Doek valt voor vrouwen HW LMHC: het kan alleen beter gaan Slechte start 'breekt' Leython Tafeltennissers vieren feest 'Normale' triomf voor Joegoslaven Leiden geeft Noordwijk geen kans Zwemmers van LZ'86 degraderen PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 10 MAART 1986 LEIDEN - In de volleybalcompeti tie waren er voor de Leidse verte genwoordigers slechts bescheiden resultaten weggelegd. Bij de man nen wisselde Leython weer van plaats met Compaen doordat het thuis met 1-3 ten onder ging tegen Tornado, terwijl Compaen het Haagse Starlift 2 bedwong met 0-3. De Leythón-mannen startten niet zo best tegen Tornado en ke ken al snel tegen een forse achter stand aan. Wisselen (John Groen erin) hielp ook niet en de eerste set ging dan ook met 10-15 verloren. Daarna ging het een stuk beter. Er werd een grote voorsprong (9-2) opgebouwd, die echter toch maar moeizaam kon worden uitgebreid: daarvoor scoorde Leython te onre gelmatig. Ook het blok functio neerde niet altijd even optimaal. Toch werd de set wel binnenge haald (15-13). In de derde set liep het alleen in het begin. Al snel bleek dat Leython te veel stopfou- ten maakte en Tornado nam het initiatief over en maakte uit met 7- 15. Er leek nog niets aan de hand want vanaf dat moment deden de teams niets voor elkaar onder tot 12-12. Toen liep Leython naar set- point (14-12), maar kon wederom niet doordrukken. Tornado deed dit wel en greep de set en de partij (14-16 en 1-3). In het moeilijke uitduel tegen Expalvo 2 kreeg NOVO het direct al zwaar te verduren en bleek niet opgewassen tegen het aanvalsge- weld van de thuisploeg (15-7). Pas bij 11-11 in de tweede set slaagde NOVO erin de wedstrijd naar eigen voordeel om te buigen. In de zeer spannende slotfase kwam dan ook de verdiende 15-17 winst. NOVO had ook het beste van het spel in de derde set (7-15), maar had daar mee al zijn kruit verschoten. Het vooral verdedigend niet te kloppen Expalvo bracht alles terug en kwam ook aanvallend steeds beter door, zodat de uiteindelijke 3-2 uit slag via 15-7 en 15-12 verdiend was. In de promotieklas speelden zo als gebruikelijk Leython 2 en Do- nar 1 een vijfsetter, waarbij Ley thon dit keer aan het langste eind trok. In de eerste set walste Ley thon 2 dank zij een goede service en een degelijk blok over Donar heen (15-3), maar daarna waren de rollen omgedraaid. Nu liet Donar zijn opponent alle hoeken van het veld zien (6-15). Vervolgens ging het tot 10-10 gelijk op. met aan Do- nar-zijde een opvallende rol voor Ron Groen en Sjors Hageman. Bij die stand drukte Leython door naar 15-10. Deze krachtsinspan ning moest Leython bekopen met 8-15 verlies, voor het weer in de ra ce was. Bij 11-14 leek Leython ge klopt maar profiterend van zwak passen bij Donar boog Leython toen nog om naar 16-14 (3-2). Voor de eer zou het leuk geweest zijn als Gemini 2 (no. laatst) had ge wonnen van Skania 2 (de no. voor laatst). Helaas voor de Voorschote naren: het mocht niet zo zijn. Het werd een 3-0 nederlaag, waarmee het degradatielot van Gemini defi nitief bevestigd is. Punch en NOVO 2 wikkelden een redelijk gelijkopgaande strijd af. waarbij de thuisploeg in de slot fase steeds wat doeltreffender op trad. Na 15-11 en 15-12 kreeg NO VO in de derde periode meer greep op het geheel (11-15), maar zag dit voordeel in de vierde set bij 14-9 al weer bijna teniet gedaan. Toch bleek NOVO mentaal sterk en knokte zich naar 14-15. Maar zoals zo vaak in deze competitie slaagde men er opnieuw niet in het geluk af te dwingen (18-16 en 3-1 verlies). Bij de vrouwen redde Gemini het niet tegen Riva/VSC. Het kwam direct al fors achter te staan (6-1), maar wist door het goede ser- veerwerk van Linda Gommens te rug te komen