Mm Ruis blijft in RCL geloven Vuur laait op bij AV Holland Grote belangstelling voor waterpolotopper Zijl L.G.B.- H.Z.C. De Robben Venables verlaat Barca VV VALKEN'68 ZEVENHOVEN VRIJDAG 21 MAART 1986 LEIDERDORP - Geruime tijd bi vakkeert RCL in de degradatiezo ne van de eerste klasse B, maar het humeur van Cees Ruis heeft er niet onder kunnen lijden. De 26-jarige voetballer is er rotsvast van over tuigd dat de Leiderdorpse ploeg zich van de onderste plaatsen zal ontworstelen. De computerprogrammeur, die door trainer Laurens Mouter wis selend als spits en als libero wordt gebruikt, is er vooral op gebrand om de (geschreven) woorden van de clubbladredacteur van IJssel- meervogels te logenstraffen. Toen RCL afgelopen zaterdag in Spa kenburg arriveerde las de delegatie in het programmablaadje dat RCL de voornaamste kandidaat is voor degradatie. Het tegendeel kon ter plaatse niet worden bewezen, want de 3-0 nederlaag die de roodwitten kre gen toegediend, was terecht. "Eer lijk is eerlijk", spreekt Ruis, "daar was niets tegen in te brengen. Met Quick Boys (de tegenstander van morgen), Noordwijk en Valleivo gels hoort IJsselmeervogels bij de beste vier ploegen". RCL had zich dus een betere her vatting van de competitie kunnen wensen. Na de weinig succesvolle trip van vorige zaterdag, wacht morgen de uitwedstrijd tegen Quick Boys, terwijl de week daar op in en tegen Spakenburg moet worden aangetreden. "Zware te genstanders, maar aan dè andere kant kun je ze maar gelijk gehad hebben. Het is beter om aan het eind van de rit, wannaar het er op aan komt, ploegen uit de midden moot tegenover je te hebben". Plezier Het plezier in voetballen heeft Cees Ruis niet verloren. Goed, hij mag na een nederlaag een paar da gen sikkeneurig rondlopen, "maar dinsdag na de training ben ik alles vergeten". "Dat is voornamelijk te danken aan Mouter", blaast Ruis op de loftrompet, "het is gewoon heel moeilijk om lang bij een ne derlaag stil te staan, zo enthousiast is die man bezig. Reken maar dat het voor hem ook moeilijk om de boel een beetje op te vrolijken. De resulaten zijn natuurlijk niet den derend". door Rob Onderwater Cees Ruis wijst twee oorzaken aan van de tegenvallende presta ties. "Pech en toch ook wel een beetje gebrek aan kwaliteit. Het eerste deel van de competitie heb ben we echt goede wedstrijden ge speeld, maar bleven de punten achterwege. Aan de andere kant moet ik zeggen dat we niet de sterkste ploeg van de afdeling heb ben. We staan natuurlijk niet voor niets zo laag. Hoewel ik blijf zeg gen dat RCL niet hoeft te degrade ren. We zijn gelijkwaardig aan de meeste andere clubs". Overwinning De hoogste tijd dus voor een overwinning. "Het mag vreemd klinken, maar ik geloof in een zege tegen Quick Boys. Het verleden heeft namelijk bewezen dat we al tijd goede wedstrijden tegen ze spelen. Voor mij is Quick Boys de ware kampioen, maar dat betekent natuurlijk niet dat de uitslag bij voorbaat vast staat. Ikzelf ben in ie der geval gemotiveerd. Heerlijk voetballen toch in die volle bak in Katwijk". PAGVA 13 Cees Ruis: "Was RCL met die routiniers dan zoveel beter?" Volle bakken in De Bloemerd heeft Cees Ruis in zijn voetbalcar rière nog niet meegemaakt. "Nee, het publiek laat het in Leiderdorp afweten. En de paar mensen die dan wel komen, zijn verschrikke lijk kritisch. Ik heb me eraan geër gerd, maar nu maak ik me er niet druk om. Maar prettig is het na tuurlijk niet, toeschouwers geven mij inspiratie. Alleen bij derby's is het druk op De Bloemerd. In