Net geen PvdA-kwartet in Oegstgeest CDA passeert WD Voorschoten, winst in links Bakens niet verzet, alleen steviger PZ REGIO LEIOEN DONDERDAG 20 MAART 1986 OEGSTGEEST - Twee raadsleden liepen te stralen tijdens de uitsla genavond in gebouw Taberna te Oegstgeest: voorkeurstemmengi- gant Hanneke van Vloten (WD) en D66-verdubbelaar Matt Poel- Van Vloten ("Ik ben helemaal over m'n rooie") haalde in haar eentje 556 voorkeurstemmen. Dat is zo ongeveer de kiesdeler. On danks haar onverkiesbare stek (achtste) op de kieslijst keert zij nu terug in de raad. Dit ten koste van de als zesde genoteerde Moonen. Matt Poelmans (D66) straalde niet minder dan Van Vloten. De opvol ger van Wuisman hielp de demo craten zeer verrassend aan twee ze tels. Een verdubbeling dus in ver gelijking met 1982. D66'er Harry Vissers, ook al een nieuwkomer, profiteert ervan. Grootste slachtof fer van de D66-stunt was de PvdA die in het duel om de restzetels acht stemmen tekort kwam op D66 voor de zo felbegeerde vierde zetel. Nóg geen PvdA-kwartet dus in Oegstgeest. Heel wat wedden schappen, ook die ten gemeente huize, zijn daarop stukgelopen. Van Vloten was de gelukkigste WD'er, gisteravond. Voor het ove rige treurden de liberalen lichtelijk over het verlies van één zetel. De partij heeft nu nog zes van de 17 zetels. Het CDA bleef op vijf staan, maar verloor 2,5 procent in verge lijking met de gemeenteraadsver kiezingen van 1982. De PPR haalde bijna 100 stemmen meer dan de vo rige keer, maar radicaal Guus van Eisen zal het tot 1990 in zijn eentje moeten blijven bolwerken. Pvda-wethouder Kohlbeck spreekt ondanks het onbereikbaar gebleven socialistische kwartet van "een prachtige overwinning". De PvdA, benadrukte hij, is met 700 naar 2100 stemmen gegroeid. "We zijn in Haaswijk sterk gewor den en ook in Buitenlust is het enorm. De mathematische verta ling is zeer ongelukkig, dat wel. Maar ach, ik heb al meer teleurstel lingen te verwerken gehad deze week". Juist op dat moment ver schijnt minister Brinkman in beeld op een aanpalende televisie. "Die smeerlap. Ik wilde het net over hem hebben. Oegstgeest krijgt geen cent voor de restauratie van Oud-Poelgeest. Dat zigzagbeleid ook van wvc". Hij vervolgt: "Voor links Oegst geest, en daartoe reken ik voorlo pig ook D66 maar, is het vanavond feest. Van Vloten? Ik heb haar zelf gevraagd voor de werkgroepen Sierra Leone en Oud-Poelgeest. Dat zegt al genoeg over hoe ik over haar denk. Met de interne WD- verhoudingen bemoei ik me niet. Van Vloten is als raadslid echter zonder meer een aanwinst". En: "Op de verhoudingen in het colle ge zal deze uitslag geen invloed hebben. Wel kunnen we nu links sterker is geworden een beter col legeprogramma krijgen". Kussen Voor haar reactie moet Van Vlo ten zo'n beetje worden losgerukt van alle mensen die haar felicitatie kussen willen geven. Die kussen komen van alle kanten, van links én rechts. "Ik blijf nu vier jaar zit ten", belooft ze direct. Halverwege de lopende raadsperiode verliet zij de VVD-fractie om principiële re denen. Voor de komende periode wilde ze haar come-back maken. Een notering op de achtste plaats van de kieslijst deed haar kansen tot het nulpunt slinken. De voor- keurstemmenactie van de laatste dagen heeft haar echter gered. "Door het hele dorp heen hebben mensen op mij gestemd, fantas tisch vind ik dat. Zelfs in Buiten- lust, nu niet bepaald een WD-bol- werk. Nee, ik ga geen extra