Schap ziet af van dwang bij verhuizing woonwagenbewoners De dominee preekt niet graag via schilderijen MAKERIJ 'Stortplaats in Does: stof, stank en lawaai' STEMMING f PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 15 MAART 1986 KATWIJK - Het woonwa genschap zal vooralsnog woonwagenbewoners niet dwingen naar een van de kampjes in de regio te ver huizen. Op voorstel van het dagelijks bestuur van het den' de- bewmerrdöörTet'hëstuur 'schap' is een passage, waar in met gedwongen verplaat sing werd gedreigd, ge schrapt uit de concept-brie ven aan woonwagenbewo ners. Het algemeen bestuur dreigde zelfs de samenwerking De voorzitter van het met het woonwagenschap op te genschap verwacht trouwens dat zeggen. het kampje van Noordwijk en Kat wijk, waar 15 standplaatsen zyn, weinig problemen zal opleveren. "Ook in Oegstgeest, met zeven standplaatsen, zal het wel lukken. Alleen Voorschoten zal moeilijk worden", aldus Parlevliet. In deze plaats zijn drie standplaatsen voor Vrijwillig In de r :de brieven wor- het schap gevraagd op vrijwil lige basis medewerking te verle-L nen. Ze krijgen tot 1 april de tijd woonwagens te reageren. Parlevliet sprak Jrrjtatie gisteren tijdens de bestuursverga dering van het woonwagenschap in Katwijk de wens uit dat op deze varThet w^mvaffVn^lian'is ™anier alsnog voldoende aanmel- schap aangesloten gemeenten van net woonwagenscnap is dingen binnenkomen voor de ver- de Centrumraad een flinke veeg met deze wijziging een- schillende regio-kampjes. Gebeurt dat echter niet, dan zal het bestuur zich nader gaan bera den over de zaak. Parlevliet waar schuwde dat het schap niet van| plan is de verschillende kampjes stemmig akkoord gegaan. Aan het begin van de vergade ring gaf Parlevliet enkele bij het gemeenten en flinke veeg uit de pan. Hij bleek bijzonder geïrri teerd te zijn over het optreden van die gemeenten en de raad tijdens hoorzittingen en informatieavon den over woonwagenbeleid. "Daar hoor je opeens klachten omdat onvoldoende be- de regio leeg te laten staan. Hij zeg- waarvan het dagelijks bestuur J de de bewoners wel toe dat het be- niets bekend is. Op die manier stuur van het woonwagenschap wordt de indruk gewekt dat het be- eerst met hen overlegt voordat na- ?iuur "ietf doetl D,at 1S niet waar. dere beslissingen worden geno- Maar hierdoor wordt ons werk wel men. De woonwagenbewoners, die "ff1* bemoeilykt aldus Parle- De schilderende dom. ZATERDAG Leiden Clubgebouw Concordia - Langegraeht 58/60, kaart- en sjoelavond, 20 uur. Schouwburg - Publiekstheater speelt 'Gertrud', 20.15 uur. Laktheater - 'Oipidus' door Art Pro, 20.30 uur. Microtheater Imperium - Imperium speelt 'Hedda Gabler'. 20.30 uur. De Waag - 'Gedicht/Herdicht', 20.30 uur. Laktheater - Jazz in Hot House, 21 uur. Stadsgehoorzaal - debutantenbal Ne derland-Oostenrijk, 20 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Filmhuis LVC - 'Dust', 21.15 uur. Zoeterwoude Westender - optreden The Glover Blue Grass Band, 21 uur. Voorschoten Clubhuis SVLV - disco, 19.45 uur. ZONDAG Leiden Lakenhal - Oude Singel, rondleiding de tentoonstelling 'Wim de Haan i Take 5', 16 Burcht - Burgsteeg, praatprogramma onder de titel 'Hilhorst Houdt Huis', 16 Filmhuis LVC - Breestraat, 'Dust', 21.15 Het dagelijks bestuur stelde vankelijk de gedwongen verhui zing langstelling bestond voor de nieu we kampjes in