feite spelen we dan nog een uitwed strijd, want er zijn dan meer toe schouwers van de tegenstander". Goede ideeën Meer te spreken is Ruis over de trainer. "Hij heeft goede ideeën over voetbal, al kan hij ze bij RCL nauwelijks kwijt. We moeten voet ballen op de vijandelijke helft, maar dat lukt niet altijd. Dat gaat ons niet goed af. Er zijn wedstrij den geweest dat we achter de te genstander aan moesten hollen. Maar over Mouter ben ik best te spreken. Ik ben ook blij dat-ie blijft. Ondanks de negatieve resul taten is de sfeer bij RCL goed en dat is toch ook de verdienste van de trainer". Van origine is Cees Ruis vrije verdediger. Sinds de komst van Laurens Mouter is de Leiderdorper diverse keren als aanvaller ge bruikt. Een actie die uit nood gebo ren is. "Onze voorhoede scoort weinig. Daarom heeft Mouter een beroep op mij gedaan. Ik maak daar verder geen problemen over. Het heeft zijn mooie kanten, voet ballen in de spits. Vooral als je scoort, dat is toch het mooiste wat Moeilijk Scoren doen de Leiderdorpse aanvallers achter niet al te vaak. "Daarom", zegt Ruis, "komen we ook zo moeilijk terug van een ach terstand. Als de tegenstander scoort, is het meestal gebeurd". Het irriteert Ruis dat er op die mo menten wordt geroepen om de voetballers, die RCL om diverse re denen de rug hebben toegekeerd. "Ging het vorig jaar dan zoveel be ter met een Dick van der Bijl? Of met een René Kammenga? Nee toch, we hebben toen ons toen op het laatste moment vrijgesteld van degradatie. Kijk, Van der Bijl is best 'te gebruiken, maar dan zal-ie wel moeten werken. Net zo hard als de anderen. De tijd van alleen maar splijtende passes is voorbij". Cees Ruis gelooft daarom dat RCL, bij wie morgen Paul Wesel ontbreekt, het zonder hulp van 'derden' zal redden. "Peter Siera, Hans Braat en mijn persoontje zul len het elftal op sleeptouw moeten nemen. We zullen die jonge gasten moeten sturen. Dat legt een druk op ons. En dat gaat soms ten koste van m'n spel. Maar dat neem ik voor lief als het resultaat oplevert. Ik heb er vertrouwen in, al is de factor geluk belangrijk". Ruis doet daarom een beroep op Vrouwe Fortuna om Nieuw-Zuid morgen goed gehumeurd te verla ten. LEIDEN - Op een bewogen alge mene vergadering van de Leidse atletiekvereniging AV Holland heeft oud-voorzitter Carel van Ve- netiën de gemoederen beziggehou den. Al in het begin van de zitting diende hij een voorstel in om in de functie van voorzitter te worden hersteld, waarin hij tot 19 decem ber jl. werkzaam is geweest. Van Venetiën vocht gisteravond de manier aan, waarop hij indertijd uit zijn functie was ontheven. Vol gens hem "waren de statuten ver kracht" en kon er daarom van een ontslag uit de functie van voorzit ter geen sprake zijn. Dit punt, waarover op een buitengewone al gemene ledenvergadering in de cember werd gestemd, had zijns inziens niet duidelijk genoeg ver meld gestaan op de uitnodiging die de leden toen was toegezonden. Evenals drie maanden geleden vond de oud-voorzitter gisteren weinig steun bij de verzamelde le den. Daarop verliet hij de vergade ring met de mededeling dat hij de ze kwestie aan de arbitragecom- Ab Fafié onderhandelt met Zurich ROTTERDAM (GPD) - Ab Fa fié verneemt volgende week woensdag of hij met ingang van 1 juli aan de slag kan bij FC Zu rich. De trainer, die aan het eind van dit seizoen bij Feye- noord moet wijken voor Rinus Israel, reisde deze week op zijn vrije dag naar Zwitserland af en had een langdurig gesprek met voorzitter Hötz over een twee jarig contract. De salariseisen van Fafié zullen woensdag door het bestuur van FC Zurich wor den besproken. Momenteel staat de club nog onder leiding van Vaclav Jezek. