'Huurachterstand, dat accepteren we niet' WD Warmond: veel bij het oude laten Zoeterwoudse woningbouwvereniging maakt zich op voor 40-jarig bestaan Toch nog lokroep in Warmond Het rommelt rond de Duinrell-graaf Clubs krijgen er 189 'gesponsorde' leden bij Agenda WARMOND - Als het aan de WD in Warmond ligt, zal de gemeente in de komende jaren geen grote veranderingen ondergaan. Wel wil de partij, zoals haar programma vermeldt, 'zich richten op de ver volmaking van de huidige goede conditie waarin de gemeente ver keert'. Speciale aandacht verdie nen volgens de WD: de ouderen, de WV, een verbetering van het leefklimaat in sommige wijken, een belastingverlaging en een poli- tie-beleidsplan dat snel tot stand moet komen. De liberalen pleiten voor een be ter overleg tussen de raad en de po litie van Warmond. De regels om trent openbare orde en veiligheid Extra aandacht voor ouderen, WV en belastingverlaging dienen naleefbaar en controleer baar te zijn. De goed functioneren de brandweer van Warmond moet over voldoende mensen en mate rieel kunnen blijven beschikken. 'Onverantwoorde bezuinigingen kunnen hier leiden tot gevaarlijke situaties', aldus het partijpro- grammma. Bepaalde groepen in de samenle ving vragen op het gebied van wel zijn en recreatie extra aandacht. Het Ouderen Overleg Warmond moet financieel extra gesteund worden, 'zodat oudere mensen de laatste jaren van hun leven op zo aangenaam mogelijke manier doorbrengen'. Rekening hierbij moet gehouden worden met de wensen van hen zelf. Verder acht de WD kinderopvang wenselijk en moeten voor gehandicapten zo veel mogelijk gelegenheden toe gankelijk zijn. De VVD is trots op de schoon heid van Warmond. Het landelijke karakter moet daarom behouden blijven. De groenvoorzieningen in de gemeente moeten mogelijk door omwonenden zelf worden verzorgd. De partij stelt verder een betere onsluiting van de niewe woonwijken voor. Er mogen na de totstandkoming van nog 122 hui zen in 1990 geen nieuwe woonwij ken in Warmond meer verrijzen. 'Verder volbouwen betekent een onaanvaardbare aantasting van de open ruimten', aldus het pro- grammma. Als blykt dat de huidige sport accommodatie Klimop niet renda bel is overweegt de WD nieuw bouw van een sportzaal, die voor verschillende activiteiten gebruikt kan worden. Het recreatie-eiland Kouden- hoorn is voor veel Warmonders en niet-Warmonders van groot be lang. Dit waardevolle bezit dat vele miljoenen heeft gekost en nog kost moet volgens de liberalen een lang leven beschoren zijn. Dagelijks en groot onderhoud acht de partij der halve nodig. Het agrarische bedrijf vormt een belangrijke bstaansbron voor de gemeente Warmond. De WD wil meer aandacht aan deze sector be steden, vooral waar het gaat om be drijven en inwoners in de War- mondse buitengewesten, zoals bij voorbeeld het lage land. ZOETERWOUDE - Een ge sprek met de voorzitter en secretaris over '40 jaar wo ningbouwvereniging Zoe- terwoude'. Dat blijkt een moeizame aangelegenheid te worden. Voorzitter P.J. van Steijn en secretaris J.A.W. van der Meer zijn van goede wil, maar dezer dagen moet het jubileum boekje worden verspreid. En de leuke dingetjes bewa ren ze liever daarvoor dan dat ze via de krant hun kruit verschieten. Vandaar. De hoogtepunten van Willibrord dan maar. Die willen ze wel prijs geven en het tweetal begint op de sommen: de 250ste woning die de vereniging opleverde, een flat aan de Kerklaan, in 1968 was dat. Het 25-jarig bestaan natuurlijk en de bouw van de zo beeldbepalende Koepelkamer in 1957. Gebeuren om ook even bij stil te staan is het schrappen van de 'St.' voor Willi brord. In 1978 werd de woning bouwvereniging 'algemeen' in plaats van 'katholiek' (De voorzit ter: "De ontwikkelingen van de tijd hè. Hoewel we dat