eisen stellen nu ik in mijn eentje de kies deler heb gehaald. Ik neem ge woon mijn plaats in de fractie in". WD-fractievoorzitter Rijks: "Wat er nu met mevrouw Van Vlo ten gebeurt? Zij wordt lid van de fractie, natuurlijk. Ze is daarin niet minder of meer welkom dan de an deren. We zullen in de fractie ge woon moeten samenwerken". Heel erg teleurgesteld over het verlies van een WD-zetel is Rijks niet. "Die zevende van vorige keer was een restzetel die we op het nipper tje hadden gehaald. We zitten structureel op zes, heb ik altijd ge zegd. Als ik dan de landelijke ten dens bekijk - verlies voor de WD - en ik constateer dat we in Oegst geest met die zes de grootste partij zijn gebleven ben ik niet ontevre den". Maar ook: "Politici praten een verlies altijd om in een winst. Nonsens is dat. Ik hecht er dan ook aan vast te stellen dat we verlies hebben geleden". WD-lijsttrekker en -wethouder Blom toont zich even later, als ze iets door de Ta- berna-microfoon mag zeggen, wat minder realistisch. "We zijn uiter mate blij en trots. Oegstgeest heeft ons begrepen". Medelevend is Hanneke van Vlotens voorkeur - stemmenactie is een groot succes geworden want in haar eentje be reikte ze de kiesdeler. "Ik ben hele maal over de rooie". Van Vlotens terugkeer in de raad betekent de ondergang van WD-raadslid Moo- Rijks met de PvdA. Ook hem be vreemdt het een beetje dat de PvdA ruim twee keer zo veel stem men als D66 behaalde, maar dat de socialisten toch maar één zetel gro ter zijn. "Bijzonder triest voor de PvdA. Maar ik kan het ook niet hel pen dat het systeem zo werkt. Van middag op het stembureau hadden we het nog over de onvolkomenhe den. Maar er is geen systeem te be denken dat waterdicht is". CDA-fractieleider en -lijsttrek ker Van Veen is een tevreden man. "Ik had op dat behoud van die vijf zetels gehoopt. Het CDA mag lan delijk gezien winnen, in Oegst geest wijkt het beeld altijd af van het landelijke". Over de PvdA: "Ik kan me heel goed indenken wat die partij nu voelt. Het CDA over kwam vier jaar geleden namelijk ongeveer hetzelfde". Voor het kleine stemmenverlies dat zijn partij heeft geleden, heeft Van Veen "op het ogenblik" geen verklaring beschikbaar. Een beetje verontrust is hij wel over het feit dat het CDA in Haaswijk - 'de wijk van de toekomst' stemde nogal links - slechts de derde partij is ge bleken. "We zullen moeten probe ren de mensen te laten erkennen dat het CDA-Oegstgeest een heel sociaal beleid voert "Als ik word gevraagd wel, ja", antwoordt hij op de vraag of hij nu de CDA-wethouder zal worden. Van Hazel is, zoals bekend, aan zijn laatste maanden bezig. "Nee, ik zal van de portefeuilleverdeling geen halszaak maken, maar mijn be langstelling gaat vooral uit naar de porteuilles van mevrouw Blom (o.a. welzijn en volkshuisvesting)". Cadeautje Poelmans (D66) staat nog altijd te glunderen. "D66 is bijna jarig en heeft nu van Oegstgeest alvast een cadeautje gehad, of nee, Oegst geest heeft zichzelf een prachtig cadeautje gegeven. Sneu voor de PvdA, ja. Wat verzachtend werkt, is echter dat D66 die zetel van de WD heeft afgepakt, dat dus de verhouding links-rechts is verbe terd. Ja, D66 blijft zich na het ver trek van Wuisman als linkse partij beschouwen, verstandig links". Waarmee Poelmans een vraag van Van Eisen (PPR) heeft beant woord: "De stemmenwinst v?n de PvdA mag dan geen zetelwinst hebben opgeleverd, toch moet hij worden vertaald in