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Ik heb steeds geweten dat het Hollandse waterpolo goed is. Internationaal heeft de nationale ploeg toch steeds in de top gespeeld. Maar ik heb nooit geweten dat de Nederlanders tot deze resultaten komen met zo weinig training. Daar verbaas ik me iedere dag nog weer over en voor mij is dat een grote ervaring geweest". Zonder een antwoord te vinden op de vraag hoe dat in Nederland dan allemaal kan, neemt Istvan Goór (59) zaterdag, na twee seizoenen als trainer/coach aan landskampioen AZC verbonden te zijn geweest, af scheid. "Niet definitief, want ik zal hier, ook in Alphen, nog wel een paar keer terug komen. Afscheid neem ik pas bij mijn begrafenis", lacht de Hongaar. Hij staat aan de vooravond van de belangrijkste wedstrijd van het seizoen '85/°86. Zaterdagavond vormt De Thermen het decor voor de om het kampioenschap van Ne derland beslissende partij tussen AZC/Intervam en VZC. De Al- Geurtsen kiest acht spelers ALPHEN AAN DEN RIJN - Bondscoach George Geurtsen heeft deze week een gesprek gehad met acht kandidaat-internationals. De keuzeheer van de nationale wa- terpoloploeg riep de volgende reeds door hem geselecteerde spe lers bijeen: Stan van Belkum (Zijl/ LGB), Eric Noordegraaf, Remco Pielstroom, Ruud Misdorp (allen AZC), Nico Landeweerd, Ronald Hermsen (HZC/De Robben), Ed van Es (VZC) en Arnold Nonnekes (Rotterdam). Na afloop van de wedstrijd AZC-VZC zal Geurtsen zaterdagavond de selectie verder uitbreiden. phense ploeg moet der Goór z'n tweede achtereenvol gende titel binnen te slepen. "We zullen geen angst voor VZC heb ben. Ons grote voordeel is dat we thuis spelen. Ik hou van het water polo zoals we dat zaterdag tegen De Robben gespeeld hebben. Snel, beweeglijk en attractief. Hopelijk kunnen we zaterdag hetzelfde doen. Dan wordt het beslist een mooie wedstrijd", voorspelt Goór. Zijn grootste zorg betreft de arbi trage. De basis van AZC is goed, maar smal. "Wat doen de scheids rechters? Dat is altijd de vraag. Als mijn spelers willen zwemmen, mo gen ze dat dan ook? Want iedereen weet hoe wij van VZC kunnen win nen. Scheidsrechters moeten per definitie de actief spelende ploeg helpen. Als dat gebeurt, heb ik er alle vertrouwen in. Dan kunnen we net als tegen De Robben (7-13) weer ruim winnen. Want AZC be schikt over zeer goede spelers. We komen pas in de problemen als we te veel persoonlijke fouten krijgen. Want om te wisselen komen we ei genlijk twee goede spelers tekort. Als AZC die er voor volgend sei zoen bij weet te krijgen, dan kan de ploeg nog veel meer. Ook in de Eu ropa Cup, ja". Tweeledig Het belang van AZC is tweele dig. Omdat de ploeg in de kwartfi nales van de beker door De Zijl/ LGB werd uitgeschakeld, waarbij de uitsluiting van doelman Ruud Misdorp als een rode draad door de ALPHEN AAN DEN RIJN - De comptitietopper tussen AZC en VZC mag zich verheugen in een grote belangstelling. Niet alleen rekent men er bij de Alphense club op dat er zaterdag wel eens zo'n 1500 toeschouwers op de kraker kunnen afkomen, ook van de zijde van de sponsors is er een opmerkelijke interesse ge toond. AZC-voorzitter Jaap Sonneveld: "We zijn dinsdag zelfs benaderd door een sponsor die alle toegangskaarten en de boar ding wilde opkopen. Dat ging om een groot bedrag. Hoe serieus dat was, durf ik echter niet te zeggen. Ik