SUIZEBI ILLEN Schapers bereikt halve eindstrijd Veer en De Zijl gaan uit elkaar Stichting koopt PWA-centrum Karakter Opkomst Brandts niet tegen Ajax USOC betaalt deelnemers aan Spelen in LA terug DE MENSEN VAN KAMSTEEG HOUDEN VAN UW AUTO UW AUTO PEKELVRIJ! kamsteeg ZATERDAG 15 MAART 1986 PAGINA 13 Redtctle Jaap Vlaaar en Rob Onderwater i :J\ De waterdrager met het hoofd van een kweekschoolscholier begroet tijdens het EK van 1980 in Italië op Eskimo-achtige wijze de doelman van het Westduitse elftal, Harald Schumacher. (archieffoto) Awel zulle De Nederlandse schreeuwlelij ken beu zijn veel voetballiefheb bers richting België gevlucht. In vergelijking met het gebral van Evert ten Napel, Heinze Bakker en Eddy Poelmann klinkt het commentaar van Rik de Saede- leer als muziek in de oren. Soms gekleurd, maar wie maalt daar om als de BRT-verslaggever zijn grappen en grollen op de buis tovert. Een even legendarische als dubieuze uitspraak bij het WK-voetbal in Spanje, tijdens het duel Hongarije-El Salvador (10-1): "Doelman Mora van El Salva dor waant zich in zijn thuisland, zoveel schoten krijgt hij op zich afgevuurd". Bij de aanstaande 'Mundial' zal de stem van de inwoner van Me- chelen weer vaak te horen zijn. Het Brabants Nieuwsblad strikte De Saedeleer daarom voor een vraaggesprek, waaruit blijkt dat zijn commentaar vooral wordt gewaardeerd door vrouwen: "Vrouwen vertellen me dat de kwelling om naar een voetbal wedstrijd te kijken door mijn commentaar minder is gewor den". "Het grootste compliment dat ik na de WK kreeg was van een tachtigjarige Nederlandse vrouw, die me schreef verschrik kelijk blij te zijn geweest, toen België werd uitgeschakeld. Ze schreef me door mijn commen taar zo te zijn gaan meeleven met de Rode Duivels dat ze er slapelo ze nachten van had gekregen en dat was slecht voor haar hart". Over Rinus Michels: "Dat Michels zich nu met de Ne derlandse jeugd bemoeit, is het zelfde als de duivel halen om en gelen te scheppen". Van een andere trainer, Arie Haan, heeft De Saedeleer niet be paald een hoge pet op, hetgeen het commentaar bij het Europa Cup-duel Bayern München-An- derlecht leerde. De Mechelaar hekelde de (buitenspel)taktiek van de Belgische landskampioen en kon niet begrijpen dat Erwin Vandenbergh zo lang op de bank werd gehouden. Tijdens de rust (2-0 voor Bayern) merkte Alain Coninx daarom op: "De stand Rik de Saedeleer- Arie Haan is 2-0". Ook bij de Nederlandse colum nisten is Arie Haan niet bepaald geliefd. Jan Mulder gaf twee we ken geleden bij het Belgische sportprogramma Extra Time al een paar voorzetten. Henk Spaan (Het Parool) en Jan D. Swart (Haagsche Courant) kopten de ballen afgelopen maandag geza menlijk (afgeproken werk soms?) gretig in. Henk Spaan: "Arie Haan de gatentrekker, de rol van eeuwige twaalfde man. Te weinig talent talent om de bal in de voet te krijgen, moest hij aanzien hoe anderen profi teerden van zijn werk. Dat stak. Zet het hoofd van een kweek schoolscholier op de romp van een waterdrager en je hebt een intrigant". "Wat me voortdurend verbij stert, is de eerbied van de sport pers voor de man met de scherp ste ellebogen van Europa. Onge hinderd door kritisch kuchen krijgt de gediplomeerde onder wijzer al jarenlang de kans zijn zogenaamde visie te spuien. 'Mo noloog van een voetbaldier' staat er dan. Van een coyote". Ex-Panorama-verslaggever Swart heeft evenzeer een gloeiende hekel aan Haan: "Ik kan tegenwoordig geen Bel gisch tv- of radioprogramma aanzetten of ik hoor die dodelijk vermoeide mond van Arie Haan, waarmee hij onze niets vermoe dende Zuiderburen een illusie verkoopt, die natuurlijk is voor bestemd om binnenkort in dui gen te vallen". "Toen hij nog bij Ajax voetbal de aan de mooie rechterkant, die voornamelijk was samengesteld uit een sfeer van oude jongens krentenbrood, met Suurbier ach ter hem en Rep ervoor, toen al leefde Haan temidden