Rapid Wien geen partij voor Kiev Zaalvoetbaltitel lonkt voor Bax Haldan durft niet Pas morgen Oranje-selectie Lustrum van DIOK Douane vindt pistool bij Navratilova Handbalwinst DONDERDAG 6 MAART 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie beslis te Bax de topper tegen Landwer in zijn voordeel (3-0). Het ver schil tussen de Voorhoutse for matie en nummer twee Noord- wijk (dat Landwer passeerde) be draagt nu vier punten. Het moet dus wel raar gaan lopen wil Bax aan het einde van het seizoen geen feestje kunnen vieren. On deraan de ranglijst gaat het berg afwaartse met UVS, dat dit keer op het nippertje verloor van ROAC'79 (6-5). In de interregio nal e klasse bewees Silva Boys Lugdunum een goede dienst door rode lantaarndrager Spar- taan'25 te verslaan (6-3). Bax-Landwer 3-0 De koploper speelde een beke ken spelletje tegen Landwer. dat er in de Gaasbak eigenlijk nau welijks aan te pas kwam. In de wetenschap dat de Voorhoutse ploeg aan één punt genoeg had om de voorsprong op de ranglijst te behouden, begon Bax vanuit een verdedigende stelling. Dat resulteerde in een overwinning, die alleen in gevaar kwam toen Landwer in de eerste helft een man-meer-situatie had. Treffers leverde het overwicht evenwel niet op. Aan de andere kant von den de Bax-spelers het net een stuk gemakkelijker. Stan Uljee scoorde al na 12 minuten 1-0. waarna Hans van Leeuwen er vijf minuten later 2-0 van maak te. In de laatste minuut bepaalde Mario Faber de eindstand uit een strafschop op 3-0. ROAC-UVS 6-5 Beide ploegen toonden zich gelijkwaardig. Althans, wat be treft het veldspel. Waar het ging om het 'afmaken' toonde de thuisploeg zich iets beter dan de Leidenaars. die door deze neder laag weer verder acherop raak ten. Voor ROAC scoorden: Ruud Weenink (2x). Wilco van der Meer (2x). Hans Weenink en Hans Witteman. Voor UVS: Je roen Desar (2x). Hans de Kruys. Hans van Eygen en Hans Ver- kuylen. Bahlmann-Van der Plas 6-6 Een enerverend duel dat een terechte uitslag meekreeg. Aan vankelijk was het Van der Plas dat een voorsprong opbouwde, maar later in de zaalpot konden de Alphenaren telkens op een voorsprong bogen. Totdat beide ploegen het bij 6-6 voor gezien hielden, al had het wéinig ge scheeld of er was in de slotfase alsnog een winnaar uit de bus ge komen. Doelpuntenmakers Bahl- mann: Kees van Vliet (3x) en Pe ter Gerse (3x). Van der Plas: Jaap van Duyn (2x). Marco van der Plas. Ron van der Kolk. Kees Haasnoot en Kees Varkevisser. Menken-Van Duuren 6-3 Nadat de Noordwijkers met 3- 0 waren voor gekomen, vochten de Leidenaars nog wel even te rug (3-2). Maar daarna maakte Menken definitief een einde aan de illüsies van de Leidse ploeg, die zich op de ranglijst zag wor den gepasseerd door de oppo nent van gisteravond. Voor Men ken scoorden Ruud Alkemade (2x), Perry Lumoindong (2x). Jaap Smit en Kees Nulkes. Ted van Berkel (2x) en Fred van Haarlem troffen doel voor Van Duuren. Vrouwen Het ziet er niet naar uit dat er aan het eind van de voorjaars competitie een beslissingswed strijd nodig zal zijn om de kam pioen in de eerste klasse bij de vrouwen aan te wijzep. De zaal voetbalploeg van Jippi's Twee sprong namelijk, al winnaar van de najaarscompetitie, toont zich ook in de voorjaarscompetitie de sterkste. De ploeg uit Roelofarendsveen rekende gisteren met