tot 8-10. Toen vergat de ploeg door te drukken, zakte ver weg en ging meedoen met het rom melige spelletje dat RIVA voor schotelde en verloor Gemini prompt met 15-12. In de volgende set nam een gewaarschuwd Gemi ni een voorsprong van 0-6, maar RIVA begon aan een inhaalrace met een hardere service. Gemini bleef weer steken en verloor nu met 15-10. In de derde set een iden tiek spelbeeld; via 1-7 en 7-7 werd het nu 15-11 en een 3-0 verlies. De Leython-vrouwen boekten weer winst, al ging er nu toch een puntje verloren tegen AV'40, de poeg uit Delft die altijd goed is voor een boeiende vijfsetter. AV*40 heeft een prima verdediging, maar schiet aanvallend tekort, zodat de winst meestal naar Leython gaat. Leython startte overtuigend (15-9) maar viel terug omdat de passes minder aankwamen, waardoor de aanvalscombinatie te doorzichtig werden. AV'40 profiteerde met 12-15 en 11-15. Dank zij een enorme vecht lust werd in de vierde set de stand gelijkgetrokken (15-11),. dank zij aanvallende acties van Gerdi en Christel Verwoert. Ook de vorm van Marga Stokman is na haar blessure weer optimaal en dit was voldoende om ook de vijfde set te pakken (15-10; 3-2). Het door blessures geplaagde NOVO (nog slechts 6 speelsters in zetbaar) kon pas in de derde set koploper Allides goed partij geven. Na 7-15 en 6-15 kon onder leiding van de sterk spelende spelverdeel- ster Anneke Hensen en de aanval lend goed op dreef zijnde Ingrid Smit en Esther v.d. Niet Allides on der druk worden gezet. Het nu wel vechtlustige NOVO nam een 14-9 voorsprong, maar slaagde er niet in de verdiende setzege binnen te ha len. Vooral een reeks servicefouten gaf Allides de gelegenheid langzij te komen en uiteindelijk de wed strijd op 17-19 te beslissen (0-3). In de promotieklas draaide WW ouderwets tegen DOS 2 en greep met grote overmacht de eerste twee sets via 15-3 en 15-4. Daarna werd de passing wat minder en kwam men op achterstand. Door de opslag wat moeilijker te maken liep het team snel in en ook deze set werd gewonnen (16-14 en 3-0). Aanvankelijk liep het allemaal niet bij Leython 2 in de zware uit wedstrijd tegen Ridderveld. Het kwam hen dan ook op verlies te staan (15-6). Nadat wat orde op za ken gesteld was en de aanval en verdediging beter werden, kon de formatie een 1-2 voorsprong ne men (7-15, 12-15). Even werd er stoom afgeblazen (15-11). waarna een spannende vijfde set volgde, die door wat nonchalance via 13-13 bij Ridderveld kwam. (15-13; 3-2). Gemini 2 toonde andermaal aan weer op de weg terug te zijn. Velo, de no. 2, werd met 1-3 in eigen huis verslagen, waarmee Gemini weer volop in de strijd is voor de tweede plaats. GER RENES LEIDEN In Hazerswoude heb ben ze zaterdag Ellen en José Bak ker met de fanfare voorop door het dorp heen gereden, want in een drachtige samenwerking hadden beide tafeltennis-zusjes Shot met 6-4 gevloerd, waardoor de landsti tel binnen handbereik is gekomen. Ook bü Scylla was het echter 'drie maal in de rondte, van je hopsasa', nadat bekend was geworden dat de promotie naar de ereklasse, on danks alle ingeleverde klasse toch weer een feit was. En de Sjaarde- ma-auto, die de hoofdmacht vanuit Wageningen weer naar Oegstgeest vervoerde, hobbelde van plezier over de weg. Shot was met 6-2 weg- Kortom, hoe uniek sterk het ta feltennis in de Leidse regio wordt gespeeld, werd het afgelopen weekeinde weer eens overduide lijk aangetoond. De een zijn dood is ook in het tafeltenniswereldje, de ander zijn brood. Toen competi tieleider Leysen vorige week be kend maakte dat er ook volgend seizoen niet twee teams van één club in de ereklasse uit mogen ko men, was dat sneu, en onrechtvaar dig bovendien, voor de Avanti-re- serves, die niet hadden geïnfor