Pingpongtitels Scylla en Avanti Degradatie dreigt voor mannen Ley tl ion Goed hockeyweekeinde Forescate en Noordwijk Underdog LMHC bijt van zich af Verrassende winst op Tilburg Belangrijk punt Bassets Vrouwen HVS handhaven zich PAGINA 18 MAANDAG 24 MAART 1986 LEIDEN - In de volleybalcompeti tie lijken de mannen van Leython het langzamerhand niet meer te gaan redden, afgaande op het re sultaat tegen tiekkesluiter Riva/ VSC dat op 2-1 voor Riva moest worden gestaakt. Ook NOVO kwam niet tot winst; in Amster dam wist Boemerang de Noordwu- kers met 3-1 te verslaan. Gemini deed het als enige uitstekend door met overtuiging Tonegido met een 3-0 nederlaag te confronteren. Bij de vrouwen deed Gemini het ook al opvallend goed; hier werd uit van Libanon gewonnen met 1-3. NOVO en Leython stelden beide teleur. NOVO dolf het onderspit te gen Poli-Sport (2-3) en Leython kreeg met 3-0 klop van het op gelij ke hoogte staande Expalvo. De Leythoh-mannen kunnen de druk van te moeten winnen nu het er op aan komt, kennelijk niet aan, want in de uitwedstrijd tegen Riva/ VSC stonden er spelers stijf van de zenuwen, terwijl anderen duidelijk naar hun vorm liepen te zoeken. De eerste set was dan ook zonder meer zwak (15-8 verlies). In de tweede ging het weliswaar wat be ter, echter niet voldoende voor de winst (15-11). Langzamerhand ont worstelden Rob v/d Bosch en Phi lip v. Vianen zich wat van de druk en zowaar werd een 0-8 voorsprong genomen. Helaas voor Leython sloeg het noodlot toen toe, want bij een blokkeeractie werd een vinger van Rob v/d Bosch gekraakt. De blessure was van een zodanig ern stige aard, dat hij enige uren later zelfs een operatie moest onder gaan, hetgeen betekent dat hij voor de rest van het seizoen wel uitge schakeld is. Leython ondervond hiervan de terugslag; het won die set nog wel (12-15), maar kreeg het in de vierde erg moeilijk. Gelukkig werd op 7-5 voor Riva de strijd gestaakt, daar de voetballers de hal in moesten. Wellicht kan Leython in een latere fase als het duel wordt uitgespeeld nog enige puntjes pakken. Amsterdam/Boemerang was een aantrekkelijke wedstrijd waarin de hardwerkende thuisploeg na bijna 2 uur spelen de verdiende 3-1 winst binnenhaalde via 15-13, 15-9, 8-15' en 15-8. NOVO miste ditmaal dui delijk de vorm van de dag en kwam door gebrek aan wissels net iets te kort. De Amsterdammers hadden in vele situaties het geluk aan hun zijde en waren verdedi gend moeilijk te kloppen. Opval lend waren de vele zeer langdurige rally's. Gemini draaide eindelijk eens zoals het coach Leo Boers voor ogen moet hebben gestaan, want startend in een 1-5 opstelling bleek de pass dit keer erg vast te liggen. Daardoor kon de aanval op maat bediend worden en groeide het zelfvertrouwen aan Gemini-zijde met de minuut. Tegenstander To negido - normaal een moeilijk te kloppen ploeg - miste deze middag de optimale agressie en kwam net iets te kort. Bij Gemini speelde bo vendien Bert Wolman een prima partij en zodoende kon Gemini driemaal nipt de setzege krijgen <15-13, 15-13 en 16-14). In de promotieklas behaalde Leython 2 een historische zege op Punch. Bijna nooit had Leython 2 in Delft kunnen winnen voor de competitie en in het begin zag het daar ook niet naar uit, want alles leek fout te gaan (15-2). Tot 10-10 kon Leython 2 hierna Punch nog bijbenen, maar weer drukte Punch door (15-10). Vanaf de derde set raakten de spelverdelers bij Ley thon 2 op dreef, mede door een goede passing. Punch werd onder druk gezet met de serve waardoor