katholieke nooit zo fanatiek hebben gehan teerd hoor. Bij mijn weten heeft ooit maar één Zoeterwoudenaar principieel geweigerd lid van de vereniging te worden. Omdat hij zelf niet katholiek was. Zelf heb ben we de leden nooit naar hun ge loof gevraagd"). Vooral het betrekken van die ruimte aan de Jan van Bannings- traat is een mijlpaal van jewelste, oordeelt Van der Meer. Want daar voor moest het bestuur altijd in een café vergaderen of bij een van de mensen thuis. Met de Koepelkamer kreeg Willi brord de beschikking over kan toor-, vergaderruimte en een heus keukentje. Ze Was er net zo blij mee als de honderden Zoeterwou- denaren op dat moment moeten zijn geweest die ook een huigje in de 'nieuwbouw' Jan van Bannings- traat en omgeving kregen. Een pro ject dat in de volksmond al meteen de bijnaam 'Tranendal' meekreeg. Want de huren waren, vergeleken met wat men gewend was, aan de hoge kant. Waarschuwend werd in Zoeterwoude de vinger opgehe ven: degenen die het waagden naar de Jan van Banningstraat en omge ving te verhuizen zouden straks moeten kromliggen om de huur te betalen, zo vreesde men. Liters tra nen zouden er vloeien. De zwartkijkers kregen ongelijk. Voor Willibrord zou het project een van de meest succesvolle worden. Het verloop is er bijzonder klein. De ironie wil dat de huren er nu, anno 1986, relatief zo laag zijn dat de meeste bewoners er lekker lang blijven wonen.Grootste verschil tussen vroeger en nu: ooit werd de huur elke week opgehaald door een bode, Jo de Boer. Dat persoon lijke contact is vervaagd door de opkomst van giro en bank. SLIPPARTIJ - Een 42-jarige auto bestuurder uit Den Haag raakte vanochtend rond 6.45 uur in de slip op de Storm van 's-Gravesande- weg in Wassenaar. Doordat hij op de andere weghelft terecht kwam, boorde een tegemoetkomende au to zich in de flank van de slippende auto. Daarna botsten de beide au to's tegen twee geparkeerde auto's OP- Wassenaarder bekent groot aantal inbraken WASSENAAR - Een 20-jarige Wassenaarder heeft gisteren be kend een aantal diefstallen in Was senaar en Den Haag te hebben ge pleegd. De man werd dinsdag door de politie van Wassenaar aange houden op grond van anonieme meldingen. De Wassenaarder gaf toe tussen april en november 1985 in 11 auto's te hebben ingebroken. De gestolen radio-cassetterecorders, bandjes en andere goederen uit de auto's werden door hem verkocht. Ook bekende hij goederen uit een school en boeken uit de openbare bibliotheek in Wassenaar te heb ben meegenomen. Uit onder meer een Haags zie kenhuis ontvreemdde de man in jectienaalden en tijdschriften. De dief zegt de injectienaalden niet voor eigen gebruik te hebben ge stolen. maar om ze door te verko pen. Na een nachtelijk verblijf op het politiebureau is de man naar huis gestuurd. Schenkelweg Overigens was de Jan van Ban ningstraat niet het eerste tastbare resultaat van de woningbouwver eniging. Die eer is weggelegd voor de Schenkelweg. Een 'puur Zoe terwoudse' straat, net als de iets la ter gereedgekomen Zwetkade. De woningen aan de Schenkel weg verrezen in 1947, krap twee jaar nadat een groepje van vijf mensen, afkomstig uit de Katholie ke Arbeidersbeweging, de vereni ging op poten hadden gezet. Die vijf waren Jan van der Ploeg (recentelijk ereburger geworden), bankkassier Theo van Meurs, Jan van Nierop, schilder Arie Berg en Gerard Koek. Men signaleerde net na de oorlog ineens een grote be hoefte aan woningen. Voor '40 was daar geen sprake van, vertellen de gesprekspartners ("Je kon overal zó een huis huren en dan kreeg je er nog van alles gratis bij ook"). Na de Schenkelweg en de Zwet kade konden projecten als de Zuidhof, de Goede Herder, een stuk Nassaulaan en, recentelijk, Westeinde 2 en het Blankaartpark. Zoeterwoude werd snel