meerd bij het begin van de compe titie, en zich wekelijks uit de naad hadden gespeeld, teneinde te pro- ir de ereklasse. Voor Scylla was het een geluk bij buur- mans ongeluk, omdat plotseling al leen Odion als concurrent over bleef voor de tweede plaats. Dat verloor echter zaterdag van koploper M.Z. waardoor Scylla zich volgend seizoen toch weer bij de top van Nederland kan voegen. Helemaal cadeau hebben de Leide- naren de promotie ook weer niet gehad. Met Frits Kantebeen nog in de gelederen werd na vier duels een fiere koppositie ingenomen, en na diens afhaken bleken Sjoerd Meyer en Peter-Paul de Vrind bij machte Odion en Sjaardema te be dwingen. Eigenlijk kan de stap omhoog helemaal niet, want een beetje-insider weet dat Scylla de laatste jaren qua spelersbestand is uitgekleed. Hans Lingen gestopt (naar België), Anne Vlieg gevlogen (naar Apeldoorn), en Patrick Swier bezweken (voor Alkmaar). Dat heet het volledig afbranden van een topteam. Voeg daarbij het wegvallen van Frits Kantebeen. en het is op zich al een raadsel dat er überhaupt nog een team te forme ren viel aan de Catharijnestraat. De 17-jarige Peter-Paul de Vrind speelde echter vanuit het niets een sterke competitie, en ook Meyer toonde zich slim genoeg voor een hoog percentage. Dat de club pro moveert waar degradatie gevreesd werd is op zich niets nieuws onder de Scylla-zon, zullen critici opmer ken. Terecht zullen in ping-pong geïnteresseerden erop wijzen dat er wel respect bestaat voor het moeizame energievretende oplei den van zoveel spelers en speel sters, maar dat een club, die er al ipeer dan een decennium niet in slaagt via sponsoring de top vast te houden, er om vraagt op den duur geheel van de ping-pong-kaart te verdwijnen. "We hadden de hele week niet getraind, misschien ging het daar om wel zo goed", zo verklaarde Sjaardema-kopman Herman van der Broek de opzienbarende 6-2 ze gen bij Shot. 'Degraderen kunnen we niet, en het ging de laatste tijd zo belabberd dat we er deze week eigenlijk met de pet naar gegooid hebben. Friso had alleen donder dag gespeeld, en dat is voor hem heel bijzonder, want normaal traint hij heel veel. Eigenlijk speelde hij nu voor het eerst zoals hij dat op de training doet. Fantastisch, hij sloeg Verhaag met 21-4 van tafel". Van der Broek wees er bovendien op dat Ron Schipaanboord als debu tant heel knap van Trinko Keen won, tegen wie hij zelf zijn enige nederlaag leed. Schipaanboord de buteert inderdaad niet slecht, maar positiever voor Sjaardema is mis schien nog wel de explosie van Fri so Rietsma. Altijd heeft de voor Sjaardema van onschatbare waar de zijnde Reitsma moeite gehad om zijn grote talent in wedstrijden om te zetten in 21 punten. Als Reitsma zaterdag bij Shot zijn faalangst voorgoed van zich af geschud heeft, belooft dat veel goeds voor de Oegstgeestenaren. Als de resultaten van Avanti 2 ge schrapt zouden worden, wat toch niet zo voor de hand ligt, kan Sjaar dema nog vierde worden, en daar mee het recht verwerven op een. promotieduel tegen de nummer laatst van de ereklasse Tempo Team. Scylla 2 vocht in Tilburg een pro- motiestrijd uit met Irene, en dolf met 6-4 het onderspit. Marco Riet hoven stond in de eerste partij voor tegen Sprengers, maar verloor, en zag maatje Van Veen in de derde partij hetzelfde doen. Vlak daar voor had Martin van Rijn, tegen Kamphuis, voor het eerst van zijn leven een belangrijk potje gewon nen. Om aan te tonen dat de Scylla- reserves nog steeds heel wisselval lig acteren sloegen Riethoven en Van Veen in het verdere verloop ook maar de sterkste Irene-man. Kamphuis, van tafel. Marco Riethoven versloeg bo vendien Juriaan. Het 6-4 verlies is gegeven de gemiddelde leeftijd van nog geen twintig niet desa streus, en werd dan ook geaccep teerd. Desalniettemin vormde de uitschakeling van de Scylla-reser- ves een lichte smet op het ping- pong-blazoen van de Leidse regio. Voor een kledder van een vlek zorgde echter Docos door met 7-3 te verliezen bij het zwakke SVE. 