de college-on derhandelingen. Links gaat sterker dan ooit de college-onderhandelin gen in. Als ik D66 tenminste mee mag rekenen. Ja, ik heb mijn twij fels over hoe links die partij is nu Wuisman er niet meer is. Het schijnt namelijk dat Poelmans WD-lid is geweest". "Het Poelmans-effect in Haas wijk" noemt Van Eisen als voor naamste oorzaak van de D66-groei door welke de radicaal nu in zijn eentje 'het kleinst' is. Van Eisen doelt op het voormalige voorzitter schap van Poelmans bij de Vereni ging Haaswijk. Over het Van Vlo- ten-effect zegt hij: "Als ik kijk naar degene die zij er nu uit stoot (de voor commentaar onbereikbare Moonen, red.) kan ik spreken over een kwalitatieve verbetering". Een beetje ontevreden is Van Eisen over het feit dat de PPR er net niet in is geslaagd de kiesdeler (586) te halen. Anderzijds is hij verheugd over het feit dat de PPR landelijk gezien verliest maar dat de PPR- Oegstgeest percentueel gezien in de lift zit. De gemeenteraad van Oegstgeest ziet er nu als volgt uit. WD: Blom-De Koek van Leeuwen, Rijks, Kuntze, Kamphuisen, Nijholt en Van Vloten. CDA: Van Veen, De Vroomen-Den Boer, Verhagen, Hellinga en Van der Bend-Den Ouden. PvdA: Kohlbeck, Bosman-Huizinga en Haasnoot. D66: Peolams en Vissers. PPR: Van Eisen. DONDERDAG Leiden Schouwburg - Willem Nijholt met 'So. lo', 20.15 uur. Groenoordhallen - Bedrijven Kontak Dagen, tot 22 uur. Buurthuis Morskwartier - Topaaslaan bijeenkomst voor bewoners van Mors kwartier en Transvaalwijk, 20 uur. Fraktiekamer PvdA - Breestraat 125, loopspreekuur, 19-21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Wes Side Story', 20 en 22.30 uur. Gulden Vlies - raadscommissie maat schappelijke aangelegenheden, volks- gezondheid en cultuur, 20 uur. Sportcafé - Vrouwensteeg, sportquiz. 20 Zoeterwoude Gemeentehuis - Noord buurtseweg raadscommissievergadering ovei keersveiligheidsplan, 20 uur. Leiderdorp K&O-gebouw - Splinterlaan, informa tie- en inspraakbijeenkomst K&O, 20.15 Leiden Ijshal - Vondellaan. rommelmarkt Sport-Inn, officiële opening om 18.45 Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, receptie 40- jarige woningbouwvereniging Willi brord, 16-18 uur. Cijfers, cijfers, cijfers. Vol spanning kijken Zoeterwoudse ingezetenen toe wat er op het scorebord wordt geschreven. 'Er verandert weer niets', mompelde men al lang voordat alle uitslagen er op stonden. (foto Holvast» ZOETERWOUDE - En zo blijft in Zoeterwoude alles bij het oude. Het CDA is nog altijd de grootste partij met zes zetels, Progressief Zoeterwoude volgt met vier stuks en de WD blijft op drie hangen. Niettemin wees één van de drie zichzelf onmiddellijk als winnaar aan. Dat was Progressief Zoeter woude, die zich direct na het aan horen van de uitslag in het ge meentehuis in een overwinnings roes stortte. Want, zoals PZ-lijst- trekker Wil Ooijendijk uitriep: "We hebben 210 stemmen meer dan bij de vorige verkiezingen en drie keer zoveel winst als de WD en het CDA!. En: die vierde zetel is nu veel steviger. Vorige keer was het restzetel". Ooijendijk is, kortom, opgelucht. Immers, de overwinning van de vorige verkiezing werd door me nigeen bestempeld als het 'Straver- effect'. Genoemd naar de man die al zo lang meedraait in het plaatse lijke politieke circus, heel wat goodwill in het dorp heeft en dien tengevolge een echte stemmen- trekker zou zijn. Straver had echter geoordeeld dat het na 25 jaar genoeg was en stond