ben daarvoor benaderd door een bemiddelingsbureau. Uiteraard zijn we daar niet op ingegaan. Maar het tekent wel de belangstelling". Het bestuur van de Alphense club adviseert zijn eigen suppor- tersschare om zo vroeg mogelijk naar het zwembad te komen. Men verwacht namelijk een ware invasie uit Veenendaal en de zitplaatsen zijn beperkt. De laatkomers zullen zich tevreden moeten stellen met een staanplaats. AZC zal in het zwembad De Thermen daarvoor extra toeschouwerscapaciteit creëeren. Om de sfeer te verhogen zal er bovendien een orkest aanwezig zijn. Verder zullen radio- en televisie opnamen maken in Alphen. De wedstrijd, met als inzet de nationale waterpolotitel, begint 's avonds om 19.00 uur. door Wim van Wanrooy play-offs ging lopen, kunnen de Al- phenaren zich alleen op het Euro pese toneel blijven manifesteren als zij het kampioenschap verove ren. VZC moet aan dezelfde voor waarde voldoen en dat maakt het competitieslot tot een gigantische botsing. Voor Goór is het min of meer verrassend dat AZC, op wie vooraf na het vertrek van Buunk en Van Es niemand echt gerekend had, toch nog een goede kans op de achtste titel in tien jaar tijd maakt. Twee weken terug had hij zich al verzoend met de gedachte dat het dit jaar niet zou lukken. "We ston den toen drie punten achter op De Robben. Normaal gesproken is dat in drie wedstrijden niet meer goed te maken. Zeker niet omdat we toen nog twee uitwedstrijden had den. Ik had niet gedacht de mijn jonge ploeg zo goed in vorm zou groeien om de moeilijke opdracht - alles winnen - aan te kunnen. Want soms kan een ervaren ploeg niet eens twee van die uitwedstrijden winnen. Maar we hebben met hart en ziel gespeeld en daardoor is het toch gelukt. Petje af'. Voldoening Mocht AZC zaterdag in zijn mis sie slagen, dan keert Goór met vol doening naar zijn geboorteland te rug. "Toen ik kwam, kwam ik bij de landskampioen. Wanneer ik met die ploeg weer eerste zou zijn, had ik niets bijzonders gepres teerd. In Alphen kon ik het alleen maar slechter doen. Maar ik heb nooit angst voor die opgave gehad. Het heeft me gemotiveerd. Nu is er een nieuwe ploeg in de maak. Het duurt nog wel even voordat die er volledig staat. Dat kost een paar jaar. Maar ze kunnen het wel, hè? Ik had nog meer willen wisselen. Maar in de gegeven siutatie kon dat niet. Ik heb daar overigens be grip voor. Het leven is hier gewoon anders". Goór moest zich, wat dat betreft, al snel aanpassen. "Toen ik kwam heb ik voorgesteld om acht tot ne gen keer per week te gaan trainen. Met twee keer ben ik het nooit eens geweest. Het antwoord van de spe lers was dat drie keer serieus trai nen mogelijk was. Ik denk dat die extra training al veel opgeleverd heeft. We doen meer dan de con currentie en dat telt". "Ik hoop", vervolgt hij, "dat er ook meer steun en waardering van het publiek zal komen. Wanneer men in Alphen deze ploeg een warm hart toedraagt, moet het bij Istvan Goór neemt zaterdag na een tweejarig dienstverband afscheid van AZC en thuishaven De Thermen. De Hongaar hoop met het landskampioenschap uitgezwaaid te kunnen worden (foto Nanno Bioupot) de wedstrijden ook 'vol' zitten. Ook de toeschouwers teren nog op de oude successen. Ze zijn ver wend geraakt. De huidige ploeg benadert met de nieuwe, aantrek kelijke speelstijl het echte water polo. Ze spelen zoals ik ploegen in Hongarije ook altijd heb laten spe len. Of dat speciaal mijn verdienste is, moeten anderen maar beoorde len. Ik kijk er met plezier naar. Maar ik ben dan ook nooit een