Lugdunum af (5-3) en heeft nu een voor sprong van drie punten op McDonald's, dat THB Girls met 0-7 versloeg. Het team uit Lisse overigens kende in de tweede helft conditionele problemen, omdat er geen wisselspeelsters voorhanden waren. Zwarte Wolf deed dé laatste plaats weer over aan THB Girls door het tweede team van McDonald's een 5-0 ne derlaag toe te dienen. Debbie de Jong (2), Lia Piket. Marga Baan en Hennie Steensma zorgden voor de doelpunten. In de tweede klasse speelde SJZ met 4-4 gelijk tegen Trans vaal Girls. Dat was voor de Leid se ploeg'het eerste puntje. Fore- holte, net als SJZ nog ongesla gen. klopte Kraan Saloon met 1- 4 De Voorhoutse goals kwamen van Maria Kersten (2). Mirjam Heemskerk en Jolands van Schie. Voor Kraan Saloon scoor de Joke Kraan. Warmunda ten slotte verloor in de derde klasse met 0-10 van THB Girls 2. Stand eerste klasse: Jippi's 6-9, McDonald's 5-6. McDonald's 2 6- 6, Zwarte Wolf 6-5, Lugdunum 5- 4. THB Girls 6-4. Tweede klasse: SJZ 4-7, Fore- holte 3-6. Bax 3-4, Bax 2 3-2, Transvaal Girls 4-1, Kraan Sa loon 3-0. Stand derde klasse: THB Girls 2 3-6, Stompwijkse Girls 4-6, Warmunda 4-4. FC Lisse 4-2, Fo- reholte 2 3-0. DEN HAAG (ANP) - Atletico Madrid en Dinamo Kiev weten zich na de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars vrijwel zeker van een plaats in de halve finale. Dinamo Kiev behaalde in Wenen een royale overwinning van 4-1 op Rapid Wien. Atletico Madrid was in Belgrado met 2-0 te sterk voor Rode Ster. De winst van Atletico was voor 80.000 toeschouwers in de Joego slavische hoofdstad te danken aan de betere organisatie in het Spaan se spel. De twee doelpunten kwa men op naam van Jorge da Silva, dé aanvaller uit Uruguay. De Zuid amerikaan reageerde twee maal bijzonder attent toen de bal terug sprong van het houtwerk. De eer ste maal was dat na bijna een half uur toen Jukovcan, de doelman Haan: geen belangstelling voor Van Loen MUNCHEN (GPD) - Met de komst van een nieuwe trainer is de belangstelling van Anderlecht voor FC Utrecht-spits John van Loen verdwenen. Arie Haan is; van mening datje niet goed bij je hoofd bent als je miljoenen gul dens neertelt voor een spits die je wilt opstellen als het voetballend niet lukt en je met de bal hoog voor de pot een beslissing wilt forceren. "Die lange spitsen koop je om rotzooi te schoppen in het strafschopgebied, kracht, oorlog. Van Anderlecht was het een actie op korte termijn, waar uiteindelijk alleen John van Loen beter van geworden is, want hij heeft er een veel beter contract aan overgehouden". van Rode Ster dacht dat een schot naast zou gaan. De bal sprong ech ter van de paal terug in het veld en Da Silva had geen moeite van dichtbij raak te schieten. De twee de en waarschijnlijk beslissende treffer viel vlak voor het eindsig naal. Da Silva kopte uit een voorzet tegen de lat en was het eerst weer bij de terugspringende bal. Rode Ster speelde de wedstrijd met tien man uit. De Italiaanse arbiter Ag- nolin stuurde Djurovski van het veld toen deze bleef protesteren nadat hij een gele kaart had gekre gen. Rapid Wien was tegen Dinamo Kiev volstrekt kansloos. De Oos tenrijkers konden tot de rust, voor 13.000 toeschouwers, stand hou den maar daarna was het snel ge beurd. Via Belanov (2). Jaremts- joek en Jakovenko nam Dinamo in achttien