'De tafel was te langzaam, we heb ben als team slecht gespeeld, onze concentratie was niet je dat', deed kopman Kish Prashad uit de doe ken. Prashad wist echter ook zeker - dat zijn team er straks in de belang rijke duels tegen Swift en Noad, die beide, koploper Docos op één punt volgen, er zal staan. Maar za terdag stond het team van Ed Fal- laux er dus niet. Alleen Den Elzen hield zich met twee zeges nog een beetje staande. Voor Prashad was het met één keer winst wankelen en Walter Engelbert viel gewoon drie keer om. Veselin Vujovic vuurt een schot af op het doel van Hongarije. LEIDEN - Het slot van de zaal handbalcompetitie heeft voor de ploegen uit de Leidse regio weinig goeds gebracht. De vrouwen van HW '70 uit Voorschoten konden ook in de laatste wedstrijd in Voor schoten het vege lijf niet redden. De Hollandiaan, medekandidaat voor de degradatie had de zenu wen in dit zo belangrijke treffen beter onder controle en dat resul teerde in een 5-8 nederlaag vrouwen uit Voorschoten. Met HW '70 verdween nog een ploeg uit de Afdeling Den Haag waaronder de Leidse regio resor- teert, namelijk Athene. Dat bete kent dat er drie ploegen uit de af- delings eerste klasse een stap terug zullen moeten doen naar de tweede Saturnus zijn de regels bij het Nederlands Handbalverbond nog heiliger dan liet spelen en ook bij opgelegde tijdstraffen niet foutloos te werk Voor DWS, uitgeschakeld de arbiters. Toen ging de wedstrijd tegen het Rotterdamse Actief ver loren omdat de Satumus-speler voor het kampioenschap i Hans Zwaan niet op het formulier tweede divisie, staat er niets stond, hoewel hij wel speelgerech- op het spel. Westlandia daarente- tigd was. gen kan op het nippertje aan de de- Saturnus moest toen nog knok- gradatie ontsnappen het eerste Trainster Tjits de Groot van HVS de tweede heeft er dus niet zoveel hoop op dat haar Stompwijkse pupillen het nog zullen redden niet meteen de jaar van zijn optreden divisie onderuit te gaan. Dat lukte «n toen net dankzij winst in de over gespeelde wedstrijd tegen Actief wedstrijd. "Ik kan me niet voor- (14-14). Nu overkomt HVS precies stellen dat Westlandia dit buiten- hetzelfde. De wedstrijd tegen Velo kansje laat glippen". De mannen van Saturnus bakten er gisteren in de laatste wedstrijd in de zaal tegen degradatiekandi daat DWS niet veel van. Via een ruststand van 3-5, dankzij uit Wateringen op 26 januari in Wa teringen werd met 13-11 gewon nen. Maar op het wedstrijdformu lier was een speelster vergeten! Overigens, evenals destijds bij Sa- van Olyvnpia '72 EHC uit Leid- tumus wel speelgerechtigd. Het werkelijk groots keepen schendam en EDH uit Delft. Maar HW'70 en MMO toch al wel totaal komt van 12 punten. De werd het in de slotfase toch nog Stompwijkse ploeg is uitgespeeld en moet nu wachten op het resul taat van de wedstrijd tussen West landia, dat gisteren won van Velo en DWS. Een wedstrijd die eindig- enige weken rekening zullen heb ben gehouden met de degradatie, leek het Stompwijkse HVS in de tweede divisie redelijk zeker van het behoud in deze klasse. Maar zals enkele jaren geleden ook de ken geen waardering te kunnen opbrengen voor omzichtig ma noeuvreren van de Leidse ploeg, die een geheide kans wilden creëe- ren. Een breedtepass werd door de arbiters uitgelegd als spelbederf. DWS scoorde direct omdat de Leidse defensie het gisteren in alle variaties liet afweten. Het; werd tenslotte nog 15-16. Beste spelers bij Saturnus waren