel 3x en DIRK KLOOS Arco Guyt lx. DIRK KLOOS Na een allesbehalve florissant verlopen indoorseizoen, waarin geen enkele Nederlander zich wist te kwalificeren voor de wereldbe kerfinale straks in Gotenburg, be gon het buitenseizoen daardoor ook al met een lichte domper. Zon der Jan Tops, wiens toppaard Fu- rist onlangs na een ogenschijnlijk onschuldige struikelpartij met een beenbreuk moest worden afge maakt, en in de wetenschap dat in Brabant Piet Raymakers, Albert Voorn en Rob Ehrens het op het beslissende moment toch enigs zins lieten afweten, moet bonds coach Johan Heins dan aan het werk met het oog op het WK in Aken. Veel twijfels dus voor de Ne derlandse hippische sport, al wa ren er dit weekeinde hoe dan ook lichtpuntjes te bewonderen. De voornaamste daarvan was Wout-Jan van der Schans, Neder lands beste militaryruiter van dit moment, die met Olympic Treffer bij zijn debuut in een wereldbeker wedstrijd zomaar naar een zesde plaats reed. Het eerder door Gerd Meier bereden paard, dat twee jaar lang niet meer op het hoogste ni veau uitkwam, maakte daarmee een indrukwekkende rentree. "Nu moeten we proberen deze vorm te continueren", zei een opgewekte Van der Schans, die de spring- en military-activiteiten zal proberen te gaan combineren. "Qua vermo gen kan dit paard alles springen. Het is nu een kwestie van tijd en ervaring om hem naar een nog ho ger niveau te brengen. Zelf denk ik daarbij voorlopig nog niet aan Aken. Dat mogen anderen doen". Het succes van Olympic Treffer betekende in elk geval een belang rijke steun in de rug van het NOP. dat in de wandelgangen nog steeds veel kritiek te verduren krygt. Dat Paul Schockemöhle, in 1981, '83 en '85 met Duister de Europees kampioen, de barrage met zeven kandidaten uiteindelijk won, had hy voor een belangrijk deel aan een misrekening van de Fransman Durand te danken. De recente win naar van Parijs waande zich zeker van een totaalzege in het Europese eindklassement, wanneer hij fout loos zou blyven. Daarom deed hij geen poging de tijd van Schocke möhle te verbeteren, terwijl zijn Jappeloupe daartoe toch in staat had moeten zijn. Uitslagen: zie scorebord. Record voor Deegenaars BREDA - Gewichtheffer Dio Dee genaars is gisteren Nederlands kampioen geworden in de klasse tot 82,5 kilogram. De krachtpatser van De Spartaan vierde zijn titel met een Nederlands record op het onderdeel trekken (136 kg). Ook in het stoten toonde de brandweer man zich de sterkste (165), waar door hij als eindwinnaar uit de bus kwam met een totaal van ruim 300 kilogram. Jacob van Looy (in de klasse tot 75 kg) trok 90 kg en stootte 115kg. Met een totaal van 205 legde hy be slag op de tweede plaats. Jim Pasay (tot 67,5) deed by het trekken drie mislukte pogingen Zijn 125 kg bij het stoten was goed voor een tweede plaats op dit on derdeel.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19