hun hoofdaanvallers aanvankelijk minder konden scoren. Leython zat steeds aan de goede kant van de score en won verdiend met 8-15, 10-15 en 11-15; 2-3. Bij Leython speelden Dick Houthoff en Her man Smeele een goede partij. NOVO 2 greep zijn laatste kans voor behoud van een promotieKl- plaats door een simpele 0-3 op Ge- mini 2. Vooral door een sterke ver dediging met een uitblinkende Kees Vink en door een goed geva rieerde opslag slaagde NOVO erin de Voorschotenaren in een ijzeren greep te houden en via de alleszeg gende setstanden 5-15, 8-15 en 5-15 te zegevieren. Donar kende een voortreffelijke start tegen Skania 1 en finishte ruim met 7-15 winst door een moei lijke serve. Skania raakte niet in paniek en ging het accent nog meer op de aanval leggen, hetgeen door een betere pass ook mogelijk werd. Donar kreeg het steeds moeilijker en kwam er eigenlijk daarna niet meer aan te pas (15-7, 15-3 en 15-8). Bij de vrouwen moest Gemini met 6 speelsters starten omdat het 2e team uit in Gouda speelde. Daar, Carla v/d Berg griep had begon men met 1-5 met Astrid de Graaf op de spelverdelersplaats en dat deed zij goed. Dit was ook de doorslaggevende factor voor winst in de eerste set (11-15). Gemi ni ging prima door maar op 10-14 stokte de aanval. Tegenstander Libanon scoorde wel, al waren het veelal flutballen via de netrand (16-14). Gemini gooide de aanval nu meer over de buitenkant en pakte het ritme weer op (7-15). In de vierde set ging het via 2-7 naar 10-7, gelukkig kwamen toen de speelsters van het tweede van Gemini binnen en deden enige wissels de balans alsnog definitief omslaan (14-16 en 1-3 winst). Ook in de thuiswedstrijd tegen Poli-Sport slaagde NOVO er niet in de tegenstander aanvallend onder druk te zetten. NOVO pakte in een van beide zijden rommelige eerste set nog wel de zege (15-13), maar verloor daarna via tweemaal 10-15. In de 4e set draaide het weer even (15-6), maar de beslissende vijfde werd door persoonlijke fouten ver loren (9-15). Was het door het verlies té|en Sliedrecht dat Leython minder ge motiveerd aan het karwei tegen Expalvo begon? Feit was dat het een slechte pot speelde waarin ei genlijk niets lukte. In drie kwartier werd Leython naar een 3-0 verlies geleid met de cijfers 15-7, 15-8 en 1-15, een wedstrijd om snel te ver geten. In de promotieklas liet Geinini 2 toch een setje glippen tegen rode lantaarndrager Jodan Boys (1-3); en WW kwam niet tot winst tegen v. Vliet/Jupiter. WW meende een puntje te kunnen pakken. Dit keer kwam het niet zover. Behoudens een 5-0 voorsprong in de eerste set kon het Jupiter niet bedreigen; daarvoor speelde Jupiter te goed. In dit aantrekkelijke duel verloor WW met 8-15,10-15 en 13-15. De wedstrijd tegen de no. 3 DVC gaf voor Leython 2 de verwachte spanning. De eerste set ging met 5-15 naar DVC en dat ging erg moeizaam al doet de uitslag anders vermoeden. Hetzelfde beeld in de volgende twee sets (5-8, 10-15). In de vierde set die tevens de span nendste bleek te zijn, bracht op 13- 14 veelvuldig servewisselingen, na ruim 10 minuten de set- en wed strijdzege bij DVC (14-16 en 1-3). GER RENES Veel stijlprijzen voor taekwondoka's BOSKOOP - Taekwondoka's uit Leiden hebben gisteren bij de stijl kampioenschappen van West-Ne derland de meeste prijzen in de wacht gesleept. Bij de jeugd waren de leden van sportschool Aad van der Luit bijzonder succesvol, bij de oudere deelnemers traden de leden van sportvereniging Leiden voor het voetlicht. Bij stijlkampioen schappen staat de techniek