5 0 T Labiel United valt steeds verder terug Defensie Sparta stuntelt Voetbalfans bezorgen politie handenvol werk Scores in profvoetbal Toekomst The Bassets ziet er somber uit Marken slaat toe in bekerstrijd Haarlem verrast RCL: 0-5 Engelse bekerhouder op eigen veld uitgeschakeld PAGINA 14 MAANDAG 10 MAART 1986 Rijstenborgh naar Lugdununi LEIDEN - Sjaak Rijstenborgh (40) volgt komend seizoen Cle ment Koster op als trainer van Lugdunum. De inwoner van Amstelveen is thans werkzaam bij zondagvierdeklasser Nieuwkoop, waar hij eerder de jeugd onder zijn hoede had. Daarvoor was Rijstenborgh, die in het bezit is van het B-di ploma, actief bij KHFC. Eredivisie man (stralschop) 2-2. 65. De Excelsior - PSV 0-1 (0-0). 65. Gullit CrhpiH^Ahw ?'3 0-1. Scheidsrechter: Van der Laar. ^S!SS?Sil toeschouwers: 5000 scnouwers. 35UU. FC Den Bosch Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 50. Gillhaus 1-0. Scheidsrechter: Bakker, toe schouwers: 3300. Gele kaart: Boerebach (Go Ahead). Sparta - FC Groningen 3-3 (1- 1). 6. Ellerman 1-0, 39. De Koek 1-1. 56. Lengkeek 2-1. 61. Hout- MVV - AZ '67 0-0. Scheidsrech ter: De Munnik, toeschouwers: 3000. Gele kaart: Van Staveren (MVV). Ajax Heracles 7-0 (4-0). 4. Van Basten 1-0, 11. Bosman 2-0, 14. Bosman 3-0. 39. Bosman 4-0, 59. Van Basten 5-0 (strafschop), 85. Van Basten 6-0, 89. Spelbos 7-0. Scheidsrechter: Bannet, toe schouwers: 12.300. Gelé kaart: Gritter (Heracles). Fortuna S - Roda JC 2-1 (1-1). 12. Gorter 0-1. 27. Thijssen 1-1. 57. Hoyer 2-1. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Eleveld (Fortuna S). Rode kaart: Jans (Roda JC). Eerste divisie Helmond Sport - SVV 1-0 (0-0). 59. Stokmans 1-0. Scheidsrech ter: Kempers; toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Treeling en Mulder (beiden SVV). 11. 10. Kelderman 1-2, 27. Mad- dock 2-2,34. Van Straalen 3-2,51. Willems 3-3, 46. Van Gils 4-3. 89. Kelderman 4-4. Scheidsrechter: Van der Leek; toeschouwers: 3700. Gele kaarten: Kelderman (Graafschap) en Feskens (Willem 2). Den Haag - Telstar 5-0 (1-0). 19. De Roode 1-0, 49. Boere 2-0. 54. Jol 3-0 (strafschop). 57. De Roode 4-0, 85. Boere 5-0. Scheidsrech ter: Dolstra; toeschouwers: 6000. Gele kaarten: Otto (Den Haag) en Kuut (Telstar). De Roode en Boere produktief voor Den Haag ROTTERDAM (ANP) - Sparta en FC Groningen hebben de heropening van het voetbal seizoen onwennig gevierd met zes doelpunten. Omdat de Rotterdamse verdediging wat stuntelig de eerste echte voetbalzondag van het jaar begroette, werd het halve dozijn gelijk verdeeld: 3-3. Lengkeek (Sparta) en De Koek (Groningen) scoorden twee keer. Slechts 3500 toeschouwers zagen op Spangen Peter Houtman, "die een volledig onnodig veroorzaakte strafschop benutte ken de amateur Ellerman de overige treffers voor hun rekening nemen De 20-jarige Ellerman, linkerspits en afkomstig van £BOH uit Dordrecht, was de gene die na zes minuten de score opende. FC Den Bosch blijft na de krap pe 1-0 zege op Go Ahead Eagles de top drie in de eredivisie op respec tabele a£stand# volgen. Overigens bereikte ploeg van trainer Rinus Israël, in het duel met de Eagles nimmer het niveau van een sub topper. Moeizaam sleepten de Bra banders zich naar het slot van een wedstrijd, die de schaars opgeko men toeschouwers (3300) niet kon boeien. Slechts de treffer van Hans Gilhaus betekende een opleving. Fortuna