minuten een voorsprong van 4-0. Zes minuten voor tijd kon Willfurth iets terug doen. Bij het pan-Duitse treffen tussen Dynamo Dresden en Bayer Urdingen kon de Oostduitse club het beste over weg met de omstandigheden, waaronder in feite'voetbal onmo gelijk was. Op een door de dooi spiegelglad veld en in de stromen de regen bleef Dinamo het beste overeind. Lippmann en Pilz bena drukten in de tweede helft het overwicht van Dinamo. Ook in Praag bij het treffen tussen Dukla en Benfica speelden de terrein- somstandigfheden een beslissende rol. De Portugezen waren duidelijk in het nadeel maar hielden de scha de beperkt tot een nederlaag van 1-0. Het gemak waarmee Benfica grote delen van de wedstrijd be heerste maakt de club uit Lissabon favoriet voor de return over veer tien dagen. UEFA-Cup - Voor Inter- nazionale en Real Madrid lijken de tweede wedstrijden in de kwartfi- 1 nales niet meer dan een formaliteit. Beide teams namen gisteren in het toernooi om de UEFA-beker met drie treffers ruim afstand van hun tegenstanders. Internazionale ze gevierde over Nantes, de laatste Franse club op het Europese po dium (3-0). Real Madrid speelde Neuchatel Xamax met dezelfde cij fers weg. De Fransen verleenden overi gens volop medewerking aan de vlotte afstraffing. Een door voor stopper Le Roux van richting ver anderde inzet van international Al- tobelli zette Inter al in de dertiende minuut op voorsprong. Bij Real Madrid zorgde dribbelaar Butra- gueno vijf minuten voor tijd voor een voorlopige beslissing. Verder koesteren Hajduk Split en 1. FC Köln (dat dinsdag 1-1 haalde bij Sporting Lissabon) een positieve herinnering aan de eerste helft van de kwart-eindstrijden. De treffer van Rummenigge zal Nantes over twee weken wel te machtig, blijken. Twaalf minuten voor tijd bepaalde de Westduitse internationale de eindstand op 3-0. In eerste instantie raakte Rum- menigges kopbal de lat, vervolgens was doelman Betrand-Demanes kansloos. Tardelli had een groot aandeel in de Italiaanse triomf. Zijn werkzaamheid leidde in de aanvangfase tot de aan Altobelli geboden kans. Na een uur spelen ging hij zelf op avontuur en pas- lnters middenvelder Tardelli scoort op fraaie wijze 2-0 tegen Nantes seerde de middenvelder na samen werking met zijn Ierse collega Bra dy de Franse doelman met een dia gonaal schot. De Schotse scheids rechter Mc Ginlay deelde gele kaarten uit aan vier Fransen (Le Roux, Ayache, Amisse en Bra- cigliano) en de Italiaanse Duitser Rummenigge. Aanvankelijk leek Neuchatal voor Real Madrid een lastig te om zeilen hindernis. Bij rust mopper den de 110.000 Spanjaarden in het Bernabeustadion dat het verschil met de Zwitserse voetballers slecht een doelpunt bedroeg. Na een half uur had Sanchez de „Ko ninklijke" op een bescheiden troon geholpen. In de tweede helft kwam de Madrileense aanvalsmachine echt op gang. Michel en Butrague- no tilden het verschil naar een mar ge, die de supporters tevreden stel de. Zlatko Vujovic tekende voor de enige treffer voor Hajduk Split in het treffen met de Belgische outsi der Waregem. In de voorgaansde drie ronden was Vujovic al zeven keer succesvol geweest. Uit een vrije trap van Asanovic scoorde Vujovic, die volgend jaar uitkomt voor Bordeaux, met het hoofd. Af gezien van dat ene moment kon den de Joegoslaven hun technisch