Schlemielig verlies RB bij DOVO S^MIEVE II Noordwijk stelt met deling oefenmeester Eelman teleur Revanche Katwijk op Ter Leede Ruime zege jeugd UVS Knappe winst van Lisse op Xerxes c!Ji incc ccciiirr NEEM NffEEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 MAANDAG 24 MAART 1986 KATWIJK - "We hebben ons goed gerevancheerd voor de nederlaag in het begin van het seizoen", aldus een dik tevreden trainer Peter Cie- re, nadat zijn ploeg met 4-1 over Ter Leede was heengewalst. Door de ruime overwinning nestelde zijn ploeg zich wat vaster in de middenmoot van de derde klasse. Voor Ter Leede daarentegen komt de degradatiezone gevaarlijk dichtbij. Desondanks geen reden voor paniek bij trainer Spaan. "Geen sprake van. We hebben te veel klasse in huis om een serieuze degradatiekandidaat te worden. Maar Katwijk heeft vandaag ge woon verdiend gewonnen. Ze wa ren over de hele wedstrijd gezien de betere ploeg". Hoewel de uitslag het tegenover gestelde doet vermoeden, kende de wedstrijd een zeer matige start met slecht voetbal van beide kan ten. Vijf minuten voor rust kwam hier pas verandering in, toen Kat wijk spits Jan van Duyn, tegen de verhouding in, na een inzet van Pe ter van den Boon 1-0 kon aanteke- Na de rust kregen de toeschou wers een feller spelend Katwijk te zien. De thee had blijkbaar wonde ren gedaan, want al binnen vijf mi nuten resulteerde dit in een mooie goal van de hard werkende Peter van den Boon. Voor Ter Leede bleef er weinig anders over dan aan te vallen. De Sassenheimse ploeg miste echter alle kracht om kansen te creëren zodat doelpunten uit bleven. In het laatste kwartier werd ook hun laatste sprankje hoop de grond in geboord. Opnieuw was het Jan van Duyn die handig zijn directe tegenstander passeerde en de wedstrijd besliste: 3-0. Ook de in de Sassenheimse ploeg gekomen Jan van Harskamp veranderde hier niets meer aan. De wisselspeler manifesteerde zich meer door zijn praatjes dan door zijn voetbalkwaliteiten. Ook gaf hij blijk van enig acteertalent, door handig struikelend over eigen be nen een strafschop te versieren. Ni co Kuyt redde de eer van de bezoe kende ploeg. In de slotminuten be kroonde Jan van Duyn zijn goede spel met zijn derde doelpunt en bracht de eindstand op 4-1. Trainer Ciere opnieuw: "Voor de wedstrijd zei ik nog tegen Jan, je maakt er twee vandaag. Als je er dan gewoon eventjes drie inschopt is dat natuurlijk helemaal gewei- dlg RENÉ VAN DER HARST LEIDEN - In de competitie van de Landelijke Jeugd boekte UVS een ruime 0-3 overwinning op Vlissin- gen. Roodenburg had het bedui dend moeilijker dan de stadge noot. AZ'67 bleek net enkele maatjes te groot voor de brigade van trainer Hans Tisseur. Vlissingen - UVS 0-3. Hoewel het spel van Vlissingen aan hard heid niet te wensen over liet, waren de Leidse bezoekers niet te intimi deren. Robert Plapjer gaf in de 10- de minuut het goede voorbeeld, door de gehele Vlissinger defensie met enkele kapbewegingen voor joker te zetten en daarna de 0-1 bin nen te schieten. Dirk Rietmeijer liet zien dat vrije trappen zijn spe cialiteit kunnen worden door de bal ineens achter de vijandelijke doelman te deponeren, waardoor UVS makkelijker kon gaan voet ballen. Dat het spel op het scherp van de snede werd uitgevochten, mag blijken uit drie boekingen aan de kant van de thuisploeg en één aan die van de bezoeker (Richard de Graaf). Het spekgladde veld was overigens ook debet aan de ernst van de overtredingen. Vijftien mi nuten voor tijd bood Mike Hes ploeggenoot Walter van der Weij den een niet te missen kans, die de eindstand op 0-3 bepaalde. AZ'67 - Roodenburg 3-1. Een ge havend Roodenburg heeft tegen een sterk spelend AZ lange tijd op voorbeeldige wijze stand gehou den. Zo ontbrak Jacco van der Laan (in het gips) en op het laatste moment ook Edwin Stikkelorum, die tijdens de warming-up moest afhaken. Daarbij speelde Hennie de Romeijn met een keelontste king, wat zijn spel ook al geen goed deed. Toch deed De Romeijn