van het taekwondo voorop. Het goed uit voeren van de diverse trappen en bewegingen wordt met punten ge waardeerd. In de klasse tot tien jaar domineerden!? de pupillen van Aad van der Luit. De eerste drie prijzen vielen toe aan Steve Pardon, Monique Brandt en Wim van Putten. In de groep tot 14 jaar werd Iwan op den Dreest eerste en Renzo Sloos tweede. Brian Brussee van Lei den finishte als derde. Bij de junioren reikten zijn clubgenoten Dave Sitee en Randolf ter Haar naar de eerste twee plaatsen op het erepodium. In de groep 14-16 jarigen namen de leerlingen van Van der Luit eveneens de eerste drie prijzen mee naar huis: Soelish Ramdas, Esther Rijsbergen en Meryem Sunger. Angela Vermeulen werd eerste in de groep 14-17 jarigen blauwe band. Bij de senioren groene band een tweede plaats voor Tom Paauw (Lei den), rode band: Harim Sewpalakcing. Bij de gele band werd Ewoud-Jan van Hoogdalen eerste, bij groen-blauw suc ces voor Sylvia de Groot (2) en Corrie du Prie (3). Zwarte band vrouwen: Marina Hillen (2) en M?ya de Wolf (Leiden, 3). Bij de mannen werd Henk de Zee eerste en Peter Onderwater tweede Gerard van der Berg kon bij de breektesten zijn vorig jaar veroverde titel niet verdedi gen omdat hij vorige week bij het open- Nederlands kampioenschap zijn mid- denhandsbeentje brak. Peter Onderwa- ter werd tweede bij het verspringen (vliegende trap) met 4m05, tien centime ter korter dan de sprong van Van der Berg vorig jaar. Onderwater werd by de vrije breektest derde. LEIDEN - Met dank aan de regle menten', stond er op het kaartje bij de bos bloemen, waarmee de Scyl- la-mannen werden gefêteerd voor het door een 6-4 zege op Sjaardema ondanks alles promoveren naar de ereklasse. Want van die promotie was überhaupt geen sprake ge weest, als niet deze week het Hoofdbestuur van de NTTB had besloten dat ook volgend seizoen geen twee teams van één club in de hoogste klasse mogen spelen. Kind van de rekening is Avanti 2, dat za terdag middels een 6-3 zege bij en op M.Z. kampioen werd, maar daar dus behalve de eer niets aan over houdt. Het mocht de pret in de Avanti- gelederen echter niet drukken, want er viel een gewichtige triomf te vieren, namelijk de landstitel bij de vrouwen. Er moest gewonnen worden van Koningslust, maar dat appeltje was eigenlijk al geschild toen Claudia Verschoor in de ope ningspartij Lon Bos pakte. Zes te gen twee werd het, o.a. door een opnieuw ongeslagen Ellen Bakker. Veel publiek trouwens in Hazers- woude en een heuse fanfare om de boel te vieren. Rob Turk zal het trompetgeschal wat wrang in de oren geklonken hebben, want zo'n twee weken voor de EK in Praag als internatio nal drie keer verliezen is geen pretje. Dat dat gebeurde tegen het kampioen zijnde Valkencourt was slechts ten dele een excuus, want de Brabanders, of wat daar voor door gaat, hadden Wegman in ge zet voor Potton en die had Turk toch ten prooi moeten vallen. Dat had dan direct het eerste puntverlies voor de Brüggenwirth- babies opgeleverd, want Lukov, die deze week het Avanti-bestuur mee zal delen of hij volgend sei zoen nog in Hazerswoude zijn kun sten op zal vertonen en een weer van de ribblessure herstelde Betti- ne Vriesekoop, sloegen samen vier tegenpunten bijeen. Precies tot dat aantal reikte ook Oegstgeest tegen Scylla, met direct daarbij de toevoeging dat de Oegst- geestenaren een ware lawine aan kant- en netballen tegen hadden en daardoor terecht van een enigszins geflatteerd verlies zullen spreken. Anderzijds mocht Oegstgeest bij de start