voorstander van het midvoor-spel- letje geweest. Daar raak je op uit gekeken". De sympathieke Hongaar, die tij dens het coachen altijd opviel door zich regelmatig buiten beeld in de catacomben van het zwembad te bewegen, is dat niet op AZC. Maar zijn tweejarige verbintenis wordt niet verlengd. "Het kost natuurlijk altijd meer geld, te veel geld om een coach uit het buitenland te ha len. Officieel heb ik nog met nie mand gesproken. Maar daar ben ik niet boos over. Ik ben sinds drie jaar gepensioneerd, heb wat ge zondheidsproblemen (maag en be nen) en wil van de spanning af. Ik wil nog leven. Ik heb een aanbod ADVERTENTIE WATERPOLOWEDSTRIJD Zaterdag 22 maart aanvang 19.15 uur. Zwembad De Zijl. Aangeboden door Mercasol van een Hongaarse topclub. Daar ga ik ook niet op in. Hooguit ga ik nog iets met de jeugd doen". Ten uitgeleide: "Men kan hier in Nederland goed leven. Het land is mooi. Oh, ja, ik ben in Leeuwarden bij de Elfstedentocht geweest. Dat was fantastisch. Ik heb een interes sante tijd achter de rug. Ik kan ook tevreden zijn met de resultaten. De mentaliteit kon ik bij AZC niet ver anderen, dat is zeker. Maar de jon gens spelen nu wel met meer ver antwoordelijkheid. Hopelijk levert dat zaterdag de titel op. Gezien de problemen die we gehad hebben - blessures, ziektes en de ongeloof lijke manier waarop ze met Ruud Misdorp hebben gesold - verdie nen we het zeker". MADRID (GPD) - Terry Venables vertrekt aan het eind van dit seizoen definitief bij FC Barcelona. Naar nu pas bekend geworden is, heeft Venables op 28 februari zijn ontslag al schriftelijk aan het Barcelona-bestuur kenbaar gemaakt. Het vertrek van Venables komt voor de Barcelona-aanhang als een complete verrassing, zeker na de uitschakeling van Juventus in Tu rijn afgelopen woensdag. Venables heeft evenwel een beroep gedaan op de kleine lettertjes van zijn con tract, dat hij aan het begin van dit seizoen met nog twee jaar verleng de. Volgens die clausules zou Ve nables de overeenkomst eenzijdig op kunnen zeggen, indien hij ge vraagd zou worden als bondscoach van Engeland of om persoonlijke redenen. Venables, die woensdag in Tu rijn na afloop van de wedstrijd Ju- ventus-Barcelona geen commen taar op zijn vertrek wilde geven, heeft tegenover het bestuur per soonlijke omstandigheden aange voerd als motief van de contrac tontbinding. Voor voorzitter Nu nez komt het vertrek bijzonder on gelegen. Van Nunez kreeg Vena bles dezer dagen als trainer een missie van de atletiekunie zal voor leggen. Van Venetiën wil zijn recht halen, dat wil zeggen: op waardige wijze als voorzitter afscheid nemen van AV Holland. Ondere deze omstandigheden achtte kandidaat-voorzitter Peter Geirnaert het beter het voorzitter schap van AV Holland nog niet op zich te nemen. Hangende de arbi tragezaak zal Cees Brederode, die gisteren tot vice-voorzitter werd gekozen, als waarnemend voorzit ter optreden. Hij volgt Bert Paauw op, die aan het einde van deze tur bulente vergadering liet weten niet meer te voelen voor verlenging van zijn tijdelijke voorzitterschap. Paauw was met name gepikeerd over het weinige vertrouwen dat een aantal leden in het bestuur bleek te hebben. Tot vervelens toe werd voorgesteld een onderzoeks commissie in te stellen, die zou moeten proberen de verstoorde re latie tussen Van Venetien enerzijds en het bestuur van AV Holland an derzijds te herstellen. Toen het hierover tot een stemming kwam, bleek de meerderheid van de aan wezige Hollandleden daaraan geen behoefte te hebben. Volgens