volge bouwd en Willibrord zelf bezit nu 501 huizen, één vijfde van het tota- Geen gevaar voor verzakken kademuur VALKENBURG - Er bestaat geen gevaar voor verzakking van de ka démuur van de Grote Watering in Valkenburg achter het dorpshuis De Terp. Dit deelde directeur Stri- kwerda van de gemeentelijke dienst openbare werken mee tij dens de vergadering van commis sie openbare werken. WD-raadslid A. Oosterlee op perde het idee om binnenkort bij de opknapbeurt van een stuk van ongeveer 30 meter kademuur, het gedeelte achter De Terp 'mee te ne men'. Volgens Strikwerda is dit niet nodig omdat het dorpshuis op heipalen rust. De commissie gaf burgemeester en wethouders het advies om Bu reau Oranjewoud een plan te laten maken voor de reconstructie van het stuk kademuur. Het bureau moet volgens de commissie tevens de opdracht krijgen om een plan te maken voor de reconstructie van een gedeelte van de Achterweg. Ie woningbestand in de gemeente. Nog niet genoeg. De lijst woning zoekenden vermeldt nu, veertig jaar later, nog altijd 300 namen. Toch is het ergste leed wel gele den, zegt de voorzitter. Omdat achttienjarigen zich tegenwoordig al laten inschrijven én tweederde van de mensen die op de lijst prij ken wel onderdak zijn maar iets anders willen. "Echt schrijnende gevallen doen zich amper meer voor. De grote woningnood gaat heel duidelijk over. Naar betaalba re eengezinswoningen blijft altijd wel vraag. Maar bij de flats moetje juist uitkijken dat ér geen leeg stand ontstaat", aldus Van Steijn. Vandaar het credo van de wo ningbouwvereniging om te bou wen naar behoefte. En die behoefte is naast eengezinswoningen kleine huizen, zoals de 29 2/3 kamerflatjes die nu aan de Rijndijk verrijzen. Huisbaas Zelf wijst Willibrord geen wonin gen toe. Dat doet een speciale com missie, bestaande uit twee leden van de vereniging en evenzovele raadsleden. Willibrord is blij met het bestaan van de commissie woningtoewij zing. "Echt een keurige regeling. Het is moeilijk om én huisbaas én woningtoewijzer tegelijk te zijn. De belangen zijn te verschillend. Als woningbouwvereniging heb je een sociale functie, als huisbaas wil je er het beste uithalen". Automatisch worden alle kandi daten die de commissie aanwijst door Willibrord geaccepteerd. Mits er achter zo'n kandidaat geen huurschuld opdoemt. Van der Meer: "Dat is nog nooit gebeurd. Het valt in Zoeterwoude nogal mee met de slechte beta- lingsmoraal". Waarbij onmiddel lijk dient te worden aangetekend dat het woningbouwbestuur ook korte metten pleegt te maken met slechte betalers. Niet voor niets hield men vorig najaar een actie om 'achterafbetalers' te bewegen vooraf de huur te voldoen. "We hebben daar wel boze reacties op gehad. Maar we accepteren het ge woon niet dat we een maand op de huur moeten wachten", Van Steijn zegt het gedecideerd. "Je moet het nu wel zo professioneel aanpak ken. Als je een huur van 600 gulden hebt en je betaalt drie maanden niet, dan tikt zo'n bedrag meteen ontzettend aan". De vereniging heeft een en ander onlangs nog eens precies vastge- legd'in een huurreglement dat bol secretaris Van der Meer vóór de 'Koepelkan DONDERDAG Leiden Tentoonstellingszaal Gemeentearchief - Vliet 45, lezing over de Leidse Vroed schap van 1574 tot 1795, 20 uur. 't Parlement - Nieuwstraat 45, forum Jonge Socialisten over jeugdwerkloos heid. 20 uur. Gulden Vlies - Breestraat, commissie voor Maatschappelijke aangelegenhe den, Volksgezondheid en Cultuur, 20 Vcorzieningengebouw Universiteit - Cleveringaplaats, lezing dr. M.J.H. Ma- dou over 'De mens wil zien. De kunst zal tonen', 20 uur. Fraktiekamer PvdA - Breestraat 125, in loopspreekuur, 19-21 uur. 't Breehuys - Breestraat 19, spreekuur WDM, 19-22 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree straat 92, spreekuur. 