van hen letterlijk en figuurlijk als een draaikont van hogere intelligen tie, die dit niet eens verborgen hield". Wat is de kracht van Haan? Zijn mond. Een streepjesmond met een beetje veel gebit. Maar heeft u die ellebogen wel eens ge zien? En met name de ruimte daarachter? Van daaruit spreekt een gladde, zelfingenomen wel doener, die sinds hij in Vlaande ren dan eindelijk definitief tot het onderwijs is doorgedrongen waarvoor hij twintig jaar gele den in de provincie Groningen een opleiding genoot, net doet alsof hij de belichaming is van de geestelijk bionische modeltrainer van Europa. Totdat ook België hier met een grote vork doorheen prikt". Gezelligheid kent geen tijd bij de voetbalvereniging Oegstgeest. Menig lid van de selectie neemt op een trainingsavond meer vocht op dan hij kwijt raakt. Waarschijnlijk is dat één van de oorzaken van het matige preste ren van de Voscuylclub. Een an dere oorzaak is zonder meer het karakter, of liever het gebrek aan karakter, van de gemiddelde se lectiespeler van Oegstgeest. In sportpark de Voscuyl hobbelen prima voetballers rond, maar zij vertonen hun kunsten wel op af delingsniveau. Als we Maarten Perfors moe ten geloven, zal dat nog wel een tijdje zo blijven ook. De clubbla dredacteur geeft geen stuiver meer voor de kampioenskansen van Oegstgeest. De selectie schijnt zo miserabel te hebben overwinterd dat Perfors een suc cesvolle achtervolging van kop loper KRV al bij voorbaat onmo gelijk acht. In het clubblad van deze week reageert hij op een eerdere bijdrage van eerste elf talbegeleider Daan Noteboom: "Daan uitte zijn ongenoegen in het clubblad van vorige week aan het adres van sommige van zijn spelers, in de prachtige vorm van een smeekbede om toch voor al te komen trainen. Alsof onze Daan een fles azijn had uilge- tuld, zo zuur keek hij. Gezien de stand op de ranglijst en het spe lersmateriaal dat voor handen is, zou je toch een betere motiva tie van de mannen mogen ver wachten, echter het tegendeel is waar. Neen, ons vlaggeschip heeft de eindhaven wel in zicht, maar is zinkende. Ik denk dan ook dat dit schip niet meer door de branding heen zal komen. Om haarpijn van te krijgen". Of kopzorgen. Zoals trainer Dick Boesveld bijvoorbeeld, die vier jaar gele den in de Voscuyl neerstreek en bekend staat als een ambitieus man. En als een harde werker want behalve de selectie traint deze accountant ook de jeugd en een aan de vereniging verbonden trimclub. Boesveld, die in zijn tweede seizoen met Oegstgeest uit de zaterdagvierdeklasse naar de afdeling degradeerde, houdt het evenwel aan het einde van dit seizoen voor gezien. Maarten Perfors weet waarom: "Wie bij de vereniging zijn ogen en oren goed de kost heeft gegeven, weet dat Dick Boesveld op zijn zachtst gezegd is uitgeke ken op de mentaliteit van sommi ge spelers van het eerste". Volgens Boesveld is dat niet helemaal het geval: "Het is een beetje verkeerd in het clubblad gekomen", Zo blijft hij tegenover ons aan vankelijk wat vaag. "Ik heb altijd met een gemoti veerde spelersgroep te maken ge had. Dat is de laatste maanden wat minder geworden, maar met zo'n lange vorstperiode geldt dat, denk ik, voor bijna alle vereni gingen. Het is wel waar dat ik daar heel slecht tegen kan. Ik ben een sterk prestatief ingestelde trainer", wordt de 36-jarige Alphenaar al wat duidelijker. "Oegstgeest is een moeilijke club. Het is puur een gezellig heidsvereniging. Een vrienden club die nogal wat voormalige voetballers van eersteklassers aantrekt. Die jongens komen bij Oegstgeest lekker een beetje 'uit- voetballen' Als trainer is het moeilijk om zulke spelers opti maal te motivieren. Tot dit sei zoen is dat nog a&rdig gelukt, maar het is nu gewoon minder. Ook bij mezelf, ik betrapt me er op dat ik me echt moet dwingen om gemotiveerd bezig te blijven". Het juiste moment om op te stappen. Bovendien hoopt Boesveld het