overwicht niet tot uitdrukking brengen. ZEIST (ANP) - Bondscoach Leo Beenhakker zal pas morgen de definitie ve selectie voor het Nederlands voetbalelftal bekend maken voor de oefe ninterland tegen Oost-Duitsland, volgende week woensdag in Leipzig. Beenhakker, die aanvankelijk op donderdag zijn groep van zeventien naar zestien spelers zou terugbrengen, heeft dit 'uitstel' nodig, omdat hij in onzekerheid verkeert over de vorm van enkele spelers. De Ajacied Frank Rijkaard heeft een lichte beenblessure. Feyenoord maakt momen teel een trip naar Marokko. Beenhakker: "Tussen bondsarts Kessel en Ajax-clubarts Stibbe zijn over Rijkaard sluitende afspraken gemaakt. In goed overleg hebben ze besloten, dat in de loop van vrijdag de Ajax-arts ons zal informeren over Rijkaard. Dan pas heb ik volstrekte duidelijkheid. Wat Feyenoord be treft. Ik wil even afwachten of één van de geselecteerden tijdens de trip niet geblesseerd is geraakt." Reisverslag Bassets LEIDEN De Leidse rugbyclub DIOK viert deze week zijn derde lustrum. In het kader daarvan is er - aanstaande zaterdag - een recep tie. een feest en mogelijk een ere- wedstrijd. Of het duel tussen de (cx)internationals van de vereni ging en Jong Oranje doorgang kan vinden is evenwel de vraag. "Zoals het er nu uitziet, zit het er niet in", zegt Eric-Jan Berendsen, het klankbord van de vereniging. "Het veld ligt er slecht bij en voor alsnog hebben we geen toestem ming. Misschien dat er aan het ein de van de week nog verbetering in de situatie komt. Vrijdagmiddag valt de definitieve beslissing." De inmiddels vijftien-jarige ereklasser kan voor zijn team van ex(internationals) kiezen uit een ruime selectie. Liefst 21 spelers kwamen in het verleden uit voor een vertegenwoordigend team. Momenteel is Kees Kloots de man die voor DIOK de honneurs in de nationale ploeg waarneemt. Ook de weer van een blessure herstelde Kees Koemans is nog altijd een po tentiële Oranje-klant en datzelfde geldt ook voor Dick Altink. Yves Kummer speelt in de formatie on der de 21 jaar en daarnaast be schikt DIOK nog over een handvol B-internationals. Zij, en 'oudjes' als Bob Delprado, Will Rijsdam, Hans Görtz, Jan Dreef, nemen het onder leiding van coach Wim Fallaux op tegen Jong-Oranje. Een sterk team met ondermeer John Dam en de broer tjes Marcker van Castricum. Als al les meezit is de kick-off om 15.00 uur. De receptie begint om 17.00 Bassets De Sassenheimse rugbyclub The Bassets maakte een trip naar Wa les. Ook daar regeerde Koning Winter waardoor een paar geplan de wedstrijden geen doorgang konden vonden. In de twee gevallen dat het veld wél rugby toeliet konden de Sas- senheimers kennis maken met de kracht van de Welshmen. Vooral tegen Llangennech RFC had de Ereklasser echt helemaal niet in te brengen. Met 66-0 besliste de thuis club de ongelijke strijd in zijn voordeel.' Tegen Bryant verliep het voor The Bassets aanmerkelijk beter, al keek de ploeg van trainer Schaap bij rust dan tegen een 22-3 achter stand aan. Na de pauze kwamen de Bassets sterk terug en dankzij tries van Ruud Vos en Jilles van Meete- ren kwam er een alleszins accepta bele 26-11 eindstand op het bord. ROURET (ANP) - Parijs - Nice heeft als koers nog hetzelfde ge zicht. Ook de derde etappe werd beslist door de sprinters. Dit keer was Kelly het snelst