van zich spreken toen uitgerekend hij de score moest openen. Reeds in de 4de minuut kreeg de Rooden- burger een onverwachte mogelijk heid aangeboden, toen een AZ-ver- dediger de bal totaal verkeerd raakte. Het buitenkansje werd door de Leidenaar op de juiste wij ze beoordeeld (0-1). Dat riekte naar een verrassing, zeker toen de Lei- denaars tot ver in de tweede helft stand hielden. Maar in de 70ste mi nuut begon voor de Alkmaarders de victorie, waarna het Leidse bol werk voor de sloop gereed was. De uiteindelijke nederlaag van 1-3 kon door Roodenburg als een kleine ze ge op eigen kunnen worden be groet. HUIZEN - Of Noordwijk zaterdag tegen Huizen (1-1) een belangrijk verliespunt heeft geleden, zal de toekomst moeten uitwijzen. In elk geval heeft de eersteklasser de koplo pers IJsselmeervogels en Quick Boys nauwelijks meer in zicht. Vier spelers van Ter Leede trachtten de net niet zichtbare Peter i Verloop, André van Bladel (2) en Pieter van der Plas (7). Trainer John Eelman is zich de si tuatie van zijn ploeg bewust: "We zullen de komende drie wedstrij den (o.a tegen IJsselmeervogels) moeten winnen. Doen we dat niet, dan kan Noordwijk de titel wel ver geten". Spelend als afgelopen zaterdag maken de roodwitten geen enkele aanspraak op het kampioenschap van 1B. Tegen het laaggeklasseer de Huizen kon Noordwijk nauwe lijks zijn reputatie waarmaken. De ploeg mocht nog van geluk spre ken dat het duel niet met een ne derlaag werd afgesloten. Huize- naar Leo Ruiters liet vanaf de stip een unieke kans op de zege onbe- der Boon het scoren te beletten. V{nr Johan nut (foto Loek ZTiyderdutn) VEENENDAAL - De hernieuwde kennismaking met de competitie is Rijnsburgse Boys slecht bevallen. De zaterdageersteklasser gleed na drie maanden verstoken te zijn ge weest van 'echt voetbal' met 1-0 onderuit bij DOVO. De overwin ning was onverdiend, want het was Rijnsburgse Boys dat de gehele wedstrijd had gedicteerd. De ploeg van Arie Lagendijk weigerde even wel de kansen op juiste waarde te schatten. Aangezien scoren een niet onbe langrijk onderdeel is van het voet bal, bleef Rijnsburgse Boys dus met lege handen achter. De drui ven waren extra zuur, nu de geel zwarte équipe zich vrijwel zag uit geschakeld voor de tweede perio- detitel. Met Valleivogels en Quick Boys strijdt RB om zo'n 'tussen- succes' (die recht geeft op KNVB- bekervoetbal), maar na de 1-0 heb ben de Rijnsburgers met nog twee duels te gaan twee punten achter stand en bovendien een slechter doelsaldo. "Uiterst vervelend", meldde middenvelder Paul van der Blom. "We zijn vrijwel uitgeschakeld voor het kampioenschap en houdt zo'n periodetitel toch de aardig heid in de competitie. We moeten ons nu maar gaan toeleggen op de derde periode, maar dat zal niet ge makkelijk zijn. De laatste periode is per definitie een loterij". Rijnsburgse Boys moest het za terdag stellen zonder Huug Aande- wiel. De middenvelder had het eer der in de week nog op de training geprobeerd, maar al snel bleek dat Aandewiel nog niet was genezen van een tegen FC Utrecht opgelo pen rugblessure. De later geboekte Martin de Louw nam zijn rol over. Ook al kon de hard werkende rem- placant Aandewiel niet doen ver geten, had Rijnsburgse Boys de eerste helft het beste van het spel. Verdediger Wim Driebergen (kop te op keeper). Martin de Louw en Marcel van der Blom verprutsten opgelegde mogelijkheden. Na de rust trok Rijnsburgse Boys de goede lijn door, al was de ploeg door het uitvallen van de ge blesseerde Wim Driebergen gehan dicapt. Vervanger Rob Gillissen (normaliter een aanvaller) functio neerde op de voorstopperplaats voorbeeldig. Toen Gillissen r kwartier echter gekwetst moest uitvallen, raakte RB op dood spoor. De omzettingen (invaller Leo van Egmond werd linksback. De Kroon voorstopper) deden het Rijnsburgse spel geen goed. Toen in de 65ste minuut DOVO met een doeltreffende counter (Henne Oos- termeijer scoorde) op voorspong kwam, raakte RB het zelfvertrou wen kwijt. De