18.30-20 uur. Groenoordhallen - Beroepenmanifesta- tie Rijnland, tot 21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit I soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Schouwburg - Nooy's volkstheater 'In Holland staat een huis', 20.15 uur. Laktheater - Baal 'Dantons dood', 20.30 Kapelzaal K&O - lezing door prof.dr. J j Lechner over Spanje als wereldmacht, 20.15 uur. Wassenaar NPB-gebouw - Lange Kerkdam 46, poli tiek forum, organisatie Vrienden van Wassenaar, 20.15 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadscom missie financiën en economie, 20 uur. Voorschoten Cultureel Centurm - Pr. Marijkelaan 4, huldiging elfstedentocht-rijders, 19.30 Leiden Groenoordhallen - Beroepenmanifesta- tie Rijnland, 10-21 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, modeshow Total Woman, 13 uur. Stadhuis - commissie voor de beroep en bezwaarschriften, 10.30 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan, belas tingspreekuur, 9-12 uur. Oegstgeest Dienstencentrum - Lijtweg, modeshow voor ouderen, 10 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 februari tot vr 7 maart door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den. tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. staat van rechten en plichten zowel huurders als de woning bouwvereniging. Daarmee hoopt Willibrord het volgende menselij ke, maar irritante verschijnsel uit te bannen: "Gegadigden die dolblij zijn als ze een huurcontract krijgen en een maand later op de stoep staan met een lijst klachten". Waarmee de voorzitter aller minst wil beweren dat het bestie ren van een woningbouwvereni ging een ondankbare klus is. "Wel nee, want je komt er met praten meestal wel uit". En: "Het is werk dat moet gebeuren. Elke avond tv kijken is trouwens ook niet alles". De Zoeterwoudse woningbouw vereniging viert het 40-jarig be staan op 21 maart met een recep tie in de Eendenkooi (vier tot zes uur) en een aantal aktiviteiten, die nog nader worden toegelicht. Het boekje met de historie van Willibrord wordt morgenmiddag om vier uur in 'Ons Huis' over handigd aan de Zoeterwoudena- ren die al 40 jaar lid van de wo ningbouwvereniging zijn. Op laatste moment verldezingsbij eenkomst georganiseerd Te grote vinger in Wassenaarse pap? WASSENAAR - Het rommelt rond de persoon van de Wasse naarse graaf Hugo van Zuylen van Nijevelt. Het is steeds meer mensen een doorn in het oog dat de directeur-eigenaar van Duin- rell een forse vinger in de pap heeft in tal van belangengroepe ringen. Belangen die naar de me ning van velen onverenigbaar zijn. Een man die ondernemer is en geld wil verdienen, kan zich niet inzetten voor zaken die hem hem pijn doen in de portemon nee, wordt gezegd. De bezwaren spitsen zich toe op de aanwezigheid van de graaf in twee belangengroepen: de ver eniging Vrienden van Wassenaar en de commissie "verkeers- en milieucontact". Twee instellin gen die nauw met elkaar verwant zijn. Veel leden, onder wie de graaf, behoren tot beide groepe ringen. Vrienden van Wassenaar is een vereniging die zich ten doel stelt de "leefbaarheid van Wassenaar en haar functie als groene oase" te behouden. Meer aan de weg timmert het verkeers- en milieu contact dat concrete plannen ontwikkelt voor problemen op gebied van wonen, milieu en ver keer. In deze laatste commissie zijn veel buurt- en wijkverenigin- gen vertegenwoordigd en des kundigen op diverse terreinen. Graaf Van Zuylen van Nijevelt is echter de enige persoon in bei de groeperingen met direct zake lijke belangen die haaks kunnen staan op het algemene belang. Een duidelijk voorbeeld is een vorig jaar uitgebrachte nota over parkeerproblemen rond zijn ei gen Duinrell, waarin op aandrin gen van de graaf is 