Noordwijk/Katwijk, ,UJI i4_fc Oegstgeest en Voorschoten. Vol- eerst met hen overlegt voordat gens woonwagenschap-voorzitter N. Parlevliet, wethouder in Kat wijk, zijn er tot dusver twaalf be langstellenden voor het kamp in Noordwijk, vier voor Oegstgeest nog geen enkele belangstellen de voor Voorschoten, De gewraakte brieven zouden moeten worden verstuurd aan betrekkelijk groten getale i de vergadering in Katwijk waren getogen, toonden zich tevreden over het besluit van het bestuur. vliet. I Tijdens de bestuursvergadering vroeg een woonwagenbewoner op heldering over het 'gifgevaar' bij Ihet Noordwijkse en Katwijkse Parlevliet stelde gisteren na af-, kampje. De bewoners was bang JUL, v„a,uu,u ao„ '°°P van de bestuursvergadering dat de grond onder dit kamp is ver- overbezetters' op het Leidse kamp hiermee met is uitgestoten dat vrnld met gif uit de nabijgelege die hun aanvankelijk toezegging sno w.wonwn ro,r"<T A Afscheidsexpositie voor Wassenaarse ds. Werner om vrijwillig te verhuizen, hadden ingetrokken of die nog helemaal niets van zich hadden laten horen. De gedwongen verhuizing stuitte echter op bijzonder veel weerstand bij de woonwagenbewoners. De Centrumraad, dat voor de belan gen van de bewoners behartigt. het schap alsnog tot gedwongen verontreinigde vuilnisbelt, verplaatsting moet overgaan. Noordwijkse PvdA-wethouder Be- "Maar ik hnnn Hat Hat u,p Ho en burgemeester Bos van Kat- Wijk bezwoeren hem echter dat de op ha^ii t°P grond onder het kamp niet veront- h6 fcï reini6d is en ook niet verontreinigd esnoods werken we de hele lyst zai raken. "Als het grondwater de verontreinigingen al verder voe ren, gaat dat een heel andere kant uit", aldus Bos. WASSENAAR - In het achterste zie, denk ik; deel van zijn woonkamer hangen bezig" enkele kleine schilderijen van ei gen hand. Bomen bij de Wasse naarse slag, een ven in Drente er weilanden met een enkele boom r ben ik toch r Het deert de dominee niet. Hij wil mensen alleen maar laten zien hoe mooi de natuur is. Dat is alles. Geen preken of verborgen bood- Zware, Hollandse luchten. Veel schappen. Abstracte, vervormde water en kleine weggetjes. Domi- komen niet uit zijn pen- met 'overbezetters' af tot we mand hebben gevonden die vrij- wiilug wil verhuizen". D.A. Werner (63) doet er be- seel. Een verzonnen Bijbelland- scheiden over: "Ze zijn niet van het schap evenmin. Daar is hij teveel hoogste niveau, ik ben ook heus realist voor, zowel theologisch als geen kunstenaar. En als ik wel schilder-technisch. 5 werken van de Haagse school liesbeth mi.miTsm /^GEKARD SLINGERLAND ^-sDICK duynhoven X BRAM jj"_SCHAVEHAKER 5 hein van dam Warmond heeft z'n eigen promotieteam. 'Voor je het weet, kom je ze tegen', meldt Progressief Warmond over haar kopstukken, geheel in de trant van een der grote omroepen. Swingend Jongeren tellen mee bij Progres sief Warmond (PW). Wanneer zij op de partij stemmen hoeven ze zich over hun toekomst geen zor gen te maken en wordt tussen door goed gedacht over Kóuden- hoorn, sluitingstijden van cafés, woningbouw, hondepoep en subsidies die verenigingen be taalbaar houden. Wervend? De verkiezingsfol der PW blauw (past bij jou) staat voor niets. Zelfs de brievenru briek swingt. Een vlotte meid van 18 is smoorverliefd op haar overbuurjongen, die op Gerard Joling lijkt. Als het wat wordt, maken ze dan kans op een huisje in Warmond? 