gisteren Nico Mooren, Pedro Melita, Wim van Leeuwen en keeper Ad van Fes- sem. Jan Wolter IJssel de Schep per kwam pas los in de laatste tien minuten. Oase verloor gisteren in de derde divisie met 8-8 (rust 3-6) van Snel- wiek. De defensie werkte pas in de tweede helft toen de vrouwen uit Oud Ade waren overgegaan op een 5-1 defensie. Ook voor Oase dus een triest slot van een zo goed ge speelde competitie. De nederlaag tegen deg/adant HW '76 in de eer ste wedstrijd bleek achteraf dus een kostbare nederlaag. Kampioen 13-14. Een tijdstraf werd Quintus 2 dat in Rotterdam probleem te zul- geen enkele moeite had met WIK ZURICH (SID/DPA) - Dat de we reldtitel handbal tenslotte terecht kwam bij Joegoslavië was niet zo verrassend. Al meer dan twintig jaar behoren de Joegoslaven tot de wereldtop. Dat resulteerde al in Olympische titels in 1972 (Mün- chen) en 1984 (Los Angeles). Een wereldtitel ontbrak nog in de prij- zenkast. De vreugde na de 24-22 overwinning op Hongarije was dan ook uitzonderlijk. De 'normale' triomf van de Joe goslaven, stond in uiterst schril contrast met de verdere gang van zaken bij de strijd om de wereldti tel in Zwitserland. Polen en Tsje- choslowakije, gerenommeerde handbal-landen, slaagden er niet in zich in de hoogste groep te handha ven. Nauwelijks minder desastreus verliep het toernooi voor Roeme nië en de Sowjet-Unie. Zij hand haafden zich wel in de A-groep maar daar was dan ook wel al het positieve mee gezegd. De Roeme nen, vier keer gekroond tot beste team in de wereld, eindigden in het sensationeel verlopen toernooi als negende. In de strijd om die plaats werd titelverdediger Sowjet-Unie met 25-21 verslagen. Het optreden in Zurich van de Sowjets was bene den alle peil. In de voorronde slaagde het team er slechts in zich voor de finale-groep te plaatsen door winst op China. Het bleek een voorbode voor een rampzalig toer- Anatoli Jevtoestjenko, al zes tien jaar de verantwoordelijke man voor dë Sowjet-mannen, zal zijn langste tijd ongetwijfeld gehad hebben. Het enige Warschau-pakt- land naast Hongarije dat zich staande wist te houden was Oost- Duitsland. De verrassend sterk spelende Zweden werden in de strijd om de bronzen medaille ver slagen. spannend. Van 11-14 kwam Satur nus terug leek niet t len geven voor het gelijktrekken (17-10). van de score. Maar de arbiters ble- FRANK BONTE Bloemendaal zeer aardig gespeeld, maar daarin laat je elkaar spelen. Nu het om de knikkers gaat, komt het er niet uit". OEGSTGEEST - In een slecht duel, dat de naam degradatiepot al leszins rechtvaardigt, deelden LMHC en het na negen wedstrij den met één punt onderaan dé hoc- keyhoofdklasse staande Schacr- weijde de punten (2-2). Frappanter JiiSLfy. was de winst (2-3) van de andere degradatiekandidaat Hattem op de in eigen huis spelende titelhouder en lijstaanvoerder Kampong. Met nog twaalf wedstrijden, waarvan de laatste op 15 juni is gepland, is er dus nog geen peil op te trekken. De toeschouwers gistermiddag bij LMHC tegen Schaerweijde moeten sterk de indruk hebben ge had, dat zij de twee zwakste hoofd klassers aan het werk zagen. Het aan de laastste strohalm denkende Schaerweijde vertoonde een grote felheid in het gevecht om de bal. wat leidde tot vaak ongeoorloofde Leiden mocht overigens niet klu Na twee minuten had Schaer- kans op de openingstreffer. Geert Boekhout kreeg op een gelukkige manier uit een rebound de bal in de slagcirkel voor zijn stick, maar schoot te ge haast ruim naast. De enige LMHC- strafcorner in het eerste deel werd door Harmen Jansen Schoonho ven tegen de liggende doelman Andre Gesnigt geschoten. Andere kansen waren er voor LMHC nau welijks. De Zeistenaren hadden voor rust viermaal een mogelijk heid