'gerommeld'. In deze nota van het verkeers- en mileucontact werd de sugges tie gedaan het neerzetten van de auto op Duinrell aantrekkelijker te maken door het instellen van gratis parkeren. Wellicht dat dan de buurtbewoners minder hin der zouden ondervinden van de vele autobezitters, die nu kris kras hun wagen ergens voor de deur neerzetten. In een openbare vergadering van B en W van Wassenaar vorig jaar bleek dat het woordje 'gratis' in de verkeersnota op inititiatief van de graaf was geschrapt. Dat vormde voor velen de druppel die de emmer deed overlopen. Hieruit bleek volgens critici dui delijk dat de graaf niet in staat was zijn eigen belangen onderge schikt te maken aan het alge meen belang. Tien leden van het verkeers- en milieucontact schreven onlangs een brief aan het dagelijks be stuur van het verkeerscontact waarin werd aangedrongen op het vertrek van de graaf. Een van de ondertekenaars is de heer E. Schade uit Wassenaar. Volgens Schade is het gebeu ren rond de verkeersnota geen incident. Er zijn in het verleden meer voorbeelden geweest waar uit duidelijk is gebleken dat de graaf een omstreden positie in neemt. "We hebben geprobeerd er met hem over te praten. We hebben gezegd: je kunt beter op stappen. Dat was een vrij emotio nele vergadering, maar zonder resultaat. Van Zuylen van Neij- velt heeft niets gezegd, ons al leen aangehoord". Door de brief die naar het be stuur van het verkeers- en mi lieucontact is gestuurd wordt de onverkwikkelijke zaak rond graaf Van Zuylen van Nijevelt op de spits gedreven. De bepaling luidt dat als een meerderheid Graaf Hugo van Zuylen van Nijevelt: op de wip... (archieffoto) van het contact bezwaren heeft tegen een bepaald lid, deze moet opstappen. Een stemming over de positie van de graaf is echter uitgesteld op initiatief van voor zitter Peijnenburg. Voorlopig kan de graaf dus blijven zitten. Het is Schade onduidelijk wat nu gaat gebeuren. "Ik heb begre pen dat Peijnenburg de graaf een brief zal schrijven over zijn om streden functioneren, maar daar verwacht ik niets van. De ver schillende belangen van Van Zuylen van Nijevelt blijven on verenigbaar. Als ondernemer wil je Zo veel mogelijk geld verdie nen tegen zo laag mogelijke kos ten. Dan kun je je niet tegelijker tijd inzetten voor de belangen van buurtbewoners". Voorzitter Peijnenburg van Vrienden van Wassenaar en het verkeers- en milieucontact wei gert commentaar op het gebeur de. Hij wil alleen bevestigen dat er inderdaad een brief bij het be stuur is binnengekomen met ernstige kritiek op het functione ren van de graaf. De graaf zelf was wegens vakantie voor com mentaar onbereikbaar. WARMOND/REGIO - Progressief Warmond heeft voorkomen dat Warmond het dit verkiezingsjaar zonder verkiezingsbijeenkomst moet stellen. Komende vrijdag avond wordt in het Warmondse Trefpunt aan de Herenweg, 20.00 uur, een discussie-avond gehou den in het kader van de gemeente raadsverkiezingen op 19 maart. Aanwezig zullen in elk geval de lijsttrekkers Saris (WD), Dalhui- sen (Progressief Warmond) en Van Schagen (CDA) zijn. Zij worden waarschijnlijk bijgestaan door een lid uit de diverse fracties. Voorzit ter is de Warmonder Alfred Claas- sen. Over de opzet van de avond is nog niet veel te zeggen. Alles moest op stel en sprong worden georganiseerd. Aanvankelijk leek het er sterk op dat Warmonders op geen enkele manier in de gelegenheid zouden worden gesteld met lijsttrekkers van de partyen waarop ze wel wor den geacht te gaan stemmen, van gedachten te wisselen. Behalve het rumoerig verlopen gevecht om de lijstnummers en wat ludieke acties van - alweer - PW wees in War mond niets erop dat er verkiezin gen in aantocht waren. De verkiezingsavonden in War mond werden tot op heden altijd georganiseerd