dit keer niet op een verkies bare plaats. "En dus is nu gebleken dat het echt het PZ-effect is", lacht Ooijendijk, wiens partij zich voor de vierde keer in de verkiezings strijd heeft geworpen. Partijgenoot Annemarie KolfT- Haantjes glundert net zo hard. Voor haar lijken deze verkiezingen ook nog een persoonlijke overwin ning te gaan opleveren. Een exacte berekening moet nog worden ge maakt, maar alles wijst erop dat zij de meeste voorkeurstemmen heeft gehaald. Terwijl ze aanvankelijk had laten weten te willen bedan ken voor nog een raadsperiode stond Annemarie Kolff gister avond ineens weer in het middel punt van de belangstelling. Meer stemmers Vreugde gisteravond ook bij de WD. De liberale lijsttrekker Gra- niewski liet meteen weten "buiten gewoon tevreden" te zijn. Gra- niewski: "Dat we stabiel zijn geble ven, betekent dat we tegen de wat negatieve landelijke stroom zijn opgeroeid. Nee, dit is prima". Heel wat rustiger ging het er in de CDA-geledingen aan toe. Echt blij met de continuering van zes ze tels is men niet. Lijsttrekker Van der Heijden toont zich echter ook niet teleurgesteld: "Het is precies gegaan zoals ik gedacht had. Ik had toch gezegd dat alles bij het oude zou blijven?" Zijn partijgenoot Hogenelst be kent dat hij toch op meer had ge hoopt. "Ik had verwacht dat het uitgewerkte Straver-effect ons ten goede zou komen. En als Zoeter woude de landelijke trend was ge volgd, dan had er voor ons wat ingezeten ook". Het opmerkelijke bjj de Zoeter woudse verkiezingen is dat alle partijen meer stemmen hebben ge- Annemarie Kolff: waarschijnlijk verreweg de meeste voorkeurstem men in Zoeterwoude. (archieffoto) kregen dan vier jaar geleden. Het opkomstpercentage is hoger: 71,6 tegen 70,8. Én Zoeterwoude is, ver geleken met 1982, meer inwoners rijk. Vandaar. Wethouders De toekomstplannen. PZ hoopt nu een wethouder te kunnen leve ren. "Met vier zetels dat een hele reële optie. Het CDA zal nu wel eens een keer moéten", zegt Anne marie Kolff kordaat. Toch blijkt nu al dat PZ niet ten koste van alles vanuit een wethou derszetel wil helpen met meebe sturen. "We blijven ook nu princi pieel", zegt Ooijendijk. "Er zijn uit gangspunten waaraan we vasthou den. Zo blijven we van oordeel dat de burgemeester geen politieke portefeuilles moet hebben. En er moet een goed beleidsprogramma komen voor burgemeester en wet houders". Vorig keer viel PZ uit de boot doordat het CDA zulke goede erva ringen had opgedaan met een WD-wethouder. Kunnen de pro gressieven het 'verstandshuwelijk' nu wel doorbreken? Ooijendijk: "Ik denk het wel. Ik denk dat ze ons hebben leren ken nen als een hele reële oppositiepar tij". CDA-wethouder Van der Heij den haalt zijn schouders op. "Ik kan er uiteraard nog weinig over zeggen, maar het verleden heeft wel geleerd dat er nogal wat abso lute punten zijn waarin PZ en het CDA verschillen. Wat betreft de woningbouwpolitiek liggen we vrij ver uit elkaar. En hun opvatting datje in de raad over landelijke za ken kunt praten strookt niet met de onze. Maar ook: PZ heeft tegen de begroting gestemd! En diezelf de begroting zouden ze dan vanuit het college moeten uitvoeren? Hoe doen ze dat dan?. Maar we sluiten PZ niet bij voorbaat uit. Dat heb ben we nog nooit gedaan." De Zoeterwoudse raad ziet er -be houdens wisselingen vanwege voor keurstemmen of bedankjes- nu als VOORSCHOTEN - De grote verlie zers zaten links en rechts in Voor schoten: de PSP kwam nog meer stemmen te kort voor een raadsze- tel en de WD leverde gisteravond twee van de acht zetels in. Het CDA werd hierdoor met zeven ze tels wederom nummer een en zo wel de PvdA/PPR-combinatie als D66 wonnen een zetel. Ze kwamen daardoor op vier en twee zetels. "De verhoudingen zijn echt ge wijzigd in dit WD/CDA-bolwerk. Er zijn nu drie even grote blokken in Voorschoten: een christen-de mocratisch blok, een liberaal blok en een blok met D66 en PvdA/ PPR", aldus mevrouw M.J. Breu- nesse, lijsttrekker van de PvdA/ PPR. Het doet haar deugd dat haar partij weer terug is op het peil van 1978 en D66 het bovendien zeer goed heeft gedaan. Want: "D66 kiest onze kant als het erop aan komt". Breunesse denkt dat een deel van de winst afkomstig is van PSP- kiezers. Zij zouden hebben inge zien dat een stem op de kleine linkse partij "niets uit maakt" en maakten de tweede keus rood. P. van der Burg, blij met de winst voor PvdA/PPR en "de enige op posant Aikens", onderstreept deze visie van harte. Het PSP-program- ma was namelijk niet echt gewij zigd. °CDA )A: A.R. van der Heijden, R. Hoge nelst, CJ.A. Roessen, M.T.A. van Bem- melen, J.C.M. Berkouwer-van der Laan, J.W.M. van der Salm. PZ: W.T.M. Reden om de volgende keer niet mee te doen "zie ik vooralsnog niet", spreekt hij starend. En aan geslagen probeert hij in de prop volle raadszaal zijn teleurstelling weg te calculeren op een kleine re kenmachine. De tussenuitslagen, die op een groot bord in de raad zaal worden aangegeven, voert hij stuk voor stuk in. En voor tienen komt hij al met de einduitslag. De vertrekkende PvdA/PPR-wethou- der, J. van Leeuwen, is er enkele minuten later uit en de computer van de gemeente Voorschoten heeft nog meer tijd nodig. Het wordt: 6,7,4,2, met restzetels voor achtereenvolgens PvdA, WD en CDA. Verliezer Van der Burg (PSP) hoopt op college zonder Marselis. (foto Dijkman) College Het CDA, dat vorige keer twee restzetels nodig had om aan de ze ven te komen, was dus flink voor uit gegaan. Toch hoopt Van der Burg (PSP) op een college van bur gemeester en wethouders zonder CDA'er L.L.Marselis, de "grote voorkoker" die zo'n zwaar stempel zou hebben gedrukt op B en W. Een WD/D66/PvdA/PPR-college dus, wellicht zonder Van Dalen, "omdat die niet goed ligt". D66-lijsttrekker J. Aikens wil ze ker praten over een liberaal-rood- redelijk alternatief college. Maar dan moet de WD wel enkele za ken bijstellen en dient er meer openbaarheid te komen. Mevrouw Breunnesse van PvdA/PPR rea geert strategisch. "Ik denk dat de WD dat niet wil", zegt ze. Het lijkt aardig te kloppen. Lijst trekker J.D. van Dalen noemt het een "zeer onwaarschijnlijke con structie". Hij ziet geen enkele re den om dat "op voorhand na te streven". Zijn partij wil een afspie gelingscollege met zoveel mogelijk leden. Dat past in een democratie en stond prominent in het liberale verkiezingsprogramma. Boven dien kan hy zich niet voorstellen dat D66 en PvdA/PPR elkaar ge makkelijk in de armen zullen val len. "Eigenlijk zijn het concurren ten", weet hij. CDA-lijsttrekker Marselis ten slotte, denkt dat het college de drie zelfde kleuren zal blijven voeren en stipt aan dat Voorschoten - "los van alle poli tiek" - goede bestuurders nodig heeft. Onenigheid Hij is zeer tevreden over de forse stemmenwinst en heeft het over "een kroon op het werk". Het CDA heeft de afgelopen periode "duide lijk een goed beleid gevoerd" en