Onbegonnen Werk PvdA-top: geen voorrang voor links Leiden en D66 De schaduwkanten van een (te) grote verkiezingszege Geertsema (WD) in raad dank zij voorkeurstemmen Commissie schrapt bouwaanvragen ouderenbeleid Renovatie panden voor jongeren voltooid Overval op bejaarde man mislukt PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 21 MAART 1986 Leidse kroniek door John Kroon Winst (1) PvdA-lijsttrekker Drek Tesse- laar gedroeg zich woensdag avond in de Stadsgehoorzaal heel sober, ja bijna introvert tij dens het forumpje dat na het be kend worden van de verkiezings uitslag werd gehouden. Drie ze tels winst en daarmee een onaan tastbare machtspositie in de raad, wat wil je nou als lijsttrek ker nog meer. Maar Tesselaar zat er bij of hem zojuist was verleid dat zijn kinderen ten slotte toch maar op hun moeder hadden ge stemd. (Voor niet-ingewijden: Wies Tesselaar dong eveneens naar een raadszetel). Nederlanders, ook Nederlandse politici, weten niet goed weg met hun vreugde. Een Italiaanse Tes selaar had zonder twijfel over mand door emoties de Internatio nale gaan zingen, zou daarna met de handen ten hemel op de forumtafel zijn gesprongen, had de microfoon van de forumleider afgenomen en hem pas na een vlammende redevoering van een half uur teruggegeven. Maar Dick, zoon van dit land. zette ge zicht en baard op neutraalen liet vervolgens sobertjes weten dat hij niet kon zeggen wat er nu verder ging gebeuren. Daar moest eerst met zijn fractie over worden gesproken en daarna, met een aantal lijsttrekkers van andere partijen enz. enz. In de Burcht, waar na de ver kiezingsavond in de Stadsge hoorzaal een feest op touw was gezet, waagde de PvdA-kopman zich nog wel even op de dans vloer. maar het betere discowerk liet hij toch over aan zijn partij genoten. Trouwens: Jan Hoeke- ma van D66 bewoog zich er met een ritme alsof hij al wethouder van popmuziek is. Thuisgekomen heeft Tesselaar over die vette winst ongetwijfeld een koprolletje van vreugde op de gangloper gemaakt, maar je kunt er donder op zeggen dat hij éérst even heeft geluisterd of de buren al naar bed waren, want zoiets mag natuurlijk niet de ronde doen. Moet Tesselaar nog met andere fractievoorzitters praten? De po litieke beleefdheid zal het wel vergen. Om de doezelende linker vleugel van de PvdA tegemoet te komen zal wel enige tijd met Links Leiden en D66 worden ge kwekt. Tijdverspilling, maar be paalde rituelen moeten nu een maal. Als dal achter de rug is, mag Walenkamp (CDA) even op draven om met een kluitje in het riet te worden gestuurd. Dan is de tijd gekomen om zaken te doen. Daartoe begeven Tesselaar en zijn maatje Kuijers (VVD) zich naar een bistro ergens tussen de Raadsherenbuurt en de Me- renwijk. Met een mooi strijkje. Wal zal Leiden Weer Gezellig zijn - voor die twee dan. Winst (2) gen is afgesteld. Zijn gezicht slaat altijd een beetje op dwars liggen, zeker als hel woord par keergarage valt. Bovendien heeft hij ook vaak gelijk en als er een is die dat beseft, dan is het Beijen zelf wel. Hoe zit dal met andere nieuwe raadsleden? Wil de voormalige moeder van de Leidse Jonge So cialisten, Claudia Regoor. in een college met de VVD? Zal de Leid se ereburgeres Elly Kerkchoffs, gewend van haar hart geen moordkuil te maken, zich prettig voelen bij de trucs die zullen wor den gebruikt om de oppositie een hak te zetten? Moet Steven de Vreeze de voorkeurstemmenactie Tesselaar de achterban niet eens meer uit te leggen waarom hij toch weer met de VVD verder wil. Maar ja, je kunt ook te. veel win nen: de VVD zal zich dat pro bleem van vier jaar geleden nog wel herinneren. Terug naar het restaurant waarin Tesselaar en VVD-lijsl- trekker Kuijers straks bij kaars licht het nieuwe college in een hc idomdraai in elkaar knutse len. Nog tijdens