door Progressief Warmond. Deze keer echter leek het PW een goede zaak als de ande re partijen die taak eens op hun schouders wilden nemen. Prompt gebeurde er niets. Waarop PW als nog aan het organiseren is gesla gen. Bram Schavemaker van PW reageert sarcastisch als hem wordt gevraagd of de WD traditiege trouw haar politiek poppenkast spel mag 'doen': "Nee. Dat zou nu wel heel erg detoneren met het landschap". Tournee Ander 'verkiezingsnieuws'. riet Winkeldieven aangehouden WASSENAAR - Na een telefoontje van een kledingwinkel aan de Langstraat in Wassenaar heeft de politie dinsdag twee dames uit Den Haag en Doorwerth aangehouden die op grond van een signalement werden verdacht van het stelen van goederen uit die winkel. De vrouwen bekenden gisteren voor 850 gulden aan goederen bij Blok ker en de kledingzaak te hebben ontvreemd. Aanvankelijk ontkenden de vrouwen, 42 en 47 jaar, de diefstal. Zij zouden met de bus naar Wasse naar zijn gekomen om te winkelen en verklaarden van niets te weten. In de avond vond de politie echter een auto met gestolen huishoude lijke artikelen en kleding. De die vegges die daarop de diefstal toe gaven, bekenden tevens eerder bij een sportshop aan de Rijksstraat weg in Wassenaar spullen te heb ben meegenomen. De vrouwen zijn gistermiddag naar huis ge stuurd. CDA-Leiderdorp gaat op verkie zingstournee. De christen-demo craten beginnen aanstaande zater dag vanaf 11 uur in de wijk Bin nenhof. Vervolgens gaat het onder muzikale begeleiding richting Voorhof. De bewoners van de wij ken krijgen een CDA-attentie over handigd. Volgende week zaterdag, 15 maart, wordt de toernee vervolgd in de Oranjewijk en het Zijlkwar tier. Het CDA-Voorschoten haalt op woensdag 12 maart staatssecretaris Van der Reyden binnen de ge meentegrenzen. Van der Reyden praat tijdens een openbare bijeen komst in het clubgebouw van hoc- keyvereniging Forescate (sport park Adegeest). Met name het sportbeleid zal ter sprake komen. Voorschotense sportverenigingen worden dan ook met nadruk uitge- nodigd om van gedachten te wisse- j len over onderwerpen als privatise ring, sport voor minderheden en dergelijke. Aanvang acht uur. Een delegatie vanuit de WD- Tweede Kamerfractie en Provin- ciale Staten brengt op 12 maart een werkbezoek aan biergigant Heine- ken in Zoeterwoude. Met de direc tie van het bedrijf zullen diverse onderwerpen worden besproken, zoals werkgelegenheid, buiten landse handel en milieu. ZOETERWOUDE - Het aantal Zoeterwoudse jeugdigen dat vorig jaar voor het eerst lid werd van een sportvereniging en daarvoor 40 gulden subsidie kreeg overtreft de stoutste verwachtingen van de gemeente. In plaats van 100 meldden zich 189 kinderen en jongeren bij een sportclub aan. Bijna twee keer zoveel dus als de gemeente had verwacht. Leuk voor de verenigingen - maar minder leuk voor de gemeente zelf. Want die moet nu ook bijna twee keer zoveel subsidie op tafel leggen ten behoeve van deze zogeheten 'stimuleringsregeling'. In totaal is de ge meente er 7560 gulden aan kwyt. Grootste ledenwinst boekten vorig jaar voetbalvereniging SJZ (34 le den erbij), gymnastiek- en turnvereniging Meerburg (plus 27 leden) en paardrijvereniging Jeanne d'Arc (26 'stuks'). Maar ook verenigingen als voetbalclub Meerburg 18), gymnastiekvereniging SJZ (24) en tennis vereniging Meerburg (15) scoorden goed. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192. D Vink. tel. 079-412440. C Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 67.45 92,55 f 134.90 256,90 357,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.nv. Damiate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef J M J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: HIJ Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2