ploeg van Lagendijk probeerde weliswaar van alles om de gelijkmaker te forceren, maar de finesse ontbrak om de Veenen- daalse tegenstander op de knieën te krijgen. "Een schlemielige nederlaag", treurde Paul van der Blom, "aan de andere kant verdien je natuurlijk niet beter als je zoveel kansen mist". Hoewel Noordwijk poneerde, zou Huizen daarmee te veel hebben gekregen. Het zag er aanvankelijk rooskleurig voor de équipe van John Eelman uit. Uit een omstreden penalty (wel of geen hands van Piet Honing) scoorde John Marijt 0-1. Noord wijk hield die stand tot de rust, maar overtuigen deed het team al lerminst. "Er werd teveel balver lies geleden", concludeerde Eel man. "sommige jongens zijn voor mij door de mand gevallen. Ze konden zich niet aan de moeilijke weersomstandigheden aanpassen. Daarom was de opbouw bij ons slecht verzorgd". Na 10 minuten in de tweede helft kwam Huizen op gelijke voet. Rob Hesta onderschepte de bal van een lakonieke Andries Wendt. De Hui zenaar omzeilde vervolgens de Noordwijkse buitenspelval, bracht medespeler John van Loon in stel ling, die doelman Dick Dortmundt omspeelde: 1-1. Het spel golfde daarna op en neer. Zowel Huizen als Noordwijk kreeg uitstekende kansen op de overwinning. Ivan Hermans liet de mooiste mogelijk heid voor Noordwijk onbenut. Voor een vrij doel mikte de import Noordwijker hoog over het vijan delijke doel. Even later mikte Ruiters namens Huizen vanaf de stip ook verkeerd. De strafschop was toegekend na een valpartij van spits Van Loon. "Een goedmakertje", vond trainer Eelman. De thuisploeg weigerde evenwel het presentje van arbiter Van den Anker te verzilveren. Even later weigerde de leidsman Noordwijk een strafschop te geven nadat Klaas Vink werd gepakt in de 'zestien'. Vlak voor tyd liet Hui- KATWIJK - De partij haring die Quick Boys na afloop van de streekderby tegen RCL in de Leiderdorpse kleedkamer deponeerde, wenste Laurens Mouter niet als een galge maal te beschouwen. De 4-1 nederlaag kwam hard aan in het roodwitte kamp, maar de Oegstgeester oefenmeester blijft geloven in een goede afloop van de competitie, die zijn ploeg tot nu toe bijna louter teleurstellingen heeft op geleverd. Hjj baseerde die positieve kijk Allemaal de pogin- op de verrichtingen van zijn elftal gen van RCL konden nooit echt tegen Quick Boys, dat geen enkele ontzag inboezemen bij Quick moeite had gehad om RCL met een Boys, dat lang niet het nederlaag naar huis te sturen, vorige week bereikte, "Maar de jongens hebben uitste- heel gemakkelijk wo kend hun best gedaan", vond Mou- niet alleen iets ov< ter. "Het ging veel beter dan vorige de Katwijkers, week tegen IJsselmeervogels. RCL zwakte kan niet beter dan het hier heeft laten zien. Als Van Gemerden die bal er na rust in schopt.. Maar dat geluk hadden we nief'.Hoewel in 'topvorm', althans volgens Mouter, werd de Bloemerd-formatie door een zeker niet in blakende vorm stekend Quick Boys naar een re gelmatig verlies gespeeld. Dus zou de conclusie ook heel anders kun nen luiden. Bijvoorbeeld dat er wel heel veel zal moeten veranderen bij RCL wil de club zich volgend jaar ook nog eersteklasser noemen. ïaar toch Dat zegt de kracht van r ook over de de tegenstander, die werd geconfronteerd met doelpun ten op ongunstige momenten. Vlak voor rust dus. Wind Mouter blijft het voetballeven echter van de zonnige kant bekij ken en klampte zich naderhand soms geforceerd vast aan de enkele positieve verrichting van zijn ploeg. RCL had na de rust een paar kansen gekregen, het team was in het begin van de wedstrijd over rechts drie keer goed doorgebro ken en had in de eerste helft inder daad lange tijd goed verdedigd. Nog een keer LEIDEN - Quick Boys en RCL staan morgenavond opnieuw te genover elkaar. De tweede ont moeting tussen beide zaterdageer steklassers in vierde dagen tijd be treft de halve eindstrijd van het Zilveren Molentoernooi. De win naar van dit duel (aanvang 20.00 uur, LFC-terrein) speelt op 1 april tegen