de tomatensoep van Tesselaar en de kaviaar van Kuijers zal de personele samen stelling rond zijn. Tijdens het aansnijden van de chateau briand raakt VVD-wethouder Iszaken kwijt en bij overwinning van de PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen? Ja, zal de gemiddelde aanhan ger van het CDA antwoorden. Maar hier wordt bedoeld: onder vindt de winnaar zelf nog nade len van zijn victorie? Toegegeven: het is muggezif- ten, spijkers op laag water zoe ken, de pen in azijn dopen, het gal in drukinkt omzetten, het overtollig maagzuur in woord uitdrukken, maar ieder heeft nu eenmaal zo zijn hobby's. Welnu, er zijn een paar smet ten. Allereerst worden die vier PvdA-wethouders geconfron teerd met een fractie die groter en alleen al daardoor lastiger is ge worden. Moesten er in het verle den negen raadsleden van de kwaliteit van de voorstellen van B enW worden overtuigd, nu zijn dat er twaalf. Bij die twaalf zit Laurens Beij en. Dit voormalig PPR-raadslid mag op grond van dat verleden zo tot de linkervleugel worden ge rekend en is daarnaast voorzien van een karakter dat niet op bui- d ie de Jonge Socialisten voor hem hebben gevoerd - als vermoed voorstander van een links college - nog belonen? Trouwens de Rooie Vrouwen moeten alsnog protesteren tegen de samenstel ling van de fractie, want die be staat uit negen mannen en maar zeven vrouwen. Was de winst be perkt gebleven tot veertien, dan was de verdeelsleutel tussen de geslachten keurig fifty-fifty. Dit kan slechts worden goedgemaakt door een mannelijke wethouder te passeren ten gunste van een vrouw. Waarom zou je trouwens nog twee jaar wachten tot Jit Pe ters ergens burgemeester is en Marielje van der Molen niet met een tot zijn opvolger benoemen? Tesselaar, die goed kan reke nen en daarom over vier jaar best wethouder van financiën kan worden, had eigenlijk meer baat gehad bij een uitslag die de PvdA veertien zetels zou hebben opgeleverd. Met de zetels die Links Leiden en D66 hebben be haald, was er dan geen werkbare meerderheid voor een geheel links college geweest en hoefde de eerste slok wijn nog wat krui mels. Nee, ober, een nagerecht is niet nodig. Zo zal het gaan. Een kleine bij stelling van de afspraak die het duo volgens onbevestigde geruch ten pakweg een jaar geleden heeft gemaakt, toen Kuijers van topambtenaar in Den Haag wet houder in Leiden werd. Winst (3) Maar dan zijn er nog die lasti ge achterbannen. Kuijers moet de rechtervleugel van zijn partij maar weer duidelijk maken dat de VVD helemaal niet zo inschik kelijk is als iedereen beweert. Een probleem dat zich voor kan doen als de PvdA de VVD eenvoudig een dictaat voorzet. En de PvdA zelp Wat vindt bijvoorbeeld het be stuurslid Bart Werk (rayonza ken), bepaald geen woeste nieuw komer, maar een man op wiens loyaliteit de partij altijd kan bouwen. Lees wat deze Werk zegt in een interview met De Partijge noot van deze week: "Ik vind het college erg belabberd en met na- bijdragen: Ruud Paauw Gesignaleerd op de Witte Singel. Is nu reeds de invloed van de nieuwe partij 'Leiden Weer Gezellig' in de gemeenteraad zicht baar en wordt het 'palenwoud' in Leiden gerooid? Of heeft de producent van dat bruine goedje op de voorgrond er een zeer krachtige straal tegenaan gegooid? (foto wim Dijkman» ne wethouder Fase ongeschikt haar taak. Ik zou liever portefeuille van economische za ken in de handen van een PvdA- wethouder zien. Na de verkiezin gen zou ik graag een links meer derheidscollege zien en niet, zoals het er naar uit gaat zien, door kuieren met Kuijers. Ik ben er van overtuigd dat er een ander beleid zal komen wanneer er met Links Leiden een college wordt gevormd. Laat Klein Links en met name Hans de la Mar zich maar eens bewijzen". Tegen mensen als Werk moet Tesselaar dus straks