komend seizoen tot de cursus oe- fenmeester 1 te worden toegela ten. Dat betekent dus op zater dag 'in de schoolbanken'. Boes veld: "Ook daarom ben ik op zoek ge gaan naar een zondagclub". Met succes, want de voormali ge jeugdtrainer van ARC, in het bezit van een C-diploma, is in middels vastgelegd door zondag- vierdeklasser Nieuwkoop. "Een ambitieuze club, waar ik veel van verwacht. De gemiddel de leeftijd van het eerste elftal ligt tussen de 22 en 23. Bovendien speelt de A-jeugd redelijk hoog. Dat is bij Oegstgeest wel even an ders. Daar is op dit moment niet eens A-jeugd. Dat betekent dus dat je als trainer voorlopig af hankelijk bent van wat er elk jaar toevallig van elders komt aanwaaien". Bij Oegstgeest dus niet de slechtste voetballers. Boesveld: "Dat is waar, deze groep kan in kwalitatief opzicht moeiteloos meedraaien in de tweede of der de klasse. Het is puur een menta liteitskwestie dat Oegstgeest in de afdeling voetbalt. Ik ben er van overtuigd dat als de club eenmaal kampioen wordt, zo maar een paar klassen door loopt". Stankoverlast Bij UDO schijnt het trouwens ook erg gezellig te zijn in de kan tine. Niet zo vreemd natuurlijk, want de zondagderdeklasser was tot voor kort de 'huisgenoot' van Oegstgeest. In het eigen clubhuis, iets verderop in de Voscuyl wordt de Oegstgeester traditie in ere gehouden zo blijkt uit een anonieme clubblad-bij drage: "Vrijdagavond, zoals gebrui kelijk, gezellig druk na de trai ning rond de bar". Net als bij Oegstgeest hebben ze bij UDO kennelijk ook een trimclub, voor honden... want uit het clubblad blijkt dat er op vrij dagavond ook viervoeters rond de bar draven: "Na verloop van tijd gaan mensen even weg uit het clubhuis om gebruik te maken van het toi let. Gelukkig hebben wij er aan gedacht dat men naar het toilet kan. We hebben er niet aan ge dacht om er ook een voor honden te maken. Deze dieren moeten zo doende van tijd tot tijd uitgela ten worden om ze de gelegenheid te geven hun behoefte te doen. He laas is dit niet gebeurd, met het resultaat dat een van de honden zijn behoefte in het clubgebouw heeft moeten doen. Zaterdagmor gen vroeg hing er een ontzettende stank binnen en werd door de jeugdcommissie een enorme hap hondepoep gevonden, die wij ook nog moesten opruimen. Dames en heren hondeliefhebbers dat kan natuurlijk niet. Zorg ervoor dat dit niet meer voorkomt. Wij kun nen niet verbieden dat u een hond houdt, maar let er dan van tijd tot tijd zelf eens op en loop even weg met uw hond, net zoals u zelf even wegloopt. Het oprui men van hondepoep is echt vies". Uit het clubblad van de voetbal vereniging VTL: "Zaterdag 8 maart was er een computerspelletjesmiddag. Er waren 3 tv's en 3 computers. De opkomst was redelijk goed te noe men". Maar niet echt massaal... Grand-Prixtoernooi in Metz METZ (ANP) - Michiel Schapers heeft de laatste vier be reikt van het Grand-Prixtoemooi in Metz. Nederlands top- speler versloeg in de kwart-finales Mark Dickson (VSt) in drie sets, 6-3, 6-7, 9-7. In de halve eindstrijd speelt Scha pers tegen de Fransman Thierry Tulasne. Bij Schapers werd de voldoening over de revanche op de Amerikaan enigszins overschaduwd door de zekerheid dat hij een -lange- set te veel op de baan had gestaan. „De uitslag is vergelijkbaar met die uit het kampioenen toernooi in Ant werpen, toen verloor ik met 7-9 in de derde. Maar het had gistermid dag niet zo lang behoeven te duren. In de eerste set heb ik goed ge speeld, in de tweede kreeg ik pas echt winstkansen in de tiebreak. Met een voorsprong van 6-3 en dus drie matchpoints had ik het af moeten maken. Maar op het mo ment dat hij werkelijk voor zijn laatste kans speelde, sloeg hij drie ongelooflijke ballen" Dickson won de tweede set en bleef in de derde, waarin hij met de opslag was begonnen, gelijk op gaan met Schapers. Twee keer dreigde de Rotterdammer op eigen service in moeilijkheden