van het duel de handen dicht knijpen, toen Peter-Paul de Vrind tegen Friso Reitsma in de derde game een 20-14(!) voor sprong liet glippen. Vanaf dat mo ment was Scylla, dat opnieuw met invaller Marco Riethoven opereer de, in last. Door het schrappen van de Avanti 2-resultaten stond Scylla nog slechts twee punten voor op Sjaardema, zodat gegeven de 6-2 wjnst in de eerste ontmoeting Scyl la nu voor de taak stond drie tegen punten te scoren. Na het onnodige verlies van De Vrind zag dat er plotseling somber uit. Meyer wint van Schipaan- boord en Riethoven verliest van Van der Broek, alles volgens de wetten van de logica, dus Scylla kwam met 2-1 achter. Op dat mo ment moest Sjoerd Meyer een ont ketende Friso Reitsma af zien te houden van het uitbreiden van de Sjaardema-voorsprong. Een 1-3 tussenstand had voor Sjaardema alle kansen ingehouden op een 6-1 triomf, die directe promotie naar de ereklasse had opgeleverd. Overigens waren de Oegstgeeste- naren zelf niet op de hoogte van de ze mogelijkheid. Misschien dat Reitsma anders in staat was ge weest om Meyer te bedwingen. De Scyllaan speelde in de derde game voor zijn leven en keerde op een cruciaal moment het gevaar. Voor De Vrind was de 2-2 stand een mooie springplank voor een zege op Herman van der Broek. De 17- jarige Scyllaan speelde met voor hem vreemd rubber en dus o zo Dat er desondanks een 20-14 voorsprong tegen Reitsma te note ren viel en winst op Van der Broek geeft aan, dat de progressie in één jaar groot is geweest. Van 3-2 bij de rust ging Scylla door naar 5-2 door een knappe winst van Marco Riet hoven op Ron Schipaanboord, waarmee Riethoven dus vopr de De vrouwenploeg van Avanti schreef clubhistorie door de eerste nationale titel van Avanti te veroveren. Onder leiding van coach Wim Smits zorgden José en Ellen Bakker en Claudia Verschoor voor die prestatie. (foto Bram Gebuljs) derde achtereenvolgende keer aan een sterke invalbeurt toekwam en door een gewonnen dubbel. Na het dubbel speelde Herman van de Broek een perfecte wedstrijd tegen Meyer en verloor Riethoven uiter aard van Reitsma. Dat De Vrind tegen Schipaan boord af zou ronden op 6-4 liet zich raden. Gisteren verloor Oegstgeest met 6-3 van Odion. Herman van der Broek scoorde tweemaal. Jubel over de promotie was er in de Scylla-gelederen nauwelijks waar te nemen, daarvoor zijn de kader- en speltechnische tegensla gen van de afgelopen jaren en maanden te hard aangekomen. 'Lukt het niet de komende tijd, via sponsoring, een krachtige impuls aan het geheel te geven, dan zijn we met alleen Meyer en De Vrind, als spelers van een beetje ereklas se-niveau volgend seizoen een ze kere degradant', was de algemene Scylla-opinie na afloop. Docos gaat niet promoveren, tenminste die kans is na de 5-5 (Prashad wint er een, Den Elzen twee, Engelbert een plus het dubbel) bij Noad weer behoorlijk kleiner geworden. Ster ker nog, als Docos geen transfer- geld wil betalen voor Rijsdorp en daar ziet het naar uit en diens re sultaten worden geschrapt, dan moet de ploeg van Ed Fallaux nog twee punten halen om niet te de graderen. Geen hoopvolle tekens dus. Ze ker niet voor volgend seizoen, als ook nog eens Sjaak den Elzen het voor gezien houdt. Wil Docos hoge rop, dan moet de jeugd, die nu door Ed Fallaux wordt klaar ge stoomd, het gaan maken. Met na me Wallaart lijkt een versterking te kunnen worden. De Scylla-dames verloren met 6-1 van Torenstad. Het was opnieuw Judith Lepelaar, die als enige tegen kon scoren en wel op verdedigster