zeggen dat. je maar moet afwachten hoe pro gressief D66 in werkelijkheid is en dat Links Leiden toch een raar samenraapsel is van drie partijen met drie eigen lastige le denvergaderingen, dat het verle den toch maar heeft uitgewezen dat je nooit lang met de PSP kunt samenwerken, enz. enz., kortom, een vermoeiende avond. Oftewel: de achterkant van een overwinning. Vrouwen Als vrouwen over de politiek praten dan hebben zij het meest al meteen over mannen. Zo ook in de krant van dinsdag, waar de vrouwelijke leden van de Leidse gemeenteraad over hun, pardon, haar politieke ervaringen spra ken. Heerlijk, want zo hóór je nog eens wat. Van de mannen in de raad deugt niet veel. Als we het al niet vermoedden: kerels horen zich zelf graag praten, ze verheffen vaak hun stem om zich te doen gelden, ze kunnen geen ongelijk bekennen, ze doen alles om el kaar vliegen af te vangen, ze gaan tot het uiterste om het laat ste woord te kunnen hebben, ze drinken te vaak koffie. Een bedenkelijke grappenma ker zou na deze opsomming kun nen zeggen dat mannen zich in de politiek gedragen, zoals vrou wen het thuis doen. Stuitend grapje. Zeker. Moet toch even kunnen. Mannelijke raadsleden als Ver geer, Hoekema, Eikerbout en Ge- radts worden door de dames wei nig vleiend betiteld. 'Slijmbal' wordt er eentje genoemd. Stel dat de heren zich eens op deze wijze uitlieten over vrouwelijke raads leden, het huis zou te klein zijn. Waarschijnlijk zou er al een mi nisteriële emancipatoire onder zoekcommissie met blanco vol machten naar Leiden op weg zijn om orde op zaken te zetten. Burgemeester Goekoop wordt omschreven als een "haantje", "heel seksueel op vrouwen ge richt". Verdere uitleg blijft ach terwege. Wat jammer nou. Zo blijven we zitten met de branden de vraag wat de burgemeester nou precies dóet om deze kwalifi- katie opgespeld te krijgen. Een enkele kerel in de raad blijkt toch zowaar te deugen. Lof is er voor PvdA-wethouder Paul Bordewijk. Als we het niet dach ten. Bordewijk, de grote stille knecht die goed doet. Hij houdt rekening met vergadertijden en schoolvakanties, zo blijkt uit het relaas van de dames. Hulde. Het standbeeld voor Bordewijk kan al bijna uit het foudraal, maar daar komt notabene zijn partij genote Corrie Snelders op het be slissende moment nog even roet in het eten gooien: "Daar heeft hij zelf ook belang bij, want hij moet ook koken". Standbeeld weer in het fou draal. Eerst een grondig onder zoek. Is Bordewijk nou vrouw vriendelijk of gewoon een ordi naire eigen-belangenbehartiger? De meest pakkende opmerking .in heel dat gesprek komt uit de mond van het raadslid van Links Leiden, Paula Middendorp: "Ik vind vrouwen in het CDA en de VVD allemaal trutten, niet om dat het vrouwen zijn, want die mannen vind ik ook allemaal eien". Man- en vrouwonvriendelijk zijn in één zin, dat kom je maar weinig tegen. Hogeschool-werk. LEIDEN - De renovatie van de panden van de Stichting Huisves ting Werkende Jongeren (SHWJ) aan de Breestraat en Hooigracht, alsmede het pand van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting (SLS) aan de Nieuwe Rijn is on langs gereedgekomen. Door reno vatie en andere aanpassingen zijn de huizen geschikt geworden voor één- en tweepersoonsappartemen ten voor jongeren. In de panden aan de Breestraat 25 en 27, met het achterhuis aan de Langebrug, is de geur van oude boeken verdwenen. Beide panden, die uit rond 1580 dateren en vanaf 1964 onderdak boden aan de Open bare Bibliotheek, bestaan nu sa men uit 22 appartementen voor één en twee personen. Het werk is voor een deel uitgevoerd in het ka der van het extra werkgelegen heidsplan, de zogenaamde 'Één miljardpot' voor verbetering van panden met waarde als monument. De huurprijzen variëren van 225 gulden tot 290 gulden exclusief de