om uit de korte hoekslag raak te slaan. De uitblinkende Evert Vixseboxse redde de thuisploeg evenwel tweemaal koelbloedig en op katachtige wijze op de doellijn. balverlies opleverden. Na waarschuwing (groene kaart) Wouter Eikenhout wegens eei dycheck. stuurde Lutz na alweer zo'n overtreding Pim Hermeier voor vijf minuten naar de straf bank. In die periode maakte de op ponent gelijk door Boekhout die de (via de stick van Croll) omhoog- gesprongen bal keurig uit de lucht doelpunt langs Tom van de Meer intikte: 1- leiding een straf ook voor vijf minuten het oor duel van de kant bekijken, waarin bo- Schaerweijde-routinier Frank We ver als een rots in de branding zijn ploeg in de wedstrijd hield. De zes de Zeister strafcorner sprong over een verdedigende stick en daar mee over de in de breedte liggende LMHC-goalie heen wat het tweede Boekhout en de 1-2 de gasten betekende. In de heftige slotfase moest Mar- Jansen Schoonhoven moest als tijn de Kempenaer zich na een bot sing met de geblokte Wever laten vervangen door Hein-Jan Brum- melhuis. Vixseboxse smaakte het genoegen toch nog een punt in huis te houden door uit een straf- cornerrebound de 2-2 in te tikken. Met de wetenschap dat het alleen maar beter kan, reist de ploeg- Baarschers volgende week af naar Hattem dat nu met een punt ver schil op Leiden de derde plaats van onder overneemt. NIEK FAAS Uitslagen: finale: Joegoslavië - Hongarije 24-22, derde plaats: Oost-Duitsland - Zweden 24-23, vijfde plaats: Spanje - IJsland 24- 22, zevende plaats: West-Duitsland Denemarken 25^-18, negende plaats: Roemenië - Sowje-Unie 25- 21, elfde plaats: Zwitserland - Zuid-Korea 27-22. Eindstand finalegroep: 1. Joegoslavië; 2. Hongarije; 3. Oost-Duitsland; 4. Zweden; 5. Spanje; 6. IJsland; 7. West-Duits land; 8. Denemarken; 9. Roemenië; 10. Sowjet-Unie; 11. Zwitserland; 12. Zuid-Korea; 13. Polen; 14. Tsje- choslowakye. Eerste zes geplaatst voor Olym pische Spelen van Seoel, Polen en Tsjechoslowakije gedegradeerd. LEIDEN - De Zyl/LGB heeft in zijn laatste wedstrijd voor de jeugdcompetitie uitstekend ge presteerd. Door enkele zeer goede tijden wist De Zijl tot een score te komen die goed is voor een hoge landelijke klassering. Minder ging het met stadgenoot LZ-1886, die moet toezien dat zij in hun jubi leumjaar moet degraderen uit de hoogste klasse van de jeugdcom petitie. Zij keren volgend jaar te rug in de eerste divisie. Sterk in de race om de punten was het optre den van Niels Ouwerkerk en Mar co Blokpoel die oppermachtig wa ren op de 200 vlinder waarin zij de eerste twee plaatsen bezetten. Ou werkerk deed er 2.25.9 over en Blokpoel 2.26.5. Op de 200 rug wis ten zij ook al voorin te eindigen waarbij de tweede plaats voor Ou werkerk was in 2.33.7 en het brons voor Blokpoel in 2.38.3. Bij de meisjes ging op de 200 vlinder de zege naar Sandra Schotsman. De zege op de 400 wissel j'69 ging naar Leon Luyten. Groots machtver- toon ook op de 100 vis '73 waar de eerste drie plaatsen werden bezet door Lauren v. Kampen (1.11.7), Niels Joor (1.12.4) en Mike v. Beu- kering in 1.20.0. Mireille Correljé wist het "goud" in de wacht te sle pen op de 200 school die zij in 2.56.0 aflegde. Ook op de 400 wissel m'71 een drievoudige zege. LZ kon in dit geweld van de stadgenoot slechts tot enkele hoog tepunten komen. Goed scoorde ook op de 400 wissel Alexander Willemsen met een zeer goede 5.05.9 waarmee hij tweede werd. Op de 200 school was het Geralda Boekwyt die tweede werd in 2.58.5. Nancy Kijk i/d Vegte bereikte een zilveren plaats op de 200 wissel in 2.44.8. Het doek viel voor de Natio nale divisie voor LZ. Opmerkelijk was wel dat ook nu weer de jongste jeugd van zich deed spreken wat van geen invloed is op de