'Ja', schrijft PW's Pelke. 'Als PW voldoende stem men krijgt dan maak ik me over jullie toekomst in Warmond wei nig zorgen. Je kunt mooi je lief- desnestie gaan bouwen'. Maar er is meer. 'PW is ont staan uit een groep jongeren die zich met de toekomst bemoeit. En dat moet zo blijven', schrijft Liesbeth Dalhuisen, de nummer 1 van het PW-promotieteam ('voor je het weet kom je ze te gen'). Bram Schavemaker vindt dat 'PW een Warmondse politiek voert omdat we niet gehinderd worden door partijbureaus op landelijk niveau'. En: PW weet overal wat vanaf. Voordat men beslissingen neemt, gaat men eerst kijken en praten met be langhebbenden. De actieve, nieuwe generatie waardeert dat. Kiezer Frank de Vetten (19) ziet het politieke be wustzijn en bemerkt de kennis. Neem nou de woningbouw: 'Het blijkt mogelijk te zijn om te gaan bouwen, zonder dat er veel groen verloren gaat en zonder dat War mond zijn dorpse karakter ver liest. Zo kan ik nog vele zaken noemen'. De evenoude Ray mond Groen in 't Woud is nóg kernachtiger. Hij stemt PW om dat de partij het beste voor heeft met de jongeren en met War mond. Toch zijn er ook kleine vinger tjes en lichte schaduwen. Je kunt beter niet gaan stemmen als je al leen maar interesse hebt in Mu sic Box, vindt dat CDAPWWD allemaal hetzelfde zijn en als je schijt hebt aan andere Warmon- ders, oordeelt Dick Duynhoven. Hein van Dam vindt dat je partij altijd wel eens iets doet waar je het niet helemaal mee eens bent. Het maakt hem niet treurig. An ders dan andere partijen geeft Progressief Warmond haar kan didaten 'alle ruimte. Trouwens, bij PW zitten ook alleen maar leuke r Inteelt Maakt het CDA Voorschoten in een uitgebreide advertentiecam pagne goede sier met rasechte Voorschotense kandidaten Frank ten Have (26) en Wilma Zoetemelk (25), de VVD telt al leen 'inteelt'. De bovenste twaalf komen onder meer uit Borneo, Soerabaya, Den Haag, Enschede, Dirksland, Amsterdam, Djakarta en Soerakarta. Maar niet uit Voorschoten. Sommigen wonen er zelfs pas: Jaap Wansbeek, de nummer 10, 'is vanaf 1985 woonachtig in Voorschoten' en Peter Verschoor kwam in 1984 naar de Parel aan de Vliet. Deze nummer 8 is in Amster dam geboren en werkt op een Haags ministerie. Alleen in het weekeinde, tijdens het bood schappen doen, bezoekt hij het dorp. Toen hij in Voorschoten kwam wonen, wilde hij zo snel mogelijk ingespeeld raken; kij ken wat er leeft. Hij werd actief binnen de WD, hielp het verkie zingsprogramma opstellen en bezocht raads- en commissiever gaderingen. Zijn achterstand werd aardig ingehaald en onzeker voelt hij zich geenszins: "Je zit niet alleen in de raad. Als je bepaalde din gen niet beheerst, kun je altijd advies vragen". Dat de écht Voorschotense wethouder Van Leeuwen zo klaagde over raads leden die alleen in het weekeinde aanwezig zijn en toch uitgebreid meepraten over bijvoorbeeld centrumkwesties, kan hij zich "vanuit zijn standpunt wel voor stellen. Aan de andere kant: dat ik niet zie wat er doordeweeks in het centrum gebeurt, betekent gewoon dat ik me goed moet oriënteren. Nou, ik ben bereid er te steken", aldus Wat is schoon? In het verkiezin,gsprog van de VVD Voorschoten staat het zo: sportverenigingen, be heerders van openbare gelegen heden (Het Wedde en cultureel centrum) en publiek gerichte in stellingen (coffeeshops, winkel centra) moeten dagelijks