kosten voor algemene voorzienin gen. De studenten die de panden bewonen zijn allemaal dolgelukkig met hun kamer en eigen keuken. De prachtige hoofdtrap met hout snijwerk staat onder monumenten zorg. Tevens zijn er monumentale plafonds, schouwen en binnendeu ren te zien. Even, zo niet nog markanter is het pand aan de Nieuwe Rijn num mer twaalf. Vier 'koppels' en vier alleen wonende jongeren wanen zich hier te leven in de zestiende eeuw. Prachtige bewerkte pla fonds met gouden krullen en frut sels sieren de ruime kamers. Stu denten lijken hier te leven zoals Ni- colaas Beets ze wist te beschrijven in de Camera Obscura, maar dan wel wel met alle moderne gemak- De voormalige bibliotheek appartementen. ken bij de hand. Het tweede ach terhuis van het pand grenst op de eerste verdieping aan de Burch theuvel. Ook hier zijn de afzonder lijke woondelen geheel zelfstandig, net als aan de Breestraat. Van later datum (18de eeuw) is pand nummer 38 aan de Hooi gracht. De bouwkosten voor dit ge bouw, 1.700.000 gulden werden op gebracht door subsidiëring door de Rijksdienst voor Monumenten zorg. het ministerie van volkshuis vesting en een eigen aandeel van SHWJ. Opvallend is de achterka mer die op zichzelf een woning vormt en voorzien is van een fraai beschilderd plafond en een grote zwart marmeren schouw. Een an dere kamer is betimmerd in Louis XVI-stijl, waarbij vooral de deuren opvallen, door een grijs/blauw met wit wedgewood-achtig effect. De bewoonster weet met moderne meubelen een mooi en tegelijker tijd rustgevend contrast te schep pen. In het totaal biedt dit pand 14 wooneenheden. Voor alle panden geldt dat bij de restauraties de oorspronkelijke in deling drastisch moest worden ge wijzigd, maar het resultaat mag er zijn. Mochten de bewoners het in de zomer binnen te benauwd krij gen dan hebben ze bovendien alle maal de beschikking over een keu rig aangelegde tuin of binnen plaats. LEIDEN - De Partij van de Arbeid wil voorlopig haar handen vrij houden bij de onderhandelingen over een nieuw wethouderscollege. Een voorstel van D66 en Links Leiden om eerst de mogelijkheid van een pro gressief college te onderzoe ken wordt door de fractie en het bestuur van de PvdA van de hand gewezen. De PvdA-fractie heeft zich gister avond unaniem uitgesproken voor het houden van een verkennende gespreksronde met de vier groot ste partijen: VVD, CDA, Links Lei den en D66. Leiden Weer Gezellig (LWG) en de Socialiese Partij (SP) laat de PvdA links liggen. Enkele groepjes binnen de PvdA zullen intussen een concept-colle geprogramma gaan voorbereiden dat, na door de fractie te zijn vast gesteld, aan de vier partijen zal worden toegezonden voor com mentaar. De mogelijke coalitie partners van de socialisten krijgen tot 11 april de kans te reageren. Op 15 april, zo heeft de PvdA uit gestippeld, zal de fractie een defi nitieve keuze doen met wie en met welk collegeprogramma men ver der wil. De ledenvergadering van de socialisten zal die keuze op 17 april moeten bekrachtigen. Vanavond zullen de PvdA-leden zich uitspreken over de door de fractie en bestuur uitgestippelde marsroute. D66 en Links Leiden menen, nu er een werkbare linkse meerderheid bestaat in de raad, dat het voor de hand ligt dat de socia listen eerst de mogelijkheid van een progressief college zullen on derzoeken. In een brief aan de le denvergadering schrijven D66 en Links Leiden aan te nemen "dat ze de PvdA niet te hoeven overtuigen van het feit dat zo'n college het beste zou zijn voor de stad". Ook de Jong Socialisten (JS) in de PvdA zullen de ledenvergadering vannavond vragen te streven naar een progressief college. PvdA-wethouder Tesselaar laat desgevraagd weten negatief te zul len reageren op het initiatief van de Jonge Socialisten en op de brief van D66 en Links