te komen. Hij doorstond echter de problemen EINDHOVEN (GPD) - Ernie Brandts kan de voetbaltopper tegen Ajax zondag niet meema ken. De centrale verdediger van PSV tobde de hele week al met een achillespeesblessure die vrijdag op de training zoda nig verergerde, dat hij defini tief moest afhaken voor de competitiekraker. Ook over de inzetbaarheid van Van Rooy (griep) en Van der Gijp (liesblessure) bestaat nog onzekerheid in Eindhoven. Technisch directeur Hans Kraay van PSV gaat er wel van uit dat Hans van Breukelen zondag het doel tegen Ajax ver dedigt. en kreeg zijn eerste kans op eeri doorbraak na 7-7. „Ik heb die met een gepakt, maar ook met 8-7 voor op eigen service was het nog niet afgelopen. Ik kwam met 0-30 ach ter, de volgende vier punten waren echter voor mij." Behalve Schapers bereikte ook de Australiër Broderick Dyke de halve eindstrijd door winst op de Zweed Jörgen Windahl (6-4, 3-6, 6- 2). Mansour Bahrami uit Iran be haalde de halve finale door winst op de Westduitser Ivo Werner (6-3, 6-4), terwijl Thierry Tulasne het kwartet compleet maakte. De Fransman versloeg de Amerikaan Todd Nelson (1-6, 6-2, 6-1). Milaan De Zweden Anders Jarryd en Joakim Nyström hebben de halve finales bereikt van het internatio nale tennistoernooi in Milaan. Ook de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir, vorig jaar winnaar van het toernooi in Rotterdam, plaatste zich voor de laatste vier. Als laatste kwalificeer de de als eerste geplaatste Ivan Lendl zich voor de halve eindstrijd door winst in twee sets op de Zwit ser Jakob Hlasek (6-3, 6-4). De als tweede geplaatste Nys tröm had drie sets nodig om de laatst overgebleven Amerikaan Bob Green te verslaan: 6-1 4-6 6-2. De partij vergde bijna twee uur. Jarryd behoefde tegen Amos Mansdorf uit Israël geen set af te staan, maar zag zijn tegenstander wei tot het laatst bijblijven: 7-6 7-5. Mecir kende weinig problemen te gen de Spanjaard Sergio Casal: 6-2 6-4. Dallas Marcella Mesker en haar Franse partner Pascale Paradis zijn in Dal las in de achtste finales van het vrouwendubbelspel uitgescha keld. Zij werden met 6-4,1-6,6-4 verslagen door het Duits/Argen tijnse dubbel Bettina Bunge/Pas- cale Paradis. Chris Evert Lloyd heeft zich in het enkelspel geplaatst voor de kwartfinale. Zij versloeg de West duitse Bettina Bunge in twee sets; 6-1, 6-4. Hana Mandlikova won overtuigend van de Amerikaanse Susan Mascarin; 6-1, 6-2. Michiel Schapers bereikte gisteren de laatste vier van het Grand Prixtoemooi in Metz door winst op de Amerikaan Mark Dickson. (foto epa> Met behulp van overheidsgelden ZOETERMEER (ANP) - Het Prins Willem Alexander-centrum in Zoe- termeer gaat medio april weer open. De Stichting tot Beheer en Exploitatie van het Prins Willem- Alexander sport-en evenementen centrum, heeft het gebouw voor 1,25 miljoen gekocht van de cura toren. Het kapitaal van de stichting is opgebouwd uit bijdragen van het ministerie van WVC (een half miljoen) en de gemeente Zoeter- meer, een ton, en via een lening bij een bank, 625.000 gulden De ge meente Zoetermeer heeft tevens een garantiestelling voor 3 ton af gegeven voor de exploitatie in de eerste vier jaar. Met de ijshockey- en tafeltennis- bond zijn mondelinge afspraken gemaakt over terugkeer naar het centrum. De besturen van de twee sportorganisaties hebben dat toe gezegd op 9 december 1985 in een gesprek met staatssecretaris Van der Reijden van WVC. Die zeker heid was voor de bewindsman voorwaarde tot het verlenen van verdere subsidies. De Stichting, die de plannen gis teren bekend maakte, verwacht binnen twee jaar een sluitende be groting te hebben. Voor de eerste iaren wordt nog met een gering te kort op de exploitatie van in totaal 8 ton rekening gehouden. In tegen stelling tot de eerste jaren, zal het centrum niet alleen meer worden gebruikt voor het bedrijven van sport. Beurzen en muziek-evene- menten moeten