Alphense Boys. De winaar speelt op een nog nader te bepalen datum de finale tegen Rijnsburgse Boys. In het kader van Jeugdplan Ne derland speelt het Leids elftal (on der 14) vanavond op het LFC-ter rein (aanvang 19.30 uur) tegen de Haagse selectie. De gasten hadden lange tijd stand kunnen houden tegen de de thuisploeg, die met de harde wind in de rug wéinig creativiteit aan de dag had gelegd en slechts twee kansjes (Arie van Duyn en Frenk van der Kley) hadden gecreëerd. De Leiderdorpers werden gedu rende een belangrijk deel van de strijd weliswaar teruggedrongen, maar leken zonder kleerscheuren de pauze te gaan halen. Johan Jon ker scoorde in dc 43ste minuut, na voorbereidend werk van Frenk van der Kley en Kees van Rooyen, echter 1-0 en nog geen minuut later bracht Freek Rienks (na opnieuw een goede actie van de dit keer wel actieve Van der Kley) de 2-0 op het scorebord. Dit tot opluchting van Rob Theuns, die zijn ploeg in de eerste helft "geforceerd" zag spelen. "De jongens hadden hun koppie er niet bij. Er was te weinig overleg en de passes kwaem niet altijd aan. Maar RCL verdedigde ook goed. Hoe langer het 0-0 blijft, hoe moeilijker het wordt. Die doelpunten werkten dah ook bevrijdend". De thuisploeg nam dan ook op gelucht plaats in de kleedkamer. Heel anders natuurlijk dan RCL, voor wie Mouter een ander strijd plan moest uitdenken. "Ik had het seintje dat het bijna rust was net gegeven. Er was niets aan de hand en dan krijg je toch nog twee doel punten om je oren". Quick Boys leidt met 1-0. Peter Siera kijken de door de onzichtbare Johan Jonker verstuurde bal vertwijfeld weg te werken. Met Peter Siera Hans Braat moest r doorlopend voor zijn verdediging kige botsing met Freek Rienks van kon de ploeg in aanvallend opzicht het veld worden gedragen. Zonder uitrichten dan daarvoor het de middenvelder (vervangen door geval was geweest. Maar achterin liet RCL nu steken vallen. Arie Duyn (op aangeven van Rienks) Zaal), die een lichte herser schudding opliep, leek de inhaalra- helemaal weinig kans op slagen profiteerde daarvan, al had hij wel te hebben. Maar juist de hulp nodig van doelman Peter dent kreeg RCL de beste mogelijk- van der Heijden, die eerder bij de heden. Pierre van Gemerden (inge- (foto Loek Zuyderduinl de strijd waar de Leiderdorpers bij betrokken zijn, worden echter hele andere prijzen verdeeld. "We moe ten ons nu richten Op Scherpen zeel", aldus Mouter. "Die wedstrijd wordt heel belangrijk". FRED SEGAAR zen nog twee uitgespeelde moge lijkheden op de zege liggen. Geluk kig voor Noordwijk, dat anders op nog grotere achterstand van de toppers was gekomen. Niettemin heeft John Eelman de hoop op de titel niet verloren. "Voorwaarde is wel dat sommige spelers hun instelling zullen moe ten veranderen. De helft van het elftal had zaterdag niet de echte wil om te winnen. Dan kom je natuur lijk nergens. Aan de andere kant is de stand van de competitie een beetje scheefgetrokken. Van de 10 nog te spelen wedstrijden moeten we er nog zeven thuis afwerken. De meeste uitduels hebben we al gehad en het is een vast gegeven datje daar de punten verliest. Over twee weken weten we meer". Titel lonkt voor Sleutels REEUWIJK - "We begin nen nu serieus aan een kam pioenschap te denken", elf talbegeleider Ger Scheffer van Sleutels liet er zaterdag geen twijfel over bestaan dat de Leidse vierdeklasser na de eigen overwinning op CVC Reeuwijk (2-4) en de nederlaag van Berkel (0-6 bij Voorschoten) de smaak te pakken heeft gekregen. Valken'68 kon het niet bol werken tegen Sleutels nieu we concurrent Zevenhoven (2-5). CVC - Sleutels 2-4 "Wij hebben Voorschoten gehol pen en zij hebben ons geholpen", voor oud-Voorschoten trainer Jan van Bemmelen was het een goede middag. Sleutels speelde niet best in Reeuwijk, waar beide teams veel last hadden van de harde wind. De thuisploeg profiteerde in de eerste helft van het duwtje in de rug en nam al snel een 1-0 voorsprong. Op slag van rust trok Paul de Vos de