Ritsema. Een extra-degradatieduel tegen een nog te bepalen opponent volgt nog. Overige uitslagen: Shot-Scylla 2 6-4. Vrouwen: Kerkrade-Docos 3-7. OEGSTGEEST - De hockeyers van LMHCspeelden gistermiddag weer de rol die hen op het lijf is geschreven: punten vergaren te gen op papier veel betere ploegen. Tilburg werd het slachtoffer van de eigen onproduktiviteit en de mooie actie van Casper Klijn die de voor het nationale team geselecteerde Frank Leistra stijlvol versloeg. Die ene treffer leverde LMHC de volle winst op tegen de hooggenoteerde Brabanders die onmachtig waren hun vele kansen in treffers om te zetten. Vooral in het eerste deel liepen de rappe Tilburgse aanvallers zich stuk op de stugge Oegstgeester de fensie met keeper Tom van der Meer en Hans-Willem Croll in de hoofrollen. Na acht minuten kreeg de in ijshockey kledij gehulde LMHC-goalie een geweldige op pepper door Lucas Mps in een re flex van een mooie kans te bero- LEIDEN - De rugbyers van de Bassets hebben de laatste stro halm gegrepen. Tegen REL uit Etten-Leur behaalde de Sas- senheimse ploeg een 4-4 de ling. Peter Vreeswijk zorgde voor de enige try. Over het alge meen was de Bassets de betere ploeg, maar de kansen werden niet afgemaakt. De Bassets staan nu onderaan de rangijst in gezelschap van Delft en Du kes. Twee van deze drie ploe gen degraderen. DIOK kwam alleen vriend schappelijk binnen de lijnen. Tegen een Engelse ploeg werd met 51-3 gewonnen. Donder dag speelt de Leidse ereklasser tegen NFC voor de beker voor de halve finale. Wint DIOK, dan is Amsterdam tegenstan der in de finale. ven. Leiden stond in de beginfase, door onder meer drie Tilburgse strafcomers, onder grote druk. Ook die situaties werden geklaard. Bij de tweede korte hoekslag had Fred Bierens trouwens pech door zijn ziedende reboundschot net naast te slaan. Halverwege de eerste helft ont worstelde de ploeg-Baarschers zich zodanig van de Tilburgse druk dat er met het verblijf op de andere helft niet alleen 'lucht' kwam voor de verdediging, maar zich ook en kele kansen aandienden. Die perio de was echter van korte duur. Til burg maakte zijn vierde positie (een punt achter op koploper) op de ranglijst volledig waar door zich veruit als de meest aanvallende ploeg te manifesteren. Internatio nal Erik Parlevliet had echter geen gemakkelijke middag want die kreeg persoonlijke dekking van Croll die uitblonk in die rol. De snelle Parlevliet kwam slechts spo radisch langs de onverzettelijke linksback. De pauze werd door LMHC on geschonden gehaald na tal van al- le-hens-aan-dek situaties te 'heb ben geklaard met degelijk 'werk- hockey'. De thee en het tot dan toe behaalde resultaat moeten heil zaam hebben gewerkt op de Oegst geester formatie. In de tweede vijf endertig minuten ontpopte de thuisploeg zich gelijkwaardig aan de Brabanders. Voorstopper en sinds kort aanvoerder Boudewijn van Eijck verscheen na zeven mi nuten, na een rush vol schijnbewe gingen, in de cirkel van Leistra. Het vertrouwen bij zyn medespe lers ontbrak kennelijk, want er was geen LMHC'er om zijn met de backhand geslagen voorzet af te ronden. Tilburg werd gaandeweg nerveu zer en leed balverlies door te ge haast handelen. Mes ging zelfs over tot het torpederen van Wouter Ei kenhout, wat slechts een waar schuwing tot gevolg had. Na vecr- Trainer coach Nol Baarschers omhelst LMHC-doelman Tom Meer na diens succesvolle optreden (foto René tien minuten veerde het vrij talrij ke publiek op. Bij het uitverdedi gen verslikte international