en dus is de Ier nog steeds leider in het klasse ment. Dank zij Eddy Planckaert was er opnieuw een lange, net niet succes volle, ontsnapping. Maar na de cols van Lalouvesc en Mezilhac zijn de omstandigheden een stuk prettiger geworden. De Rit naar de Zon heeft een vriendelijker uiterlijk ge kregen door de hogere temperatu ren. Op deze derde dag was de to lerantie in het veld ook groot. Zo groot dat het aantal achterblijvers zeer beperkt bleef. Berg op, nog tussen de sneeuwranden, viel een enkeling uit de boot, berg af was de weg terug voor de meesten niet al te moeilijk. De meest prominente achterblij ver was Eddy Planckaert, die bijna halfweg Nice zichzelf eens wilde testen. Na vier dagsuccessen vóór de griep hem in Valencia onderuit haalde, was de conditie enigszins terug gekomen. Bleef de vraag voor de 26-jarige Belg hoe ver het herstel gevorderd was. Planckaert zocht het antwoord na de Col de Lalouvesc waar de groep vrijwel compact was gepas seerd. In de afdaling zette hij aan. De groep beschouwde hem als de Alain Bondue van woensdag en liet hem begaan. Daardoor begon een vlucht, die aanvankelijk slechts seconden op leverde. Ieder immers gaat redelijk gemakkelijk naar beneden en op wegen waar smeltwater ligt, hou den de rijdens de risico's graag be perkt. Planckaert won een beetje, maar vergrootte de afstand enorm in het betrekkelijk vlakke stuk voor de Col de Mezilhac. Daar begon zijn Waterloo. Aan het begin van de helling was zijn grootste winst be reikt, ruim elf minuten. Een gaaf uitgangspunt voor een klim, met nog maar honderd kilometer voor de wielen en een achterstand van slechts 3 minuten en 39 seconden Ook Olga Nemes niet naar EK DEN HAAG (ANP) - Paul Haldan, de uitgeweken Roemeen met Neder landse tafeltennislicentie, durft niet naar de Europese titelstrijd in Praag. Haldan, een vaste keus voor het Nederlands team, is bevreesd voor de trip achter het IJzeren Gordijn. Net als zijn vroegere landgenote, de iri West-Duitsland achtergebleven Olga Nemes, is Haldan bang te worden gearresteerd. De als eerste geplaatste Nemes is in het bezit van een West- duits paspoort, maar is nog minderjarig en kan worden opgepakt. Zij blijft daarom ook weg van het toernooi, dat van 5 tot 13 april in de Tsje choslo waakse hoofdstad wordt gehouden. De Europese unie heeft de veilige terugkeer beloofd, maar de Tsjecho- slowaakse autoriteiten hebben dat niet zwart op wit gegeven. Bondscoach Jan Vlieg heeft na de afzegging van de voor Frankfurt actieve Haldan gekozen voor slechts vier spelers in de herenploeg: Rob Turk (Avanti), Frank Boute (Veluwe), Henk van Spanje (Neuhaus) en Ron van Spanje (Eindhoven). De coach van het damesteam, de terugge keerde Gerard Bakker, selecteerde voor de Europese titelstrijd ook een viertal: Bettine Vriesekoop, Ellen Bakker (beiden Avanti), Miijam Klop penburg (Odeon) en Patricia de Groot (Valkenswaard). "Ik was niet uit de groep vertrok ken om de rit te winnen", vertelde Planckaert, "maar om te onderzoe ken of de kracht was teruggeko men met het oog op Milaan - San Remo van volgende week. Ik heb mij geen moment geforceerd, maar op het ogenblik dat ik hoorde dat ik elf minuten voorsprong had, dacht ik dat er toch misschien een mogelijkheid was. Toen kwam die berg. Er zat geen einde aan. In het begin ging het heel