voor een bétere ex ploitatie van het gebouw zorgdra gen. De curatoren maakten gisteren ook het totaal aan vorderingen op de viif BV's, die het PWA-centrum beheerden, bekend. Van de 13,25 miljoen gulden, berust 11,5 miljoen op al erkende aanvragen. Grootste schuldeiser is de belasting, 3,8 mil joen. De verschillende bedijfsver- enigingen hebben nog 130.000 gul den tegoed. De rest van de vorde ringen wordt nog door de curato ren betwist. De twee bonden zijn daarbij de grootste eisers. LAUSANNE (SID) - Het Ameri kaans Olympisch comité (USOC) stelt een bedrag van een miljoen dollar (2,5 miljoen gulden) beschik baar voor de deelnemers aan de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles. Daarmee betaalt het co mité een deel van de verblijfskos ten van de landenploegen terug. Dit zijn USOC-president Robert Helmick en Juan Antonio Sama ranch, president van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC), overeengekomen in Lausanne. Het Verrassende ontwikkeling LEIDEN - Jan-Evert Veer en De Zijl/LGB gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Een verrassende ontwik keling, gezien het feit dat de partijen een maand geleden tot een mondeling akkoord waren gekomen. Later zou de overeenkomst schriftelijk worden bevestigd. Om zekerheid te hebben voor het komende seizoen eiste het bestuur van de Leidse waterpoloclub voor 22 maart een definitief 'ja of nee' van de Wassenaarder. Dat werd dus nee. "Omdat", verklaart Veer, "ik nog geen garanties had omtrent de eisen voor het komende sei zoen. Het bestuur had wel toezeg gingen gedaan, maar er was niets definitief. Kijk, als ik alles zwart op wit had gehad, dan had ik heus wel getekend". Veer wilde wachten met onderte kening van het contract tot half mei. Zolang wilde het bestuur van De Zijl niet in onzekerheid verke ren, omdat er dan te weinig tijd zou overblijven om een capabele ver vanger (bij een eventueel 'nee') te zoeken. "Het is allemaal heel ver velend", oordeelt Veer, "ik had ook niet verwacht dat het zo zou lopen, maar onder de huidige omstandig heden was ik niet bereid om verder te gaan. Wat heb ik nu aan toezeg- gingen?" "Nu is weer gebleken dat De Zijl tekort komt voor de top. De oorza ken zijn mij bekend. De basis is te smal en er worden te weinig inter nationale oefenwedstrijden ge speeld. Daarover wilde ik garan ties. Als trainer heb ik ook ambi ties, dus om meer resultaten met deze club te behalen moest ik wel eisen stellen", aldus Veer. Na een verhelderend gesprek schaarden de spelers zich achter hun trainer. Later volgde het be stuur, dat achter de schermen on derhandelde met een geldschieter, die vooralsnog niet definitief over de brug wenst te komen. Reden voor Veer om het straks voor ge zien te houden. "Het is niet anders. We moeten ons nu maar gaan be zighouden met de play-offs. We hebben nog twee wedstrijden te gaan. De Zijl kan zichzelf door te winnen van VZC nog een handje helpen, want dan plaatsen we ons voor de Europa Cup". IOC drong er bij de USOC allang op aan uit de winst van 250 miljoen dollar de verblijfskosten van de deelnemers ten dele terug te beta len. Het IOC wil dat het USOC aan het einde van het jaar nog eens 3,2 miljoen dollar uitbetaalt. Hoe het geld precies verdeeld wordt, komt tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het Olym-fc pisch comité met de vereniging van de nationale Olympische comi tés (ANOC) in april aan de orde. Voorkom roest-inwerking. Onderzijde-carrosserie reinigen. Motorruimte en motor reinigen. Motor-electrische installatie conserveren. Voorremmen reinigen. SPECIALE ACTIEPRIJS f 100.- incl. btw. Geldig t/m April 1986 In combinatie met onderhoudsbeurt Slechts f 90,- auói V-A-G VOORSCHOTEN Hofweg 39 - Tel. 071-769307 OEGSTGEEST Gqversstraat 30-Tel. 071-173414 LEIDERDORP v.d. Valk Boumanweg 2 - Tel 071 -899212

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13