Fred Bierens zich in LMHC's linkerspits Casper Klijn die onderschepte en alleen Leistra voor zich had. Klijn had een tip meegekregen van zijn medebewoners en oudclubgeno ten van HGC, de gebroeders Delis- sen, om de bal te 'liften' op Leistra. Dat werkte want de uitgelopen Leistra verwerkte de inzet niet goed, waardoor Klijn uit de lucht behendig alsnog intikte: 1-0. Het publiek leefde vanaf dat mo ment luidruchtig mee met de un derdog die een verrassende zege leek binnen te halen. Een foute be slissing van Esveld leek aan die op portunistische gedachte een einde te maken. De arbiter wees, met nog zeven minuten te spelen, strafbal aan nadat de bal in de kleding van Van der Meer was blijven zitten. De leidsman veronderstelde dat de goalie op de bal lag zonder deze te willen spelen. Het speeltuig zat echter in Van der Meers shirt. Protesten hielpen niets. Mes trad aan om de illusie van een LMHC- zege aan barrels te schieten. Van der Meer hervond zijn kalmte en zegevierde in het directe duel door de goede (rechter) hoek uit te kie- Er werden nog twee spelerswis sels uitgevoerd door Tilburg-coach Harry Delmee die evenwel niets meer uithaalde. Mes had nog een kans op een revanche uit een veld- situatie, maar een keeper in de winning-mood blijkt zeer moeilijk te verslaan. Delmee analyseerde na afloop eenvoudig: "Wij verzuim den in de eerste helft waarin we veel sterker waren te scoren. Als het in de wedstrijd groeiende Lei den dan wel scoort, verdient het die zege gewoon". NIEK FAAS LEIDEN - Het was een goed hoc keyweekeinde voor Forescate en Noordwijk die zowel bij de man nen als de vrouwen zegevierden. Een mooi resultaat boekte ook de vrouwenploeg van LMHC door in de eerste klasse koploper Breda met 1-0 te verslaan. VCL - Robmburg 2-0. De Leidse ploeg heeft voorname lijk van zichzelf verloren. Van zo'n twintig strafcomers werden er en kele goed gestopt, die dan ook nog eens slecht werden ingeschoten. VCL kreeg twee strafballen; de eerste werd door Ronald Cijs ge stopt de andere werd een paar mi nuten voor rust 1-0 voor de thuis ploeg. Spelerswissels bij Room burg haalden niets uit. Ook in ver dedigend opzicht liet de Leidse ploeg steken vallen zodat staart- ploeg VCL 2-0 kon maken. Straf- balspecialist Cees Wendt faalde bij een strafbal. Alecto - Asvion 2-6. De thuisploeg kon het ruim op kop staande Asvion in het eerste part aardig bijbenen. De Schie- damse openingstreffer werd door Mark Postma uit een strafcornerre- bound nog genivelleerd, tot 1-1. Voor de pauze toch 1-2 voor de gasten die in het tweede deel nog eens raak schoten uit een korte hoekslag: 1-3. Alecto deed door Peter-Willem Hoekstra iets terug door eveneens uit een strafcorner 2-3 te scoren. De Leiderdorpse ploeg ging na 2-4, pas in de laaste tien minuten, echt door de knieën en moest nog tweemaal i Forescate - Pollux 4-0. Weinig verweer van Pollux in Voorschoten. Forescate schoot tweemaal raak uit een strafcorner van Erik Kruysmulder. Voorts werd de overmacht van de thuis ploeg geïllustreerd door goals van Jelmer Siersema en Piet-Hein Goossens. De 4-0 bleek nog een magere afspiegeling te zijn uit de zeer vele mogelijkheden. Gouda - Noordwijk 1-4. Het gemis van twee basisspelers bij Noordwijk is door hard werken en door Willem-Jan van Veen te niet gedaan. Van Veen opende de score, maar Gouda kwam uit een strafbal nog langszij: 1-1. Vijf mi nuten voor de doelwisseling 1-2 door Van Veen, waarna Noud Hek kens 1-3 maakte. Van Veen had met 1-4 het laatste woord. Hisalis - Badhoevedorp 1-2. Badhoevedorp kwam uit korte corner na vijf minuten op 0-1. Het betere spel van Hisalis werd nog in de eerste helft beloond met een treffer uit een strafbal van Harry Robertus: 1-1. Hisalis kwam door goede combinaties veelvuldig in de cirkel van Badhoevedorp, maar raakte daar het spoor bijster. De gasten grepen op een gelukkige manier (1-2) de volle winst. Vrouwen Leiden - Breda 1-0. De thuisploeg kwam de afwach tende periode tegen Breda goed door. Aan het eind van de eerste periode kreeg LMHC goed vat op het Brabantse spel. Tien minuten na rust zwiepte Suzan Nivard de 1- 0 in het Bredase net. Het gevecht om de bal speelde zich daarna hoofdzakelijk af op het midden veld. Te Werve - Noordwijk 1-3. Na een kwartier bracht Alexand ra van Kan Noordwijk aan de 0-1 leiding. Te Werve scoorde echter voor de rust uit een strafpush 1-1. Noordwijk werd sterker en liet dat gepaard gaan door goals van Jac queline de Groot (solo) en Catha- rinne Kingmans: 1-3. Renate van der Bent miste een strafbal. Roomburg - Qui Vive 0-1. Het gelijkopgaande duel werd laat in de tweede helft door de Uit- hoornse ploeg beslist met een lobje over Danielle van Leuven die eer ste redde. Ingrid Oudkerk Pool zag haar strafcornertreffer afgekeurd wegens niet stilliggen van de bal. Forescate - Bennebroek 3-1. Het Voorschotense aanvallende cocept bracht snel 1-0 van de stick van Amiek Vos. De overmacht van de thuisploeg kreeg gestalte in 2-0 uit een strafbal van Danielle Enge len. Het Bennebroekse tegendoel punt werd door Willemijn van Woensel beantwoordt met 3-1. Alecto - Zoetermeer 1-1. Het gelijke spel was een goede afspiegeling doordat de eerst helft voor Alecto was, terwijl Zoeter meer in het tweede deel de beste ploeg was. Marjolein van Alderwe- relt liet 1-0 aantekenen. Enkele mi nuten voor de pauze sloeg Zoeter meer toe uit een strafcornerre- bound. Het tweede deel bleef doel puntloos. LEIDEN - De vrouwen van HVS hebben zich gisteren ten koste van Westlandia toch weten te handhaven in de tweede divisie handbal. Daar leek het niet op want westlandia had in dc laatste wedstrijd tegen het Wate- ringse VELO de beste papieren. VELO had niets meer te verliezen of te winnen. De Wateringse vrouwen kweten zich echter ongekend fel van hun sportieve taak. Westlandia moest met 11-17 in het achterhoofd toch tegen HVS aantreden. In de eerste helft van de wed strijd waren de treffers duur, 8-6 voor HVS, maar in de tweede helft domineerde de ploeg uit Stompwijk met gesloten verdedigen en doordacht aanvallen. Westlandia leed in geforceerde pogingen zoveel bal verlies dat HVS de regel simpel kon vergroten, via de breakout. Het werd met 17-10 een daverende zege voor HVS. In de veldhandbalcompetitie wonnen gisteren zo wel de vrouwen als de mannen van HW'70. De vrou wen klopten in de landelijke tweede klasse Hermes met 9-5, rust 3-2 en de mannen konden dankzij een scherpe eindsprint de mannen van Hermes de baas blijven, 13-12, rust, 4-6. Saturnus verloor in Ridderkerk in de landelijke eer ste klasse van naamgenoot Saturnus, rust 7-7, eind stand 12-17. De Leidenaars hadden erg veel balverlies en daar maakte Saturnus-Ridderkerk goed gebruik van. Met zeker vier breakouts werd het Leidse verzet gebroken, 7-11. Bij Satumus-Leiden ontbraken giste ren Anton van Noort en trainer/coach Roy van Gurp, beiden door ziekte, en verder Jan Wolter IJssel de Schepper, die alleen in de zaal speelt, en junior Nico Mooren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18