hun di recte omgeving schoonhouden. De PvdA/PPR vraagt zich dan af: wat is de directe omgeving? Moet het personeel van Het Wed de patat van het parkeerterrein gaan afspuiten? D66 vraagt zich af hoe een dergelijk idee in een verordening moet worden gego ten. En de PSP-lijsttrekker Paul van den Burg vindt verordenin gen niet alles zaligmakend: "De mensen moeten in de winter ook sneeuw van hun stoep halen. Het is jammer dat ik de afgelopen keer geen rondje langs de VVD- raadsleden heb gemaakt. Want het gebeurt gewoon niet". Mevrouw Hulscher, de num mer zeven de VVD, ontkent. Haar stoepje was de afgelopen maanden wel schoon. En het schoonmaak-idee hoeft heus niet zo nodig te verworden tot een verordening. Een beetje aan dacht in Wapenfeiten, de voor lichtingsrubriek van de gemeen te, zou ook de ondernemers heel wat helpen: "Want, als het ergens net en schoon is, gaan mensen eerder naar binnen om een ijsje te kopén". door Paul van der Kooij Vandaag, morgen en maandag kunnen werken van Werner be zichtigd en gekocht worden in 'zijn' gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Wasse naarse Lange Kerkdam. Een kleine veertig schilderijen en tien aqua rellen wil hij van de hand doen. De acht getoonde privé-werken han gen er alleen om een goede indruk te geven van zijn werk, bestaande uit zo'n kleine 200 doeken. Het is zijn afscheid na 23 Wassenaarse ja ren: 1 mei gaat hij met vervroegd pensioen en half mei vertrekt hij naar Assen. Werner wil zijn opvolger F.H. Fockema Andreae uit Hilversum niet voor de voeten lopen en houdt van het Drentse landschap. Het vlakke, de houtwallen, bossen met een vennetje. Kleinschaligheid. Een oude schuur, historie. Ook het gebied rond Deventer ligt hem na aan het hart. De predikantenzoon kreeg daar als 11-jarige les van landschapsschilder E.J. Bokhorst. Met een waterverfdoosje achterop fietsten zij de polder in. Plotsklaps stapte de leermeester dan van zijn fiets af en zei: "zie je niet hoe mooi het hier is". Mooie natuur Warner: "Hij heeft mij de ogen geopend voor de natuur. Je moet dat eerst zien en dan kun je pas aan het werk". Tijdens zijn gymna siumtijd liet hij de penselen links liggen, als student ging hij weer een beetje tekenen. En in zijn eer ste gemeente, Zweeloo, trok hij er verwoed op uit. Men keek er vreemd van op, dacht dat hij niet genoeg te doen had. Maar Werner genoot. Veel plekjes ontroerden of boeiden hem en als hij met vakan tie-schetsen en -foto's achter zijn schildersezel kruipt, vergeet hij al les. Mensen heeft hij nooit geschil derd. "Dat kan ik niet. Ik zie niet zo scherp en vaak lijkt het ook niet. Je hoort wel eens dat mensen een por tret hebben laten maken van hun kinderen. Ze zeggen dan: we heb ben het maar genomen hoewel ik ze maar moeizaam herken". An ders dan deze woorden doen ver moeden, verzint ook Werner het een en ander. "Bij een expositie in Norg, vorig jaar, kwam een dokter kijken. Hij zei: hier ontbreekt een boom. Dat schilderij is niets waard. Ik dacht: man, hoe kun je dat als erudiet persoon nu zeggen? Wat doet het er toe?" Niet het specifieke plekje, maar de natuur in het algemeen telt. "Ik wil mensen laten zien hoe mooi de natuur is. Het water, de grond en de lucht. Mensen die mijn werk mooi vinden, vinden de natuur mooi". De lucht is het belangrijkst, daar begint hij mee. En vervolgens krijgen slootjes, rivieren