Leiden. "We wil len onze handen vrij houden. Dat is ook het standpunt van het be stuur". PvdA-voorzitter Wiersma noemt het uit onderhandelings oogpunt niet verstandig als de le denvergadering vannavond zou besluiten dat eerst over de vor ming van een progressief college moet worden onderhandeld. Het bestuur sluit de mogelijkheid van zo'n college evenwel niet uit. Afwachtend CDA en WD hebben vooralsnog een afwachtende houding aange nomen. De twee partijen zullen in het gesprek dat ze komende week met de PvdA voeren voorstellen een drie partijencollege te vormen bestaande uit PvdA, CDA en WD. Tesselaar heeft al gezegd zo'n col lege niet te Willen maar CDA en WD willen dat komende week nog eens horen voordat zij zich be raden over wat dan hun uitgangs punt bij de college-onderhandelin gen zal zijn. De WD-fractie zal zich komen de week ook buigen over welke punten volgens haar in het college programma moeten worden opge nomen. Van de WD valt geen ini tiatief a la dat van Links Leiden en D66 te verwachten. "Wij bemoeien ons niet met de ledenvergaderin gen van andere politieke partijen", zegt WD-wethouder Kuijers. Algemeen wordt aangenomen dat van de twee partijen, CDA en WD, de liberalen de meeste kans maken om tot een vergelijk met de socialisten te komen. De keuze die de PvdA uiteindelijk moet maken zal dan gaan tussen een progressief college of een voortzetting van de samenwerking met de liberalen. LEIDEN - A.C. Geertsema, zoon van de (o.m.) ex-minister en ex- commissaris van de koningin Mol- lie Geertsema, komt door middel van voorkeursstemmen voor de WD in de Leidse gemeenteraad. Op hem werden, volgens het sys teem van de lijstkiesdeler, vol doende (680) voorkeursstemmen uitgebracht om nummer acht op de lijst, R. van Cruijsen, van zijn plaats te stoten. De WD heeft de beschikking over acht zetels, Geertsema stond als nummer ne gen genoteerd. Op de hoogste genoteerde vrou- LEIDEN - De Leidse instellingen van en voor bejaarden hebben voor ruim 1,7 miljoen gulden wensen op tafel gelegd die ze ingewilligd wil len zien via de pot voor het flanke rend ouderenbeleid. De raadscom missie voor maatschappelijke aan gelegenheden heeft gisteravond echter een aantal aanvragen op bouwkundig gebied afgewezen. Zo krijgt verzorgingshuis Haag- wijk geen 1.620.000 gulden voor een lift en andere bouwplannen. De raadscommissie stelde zich gis teravond op het standpunt dat bouwkundige voorzieningen niet met het geld voor het flankerend beleid moeten worden betaald, al was het alleen maar omdat het be drag dat de gemeente hiervoor van de provincie zal krijgen (vorig jaar ruim 3,6 ton), ver beneden 1,7 mil joen gulden ligt. Zo willen de par tijen evenmin de door verzorgings huis Robijnzicht ingediende aan vraag inwilligen om een passage tussen het huis en de Robijnhof te bouwen en die van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen om de soosruimte aan het Rapen burg te herinrichten. Zij vinden dal de gemeente zich apart over die wensen moet buigen. Ook de aanvraag van de stichting Nieuw Groenhoven voor de instal latie van alarmknoppen in douche ruimtes van 62 woningen in het complex a raison van 27.000 gul den, wilde de commissie niet hono reren, in afwachting van een inven taris van alle alarmeringssystemen in Leiden. Met de overige aanvragen ging de commissie wel akkoord en het college zal de provincie adviseren hetzelfde te doen. Voor wat betreft Robijnzicht gaat het om de komst van een tweede nachtzuster en de opvang van ouderen in acute situa- ties.Om ouderen tot andere vor men van sport dan dc geijkte be- jaardengymnastiek te bewegen, zijn een drietal projecten voor sub- isidiering aangemeld. Eén behelst de aanleg van drie jeu de boulesba nen (kosten 12.000 gulden), het liefst op een plek in de stad