langzaam omhoog, maar wel omhoog. Na die inspanning, kwam nog de echte klim. Het was te lang. Ik heb in ieder geval kunnnen uit testen waar ik op dit moment sta in de competitie. Het is me niet tegen gevallen". Planckaert had tijdens zijn vlucht het geluk dat de reacties achter hem heel voorzichtig waren. Een rijder als Alfonso Gutierrez, die gelost werd in de keren dat de wedstrijd steeg, haalde de laatste meters met de snelsten en moest in de eindsprint alleen Sean Kelly la ten voorgaan. Door de Ier versla gen worden kan slechts een enke ling als een pijnlijke nederlaag er- Planckaert had de pech dat de weg naar Mezilhac in het route- schema was gehandhaafd. Door het slechte weer van de voorgaan de weken, was de weg over de pas van ongeveer duizend meter hoog te een maand voor al het verkeer afgesloten. Sinds enkele dagen was de sneeuw geruimd en de pas sage mogelijk. In de lange klim verloor Planc kaert acht minuten van zijn winst. Hij heroverde weer een minuutje in de afdaling, waarin het peloton zich achter hem hergroepeerde. Voor de laatste veertig kilopieter was die winst echter toch te gering. De maten van Kelly hadden in de klim het tempo al verhoogd, ande ren deden het op het vlakke stuk. Na een eenzame rit van bijna 120 kilometer wérd de voorrijder van het veld teruggehaald. Tachtig van de ruim negentig man maakte zich op voor de slotfase. Kelly, leider sinds de proloog van zondag in Pa rijs. was dit keer doordat de laatste meters flink hellend waren, sneller dan Wojtinek. Hy was de beste van allemaal. 72. Andersen 2-1. Scheidsrechter: Hackett (Eng); toeschouwers: 23.000. Gele kaart: Vandereycken. Steaua Boekarest (Roe) - Kuusysi Lahti (Fin) 0-0. Scheidsrechter: Gachter (Zwi). Aberdeen (Sch) - IFK Goteborg 2-2 (1-1). Miller 1-0,43. Holmgren 1-1, Hewitt 2-1, 89. Ekström 2-2. Scheidsrechter: Pauly (WD1); toeschouwers: 22.000. Barcelona (Spa) - Juventus (Ita) 1-0 (0-0). 82. Julio Alberto 1-0. Scheidsrechter: Fre- driksson (Zwe); toeschouwers: 120.000. 2-0. Scheidsrechter: Quir schouwers: 38.000 (uitverkocht). Gele kaar ten: Bittner (Dinamo) en Schafer (Urdin- Rode Ster (Joe) - Atletico Madrid (Spa) 0-2 (0-1). 29. Da Silva 0-1, 89. Da Silva 0-2. Scheidsrechter: Agnolin (Ita), toeschou wers: 80.000. Praag: Dukla (Tsj) - Benfica (Por) 1-0 (1-0). 13. Luhovy 1-0. Scheidsrechter: Van Lan- genhove (Bel), toeschouwers: 10.000. Rapid (Oos) - Dynamo Kiev (Sov) 1-4 (0-0). 56. Belanov 0-1, 61. Belanov 0-2, Jarems- joek 0-3, 74. Jakovenko 0-4, 84. Willfurth 1- (Sov), toeschouwers: 50.000. Inter Milaan (Ita) - Nantes (Fra) 3-0.13. Al tobelli 1-0, 62. Tardelii 2-0. 76. Rummenig ge 3-0. Scheidsrechter: Mc Ginley, toe schouwers: 50.000. Real Madrid - Neuchatel Xamax (Zwi) 3-0 (1-0). 32. Sanchez 1-0,66. Michel 2-0,85. Bu- tragueno 3-0. Scheidsrechter: Petrovic (Joe). HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de woensdag op de baan van Hilversum ge houden koersen zijn: EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Zuvelus Hanover (T. Smeding) 2.50,4 -1.25,2; 2. Aar on Buitenzorg; 3. Zafra Mendel. TOTO: winnend f. 2.70. plaats f. 2,70 f. 1,20 f. 2,00, koppel f. 6.70. trio f. 74.00. TWEEDE KOERS. 1609 meter: 1. Yzo Ui terdijk (H. Hamming) 2.12.8 - 122.5; 2. Zombo Fortuna; 3. Wieske Z. TOTO win nend f. 8,60, plaats f. 1.30 f. 1,10 f. 3,80, kop pel f. 6.40, trio f. 642.50. DERDE KOERS. 