en wegen een prominente plaats. Niet alles lukt: vele doeken zijn in de prullenmand verdwenen en soms begint Werner ergens niet eens aan. "Dan loop ik langs een stukje natuur en denk: dat krijg ik er nooit op. Dat wordt gepruts. Nou ja, het komt later wel". In As sen, zijn nieuwe woonplaats, krijgt de dominee voor het eerst een ech te schilderkamer met een groot raam. "Eindelijk kan ik al mijn rot zooi laten staan", verzucht hij. 121 Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, film 'Het Tropisch Regen woud', 15 uur. Laktheater - Cleveringaplaats, kinder voorstelling 'Hakim de verhalenvertel ler' door de Voorziening, 6-12 jaar, 15 Oegstgeest Gebouw Tabema - Julianlaan 1, kinder voorstelling marionettentheater, 13 uur. MAANDAG Leiden Buurthuis Op Eigen Wieken - Valkert- pad, voorlichtings- en informatiebijeen komst van de woningbouwvereniging Verkeersplan weer voor het voetlicht ZOETERWOUDE - Het onlangs gepresenteerde verkeersveilig- heidsplan maakt heel wat los in Zoeterwoude. Niet alleen de win keliers van het Watertje en alle plaatselijke KNOV-ondernemers kwamen vorige week al met de no dige kanttekeningen, ook anderen klimmen in de pen om de nodige op- en aanmerkingen te plaatsen. Zo meldt een "net-startende, kleine zelfstandige", Ollie's bouti que, dat kennissen hem vragen of Zoeterwoude soms op een i Toneelspeler Full-time schilder wordt hij niet. Hij blijft preken en studeren en heeft genoeg andere bezigheden. Bovendien is schilderen nooit zo belangrijk voor hem geweest dat hij er zijn geestelijke ftmetie voor zou willen laten schieten. Wel heeft hij een tijdlang in dubio gestaan of bekent ""Nol loT daa^an'krhr.k ook vragen van klanten die hurfau- ergens anders parkeren zou worden. Beiden staan publiek en beiden willen iets uit drukken. Verschil omdat men denkt dat het Watertje, neelspelér wel verdraaid goed moet zijn, omdat h,j anders uitge- de gevtigm tlor rangeerd is. Een dominee daaren tegen, kan zich volgens Werner en kele fouten veroorloven. Boven dien zijn Werners ogen zo slecht ("ik ben met een bril op geboren") dat hij zonder glazen subiet het to neel zou aflopen Grote zou ik dus al niet kunnen spelen". Gelukkig heeft hij altijd veel cabaret kunnen doen en ook tij mijn omzet"., dus de ondernemer, die de ge meente verder schrijft dat de aan voer met grotere vrachtwagens al zo goed als niet meer mogelijk is. De Hervormde Gemeente Zoe- Een" Karei de terwoude vraag* de gemeente te mogen praten over de par- keermogelijkheden voor de kerk bij de Dorpsstraat. En wielercomi- té 'Ronde van Zoeterwoude' zit met het probleem dat, als de voor- dens de diensten voelt hij zich stellen in het verkeersplan worden soms een toneelspeler. "Je moet uitgevoerd, het onmogelijk is nog heel sterk zorgen dat dingen in de langer een ronde door het dorp te zaal komen. Daar heb je ook een organiseren. Het comité komt der- bepaalde techniek voor nodig. Zo halve met alternatieve voorstellen, schilder ik graag met woorden". Bovenstaande op- en aanmerkin- Als lid van de 10.000 leden tellende gen, alsmede de reacties die Zoe- NPB wil hij het geloof verstande- terwoudse burgers tijdens twee lijk beleven. Veel gesprekken mét hoorzittingen hebben kunnen ge- ("geloven doe je niet in je eentje") ven, worden 'meegenomen' bij de zorg de naaste. "Mensen vaststelling mogen niet blijven hangen straties. We moeten samen de licht puntjes, het goede, zoeken en waarderen. Opkomen voor de min der geachten". het definitieve plan. Aanstaande donderdag ko men plan en reacties weer ter spra ke tijdens een vergadering van de raadscommissie economische za ken. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN LEIDERDORP - Stof, stank, la waai, verkeersoverlast, kosten voor de burger en aantasting van het polderlandschap. Dat zal vol gens de Leiderdorpse D66-fractie de 'oogst' zijn van de plannen van de gemeente Leiderdorp en de pro vincie Zuid-Holland om in het Doesgebied bij rijksweg 4 een stortplaats te vestigen. De Leiderdorpse Democraten zijn fel gekant tegen dit voorne men. Hun bezwaren staan in een onlangs uitgebrachte nota over het stortplaatsplan. Volgens D66 zijn aan de stortplaats alleen maar na delen verbonden en nauwelijks voordelen. De stort staat gepland naast een flinke steen- D66 kan hiermee gemakkelijk de het St.Elisabeth- hand worden gelicht. Wie contro- ziekenhuis, Tehuis Buitenzorg, het leert de gestorte materialen? Hoe _,de - - n AC-restaurant, het Ibis-hotel bebouwde kom. De gemeente Lei derdorp voelde aanvankelijk mg grondig gebeurt dit? Bovendien is de grond onder de stort slap waar- door het grondwater gemakkelijk stort binnen haar verontreinigd kan raken, probeert er nu een Een stortplaats dicht bij een zie kenhuis, restaurant, tehuis, hotel en woonhuizen is volgens de De- 'onverantwoord'. Te ook een zogenaamde grenzen, soort 'voor wat hoort wat'-koop van te maken. De provincie Zuid- Holland krijgt haar afvalstort Does, als Leiderdorp zand mag winnen. De provincie wil op de stort niet puinbreker zal worden geïnstal- alleen puin dumpen, maar ook leerd, om het aangevoerde afval tot hanteerbare brokken te beuken. Met als gevolg stof, stank en la- Ook rond de aanvoer van het vliegas, slakken van afvalverbran ding, bedrijfs- en agrarisch afval, Geen stoffen die direct gevaar vooi het milieu opleveren. Maar volgens afval ziet D66 problemen ontstaan. Het puin zal weliswaar hoofdzake lijk worden aangevoerd via de rijksweg, maar ook via de bebouw de kom van Leiderdorp. Hetgeen neerkomt op zo'n 2000 vrachtwa gens per jaar die door de straten denderen. En tot slot: een meters hoge vuilnisbelt is bepaald geen verfraaiing van het polderland schap, aldus de nota van D66. Voordelen van de stort ziet de fractie nauwelijks. Zij verwacht dat de gemeente Leiderdorp grote moeite zal hebben de stort renda bel te exploiteren, waardoor de burgers uiteindelijk voor de kosten zullen opdraaien. Kortom: voor een stortplaats is het Doesgebied volkomen ongeschikt. In hun nota voeren de Democra ten twee alternatieven aan: de Meerburgpolder en de Oostvliet- polder. Beide locaties zijn (evenals De Does) in het streekplan be stemd voor dagrecreatie. Maar bij deze twee gebieden zal de vesti ging van een stort minder afbreuk doen aan het landschap, te meer daar beide plaatsen ver buiten de bebouwde kom liggen. D66 vindt deze zaak voor de in woners van Leiderdorp van zo groot belang dat de fractie voor stelt hen over deze zaak te raadple gen door middel van een referen dum. ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij, van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met 67.45 92,55 134.90 256,90 357,20 per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2