Sittard blijft met Den Bosch in de race voor de fel be geerde vierde plaats. Zonder de langdurig geblesseerde Wouter Holverda en de geschorste John Linford zegevierde Fortuna in de Limburgse derby met Roda JC (treffers van Gorter voor Roda en Thijssen en Hoyer voor Fortuna). Een gele (Eleveld) en een rode kaart (Jans) doen vermoeden dat de derby in Sittard op het scherpst van de snede gespeeld werd. Maar de waarheid was toch wel ders. De overtreding i veld de gele kaart kreeg vlak voor rust en de veldverwijzing van Jans waren weliswaar terecht, maar het waren eigenlijk ook de enige twee overtredingen die niet door de beu gel konden. MVV en AZ'67 wier pen zaterdagavond in Maastricht de vraag op of het betaalde voetbal nog wel bestaansrecht heeft. Na een doelpuntloze en erbarmelijk slechte wedstrijd drukten 3000 toe schouwers in de sfeerloze Geusselt hun ogenoegen uit door middel van een striemend fluitconcert. Den Haag DEN BOSCH - Het ziet er slecht uit voor de The Bassefs. De Sassenheim- se rugby-ereklasser verloor gisteren in Den Bosch met 11-0 van The Du kes en is daardoor op de onderste plaats beland. De ploeg van trainer Jan Schaap heeft nog vier duels op het programma staan. Maar die resterende wedstrijden bieden weinig soelaas, nu tdt die te genstanders ook de toppers HRC en DIOK behoren en AAC en REL juist in de laatste weken een sterke indruk maakten. Speler/voorzitter Willem de Jong ziet de toekomst van de debutant dan ook somber in. "Het zal heel, heel moeilijk worden om ons te handhaven" Tegen de ploeg uit Den Bosch, die dankzij de zege ook op de ranglijst over de Bassets heenstapte, lieten de Sassenheimers teveel kansen onbe nut om recht te doen gelden op de overwinning. Vooral in de tweede helft verkeerden The Bassets continu op de helft van The Dukes. Verder dan op tien meter van de try-lijn kwamen de Sassenheimers evenwel niet. Topscorer Remco Boere en Lei- denaar Ron de Roode toonden zich gistermiddag in het Haagse Zuiderpark schotvaardig voor de ongeslagen koploper van de eerste divisie die een klinkende 5-0 over winning behaalde op Telstar. Boe re en De Roode scoorden twee keer. De vijfde treffer kwam voor 6000 toeschouwers op naam van Martin Jol die zijn eerste competi- tiedoelpunt voor FC Den Haag scoorde. Achtervolger Willem II liet een steek vallen tegen De Graafschap (4-4). Bij de Doetinchèmmers scoorde Kelderman drie keer. Voor de Tilburgers nam Maddock de helft voor zijn rekening. Het derde duel, dat doorgang vond, was Hel mond Sport - SVV. Door een doel punt van Stokmans (1-0) rukte Hel mond op naar de zesde plaats op de ranglijst. Eagle Ton W\tbaard (rechts) probeert de Bossche spits Hans Gilhaus c tam in De Vliert de enige treffer voor zijn rekening izijn shirtje terug te trekken. Gilhaus RAALTE (ANP) - Marken is de laatste acht van de strijd om de KNVB-beker binnengekomen. Het was de triomf van de inzet voor een ploeg, die voor een gelijkspel naar Raalte was gekomen, maar uitein delijk met beide punten naar huis ging. De zondagamateurs van Roh- da Raalte vielen driftig aan maar Marken sloeg koelbloedig toe via de counter. Dat gebeurde in de tweede helft nadat beide ploegen er in de eerste 45 minuten weinig anders dan wat goede wil hadden uitgeperst. Rohda wilde in het tweede be drijf 3e' wedstrijd forceren in de wetenschap dat de ploeg