1609 meter: 1 Wodan Victoria (H.C. Bakker) 2.09.0 - 1.20.2. 2. Yjo Spencer; 3. Wildqueen Frisia. TOTO: win nend f. 12.40, plaats f. 3.90 f. 9,10 f. 2,80, kooDcl f 48 80 trio f 893 60 VIERDE KOERS. 1609 meter 1. ZveUana Hanover (A.J. Mollema) 2.07.2 - 1.19,1; 2 Walkover; 3. Vita Top. TOTO: winnend f. 1.80. plaats f. 1.30 f. 2.40 f. 1,60, koppel f. 16.40, trio f. 54,80. VIJFDE KOERS. 2440 meter: 1. Ysselboy B. (A. v.d. Blonk) 3.28.8 - 1.25,6; 2. Zeres Buitenzorg; 3. Zeb David. TOTO: winnend f. 6,20, plaats f. 1,20 f. 1,20 f. 1,80, koppel f. 5,80, trio f. 95,30. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Zilvermaid (L.A. van Dooyeweerd) 2.12,0 - 1.22,0; 2. Year's of Nebit; 3. Zamora Negenrode. TO TO: winnend f. 3,00, plaats f. 1,30 f. 2,60 f. 1,90, koppel f. 23,90, trio f. 338,50. ZEVENDE KOERS, 2000 meter. 1. Will K (P.M. van Klaveren) 2.44.2 - 1.22,1; 2. Zara de Legume; 3. Wonder Attack. TOTO: win nend f. 4,50, plaats f. 2.00 f. 1,60 f. 3,90. kop pel f. 6.70. trio f. 179.70. 2.40, plaats f. 1.80 f. 2,20 f. 3,50, koppel f. 10,20. trio f. 409,30. NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1 Vespei J (C. Hetteling) 2.08.6 - 1.19.9; 2. Video Bui tenzorg; 3. Wyjan Prinses. TOTO: winnend f. 13,90, plaats f. 4.90 f. 3,80 f. 2,60, koppel f. 34,00, trio f. 521,10. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Wanda Pluto (Mej. M.S. Poort) 2.36,3 -1.18,2; 2. Ro meo Holland ia; 3. Vic Hanover. TOTO: winnend f. 1,20, plaats f. 1,20 f. 2,10 f. 3,00, koppel f. 30,80, trio f. 147,80. ELFDE KOERS, 1609 meter: 1. Ybrenda Z (H.W. Langeweg) 2.10,6 - 1.21,2; 2. Zarlino Hanover; 3. Yager Atlantic. TOTO: win nend f. 4,60, plaats f. 4,00 f. 1,70 f. 5,70, kop pel f. 8,60, trio f. 189,00. TOTALISATOROMZET: f. 272.105,00. ddy-Ier) tijdvergoeding 5.48.43) Gemiddelde snel heid: 35,427 km/uur; 2. i pe Leleu (Kochli-Fra) z.t.; 6. Greg Lemond (Köchli-VSt); 7. Ron Kiefel (Neel-VSt); 8 Regis Simon (Thevenet-Fra); 9. Fabio Bor donalli (Boifava-Ita); 10. Peter Winnen (De Wever-Ned); 19. Bert Wekema (Elen-Ned); 22. Jan Jonkers (Elen-Ned); 54. Theo de Rooy (De Wever-Ned); 56. Bert Ooster bosch (De Wever-Ned); 57. Phil Anderson (De Wever-Aus); 72. Eric Breukink (De We ver-Ned) op 32 seconden; 82. Etienne De- beule (Elen-Bel) op 53 seconden; 83. Dann; ~sl) op l.OrmmÊ d) op 1.2^H^^^H kaert (De Wever-Bel) op 2.24; 88. Peter Ha- Potter (Vst) 6-3,2-6,6-3; Kathy Jordan (Vst) - Peanut Louie (Vst) 6-3,6-1; Terry Phelps (Vst) - Anne White (Vst) 6-3,6-2; Hana Mandlikova (Tsj) - Sylvia Hanika (Wdl) 6- 3,6-2; Martina Navratilova (Vst) Andrea Holikova (Tsj) 6-0,6-4; Pam Shriver (Vst) - Raffaella Reggi (Ita) 6-1,6-2. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen vai wedstrijden, die voorkomen op toto 9 a afgelopen woensdag zijn: lona - Juventus 1-0, Rapid - Dynamo K. 1-4 Dukla - Benfica 1-0, Rode Ster - Atletico M 0-2, Dinamo D. - Bayer U. 2-0, Sporting - FC Köln 1-1, Real Madrid - Neuchatel X. 3-0, Hajduk - Waregem 1-0, Inter - Nantes 3-0. Juist ingevuld zag het formulier er als volgt Mannen EREDIVISIE Permalens Haaksbergen - BS Leiden 76-81 hounds 104-94, Den Bosch - Den Helder 94- 86. Orca's - Weert 78-86. Stand: Den Bosch 32-54 Canadians 32-36 BS Leiden 32-42 Greyhounds 32-24 Haaksber. 