waar veel ouderen wonen. Tweede is de aanschaf van materiaal, nodig voor het beoefenen van koersbal. Koers- bal is een in Nederland niet zo maar in Engeland zeer populaire sport die ook door rolstoelers zeer goed is te beoefenen. Derde wens is de aanleg van een uit acht holes bestaande midget-golfbaan a rai son van 30.000 gulden. De verzorgsingshuizen Van der Willigenhof, Groenhovem en Haagwijk willen evenals Robijn zicht de mogelijkheid tot tijdelijke verzorging van ouderen gaan bie den. Gezamenlijk hebben ze zes tot acht plaatsen beschikbaar voor ou deren uit de wijk die om wat voor reden dan ook in hun eigen omge ving tijdelijk niet de zorg kunnen krijgen die ze nodig hebben. De kosten bedragen ruim 53.000 gul den. Verzorgingshuis Lorentzhof tenslotte wil, om het aantal maaltij den dat nodig is voor de maaltij- denvoorzienng 'Tafeltje Dek je' met dertig te verhogen, een zoge naamdc steamer aanschaffen. Kos ten 15.000 gulden. Bigband-bal LEIDEN - In het Anthonius Club huis aan de Lange Mare wordt za terdag een 'Big Band Ball' gehou den door big band Hans Dubbe laar. Dc aanvang is 21.00 uur. Op het programma staan verder onder meer het optreden van zanger-pre sentator George Julien, zangeres Celeste Maguire en een intermezzo van dansschool Evert Casteleijn. wen in de raad zijn nogal wat voor keursstemmen uitgebracht. Hen- riëtte van Dongen (PvdA) behaalde er 1748, VVD-wethouder Jos Fase 1007 en Anneke Stakenburg, de hoogste CPN-representant bij Links Leiden 1065. Relatief veel stemmen ook voor Marja van der Ploeg, die van PPR-huize is. Zij haalde slechts 45 stemmen minder (136) dan de eerste man van de PPR in Links Leiden, Rob van Lint. Voorts spraken relatief veel mensen hun voorkeur uit van de kandidatuur van Naci Demirbas, vijftiende op de PvdA-lijst. Hij ver gaarde 392 stemmen. In totaal 83.491 Leidenaren kon den woensdag hun stem uitbren gen. Van hen maakten 27.911 van dat recht geen gebruik, terwijl 324 mensen een ongeldige stem uit brachten. Opvallend is de popula riteit van de EVP in de omgeving Asserstraat/Van Brandelerkade/ Cronesteinkade/Van Vollenhoven- kade. Terwijl in de overige 58 stern- districten gemiddeld niet meer dan 2,8 stemmen op deze partij werden uitgebracht, behaalden Hans van Dam en de zijnen daar 15 stem men. De definitieve samenstelling van de Leidse gemeenteraad is als volgt: PvdA: D J. Tesselaar, H.C.M. van Dongen, J A. Peters, J.S.M. Boot, M. van der Molen, P. Bordewijk, J. van Meijgaarden, M.J.E. Kerck hoffs, W.A. van der Pluijm, R. van der Lecq, S.P.M. de Vreeze, C.M. de Boer, L.G. Gerardts, C.M. Re- goor, N. Demirbas, L. Beijen. VVD: F.J. Kuijers. J.G. Fase, G.H.L. Bakker, M. van der Nat, L.M. Driessen, M.I. Wijnbergen. N.P. Langerak, A.C. Geertsema. CDA: J.I.L.M.V. Walenkamp, W. Bleijie, N.P.H. Geelkerken, M.B. van der Klugt, P.F.S. Biegstraaten, C.J. Kramp, A.A. van Duijn, P. Kranenburg. Links Leiden: J.N. de la Mar, R.J.T. van Lint, J.M. Stakenburg. D66: J.Th. Hoekema, R E. van Essen. SP: K.T.M. Vergeer LWG: B.J. Stöxen. LEIDEN - Drie mannen, vermoe delijk rond de twintig jaar oud, hebben gisteravond omstreeks ze ven uur aan het Levendaal gepro beerd om een 71-jarige Leidenaar te beroven. Toen de bejaarde open deed, stonden er drie mannen met bivakmutsen op aan zijn deur. Eén van hen bedreigde de man met een luchtdrukpistool, de andere drukte hem een lap in het gezicht. Twee mannen liepen vervolgens het huis binnen, maar aangezien de 71-jari ge luid om hulp begon te roepen, namen ze de benen. De man pro beerde nog om de derde overvaller tegen te houden, maar dat lukte niet; wel verloor deze tijdens de schermutseling zijn pistool. De be jaarde kreeg overigens een puur klappen op zijn hoofd met dut wa pen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4