het tij dens de extra wedstrijd in Marken erg moeilijk zou krijgen. Daardoor werd de achterdeur wagenwijd opengezet. Marken profiteerde er van via de gretige spitsen Tol en Schipper. De strijd werd in de tweede helft grimmiger zonder dat het duel ontspoorde. Arbiter Schijf uit Rotterdam voelde de belangen goed aan en greep alleen in wanneer het echt nodig was. Rphda kreeg de gena deklap kort na een langdurige bles surebehandeling van middenvel der Erik Lankrijer, die met een blessure uitviel. Marken sloeg op links toe via Henk Zondervan. Hij profiteerde van onoplettendheid in de Raalter verdediging. Daarna gooide de thuisclub alles op de aanval waardoor een spectaculaire slotfase ontstond waarin nog drie treffers tot stand kwamen. Opvallend was de uitstekende bespeelbaarheid van de grasmat in Raalte. De 2.000 toeschouwers za gen een echt bekerduel met stevig voetbal en twee ploegen die van nemen en van geven wisten. Bij Marken moest Dirk Kaars zich na afloop onder doktersbehandeling stellen. Hij liep een gescheurde bo venlip op. LEIDEN - RCL werd zaterdag verrast met een bezoek van ere- divisionist Haarlem, dat op het goed bespeelbare tweede veld van de Leiderdorpse club een 0-5 overwinning wegsleepte. Een enigszins geflatteerde ze ge, want RCL bood het team van Hans van Doorneveld ze ker in de tweede helft goed te genstand. De Leiderdorpers verzuimden evenwel te scoren. In het eerste part stond RCL onder zware druk. Rob Colle- wyn vertaalde het overwicht in een gave hattrick. Aan de ande re kant van het veld moest Ed ward Metgod handelend optre den bij schoten van Kees Ruis en Ron van der Post. Na de pauze toonde RCL zich bijna gelijkwaardig aan de Spaarne- stad-bewoners, maar de treffers (Keur en Matthei) vielen aan de andere kant. Quick Boys had op het trai ningsveld van Nieuw Zuid de handen vol aan tweedeklasser ARC, dat voor toch nog 1000 toeschouwers een 1-1 gelijkspel weghaalde. Kees van Rooyen zette Quick Boys vlak na de pauze op voorsprong. Een kwartier voor het einde maakte Nico Oosterlee de gelijkmaker. Noord wijk behaalde op het kunstgrasveld van Roomburg een 5-0 overwinning op De Sleutels. Klaas Vink (2x) en Jos Smits verzorgden de produk- tie. UVS boekte dankzij treffers van Mario Faber (2x) en Aad Neuteboom in Wassenaar een 0-3 zege tegen de lokale vier deklasser. Lugdunum bleek te sterk voor Nieuwkoop (1-3). Kees Schouten, Hans van As en Gijs Collé scoorden voor de Kikkerpolderploeg. Diego Maradona (met baard) zet Michel Platim de voet dwars. De vedetten hielden elkaar in het treffen tussen Juventus en Napoli in evenwicht. Links Daniël Bertou i (foto api Vijf agenten raken gewond in München MÜNCHEN (SID) - De politie van München heeft zaterdagavond de handen vol gehad aanhangers van Bayern München en Fortuna Düsseldorf (2-3) uit elkaar te houden. Er werden 26 arrestaties verricht. Op de treurige balans stonden ook vijf gewonde agenten en één supporter, die in het ziekenhuis werd opgenomen na door een hond te zijn gebe ten. De problemen in München begon nen al voor het eerste fluitsignaal. Van de meer dan 350 uit Düssel dorf meegekomen supporters, wer den er vijf direct al aangehouden op verdenking van diefstal. In het stadion kwam het voor aanvang al tot vechtpartijen, toen honderd Dusseldorfers probeerden de rijen van Bayern binnen te dringen. De politie kon