resulta ten van de jeugdcompetitie, maar zal voor LZ pas over enkele jaren zyn vruchten afwerpen. hardheid. Het arbitersduo Lutz Van Brucken Fock trad pas in een laat stadium (bankstraffen) op te gen het lichamelijke geweld. Lei den toonde zich in geen enkel op zicht de betere ploeg van de al in het nauw staande Zeister formatie. gen over gebrek aan geluk nadat een bal enkele centimeters over de lat was gevlogen. een kwartier scoorde Ele le Poole 1-0 uit het veld, waarna Aleid Viets uit de rebound van een van de vele strafcorners nog voor rust 2-0 Bij de vrouwen vonden gistermid- scoorde. Zo'n vijftien minuten na dag enkele streekontmoetingen de hervatting bouwde Suzan Ni- LEIDEN - De mannen van de hoc key ploegen uit de regio, uitgezon derd LMHC. kwamen niet tussen de lijnen om competitie te spelen. plaats. Leiden de eerste vard uit LMHC-coach Nol concludeerde: "Het Schaerweijde alles of niets. Zij hebben ons uit het spel gehaald, waar wij in feite nooit in zijn ge weest. Dat is hun goed gelukt. Het gebrek aan competitieritme ont brak en dat is fnuikend. We heb ben in oefenduels tegen KZ en De hervatting begon veelbelo vend voor de formatie-Baarschers. De hardwerkende Hans-Willem Croll speelde de bal vrij uit een Baarschers duel op eigen helft en dreef de bal was voor al sprintend de ruimte in, waar Casper Klijn de bal doorstuurde naar spits Bob-Jan Dietrich. Die. in de nog geen minuut oud zijnde tweede helft, raak pushte naar 1-0'. In plaats van de rust op te brengen en het spel te beheersen, volhardde LMHC in passes die veel te veel klasse A overtuigend met 4-0 op gen veld van Noordwijk. In de tweede klasse A trok Alecto in een gelijkopgaand duel tegen Room burg met 1-0 aan het langste eind. Leiden - Noordwijk 4-0. Na een enigszins stroef begin bouwde Leiden geconcentreerd aan een overwicht op Noordwijk. Het was de verdienste van Anne- lies Hillen c.s. het goede spel zoda nig vast te houden, dat het leek als of bij Noordwijk niets lukte. Na 3-0. Tien minuten het einde sloeg Annelies Hil len nog raak met 4-0 uit een straf- Breda - Kieviten 3-0. Een terechte nederlaag oordeel de Frans Ballenduqs over de 3-0 nederlaag die de jonge Kieviten- ploeg leed in en tegen Breda. In de eerste helft werd de Wassenaarse ploeg constant op eigen helft ge drukt zonder dat er goals vielen. Ondanks een herstel van Kieviten in de tweede helft vielen er nu wel doelpunten voor het sterkere Bre da dat via zijn snelle spitsen drie maal raak schoot uit veldsituaties. Alecto - Roomburg 1-0. In de streekderby in Leiderdorp was Alecto in het eerste part iets beter dan de Leidse opponent. Alecto stuitte in de cirkel echter telkens op good-old Joke van der Drift die in de achterhoede een glansrol vervulde. Na de rust was vooral in het eerste kwartier het betere spel voor Roomburg, dat echter doelvrouw Marcella Pommé door gebrek aan schotkracht niet echt bedreigde. Met nog een kwar tier te spelen pakte keepster Da nielle van Leuven de bal weg voor de stick van Marjet Kruidenier. De daarop volgende strafbal werd door Eugenie Westerduin feilloos tot 1-0 verzilverd. Alectospeelster Brigitte van der Touw schoot een paar minuten voor tijd na een solo net naast. Forescate - Qui Vive 0-5. Geen strafcorners voor Foresca te tegen het Uithoornse Qui Vive, dat die ook niet nodig had om met 0-5 te zegevieren. Dat gebeurde met dezelfde cijfers ook in de eer ste ontmoeting. Mooie aanvallen werden voor de pauze tweemaal af gerond door het op alle fronten sterker Qui Vive. Ondanks goed werk van de invallende doelverde- digster Truus Moor moest het mu tig overspelende Forescate na de hervatting nog drie treffers toe staan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16