stand weer gelijk: 1-1. Gejaagd door de wind liepen de Leidenaars na de hervatting vervolgens uit tot een comfortabele 1-4 voorsprong. Sjaak van Steenbergen knalde de bal van 35 meter 'gedragen door de wind' in de kruising. Een kwartier later bediende Van Steenbergen ploeggenoot Marcel Groenendijk op maat (1-3) en kort daarna pas seerde Danny Minnema met een fraaie lob de Reeuwijkse doelman: 1-4. Concentratie-verlies bij Sleu tels leidde tot een tweede tegen treffer, maar de winst kwam niet meer in gevaar. Voorschoten - Berkel 6-0. Berkel kon in Voorschoten geen enkele maal de ifkiruk wekken een serieuze titelgegadigde te zijn. Er was weinig samenspel en er werd houterig geacteerd. Bij Voorscho ten liep het daarentegen voor de wind. Nadat eerst een treffer van Marcel Rozier werd afgekeurd was het drie minuten later wel raak dankzij Pieter ter Bruggen. Hein de Graaf maakte er 2-0 van door een vrije trap van Rob de Jong met het hoofd af te werken. In de twee de helft vergrootte Max van der Lubbe de voorsprong tot 3-0. Je roen Stolk passeerde kort daarna de eigen doelman, waarna ter Bruggen en Lingerak de eindstand op 6-0 bepaalden. Voorschoten heeft nu weer goede hoop voor het komende treffen met CVC. Valken'68 - Zevenhoven 2-5 "Een verdiende nederlaag", trai ner Henskens kon aan de prestatie van Zevenhoven niets afdingen. De bezoekers verkregen al snel een 0-2 voorsprong. Theo van Rijn bracht Valken nog even terug, maar voor rust was Zevenhoven weer veilig: 1-3. Via de counter werd het daarna nog 1-5, alvorens Van Rijn de Valkenburgers aan een tweede treffer hielp. "Meer zat er niet in", aldus de oefenmeester. ADVERTENTIE het leder vervolgens knullig verspeelde aan Van Duyn, die gemakkelijk 3-0 kon laten aan tekenen (56ste minuut). Van der Heijden haalde met die blunder de woede op zijn hals van Laurens Mouter. "Tegen zulke blunders kun je niet opwerken. Maar we hebben er wel mee te maken". Tegenvaller LISSE - FC Lisse maakte zaterdag een beste beurt. De tweedeklasser versloeg in een spannen de wedstrijd het Rotterdamse Xerxes met 2-1. Die score was reeds bij rust bereikt. In de eerste helft was de ploeg van Wim Eilan der oppermachtig. Via Henri van der Weijden, die was gelanceerd door Wim Diels, kwam FC Lisse in de 27ste minuut op 1-0. Nog in dezelfde minuut moest goalie Cock Kaak de gelijkmaker incasse ren. Verantwoordelijke man was Lissenaar Ge rard van Rooijen, die een voorzet van Rotterdam mer Horbach ongelukkig op zijn lichaam kreeg. Pal voor de rust zette Henri van der Weijden FC Lisse weer op voorsprong. In de tweede helft gaf Xerxes duidelijk de toon aan. De blauwwitten of ferden hun libero op voor een aanvaller. De wis sel leverde Xerxes de nodige kansen op, maar doelman Cock Kaak wilde van geen wijken we ten. De poortwachter sleepte met een serie fraaie reddingen de zege uit het vuur voor FC Lisse, dat nu is opgerukt naar de vierde plaats. vallen voor Bart Veldhuizen) toon de echter niet de scherpte, die Kees Ruis even later wel bezat: 3-1 Hoewel Quick Boys de zaken daarna te gemakkelijk opvatte, slaagden de Leiderdorpers er niet in dc soms lankmoedige houding van de Katwijkers af te straffen. In tegendeel. Na opnieuw goed voor bereidend werk van Kees van Rooyen bepaalde Mart van der Plas de eindstand in de 81ste mi nuut op 4-1. "In het verleden lieten we nog wel eens punten liggen tegen RCL. Maar dit jaar hebben we geen pro blemen met ze gehad. Dit is een te genstander waar je gewoon van moet winnen. Maar je moet er elke wedstrijd zijn". Ook volgende week tegen Hui zen, waar Quick Boys de eerste 'be loning' kan ophalen in de vorm van een periodetitel. In de stand staat het team één punt voor op Vallei vogels, dat echter één wedstrijd minder heeft gespeeld. Ook RCL, dat zaterdag uil tegen Spakenurg speelt en maandag ro de lantaarndrager Schcrpenzeel ontvangt, gaat een niet minder be langrijk weekeinde tegemoet. In

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15