een veldslag voorko men door gebruik te maken van traangas en honden. Tevens kwam de bereden politie in actie. Na afloop van het door dc thuis ploeg verrassend verloren duel. haalden woedende Bayern-suppor- ters hun gram. Een onbekende gooide een traangas-granaat in een met Fortuna-aanhangers gevulde metro. Die reageerden terstond en sloopten het interieur volledig. Een uur voordat de bezoekers uit eindelijk konden vertrekken, kwam het in het centrum van Mün chen andermaal tot een heftig tref fen tussen supportersgroepen. waarbij met vernield café-meubi lair op elkaar werd ingeslagen. Ultimatum De Belgische Voetbalbond heeft zaterdag het gemeente-bestuur van Brussel een ultimatum gesteld. De raad moet binnen drie weken dui delijk maken welke verbeteringen het aan het Heizel-stadion wil aan brengen. Die aanpassingen zijn aanbevolen door een veiligheis- de BVB. Wordt niet binnen die termijn bekend ge maakt welke reparaties zullen wor den aangebracht, dan verliest Brussel de voor dit jaar beloofde twee interland-wedstrijden. Ook de finale van de strijd om de Belgi sche beker zal dan niet in het Hei zel-stadion worden gehouden. De veiligheids-commissie bezocht de accommodatie na de ramp bij de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen, vorig jaar in mei. Supporters van Liverpool ont ketenden toen een enorme vecht partij en klopjacht op aanhangers van Juventus. Zij maakten daarbij gebruik van uit de tribunes gehaal de brokken beton. Bij de rellen kwamen, ondermeer door een in stortende muur, 39 leven. MANCHESTER (Reuter) - Man chester United dreigt dit seizoen buiten de prijzen te vallen. Na een opzienbarende start in de competi tie met tien overwinningen achter een viel de miljoenenformatie van manager Atkinson ver terug. Ever- ton heeft United inmiddels op de ranglijst gepasseerd en ook Chel sea en West Ham United staan er beter voor. Het leed werd gisteren nog ver groot doör de uitschakeling als be kerhouder, notabene op eigen veld. De replay uit de vijfde ronde van het bekertoernooi tegen West Ham United werd met 0-2 verloren. Het eerste duel eindigde woensdag in Londen in 1-1. In die wedstrijd liep aanvoerder Bryan Robson zijn zoveelste blessure op. Hij ont wrichtte een schouder en bleef gis teren op Old Trafford buiten de lij- West Ham nam in de 18e minuut de leiding door een afstandschot van middenvelder Geoff Pike. Het doelpunt had een vernietigende uitwerking op het labiele United. De thuisploeg verloor de controle over de wedstrijd en viel zonder enig overleg aan. Na de rust zorgde de Schotse international Ray Ste wart voor de eindstand (0-2). Hij scoorde vanaf de strafschopstip nadat Stapleton West Hammer Martin had gevloerd. Vlak voor tijd raakte McAvennie voor West Ham nog de paal. Het was de eerste overwinning van West Ham op Manchester United in het be kertoernooi sinds 1964. In de kwartfinales speelt West Ham United tegen Sheffield Wed nesday. Southampton is al zeker van een plaats bij de laatste vier door winst in en op Brighton (0-2). EvCrton en Luton Town gaan op herhaling na de 2-2 in het eerste duel en Liverpool en Watford bin den dinsdag de strijd aan. Door de besognes van Everton in het bekertoernooi kon Liverpool zich weer enigszins toewerken naar de leider in de eerste divisie. Dat gebeurde door een zege met 4- 1 op Anfield tegen Queens Park