32-42 Werkendam 32-20 Den Helder 32-40 Orca's 32-16 Weert 32-38 BC Markt 32- 8 PRINCETON - De Amerikaan se douane heeft in de bagage van de tennisster Martina Na vratilova een pistool gevonden. De voormaliga Tsjechische ver klaarde later, na haar geslaagde optreden tegen de 17-jarige Grace Kim (6-2, 6-1 op het toer nooi in Princeton), dat zij voor de Smith Wesson-kaliber 38. twee jaar geleden van de lokale politie in haar woonplaats Fort Worth een wapenvergunning heeft gekregen. Overigens al leen voor de staat Texas. Er wa ren in die tijd nogal wat moor den en roofovervallen in de om geving geweest. Navratilova nam speciaal schietlessen om aan het wapen te wennen. Het vuurwapen zou bij vergissing door een vriendin in haar hand bagage zijn gestopt. Binnen en kele zal worden beslist of Mar tina Navratilova vervolgd wordt. Komt het zover, dan kan zij worden veroordeeld tot een straf, die. loopt van 500 dollar boete tot een half jaar gevange nisstraf. Rossel (Elen-Bel) op 1.05; 85. Theo Appel- doorn (Elen-Ned) op 1.27; 87. Eddy Plane- rings ((DeWever-Ned) op 21.57; 91. Frank Verleyen (Elen-Bel) op 22.20; 92 en laatste Jan Bogaert (Elen-Bel) op 22.20. Opgegeven: Ludo Wittenberg (Köchli, Zwi). Het algemeen klassement luidt nu: 1. Sean Kelly (De Gribaldy-Ier) 16 uur 31 minuten en 31 seconden; 2. Bruno Wojti nek (Legeay-Fra) op 19 seconden; 3. Thier ry Marie (Quilfen-Fra) op 0.23; 4. Greg Le mond (Koechli-VSt) op 0.27; 5. Gilbert Du- clos-Lassallc (Legeay-Fra) op 0.29; 6. Char- ly Berard (Koechh-Fra) op 0.33; 7. Jean- Francois Bernard (Koechli-Fra) op 0.33; 8 Dominique Lecrocq (Quilfen-Fra) op 0.37; 9 Kim Andersen (Koechli-Den) op 0.38; 10. Frank Hoste (Bazzo-Bel) op 0.41; 47. Theo de Rooy (De Wever-Ned) op 1 minuut en 14 seconden; 53. Peter Winnen (De Wever- Ned) op 1.20; 59. Jan Jonkers (Elen-Ned) op op 1.55; 66. Roger de Cngf (Elen-Bel) op 6.10; 67. Eddy Planckaert (De Wever-Bel) op 6.13; 70. Bert Oosterbosch (De Wever- Ned) op 9.09; 73. Eric van Lancker (De We ver-Bel) op 13.53; 78. Bert Wekema (Elen- Ned) op 18.34; 79. Etienne de Beule (Elen- Bel) op 19.21; 80. Danny Rossel (Elen-Bel) op 19.52; 82. Theo Appeldoorn (Elen-Ned) op 20.17; 84. Jan Bogaert (Elen-Bel) op 23.52; 87. Phil Anderson (De Wever-Aus) op 29.16; 89. Eric Breukink (De Wever-Ned) op 38.23 91. Frank Verleyen (Elen-Bel) op 51.05; 92. en laatste Peter Harings (De We ver-Ned) op 51.07. De belangrijkste uitslagen vrouwen: Helena Sukova (Tsj) - Eloise Burgin (Vst) 6-1,6-2; ALycia Moulton (Vst) - Barbara Den Helder (uit), Werkendam (thuis). Interregionaal Zwarte Wolf 18-30 FC Lisse 18-18 Glasbergen 18-25 De Rozet 16-15 Snoekie 18-25 Silva 17-15 Datarex 18-23 FC Grovo 17- 9 Ceverbo 18-22 Lugdunum 18- 7 De Maas 18-18 Spartaan 18- 7 19-25 Bahlman 19-17 THB Boys 19-22 Hanepoel 19-14 Menken 19-22 UVS 19- 8 ROAC 18-21 Cleijn Duin 18- 6 NEUBRANDENBURG (ANP) - Nederland heeft op de tweede dag van het handbaltoernooi in Neu- brandenburg een overwinning ge boekt op Japan: 22-21. By rust leid den de Nederlandse handbalsters met 11-9. Met vijf treffers was Ur sula Dekeling de productiefste speelster in de ploeg van interim- trainer Jan Tuik. Oost-Duitsland zegevierde in de andere wedstrijd van de groep met 25-17 over Hon garije.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15