Paauw was zo'n voorstel dan ook een gepasseerd station. "Niet alleen het bestuur, maar ook de ledenvergadering van AV Hol land is tot tweemaal toe tot de con clusie gekomen dat Van Venetiën nu de eerste stap moet zetten op weg naar normale verhoudingen. Dan valt het me tegen dat sommige leden zich hier nog niet bij neer kunnen leggen. Tegen die achter grond kan ik niet verder besturen, ook niet als interim-voorzitter." V oorgeschiedenis De kwestie-Van Venetiën speelt nu al driekwart jaar. De alom ge waardeerde oud-voorzitter raakte achter elkaar in conflict met mede bestuursleden, nota bene in 1985, het jaar waarin de vereniging haar 50-jarig jubileum vierde. Dit had tot gevolg dat Van Venetiën, toen nog voorzitter van Holland, een half jaar lang geen bestuursverga dering meer bijwoonde. Om, na vergeefse pogingen om de me ningsverschillen intern op te los sen, uit de impasse te raken be sloot de rest van het bestuur, onder leiding van vice-voorzitter Paauw, een buitengewone algemene le denvergadering uit te schrijven. Die verschafte eind vorig jaar in ie der geval duidelijkheid: verreweg het grootste aantal van de aanwezi ge Hollandleden stelde meer ver trouwen in het bestuur dan in Van Venetiën. De uit zijn functie ontheven voorzitter liet het hier niet bij zit ten. Op de jaarvergadering, die ge woontegetrouw in maart wordt ge houden, kreeg hij naar aanleiding van zijn ingezonden stuk het woord. Tevergeefs probeerde hij in brede kring steun te vinden voor zijn voorstel tot herstel van de si tuatie van voor 19 december, dat enkel verliezers opleverde: Van Venetiën blies de aftocht en de rest van de grootste Leidse atletiekver eniging bleef met een kater zitten. TIM BROUWER DE KONING Speler van Dresden in Ürdingen achtergebleven KREFELD (SID) - Dynamo Dres den, bekerwinnaar van Oost-Duits- land, is gisteren na de nederlaag met 3-7 bij Bayer Ürdingen, met een speler minder naar huis terug gekeerd. Linksbuiten Frank Lipp- mann ontbrak gisteren op het vliegveld van Keulen, toen de voet balploeg vertrok. Het is niet bekend waar de klei ne, 24-jarige, vleugelspeler onder dak heeft gezocht in de Bondsre publiek. Bayer Ürdingen heeft in middels bij de politic in Krefeld opgegeven dat een speler van de tegenpartij van woensdagavond vermist is. Manager Reinhard Ro der verklaarde, dat de club slechts via-via had vernomen dat een van de Oostduitse voetballers was ver dwenen. Lippmann heeft in de beide wed strijden tegen Bayer Ürdingen ge scoord. Hij bezat sinds drie jaar een vaste plaats in het elftal van Dynamo Dresden. tien uitgedeeld. „Als het van mij af zou hangen, zou Terry nog 20 ja£ r bij Barcelona kunnen trainen', al dus de steenrijke Barcelona-prae- Het afgelopen weekeinde bracht een drie man sterke delegatie van het Barcelona-bestuur al een blik sembezoek aan Engeland om raad in te winnen bij de Britse bonds coach Bobby Robson, die destijds ook Venables had aanbevolen. De kandidaten om Venables op te volgen zijn vooral Everton-trai- ner Howard Kendall en Ron Atkin son van Manchester United. Vena bles zelfheeft de naam laten vallen van zijn vaste secondant, Allan Harris, die na twee jaar Barcelona de spelersgroep en ook de moeiza me interne verhoudingen op zijn duimpje kent. Ondanks aandrin gen van het Barcelona-bestuur heeft Harris, in tegenstelling tot Venables, nog steeds niet bijgete kend. ADVERTENTIE Zaterdag 22 maart 14.30 uur Sportpark aan de Duifraklaan te Valkenburg.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13