Rangers. Het verschil tussen Ever- ton en Liverpool is nu vijf punten. Ook bij de andere league-wed strijden, die doorgingen, was aan schutters geen gebrek. Tottenham speelde het onderaanstaande West Bromwich Albion weg: 5-0. Bij de 5-1 van Sheffield Wednesday tegen Birmingham maakte Carl Shutt een hattrick. En Arsenal nam met een zege van 4-1 op Aston Villa wraak voor in de League Cup gele den nederlaag. België Anderlecht is gisteren in de Bel gische eerste divisie een punt uit gelopen op Club Brugge. De lands kampioen won op de 28e speeldag de lastige uitwedstrijd tegen het bescheiden geklasseerde Water schei met 1-0. Anderlecht, zonder de gebles seerde Grun en Peruzovic en de ge schorste Vercauteren, dicteerde de wedstrijd, maar slaagde er niet in het veldoverwicht in doelpunten uit te drukken. Alleen Erwin Van- denbergh ontliep de malaise door twee minuten na de rust doeltref fend in te koppen (0-1). De ploeg van Arie Haan kreeg het halverwe ge de tweede helft nog benauwd, toen Enzo Scifo uit het veld werd gestuurd. Hij liep na een zware overtreding tegen Mark Emmers tegen zijn tweede gele kaart op. Diezelfde Emmers kreeg in de tur bulente slotfase nog twee prachti ge kansen, maar beide keren greep doelman Munaron kordaat in. Waregem - Club Brugge trok 15.000 toeschouwers. De 'topper.' had een teleurstellend verloop. Bij de Bruggenaren ontbrak Jan Ceu- lemans door een blessure en ander maal bleek dat de ploeg van trainer Houwaart zonder zijn aanvoerder aanvallend geen vuist kan maken. Vervanger Houwaart jr. werd door zijn vader in de pauze ingewisseld voor Willie Wellens. Bij Brugge was doelman Filip van de Walle in uitstekende doen. Hij behoedde zijn club met enkele opmerkelijke reddingen voor de nederlaag. Standard Luik haakte definitief af door op eigen veld te verliezen van Beerschot. Het doelpunt kwam in de 55e minuut van de voet van Swinnen. De spelers van KV Mechelen bezorgden trainer Aad de Mos een leuke eerste helft. De ploeg nam door Koen Sanders en Piet den Boer tegen AA Gent royaal afstand (2-0). Na de rust was Gent de betere ploeg. Noliet maak te halverwege 2-1 en tien minuten voor tijd was Hallaert verantwoor delijk voor de gelijkmaker. Bij KV Mechelen bleef Graeme Rutjes als vierde buitenlander (ex-Excelsior) buiten de ploeg. Ook Walter Meeuws speelde niet mee. In de onderste regionen heeft RWDM zich vrijwel veilig gesteld. De club uit Molenbeek won op nieuw, nu van Seraing met 2-0. Wa terschei. voorlaatste, en Lierse SK sluiten de rij. Lierse SK, waarbij trainer Jan Bpskamp afgelopen vrijdag zijn contract verlengde, werd overspeeld in en door Loke ren (4-1). Het doelpunt van Lierse kwam op naam van de vroegere PEC-speler Rini de ^toon. West-Duitsland De tweede zaterdag van maart is voor Bayern München rampzalig geworden. Lang na de nederlaag met 2-3 tegen degradatie-kandi daat Fortuna Düsseldorf hing er nog een penetrante stank in het Olympisch stadion als gevolg van het traangas, waarmee de politie de vechtende partijen had proberen te scheiden. De veldslag woedde zo wel op het veld als op de tribunes. Aanvoerde Klaus Augenthaler en doelman Raimond Aumann wer den zodanig gewond, dat zij er ze ker niet bij zullen zijn als Bayèrn op 19 maart in Brussel de fragfele voorsprong van 2-1 verdedigt te gen Anderlecht in de kwartfinales van de Euyropa Cup. Bayern, dat