D66 "plukt de vruchten van een felle oppositie". "Moeilijkheid is", zo ontleedt hij verder, "dat je niet precies weet wat in een gemeente het gevolg is van onenigheid in een bepaalde partij". Hij wil er nog twee dingen aan toevoegen. In de verkiezingscampagne is hard en intensief gewerkt en het CDA gaat de komende raadsperiode een goe de fractie opbouwen. Continuïteit naast jong enthousiasme in een partij met nieuw elan. Zo ziet Mar selis dat. Samen met PSP en D66 vindt hij dat het echte gemeenteraadsver kiezingen waren, waarbij de kie zers voor de plaatselijke favorieten kozen. De PvdA/PPR-combinatie durft dat niet zo te zeggen. "Lande lijk is de trend gezet", heet het. "Maar plaatselijk zou de combina tie de vruchten hebben geplukt van sociale woningbouw en forse renovatieprojecten". Volgens Van Dalen, lijsttrekker van de WD, spelen landelijke fac toren een belangrijke rol. Zeker nu de Tweede Kamerverkiezingen "de gemeenteraadsverkiezingen zo overschaduwen". Toch ziet hij ook enkele plaatselijke zaken. De wet houders van CDA en PvdA/PPR hadden portefeuilles die meer pu bliekgericht waren. Van Dalen: "Wij hadden loze onderwerpen die op de langere termijn de kwaliteit van Voorschoten bepalen". Ook zou het charisma van Marse lis en Aikens (D66) kiezers kunnen hebben gelokt. In sommige verkie zingsprogramma's ten slotte werd demagogie bedreven, vindt hij. Vooral op het gebied van volks huisvesting werden dingen be loofd die "niet haalbaar zijn. Het was bijna kiezersbedrog". Dat bin nen zijn partij wrijvingen zijn, wil hij niet ontkennen. Maar de verkie zingsuitslag zou dat niet echt beïn vloed hebben. Wijken S.A.C. Begeer, het naar België verhuisde WD-raadslid, denkt daar anders over. Het Voorscho- tense WD-bestuur zou niet weten wat de leden willen en heeft het laatste jaar niet gezorgd voor uit straling. Echt teleurgesteld is hij niet. Het valt Begeer al mee dat de partij niet terug was gegaan naar vijf zetels. Van Dalen ziet dat an ders: "Acht zetels hadden we nooit verwacht. We dachten aan zes of Doordat het er zes werden, valt Peinzende Van Dalen (WD): "Landelijkefactoren", (foto Holvast) het huidige raadslid mevrouw J.B. Hulscher uit de boot. De honderd voorkeurstemmen waren niet ge noeg voor de enige zelfstandige on dernemer binnen de WD. Vooral voor het bestuur is dat een teleur stelling. Het had Hulscher, na H.J. Willemsen en mevrouw M.C. Van der Kloes, op een derde plaats ge zet. De raad zal uit de volgende personen bestaan: L.L. Marselis, C. Bremmer, F.J.M. ten Have, W.J. Valkenburg, G.M. Ligthart, mevrouw W.A.M. Zoetemelk en S. Miezenbeek -allen CDA. De WD stuurt J.D. van Dalen, H.J. Willemsen, mevrouw M.C. van der Kloes, J.W.E. van de Poel, H. van Gogh en J.W. Aeyelts Averink. PvdA/PPR: mevrouw M.J. Breunesse, J. Visser, R. de Vries en G.P. Both (PPR). D66: J. Aikens en me vrouw E.J. Mulder. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 14494 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763080. F. Terwijn, tel 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers f 1.10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 67,45 92.55 134.90 f 256,90 357.20 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.l.J. Veldhuizen Bin./BuitenUEcon.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussol. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City. Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2