de uit-wedstrijd te gen Fortuna al met 4-0 had verlo ren, kwam in het eigen stadion na 49 minuten met 3-0 achter te staan. Ralf Dusend opende de score in de 37ste minuut, Fach maakte kort voor rust met een kopbal 0-2 en Dusend had vier minuten na rust opnieuw succes. De Duitse kampioen vocht terug met doelpunten van Hans Pflügler en de onvervangbare Deen Sören Lerby, maar het was niet genoeg om gelijke tred te houden met Wer- der Bremen, dat op eigen veld niet verder kwam dan 0-0 tegen Bo- chum. De ploeg uit Bremen voert de ranglijst na de 26ste speeldag, die vier afgelastingen kende, aan met een voorsprong van vier pun ten op Bayern. FC Köln, dat dinsdag in de UE- FA-cup er bij Sporting Lissabon met een tamelijk gelukkig gelijk spel (1-1) vanaf kwam, verloor by Schalke met 3-0. De Keulse achter hoede was verre van hecht, on danks het feit dat ausputzer Van de Korput de in eerste instantie ge schorste en daarna vrijgesproken doelman Schumacher achter zich wist. Schumacher gaf een straf schop weg, waaruit Klaus Taeuber 3-0 maakte. Hij was ook verant woordelijk geweest voor de eerste treffer. De tweede kwam op naam van Frank Hartmann. Italië Juventus heeft zyn voorsprong op AS Roma in de Italiaanse eerste divisie uitgebreid tot vyf punten. De koploper speelde in Turijn wel iswaar slechts gelijk (1-1) tegen Na- poli, maar AS Roma keerde uit Verona met lege handen huis waarts (3-2). Met nog zes wedstrij den te spelen kan Juventus volgen de week de beslissing forceren in de uitwedstrijd tegen AS Roma. Juventus - Napoli stond in het te ken van de revanche. De Turijnse club verloor dit seizoen slechts één maal, in Napels, door toedoen van Maradona. In Turijn was het Sta- dio Communale volgelopen met 50.000 toeschouwers, die een spij kerhard duel zagen. Arbiter Lobel- lo moest zes keer de gele kaart te voorschijn halen, onder meer voor de vedetten Maradona en Platini. De openingstreffer van Napoli wa- men op naam van Juventus-verde diger Favero, die een kopbal van Maradona van richting verander de. De gelijkmaker kwam diep in de tweede helft van de voet van Brio. AS Roma nam in Verona twee keer de leiding door aanvaller Pru- zo. Beide keren maakte Verona de achterstand ongedaan. In eerste in stantie door Di Gennaro, de twee de keer door Galderisi vanaf de strafschopstip, nadat Briegel on reglementair was gestopt. De West duitser bepaalde in de laatste mi nuut met een afstandsschot de eindstand op 3-2. Spanje Door een overwinning met 3-1 op aartsrivaal Barcelona heeft Real Madrid in de Spaanse competitie een voorsprong genomen van acht punten .In Madrid opende Barcelo na voor 110.000 toeschouwers in de 51ste minuut de score na een schot van de Schotse aanvaller Steve Ar chibald, dat van de lat terugkwam en door de Paraguayaan Raul Amarillo werd ingekopt. Acht minuten later raakte Hugo Sanchez voor Real de paal. De bal werd niet goed weggewerkt, waar na Antonio Maceda de gelijk maak te. Een kopbal van Valdano zette de thuisclub op 2-1. Vier minuten later (in de 70ste minuut) werd Bar celona tot tien man gereduceerd. Archibald, die in de eerste helft het geel al had gezien, werd na een bot sing met Maceda uit het veld ge stuurd. Met elf tegen tien maakte Emilio Butrangueno in de 82ste minuut het derde doelpunt voor Real: 3-1.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14